کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بحث و تبادل نظر درباره تکمیل فرم DS-230
(2013-05-07 ساعت 17:25)KIMIA2005 نوشته:  سلام
دوستان عکس مدرک دیپلم بنده قدیمی هستش و امکان تعویضش نیست هنگام مصاحبه مشکلی پیش نمیاد گیر نمیدن

و موقع مصاحبه علاوه بر مدرک دیپلم - اخرین مدرک دانشگاهی و سابقه کار و سابقه پرداخت بیمه رو هم باید ترجمه کنیم و همراه خود ببریم لازمه یا نه ؟ممنونم

اصلا مهم نیست
سعی کنید همه ی مدارک دانشگاهی تون رو با خودتون ببرید
و سابقه کار و بیمه هم اصلا لازم نیست
کیس نامبر:2013AS5128// سفارت ایروان // تعداد اعضای کیس: دو نفر // کلیر بعد از 49 روز
تشکر کنندگان: KIMIA2005 ، الدورادو ، Soap McTavish ، Judy Abbott 13 ، philter
(2013-05-07 ساعت 17:25)KIMIA2005 نوشته:  سلام
دوستان عکس مدرک دیپلم بنده قدیمی هستش و امکان تعویضش نیست هنگام مصاحبه مشکلی پیش نمیاد گیر نمیدن

و موقع مصاحبه علاوه بر مدرک دیپلم - اخرین مدرک دانشگاهی و سابقه کار و سابقه پرداخت بیمه رو هم باید ترجمه کنیم و همراه خود ببریم لازمه یا نه ؟ممنونم

نه برای عکس قدیمی دیپلم مشکلی پیش نمیاد.
آخرین مدرک رو میخواهند ولی سابقه بیمه رو نه
تشکر کنندگان: KIMIA2005 ، philter
(2013-05-07 ساعت 17:26)aseman abi نوشته:  سلام من میخوام فرم هامو DHL کنم می خواستم بدونم اشکالی نداره فرم ها رو دستی پر کنم یا حتما باید تایپ کنم؟
آسمان آبی
هیچ می دونستی شما تو 2013ایها یک همزاد داری؟؟!! جدی میگم. آیدیش هست: AsemanAbee. اینم پروفایل آسمان آبی ما 2013ایها. برای پر کردن دستی فرم ها: نه مشکلی نیست. به شرطی که خوش خط باشی و خوانا بنویسی. یک عده از بچه ها که تو فرم هاشون اشتباه دارند روز مصاحبه پیش از قسم خوردن فرم ها رو تصییح می کنن. اون موقع با لاک غلط گیر روی قسمت های اشتباه رو لاک می گیرند و با خودکار درستش رو اضافه می کنن. این یعنی با دست نوشتن مشکلی ایجاد نمی کنه ولی تایپ کردن خوب خیلی تر تمیز تر هست. در نهایت توجه داشته باشید که اصل مهم در پر کردن فرم ها وارد کردن "اطلاعات صحیح" هست.
می خواستم بدونم تو قسمت 33 باید تمام مدرسه هایی که درس خوندم شامل( ابتدایی راهنمایی دبیرستان پیش دانشگاهی ودانشگاه )رو بنویسم یا فقط شامل دبیرستان پیشدانشگاهی ودانشگاه میشه؟؟؟؟؟
خواهش می کنم منو راهنمایی کنیدSad
(2013-05-07 ساعت 14:49)farinaz_r نوشته:  
(2013-05-07 ساعت 12:41)siminzakavand نوشته:  دوستان من چندتا سوال دارم ممنون میشم اگه کمکم کنید
1.توی قسمت 10 و 11 اگه دوتا ادرس یکی باشن باید ادرسو در هر دو قسمت کامل بنویسیم یا توی 11 بزنیم n/a
2.قسمت 30 اگه از اول یه جا ساکن باشیم و تغییری با محل فعلی نداشته باشیم باید بزنیم n/a ؟
3.قسمت 39 برای خود برنده باید پر بشه یا n/a؟
سلام
۱. همون آدرس رو تو دو قسمت وارد کنید.
۲.آدرسی که از ابتدا بودین رو از ۱۶ سالگی تا الان بزنین .N/A یعنی این فیلد به شما مربوط نیست.شما فقط یه سطرتون پر میشه.
۳. هم برای شما و هم برای برنده آدرس برنده باید پر شه.
Winkموفق باشید

اين سوال من هم بود...ولى در قسمت ١١ نوشته شده آدرسي كه ميخواهيد گرين كارتتون به آن پست شود اگر متفاوت است با آدرس قسمت ١٠....برداشت من اين بود كه اگر هر دو آدرس بند ١٠ و ١١ يكى باشه بايد قسمت ١١ رو N/A بزنيم

من پزشك هستم ولى چند ماهى هست كه كار نميكنم...present occupation رو چى بايد بزنم؟
شماره کیس:**2014AS/تاریخ رویت قبولی:MAY 1/ارسال مدارک:13 MAY/تعداد:۳ نفر/سفارت:ابوظبی/تاریخ مصاحبه:۳ اکتبر/کلیرنس/ آپدیت :۸ اکتبر،۱۶ ژانویه،١٠ فوريه،٤ آپريل،٧ آپريل،٨ آپريل و کلیر در ۹ آپریل Smile
(2013-05-07 ساعت 18:34)aseman abi نوشته:  می خواستم بدونم تو قسمت 33 باید تمام مدرسه هایی که درس خوندم شامل( ابتدایی راهنمایی دبیرستان پیش دانشگاهی ودانشگاه )رو بنویسم یا فقط شامل دبیرستان پیشدانشگاهی ودانشگاه میشه؟؟؟؟؟
من برای نمونه یکی خودمو گذاشتم. البته اسم مدرسه ها، تاریخ و نام رشته ها رو عوض کردم. اینجوری که من پر کردم درسته. مدرک درستیشم ویزای خوشگلی هست که الان تو دستمه و داره بهم چشمک می زنهBig Grin
[عکس: attachment.php?aid=2847]

فایل‌های پیوست پیش‌نمایش تصاویر

(2013-05-07 ساعت 19:53)hny67 نوشته:  منظورم من این بود که من موقع ثبت نام عکس بدون حجاب دادم اما الان برای این فرم ها میخوام که عکسم با حجاب باشه و موقع مصاحبه هم میخوام با حجاب مصاحبه بشم..اینکه میگن صداقت براشون مهمه الان اینجوری عدم صداقت نیست که یه بار حجاب دارم یه بار ندارم؟ مشکلی پیش نمیاد؟
یا اینکه عکس اولم که فرستادم بدون حجابه الانم بدون حجاب مصاحبه بشم؟
خانم محترم
اونا عکس شما رو میدن به نرم افزارهای کامپیوتریشون تا با عکس افراد سابقه دار و خلافکار در بانک اطلاعیتیشون مقایسه کنن. روز مصاحبه هم چک می کنن که عکس شما مطابق با چهره شما باشه. دیگه به حجاب داشتن و نداشتن شما که جزو اعتقادات دینی شماست کاری ندارن. شما هر جور که راحتی عکس بگیر. بی حجاب یا با حجاب. روز مصاحبه هم هر جور دوست داری برو سفارت. بی حجاب یا با حجاب. والسلام.
تشکر کنندگان: shimoda ، hushmandco ، Danial_4139 ، mrr777 ، maryam_a ، hny67 ، KIMIA2005 ، philter
(2013-05-07 ساعت 19:29)Saeedv13 نوشته:  
(2013-05-07 ساعت 18:34)aseman abi نوشته:  می خواستم بدونم تو قسمت 33 باید تمام مدرسه هایی که درس خوندم شامل( ابتدایی راهنمایی دبیرستان پیش دانشگاهی ودانشگاه )رو بنویسم یا فقط شامل دبیرستان پیشدانشگاهی ودانشگاه میشه؟؟؟؟؟
من برای نمونه یکی خودمو گذاشتم. البته اسم مدرسه ها، تاریخ و نام رشته ها رو عوض کردم. اینجوری که من پر کردم درسته. مدرک درستیشم ویزای خوشگلی هست که الان تو دستمه و داره بهم چشمک می زنهBig Grin
[عکس: attachment.php?aid=2847]

مرسی برای عکس ، من دقیق تاریخ مدارک رو غیر از فوق دیپلم ندارم حتما باید تاریخ ورود و خروج از دبیرستان دقیق باشه ؟
مدرک دیپلم هنوز دست دبیرستان هست و باید کلی وقت بذارم برای گرفتنش .
آخرین مدرکی که دارم فوق دیپلم هست و 3 ترم دیگه مونده تا لیسانس بگیرم و احتمالا نمیرسم تمامش کنم همون فوق دیپلم رو بدم ترجمه یا دیپلم هم لازمه ؟
نیاز هست یه نامه بگیرم از دانشگاه بدم ترجمه برای اینکه نشون بدم در حال تحصیل در مقطع کارشناسی هستم ؟ چون تو فرم اولیه اطلاعات تحصلیلی رو Some university courses ثبت کردم که لیسانس ناتمام هست .
2014-8XXX ، ایروان ، کلیرینس ، پایان آرزو ...
سلام من فرم 230 سال 2012 رو پست کردم آیا مشکلی نیست؟
تشکر کنندگان: philter
(2013-05-07 ساعت 20:31)youhans نوشته:  سلام من فرم 230 سال 2012 رو پست کردم آیا مشکلی نیست؟

سلام من فکر نمیکنم مشکلی باشه
(2013-05-07 ساعت 20:30)Danial_4139 نوشته:  مرسی برای عکس ، من دقیق تاریخ مدارک رو غیر از فوق دیپلم ندارم حتما باید تاریخ ورود و خروج از دبیرستان دقیق باشه ؟
مدرک دیپلم هنوز دست دبیرستان هست و باید کلی وقت بذارم برای گرفتنش .
آخرین مدرکی که دارم فوق دیپلم هست و 3 ترم دیگه مونده تا لیسانس بگیرم و احتمالا نمیرسم تمامش کنم همون فوق دیپلم رو بدم ترجمه یا دیپلم هم لازمه ؟
نیاز هست یه نامه بگیرم از دانشگاه بدم ترجمه برای اینکه نشون بدم در حال تحصیل در مقطع کارشناسی هستم ؟ چون تو فرم اولیه اطلاعات تحصلیلی رو Some university courses ثبت کردم که لیسانس ناتمام هست .
اگر طبق روال معمول درس خوندی و تجدید و تک ماده نداشتی هر سال مهر شروع و خرداد هم تموم کردی. در حد ماه تاریخ رو بنویسی مشکل حله. همیشه آخرین مدرک تحصیلی رو می خوان. یعنی از شما فوق دیپلمت رو می گیرند ولی بازم برای احتیاط سعی کن دیپلمت رو از دبیرستان بگیری. هنوزم تا موقع مصاحبه شما زمان زیادی باقی مونده. می تونی یک نامه از دانشکاه بگیری یا کارت دانشجویی و ریز نمره هاتو ترجمه کنی. به هر حال چون فوق دیپلم داری مقداری از درس های دانشگاه رو پاس کردی و اینی که نوشتی مشکلی ایجاد نمی کنه.
در ضمن دوستان خوبم:
بند 14 قوانین مهاجرسرا:
"برای تشکر و تبریک به دیگر کاربران از دکمه «تبریک و تشکر» استفاده کنید. ارسال متونی که صرفا برای تشکر، تبریک و احوال پرسی نوشته می‌شوند، ممنوع است و پاک خواهند شد."
دوستان لطفاً رعایت کنید. ممنونم از همکاری همگی.
تشکر کنندگان: hushmandco ، Soap McTavish ، Judy Abbott 13 ، mrr777 ، maryam_a ، KIMIA2005 ، philter ، shekari ، آلیس-1980
سلام دوستان
مرسي از راهنمايي هاي شما.من خيلي وسواس تو پر كردن فرمها گرفتم.ميخواستم بدونم من دانشجو پزشكي ام هنوز درسم تمام نشده اگه پيش دانشگاهيو جدا بزنم اخرين مدركي كه توي فرم ds122 خواسته رو high school diploma بزنم يا گزينه other رو انتخاب كنم و توي جاي خالي بزنم pre-university degree؟
(2013-05-07 ساعت 21:27)mahsa201 نوشته:  سلام دوستان
مرسي از راهنمايي هاي شما.من خيلي وسواس تو پر كردن فرمها گرفتم.ميخواستم بدونم من دانشجو پزشكي ام هنوز درسم تمام نشده اگه پيش دانشگاهيو جدا بزنم اخرين مدركي كه توي فرم ds122 خواسته رو high school diploma بزنم يا گزينه other رو انتخاب كنم و توي جاي خالي بزنم pre-university degree؟
توی other بنویسین pre-university و میتونین در ادامه بنویسین
and now studying at 12th semester of xxxxxxxxx وبه جای xxxxx نام رشته ومقطع رو بنویسین. این قسمت لازم نیست ولی جهت پرزنتیشن بهتر به آفیسر مربوطه بدرد میخوره. من خودم اینکار رو کردم و مشکلی هم پیش نیومد.
سفرنامه
3نفر/مصاحبه ماه مارچ/9 سوالی/ دریافت ویزا 25 جولای
(2013-05-07 ساعت 12:18)farinaz_r نوشته:  سلام دوستان
ممنون از راهنمایی های ارزشمندتون.
من دو تا سوال ذهنمو مشغول کرده :
۱- سوال ۳۲ را اگر ۱۰ ساله شرکت به نام خودمون داشته باشیم و به صورت پیمانی کار دیزاین داخلی و خارجی انجام داده باشیم چه طور باید بنویسیم ؟اصلا بنویسیم؟ در مورد قرارداد ها هم چیزی بگیم ؟ طرفای قراردادها بانک و نمایشگاه و باز سازی برای اشخاص معمولی بوده . واقعا گیج شدم. در ضمن محل سربازی همسرم سپاه بوده ولی قبل لیسانس و درجه پایین.
۲- در مورد آدرس منزل : من زمان ثبت نام چون در حال تعویض خونمون بودیم(من و همسرم) آدرس منزل پدرم رو دادم. حالا که به خونه جدید اومدیم آدرس رو آدرس جدید بزنم؟ اول میخواستم همون آدرس قبیلیو بزنم ولی دیدم آدرس والدین رو هم میخواد و از طرفی ما قصد داریم سند این خونرو ترجمه کنیم .حالا به نظرتون تغییر آدرس اعلام کنم یا تو همون فرم ۲۳۰ آدرس جدید بزنم؟
ممنون که منو از این سر درگمی درمیارین . اصل نگرانیم از اینه که تاریخ تولد همسرمم هم که برندست یه روز اشتباه نوشتم و اینارم اشتباه بنویسم .........
به امید قبولی هممون تو مصاحبه.
دوستان کسی نیست که جواب سوال منو بدونه؟خواهشمندم راهنمایی کنید .
(2013-05-02 ساعت 12:54)sadeghi897 نوشته:  سایت جهت تبدیل تاریخ های شمسی به میلادی
http://www.time.ir/

یکی از فرم ها که نیاز به امضا نداره ، اون رو می تونید با همون فرمت pdf پر کنید
بالای تمام صفحات case number وارد کنید
اون فرمی که نیاز به امضا داره رو ابتدا پر کنید، سپس پرینت بگیرید،سپس اسکن کنید.
غیر از دو فرم
باید یک قطعه عکس اسکن کنید، عکس جدید باشه ،5*5 و با مشخصات مد نظر سفارت هم خونی داشته باشه
صفحه قبولیتون هم باید پرینت بگرید، اسکن کنید و بفرستید به همران فرم ها

چرا باید از صفحه قبولی پرینت گرفت؟؟؟!!!!! خوب همون فایل رو ایمیل میکنیم دیگه مگه فایلش رو به صورت pdf نداریم چرا پرینت بعد اسکن؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!
شماره کیس :***5
سفارت آنکارا
ارسال فرمها : ماه می با ایمیل
دریافت تاییدیه : 10وز بعد
وضعیت : کلیرنس

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان