کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بحث و تبادل نظر درباره تکمیل فرم DS-230
(2013-05-06 ساعت 18:51)hani.saray نوشته:  خیلی ببخشید خواهش میکنم منو راهنمایی کنید خیلی گیج شدم نفهمیدم برای ارسال فرم ها (230-122) با ایمیل به kcc بطور دقیق میشه بگید چه چیزهایی رو باید بفرستیم??
.فرم 122
.فرم 230 برنده و همراهان
. عکس خود و همراهان
. نامه قبولی
.مدرک تحصیلی یا سابقه کاری
درسته اینها یا کم و کاستی داره?

بله همین هاست و سابقه کاری نیاز نیست!
CN:2014AS60XX/Yerevan:13May;Got it
فایل تصویری ساخت اکانت برای پرداخت 165$ توسط azar1348
لاتاری از آغار تا پایان♪♪♪سایت CEAC از زبان عموسعید♪♪♪چگونه کاربر حرفه‌ای مهاجرسرا شویم؟♪♪♪ 118 مهاجرسرا
از جواب دادن به سوالات مهاجرتی در پیام خصوصی معذورم، اطلاعاتی به پست های اول تاپیک ها اضافه شده که میتونید مطالعه کنید.
مـنـتــــظـــــــــــــرســـــــــــــــــرا
تشکر کنندگان: hani.saray ، KIMIA2005 ، ojee ، philter ، afshinghwink
(2013-05-06 ساعت 18:51)hani.saray نوشته:  خیلی ببخشید خواهش میکنم منو راهنمایی کنید خیلی گیج شدم نفهمیدم برای ارسال فرم ها (230-122) با ایمیل به kcc بطور دقیق میشه بگید چه چیزهایی رو باید بفرستیم??
.فرم 122
.فرم 230 برنده و همراهان
. عکس خود و همراهان
. نامه قبولی
.مدرک تحصیلی یا سابقه کاری
درسته اینها یا کم و کاستی داره?
نيازي به فرستادن مدارك تحصيلي و سابقه كاري نيست اين مداركو بعلاوه يكسري مدارك ديگرو روز مصاحبه بايد همراهتون ببريد يا پست كنيد كه اين بستگي به سفارتي كه انتخاب كرديد داره .. فعلا در اين مرحله شما فقط بايد فرمها و عكسهاتون و نامه قبوليتون را ايميل و يا پست كنيد..
2013AS63xx*کارنت:March *مصاحبه: 23اپريلYerevan*كلير 14 JUN*دريافت ويزا 26 JUN
تشکر کنندگان: hani.saray ، KIMIA2005 ، philter ، ojee ، afshinghwink
(2013-05-06 ساعت 19:53)hamid.eng نوشته:  با تشکر از دوستان یاری رسان
از ترجمه بخش 34 فرم (سربازی) کسی اطلاع داره؟
هر کدوم ار موارد فرم به چه معنی هستن ؟ و چه اطلاعاتی باید درج بشه؟
و ترجمه ستوان دوم / وظیفه / نیرو زمینی سپاه چی میشه ؟

Branch : Iran's Revolutionary Guard - IRGC
Rank/Position : Chief warrant officer 2
Military Speciality/Occupation : وظیفه ای داشتی
Dates of Service (mm-dd-yyyy : تاریخ شروع و پایان
2014-8XXX ، ایروان ، کلیرینس ، پایان آرزو ...
تشکر کنندگان: hamid.eng ، amin arefi ، philter ، afshinghwink ، ahmad120
(2013-05-06 ساعت 20:27)ghafari88 نوشته:  
(2013-05-06 ساعت 15:20)سمانه777 نوشته:  
(2013-05-06 ساعت 15:04)mahsa201 نوشته:  ببخشيدايا preuniversity رو از high school جدا بزنم ؟يا نه با هم كل دبيرستانو 4سال بگيرم؟
بله اون پیش دانشگاهی هست و اون یکی دبیرستان مدرک هاش جداست .

(2013-05-06 ساعت 15:13)ghafari88 نوشته:  
(2013-05-06 ساعت 14:07)ghafari88 نوشته:  آقا یه سوال ..
توی فرم 230
من جواب دقیقی نمیدونم اما ...

(2013-05-06 ساعت 15:45)hushmandco نوشته:  
(2013-05-06 ساعت 15:13)ghafari88 نوشته:  [quote='ghafari88' pid='330432' dateline='1367833068']
آقا یه سوال ..
توی فرم 230 .. قسمت 32 که راجع به کارهای ده سال گذشته می خواد .. من چند سال اخیر شهرداری تهران کار کردم و خوب فکر نمی کنم که مسئله ای ایجاد کنه.. Cool اما قبل از اون حدود ده سال ......

آقا یکی ما رو هم در یابیه! Big Grin
بهترین کار اینه که راستشو بگی. بخوای بپیچونی یه جای کار گندش در میاد و قرمز میدن بهت. ولی راستشو که بگی نهایتش ....

والا خودم هم موافق این هستم که باید راستش رو گفت چون در هر صورت اینا یه سوالی پرسیدن و باید جواب داد. اگر نپرسیده بودن باز یه چیزی.
انشاالله که مشکلی پیش نیاد. ضمناً می خوام بنویسم کارمند روابط عمومی بودم ( چون واقعاً مدتی توی یکی از شبکه ها کارمند روابط عمومیشون بودم )
موافقین؟
ببین در هر صورت شما هم مثل 95% بقیه مطمئنا کلیرنس شامل حالت میشه. هرکسی هم جز این بگه خوش خیاله. بودن دوستایی که با خاطر جمع بار و بندیل رو بستن که بعد مصاحبه با اولین پرواز برن اونور ولی با برگه صورتی و فرم 9 سوالی و کلی اعصاب داغون برگشتن وطن به انتظار کلیر شدن. پس از کلیرنس خوردن نترس. مثل مرد!!! وایستا. بگو کارمند روابط عمومی بودی ولی تا میتونی کار خودت رو ساده و کم اهمیت نشون بده. هرچی کارت رو ساده تر جلوه بدی برای کلیر شدن کار خودتو راحت کردی.

(2013-05-06 ساعت 21:18)Danial_4139 نوشته:  
(2013-05-06 ساعت 19:53)hamid.eng نوشته:  با تشکر از دوستان یاری رسان
از ترجمه بخش 34 فرم (سربازی) کسی اطلاع داره؟
هر کدوم ار موارد فرم به چه معنی هستن ؟ و چه اطلاعاتی باید درج بشه؟
و ترجمه ستوان دوم / وظیفه / نیرو زمینی سپاه چی میشه ؟

Branch : Iran's Revolutionary Guard - IRGC
Rank/Position : Chief warrant officer 2
Military Speciality/Occupation : وظیفه ای داشتی
Dates of Service (mm-dd-yyyy : تاریخ شروع و پایان

آقا ستوان دوم میشه 2nd Lieutenant
سفرنامه
3نفر/مصاحبه ماه مارچ/9 سوالی/ دریافت ویزا 25 جولای
تشکر کنندگان: ghafari88 ، payam62 ، hamid.eng ، Soap McTavish ، KIMIA2005 ، philter ، afshinghwink
سلام دوستان یه سوال تو بند 9 حتما باسد آدرس بیدیم؟ چون کسی رو تو آمریکا ندارم. N A بزنم مشکل ایجاد میشه؟
تشکر کنندگان: KIMIA2005 ، philter
(2013-05-06 ساعت 23:09)saman.saman نوشته:  سلام دوستان یه سوال تو بند 9 حتما باسد آدرس بیدیم؟ چون کسی رو تو آمریکا ندارم. N A بزنم مشکل ایجاد میشه؟
اینجا رو بخون
سفرنامه
تشکر کنندگان: KIMIA2005 ، ojee ، philter
(2013-05-06 ساعت 14:35)hushmandco نوشته:  
(2013-05-06 ساعت 11:36)Hadi2014 نوشته:  سلام دوستان. یه سوال:
من تو پاسپورتم اسم کوچیکم رو SEYEDHADI یعنی سید و هادی رو بدون فاصله نوشته. اما تو فرمی که برای لاتاری پر کردم SEYED HADI رو با فاصله نوشتم. یک نفر گفت باید پاسپورت رو عوض کنی. میخواستم بدونم مشکلی پیش میاد؟ یا اصلا راهی واسه ویرایش وجود داره؟
با تشکر

اگر میتونی فرمت رو با اصلاحیه و توضیح دوباره بفرست . اسمت باید مثل پاسپورتت باشه. اگر الان اصلاحش نکنی هم مشکلی پیش نمیاد. روز مصاحبه میتونی همونجا فرم اصلاح شده رو ببری و برای افسر مهاجرت بگی جریانو و همونجا اصلاح کنی. نگران نباش.

(2013-05-06 ساعت 14:32)hani.saray نوشته:  1. برای ارسال مدارک دوتا فرم 230 و 122 و مدرک تحصیلی( یا سابقه) با ترجمه فقط????
کپی برابر اصل شناسنامه,کارت ملی, پاسپورت,پایان خدمت و ... هم برای ارسال میخواد?

2. از مهلت پاسپورت من 6 ماه مونده, آیا الان تعویض کنم بعد فرم ها رو ارسال کنم یا مشکلی نداره بعد ارسال فرم تمدید کنم?? بخاطر عکس میپرسم که اگه یکی نباشه
1- توی این فاز فقط فرمها به همراه عکسهای 5*5 پشت نویسی شده رو باید به kcc بفرستین. لا اقل روال سال گذشته اینطور بوده . مدارک دیگه رو موقع مصاحبه باید ببرین. یعنی وقتی کارنت شدین.

2- همین الان اقدام کن واسه تعویض پاسپورت و نگران عکست هم نباش مشکلی نیست اگه یکی نباشه. لزومی هم نداره یکی باشه.
با تشکر از پاسختون
ببخشید من منظورم اون فرمیه که موقع ثبت نام تو اکتبر پر کردم. هنوز من هیچ فزمی رو ارسال نکردم.
چه مواردی باید پشت عکس ها نوشته بشه؟ اسم و فامیل و کیس نامبر کافیه؟
سلام دوستان...من به یک مشکلی برخوردم که امیدوارم بتونم ازتون کمک بگیرم..من سربازی نرفتم چون ۲۳ ماه بعلت جبهه رفتن از خدمتم کسر شد و یک ماه هم آموزشی برای رفتن به جبهه رفته بودم...الان کارت پایان خدمت دارم که مدت خدمت رو ۱ ماه زده(همون ۱ ماهی که برای رفتن به جبهه آموزش دیده بودم) و در توضیحات نوشته که گواهی کسر خدمت بمدت ۲۳ ماه داشته است...محل خدمت رو نوشته لشکر ۲۵ کربلا ولی جلوی درجه و رسته خالی گذاشته..حالا من باید در فرمم بنویسم سربازی رفتم یا نه؟؟؟اگر بنویسم بله باید Rank و military speciality رو خالی بذارم و مدت سربازی هم میشه ۱ ماه
سلام دوستان
تو شناسنامه پدر من فقط سال تولد رو زده و روز و ماه نداره ضمنا ایشون فوت کردن
می خواستم ببینم قسمت تاریخ تولد پدرم چی بنویسم؟
(2013-05-06 ساعت 23:32)Hadi2014 نوشته:  
من تو پاسپورتم اسم کوچیکم رو SEYEDHADI یعنی سید و هادی رو بدون فاصله نوشته. اما تو فرمی که برای لاتاری پر کردم SEYED HADI رو با فاصله نوشتم. یک نفر گفت باید پاسپورت رو عوض کنی. میخواستم بدونم مشکلی پیش میاد؟ یا اصلا راهی واسه ویرایش وجود داره؟
با تشکر

اگر میتونی فرمت رو با اصلاحیه و توضیح دوباره بفرست . اسمت باید مثل پاسپورتت باشه. اگر الان اصلاحش نکنی هم مشکلی پیش نمیاد. روز مصاحبه میتونی همونجا فرم اصلاح شده رو ببری و برای افسر مهاجرت بگی جریانو و همونجا اصلاح کنی. نگران نباش.

(2013-05-06 ساعت 14:32)hani.saray نوشته:  1. برای ارسال مدارک دوتا فرم 230 و 122 و مدرک تحصیلی( یا سابقه) با ترجمه فقط????

2. از مهلت پاسپورت من 6 ماه مونده, آیا الان تعویض کنم بعد فرم ها رو ارسال کنم یا مشکلی نداره بعد ارسال فرم تمدید کنم?? بخاطر عکس میپرسم که اگه یکی نباشه
1- توی این فاز فقط فرمها به همراه عکسهای 5*5 پشت نویسی شده رو باید به kcc بفرستین. لا اقل روال سال گذشته اینطور بوده . مدارک دیگه رو موقع مصاحبه باید ببرین. یعنی وقتی کارنت شدین.

2- همین الان اقدام کن واسه تعویض پاسپورت و نگران عکست هم نباش مشکلی نیست اگه یکی نباشه. لزومی هم نداره یکی باشه.
با تشکر از پاسختون
ببخشید من منظورم اون فرمیه که موقع ثبت نام تو اکتبر پر کردم. هنوز من هیچ فزمی رو ارسال نکردم.
ممکنه اگر این رو به 10 نفر بگی 10 جواب مختلف بشنوی.. چون الان seyed hadi قبول شده نه seyedhadi به نظر من 70 تومن خرج کن پاستو عوض کن 10 روزه هم میاد خاطرت جمع جمع بشه. وگرنه نماز شک داره. تو توی این مسیر خرج دهها میلیونی داری. پس نگران 60-70 تومن نباش و پاستو عوض کن.

(2013-05-07 ساعت 01:08)Hadi2014 نوشته:  چه مواردی باید پشت عکس ها نوشته بشه؟ اسم و فامیل و کیس نامبر کافیه؟

اسم، فامیل، کیس نامبر، سال تولد، کشور
سفرنامه
تشکر کنندگان: Hadi2014 ، KIMIA2005 ، philter
(2013-05-07 ساعت 08:57)hushmandco نوشته:  
(2013-05-06 ساعت 23:32)Hadi2014 نوشته:  
با تشکر

با تشکر از پاسختون
ممکنه اگر این رو به 10 نفر بگی 10 جواب مختلف بشنوی.. چون الان seyed hadi قبول شده نه seyedhadi به نظر من 70 تومن خرج کن پاستو عوض کن 10 روزه هم میاد خاطرت جمع جمع بشه. وگرنه نماز شک داره. تو توی این مسیر خرج دهها میلیونی داری. پس نگران 60-70 تومن نباش و پاستو عوض کن.

ممنون دوست عزیز. به پبشنهاد شما عمل میکنم. راست مگید باید آدم خیالش راحت باشه.
تشکر کنندگان: hushmandco ، KIMIA2005 ، philter
سلام دوستان
اطلاعات مربوط به فرم زمان ثبت نام رو چطور میتونم ببینم راهی هست اخه پرینت نگرفتم بعضی موارد رو فراموش کردم که توی فرم چی نوشتم ممنون میشم راهنمایی کنید و یک سوال دیگه نام علیرضا میدل نیم ( middle name ) داره یا خیر ؟ با تشکر
.زندگی کوتاه است و راه دراز و فرصت ها زود از دست می روند
تشکر کنندگان: hushmandco ، philter
(2013-05-07 ساعت 02:19)hny67 نوشته:  با سلام و خسته نباشید و ممنون از مطالب مفیدتون
چند سوال دارم:
۱- من امروز ششم می دیدم که قبول شدم ، تا کی میتونم فرم ها رو بفرستم؟ و آیا هرچه دیرتر بفرستم تاریخ مصاحبه هم دیرتر میشه؟ (چون من میخوام دیرتر مصاحبه بشم)

۲- عکسی که باید همراه با فرم ارسال کنیم باید همان عکس اولی باشد که موقع ثبت نام دادم؟ و اینکه حجاب مهمه یا نه؟ مثلا اگر عکس اولی بدون حجاب بوده این عکس هم باید بدون حجاب باشه یا نه لزومی نداره؟ و کلا حجاب آیا تاثیری در دادن ویزا داره؟

۳ـ اگر در حال حاضر آدرس جای خاصی رو در آمریکا نداشته باشیم چکار کنیم؟

ممنونم

1- تا تیر ماه هم بفرستین مشکلی پیش نمیاد. فقط چون شبیه دوی ماراتنه هرچه کمتر زمان رو از دست بدین بهتره. من خودم پارسال 8 تیر فهمیدم قبول شدم. تا مدارک رو بفرستم 25 تیر رسید دستشون با پست دی اچ ال. نگران نباش.
2- نه الان 6 ماه گذشته و عکس جدید میخوای حجاب هم مهم نیست . خواهر من عکسهاش بدون حجاب و همسر من با حجاب بوده اصلا مهم نیست. فقط برای عکس با حجاب گوشهاتون باید معلوم باشه. حجاب هم هیچ تاثیری نداره. توی دستورالعمل تهیه عکس اومده که از پوشش سر اگر استفاده میکنید گوشهاتون مشخص باشه. این قضایا حل شدست براشون.
3- یه چند صفحه قبل رو بخونین جواب دادم.
سفرنامه
تشکر کنندگان: KIMIA2005 ، hny67 ، inforfang ، philter
سلام دوستان. میخواستم ببینم بر اساس مطالبی که من تو این پیچ خوندم هم باید عکس رو روی صفحه فرم چسبوند و بعد اسکن کرد و هم باید فایل عکس رو اتچ کرد به ایمیل. حالا سوال من اینه که اگه عکاسی قبول نکنه که فایل عکس رو بده ( من ایران نیستم) من میتونم خود اصل عکس رو اسکن کنم و بعد اتچ کنم؟

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان