کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
خرید خودرو
دوستان
تقریبا این 24 صفحه را خواندم چند موضوع متوجه نشدم:
دقیق لیست کارهایی که باید برای خرید ماشین انجام بدیم چیست؟
1- قرار با فروشنده
2- امضا توافقنامه
3- رفتن به dmv
4- تعیین تکلیف بیمه؟!!
5.....

کسی میتونه لیست کامل رو بده

کسی انواع گارانتی خودرو رو میتونه توضیح بده
bumper to bumper?
powertraing
extended
....
خوشتر ز عشق و صحبت و باد بهار چیست........................ساقی کجاست گو سبب انتظار چیست
.زاهد شراب کوثر و حافظ پیاله خواست..............................تا در میانه خواسته کردگار چیست
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان عزیز لطفا خواهشا راهنمایی بفرمایید،باویزای توریستی وارد دالاس میشم و قصد دارم طی 2-3 ماه چند ایالت را بگردم،:
1-آیا با گواهینامه بین المللی میتونم ماشین کارکرده بخرم؟ (نظرم تویوتا یا هونداست)
2-آیا میتونم از دالاس بخرم و در آخر سفرم زمان خروجم از لس آنجلس بفروشم(پلاک دالاس)؟
3-راه بهتری یا اجاره ای چطور است برای مثلا 3ماه؟
4-آیا میشه ماشین دوست و آشنایی رو قرض گرفت یا مدتی اجاره کرد؟
[font=Tahoma]خوشبختی، یعنی هماهنگی با حوادث روزگار[/font]
مصاحبه3DEC2015
نتیجه:ویزای تک ضرب
دریافت پاس با ویزا:7DEC2015
مقصد:هر جا که خدا خواست
پاسخ
تشکر کنندگان:
در محدوده سن خوزه اگر کسی ماشین use سالم و مرتب خواست با فاینانس بانک حتی بدون کردیت من میتونم کمکش کنم
Case Number: 2014AS1xxx/Interview20 NOV/Embassy:Ankara/AP
کلیرJun 9/دریافت ویزا Jul 7
ورود به امریکا بار اول 2 SEP- بار دوم 8 APR
CLAERANCE 201 Days
دریافت گرین کارت 32 روز بعد از ورود به امریکا
دریافت SSN هشت روز بعد از ورود
San Jose-CA

پاسخ
تشکر کنندگان: shadi79 ، فرهاد ، nora
(2015-11-11 ساعت 18:35)pouyasanat نوشته:  سلام دوستان عزیز لطفا خواهشا راهنمایی بفرمایید،باویزای توریستی وارد دالاس میشم و قصد دارم طی ۲-۳ ماه چند ایالت را بگردم،:
۱-آیا با گواهینامه بین المللی میتونم ماشین کارکرده بخرم؟ (نظرم تویوتا یا هونداست) ماشین میتونید بخرید ربطی‌ به گواهینامه نداره ولی‌ با ویزای توریستی (بدون گواهینامه اینجا و شمارهٔ سوشیل سکیوریتی) پلاک نمی‌تونید بگیرید.
۲-آیا میتونم از دالاس بخرم و در آخر سفرم زمان خروجم از لس آنجلس بفروشم(پلاک دالاس)؟ بله
۳-راه بهتری یا اجاره ای چطور است برای مثلا ۳ماه؟ تنها راهی‌ که دارید اجاره‌ هست مگه اینکه دوستی‌ فامیلی کسی‌ باشه که بهتون ماشین رو قرض بده یا به نام خودش بخره و پلاک کنه.
۴-آیا میشه ماشین دوست و آشنایی رو قرض گرفت یا مدتی اجاره کرد؟ بله
ما در پیاله عکس رخ یار دیده ایم
پاسخ
تشکر کنندگان: pouyasanat ، nora ، behjan ، nedaba
(2015-11-11 ساعت 19:20)ali3875 نوشته:  در محدوده سن خوزه اگر کسی ماشین use سالم و مرتب خواست با فاینانس بانک حتی بدون کردیت من میتونم کمکش کنم
جناب علي آقاي گل ( عمو علي )
با عرض سلام واحترام
با تشكر از پيشنهاد همكاري شما ، خواهشمند است بفرماييد از شرايطي كه شما در سن خوزه استفاده ميفرماييد ، آيا ميشود در دالاس نيز آز آن استفاده كرد ؟ ايميل من farhadhpr@yahoo.com ميباشد.
با تشكر فراوان
فرهاد
پاسخ
تشکر کنندگان: pouyasanat
سلام
امیدوارم نوش دارو بعد از مرگ سهراب نباشه

وقنی ماشین می خواهید بخرید، قرار گذاشتن و ..... به کنار
1- Carfax, Auto Checkماشین رو حتمأ چک کنید.
بعضی از ماشین ها تصادفی هستند اما فقط تو یکی از این reportها اومده پس هر دوتارو چک کنید
2- هواستون باشه Mileage رو پائین نیاورده باشند. سمت Hayward , Fremont از اینکارها زیاد می کنند.
3- ID فروشنده رو با Title مطابقت بدید
4- برای اطمینان از سلامت ماشین با dealer همون ماشین appointment بگیرید و 100$-150$ بدبد ماشین رو inspect کنن اینجوری خیالتون راحت خواهد بود
5- ترجیحأ برای معامله از Cashier's Check استفاده کنید و در قسمت Memo،
VIN ماشین رو بدید teller تایپ کنه
پاسخ
تشکر کنندگان: pouyasanat ، Sam-90 ، behjan ، himmlisch ، nedaba
(2015-11-11 ساعت 18:35)pouyasanat نوشته:  سلام دوستان عزیز لطفا خواهشا راهنمایی بفرمایید،باویزای توریستی وارد دالاس میشم و قصد دارم طی ۲-۳ ماه چند ایالت را بگردم،:
۱-آیا با گواهینامه بین المللی میتونم ماشین کارکرده بخرم؟ (نظرم تویوتا یا هونداست)
۲-آیا میتونم از دالاس بخرم و در آخر سفرم زمان خروجم از لس آنجلس بفروشم(پلاک دالاس)؟
۳-راه بهتری یا اجاره ای چطور است برای مثلا ۳ماه؟
۴-آیا میشه ماشین دوست و آشنایی رو قرض گرفت یا مدتی اجاره کرد؟

سلام
اول از همه بهتون خوش آمد می گم
خرید ماشین خیلی مهمه، اینکه بتونید ماشین سالم بخرید و به قیمت بخرید
اینکه بخواهید یه ماشین از تگزاس بخرید تو کالیفرنبا بفروشید به نظر من اشتباه هست جون اول از همه اگه بخواهید ماشن بخرید نیاز به آدرس معلومی تو اون ایالت دارید، آیا کسی رو تو تگزاس دارید؟ دوم اینکه tax که رو ماشین می دید بیشتر از rental car می شه
از priceline.com یه ماشین rent کنید و با خیال راحت مسافرت کنید
از DFW به LAX
پاسخ
تشکر کنندگان: Danoosh ، pouyasanat ، nora
خرید ماشین امریکایی بهتره یا ژاپنی؟
مپلا کادیلک یا تویوتا در مدلهای یک سال و هم قیمت
از نظر بیمه ، لوازم ، هزینه نگهداری لطفا مقایسه نمایید

لطفا فقط بامریکایی و ژاپنی را مقایسه نمایید
با تشکر
تنها چیزی که موفقیتهای ما را محدود میسازد، تفکری ست که به ما میگوید نمیتوانی موفق شوی
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-11-29 ساعت 22:15)idn نوشته:  خرید ماشین آمریکایی بهتره یا ژاپنی؟
مپلا کادیلک یا تویوتا در مدلهای یک سال و هم قیمت
از نظر بیمه ، لوازم ، هزینه نگهداری لطفا مقایسه نمایید

لطفا فقط بآمریکایی و ژاپنی را مقایسه نمایید
با تشکر
چیزی که روی بورس هست و مکانیک ها توصیه می کنند ژاپنی هست.
بیمه بسته به نوع ماشین هست مثلا اگر شما یک high performance car سوار بشید بیمه بیشتری باید بدید.
اینجا تا چشم کار می کنه خودروهای قدیمی ژاپنی می بینی که هنوز دارن کار می کن. به همون نسبت حتما لوازم مورد نیازشون هم تامین میشه. البته بیشتر تویوتا و هوندا
شما اگر best used car رو گوگل کنید معمولا در رده خودروهای سواری بیشتر ژاپنی ها توصیه شدن.
پاسخ
تشکر کنندگان: sce ، pouyasanat ، radman87 ، idn ، Danoosh ، nora
سلام دوستان نظرتون درمورد هوندای اکورد 2008 چیه?اذیت نمیکنه? قیمتاش تو سایت ها از6000تا 10000 دلار هست?کدوملشون درستتره
کیس???1 مکان/تاریخ مصاحبهABD/Oct  آپدیت سفارتOct/27-Jan/27  آپدیت سیسDec/27-Jan/14/25/27-Feb/2/9 کلیر Feb/3
ISSUE: Feb/10

با آرزوی موفقیت
سفرنامه من

پاسخ
تشکر کنندگان: PNM
سلام
دوستان به نطرتون خرید خودرو صفر تو آمریکا بهتر نیست؟ چون فکر کنم هزینه خدمات فنی اونجا بالاست.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-12-24 ساعت 00:16)amir2016 نوشته:  سلام
دوستان به نطرتون خرید خودرو صفر تو آمریکا بهتر نیست؟ چون فکر کنم هزینه خدمات فنی اونجا بالاست.

والا من یه دوستی دارم تو امریکا میگه هزینه مکانیکی پایین هست. و من به ابوظبی کلا رفت و امد زیاد دارم و برخی از فامیلام مثلا تویوتا کمری 2008دارن و میگه هنوز خراب نشده. فکر کنم از مدل 2008به بالا ماشین های ژاپنی و فورد خوب باشه
کیس???1 مکان/تاریخ مصاحبهABD/Oct  آپدیت سفارتOct/27-Jan/27  آپدیت سیسDec/27-Jan/14/25/27-Feb/2/9 کلیر Feb/3

با آرزوی موفقیت
سفرنامه من

پاسخ
تشکر کنندگان: behjan ، PNM
اینجا هزینه تعمیر ماشین بیشتر از ایرانه، ماشین صفر بیمه گرونتری داره و مالیات بیشتر
اوایل چون اینجا کردیت هیستوری نداریم خرید ماشین صفر با سود پایین تقریبا غیرممکنه
ماشین های ژاپنی که مایلج خیلی بالایی نداشته باشن و سالم باشن میتونه بهترین گزینه باشه مخصوصا هوندا
dv 2013, Ankara
پاسخ
تشکر کنندگان: nora
(2015-12-25 ساعت 08:35)mhb161 نوشته:  اینجا هزینه تعمیر ماشین بیشتر از ایرانه، ماشین صفر بیمه گرونتری داره و مالیات بیشتر
اوایل چون اینجا کردیت هیستوری نداریم خرید ماشین صفر با سود پایین تقریبا غیرممکنه
ماشین های ژاپنی که مایلج خیلی بالایی نداشته باشن و سالم باشن میتونه بهترین گزینه باشه مخصوصا هوندا

مثلا فکر میکنی هوندا اکورد حدود 8هزار دلار چه مدلی با چه مایلجی مناسبه?

با آرزوی موفقیت
سفرنامه من

پاسخ
تشکر کنندگان: PNM
(2015-12-25 ساعت 11:57)حورالعین نوشته:  
(2015-12-25 ساعت 08:35)mhb161 نوشته:  اینجا هزینه تعمیر ماشین بیشتر از ایرانه، ماشین صفر بیمه گرونتری داره و مالیات بیشتر

مثلا فکر میکنی هوندا اکورد حدود ۸هزار دلار چه مدلی با چه مایلجی مناسبه?
واقعا نمیدونم، من برای شروع یه ماشین دست چندم آمریکایی گرفتم که اصلا تجربه خوبی نبود
ماشین کارکرده ژاپنی با مایلج پایین و سالم گزینه خوبیه، اما راجع به قیمت و مسایل فنی اطلاعی ندارم
dv 2013, Ankara
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان