کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مشکل سربازی و اجازه خروج از کشور
سلام دوستان، من شنيدم اگه تو سپاه خدمت كرده باشيم تو مصاحبه به مشكل ميخوريم، درسته؟
تشکر کنندگان:
(2013-11-18 ساعت 23:35)masood182002 نوشته:  
(2013-11-18 ساعت 05:45)kamix نوشته:  
(2013-11-17 ساعت 09:46)masood182002 نوشته:  دوستان بنده از جمله افرادی بودم که بدون پایان خدمت اومدم آمریکا .نکات زیر رو واستون یاد آوری میکنم خوب بخونین و انقد به هم استرس ندین.

1.اگه مثل بنده سابقه خدمتی دارین (من 5 ماه بعد لیسانس رفته بودم سربازی و بعد برگشته بودم دانشگاه واسه ارشد) به انگلیسی رو کاغذ بنویسین و ببرین و اکه لازم شد بهشون بدین.
2.فیش وثیقه خروج از کشور رو قبل از بردن به نظام وظیفه ترجمه کنین و با خودتون ببرین سفارت.هم ترجمشو هم کپیشو.اصلش باید تو نظام وظیفه بمونه.
3.یک بار خروج بودن هیچ مشکلی از هیچ دو کشور واسه شما نداره.الکی به خودتون استرس ندین.هرچند که من ریسک نکردم و بعد اینکه ویزامو گرفتم برنگشتم ایران.
4.برگه معافیت تحصیلی رو ترجمه کنین و محض اطمینان با خودتون ببرین.

مسعود جان شما دوبار با وثيقه خارج شدي ؟

بله بار اول 10 روز رفتم برگشتم و پولمو از نظام وظیفه گرفتم.بار دوم که کلیرنسم تموم شد و ویزام اومد 15 ملیون دو دستی تقدیم کردم و اومدم.

(2013-11-18 ساعت 05:47)kamix نوشته:  كسي كه ويزاي يضرب ميگيره بهتره ديگه برنگرده يا اگه برگرده با وجود ويزاي امريكا تو پاسپورتش نظام وظيفه اذيت نميكنه براي مجوز خروج دوباره؟

من خودم این ریسک رو نکردم.

سلام مسعود جان .منم سربازی نرفتم و میخوام قید وثیقمو بزنم .حالا میخوام بپرسم آیا اطلاع داری که بعد از سیتیزن شدن توی آ م ر ی ک ا که ممکن بین 3 تا 5 سال طول بکشه میشه برگشت ایران و سربازی بریم چون مثه اینکه بعد از سیتیزن شدن مهم نیست که چند سال از یو اس بیرون بمونی .میخوام ببینم فکرم درست و عملی هست؟چون من نمیتونم تا آخر عمرم برنگردم ایران ولی میتونم تا گرفتن سیتیزنیم صبر کنم و نیام ایران . بعد بیام ایران سربازیمو برم و دوباره برگردم آ م ر ی ک ا و از اون به بعدش دیگه رفت و آمدم آزاد بشه.
تشکر کنندگان:
درود بر همگی
امروز 10 اسفند 1392 توضیحاتی در خصوص نحوه تردد مشمولان خارج از کشور در سایت سازمان وظیفه عمومی کشور منتشر گردید.

مهلت اجراي اين مصوبه تا پايان سال 1395 می باشد

و این بدین معنی است که بعد از سه سال اقامت می توانید به کشور باز گردید.

جزئیات بیشتر را در اینجــا مطالعه فرمایید.

به امید موفقیت همگی
تشکر کنندگان: Saeedv13 ، mohammad19911991 ، noobnoobi ، azadeh2014 ، yasejavan ، pari pariaaa ، lighter ، 5ina ، L_haam
امروز می خوام به تمامی این شایعات و نگرانی های موجود پایان بدم Smile

جالب ولی قابل درکه که
خیلی از بچه ها ترس از این دارند که اگر اجازه خروج از کشور بصورت های علمی/نیمه علمی/سیاحتی... گرفتند ،اگر ویزای کشور دیگری در پاسپورتشان باشد وقتی به کشور باز گردند و به نظام وظیفه مراحعه کنند فکر می کنند که وثیقشونو ضبط می کنند و حداقل تا شش ماه ممنوع الخروجشان می کنند.

مثلا کسی اجازه خروج بصورت نیمه علمی و برای آزمون زبان به مقصد کشور امارات متحده عربی گرفته است
قبل از سفر نسبت به دریافت ویزای امارات اقدام می کنید و به آن کشور هم در بازه زمانی 30 روزه عظیمت می کند.
آزمون زبان رو هم نمی دهد Smile و به کنسولگری امریکا مراجعه می کند.
شرایط آن شخص مورد تأیید سفارت قرار می گیرد و در پاسپورتش ویزای امریکا چسبانده می شود.

تا اینجا که مشکلی و ابهامی نبوده Smile ، ابهام شما اینجاست که حالا اگر برگردیم ایران بخاطر داشتن ویزای امریکا در پاسپورتمان چه برخوردی با ما صورت می پذیرد.

اول باید توجه داشته باشید که شما اجازه خروج به مقصد
گفتم چی!!!!!!! ---->به مقصد امارت را داشتید.
آیا شما به غیر از امارت ، به مقصد کشور دیگری هم سفر کردید؟؟؟؟
خوب معلومه خیرررررر
برای نظام وظیفه مهم مقصد شما است نه ویزا.
متصدیانشون چک می کنند گه شما اجازه حروجتون به مقصد کدام کشور بوده ، و مهر ورود و خروج چه کشوری هم در پاسپورتتان خورده است!!!

شما که مقصدتون امارت بوده و رفتید هم امارات Smile
مهر ورود و خروج امارات هم در پاسپورتتون خورده Smile
به امریکا که سفری نداشتید که بخواهند بهتون گیری بدهند که!!!
صرفا وجود ویزا در پاسپورت هیچ مشکلی ندارد ، مهم عظیمت به آن کشور است Smile

شما یک مورد به من نشون بدید که بخاطر داشتن ویزای کشور دیگری به غیر از کشور مقصد ، وثیقشون ضبط شده و حداقل هم 6 ماه ممنوع الخروج شده اند؟؟؟
من حق رو به شما نازنینان می دهم. Smile
تشکر کنندگان: noobnoobi ، azadeh2014 ، pari pariaaa ، lighter ، 5ina
(2014-02-25 ساعت 23:35)mohammad69 نوشته:  سلام
دانشگاه از من یک تاریخی می خواد برای صدور اجازه خروج
من هم می خوام 21 فروردین رو بهشون اعلام کنم

سوالم این هستش که اگر 21 فروردین اعلام کنم ، فقط اجازه دارم تو همون روز از کشور خارج بشم یا روز های بعد از این تاریخ هم می شه ؟؟؟

بعد با این نامه دانشگاه که سازمان مرکزی هم تأیید کرده ، چند روز فرصت داریم که به نظام وظیفه مراجعه کنیم؟؟؟

دوستان فقط خواهشا سریع جواب بدید من فردا صبح زود مسافرم و دیگه دسترسی به نت تا جمعه ندارم

مرسی

دوست خوبم ای کاش امضاتون رو کامل کنید تا بهتر بشه راهنماییتون کرد. بعد از کارنت شدن پرونده تون حدودا 2 ماه فرصت دارید برای انجام کاراتون. بنظرم بعد از اطلاع از زمان مصاحبه تون بهتر میتونید برای زمان خروج و کارهای بعدی اقدام کنید. موید و موفق باشید.
كتگوري: F2A
تاريخ ارسال مدارك:7 2014October  
تاريخ پی دی:8  2014October
تاريخ اپروو:23 2015February
دريافت كيس نامبر:23 2015July
دریافت اینویس نامبر: 23 2015July
DS261 و پرداخت 120$ : 06 2015August
تحویل مدارک AOS به ان وی سی: 23 2015September
پرداخت 325$ و تکمیل ds260م : ؟
تکمیل مدارک: ؟
همه مسایل و تاریخهای بالا رو فراموش کنید Big Grin تاریخ ورود به آمریکا: 12 ژانویه 2017
تشکر کنندگان: 5ina
(2014-03-01 ساعت 19:55)mtcanada نوشته:  درود بر همگی
امروز 10 اسفند 1392 توضیحاتی در خصوص نحوه تردد مشمولان خارج از کشور در سایت سازمان وظیفه عمومی کشور منتشر گردید.

مهلت اجراي اين مصوبه تا پايان سال 1395 می باشد

و این بدین معنی است که بعد از سه سال اقامت می توانید به کشور باز گردید.

جزئیات بیشتر را در اینجــا مطالعه فرمایید.

به امید موفقیت همگی
.
.
.
اصلاح می شود:

مهلت اجراي اين مصوبه تا پايان سال 1395 می باشد Sad

جالبیش اینجاست که تو قسمت 6 ، 1395 را 1359 نوشتند !!!

->6. مهلت اجراي اين مصوبه تا پايان سال 1359 ميباشد <-
تشکر کنندگان: yasejavan ، pari pariaaa ، 5ina
دوستانی که از طریق نیمه علمی احازه خروج گرفتند برای پرداخت وثیقه 8 میلیونی Smile برای اینکار حتما باید تو بانک قوامین حساب باز کرد یا با عابر بانک های سایر بانک ها هم قابل پرداخته و می شه اونجا کارت کشید؟؟؟

کسی تجربه ای داشته؟؟؟ Smile
تشکر کنندگان: 5ina
(2014-03-04 ساعت 12:14)mtcanada نوشته:  دوستانی که از طریق نیمه علمی احازه خروج گرفتند برای پرداخت وثیقه 8 میلیونی Smile برای اینکار حتما باید تو بانک قوامین حساب باز کرد یا با عابر بانک های سایر بانک ها هم قابل پرداخته و می شه اونجا کارت کشید؟؟؟

مثل اینکه کسی تجربه ای نداشته و یا کسی فعلا در مهاجرسرا نیست که بخواد از نجربه خودش بگه ، پس تجربه خودم رو می گم Smile
رفتم قوامین حساب باز کردم ، وقتی تشریف می برید نظام وظیفه تا اونجایی که بنده می دونم و متوجه شدم ،شما پول را به حسابی که معرفی می کنند واریز می کنید یا با کارت انتقال می دهید.
بعد ازتون یه شماره حساب بنام خودتان تو بانک قوامین می خواهند تا بعد از برگشت و معرفی خود به سازمان وظیفه عمومی کشور پول را به همان شماره حسابی که ارائه نمودید واریز کنند. Wink

باز هم خوشحال می شم دوستان اگر تجربه ای در این زمینه داشتند در اختیار دوستان قرار بدهند. مرسی Smile
تشکر کنندگان: aghaghia ، lighter ، 5ina ، man.u65a ، peidaye penhan
سلام میخواستم بدونم کسی مجو ز سفر نیمه علمی گرفته؟وقتی از دانشگاه تاییدیه گرفتیم رفتییم نظام وظیفه چیو چک میکنن؟
شماره کیس : 2014AS0049$$ / تاریخ رویت قبولی: 1 می 2013
کنسولگری:آنکارا بود شدش ابوظبی / تعداد افراد منظور در کیس : 2 نفر
ارسال فرمهای سری اول: 27 می / کارنت شدن کیس: مارچ 2013
مصاحبه: 14 آوریل و ویزای یکضرب

تشکر کنندگان: mtcanada
(2014-03-04 ساعت 17:56)mtcanada نوشته:  
(2014-03-04 ساعت 12:14)mtcanada نوشته:  دوستانی که از طریق نیمه علمی احازه خروج گرفتند برای پرداخت وثیقه 8 میلیونی Smile برای اینکار حتما باید تو بانک قوامین حساب باز کرد یا با عابر بانک های سایر بانک ها هم قابل پرداخته و می شه اونجا کارت کشید؟؟؟

مثل اینکه کسی تجربه ای نداشته و یا کسی فعلا در مهاجرسرا نیست که بخواد از نجربه خودش بگه ، پس تجربه خودم رو می گم Smile
رفتم قوامین حساب باز کردم ، وقتی تشریف می برید نظام وظیفه تا اونجایی که بنده می دونم و متوجه شدم ،شما پول را به حسابی که معرفی می کنند واریز می کنید یا با کارت انتقال می دهید.
بعد ازتون یه شماره حساب بنام خودتان تو بانک قوامین می خواهند تا بعد از برگشت و معرفی خود به سازمان وظیفه عمومی کشور پول را به همان شماره حسابی که ارائه نمودید واریز کنند. Wink

باز هم خوشحال می شم دوستان اگر تجربه ای در این زمینه داشتند در اختیار دوستان قرار بدهند. مرسی Smile
چه جوری نیمه علمی گرفتید؟
شماره کیس : 2014AS0049$$ / تاریخ رویت قبولی: 1 می 2013
کنسولگری:آنکارا بود شدش ابوظبی / تعداد افراد منظور در کیس : 2 نفر
ارسال فرمهای سری اول: 27 می / کارنت شدن کیس: مارچ 2013
مصاحبه: 14 آوریل و ویزای یکضرب

تشکر کنندگان: mtcanada
درود بر همگی

این هم تجربه من از الف تا ی یا بقول دوستان از (A تا Z) جهت گرفتن اجازه خروج بصورت سفر نمیه علمی

اول از کجا باید شروع کنیم:
اول هم از این سایت -> www.ets.org و هم از دانشگاه باید شروع کنید
یرید دانشگاه و بگید که می خواهید اجازه خروج بگیرید یه فیش 2000 تومانی هستش که می بایست پرداخت کنید
شماره حساب هم خود دانشگاه بهتون می ده برای همین نگفتمش.

در اون سایت یک اکانت جهت آزمون TOFEL / GRE درست می کنید (دقت داشته باشید که ساخت اکانت در هر کدام بصورت جداگانه می باشد)
من خودم تافل رو پیشنهاد می دم و با تافل هم اجازه خروج گرفتم و هیچ مشکلی هم پیش نیامد

طریقه اکانت ساختن هم خیلی راحت هستش

همانطور که گفتم ابتدا به سایت -> www.ets.org بروید و بعد طبق دستور العمل زیر عمل فرمایید

[عکس: 63629025242171372085.jpg]

[عکس: 44965948251990997358.jpg]

[عکس: 02431255973914641739.jpg]

بعد هم فرمی که برایتان نمایان می شود را پر کنید ، پر کردنش کاری نداره انگار که دارید یک ایمیل درست می کنید بازم اگر در جایی ابهامی بود بپرسید تا بگم.

بعد به یک موسسه جایی مثل TehranPayment تماس می گیرید.
اطلاعات user , pass خودتون رو بهشون می دید و براتون آزمون رو در بازه زمانی که می خواهید ثبت می کنند.
اگر کردیت کارت یا پی پال ... هم داشته باشید خودتان می تونید خیلی راحت اینکار را انجام بدید و نیازی به مراجعه به موسسه یا جای خاصی نیست.

بعد که ثبت نام کردید یه Ticket Confirmationی مثل عکس های زیر بهتون می دهند.
من حتی عکسشم براتون گذاشتم نه با فرمت PDFش چون خیلی ها دنبال این Ticket ها هستند (تقدیم به دوستانی که توانایی استفاده ازشو دازند )

[عکس: 16006765683203443956.jpg]

[عکس: 45358135823112563805.jpg]

بعد که تونستید این Ticket Confirmationی که همه دنبالشنو جور کنید + اون فیش 2000 تومانی که برای دانشگاه آزاد ریختید
می بریدش به دانشگاه و با توجه به تاریخی که در این تیکت برای زمان آزمونتون ثبت شده درخواست اجازه خروج بصورت نیمه علمی می کنید.

*توجه:حتما یادتون باشه که تاریخ آزمون و تاریخ مصاحبتون تو بازه ی نزدیک به هم باشه

مسئول مربوطه هم ازتون می پرسه که تاریخ رو برای کی بزنم شما دیگه با توجه به زمان مدیکالتون (نه مصاحبه چون اول مدیکال باید انجام بدید) تاریخ مورد نظر خودتون رو بهشون می گید و تاریخ برگشتتون هم می شه 30امین روز از اون تاریخ.

فقط باید اینجا یه پولتیکی بزنید ، اونم نگرانش نباشید خودم بهتون می گم که چی کار کنید
بهترین روش این هستش که تاریخ آزمونی که براش ثبت نام می کنید بعد از تاریخ مصاحبتون نباشه و 1 هفته قبل از تاریخ مصاحبتونم نباشه که خدایی نکرده مشکلی تو رفت و آمدتون پیش نیاد.

اینطوری می تونید تو یه بازه خیلی نزدیک همه کاراتونو (مدیکال و مصاحبه) به بهانه ی انجام آزمون برید و انجام بدید

از اینجا به بعد مربوط به دانشگاه آزادی ها هستش و در اگر دانشجوی دانشگاه های دیگری هستید از خود واحدتون سوال کنید

خوب بعدش نامه را از دانشگاه می گیرید + کپی تیکت نامبرتونو و می برید به این آدرس:
پاسداران-خیابان شهید کاظمی (گلستان هشتم) نبش خیابان امیر ابراهیمی-پلاک 44 حوزه معاونت دانشجویی

می تونید برید مترو قلهک از اونجا هم تاکسی های پاسداران رو سوار شید و پاسداران پیاده شید - گلستان هشتم چند 100 متر پایین تر هستش یعنی پیاده هم می شه رفت و خیلی دور نیست.
وقتی رسیدید
میرید طبقه سوم واحد شش پیش آقای حاجی پور
اونجا نامه دانشگاه با اون تیکت نامبرتونو چک می کنن امضا می کنند و می برید طبقه اول واحد 3 هم تا امضاء نهایی رو بگیرید و دیگه تمام

حالا نامه دانشگاه رو هم که به تأییدیه سازمان مرکزی رسیده را می برید نظام وظیفه تو میدان سپاه

می تونید ایستگاه مترو دروازه دولت پیاده شید و با اتوبس های تندرو BRT دو ایستگاه بعد یعنی ایستگاه پل چوبی پیاده شید ، از اونجا دیگه پیاده هم می تونید تا نظام وظیفه برید خیلی دور و بالا نیست.

بعد که رسیدید وارد سالن می شید و می رید به گیت "خروج از کشو" ، نامه دانشگاه رو نشون می دید و بهتون برگه اجازه ورود می دهند.
بعد از بازرسی وارد محوطه سازمان می شید و می رید به سمت سالن 3
با تابلو ها خیلی خوب راهنمایی کرده اند.
بعد که وارد ساختمان شدید ، برید سمت راست (سالن 3) و از دستگاه مربوطه شماره بگیرید.
رو دستگاه های نوبت دهی رو بخونید از اونی شماره بگیرید که نوشته اجازه خروج از کشور

بعد انقدر منتظر می مونید تا نوبتتون بشه.
بعد که نوبتتون شد می رید پیش افسر یا متصدی مربوطه ازتون دلیل مراجعتون رو می پرسه شما هم نامه دانشگاه را بهشون بدید بعد بهتون یه فیش دوبرگی (که هر دو برگش مثل هم هستند) با یک برگه تعهد نامه می دهند که باید پر کنید و اون دو فیش رو باید ببرید بانک قوامین و نسبت به پرداخت وثیقتون اقدام کنید.
چندتا تکته:
1-حتما حتما حتما حتما قبل از مراحعه به نظام وظیفه تو یکی از شعبات بانک قوامین حساب بازکنید (ببیند چندبار گفتم حتماناااااا بعدا نگید نگفنی )

2-اگر فراموش کردید حساب باز کنید یا اصلا حساب داشتید و می خواستید وثیقه رو واریز کنید شعبه بانک قوامینی که تو خود نظام وظیفه است بقدری شلوغه که پشیمون می شید از اومدنتون

بخاطر همین بنظر من بیرون از سازمان اینکار هارو انجام بدید بهتر هستش و کلی هم جلو میافتید.
این هم نزدیک ترین شعبه بانک قوامین به نظام وظیفه

[عکس: 33348600797254752808.jpg]

خیابان نامجو رو که چندصد متر برید بالا می رسید به بانک قوامین
خیلی هم خلوته (جداقل زمانی که من رفتم فقط یک نفر جلوی من بود و بعد از اون نوبت من شد ولی تو خود نظام وظیفه 75 نفر جلوی من بودند و خدا می دونست که کی بخواد نوبت من بشه )

3-اون فیش دو برگی که مثل هم هستند +دفترچه حساب بانک قوامینتون رو می دید به متصدی بانک تا کارهاتونو انجام بده در ضمن شما می تونید که مبلغ وثیقتونو حالا هرچقدر که می خواد باشه 8 میلیون/5میلیون/15 میلیون را با کارت در اون شعبه بانک قوامین بکشید و اصلا نگران پرداخت وثیقه نباشید. (اینو بهتون اطمینان می دم پس انقدر نگران نباشید با عابر بانک های عضو شتاب این مهم امکان پذیر می باشد)

4- حالا رسیدیم به اصل ماجرا که همه نگرانش بودن
یه دونه از اون فیش های دو برگی را بانک نگه می داره و اون یکی رو مهر و امضاء شده تحویلتون می ده که ببرید نظام وظیفه.
این دقیقا همون نامه/فیش/رسیدی هستش که بچه ها می گن تا قبل از اینکه تحویل نظام وظیفه بدید ترجمش کنید و اگر آفیسر ازتون خواست باید بهش تحویل بدید.
اینجا هم بازم نگران نباشید خودم می گم که چی کار کنید تا کارهاتون طبق روال و بدون تأخیر پیش بره
تو اون خیابون نامجو یا هرجای دیگری یه کافی نتی چیزی پیدا کنید و از اون برگه یک اسکنی تهیه فرمایید (با رزولوشن بالاهاااا ) بعدم در اسرع وقت از اون اسکن یک پرینت رنگی تهیه فرمایید و بدهید برای ترجمه به همین راحتی هم برگه را به نظام وظیفه تحویل دادید هم تونستید ترجمشو بدست بیارید.

بعد از اینکه کارهای بانکیتون تموم شد و اسکن اون برگه یا پرینت رنگیشو تهیه کردید اون برگه را می برید نظام وظیفه و دوباره می رید به گیت "خروج از کشور" و مجدد با نشان دادن نامه دانشگاه اجازه ورود به محوطه اصلی را می گیرید

بعد برید دوباره به سمت سالن 3 و قسمت فتوکپی هم یک پوشه بگیرید هم از دفترچه بانک قوامینتون یک کپی تهیه کنید بعد همه مدارکتونو با هم ببرید پیش همون افسر یا متصدی که اول پیشش رفتید و دیگه نیازه به گرفتن وقت نیست.

مدارکو تحویلش می دید و تمام
8 صبح فردای اون روز هم می رید پلیس 10+ و درخواست پاسپورت می کنید Wink

در خصوص ویزای کشور دیگری هم باز پرسیدم گفتند مهم مهر ورود خروج به اون کشوری هستش که براش اجازه خروج گرفتید و ما کاری به ویزاهای تو پاس نداریم ، اگر سفر نکرده باشید که هیچی اگر به غیز از اون کشوری که براش اجازه خروج گرفتید جای دیگری برید وثیقتون ضبط می شه و ممنو ع الخروج می شوید.
این عین جمله افسر یا متصدی مربوطه به من بود: "برای ما مهم فقط مهر ورود و خروج به اون کشوری هستش که رفتید ، ما دیگه انقدرا هم سختگیری نمی کنیم خیالتون راحت سفرتون بخیر "

منطقی هم هستش دیگه چون صرف وجود ویزا در پاسپورت که مدرک و دلیلی به مسافرت به اون کشور نمی شه که ، مهم مهر ورود و خروح اون کشور هستش و گرنه که شما 10 تا ویزای دیگه هم بگیرید و تو پاسپورتتون باشه و بمونه ، نظام وظیفه "نمی تونه" بهتون گیری بده چون شما به اون کشور یا کشور ها که سفری نداشتید و از لحاظ قانونی و تعهدی که دادی اشتباه و خلافی مرتکب نشدید ، حالا ویزاشو دارید خوب داشته باشید مشکلی قطعا و منطقا پیش نخواهد آورد.

من که ان شاالله ویزا بگیرم بازم بر می گردم شما دوستان هرطوری که صلاح می دونید عمل فرمایید.

ولی من هنوزم منتظرمااااا که یکی از بچه ها رو به من معرفی کنید که برگشته باشه ایران و بخاطر ویزای امریکا تو پاسش ممنوع الخروجش کرده باشن و وثیقشم ضبط کرده باشن.

این تجربیات بنده بود که در احتیارتون قرار دادم.
امیدوارم که مفید واقع شود و دیگه ابهامی باقی نمونده باشه و شما دوستانم در این مسیر موفق باشید.

برای سهولت شما دوستان و اینکه ممکن هست عکس ها مدت زمان اعتبار نمایششون به اتمام برسه
لینک دانلود PDF این ارسال را هم براتون گذاشتم که می توانید از -> اینـجــا <- دانلود فرمایید.

بازم اگر سوالی بود درخدمتم

با احترام فراوان.
بچه ها نگران ویزاهای دیگری به غیر از ویزای کشور مقصدی که براش اجازه خروج گرفتید نباشید.
من در ارسال قیبلی هم توضیح دادم ، باور کنید تنها چیزی که براشون مهم هستش مهر ورود و خروج به کشوری هستش که رفتید.
صرف وجود ویزا در پاسپورت دال بر سفر به آن کشور نیست.
تا به اون کشور نروید و برنگردید یعنی مهر ورود و خروج اون کشور در پاسپورتتان نخورد مشکلی پیش نمی یاد.
یعنی نمی تونند بهتون گیری بدهند.

ببینید وقتی به سازمان وظیفه عمومی مراجعه می کنید یک تعهد نامه هستش که باید پر کنید
اگر به کلمات و جملات در اون برگه دقت کنید نوشته که:

"در صورت عدم مراجعه تا تاریخ مذکور و یا مسافرت به کشور دیگر (کشوری که به عنوان مقصد براش اجازه خروج نگرفتید) ، این سازمان مجاز است به علت تخلف از شرط نسبت به ضبط ودیعه و واریز آن به حساب تعیین شده اقدام نماید."

شما کجای این تعهد نامه + بخش نامه های دیگری که در سایت نظام وظیفه وجود دارد دیدید که ذکر شده باشه :
در صورت وجود ویزای کشور دیگری به غیر از کشوری که براش اجازه خروج گرفتید ، تخلف از شرط صورت گرفته و ودیعه مالیتون ضبط می شه و الاماشاءالله........ ؟ !!!!!!

من بازم پیگیر این مسئله بودم و با مشاوران نظام وظیفه از طریقه شماره تماس 096480 (بعد از تماس شماره 4 را شماره گیری نمایید)صحبت کردم و موضوع وجود ویزای کشور دیگری را باهاشون در میون گذاشتم ، گفتند هیچ مشکلی بوجود نخواهد آمد ، یعنی تا به اون کشور سفر نکنید تخلفی مرتکب نشدید و وجود ویزای اون کشور مشکلی براتون ایجاد نمی کنه.

بازم خودتون پیگیر باشید ، نترسید تماس بگیرید یا رفتید نظام وظیفه از مسئولی که کارهای پروندتون رو انجام می ده بپرسید ، مشکلی پیش نمیاد ،راهنماییتون می کنند.

از قدیم گفتن دونستن عیب نیست ، ندونستن عیبه.
بپرسید و خیال خودتون را از این همه استرسی که هست راحت کنید.
خودتونم پیگیری کنید ولی تو این تایپیک هم مشاهدات و شنیده های خودتون را با بقیه به اشتراک بگذارید تا به یک جمع بندی جامعی برسیم.

من به امید خدا و با توکل به خداوند مهربان بعد از مصاحبه ان شاالله چنانچه ویزا دریافت کنم به کشور باز می گردم و برای گرفتن وثیقم هم اقدام می کنم.
چون مطمئنم که وجود ویزای کشور دیگری در پاسپورت محاله به عنوان تخلف از سوی اونها تلقی بشه.

به امید موفقیت همگی. Smile
تشکر کنندگان: Saeedv13 ، noobnoobi ، 5ina ، pari pariaaa ، aghaghia ، lighter ، man.u65a ، hamid_fs3 ، lighthouse
دوستان عزیز من خیلی‌ وقت نبودام. دیدم اینجا سر اینکه با ویزاِ آمریکا برگردین سوال پرسیدین، خواستم تجربه خودم رو بگم که من با گرفتن ویزاِ یه ضرب باز به کشور برگشتم و بعداز ۲ ماه باز با گذاشتن وثیقه ۸ میلیونی با همون ویزاِ توی پاسپورتم رفتمو دوباره مجوز خروج گرفتم واسه ترکیه واسه آزمون زبان.. بلیت امریکامم از ترکیش گرفتم و محل ازمونم هم استانبول بود.. روز پروازم کارت پرواز تهران تا استانبول دستم گرفتم و استانبول تا امریکارو گذاشتم توی جیبم و وقتی‌ افسر فرودگاه کارت پروازمو خواست فقط هامونو نشونش دادمو اومدم.. الان هم آمریکا هستم پس مشکلی‌ نیست. روند گرفتن مجوز لخروج نیمه علمی‌ هم که دوست خوبمون mtcanada توضیح دادن.. موفق باشین!
تشکر کنندگان: mtcanada ، Saeedv13 ، lighter ، 5ina ، hamid_fs3 ، noobnoobi ، farzad021 ، yasejavan ، Hamid_110 ، SomeOneX
Sejz عزیز درود بر شما
کار بسیار بزرگی کردی ، ممنون که تجربه خودتو با سایر دوستان به اشتراک گذاشتی.
بالاخره یک شاهد عینی هم پیدا شد تا هم حرف ما تأیید بشه و هم از مشاهدات خودش بگه Smile

در خصوص سفر نیمه علمی دومتون می تونستید تو یکی از آزمون ها تافلی که تو خود کشور ایالات متحده امریکا برفرض در ایالت واشنگتن - شهر سیاتل برگزار می شود ثبت نام کنید و اجازه خروج را برای ایالات متحده امریکا بگیرید Wink
اینا طبق قانون نمی تونند برای دادن آزمون های زبان شما را محدود به چند کشور همسایه ایران کنند و شما اگر TicketNumber ثبت نامتون را داشته باشید می تونید برای ایالات متحده امریکا هم اجازه خروج بصورت سفر نیمه علمی بگیرید که اگر به هر دلیلی میلتون به ماندن نبود بتونید برگردید و وثیقتونم ضبط نشه Wink

امیدوارم بچه های دیگری هم اگر تجربه ای داشتند بیان و با بقیه به اشتراک بگذارند.

با آرزوی موفقیت برای همگی شما دوستان و گرامیان
تشکر کنندگان: Saeedv13 ، lighter ، noobnoobi ، 5ina ، sejz ، hamid_fs3 ، yasejavan ، SomeOneX ، amir2640
سلام به همگی
اولین باریه یه پست می زارم.
دانشجوی ترم دوم آزادم. از طریق پدرم اقامت کانادا را گرفتم. می خوام برم و بی خیال وثیقه بشم. یه راهی به نظرم رسیده. از اونجا که ویزای کانادا را توی آنکارا باید بزنم تو پاسم می خوام با ویزای زیارتی خارج بشم. از طرفی برای اینکه زحمت و خطر رفتن به عراق را هم به خودم ندم میخوام با بلیط نجف از گیت پلیس رد بشم و برم سوار هواپیمای ترکیه بشم. البته برای اینکار لازمه که بلیط ترکیه را هم بگیرم و دوباره اگر شانس داشته باشم که در یک روز برای هر دو مقصد از فرودگاه امام پرواز وجود داشته باشه. ممنون می شم هر کس تجربه و اطلاعاتی در این رابطه داشته باشه نظرش را بنویسه.
تشکر کنندگان: hamid_fs3 ، noobnoobi

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان