کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مدارک و فرمهای ارسالی به سفارت برای ویزای نامزدی
15 ماه میگذره و هیچ خبری نیست؟؟؟؟ البته الهه جان درست میگه یه توضیح بدین که کیستون چه نوعی هستش.

غمم از وحشت پوسیدن نیست/
غمم از زیستن بی تو در این لحظه ی پر دلهره است...
پاسخ
تشکر کنندگان: dinadino228 ، الهه سابق ، girl ، shadzad ، rrrraaaazzzz
الاه جونم ازدواج با همسر گرین کارتی ربطی‌ به مدت زمان اپرو نداره آخه همسر من گارین کارتی بود وقتی‌ برای من اقدام کرد و وقتی‌ پرواندم اپرو شد هنوز گرین کارتی بود. کلا ۵ ماه بیشتر طول نکشید.. جدیداً برای همه داره طول میکش مرحله uscis
نوع ویزا:CR1/اپروال:jun.2011/تکمیل:november.2012/مصاحبه:13.feb.2013/دریافت ویزا:16.feb

خدا جون خوش به حالت که همه جا هستی‌، ما که هرجا هستیم دلمون واسه یه جا دیگه تنگ می‌شه!
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، shadzad ، rrrraaaazzzz ، yalda91
جودی جون جدیدا بعضی سرویس سنترا خیلی طول میدن و بعضیا هنوز همون 5 ماهه اپروو میکنن. الان واسه گرین کارتیا مثلا سرویس سنتر ورمونت، 23 ماه!!! اپرووشون طول میکشه ولی برای سیتیزنا 7 ماه طول میکشه
ویزا ازدواجی/اقدام اول ژانویه 2012/ اپروو: اول جون/گرفتن کیس نامبر آخر جولای/تکمیل مدارک در NVC: سوم ژانویه 2013/مصاحبه: آخر اپریل 2013/ویزا یکضرب از ابوظبی
پاسخ
تشکر کنندگان: shadzad ، girl ، rrrraaaazzzz ، yalda91
(2013-02-12 ساعت 00:04)الهه سابق نوشته:  دوست عزیز پست اول این تاپیک رو بخون، کلیه مدارک لازم رو نوشتم. فقط فرم G325A هست که شما باید خودت امضا کنی که اونم واسه نامزدت پست میکنی و همراه مدارک میفرسته.

سلام الهه جان.من نتونستم پستی رو که منظورتونه پیدا کنم.Sad
فقط پست نگی جان رو که نوشته بود "ندا جان مدارک تحصیلی و شغلی مصاحبه شونده اصلا لازم نیست. در مورد مدارک مالی نامزدتون باید تکس ریترن (ترجیحا ۳ سال آخر)، صورتحساب مالی، فرم ساپورت مالی ۳۴، فیش حقوقی باید براشون فرستاده بشه. خودتون هم که فرمها رو باید پر کنید و پرینت بگیرید. هر چقدر هم که می تونید از عکسها، ایمیل ها و چت هاتون پرینت بگیرید و باخودتون ببرید. من همه اینها رو با خودم برده بودم ولی هیچ چی ازم نخواستند. وقتی رسیدم هتل تمام پرینهارو ریز ریز کردم و ریختم تو سطل و یه نفس عمیق کشیدم."

راستش منم میخوام بدونم نامزدم دقیقن چه فرمهایی رو باید پر کنه؟آخه بعضی از دوستان نوشتند فرم اف 129 و بعضی دیگه گفتن آی 134.حالا کدومش هست؟هر دوش.نامزدم باید چه فرمهایی رو پر کنه؟Shy
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام الهه جان.من نتونستم پستی رو که منظورتونه پیدا کنم.Sad
فقط پست نگی جان رو که نوشته بود "ندا جان مدارک تحصیلی و شغلی مصاحبه شونده اصلا لازم نیست. در مورد مدارک مالی نامزدتون باید تکس ریترن (ترجیحا ۳ سال آخر)، صورتحساب مالی، فرم ساپورت مالی ۳۴، فیش حقوقی باید براشون فرستاده بشه. خودتون هم که فرمها رو باید پر کنید و پرینت بگیرید. هر چقدر هم که می تونید از عکسها، ایمیل ها و چت هاتون پرینت بگیرید و باخودتون ببرید. من همه اینها رو با خودم برده بودم ولی هیچ چی ازم نخواستند. وقتی رسیدم هتل تمام پرینهارو ریز ریز کردم و ریختم تو سطل و یه نفس عمیق کشیدم."
راستش منم میخوام بدونم نامزدم دقیقن چه فرمهایی رو باید پر کنه؟آخه بعضی از دوستان نوشتند فرم اف 129 و بعضی دیگه گفتن آی 134.حالا کدومش هست؟هر دوش.نامزدم باید چه فرمهایی رو پر کنه؟Shy
[/quote]

شما مدارک برای درخواست اولیه را میپرسین یا مدارکی باید به سفارت ببرین؟
i-129f جز فرم های اقدام اولیه هستش.
برای سفارت تا اونحا که من تا الان متوجه شدم فرم ها : I-134،w 2،1040،
،ds230،ds156،ds156k،ds157

بچه ها کجایین که من دیووووووووونه شدم.یعنی نامزدم منو دیوونه کرده.نه من میفهمم اون مشکلش دقیقا واسه چیه،نه اون میفهمه من چی میگم. Sad((
من هر چی اینجا خوندم در مورد مدارک مربوط به تکس ریتن،بهش گفتم ولی نمیفهمه باید چطوری تکس ریتن بگیره.میگه شرکت واسم رد میکنه و میگه خیلی از شرکت ها دیگه الان هیچ برگه نوشته شده ای واسه این چیزا ندارن همه چیز انلاین انجام میشه.میگه از شرکت پرسیدم،مثل اینکه اونا هم گفتم چنین چیزی (یعنی تکس ریتن دستی،غیر آنلاین) اراده نمیدن بهش. من اصلا نمیفهمم مشکل چیه؟ اصلا باید از شرکت بخواد یا باید از irs.gov بخواد که بهش تکس ریتن هاش رو بدن؟ به irs ایمیل زده ولی جواب ندادن.
یکی به ما بگه باید دقیقا چیکار کنیم؟بخصوص دوستانی که شخص ثالث اسپانسرشون نشده،خود نامزدشون اسپانسر شده کمک کنن به من دیووووونه شدم Sad
اصلا این 1040 رو باید همینجوری دانلود پر کرد یا باید درخواست بدی تا فرم رسمی و تایید شده را برات پست کنن به آدرس ات ؟
نوع ویزا: k1
دریافت مدارک توسط USCIS : دسامبر 24 ،2012
دریافت receipt number:ژانویه 3 ،2013
سرویس سنتر: California
اپروو :21 مه‌ 2013
پاسخ
تشکر کنندگان: Asal707 ، dinadino228 ، rrrraaaazzzz
یه سوال دیگه هم دارم.
تو سایت visajourney یه جایی خونده بودم که یا باید transcript ارائه بدین از تکس ریتنتون یا اگه copy ارائه میدین ظاهرا باید یه فرم اضافه هم پر کنین برای سفارت. ولی الان هر چی میگردم پیداش نمیکنم که کجا خوندم. کسی میدونه چه فرمیه؟
پاسخ
تشکر کنندگان: dinadino228 ، rrrraaaazzzz
(2013-03-14 ساعت 21:49)NedaE نوشته:  سلام الهه جان.من نتونستم پستی رو که منظورتونه پیدا کنم.Sad

شما مدارک برای درخواست اولیه را میپرسین یا مدارکی باید به سفارت ببرین؟
i-129f جز فرم های اقدام اولیه هستش.
برای سفارت تا اونحا که من تا الان متوجه شدم فرم ها : I-134،w 2،1040،
،ds230،ds156،ds156k،ds157

بچه ها کجایین که من دیووووووووونه شدم.یعنی نامزدم منو دیوونه کرده.نه من میفهمم اون مشکلش دقیقا واسه چیه،نه اون میفهمه من چی میگم. Sad((
من هر چی اینجا خوندم در مورد مدارک مربوط به تکس ریتن،بهش گفتم ولی نمیفهمه باید چطوری تکس ریتن بگیره.میگه شرکت واسم رد میکنه و میگه خیلی از شرکت ها دیگه الان هیچ برگه نوشته شده ای واسه این چیزا ندارن همه چیز انلاین انجام میشه.میگه از شرکت پرسیدم،مثل اینکه اونا هم گفتم چنین چیزی (یعنی تکس ریتن دستی،غیر آنلاین) اراده نمیدن بهش. من اصلا نمیفهمم مشکل چیه؟ اصلا باید از شرکت بخواد یا باید از irs.gov بخواد که بهش تکس ریتن هاش رو بدن؟ به irs ایمیل زده ولی جواب ندادن.
یکی به ما بگه باید دقیقا چیکار کنیم؟بخصوص دوستانی که شخص ثالث اسپانسرشون نشده،خود نامزدشون اسپانسر شده کمک کنن به من دیووووونه شدم Sad
اصلا این 1040 رو باید همینجوری دانلود پر کرد یا باید درخواست بدی تا فرم رسمی و تایید شده را برات پست کنن به آدرس ات ؟
[/quote]

مرسی ندا جان.منظورم هر دو مدرک هست یعنی هم مدارک اولیه برای بازگشایی پرونده در آمریکا و بعدش هم مدارک لازم برای بردن به سفارت.البته دیشب بعد از اینکه این سوال رو کردم یه جای دیگه این تالار یه پست از الهه جان دیدم که کاملن توضیح داده بودن.اینجا رو میگم Smile
http://mohajersara.com/thread-5622.html
خدا بهت صبر ایــــــــــــــــوب وار بده.من که هنوز هیچی نشده دارم دیوووونه میشم.فکر کنم تا وقتی که پام برسه به آمریکا (البته اگه برسه) دقمرگ شدم رفته Big Grin
فرم های I-134،w 2،1040،
،ds230،ds156،ds156k،ds157 رو که میگید من باید پر کنم یا نامزدم یا هردو؟
پاسخ
تشکر کنندگان: dinadino228 ، rrrraaaazzzz
عسل جون عنوان تاپیک ها رو با دقت تر بخونی هم راحت تر جواب سوال هات رو پیدا میکنی و کمتر گیج میشی ،هم کسایی که به تاپیک های مختلف مراجعه میکنن با خوندن سوال های غیر مرتبط با تاپیک گیج نمیشن . Smile این تاپیک فقط برای مدارک سفارت هستش.
اون فرمهایی که پرسیدی را نامزد امریکایی باید پر کند.
در مورد فرم های اولیه هم به همون لینکی که خودت نوشتی مراجعه کن.

کسی نبود کمک من کنه؟ :/
پاسخ
تشکر کنندگان: dinadino228 ، Asal707 ، shabnam.84 ، girl ، rrrraaaazzzz
ندا جون ، واسهء ما مادر نامزدم و دوستش اسپانسر شدن ومن دقیقا نمیدونم چی، ولی میتونم امشب از نامزدم واست بپرسم .
نوع ویزا : K1 Rolleyes
سرویس سنتر: Vermont
رسید مدارک(سری اول) : (22may2012)
رسید مدارک بیشتر Sad7january2013)
تاریخ اپروو: (february\2013)
زمان مصاحبه : may 2013 دریافت ویزا : تقریبا یه ضربWink
پاسخ
تشکر کنندگان: NedaE ، rrrraaaazzzz
دینا جون من هنوز منتظر خبر هستمااا Smile)
پاسخ
تشکر کنندگان: dinadino228 ، girl ، rrrraaaazzzz
ا!؟؟!؟! ببخش ندا جون ، چیزی نگفتی من فکر کردم جوابتو گرفتی از دیگران. چشم عزیزم من حتما میپرسم.
پاسخ
تشکر کنندگان: NedaE ، girl ، rrrraaaazzzz
تا آخر اپریل هر شرکتی که کار کرده ، از لحاظ قانونی موظف هست که یه فرمی بنام w 2 (اون مقداری که نشون میده تو چقدر کار کردی و مالیات دادی) را میفرستاده.
این فرم ۴ تا کپی داره،
یک ، برای دولت فدرال.
دوم، دولت استانی.
سوم، خود شخص.
چهارم، برای کسی که تکس رو انجام میده.
کپی w 2 و فرم پر شدهء 1040 را میفرسته برای IRS (وزارت مالیات آمریکا).
امیدوارم که واضح باشه توضیحاتم ولی اگه بازم سؤال داشتی حتما بگو ندا جون و معذرت میخوام که دیر شد ، متوجه نشده بودم که منتظری.
پاسخ
تشکر کنندگان: NedaE ، girl ، rrrraaaazzzz
دینا جان ممنونم لطف کردی پرسیدی.
یعنی فرم 1040 رو همینطوری از سایت IRS دانلود میکنه پر میکنه بعد با w2 میفرسته IRS درخواست تکس ریتن میده؟
یا برای 1040 هم اول باید درخواست بده؟
w2 و 1040 باید پست کنه برای IRS یا ایمیل کنه؟
پاسخ
تشکر کنندگان: girl ، dinadino228 ، rrrraaaazzzz
دینا جون مطمئنی جابجا نگفتی؟!W2 و 1040 رو باید درخواست بدیم از IRS بگیریم نه اینکه بفرستیم برای IRS!
نوع ویزا:CR1/اپروال:jun.2011/تکمیل:november.2012/مصاحبه:13.feb.2013/دریافت ویزا:16.feb

خدا جون خوش به حالت که همه جا هستی‌، ما که هرجا هستیم دلمون واسه یه جا دیگه تنگ می‌شه!
پاسخ
تشکر کنندگان: shabnam.84 ، dinadino228 ، الهه سابق ، rrrraaaazzzz ، yalda91
ندا جون ، من دوباره پرسیدم. و فهمیدم که نامزدت حتما میدونه اینو خودش چون آمریکاییه.
در آمریکا ، هرسال و هر جا که کار میکنی برات یه فرمی میفرسته بنام W2 (که نشون میده چقدر کار کردی؟ چقدر مالیات دادی؟ چقدر پول بیمه دادی؟ و......) حالا ادارهء مالیات آمریکا که اسمش هست IRS باید اینهارو بدونه از تو. بنابراین باید یه فرمی رو پر کنی به اسم 1040 یا 1040 EZ . (( که این فرم رو میشه یا از اینترنت دانلود کرد یا از کتابخونه ها گرفت ، یا اینکه میشه داد به ۲ کمپانی بزرگ هستن به نامهای "Turbotax" و یا "H&R blok" و به صورت آنلاین انجام داد.)) و وقتی این فرمها رو داری پر میکنی مشخصات W2 نامزد (آمریکا) رو باید وارد کنید، بعد این فرم پر شده میره برای IRS (ادارهء مالیات) تا اونها متوجه بشن که فرد مورد نظر آیا بدهکاره یا طلبکار؟ یا هر چیزی که لازمه بدونن.
این توضیحات رو از نامزدم واست پرسیدم چون من که اصلا در جریان نیستم ،
ولی به گفته هاش اطمینان دارم اولا که خودش انجام داده، دوم اینکه اخلاقش اینجوریه که تا زمانی که به کاری کاملا مطمئن نباشه امکان نداره نظر بده.
جودی جونم، من هر چی نامزدم گفته انتقال دادم، شاید ازدواجیها و نامزدیها فرق میکنه؟!!
نمیدونم.

اوه،،، یادم رفت اون قسمت رو بپرسم که پست شه یا ایمیل، شب میپرسم حتما.
پاسخ
تشکر کنندگان: girl ، Saeedv13 ، الهه سابق ، shabnam.84 ، rrrraaaazzzz ، NedaE

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان