کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
نمونهٔ مکاتبه با کی سی سی (KCC) و سفارت
(2013-05-14 ساعت 00:24)kage.omid نوشته:  It is acceptable to use correction fluid to correct mistakes made while completing your forms. If you have detected an error on a form you have already submitted, you can send the corrected information to KCC through regular mail or email. If there are more than one or two minor corrections, you may submit a corrected copy of the forms. You can use photocopied forms or you can download them from http://www.travel.state.gov/visa/forms/forms_1342.html.

شما میتوانید اشتباهات موجود و مواردی را که ممکن است تغییر کنند، تصحیح کنید. اگر یک اشتباه در فرم ارسال شده خود مشاهده کردید میتوانید اطلاعات درست را از طریق ایمیل یا نامه به KCC ارسال کنید. اگر بیش از یک یا دو اشتباه وجود دارد میتوانید یک فرم تصحیح شده دیگر بفرستید. میتوانید از فرم های فتو کپی شده استفاده کنید، یا از این لینک دانلود کنید.
تشکر کنندگان: kage.omid ، sadeghi897 ، KIMIA2005 ، آلیس-1980
من برنده 2013 هستم پارسال چندین نامه دادم به کی سی سی که همشونو جواب دادن در زیر یک نمونه با جوابشون اوردم
Case Number:2013AS00002
Name:last name,ul
Date of birth: ....../1985
Preference Category: DV
DIVERSITY
Foreign State Chargeability:
IRAN

Dear Sir / Madam

I`m one of the selected
member in DV 2013 Program.I
want to Inform you that I was
single When I was registering
in online DV 2013 Program,
but I`m going to marry during
the next 20 days. So please
guide me what should I do
about this matter.
Thank you so much

Sincerely,
R.......z

Thank you for your inquiry.

Once you are legally married, you may
add your spouse to the case.

To add a spouse, please submit the
following to KCC once you are married:

· Copy of marriage certificate
with English translation

· Forms DS 230 Part I & II for
spouse

· Updated DS 230 Part I for the
principal applicant

· Passport style photo of the
spouse

If you need additional copies of the
forms, photocopies are acceptable or
you may download them at http://www.travel.state.gov/visa/frvi/fo..._1342.html.

Tracy

Visa Office

Department of State

Support Contractor - Serco - NA

Phone: (606) 526-7500

Email: KCCDV@state.gov
Case No: 2013AS5xx
تعداد اعضا: 2 نفر
کنسولگری: آنکارا،تاریخ کارنت شدن:13 August،
نامه دوم: 20 September
،تاریخ مصاحبه :nov19
نتیجه:يكضرب
ورود به امریکا: 14 اپریل 2013
تگزاس.دالاس
تشکر کنندگان: KIMIA2005 ، parmisv ، آلیس-1980
با سلام خدمت دوستان 2014 عزیز.

دوستان ، لطفاً مطالب مندرج در این تاپیک را مطالعه کنید. به کمک اطلاعات ارائه شده در این تاپیک که توسط دوست عزیزمون، جناب امیر مهاجر گردآوری شده، خیلی راحت تر میتونید در مهاجرسرا فعالیت کنید. مخصوصاً در بیان نقل قول ها !
با اجازه مدیریت محترم، من این پست رو در چند تاپیک قرار میدم تا بلکه دوستان سریعتر ببینن.
2013AS90xx≈فرم ها: ایمیل به (kccdv@state.gov)≈کارنت: 10 می≈مصاحبه: 30جولای، کلیرنس با فرم 9 سوالی≈کلیر: 17 سپتامبر≈مقصد: Urbana, IL بوذ! ≈هزینه ها: 1000 سبزی.
به تاریخ پیوستیم ...
تشکر کنندگان: sadeghi897 ، امیر مهاجر ، KIMIA2005 ، philter ، aghaghia
(2013-05-14 ساعت 07:32)lotery2013 نوشته:  Dear Sir / Madam

I`m one of the selected
member in DV 2013 Program.I
want to Inform you that I was
single When I was registering
in online DV 2013 Program,
but I`m going to marry during
the next 20 days. So please
guide me what should I do
about this matter.
Thank you so much

اگر کسی میخواد کپی کنه نسخه تصحیح شدش:
I'm a DV selectee for the 2013 lottery and I'd like to clear some point in my marriage status. I was single at the moment of entry registration, but I’ll be married in 20 days’ time.
Your further advice, in fact, on updating my marriage status will be very much appreciated
تشکر کنندگان: sadeghi897 ، kage.omid ، lotery2013 ، KIMIA2005 ، payam62 ، آلیس-1980
(2013-05-15 ساعت 02:24)shah.ram نوشته:  درود.
من یک متن ایمیل برای گرفتن تأییدیه پس از اینکه برای بار نخست مدارک را فرستادم می خوام. در صفحه اول فقط فرمت نامه الکترونیکی مشخص شده و متنی نوشته نشده است.
خواهش می کنم این سه خط رو برام به انگلیسی خوب ترجمه کنید ( مهارت درک مطلب زبان انگلیسی من خوب است اما واقعاً مطمئن نیستم نوشتن و رسوندن مطلب من هم خوب باشه پس خواهش می کنم کسی که به انگلیسی مسلط است این کار را انجام دهد )
---------------------------------------------------------------------------------------------------
- آیا ایمیل من که در تاریخ XXXXX و با موضوع XXXXX، فرستاده شده است به دست شما رسیده است؟
- آیا مدارک من کامل و مورد قبول شما است؟
- آیا پرونده من به جریان افتاده است؟
---------------------------------------------------------------------------------------------------
سپاس که وقت می گذارید.

Dear KCC Team
As I'm writing, I have already sent you my documents in an email with the subject XXXXX on ##/##. Therefore I was wondering if I could:
Receive a confirmation of delivery.
Receive a confirmation that the documents are complete and that they perfectly match with your criteria.
Also, I would appreciate if you can update me with my case situation.
تشکر کنندگان: shah.ram ، KIMIA2005 ، shekari ، زری وحدتی ، toghrol120
نمونه ایمیل ارسال فرم ها

Dear Sir / Madam
Please find attached forms DSP-122 and DS-230, photographs and barcode sheet related to above mentioned case number.
Also, please kindly acknowledge receipt of this email and attached files. I was wondering if you could inform me the completion and acceptance of my documents for the continuation of Visa processing.
‪I am looking forward to your kind reply.
Sincerely yours;

نمونه ایمیل پیگیری نامه ارسال فرم ها بعد از 7 تا 10 روز

Dear Sir/Madam
On May ??, 2013, I sent you an email containing my inquiry (forms, barcode sheet & photos) and I want to be sure whether you have received the attached documents. So I would appreciate if you reply to this email upon your receipt of that email and my documents.
Please also let me know if the filled in forms or photographs do not comply with your criteria.
Yours faithfully;
تشکر کنندگان: KIMIA2005 ، godot ، philter
(2013-05-15 ساعت 15:57)KIMIA2005 نوشته:  دوستان برا مکاتبه با KCC بهتره یک ایمیل جدید توی یاهو درست کنیم یا جی میل کدوم مطمئن تر و بهتره ؟ممنونمار راهنماییتون

امنیت هر دو خوبه اما gmail ورود دو مرجله ای داره که خیلی امن تره از طرفی google ایمیل های شما رو می خونه...من شخصا از outlook استفاده می کنم.
اگرچه تفاوت چندانی ندارن، مثلا طبق قانون اگر بیش از 180 روز ایمیلتان در سرور چنین شرکت هایی بماند دولت امریکا میتواند ان را بخواند.

به شدت به دوستان پیشنهاد می کنم قبل از ارسال یک ایمیل گرامر را در گوگل چک کنند، نه از نظر درستی، بلکه از نظر بار معنایی. بعضی از جملاتی که توی همین تاپیک دیدم بار منفی دارن و گاها با توجه به شرایط برای پاسخگوی KCC اندکی توهین آمیز هستن.
تشکر کنندگان: KIMIA2005 ، ghafari88 ، payam62 ، maziar irani ، philter
اگر مشکل ثبت اشتباه مدرک تحصیلی دارین از این متن برای KCC استفاده کنین

Last Name: XXXX
First Name: XXXX
Date of Birth: MMDDYYYY
Preference Category: DV DIVERSITY
Foreign State Chargeability: IRAN

Dear Sir / Madam
I Sent you the form DP-230, DSP-122, Barcode Sheet and My Photograph via this e-mail. I Mistakenly write incorrect Educational data in my primary registration form. So, I corrected this data and sent you the correct forms. If these forms are acceptable inform me Please.

Kind Regards,
Your Name and Last Name
تشکر کنندگان: nina22 ، toghrol120 ، آلیس-1980
(2013-05-16 ساعت 10:15)kamranh نوشته:  سلام
می خواستم بدونم برای شما هم همین جواب اومده
The information you provided will be included in your case file for review.
و بقیه فرم ها و زمان مصاحبه را کی ارسال می کنند
با تشکر

بله برای من هم دقیقاً همین پاسخ آمده است.
تشکر کنندگان: KIMIA2005 ، sadeghi897 ، kamranh ، payam62 ، ojee
(2013-05-15 ساعت 10:26)ghafari88 نوشته:  بچه ها دو تا سوال:
1- ما دیروز بستمون ( فرم های اولیه ) رسیده کنتاکی. می خوام بهشون ایمیل بزنم و از خودشون هم استعلام کنم که گرفتن یا نه و پروسه شروع شده یا نه؟ ... به نظرتون کی ایمیل بزنم؟
2- برنده خانم من هستن. با ایمیل خودم ایمیل بزنم مشکلی پیش نمیاد؟

1- هر وقت ایمیل بزنید جواب می گیرید
اما لزومی نداره
می تونید چند هفته ی بعد ایمیل بزنید و بپرسید که قابل قبول هست یا نه
2- فرقی نمی کنه با چه ایمیلی می پرسید, فقط بالای ایمیل مشخصات برنده (کیس نامبر, تاریخ تولد, اسم برنده) رو بنویسید
کیس نامبر:2013AS5128// سفارت ایروان // تعداد اعضای کیس: دو نفر // کلیر بعد از 49 روز
تشکر کنندگان: ghafari88 ، sadeghi897 ، Saeedv13 ، lilac ، philter
سلام به همه دوستان
من دیروز یه ایمیل فرستادم kcc و ازشون راجب اینکه میشه مدارک اولیه رو با ایمیل فرستاد یا نه که امروز جوابش اومد و گفتن که میشه هم با پست و هم با ایمیل فرستاد و هیچ جای نگرانیSad وجود نداره. اساتید هم قبلا ذکر کردن دیگه پس هیچ مشکلی نداره. منمBig Grin فردا میخوام با ایمیل بفرستم. با آرزوی موفقیت برای تمامی دوستان
2014AS000017XX, Abudhabi
, [font=Impact]تاریخ دریافت ویزا 2 اکتبر 2014، تاریخ ورود 1 مارچ 2014 واشنگتن دی سی[/font]
تشکر کنندگان: payam62 ، pari pariaaa ، KIMIA2005 ، shekari
نمونه مکاتبه. خیلی مهمه که تاریخ تولد و کیس نامبر و اسمتون در ابتدای نامه باشه
Case Number: 2013AS0000XXXX
Name: FAMILY,FIRST
Date of birth: mm/dd/yyyy
Preference Category: DV DIVERSITY
Foreign State Chargeability: IRAN

Subject:Have you received my forms safely?

Dear Sirs
I have sent the completed forms (DSP122 & DS230), photographs and barcode sheet of mine and

my family members (Wife + children) to KCC by express courier about 10 days ago.
Please inform me whether my documents have been received by you safely and let me know if they are acceptable for further visa processing?

Thank you with best regards
NAME, FAMILY
2014AS0000xxxx
خانواده 3 نفره
2013ّْAS7xxx
مصاحبه : MAY ابوظبی
ویزا: یکضرب
تشکر کنندگان: Szsanazsz ، KIMIA2005 ، ghafari88 ، behfaza ، amin arefi ، philter
فرمهاتون كه ميرسه در پاسخ كه ميدن ميگن رسيده و اونا فقط بررسي شكلي ميكنن در مرحله اول و بعدش نزديك و زمان مصاحبه بررسي محتوايي ميشود.
اميدوارم ديگه در اين مورد كسي سوال نكنه و يك مقدار وقت بيشتري براي مطالعه تاپيكها بگذاريد.
2013AS32xx / مصاحبه: Jan W3 آنکارا / شعر انتظار / تاریخ کلیر: July 5, 2013 / کلیرنامه
من رویایی دارم ، رویای آزادی رویای یک رقصِ بی وقفه از شادی
من رویایی دارم ، رویای رنگارنگ ... رویای دنیایی سبز و بدون جنگ
تشکر کنندگان: shimoda ، Saeedv13 ، qazwsxedcrfv ، maryam_a ، H Pier ، KIMIA2005 ، sadeghi897 ، lilac ، philter
درود بر دوستان خوش شانس ۲۰۱۴.

چون خیلی پیش آمده که از من خواستند نمونه متن ارسال فرمها با ایمیل رو براشون بنویسم، اون رو انتهای این پستم اضافه کردم.
هنگام ارسال فرمها با ایمیل میتونید ازش استفاده کنید.

در ضمن قویا توصیه میکنم که فرمهای اولیه رو با ایمیل ارسال کنید چون مطمئن‌ترین، سریعترین، کم هزینه‌ترین و از همه مهمتر کم استرس‌ترین راهه.
ضمن اینکه به شما از طریق ایمیل کانفرمش رو میدن و میگن که: «اطلاعاتی که فرستادید برای بررسی بیشتر وارد پرونده شما شد.» اگر چنین پاسخی گرفتید خاطر جمع باشید که فرمها رو گرفتند و چیزی کم و کسر نداره. اگر مشکلی داشته باشه از طریق ایمیل با شما در میون میگذارند.

موفق باشید.
(2013-05-23 ساعت 11:19)hossien_501 نوشته:  ...دوستان عزیز بنده 5روز قبل مدارکم رو ایمیل کردم و حالا جواب دادن
The information you provided will be included in your case file for review.
تو این جواب اشاره ای به قابل قبول بودن مدارک نشده.به نظرتون نیاز هست ایمیل بزنیم و بپرسیم که ایا مدارک قابل قبول هستن یا نه؟
لطف کنید نظرتون رو سریع بفرستید.
KCC فقط مدارک رو دسته بندی می کنه و می فرسته برای سفارت. یعنی بررسی می کنه که شما فرم های 230 ، 122، عکس ها و بارکد شیت رو برای همه اعضای کیس فرستاده باشی. اگر یکی از اینها رو نفرستاده باشی ایمیل میده که فلان مدرک رو برامون بفرست. بررسی صحت اطلاعات و تطابق اونها با مدارک اصلی به عهده سفارت هست. بنابراین نیازی نیست شما دوباره ایمیل بزنی. تو این مرحله همه چیز مرتبه. موفق باشی.

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان