کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مدارک و فرمهای ارسالی به سفارت برای ویزای نامزدی
(2013-04-17 ساعت 15:40)rrrraaaazzzz نوشته:  ممنون ساناز جان
همین کارو می کنم تو پرینت تلفن شماره ی روی کارت "های لایت" می کنم
کارتهارو هم باخودم می برم،
خدا خودش می دونه ما تو این مدت چقدر سختی و انتظار کشیدیم
توکل به خدا

عزیزم من به اندازه یک دنیا کارت تلفن مصرف شده بردم .مقداری شو دور ننداختم اگه کم داشتی بگو بدم .ولی ازت کارتهارو قبول می کنن.میل هم من خیلی گرفتم ولی فقط چند تاشو خوند.ولی عکس خانوادگی خیلی مهمه و بلیط مسافرت یا رزو هتل .صورت حساب هتل اینا خیلی کمک می کنه مخصوصا برای نامزدی هر هزینه ای کردی اگه مراسم گرفتی کارتهاشو .من تا رسید خرید کیک رو هم بردم.Big GrinBig GrinBig Grin
خدایا فقط به تو پناه میارم خودت دستمو بگیر .آمین Smile
پاسخ
تشکر کنندگان: girl ، سانازی ، shabnam.84 ، rrrraaaazzzz
سلام دوستان
می شه در مورد فرم w2 بیشتر توضیح بدین
برا اسپانسر هست؟ فرم w2 را search کردم چیزی دریافت نکردم
ممنون اگه مسأله رو توضیح بدین
مهر قرمز رنگ برا w2 هست یا tax return?
نوع ویزا: K1
اولین اقدام: نوامبر2012
نقص مدارک: 17 می
اپرووال: 12 جولای
کیس نامبر: 29 جولای
تعیین تاریخ مصاحبه: 15 آگوست
مصاحبه: ابوظبی، نوامبر2013, یه ضرب
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2013-04-26 ساعت 08:15)rrrraaaazzzz نوشته:  سلام دوستان

ممنونم خودم جوابو گرفتمBig Grin
w2 برا کسایی که برا خودشون (شغل آزاد دارن) کار می کنن نیس
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستان اگر ممکنه بکن ترجمه شناسنامه رو کجا انجام دادن (لطفا با پیام خصوصی بگید، تو تهران باشه) که ان‌وی‌سی گیر نداده. چه چیزهایی باید مد نظر باشه.
نوع ویزا: ازدواجی با سیتیزن/فرستادن مدارک: ۳۰ آگوست ۲۰۱۲/ پذیرش: ۲۶ نوامبر ۲۰۱۲/ دریافت کیس نامبر: ۷ دسامبر ۲۰۱۲/ مصاحبه: سپتامبر ۲۰۱۳/ کلیرنس: در حال انتظار
پاسخ
تشکر کنندگان: rrrraaaazzzz
ترجمه رو تو هر دارلترجمه ی که خواستین میتونین ببرین و برای محکم کاری بگین که مهر دادگستری و وزارت امور خارجه هم توش بزنن... هیچ فرقی نمیکنه کجا ترجمه کنین فقط باید رسمی باشه که تو تهران به ویژه میدون انقلاب خیلی زیادن
--------
همین جواب رو خصوصی هم میفرستم
کتگوری: k1
مصاحبه: ژانویه 2013 یروان
کلیر: ۲۶ اپریل (۹۱ روز)
ویزا : 10 می//ورود به امریکا:26 می//انگشت نگاری هفته دوم//اجازه کار 2 ماه بعد از انگشت نگاری//گرین کارت 3 ماه بعد از پست کردن مدارک

سفرنامه ی ویزا

مصاحبه گرین کارت
پاسخ
تشکر کنندگان: omead ، rrrraaaazzzz
(2013-04-26 ساعت 08:15)rrrraaaazzzz نوشته:  سلام دوستان
توي امريكا هر جا که کار می کنی سر کارت به تو یه فرم یک صفحه ای می ده به نام w2 که نشون می ده کجا کار می کردی چقدر درآمد داشتی جقدر واسه دولت پول دادی هر ماه از پی چکت....... بعد تو اون فرم رو بر می داری یا خودت از طریق آن لاین یا شرکتهایی که این کار رو می کنن می بری می دی واست مرتب کنن یعنی جدا کنن بگن چقدر واسه بیمه بوده جقدر واسه خونه بوده چقدر خرج و خوراکت بوده چقدر واسه ایالتی که زندگی می کردی چقدر واسه کل دولت آمریکا همه اینها جدا می شه به اون می گن فرم 1040 یا تکس ریترن که همه اینها تو IRS ذخیره می شه
پاسخ
تشکر کنندگان: سانازی ، rrrraaaazzzz
بچه ها ما كه يدونه عكس هم بيشتر با هم نداشتيم اونم تو خونه نبوده بيرون بوده با مانتو روسري Sad حالا همين يدونرو فرستاديم با مدارك. مي ترسم بگن مدارك كافي براي اثبات نامزديتون وجود نداره Sad البته كلي پرينت تلفنو ايميل و چت داريم ولي عكس فقط يدونه Sad
نوع ویزا: k1-تاریخ ارسال مدارک: Feb 2013-تاریخ اپروو: Jun 2013-تاريخ مصاحبه: 10 دسامبر 2013 ابوظبي-كلير 30 جون 2014-دريافت ويزا از طريق آژانس 25 آگست-ورود به کالیفرنیا 5 دسامبر 2014- ارسال مدارک جهت گرین کارت 3 مارچ 2015- انگشت نگاری 3 اپریل 2015-مصاحبه 28 می
پاسخ
تشکر کنندگان: rrrraaaazzzz ، سانازی
(2013-06-02 ساعت 12:24)azri نوشته:  بچه ها ما كه يدونه عكس هم بيشتر با هم نداشتيم اونم تو خونه نبوده بيرون بوده با مانتو روسري Sad حالا همين يدونرو فرستاديم با مدارك. مي ترسم بگن مدارك كافي براي اثبات نامزديتون وجود نداره Sad البته كلي پرينت تلفنو ايميل و چت داريم ولي عكس فقط يدونه Sad

سلام azari جان
از زمان ارسا مدارک تا دریافت رسید مدارک شما چند روز طول کشیده ؟
نوع ويزا:K1
سرويس سنتر: California
ارسال مدارك به USCIS: ١٠July 2013
رسيدن مدارك به USCIS: ١١July 2013
دريافت رسيد مدارك: 17July 2013
نقص مدارک :9Sep 2013
اپروو: 16Oct 2013
دریافت نامه کیس نامبر:21NOV 2013
سفارت :ابوظبی
پاسخ
بچه ها اوضاع پست دولتی ایران خیلی افتضاااح شده این روز ها. من دو تا بسته به فاصله ی 2 هفته برام فرستاده بودن از امریکا الان 2.5 ماه هم بیشتر شده ولی هرگز به دستم نرسید. واسه دو تا از دوستامم اتفاق مشابه افتاده. اینو گفتم که اگه مدارک رو میخوان براتون پست کنن حواستون باشه حدالمقدور با پُست معمولی نفرستند حتی اگه زمان زیاد دارین.به استرس و دردسرش نمی ارزه
نوع ویزا: k1
دریافت مدارک توسط USCIS : دسامبر 24 ،2012
دریافت receipt number:ژانویه 3 ،2013
سرویس سنتر: California
اپروو :21 مه‌ 2013
پاسخ
تشکر کنندگان: سی سی ، rrrraaaazzzz ، tondar
(2013-06-11 ساعت 14:55)NedaE نوشته:  بچه ها اوضاع پست دولتی ایران خیلی افتضاااح شده این روز ها. من دو تا بسته به فاصله ی 2 هفته برام فرستاده بودن از آمریکا الان 2.5 ماه هم بیشتر شده ولی هرگز به دستم نرسید. واسه دو تا از دوستامم اتفاق مشابه افتاده. اینو گفتم که اگه مدارک رو میخوان براتون پست کنن حواستون باشه حدالمقدور با پُست معمولی نفرستند حتی اگه زمان زیاد دارین.به استرس و دردسرش نمی ارزه

ممنون عزیزم. اون پکیج هم که از طرف سفارت قبل از مصاحبه ویزای نامزدی به ما فرستاده میشه من از سه نفر شنیدم که حدود یک تا یک و نیم ماه بعد از زمان مصاحبه بدستشون رسیده بوده! خودشون از طریق ایمیل پیگیری کرده بودن قبلش و مدارک از طریق ایمیل براشون فرستاده شده بود. این بود که از مصاحبه جا نموندن خوشختانه. البته هرسه مصاحبه ابوظبی بودن.
نوع ویزا: K1---دریافت recipt number: ژانویه2013---سرویس سنتر: کالیفرنیا---اپروو: 16می 2013---دریافت دعوت نامه مصاحبه: 11ژوئن--- مصاحبه: ابوظبی---زمان: سپتامبر 2013---دریافت ویزا:سپتامبر 2013---ورود به آمریکا: فوریه 2014

سفرنامه من در ابوظبی برای دریافت ویزا
پاسخ
تشکر کنندگان: rrrraaaazzzz ، سانازی ، azri
فرم ds156 را آنلاین پر کردم و continue رو زدم بهم pdf رو داد. حالا باید کجا submit کنم؟ برای ارمنستان این رو هم باید با خودم روز مصاحبه ببرم یا باید الان جایی سابمیتش کنم؟
پاسخ
تشکر کنندگان: tondar ، rrrraaaazzzz
(2013-06-28 ساعت 10:50)NedaE نوشته:  فرم ds156 را آنلاین پر کردم و continue رو زدم بهم pdf رو داد. حالا باید کجا submit کنم؟ برای ارمنستان این رو هم باید با خودم روز مصاحبه ببرم یا باید الان جایی سابمیتش کنم؟

ندا جان اگه اشتباه نکنم بایستی بعداز اینکه انلاین پرش کردی پرینتش کنی و با خودت ببری. موفق باشی
پاسخ
تشکر کنندگان: NedaE
این فرم ds-230 اون قسمتی که سوابق تحصیلی رو پرسیده باید همه را کامل بنویسیم؟ یعنی از دبستان بنویسم تا الان؟ یا منظورش فقط دانشگاه و موسسات عالی هستش؟
پاسخ
سوال 43.b در فرم ds-230 را چطوری باید جواب بدم؟
پاسخ
سلام ندا جان من هم تو این مرحله هستم میتونم ازت کمک بگیرم واسه پر کردن فرمها
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان