کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
کلیرنس
(2011-02-15 ساعت 10:12)hasti_banoo نوشته:  
(2011-02-15 ساعت 09:04)behnia نوشته:  سلام به همگی . آخرین آپدیت سایت آنکارا ، ۱۰/۲/۲۰۱۱ ما Clear شدیم . ولی با ۲ تا ستاره (**) حالا چی میشه ؟!

تبریک می گم. این دو ستاره همونطور که می دونید یعنی شما کلیر شدید ولی الان - یعنی این ماه - ویزا ندارن بهتون بدن. شاید ماه آینده یا اگر نشد ماهی دیگر. فکر کنم کیس شما هم مثل frozen عزیز شده.

به هر حال باید بیشتر اتظار بکشید ولی می تونید این بار با خیال راحت صبر کنید. چون هیچ مشکلی از بابت اف بی آی چک و .. نداشتید.

بله همون طور که اطلاع دارید پیرو فرمایش هستی‌ بانوی عزیز مدیر محترم عرض کنم که برای دادن ویزا سالانه سهمیه، مشخص است که اگر سهمیه تمام شود به مدتی‌ بعد که سهمیه ویزا داده شود موکول میشود معمولاً آخر هر سال کسری سهمیه به وجود میاید تازه الان ماه ۲ میلادی هستش من احتمال میدم که سهمیه سال گذشته الان تمام شده و به زودی شما ویزاتونو میگیرید چون ظاهرا سهمیه برای امسال تازه مخواد داده بشه. :-)
پاسخ
تشکر کنندگان: Kaveh90 ، Toranj
سلام خیلی خوبه که این تاپیک active هاست. ماله ما ۴ ۵ ماه فاصله داره . و ون جوری که فهمیدیم ، این visa بولتین ها روی روال خاصی پیش نمیره، ممکنه مال ۱ سال یدفه کارنت بشه !
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، Kaveh90
(2011-02-16 ساعت 13:19)bahraam نوشته:  بله همون طور که اطلاع دارید پیرو فرمایش هستی‌ بانوی عزیز مدیر محترم عرض کنم که برای دادن ویزا سالانه سهمیه، مشخص است که اگر سهمیه تمام شود به مدتی‌ بعد که سهمیه ویزا داده شود موکول میشود معمولاً آخر هر سال کسری سهمیه به وجود میاید تازه الان ماه ۲ میلادی هستش من احتمال میدم که سهمیه سال گذشته الان تمام شده و به زودی شما ویزاتونو میگیرید چون ظاهرا سهمیه برای امسال تازه مخواد داده بشه. :-)

البته برای توضیح بیشتر باید اعلام کنم که سهمیه ویزاها در ماه اکتبر هر سال اعلام میشه نه ژانویه. یعنی الان تقریبا 5 ماه از آغاز سهمیه جدید گذشته نه 2 ماه.

روال كلي پرونده من اينجاست.
این خانه قشنگ است ولی خانه من نیست  
این خاک چه زیباست ولی خاک وطن نیست

در صورت داشتن سوال مهمي ميتونيد برام پيام بگذارين ، قول ميدم شايد يه كم دير ولي حتما جواب بدم Tongue
پاسخ
تشکر کنندگان: f1f ، rozollina ، frozen mind ، Kaveh90 ، Blaze ، mina-2011
بچه ها سلام.

من ديدم بي منطقي توي كتم نميره، اينا بالاي جدول كليرنس نوشتن «هركي در ويزا بولتن ژانويه كارنته» بياد ويزاشو بگيره، ولي منو كه در اون ويزابولتن كارنت هستم، دو ستاره كردن كه نتونم ويزا بگيرم! البته در آپديت روز 10 فوريه ديدم كه تعداد كيس نامبرهاي دوستاره از 3 تا به 15 تا افزايش پيدا كرده.

خلاصه اين كه بيكار ننشستم و دو روز پيش برداشتم نامۀ سومم رو به آنكارا فرستادم:
Dear Sir / Madam,

I have asked my question 2 times within this month and you kindly answered me, but still I can't understand the reason given by you.

The fact is that the administrative processing on my file has been completed and I've got clearance.
Besides, above the table for "Administrative Process Status for Immigrant Visa Applicants" you gave this notice:
"IMPORTANT NOTICE: As of January 1, 2011 there has been retrogression preference cases (F1,FX,F2A,F2B,F4,F3) Even if your case number is announced in the below list, please check whether your priority date is current from http://www.travel.state.gov/visa/bulleti..._5212.html before coming to our office."

The Visa Bulletin that is mentioned in the notice belongs to January 2011, in which my case is current. So, referring to this notice and considering that my PD is 06Jan2001 in F4 category, my visa must be available now.
Do you agree with me? Please give me a reasonable answer.
Thank you in advance.
Frozen Mind

اونا اين دفعه جواب ندادن، اما در آپديت امروز جدول كليرنس (17 فوريه 2011) هم كيس نامبر من و هم بقيه كيس نامبرهاي دوستاره رو از جدول «حذف» كردن! خيلي راحت و آسوده!
همه چيز آرومه! من چقدر خوشحالم!
Big Grin
------------------------------------------
پی نوشت:
امروز (3/12/1389) از آنکارا ایمیل زدن و جواب سوال بالا رو دادن. تو را به خدا فقط ببینین چی گفتن!
Dear Sir / Madam,

In order for our office to issue the visa, a visa number should be available for the file. Since your case is not current, a visa number is not available for your file and the system will not authorize us to print the visa.

Sincerely,

Immigrant Visa Unit
[en] PD: Jan. 6, 2001
Visa: July 2012
F4
[/en]
پاسخ
تشکر کنندگان: rozollina ، sasan_rock ، hasti_banoo ، Linspire ، mina-2011 ، bahraam ، sasan_20800 ، mehdi_behzadi
چه خبر خوبی! ! یعنی که آخه! حالا چه کار باید کرد ؟!!!
مال ما هم حذف شد ! ببین چه کردی Frozen عزیز hahahahaBig Grin
(2011-02-17 ساعت 15:09)frozen mind نوشته:  بچه ها سلام.

من ديدم بي منطقي توي كتم نميره، ...
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، sasan_rock ، mina-2011 ، sasan_20800
سلام بهتون تبریک میگم اکر ممکنه لطفا بگین مدت انتظار کلیر شدن شما چقدر بود و از کدام سفارت بود؟
من از 15 سپتامبر تا کنون یعنی 156 روز انتظار کشیده ام مصاحبه در آنکارا
پاسخ
تشکر کنندگان: mohsen66 ، frozen mind ، bahraam
(2011-02-21 ساعت 21:25)tomtax نوشته:  سلام بهتون تبریک میگم اکر ممکنه لطفا بگین مدت انتظار کلیر شدن شما چقدر بود و از کدام سفارت بود؟
من از 15 سپتامبر تا کنون یعنی 156 روز انتظار کشیده ام مصاحبه در آنکارا

متشكرم. من هم ورود شما رو به مهاجرسرا تبريك ميگم. اميدوارم همكاري خوبي در اين سايت داشته باشيم.

مدت انتظار براي كليرنس براي اشخاص مختلف متفاوته و نميشه مقايسه كرد يا الگو گرفت. براي من اين مدت 64 روز طول كشيد در حالي كه كارمند رسمي دولت هستم، سفر خارجي فقط يك بار به چند كشور اروپايي داشته ام (عربستان و عراق و افغانستان نرفته ام)، خدمت سربازي را هم در ارتش انجام دادم.
F4
[/en]
پاسخ
تشکر کنندگان: bahraam ، mohsen66 ، Kaveh90 ، mehdi_behzadi ، f1f
سلام به همه دوستان
من هم تو اپدیت ۱۰-۰۲ کلیر شدم، ولی مثل فروزن عزیز و بهنیا با ۲ ستاره .
الان که سایت رو چک کردم و آپدیت 18-2 کل 2 ستاره ها حذف شدن. فکر کنم با آپدیت ماهیانه بولتن دوباره کیس نامبرهارو بزنن.
پاسخ
تشکر کنندگان: rozollina ، Toranj ، sasan_rock ، frozen mind ، mehdi_behzadi ، behnia ، dreamer60
پس در همين جا تاسيس كلوپ دوستاره ها رو به همه مهاجرسرائيان اعلام مي كنم! Big Grin

راستي، هيچ به اون پي نوشت 6 ارسال بالاتر توجه كردين؟ اينا اول كيس نامبرهاي ما رو حذف كردن و بعد اون جواب ابلهانه رو دادن! Tongue
F4
[/en]
پاسخ
تشکر کنندگان: mehdi_behzadi ، Kaveh90 ، sasan_rock ، dreamer60
با سلام به همهٔ دوستان و با اجازه مدیران عزیز من پیشنهادی داشتم :یک صفحهٔ جدید برای کسانی‌ که کلیر شدن باز کنید که درواقع اون صفحهٔ نظر سنجی باشه و رفقا در صفحهٔ نظرسنجی مدت زمان انتظارشون رو علامت بزنن و ثبت نظر کنن مثلا چند مورد داشته باشه که به ترتیب قید شده باشه ۱.کمتر از ۲ ماه ۲.بین ۲ تا ۴ماه و .... شاید بتونیم یک آمار نسبی‌ از مدت انتظار خودمون به دست بیاریم بهتره که شغل هم با ذکر دولتی یا خصوصی بودنش ویا جرو لیست شغل های حساس بودن یا نبودنش مشخص شود شغل های خاص توی اون لیست کذایی موجوده خلاصه این سایت بهترین سایت برای تبادل نظر و مشورت بین مهاجران است با تشکر.
پاسخ
تشکر کنندگان: im-i ، behnia
(2011-03-02 ساعت 16:35)rozollina نوشته:  دوستان عزیزم من ویزا را گرفتم یکضرب Big Grin
خانمی که باهام مصاحبه کرد خیلی خوب و خوش اخلاق بود جوون بود و باحال فعلا تا بعد Big GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig Grin

تبریک روزالینای عزیز . منتظر سفرنامه شیرینت هستیم

(2011-03-02 ساعت 19:32)behnia نوشته:  وقتی ما برای مصاحبه رفته بودیم، آنکارا، یک پیرمرد و خانومش بودن، که اون آقا، فک کنم یه ۱۰ سالی بود که بازنشسته بود، ولی مثل ما FBI چک خوردن

بله. FBI check ربطی به بازنشستگی نداره. بیشتر از هر چیز، رشته تحصیلی و سطح تحصیلات مهمه. در مرحله بعد هم حضور در دستگاههای دولتی، حتی اگر این حضور مربوط به سالها قبل باشه. در درجه بعد هم سربازی آقایان که باز هم فرقی نمی کنه پارسال خدمت کردند یا 33 سال قبل !

پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، GBUSA ، rozollina ، Kaveh90 ، sasan_rock
(2011-03-01 ساعت 03:08)bahraam نوشته:  با سلام به همهٔ دوستان و با اجازه مدیران عزیز من پیشنهادی داشتم :یک صفحهٔ جدید برای کسانی‌ که کلیر شدن باز کنید که درواقع اون صفحهٔ نظر سنجی باشه و رفقا در صفحهٔ نظرسنجی مدت زمان انتظارشون رو علامت بزنن و ثبت نظر کنن مثلا چند مورد داشته باشه که به ترتیب قید شده باشه ۱.کمتر از ۲ ماه ۲.بین ۲ تا ۴ماه و .... شاید بتونیم یک آمار نسبی‌ از مدت انتظار خودمون به دست بیاریم بهتره که شغل هم با ذکر دولتی یا خصوصی بودنش ویا جرو لیست شغل های حساس بودن یا نبودنش مشخص شود شغل های خاص توی اون لیست کذایی موجوده خلاصه این سایت بهترین سایت برای تبادل نظر و مشورت بین مهاجران است با تشکر.

دوست عزیز، من شخصا نظر مساعدي نسبت به اين پيشنهاد ندارم. اشكالاتي در اين زمينه وجود داره كه رسيدن به هدف مطلوب رو زير سوال مي بره:

1- كم بودن تعداد متقاضيان مهاجرت خانوادگي و ازدواج و نامزدي. اين باعث ميشه تنوع كيسها كم باشه و ... (جامعه آماري در پژوهش كه يادتون هست؟ اگر جامعه آماري كوچك باشه نتيجه درستي گرفته نميشه).

2- عدم تمايل بعضي از افراد به ارائه اطلاعات صحيح (ايرادي كه در گروه لاتاري هم مشاهده ميشه).

3- عدم تمایل بعضی از افراد به همکاری و ارائه اطلاعات. بعضیها فقط تمایل دارن استفاده کنن تا استفاده برسونن. نمونه اش را در تاپیکهای خلاصه وضعیت متقاضیان مهاجرت خانوادگی - گروه F3 و گروه F4 میتونین مشاهده کنین. آیا باورتون میشه نفرات ما در این دو گروه اینقدر کم باشه؟ یا دوستان کم لطفی کردن؟!

4- تنوع زياد سوابق افراد و كيس ها و عوامل دخيل بر اف بي آي چك. همین تنوع زیاد باعث میشه تعمیم پذیری وضعیت پرونده ها به شدت پایین بیاد.

5- استمرار كيسهاي خانوادگي در طول زمان. اين استمرار و عوض شدن احتمالی قوانين و معيارهاي اف بي آي چك در طول زمان، بعد از مدتي باعث ميشه اطلاعات كيسهاي قبلي بي استفاده بشه. اون جدول براي كيسهاي لاتاري كه طي يك سال پرونده اش بسته ميشه بيشتر كاربرد داره و بيشتر مفيده.

به طور كلي مي تونم بگم كه اين كار در تالار مهاجرت خانوادگي فايده اي نداره.

پيشنهاد من اينه كه دوستان از همون جدول تالار لاتاري در تاپیک 2011 در یک نگاه استفاده كنن تا عيار كار دستشون بياد. جدول تالار لاتاري هر سال تجديد ميشه و اطلاعات جديد واردش ميشه. هرچند كه من حتي نسبت به جدول تالار لاتاري هم نظر چندان خوبي ندارم و فكر مي كنم اگر گمراه كننده نباشه، دست كم چندان فايده اي نداره!

در نهايت، همه اینهایی که گفتم نظر شخصی منه، اما بنده تابع نظرات جمع هستم. اگر دوستان به اين نتيجه رسيدن كه همچين جدولي لازمه، به روي چشم! Smile
F4
[/en]
پاسخ
تشکر کنندگان: Toranj ، bahraam ، Kaveh90 ، dreamer60
(2011-03-06 ساعت 16:44)frozen mind نوشته:  دوست عزیز، من شخصا نظر مساعدي نسبت به اين پيشنهاد ندارم. اشكالاتي در اين زمينه وجود داره كه رسيدن به هدف مطلوب رو زير سوال مي بره: ...

با سلام و سپاس
1.این روش برای همیشه مورد استفاده قرار میگیره و پس از مدتها استفاده " یک اطلاعات جامع با طیف وسیعی از شرکت کننده ها روبرو هستیم.
2.این مورد قطعا درسته ولی وقتی شخصی فقط کافیست که تیک چنتا گزینه رو بدون ذکر مشخصات فعال کنه پس فکر نمیکنم اینقدر کم لطفی کنه.
3.همان دو
4.موارد مشخص است و فقط کافیست که موارد تیک بخورند مثلا 10 تا سوال
5.قوانین ثابت است و فقط جامع تر می شوند اگر نهایتا این مورد درست است میتونیم آرشیو سالانه درست کنیم. که یک نرم افزار ساده میتونه آمار آرشیو ها رو هم محاسبه کنه و از همه آرشیو های سالانه با هم آمار گرفته شود.
از اهمیت دادن و وقت گذاشتن و اظهار نظر خوب و با دقتتون کمال تشکر و قدر دانی را دارم. نهایتا ما تابع نظر جمع و قانون هستیم :-)
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، Kaveh90 ، dreamer60
(2010-10-19 ساعت 14:09)hasti_banoo نوشته:  امروز بعد از گذشت حدوداً سه هفته ، کلیر شدم . جهت اطلاع دوستانی که از پرونده من خبر ندارند :
- گروه F1 ( البته از ابتدای تقاضا F2B بودم که در اوائل سال 2010 به F1 تغییر پیدا کردم)
- تاریخ مصاحبه : هفته آخر سپتامبر 2010
--گرفتن فرم آبی و فرم 9 سوالی: آفیسر به من تاکید کرد که پرونده ات مشکلی نداره ولی باید مراحل اداری رو طی کنه.از دو ماه بعد سایت رو چک کن .
-- شغل خصوصی ( اما در رده تحقیقات که همین باعث کلیرنس شد) + تحصیلات کارشناسی ارشد در یکی از رشته های مهندسی
- تاریخ ارسال فرم 9 سوالی :2 روز بعد از مصاحبه
- تاریخ کلیر : امروز (19 اکتبر)

سلام هستی جان
می خواستم اگه امکان داره جوابهایی رو که به فرم 9 سوالی دادی رو بگی.
پاسخ
تشکر کنندگان: bahraam
سلام
ما بالاخره بعد از مراحل سختی که همه در جریان بودید ، دیروز خانوادگی رفتیم مصاحبه تو کنسولگری آمریکا در ناپل -ایتالیا.

متأسفاته هم کلیرنس خوردیم . اون آقایی که اونجا تو سفارت بود بهمون یه کاغذ داد و گفت که 1-2 ماه دیگه بههتون ویزا میدیم ، و قبل از دادن ویزا فقط 1-2 ماه وقت نیاز داریم برای یه سری پراسس های رسمی .
و بهمون گفت 1-2 ماه دیگه باهامون تماس میگیرند ...
حالا لطفاً کمکم کنید ؛ تجربه ی اولمه !
1-آیا زمانی رو که گفتند بهمون (1-2 ماه دیگه ) واقعیه و میشه روش حساب کرد؟
2-آیا برای ناپل سایتی هست که کیس نامبر رو بزنم و چک کنم وضعیت کلیرنس رو ؟
3-نیازی هست باهاشون تماس بگیریم ؟

اگر هر کدوم از سوالها احیاناً تکراریه ، ببخشید ، من خواستم تاپیک ها رو بخونم و جوابمو از تجربه دوستان بگیرم ، ولی واقعاً بد تر گیج شدم !!
پاسخ
تشکر کنندگان: hasti_banoo ، rozollina ، frozen mind ، Kaveh90 ، dreamer60

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان