کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
واکسیناسیون و آزمایشهای پزشکی
(2013-05-16 ساعت 10:15)tenese نوشته:  دوستانی که شیراز هستند برای واکسیناسون کجا مراجعه باید کرد؟؟؟ من درمانگاه والفجر، هلال احمر و چند جای دیگه تماس گرفتم می گن هپاتیت نداریم. در مورد کارت زرد هم نتونستن کمکی بکنن. باز هم حضورا مراجعه خواهم کرد ولی اگر کسی اطلاعاتی داره لطفا راهنمایی کنه

دوست عزیز
برای تهیه کارت واکسن بین المللی توی شیراز باید روزهای دوشنبه صبح بین ساعت 8 تا 12 تشریف ببرید درمانگاه والفجر
اما تا زمانیکه نامه ی دوم که تاریخ مصاحبه تون توش مشخص شده رو نداشته باشید براتون واکسن نمی زنند
کیس نامبر:2013AS5128// سفارت ایروان // تعداد اعضای کیس: دو نفر // کلیر بعد از 49 روز
تشکر کنندگان: tenese ، KIMIA2005 ، Saeedv13 ، iman63ir ، hossien_501
(2013-05-18 ساعت 01:33)shimoda نوشته:  
(2013-05-16 ساعت 10:15)tenese نوشته:  دوستانی که شیراز هستند برای واکسیناسون کجا مراجعه باید کرد؟؟؟ من درمانگاه والفجر، هلال احمر و چند جای دیگه تماس گرفتم می گن هپاتیت نداریم. در مورد کارت زرد هم نتونستن کمکی بکنن. باز هم حضورا مراجعه خواهم کرد ولی اگر کسی اطلاعاتی داره لطفا راهنمایی کنه

دوست عزیز
برای تهیه کارت واکسن بین المللی توی شیراز باید روزهای دوشنبه صبح بین ساعت 8 تا 12 تشریف ببرید درمانگاه والفجر
اما تا زمانیکه نامه ی دوم که تاریخ مصاحبه تون توش مشخص شده رو نداشته باشید براتون واکسن نمی زنند

چه واکسن هایی رو میزنند؟ به من گفتن مننژیت و آنفولانزارو می زنن. برای هپاتیت چه کار باید کرد؟
2014AS2XX آنکارا، مصاحبه: هفته دوم اکتبر، کلیرنسCool سفرنامه
آرزویم شادیست، آرزویم آرامش است برای تو برای خودم و برای تمام کسانی که نمی شناسمشان
تشکر کنندگان:
(2013-05-18 ساعت 00:54)lonelyman نوشته:  
(2013-05-15 ساعت 20:09)پدی نوشته:  کسانی که کیس نامبر بالاتر دارند برای واکسن خیلی عجله نکنند

البته هپاتيت رو شروع كنيد بدك نيست چون سه مرحله استTongue

(2013-05-15 ساعت 02:19)sadeghi897 نوشته:  
(2013-05-15 ساعت 00:35)qazwsxedcrfv نوشته:  سلام دوستان
مرسی‌ از راهنمایی‌‌های خیلی‌ خوبتون
۱ سوال کلی‌ دارم اون هم اینکه برای انجام آزمایشات کلا چند روز قبل از تاریخ مصاحبه باید بریم آنکارا که به همهٔ کار‌های آزمایشگاهی برسیم ؟
من تمامی واکسنهای سه گانه هپاتیت رو در بچه گی‌‌ زدم
واکسن مدت داره دیگی‌ هست که نیاز به زمان داشته باشه ؟
MMR رو هم زدم قبلان، اگر ببرم انستیتو پاستور و کارت بین‌المللی بگیرم قبول می‌کنن ؟
مجرد و افراد بدون بچه کوچک ، دو روز قبل از وقت مصاحبه ، بدون احتساب تعطیلات
مثلا اگر دو شنبه مصاحبه باشه ، چون شنبه و یک شنبه تعطیل است، پس دور روز کاری نیاز دارید، پس پنج شنبه صب می رید مدیکال جمعه عصر هم جوابش می گیرید. تعطیلات ایالات متحده و دولت ترکیه و کشور که در آن مصاحبه می شوید، را نیز مد نظر قرار دهید.TongueBig Grin
و اگر هم بچه داشته باشيد چهار روز كاري زمان لازمهTongue

(2013-05-15 ساعت 09:06)a.rahaa نوشته:  
(2013-05-14 ساعت 14:25)ebi1988 نوشته:  
(2013-05-11 ساعت 21:57)lonelyman نوشته:  دوستان گلم شما هر سوالي در خصوص واكسيناسيون داشته باشيد اينجا دوستان قديمي پاسخ گو خواهند بود حتي اگر بارها يك سوال رو بپرسيد و اين پيشكسوتهاي عزيز كه اينجا براي راهنمايي ميان خيليهاشون حتي ساكن آمريكا هم شدن ولي همونطور كه ما رو راهنمايي كردن الان هم اينجا به دوستان امسال راهنمايي ميكنن و لطفاً توجه كنيد با خوندن پستهايي كه گذاشته ميشه جواب تموم سوالاتتون رو ميگيريد و يه قانون كلي براي دور شدن از استرس و انجام بهتر واكسيناسيون وجود داره و اونم اينه كه تشريف ببريد انستيتو پاستور تجريش و اونجا به خانم دكتر طاهرنژاد بگيد مصاحبه كجا ميخوايد بريد و ايشون با اطلاعات صحيح و كاملي كه دارن شما رو راهنمايي كرده و برنامه واكسناتون رو ميچينن، موفق باشيدTongue
دوستان! من زنگ زدم انستيتو پاستور تجريش. ميگن كه خانم دكتر طاهرنژاد معلوم نيست چه روزهائي اونجا هستن. ميخواستم ببينم شما چه جوري تونستين برنامه تون رو با ايشون هماهنگ كنين و چه جوري كارتون با ايشون افتاد؟ ممنون ميشم راهنمائي كنين.

والا ما چند بار كه رفتيم ايشون بودند ولي خدايي با خوندن مطالبي كه دوستان قديمي ميزارن شما خودتون ميتونين همهچيز رو متوجه بشين مخصوصاً با خوندن تاپيك مربوطه در ٢٠١٣Tongue
يه سوال: شماره كيس نامبر چه تاثيري از نظر زمانبندي روي مراحل انجام پروسه ويزاي مهاجرت داره؟ كيس نامبر من 2014AS000069XX هستش. من چه زماني پروسه ارسال فرم و واكسن ها و ترجمه مدارك رو شروع كنم؟
کیس نامبر: 2014AS69**
تعداد افراد کیس: دو نفر
سفارت: آنکارا تغییر به ایروان
تاریخ رویت: 5 می 2013
تاریخ ارسال فرم ها: 16 جولای 2013
کارنت: 14 آپریل 2014
مصاحبه: 3 جون
وضعیت: ادمین پروسس
آپدیت ها: قبل از مصاحبه رو نمی دونستم، چک نکردم. بعد از مصاحبه (اولین بار شاید 15-16 جون چک کردم): 9 جون، 13 جولای (فقط نفر اصلی) با ایمیل، 6 و 7 آگوست
تشکر کنندگان:
دوستان کسی‌ هست که بخواد مدارک واکسیناسیون و آزمایشهای پزشکی رو از مالزی تهیه کنه؟ من تو مالزی زندگی‌ می‌کنم و کیس نامبرم خیلی‌ نزدیکه. سوال دیگه هم دارم اینکه آیا می‌شه من که تو ایران نیستم به طریقی بتونم کارت زرد رو از ایران برام بفرستن تا هزینه کمتری بابت تهیه مدارک پزشکی‌ به پزشک سفارت در مالزی بدم؟
تشکر کنندگان:

دوست عزیز

ممنونم دوست عزیز......
.زندگی کوتاه است و راه دراز و فرصت ها زود از دست می روند
تشکر کنندگان:
خیلی خیلی مهم

دوستان پیامی از یکی از کاربران گرامی سایت دریافت کردم بشرح زیر که با توجه به تجربه تلخ سال گذشته، همه شما عزیزان را شدیدا از تماس گرفتن با عوامل سفارت در این خصوص نهی میکنم.
سال گذشته یکی از برندگان لاتاری ۲۰۱۲ بدون اینکه با دیگران مشورتی کند، متنی در شکایت از عملکرد پزشک معتمد سفارت (دکتر اونگان) تنظیم کرده و به سفارت ارسال نمود و سپس متن مذکور را در اختیار دیگر کاربران سایت قرار داد تا بقیه هم شکایت مشابهی داشته باشند. همانطور که میدانید این پزشک نسبت به ایرانیان و واکسیناسیون و تست آنتی بادی که در ایران انجام شده کاملا سلیقه‌ای عمل کرده و در بعضی موارد پرداخت مبالغ قابل توجهی را جهت تکرار برخی واکسنها یا تستهای آنتی بادی به بیمار خود تحمیل میکند. شکایت مذکور هم در همین خصوص بود.
متأسفانه تا مدیران و پیشکسوتان سایت متوجه موضوع شده و جلوی این حرکت را گرفتند، چند ایمیل با متن مشابه به سفارت ارسال شده بود. نتیجه این شد که بلافاصله جمله‌ای در زیر راهنمای پی دی اف سفارت آمریکا در آنکارا اضافه شد مبنی بر اینکه واکسیناسیون انجام شده در ایران مورد تأیید نمیباشد!
مسأله ذیل هم نه تنها نتیجه مثبتی در بر نخواهد داشت، بلکه یقینا مشکلات بیشتری را برای متقاضیان دیگر ایجاد خواهد کرد.
با توجه به اینکه تعیین مدت اعتبار مدیکال بر اساس صلاحدیدها و مسائل علم پزشکی انجام میشود و مسائل و مشکلات متقاضیان نمیتواند در این خصوص در اولویت قرار گیرد، لذا اکیدا توصیه میکنم هرگز چنین حرکاتی را انجام ندهید چرا که عواقب ناخوشایند آن دامنگیر همه خواهد شد.

با تشکر
امیر مهاجر

نقل قول:xxxxxx از مهاجرسرا پیام زیر را برای شما ارسال کرده است:
----------------------یک پیشنهاد فوری‎--------------------
سلام همسفر گرامی
این یک پیشنهاد مشترک است برای مدیران سایت و همچنین شما و سه نفر دوستان دیگر که بالای 180 روز کلیر شدند
لطفا" بررسی فرمائید و اگر جمعا"صلاح دیدید ، طی یک ایمیل جمعی یا توسط یک نماینده از سوی سایرین ، به شخص سفیر آمریکا در ترکیه و نه کی سی سی ، به طور رسمی و محترمانه ـــ با محدوده متن پیشنهادی زیر ـــ اعلام گردد :
جناب آقای سفیر با توجه به اینکه مدت زمان اعلام کلیر برای برندگان ایرانی لاتاری 2013 ، از 4 تا شش هفته به 4 تا 6 ماه افزایش یافته و این امر به طور ناخواسته و خارج از اختیار آن سفارت و همچنین برندگان ایرانی ( با توجه به اعتبار 6 ماهه مدیکال انجام شده توسط دکتر محترم جناب آقای اونگان ) باعث انقضاء اعتبار مدیکال انجام شده و اجبار در تجدید آن با صرف هزینه و وقت اضافی برای برندگان لاتاری که درآینده ایی نزدیک از جمله همشهریان شما خواهند بود ، میگردد ، لذا از آنجا که در حال حاضر در برخی از کشورهای منطقه مدت اعتبار مدیکال یک سال میباشد و این مهم ظاهرا" با نظر آن سفیر محترم در آن کشور نیز انجام شدنیست ، لذا خواهشمند است چنانچه افزایش مدت اعتبار مدیکال برای آن سفیر محترم ( حداقل برای آن دسته از برندگانی که کلیرشان بیش از 5 یا 6 ماه به طول انجامیده یا خواهد انجامید ) امکان پذیر میباشد ، با صدور این دستور ازصرف هزینه و و قت اضافی همشهریان آینده خود جلوگیری فرمائید .
(2013-05-06 ساعت 00:13)ghafari88 نوشته:  
(2013-05-05 ساعت 13:47)ali1358 نوشته:  سلام دوستان

آزمایشات پزشکی و واکسیناسیون رو از کی باید شروع کنیم؟

به کیس نامبرتون دقت کنید. اگر پایین هست حتما برای هپاتیت مراجعه کنید چون هپاتیت یادآوری هاش شش هفت ماهه است. برای همین نیاز به زمانه که باید زودتر برید. اگر هم کیس نامبرتون بالا است که وقتتون بیشتر میشه.
موفق باشید. Wink

دوست عزیز ! منظورت از بالا چنده ؟‌مثلا کیس نامبر من الان چیه دقیقا ؟ Cool
2011: Not selected
2012: Not selected
2013: Not selected
2014: Selected - 2014AS7722 از بازماندگان
2015: Not selected
2016: Not selected
2017: Not Selected
2018: I Will Be Selecetd !!!!!
تشکر کنندگان: rouzbehdarvishi ، sce
(2013-05-18 ساعت 15:59)kooshamostofi نوشته:  دوست عزیز ! منظورت از بالا چنده ؟‌مثلا کیس نامبر من الان چیه دقیقا ؟ Cool
شماره کیست چنده حدودا.دقیق نه مثلا 35xx
2013AS2xx، ارسال مدارک:آگست/تاریخ مصاحبه:فوريه آنکارا/2 نفر/كلير 8 may
انجمن مهندسین عمران مهاجرسرا
تشکر کنندگان: sce
(2013-05-18 ساعت 10:28)KIMIA2005 نوشته:  

دوست عزیز

دوست عزیز همانطور که فرمودید پس از مراجعه به درمانگاه والفجر نامه دوم که تاریخ مصاحبه داخلش قید شده برا واکسن میخواستند با توجه به اینکه در حال حاضر این نامه رو نداریم و حدود 2 ماه قبل از مصاحبه به دستمون میرسه این دوماه کافیه برا انجام کامل مراحل واکسیناسیون و گرفتن کارت زرد بین المللی ؟ چون که برا هپاتیت که 3 مرحله ای هستش باید از الان اقدام کرد با این شرایط چه راه کاری هستش که به مشکل بر نخوریم ممنونم
شما واکسن های چند مرحله ای رو هرجا تونستین بزنین.فقط مدارک اونو ازشون بگیرین تا بتونین بعدا وارد کارت زرد کنین.شیراز به نامه دوم گیر میدن.به نظر من همین الان اگه گذرتون به تهران میوفته برین بزنین.
موفق باشین.
لاتاری 2013
تشکر کنندگان: hossien_501
من يادمه که چند ال پيش از طرف محل کارم 3 نوبت واکسن هپاتيت زدم و کارت هم بهمون دادند که فکر کنم گمش کردم Sad
از طرفي مطمئن نيستم که چه نوع هپاتيتي بود .. ولي مطمئنم که با فاصله 1 ماه و 6 ماه واکسنمون رو زديم
حالا به نظرتون چطور ميتونم تاييديه بگيرم که واکسنمو زدم ... باتوجه به اينکه شرکتي که براي ما واکسن زده بود جمع شده؟؟؟!!!!!!
به مرکز پاستور تجريش مراجعه کنم تا ازم تست بگيرن؟
با توجه به پايين بودن کيس نامبرم بايد زودتر تکليف اين قضيه رو روشن کنم ..
مرسي
تشکر کنندگان:
(2013-05-20 ساعت 12:17)snzirani نوشته:  من يادمه که چند ال پيش از طرف محل کارم 3 نوبت واکسن هپاتيت زدم و کارت هم بهمون دادند که فکر کنم گمش کردم Sad
از طرفي مطمئن نيستم که چه نوع هپاتيتي بود .. ولي مطمئنم که با فاصله 1 ماه و 6 ماه واکسنمون رو زديم
حالا به نظرتون چطور ميتونم تاييديه بگيرم که واکسنمو زدم ... باتوجه به اينکه شرکتي که براي ما واکسن زده بود جمع شده؟؟؟!!!!!!
مرسي
من ميگم يك دكتر آشنا پيدا كن يك گواهي بگير كه تزريق كردي پيش اون و موقعي كه رفتي پاستور اونها وارد كارت ميكنن
2013AS32xx / مصاحبه: Jan W3 آنکارا / شعر انتظار / تاریخ کلیر: July 5, 2013 / کلیرنامه
من رویایی دارم ، رویای آزادی رویای یک رقصِ بی وقفه از شادی
من رویایی دارم ، رویای رنگارنگ ... رویای دنیایی سبز و بدون جنگ
تشکر کنندگان: estanfordbineh
سلام به دوستان عزیز

منم از برندگان 2014 هستم امروز حدود 11 صبح رفتم انسیتو پاستور توی خیابان پاستور 12 فروردین یه قبض ده هزار تومن برای کارت بین الملل و 4500 برای ویزیت دکتر پرداخت کردم .
در اتاق در مورد واکسنهایی که زدم پرسیدن و من گفتم 2 نوبت هپاتیت رو 6 7 سال پیش زدم ولی نوبت سوم رو یادم نمیاد زدم یا نه که خودشون رو کارت اون دو نوبت رو مهر زدن و نوبت سوم رو هم همونجا زدن . یه واکسن دیگه هم زدن که فکر کنم کزاز یا دیفتری بود که گفت یه نوبت دیگه هم داره یه ماه دیگه
بقیه واکسن هارو نداشتن برای آبله مرغان هم با وجودی که گرفتم تو اتاق بغلی روی یه نسخه خانم دکتر واسم یه آزمایش نوشت که گفت بیرون تو هر آزمایشگاه برم و جوابشو براشون ببرم که تو کارت مهر کنند. از اونجایی که من سربازی نرفتم گفتن باید منژیت هم بزنی !
بعد یه چهار را بالاتر نزدیک میدان انقلاب توی یه کوچه هلال احمر بود که آمپول منژیت و آنفولانزا رو میزنه که شانس من فقط آنفولانزا رو داشت و منژیت رو گفت فردا بیام بزنم که منم فقط آنفولانزا رو زدم ( 20 هزار تومن که باید با کارت بانکی شتاب پرداخت کنید ) و یه گواهی برای نشون دادن به انستیتو پاستور گرفتنم.. و یکی دو روز دیگه هم واسه زدن واکسن منژیت میرم ( هزینه اش 33500 تومن می باشد)

فکر کنم فعلا واسه آبله مرغون نرم آزمایشگاه و حدود 2 ماه قبل از مصاحبه میرم آزمایشگاه و نتیجه رو میبرم انسیتوپاستور که وقتی مهر میکنه تاریخش جدید باشه . امروز فقط بیشتر بخاطر هپاتیت رفتم که خوشبختانه نیاز به زدن 3 نوبت و زمان 6 ماه نبود .
شماره کیس: 6XXX ایروان ارسال فرم اول:10 می ارسال دوباره (ازدواج بعد از قبولی ) 6 مارچ 2014 تاریخ کارنت 8 مارچ 2014 تاریخ دریافت نامه دوم :19 مارچ 2014 تاریخ مصاحبه : 15 May برگه آبی بروزرسانی 15 و 16 و17 و 20 می و 11 ژوئن 14 اوت
آخرین جدول سیس ایران

تشکر کنندگان: Lemony ، love_everlife ، noobnoobi ، pv-n ، estanfordbineh
(2013-05-20 ساعت 13:10)Szsanazsz نوشته:  
(2013-05-20 ساعت 12:17)snzirani نوشته:  من يادمه که چند ال پيش از طرف محل کارم 3 نوبت واکسن هپاتيت زدم و کارت هم بهمون دادند که فکر کنم گمش کردم Sad
مرسي
من ميگم يك دكتر آشنا پيدا كن يك گواهي بگير كه تزريق كردي پيش اون و موقعي كه رفتي پاستور اونها وارد كارت ميكنن
کاری که ساناز میگه رو انجام بده. بهترین راهه. من خودم از این راه استفاده کردم واسه 2 تا از واکسنها.
سفرنامه
3نفر/مصاحبه ماه مارچ/9 سوالی/ دریافت ویزا 25 جولای
تشکر کنندگان: Szsanazsz ، ojee ، hossien_501 ، forgiven ، estanfordbineh
(2013-05-20 ساعت 13:57)hushmandco نوشته:  
(2013-05-20 ساعت 13:10)Szsanazsz نوشته:  
مرسي
کاری که ساناز میگه رو انجام بده. بهترین راهه. من خودم از این راه استفاده کردم واسه 2 تا از واکسنها.

بچه ها من الان رفتم پيش پزشک معتمد محل کارم و گفتم که اين اتفاق افتاده، گفت چون واکسن را 5 سال پيش زدي احتمالاً بايد 1 واکسن براي تجديد بزني. قرار شد منو معرفي کنه به انستيتو پاستور تجريش که يه تست آنتي بادي ازم بگيرند تا اگه لازم بود که يه واکسن ديگه براي تجديد بزنم اگرم لازم نبود که تو کارتم برام مهر هپاتيت رو بزنند.
تشکر کنندگان: hushmandco ، philter ، estanfordbineh
در مورد مسایل پزشکی علاوه بر واکسیناسیون تست دیگری انجام می شود یا نه؟ شرایط سلامتی خاصی برایشان حایز اهملت هست؟ مثل قلب, دندان,و ...
تشکر کنندگان: hushmandco

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان