کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بحث و تبادل نظر درباره تکمیل فرم DS-230
(2013-05-07 ساعت 09:06)KIMIA2005 نوشته:  سلام دوستان
اطلاعات مربوط به فرم زمان ثبت نام رو چطور میتونم ببینم راهی هست اخه پرینت نگرفتم بعضی موارد رو فراموش کردم که توی فرم چی نوشتم ممنون میشم راهنمایی کنید و یک سوال دیگه نام علیرضا میدل نیم ( middle name ) داره یا خیر ؟ با تشکر

کاریش نمیشه کرد. اطلاعاتتون رو دقیق و مطابق پاسپورتتون پر کنید.
خیر اسامی ایرانی Middle Name نداره.

(2013-05-07 ساعت 09:28)ارمیتا نوشته:  سلام دوستان. میخواستم ببینم بر اساس مطالبی که من تو این پیچ خوندم هم باید عکس رو روی صفحه فرم چسبوند و بعد اسکن کرد و هم باید فایل عکس رو اتچ کرد به ایمیل. حالا سوال من اینه که اگه عکاسی قبول نکنه که فایل عکس رو بده ( من ایران نیستم) من میتونم خود اصل عکس رو اسکن کنم و بعد اتچ کنم؟

بهتره این کارو نکنید. کیفیتش میاد پایین. همه جای دنیا عکاسی داره که فایل عکس رو بده.
2013AS000035XX Post :Abu Dhabi, Interview Date : February 2013
سفرنامه
تشکر کنندگان: payam62 ، Saeedv13 ، ارمیتا ، hushmandco ، Soap McTavish ، KIMIA2005 ، philter
سلام دوستان من سال سوم کارشناسی هستم میخواستم بدونم اخرین مدرک تحصیلی رو باید چی بزنم چون من هیچ مدرکی الان ندارم که نشون بدم دیپلمم که دست دانشگاهست. لطفا کمکم کنید
تشکر کنندگان: KIMIA2005 ، philter
دوستان من تهران زندگی میکنم و در قزوین تحصیل میکنم ولی هیچ وقت 6 ماه به صورت مداوم اونجا نموندم الان نمیدونم قسمت 30 رو چی بنویسم
باید بنویسم قزوین بودم یا لازم نیست؟
(2013-05-07 ساعت 12:07)siminzakavand نوشته:  دوستان من تهران زندگی میکنم و در قزوین تحصیل میکنم ولی هیچ وقت 6 ماه به صورت مداوم اونجا نموندم الان نمیدونم قسمت 30 رو چی بنویسم
باید بنویسم قزوین بودم یا لازم نیست؟

نیاز نیست دوست عزیز.
سفرنامه
3نفر/مصاحبه ماه مارچ/9 سوالی/ دریافت ویزا 25 جولای
تشکر کنندگان: Soap McTavish ، KIMIA2005 ، ojee ، philter
سلام دوستان
ممنون از راهنمایی های ارزشمندتون.
من دو تا سوال ذهنمو مشغول کرده :
۱- سوال ۳۲ را اگر ۱۰ ساله شرکت به نام خودمون داشته باشیم و به صورت پیمانی کار دیزاین داخلی و خارجی انجام داده باشیم چه طور باید بنویسیم ؟اصلا بنویسیم؟ در مورد قرارداد ها هم چیزی بگیم ؟ طرفای قراردادها بانک و نمایشگاه و باز سازی برای اشخاص معمولی بوده . واقعا گیج شدم. در ضمن محل سربازی همسرم سپاه بوده ولی قبل لیسانس و درجه پایین.
۲- در مورد آدرس منزل : من زمان ثبت نام چون در حال تعویض خونمون بودیم(من و همسرم) آدرس منزل پدرم رو دادم. حالا که به خونه جدید اومدیم آدرس رو آدرس جدید بزنم؟ اول میخواستم همون آدرس قبیلیو بزنم ولی دیدم آدرس والدین رو هم میخواد و از طرفی ما قصد داریم سند این خونرو ترجمه کنیم .حالا به نظرتون تغییر آدرس اعلام کنم یا تو همون فرم ۲۳۰ آدرس جدید بزنم؟
ممنون که منو از این سر درگمی درمیارین . اصل نگرانیم از اینه که تاریخ تولد همسرمم هم که برندست یه روز اشتباه نوشتم و اینارم اشتباه بنویسم .........
به امید قبولی هممون تو مصاحبه.
تشکر کنندگان: KIMIA2005 ، inforfang ، philter
دوستان من چندتا سوال دارم ممنون میشم اگه کمکم کنید
1.توی قسمت 10 و 11 اگه دوتا ادرس یکی باشن باید ادرسو در هر دو قسمت کامل بنویسیم یا توی 11 بزنیم n/a
2.قسمت 30 اگه از اول یه جا ساکن باشیم و تغییری با محل فعلی نداشته باشیم باید بزنیم n/a ؟
3.قسمت 39 برای خود برنده باید پر بشه یا n/a؟
سلام
دوستان عکس مدرک دیپلم بنده قدیمی هستش و امکان تعویضش نیست هنگام مصاحبه مشکلی پیش نمیاد گیر نمیدن

و موقع مصاحبه علاوه بر مدرک دیپلم - اخرین مدرک دانشگاهی و سابقه کار و سابقه پرداخت بیمه رو هم باید ترجمه کنیم و همراه خود ببریم لازمه یا نه ؟ممنونم
.زندگی کوتاه است و راه دراز و فرصت ها زود از دست می روند
تشکر کنندگان: philter
(2013-05-07 ساعت 12:41)siminzakavand نوشته:  دوستان من چندتا سوال دارم ممنون میشم اگه کمکم کنید
1.توی قسمت 10 و 11 اگه دوتا ادرس یکی باشن باید ادرسو در هر دو قسمت کامل بنویسیم یا توی 11 بزنیم n/a
2.قسمت 30 اگه از اول یه جا ساکن باشیم و تغییری با محل فعلی نداشته باشیم باید بزنیم n/a ؟
3.قسمت 39 برای خود برنده باید پر بشه یا n/a؟
سلام
۱. همون آدرس رو تو دو قسمت وارد کنید.
۲.آدرسی که از ابتدا بودین رو از ۱۶ سالگی تا الان بزنین .N/A یعنی این فیلد به شما مربوط نیست.شما فقط یه سطرتون پر میشه.
۳. هم برای شما و هم برای برنده آدرس برنده باید پر شه.
Winkموفق باشید
تشکر کنندگان: Soap McTavish ، KIMIA2005 ، philter
ببخشید اگه عکسی که می خوام بفرستیم مال 2-3 سال قبل باشه بعدا افیسر گیر نمی ده
الان شرایط گرفتن عکس جدیدو ندارم وعجله دارم
(2013-05-07 ساعت 16:16)aseman abi نوشته:  ببخشید اگه عکسی که می خوام بفرستیم مال 2-3 سال قبل باشه بعدا افیسر گیر نمی ده
الان شرایط گرفتن عکس جدیدو ندارم وعجله دارم

در سایت رسمی سفارش شده که عکس جدید بگیرید عکس گرفتن که آسونترین مرحله هست دوست عزیز!! به هر حال اگر مشکلی با گرفتن عکس دارید در صورتی که عکس ۲-۳ سال پیشتون با ظاهر کنونی تون تفاوتی نکرده همونها رو بفرستید ایشالا در زمان مصاحبه میتونید عکس های جدیدتون رو جایگزین کنید... موفق باشید.

(2013-05-07 ساعت 10:24)nima_im نوشته:  خیلی ممنون از راهنماییتون
خیلی کاربرد داشت
یه سوال:
من عکسم کاملا با مشخصات خواسته شده منطبقه(600*600)، اما وقتی واردش میکنم کمی از کادر میزنه بیرون !
بعد از اضافه کردن عکس کمی کوچیک و اندازه کادرش کردم ( از اصل کوچک نکردم- واسه میل عکس رو هم پیوست میکنم)
مشکلی هست ؟

عکس خودتون رو در مربع خالی بالای سمت چپ فرم DS-230 بچسبونید و بعد فرم رو اسکن کنید.
تشکر کنندگان: KIMIA2005 ، philter ، massi63
سلام
من 2 تا سوال دارم و خواهش می کنم جواب بدید
1-آِیا فرم 230 یکبار باید برای برنده پر شود و بطور جداگانه باید برای همراهان پر شود؟یعنی یکبار برای برنده و مثلا اگر یک همراه است یکبار برای همراه....آخه تو خود فرم قسمت همراه است
2-برنده اصلی مادرم است و پدرم که همراه ایشان می باشند پزشک ارتش بودند که حدود 10 سال است از ارتش بازنشست شده اند و در تمام سالها در مطب خصوصی خودش طبابت می کردند...حال سوالم این است که می توانیم ارتشی بودن ایشان را ذکر نکنیم برای سریع شدن امور...فقط موضوع این است که ایشان بدلیل کار در ارتش کارت پایان خدمت ندارند..آیا این مدرک برای ایشان به عنوان همراه لازم است؟
(2013-05-07 ساعت 16:35)afsi39 نوشته:  سلام
1-آِیا فرم 230 یکبار باید برای برنده پر شود و بطور جداگانه باید برای همراهان پر شود؟یعنی یکبار برای برنده و مثلا اگر یک همراه است یکبار برای همراه....آخه تو خود فرم قسمت همراه است
2-برنده اصلی مادرم است و پدرم که همراه ایشان می باشند پزشک ارتش بودند که حدود 10 سال است از ارتش بازنشست شده اند و در تمام سالها در مطب خصوصی خودش طبابت می کردند...حال سوالم این است که می توانیم ارتشی بودن ایشان را ذکر نکنیم برای سریع شدن امور...فقط موضوع این است که ایشان بدلیل کار در ارتش کارت پایان خدمت ندارند..آیا این مدرک برای ایشان به عنوان همراه لازم است؟
1- بله فرم 230 به تعداد نفرات باید باشه
2- همچین موضوعی رو به هیچ وجه پنهان نکنین چون اگر بفهمن یه قرمز میدن از خون آدم رنگی تر ! که فهمیدنش شاید زیاد سخت نباشه براشون. بالاخره اونا هم یه دیتابیس هایی دارن. رک وراست واقعیت رو بگین نهایتش کلیرنس خوردنه. بعدش هم پزشک بازنشسته ارتش اونهم از 10 سال پیش، زیاد جای نگرانی نداره.
سفرنامه
3نفر/مصاحبه ماه مارچ/9 سوالی/ دریافت ویزا 25 جولای
تشکر کنندگان: Tir-Tapar ، KIMIA2005 ، philter
(2013-05-07 ساعت 16:46)hushmandco نوشته:  
(2013-05-07 ساعت 16:35)afsi39 نوشته:  سلام
1- بله فرم 230 به تعداد نفرات باید باشه
2- همچین موضوعی رو به هیچ وجه پنهان نکنین چون اگر بفهمن یه قرمز میدن از خون آدم رنگی تر ! که فهمیدنش شاید زیاد سخت نباشه براشون. بالاخره اونا هم یه دیتابیس هایی دارن. رک وراست واقعیت رو بگین نهایتش کلیرنس خوردنه. بعدش هم پزشک بازنشسته ارتش اونهم از 10 سال پیش، زیاد جای نگرانی نداره.
اصولا کارت پایان خدمت یا معافی اقایان از هر نوعی ،دفیق بررسی می شود و جزو موارد اساسی است مثل دیپلمCool
همیشه راه های زیادی برای رسیدن به یک هدف واحد وجود دارد.
من و مهاجرت
فعلا زندگی قشنگم رو بین بین خاورمیانه - اروپا و امریکا سپری می کنم. با تشکر از مهمان نوازی مردم امریکا - مردم پرتغال - مردم ایران و مردم ترکیه.
تشکر کنندگان: Saeedv13 ، Soap McTavish ، afsi39 ، KIMIA2005 ، philter ، آلیس-1980
سلام
دوستان عکس مدرک دیپلم بنده قدیمی هستش و امکان تعویضش نیست هنگام مصاحبه مشکلی پیش نمیاد گیر نمیدن

و موقع مصاحبه علاوه بر مدرک دیپلم - اخرین مدرک دانشگاهی و سابقه کار و سابقه پرداخت بیمه رو هم باید ترجمه کنیم و همراه خود ببریم لازمه یا نه ؟ممنونم
.زندگی کوتاه است و راه دراز و فرصت ها زود از دست می روند
تشکر کنندگان: philter
سلام من میخوام فرم هامو DHL کنم می خواستم بدونم اشکالی نداره فرم ها رو دستی پر کنم یا حتما باید تایپ کنم؟

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان