کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
نداشتن اسپانسر و راه حل ه‍ا
(2013-05-21 ساعت 10:46)sadeghi897 نوشته:  
(2013-05-21 ساعت 08:53)hamedapple نوشته:  
(2013-05-20 ساعت 19:04)sadeghi897 نوشته:  
(2013-05-20 ساعت 13:49)hamedapple نوشته:  سلام
دوستان عزیزم به نظرتون اگه من و خانمم یه حساب مشترک باز کنیم و توش پول بریزیم بهتر نیست؟
اصولا دو تا حساب جدا باز می کن که اگر پول کم داشتن از این حساب به اون حساب بکنن مثلا اگر 70 میلیون پول دارید می تونید 70 میلیون بزارید به یک حساب بعدش گواهی بگیرید ، بعدش 50 میلیونش بردارید بزارید به حساب همسرتون ، یک گواهی 50 میلیونی هم بگیرید که می شه 120 میلیون گواهی
اگر مشکل مالی ندارید، حساب مشترک هیچ ممانعتی نداره Cool
مرسی از پاسختون
دوست عزیز اگه تاریخ این گواهی ها یکی نباشه مشکلی پیش نمیاد؟
معمولا بابانک هماهنگ می کنن و در یک روز می گیرن
Cool
تاریخش یکی می شه دیگه
دی

اخه جناب صادقی وقتی گواهی اول رو گرفتی وپول رو از حساب اول برداشتی و و پول رو ریختی به حساب همسر بایستی حداقل یک روز تو حساب همسرم بمونه دیگه تا گواهی دوم رو از بانک بتونم بگیرم اینه که تاریخ دو گواهی با یک روزاختلاف صادر میشه البته از دو بانک مختلف - درسته ؟ این مورد رومنظورم هستش که افیسر گیر بهش نمیده که تاریخ دو گواهی یکی نیست و اختلاف داره ؟ نمیفهمه که پول حساب به حساب جابجا شده و دو تا گواهی گرفته شده با یک مبلغ پول ؟ممنونم راهنمایی کنید
.زندگی کوتاه است و راه دراز و فرصت ها زود از دست می روند
تشکر کنندگان: hamedapple
(2013-05-21 ساعت 12:39)KIMIA2005 نوشته:  
دوستان عزیزم به نظرتون اگه من و خانمم یه حساب مشترک باز کنیم و توش پول بریزیم بهتر نیست؟
اصولا دو تا حساب جدا باز می کن که اگر پول کم داشتن از این حساب به اون حساب بکنن مثلا اگر 70 میلیون پول دارید می تونید 70 میلیون بزارید به یک حساب بعدش گواهی بگیرید ، بعدش 50 میلیونش بردارید بزارید به حساب همسرتون ، یک گواهی 50 میلیونی هم بگیرید که می شه 120 میلیون گواهی
مرسی از پاسختون
Cool
تاریخش یکی می شه دیگه
دی

اخه جناب صادقی وقتی گواهی اول رو گرفتی وپول رو از حساب اول برداشتی و و پول رو ریختی به حساب همسر بایستی حداقل یک روز تو حساب همسرم بمونه دیگه تا گواهی دوم رو از بانک بتونم بگیرم اینه که تاریخ دو گواهی با یک روزاختلاف صادر میشه البته از دو بانک مختلف - درسته ؟ این مورد رومنظورم هستش که افیسر گیر بهش نمیده که تاریخ دو گواهی یکی نیست و اختلاف داره ؟ نمیفهمه که پول حساب به حساب جابجا شده و دو تا گواهی گرفته شده با یک مبلغ پول ؟ممنونم راهنمایی کنید
فکر نمیکنم مشکلی باشه.به نظر من سعی کنین مقدار دو موجودی یکی نباشه.به عنوان مثال یکیشو ۷۰ میلیون اون یکی ۶۰ میلیون.اینجوری بهتره.
كيس نامبر:20130000AS45xx (دو نفر) / مصاحبه: هفته اول مارس/ آنكارا/دريافت برگه صورتي+فرم نه سوالي+CV/تاريخ كليرنس:٨ مي/تاريخ ورود به آمريكا:٢١ آگوست
تشکر کنندگان: hamedapple ، lonelyman ، hossien_501
(2013-05-21 ساعت 12:47)nina22 نوشته:  
(2013-05-20 ساعت 19:04)sadeghi897 نوشته:  اصولا دو تا حساب جدا باز می کن که اگر پول کم داشتن از این حساب به اون حساب بکنن مثلا اگر 70 میلیون پول دارید می تونید 70 میلیون بزارید به یک حساب بعدش گواهی بگیرید ، بعدش 50 میلیونش بردارید بزارید به حساب همسرتون ، یک گواهی 50 میلیونی هم بگیرید که می شه 120 میلیون گواهی
مرسی از پاسختون
Cool
تاریخش یکی می شه دیگه
دی

فکر نمیکنم مشکلی باشه.به نظر من سعی کنین مقدار دو موجودی یکی نباشه.به عنوان مثال یکیشو ۷۰ میلیون اون یکی ۶۰ میلیون.اینجوری بهتره.

دوستان من از یکی از شعبه های پاسارگادیک حساب قدیمی داشتم روزی که رفتم تو همون شعبه واسه همسرم هم حساب بازکنم ازکارمندبانک برای گواهی مانده حساب لاتین سوال کردم وگفتم میخوام واسه خودم وهمسرم مانده حساب لاتین بگیرم کارمند بانک به من گفت که نمیشه هردو رو تو یک روز صادرکنیم. امروز واسه شما صادرمیکنیم فردا بیا واسه همسرتون صادرمیشه .یعنی من که 50ت پول نقدداشتم امروز میذاشتم حساب خودم بعد پول میریختم حساب همسرم فردامیرفتم گواهی همسرم میگرفتم .من به این موضوع فکرکردم که بهتره هردو مانده حساب دریک روز ودر بانک همنام صادربشه بنابراین تصمیم گرفتم که حساب همسرم تو یک شعبه دیگه ازبانک پاسارگاد افتتاح کنم تا بتونم همزمان هردوگواهی دریک روز صادرکنم ازطرفی با خودم میگفتم اگرافیسربه نام بانک و تاریخ ومبلغ مانده حساب ونگاه بندازه احتمال اینکه بیادبه شعبه توجه کنه کمتره ازطرفی مبلغ کمترواسه خودم درنظرگرفتم ومبلغ بیشترواسه همسرم که شخص برنده بود.بنابراین واسه همسرم افتتاح حساب کردم واین کارانجام دادم.کاردیگه که دوستان اگردوست داشتند میتونند انجام بدند اینه که همون طور که میدونید شما میتونید مبالغ سنگین ازطریق شماره شبا وسیستم ساتنا به حساب دیگران واریز کنید .شما میتونیدزمانی که پول واریز کردیدوحساب افتتاح کردید به شرط اینکه همون اول افتتاح حساب مبلغ بالای 50ت واریز حساب کرده باشید ازکارمند بانک درخواست کنید که شما ازطریق اینترنت بانک خودتون مبلغ 50ت با استفاده ازساتنا وشماره شبا خودتون جابه جا کنید من واسه این مبلغ درخواست 100میلیون دادم شاید یک روزی خواستم این مبلغ جا به جا کنم اما شما میتونید هرمبلغی که تمایل داشتید درخواست بدیداین فقط برای دوستانی که دوست دارند خودشون ازطریق اینترنت این مبالغ جابه جا کنند وبه دوستانی که تجربه این کارندارند توصیه میکنم که جابه جایی مبالغ سنگین ازطریق بانک انجام بدید.درنظرداشته باشید که برای فعال سازی اینترنت بانک ومبلغ جا به جایی ساتنا حتما باید فرم پرکنید ورمز شما بصورت رمز دومنظوره میباشد.اطلاعات بیشترمیتونیدازبانک بدست بیارید.زمانی که گواهی برای شما صادرمیشه باخودتون پاسپورت ببریدتا اسپل اسمتون درست درج بشه.مبلغ سوال میکننددلارباشه یورو باشه.موفق باشید
سوالی بود درخدمت هستم
2013AS6354،رویت:6MAY،ارمنستان . 2،نفر. ارسال : 19MAY، کارنت: 11feb، مصاحبه:هفته29اپریل.کلیرنس :14جوون.ویزا:26جوون.ورود29جولای.لاس وگاس
(2013-05-09 ساعت 21:52)sadeghi897 نوشته:  
(2013-05-09 ساعت 21:27)ramaya نوشته:  دوستان پسر من آذر ماه سرباز میشه ومن میخواهم تاقبل از آذر بفرستمش بره از ایران بیرون. شماره اش هم ***3 هست و میخواهم بدونم اگر براش تمکن بگیریم ولی اون زودتر از موعد مصاحبه اش بره چه مدت اعتبار داره اون برگه تمکن؟ودر صورتی که خودش نباشه من چطوری میتونم بنام اون تمکن بگیرم؟؟؟وبراش ببرم یا بفرستم خارج از ایران...
ممنون میشم اگر راهنماییم کنید
برگه تمکن معمولا یک ماه قبل از مصاحبه می گیرن
در این موارد اصولا باید پسرتون بفرستید زودتر ترکیه مثلا، بعد برگه تمکن رو می شه بدین یکی از دوستانی که می ره ببره مشکلی پیش نمیاد ، لازم نیست زودتر برگه تمکن بگیرید.
حساب که داره پول می ریزید براش و بعدش هم درخواست تمکن برگه تمکن مالی می کنید، البته نبودش احتمال داره مشکل زا باشه اما خوب باید با یک شعبه بانکی هماهنگ باشید.
به نظر من بهتره یک حساب 2 نفره با حق برداشت هر یک به تنهایی با پسرتون باز کنید تا بعدا بتونید نامه تمکنو راحت بگیرین و بعد هم اگه خواستین بولتونو راحت بردارین چون بانک حتی با وکالت محضری هم به شما پول نمیده اگه حساب فقط به اسم پسرتون باشه.
تشکر کنندگان: KIMIA2005
(2013-05-23 ساعت 15:00)forgiven نوشته:  
(2013-05-09 ساعت 21:27)ramaya نوشته:  دوستان پسر من آذر ماه سرباز میشه ومن میخواهم تاقبل از آذر بفرستمش بره از ایران بیرون. شماره اش هم ***3 هست و میخواهم بدونم اگر براش تمکن بگیریم ولی اون زودتر از موعد مصاحبه اش بره چه مدت اعتبار داره اون برگه تمکن؟ودر صورتی که خودش نباشه من چطوری میتونم بنام اون تمکن بگیرم؟؟؟وبراش ببرم یا بفرستم خارج از ایران...
در این موارد اصولا باید پسرتون بفرستید زودتر ترکیه مثلا، بعد برگه تمکن رو می شه بدین یکی از دوستانی که می ره ببره مشکلی پیش نمیاد ، لازم نیست زودتر برگه تمکن بگیرید.
حساب که داره پول می ریزید براش و بعدش هم درخواست تمکن برگه تمکن مالی می کنید، البته نبودش احتمال داره مشکل زا باشه اما خوب باید با یک شعبه بانکی هماهنگ باشید.
به نظر من بهتره یک حساب 2 نفره با حق برداشت هر یک به تنهایی با پسرتون باز کنید تا بعدا بتونید نامه تمکنو راحت بگیرین و بعد هم اگه خواستین بولتونو راحت بردارین چون بانک حتی با وکالت محضری هم به شما پول نمیده اگه حساب فقط به اسم پسرتون باشه.
سلام
یه سوال دارم برای کسایی که لاتاری برنده میشند نیازی به ساپورت داره Affidavite of support ? اگه باید باشه پس چه فرقی با غیر لاتاری داره، اگر کسی رو اونجا نداشته باشی که تضمین کنه ، چه راه کاری داره ؟
2014AS1xxx، فرم :28می باایمیل،کنسولگری:Yerevan،کارنت :14 می ,مصاحبه: اکتبر-انتظار برای ویزا :100 روز
معاینه پزشکی ایروانمدارک مصاحبه ایروان
خدایا در میان این همه چشم ، نگـــــاهِ تـــو مرا بی نیاز می سازد از هر نگاهی..
تشکر کنندگان:
(2013-05-26 ساعت 08:38)mechanicalengineer نوشته:  
سلام
یه سوال دارم برای کسایی که لاتاری برنده میشند نیازی به ساپورت داره Affidavite of support ? اگه باید باشه پس چه فرقی با غیر لاتاری داره، اگر کسی رو اونجا نداشته باشی که تضمین کنه ، چه راه کاری داره ؟

یا اونجا کسی رو بایدداشته باشید که اسپانسرتون بشه یا اگر هم کسی رو ندارید یک گواهی موجودی حساب لاتین میگیرید با خودتون برا مصاحبه میبرید...
.زندگی کوتاه است و راه دراز و فرصت ها زود از دست می روند
تشکر کنندگان: lonelyman ، hossien_501 ، philter
(2013-05-26 ساعت 09:47)KIMIA2005 نوشته:  
(2013-05-26 ساعت 08:38)mechanicalengineer نوشته:  
سلام

یا اونجا کسی رو بایدداشته باشید که اسپانسرتون بشه یا اگر هم کسی رو ندارید یک گواهی موجودی حساب لاتین میگیرید با خودتون برا مصاحبه میبرید...
مرسی از پاسختون
این گواهی حساب چه شرایطی داره : گردش حساب چند وتقه باشه و حداقل چقدر موجودی میخواد؟؟؟
2014AS1xxx، فرم :28می باایمیل،کنسولگری:Yerevan،کارنت :14 می ,مصاحبه: اکتبر-انتظار برای ویزا :100 روز
معاینه پزشکی ایروانمدارک مصاحبه ایروان
خدایا در میان این همه چشم ، نگـــــاهِ تـــو مرا بی نیاز می سازد از هر نگاهی..
تشکر کنندگان:
(2013-05-26 ساعت 13:11)KIMIA2005 نوشته:  گردش حساب نیاز نیست متناسب با تعداد افراد کیس مبلغی رو به حساب گذاشته و یک روزه گواهی موجودی حساب رو میگیری و خلاص ...
مبلغ موجودی حدود :

1 نفر 20000 دلار
2 نفر25000 دلار
3 نفر 30000 دلار
بیشتر تونستی موجودی بذاری چه بهتر....
اینطور نیست. این پست و این پست رو بخونید
همچنین این لینک را بخوانید.
یک نفر 14362.5 دلار
دو نفر 19387 دلار
سه نفر 24412.5 دلار
تشکر کنندگان: lonelyman ، hossien_501 ، exxedus ، Hadi2014
(2013-05-26 ساعت 15:22)golesang نوشته:  دوست عزیز هیچ قانون خاصی برای اینکه چقدر پول تو حسابتون باشه وجود نداره ما زمان مصاحبه خودمون در 2011 قبلش زنگ زدیم سفارت و به ما گفتن اصلا قانون مشخصی وجود نداره و گفتن اصلا نمیتونن به ما بگن چقدر پول نشون بدیم ولی هرچه بیشتر بزارید بهتر خیالتون راحت تر بخدا مردم اروپا 4-5 هزار دلار پول میزارن تو حسابشون ما اون زمان تو فروم مربوط به برندگان لاتاری مال کشور رومانی میرفتیم و میگفتیم میخواهیم 30000 دلار پول بزاریم بهمون میخندیدن و به شوخی میگفتن مگه میخواهید ویزای سرمایه گذاری بگیرید همشون میگفتن ما حدااکثر 5000 دلار میزاریم و با همونم ویزا میگرفتن متاسفانه ما ایرانیها همیشه میخواهیم بهترین حالت رو انجام بدیم در نتیجه اینقدر این کار تکرار میشه تا توقع از ما ایرانیها زیاد میشه مطمئنا اگه سالها و سالهای قبل ایرانیها مقدار کمی پول میزاشتن همین رویه میموند یا ماجرای اسپانسر تو خود قوانین لاتاری نوشته لازم نیست ولی فقط ایرانیها هستن که همچنان اسپانسر میبرن و دیگه این یه رویه معمول شده

نمیشه گفت هیچ قانونی وجود نداره. برای اسپانسر قانون کاملا دقیق درآمد و مالیات و اموال اسپانسر رو مشخص کرده و توی یه جدول اورده. کسی که اسپانسر نداره حداقل باید چنین شرایط مالی مشابهی رو ایجاد کرده باشه. شما دارین از مردم اروپا نقل میکنید و من و KIMIA داریم از مردم ایران نقل میکنیم. حداقل و حدود چیزی که ایرانی ها باهاش رفتن این ها بودن پس بحث شما معنی نداره. سفارت هرگز رقمی رو اعلام نمیکنه چون نمی خواد دست خودشو در بررسی ها ببنده. چیزی که شما شنیدین در واقع شونه خالی کردن از اعلام یک عدد خاص بوده نه تایید اینکه هیچ قانونی نیست.
در متن های خودشونم اعلام شده که " برای اینکه شما تبدیل به یک 'Public Charge' نشوید" پس نمیشه گفت قانونی وجود نداره.
تشکر کنندگان: lonelyman ، H Pier ، Saeedv13 ، sadeghi897 ، hossien_501 ، philter
من یه سوالی داشتم راجع به شرایط خاص خودم،من پذیرش فول فاند از یک دانشگاه امریکا دارم ،با این شرایط که دانشگاه خرج سه سال درس خوندن من رو میده آیا باز هم نیازی به گواهی تمکن مالی هست؟و آیا اصلا خوبه که من زمان مصاحبه به سفارت بگم پذیرش با فاند دارم؟
شماره کیس : 2014AS00002XXX
کنسولگری: Ankara
مصاحبه : هفته آخر نوامبر(ابوظبی)
ویزای یک ضرب از ابوظبیBig Grin
ورود به امریکا:اواخر دسامبرTongue
تشکر کنندگان:
(2013-05-27 ساعت 13:19)azadehjjaberi نوشته:  من یه سوالی داشتم راجع به شرایط خاص خودم،من پذیرش فول فاند از یک دانشگاه آمریکا دارم ،با این شرایط که دانشگاه خرج سه سال درس خوندن من رو میده آیا باز هم نیازی به گواهی تمکن مالی هست؟و آیا اصلا خوبه که من زمان مصاحبه به سفارت بگم پذیرش با فاند دارم؟
نیازی نیست، خوب هست که بگی
البته بازم منتظر باش بچه های دیگه هم جواب بدن ، چون مورد شمارو من برخورد نداشتم.
اصولا امریکا یک گواهی می خواد واسه اینکه خرج 1 سالت رو داشته باشی، شما که دانشگاه سه سال خرجت رو می ده دیگه نیازی به گواهی نیست از طرفی این مورد جزو مواردی که سفارت اعلام کرده بود نیست مثلا من دیده بودم سفارت نوشته بود اگر شغل از امریکا داشته باشید نیازی نیست . Smile
همیشه راه های زیادی برای رسیدن به یک هدف واحد وجود دارد.
من و مهاجرت
فعلا زندگی قشنگم رو بین بین خاورمیانه - اروپا و امریکا سپری می کنم. با تشکر از مهمان نوازی مردم امریکا - مردم پرتغال - مردم ایران و مردم ترکیه.
تشکر کنندگان: hossien_501 ، azadehjjaberi
(2013-05-26 ساعت 14:02)sinamn نوشته:  
(2013-05-26 ساعت 13:11)KIMIA2005 نوشته:  گردش حساب نیاز نیست متناسب با تعداد افراد کیس مبلغی رو به حساب گذاشته و یک روزه گواهی موجودی حساب رو میگیری و خلاص ...
مبلغ موجودی حدود :

1 نفر 20000 دلار
2 نفر25000 دلار
3 نفر 30000 دلار
بیشتر تونستی موجودی بذاری چه بهتر....
اینطور نیست. این پست و این پست رو بخونید
همچنین این لینک را بخوانید.
یک نفر 14362.5 دلار
دو نفر 19387 دلار
سه نفر 24412.5 دلار
در مورد موجودی حدودی خوب گفتین
اما هر چی بهتر الزاما بهتر نیست ، چون ممکنه بپرسه این همه پول از کجا در آوردی، ولی اصولا گیر نمی دن به این موارد همون 15 تا 25 هزار تا به نظرم کافیه با توجه به تعداد از یک تا سه نفر
من و مهاجرت
فعلا زندگی قشنگم رو بین بین خاورمیانه - اروپا و امریکا سپری می کنم. با تشکر از مهمان نوازی مردم امریکا - مردم پرتغال - مردم ایران و مردم ترکیه.
تشکر کنندگان: KIMIA2005 ، hossien_501 ، amohammadiazar ، philter
مرسی از پاسختون
Cool
تاریخش یکی می شه دیگه
دی
دوستان انجام دادن یک روزه
می تونید ازشون بپرسید که چه کردن Tongue
من و مهاجرت
تشکر کنندگان: KIMIA2005 ، hossien_501
(2013-05-29 ساعت 10:42)EmJay نوشته:  سلام دوستان
یه سوال مهم در خصوص راه حل های نداشتن اسپانسر
یکی از اعضای باتجربه و قدیمی مهاجر به من گفت که با توجه به تحریم ها انتقال پول از ایران از نظر دولت آمریکا غیرقانونیه، شما اگه در ایران پول نقد و یا خونه هم داشته باشید، امکان جابجایی ندارید، و باید حتماً اسپانسر معرفی کنید و یا اینکه حسابی رو در خارج از ایران معرفی کنید.
لطفاً به این مساله توجه کنید و پاسخ من رو بدین که اگه لازمه همگیمون زودتر یه اسپانسر جور کنیم
این دوست عزیزم می گفت که به جدیدی ها این رو گفتن. می خواستم بدونم چقدر قضیه جدیه؟
Cool

سلام دوست عزیز
1.شما باید ثابت کنی که هزینه زندگی در امریکا دارید ها چه با اسپانسر یا موجودی بانک باید موجودی شما یا میزان دارای شما بالاتراز خط فقر امریکا باشد .
2.شما برای ورود به امریکا باید 10هزار دلار همراهت باشه وتو فرمی که توهواپیما میدن بنویسی.
درمجموع شما برای زندگی در امریکا مجبوری با خودت پول ببری یا اگر اسپانسر معرفی کردی حسابش شارژ کنی تا بتونی زندگی کنی .اونها فقط میخوان بدونن شما توانی مالی دارید ...
به سراغ من اگر میاید نرم آهسته بیاید مبادا که ترک بردارد چینی نازک تنهای من.Rolleyes
تشکر کنندگان: hossien_501 ، philter
سلام دوستان
آيا به جاي گواهي ارزش ملك يا آپارتمان ميشه گواهي اجاره ماهيانه همون آپارتمان را به عنوان داشتن تمكن مالي جهت تامين همه يا بخشي از هزينه هاي زندگي در آمريكا در صورت گير نياوردن كار ارائه داد؟
ممنون ميشم نظر يا تجربه احتماليتون را در اين مورد بنويسيد

با سپاس
كيس: 2014AS1XXX رسيدن فرمها به KCC:د May 22 با DHL كارنت: August 13 نامه دوم: August 21 مصاحبه: ابوظبي - October W4
آپديت ها: Oct 29 + (آپديت همگاني 10 Feb)
May 20 (فقط برنده) و 26 مي 9 صبح همگي و كلير: May 26 ساعت 11:30 پس از 214 رووووووز تمام دريافت ويزا:June 19
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان