کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مدارک و فرمهای ارسالی به سفارت برای ویزای نامزدی
(2013-07-14 ساعت 00:26)NedaE نوشته:  
(2013-07-14 ساعت 00:17)arian307 نوشته:  دوستانی که هنوز مصاحبه نرفتن.. قویا پیشنهاد میکنم هیچ فرمی رو امضا و تاریخ نزنین ... فقط پرشون کنین و پرینت کنین... ایشالا وقت سفارتتون که شد جایی که مدارک رو تحویل میگیره ازتون اونجاهایی که باید امضا کنین رو یه استیکر میچسبونه که روش نوشته شده ( sign here ) بعد هم همونجا تاریخ رو به روز میزنین با خیال راحت..
برای عکس هم 5.5 هم برای مدیکال هم برای سفارت... حجاب مهم نیست اما این که به تازگی گرفته باشین مهمه..
///
هیچ بسته ای از آمریکا به ایران پست نمیشه دوستان.. همه ی نامه ها از جمله اپروال.. درخواست مدارک بیشتر و غیره به ادرس همسر یا نامزتون تو آمریکا پست میشه... این که کی وقت مصاحبتون هم بیاد بسته به کجا بودن سفارتتون و خلوت بودنش متفاوته... من ارمنستان بودم و روزی که نامه ی دعوت یه مصاحبم اومد میتونستم برای 2 روز بعدش هم وقت سفارت بگیرم اما حدودا واسه 25 روز بعد از اون تاریخ گرفتم...
سلام بر ستاره ی سهیل!
آخه ارین تو نامه ی دعوت به مصاحبه برای من نوشته 3 در 4 !!!
پس من هم 3در4 به تعداد کافی میبرم هم 5 در 5!

والا من همه رو 5 در 5 دادم ... اما به قول خودت از هر دو سایز ببر که بازی در نیارن .. میدونی که بخوان گیر بدن یه چیزی پیدا میکنن .. Wink
کتگوری: k1
مصاحبه: ژانویه 2013 یروان
کلیر: ۲۶ اپریل (۹۱ روز)
ویزا : 10 می//ورود به امریکا:26 می//انگشت نگاری هفته دوم//اجازه کار 2 ماه بعد از انگشت نگاری//گرین کارت 3 ماه بعد از پست کردن مدارک

سفرنامه ی ویزا

مصاحبه گرین کارت
پاسخ
تشکر کنندگان:
میشه کسی به سئوالات من هم جواب بده لطفا؟؟Sad
پاسخ
تشکر کنندگان:
بچه ها ما امروز ایمیل زدیم به سفارت گفتن مدارک شما هنوز به دسته ما نرسیده امروز 16 روزه که مدارک ما از nvc پست شده به سفارت
به نظر شما این طبیعیه؟ معمولا چقد طول میکشه که مدارک برسه به سفارت؟
k1

پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستان چند تا عکس باید بگیری؟ سایزش 5*5 باید باشه؟
پاسخ
تشکر کنندگان: rrrraaaazzzz
(2013-07-19 ساعت 13:17)SaraBanoo نوشته:  دوستان چند تا عکس باید بگیری؟ سایزش 5*5 باید باشه؟

عزیزم برای سفارت دوتا دو اینچ در دواینچ گفته لازمه... یعنی همون 5 سانت در 5 سانت خودمون میشه. برای مدیکال رو نمیدونم راستش. ولی فکر کنم اونم همون باشه یعنی دو تای دیگه با همون مشخصات...
فکر کنم اگه توی پستهای قبلی نگاه کنی بچه ها راجع بهش نوشته باشن.
بچه ها اگه کسی اطلاعاتش دقیقه میشه بنویسه؟
نوع ویزا: K1---دریافت recipt number: ژانویه2013---سرویس سنتر: کالیفرنیا---اپروو: 16می 2013---دریافت دعوت نامه مصاحبه: 11ژوئن--- مصاحبه: ابوظبی---زمان: سپتامبر 2013---دریافت ویزا:سپتامبر 2013---ورود به آمریکا: فوریه 2014

سفرنامه من در ابوظبی برای دریافت ویزا
پاسخ
تشکر کنندگان: SaraBanoo
بچه ها قسمت 26 فرم ds156 را چي بايد بنويسيم؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان: سی سی ، rrrraaaazzzz
سلام

اگه لطف كنيد شما ها كه اپروو شديد به من بگيد دقيقا چه مداركي فرستاديد برا K1 و اينكه فرم تعهد مالي رو بايد از اول با همه مدارك فرستاد يا در زمان مصاحبه بايد تحويل داد :

ما به امبد خدا هفته آينده ميخوايم مداركممون را بفرستيم مدارك ما شامل :

1. عكس ها مون از 4 سال پيش تا به امروز
2. ترجمه رسيد خريد حلقه و كترينگ غذاي مراسم نامزدي
3.ريز مكالماتمون
4.بليط هواپيماي نامزدم
5.مدرك دانشگاهي كه ما با هم تو يك دانشگاه درس خونديم
6. متن ايميل هامون

به نظرتون شهادت نامه دوستان و آشنايان اجباري است ؟ آيا ارسال كپي تمام اين مدارك كفايت ميكنند ؟

و اينكه شما كه نقص مدارك داشتيد چه بود مشكلتون ؟

خواهش ميكنم جواب بدين مرسي
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام به همه دوستان
راستش من چند ماه پیش نامزد کردم و نامزدم هم سیتیزن آمریکا هست
روزی که قرار شد کارای اومدنم رو انجام بده گفت که میدیم وکیل که مطمئن باشه و یه وکیل که ایرانی نیست از اونجا پیگیر هست
آخرین باری که نامزدم ایران بود تقریبا 6 ماه پیش یه سری مدارک از من گرفت مثل ترجمه شناسنامه، کارت ملی، پایان خدمت، عدم سو پیشینه و کپی گذرنامه همراه با یه فرم که امضا کردم که شمارش یادم نیست
حدود 1 ماه قبل ایمیل اپروو اومد و چند روز قبل هم ای ایمیل:
Dear XXX:

Greetings from US Embassy, Ankara,

This is in regards to the K1 visa petition you filed on behalf of XXX We would like to inform you that your approved petition has reached our office.

Please click on http://photos.state.gov/libraries/turkey...S%20V1.pdf for "Instructions for K1 Visa applicants". You may also find detailed information about the K1 visa process in Ankara at http://turkey.usembassy.gov/fiance_visa_...ons2.html. A separate paper instruction packet will not be sent.

I hope this information is helpful to you.
Sincerely,
Immigrant Visa Unit
US Embassy, Ankara, Turkey

Case Number: ANKXXX
Name (P) : XXX
Preference Category: K1 - IRAN

والا تا امروز فکر می کردم همه کارها رو وکیل انجام میده و خیالم راحت بود اما از دیشب که این فروم رو دیدم متوجه شدم ظاهرا به این سادگیا که فکر میکرم نیست
باید بگم که نامزم این چند سال اخیر درآمدش کافی نبوده و یکی از دوستانم فرم I-134 رو همراه با TAX Return که هر دو فایل PDF هست رو برام فرستاده
مسئله بعدی اینکه نامزدم قبلا یه بار ازدواج کرده و جدا شده
حالا میخوام اگه بشه کمک کنید ببینم من دقیقا تو چه مرحله ای هستم و از این به بعد باید چکار کنم
با تشکر
پاسخ
(2013-07-20 ساعت 08:19)shsep نوشته:  سلام

اگه لطف كنيد شما ها كه اپروو شديد به من بگيد دقيقا چه مداركي فرستاديد برا K1 و اينكه فرم تعهد مالي رو بايد از اول با همه مدارك فرستاد يا در زمان مصاحبه بايد تحويل داد :

ما به امبد خدا هفته آينده ميخوايم مداركممون را بفرستيم مدارك ما شامل :

1. عكس ها مون از 4 سال پيش تا به امروز
2. ترجمه رسيد خريد حلقه و كترينگ غذاي مراسم نامزدي
3.ريز مكالماتمون
4.بليط هواپيماي نامزدم
5.مدرك دانشگاهي كه ما با هم تو يك دانشگاه درس خونديم
6. متن ايميل هامون

به نظرتون شهادت نامه دوستان و آشنايان اجباري است ؟ آيا ارسال كپي تمام اين مدارك كفايت ميكنند ؟

و اينكه شما كه نقص مدارك داشتيد چه بود مشكلتون ؟

خواهش ميكنم جواب بدين مرسي

دوست عزیز مدارکتون کامل هست
توی نقص مدارک از ما شهادتنامه از فرد تو امریکا با امضای 2 نفر شاهد خواستن، و یه نامه از زبون من که چطوری آشنا شدیم و قصد داریم تو 90 روز تعیین شده در اونجا ازدواج کنیم
موفق باشی
نوع ویزا: K1
اولین اقدام: نوامبر2012
نقص مدارک: 17 می
اپرووال: 12 جولای
کیس نامبر: 29 جولای
تعیین تاریخ مصاحبه: 15 آگوست
مصاحبه: ابوظبی، نوامبر2013, یه ضرب
پاسخ
تشکر کنندگان: سی سی ، tondar
دوستان country of issuance یعنی چی تو فرم ds-156? من الان ایران رو بنویسم یا ابوظبی رو که مصاحبه دارم توش؟
ممنون میشم جواب بدید.
نوع ویزا: K1---دریافت recipt number: ژانویه2013---سرویس سنتر: کالیفرنیا---اپروو: 16می 2013---دریافت دعوت نامه مصاحبه: 11ژوئن--- مصاحبه: ابوظبی---زمان: سپتامبر 2013---دریافت ویزا:سپتامبر 2013---ورود به آمریکا: فوریه 2014

پاسخ
تشکر کنندگان:
(2013-07-22 ساعت 01:29)سی سی نوشته:  دوستان country of issuance یعنی چی تو فرم ds-156? من الان ایران رو بنویسم یا ابوظبی رو که مصاحبه دارم توش؟
ممنون میشم جواب بدید.

اگر منظورت قسمت ٢ هست يعني كشوري كه در اون كشور پاسپورت شما صادر شده.
دوستان انجمن درست گفتم؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان: سی سی ، rrrraaaazzzz
(2013-07-22 ساعت 02:17)ghazal72 نوشته:  
(2013-07-22 ساعت 01:29)سی سی نوشته:  دوستان country of issuance یعنی چی تو فرم ds-156? من الان ایران رو بنویسم یا ابوظبی رو که مصاحبه دارم توش؟
ممنون میشم جواب بدید.

دوستان انجمن درست گفتم؟؟

قسمت 2: place of issuance
قسمت 3: issuing country

من جایی خوندم که این دو ممکنه یک کشور باشه و ممکنه نباشه. پس جستجو کردم و به این موارد برای توضیح رسیدم:
قسمت 2:
Enter the city, country, state/province where the
applicant’s passport was issued. The country where the passport
was issued may be different than the country that issued the passport because the applicant might have been living in
another country at the time of issuance.

قسمت 3:
Enter the Country that issued the passport, the date it was issued and the date it expires in
DD/MM/YYYY format.

راستش من درست منظور رو متوجه نشدم. اما با خودم فکر کردم نکنه این در مورد ما که در کشوری غیر از کشور خودمون درخواست ویزا برای یو اس میدیم صادق باشه. ممنون میشم اگه کمک کنید.

پاسخ
تشکر کنندگان:
(2013-07-22 ساعت 03:18)سی سی نوشته:  
(2013-07-22 ساعت 02:17)ghazal72 نوشته:  
ممنون میشم جواب بدید.

دوستان انجمن درست گفتم؟؟

قسمت 2: place of issuance
قسمت 3: issuing country

من جایی خوندم که این دو ممکنه یک کشور باشه و ممکنه نباشه. پس جستجو کردم و به این موارد برای توضیح رسیدم:
قسمت 2:
Enter the city, country, state/province where the
applicant’s passport was issued. The country where the passport
was issued may be different than the country that issued the passport because the applicant might have been living in
another country at the time of issuance.

قسمت 3:
Enter the Country that issued the passport, the date it was issued and the date it expires in
DD/MM/YYYY format.

راستش من درست منظور رو متوجه نشدم. اما با خودم فکر کردم نکنه این در مورد ما که در کشوری غیر از کشور خودمون درخواست ویزا برای یو اس میدیم صادق باشه. ممنون میشم اگه کمک کنید.

سي سي جان قسمت ١ تا ٥ فرم همه مربوط به اطلاعات پاسپورتت هست
شماره ٢ - محل صدور پاسپورت . (شهر - كشور - استان ).
شماره ٣- اگر شما در كشور ديگه اي به جز ايران زندگي ميكني و براي گرفتن پاسپورت ايراني از آن كشور اقدام كردي بايد اينجا بنويسي. وگرنه بايد همون ايران را بزني
شماره ٤ - تاريخ صدور پاسپورت ( كه تو خود پاسپورت نوشته)
شماره ٥ - تاريخ انقضا ي پاسپورت ( كه تو خود پاسپورت نوشته)
در نتيجه:
اگر شما پاسپورتت تو ايران صادر شده هم شماره ٢ و هم شماره ٣ بايد بزني ايران
پاسخ
تشکر کنندگان: سی سی
سلام

دوستاني كه اپروو شديد .

ميشه خواهش كنم به من بگيد فرم affidavit of support چه زماني پر ميكنيد و ارسال ميكنيد ؟ آيا در زمان مصاحبه باخودتون ميبريد ؟
پاسخ
تشکر کنندگان: paris a
(2013-07-22 ساعت 10:51)shsep نوشته:  سلام

دوستاني كه اپروو شديد .

ميشه خواهش كنم به من بگيد فرم affidavit of support چه زماني پر ميكنيد و ارسال ميكنيد ؟ آيا در زمان مصاحبه باخودتون ميبريد ؟

زمان مصاحبه
نوع ويزا:K1
سرويس سنتر: California
ارسال مدارك به USCIS: ١٠July 2013
رسيدن مدارك به USCIS: ١١July 2013
دريافت رسيد مدارك: 17July 2013
نقص مدارک :9Sep 2013
اپروو: 16Oct 2013
دریافت نامه کیس نامبر:21NOV 2013
سفارت :ابوظبی
پاسخ