کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ويزاي نامزدي: چقدر طول ميكشه؟
ممنون از کمکتون .
خانومی منم وضعیتم تقریباً شبیه شماست. مرداد ماه اقدام کردم و فقط نامه دریافت مدارک رو گرفتم. فکر کنم راه طولانی در پیش دارم . Email فرستادم که بیشتر با هم در ارتباط باشیم فکر کنم نرسید.!
سارا جون خیلی خوشحالم که کارت زود انجام میشه . برای من هم دعا کن خیلی صبر ندارم Sad
راستی سارا جون شما میدونی چند بار باید بریم سفارت : 1 بار برای مصاحبه و بار دوم برای گرفتن ویزا ؟؟؟؟ و مدت زمان بین ویزا و مصاحبه چقدر ؟
چون ما میخوایم بعد از گرفتن ویزا عروسی بگیریم برنامه هامون بهم ریخته .Sad
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
زیبا جان انقدر نگران نباش .چون به خودت صدمه می زنی . اگه طاقتت زیاد باشه یه روز می بینی همه چی جور شده و تو با همسرت رفتین سر خونه و زندگی خودتون. عزیزم اگر مرداد ماه اقدام کرده باشی و نامه دریافت مدارک رو گرفته باشین خیلی امکانش زیاده که تا 2 ماه دیگه وقت مصاحبه بهتون بدن .البته نمی دونم ویزای نامزدی هم مثل ازدواج وقت مصاحبه می دن یا نه . بعدش که رفتی برای مصاحبه ،2مرحله هست. یا همونجا بهت ویزا می دن و می تونی بری امریکا ویا اینکه بهت چک می خوره .یعنی یه چیزی مثل عدم سوء سابقه که چک می کنن . اگر بهت چک بخوره اونوقت اونجا بهت می گن که باید برگردی ایران و منتظر باشی که جواب چکت بیاد. که اونم از 1 هفته تا 1 سال طول می کشه .البته خیلی کم اتفاق که زیاد طول بکشه.باز هم نگران نباش و با امیدواری به قضیه نگاه کن ..امیدوارم که به تو همون روز ویزا بدن عزیزم.
من هم مثل تو هستم .برنامه عروسی رو ریختیم برای چند ماه بعد از مصاحبه.حالا هر چی که شد ما مجبور هستیم عروسی بگیریم.چون دیگه وقت نمیشه .
موفق باشی و بدون نگرانی
پاسخ
زیبا جان ایمیلی واسه من نیومد ولی من واست فرستادم پیغام که کارامونو پیگیری کنیم با هم Smile
پاسخ
خوشبختانه خانمها بکگراند چک بعد از مصاحبه ندارند و روز بعد از مصاحبه پاکت قهوه ای را دریافت میکنند.
با آرزوی موفقیت برای شما
پاسخ
ارتباطی به جنسیت نداره بلکه به شغل, نام خانوادگی (تشابه اسمی) و .... داره
پاسخ
تشکر کنندگان: ShoMpeT ، msar
سلام به همه دوستان
دوستان متاسفانه ب دلیل حرکت لاک پشتی پرونده درخواست ویزای اینجانب در اداره مهاجرت US و همچنین موش دواندن مادر نامزدم ، رابطه بین ما دوتا در حال قطع شدن هست...!!! آیا کسی میدونه با توجه به متنی که عیناً کپی اون به عرض میرسه احتمالاً چه اتفاقاتی ممکنه افتاده باشه؟ و من تا کی باید منتظر باشم؟ ممنون که وقت مگیذارید.

تاریخ درخواست و شروع پروژه: 7/مارس/2010

Post Decision Activity
On March 22, 2011, we mailed you a notice that we have approved this I129F PETITION FOR FIANCE(E). Please follow any instructions on the notice. If you move before you receive the notice, call customer service at 1-800-375-5283.

For approved applications/petitions, post-decision activity may include USCIS sending notification of the approved application/petition to the National Visa Center or the Department of State. For denied applications/petitions, post-decision activity may include the processing of an appeal and/or motions to reopen or reconsider and revocations.

ببخشید تاریخ شروع 7/سپتامبر/2010 بود، اعصاب که نمیمونه جون داداش !!!

پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، msar
(2011-05-05 ساعت 17:35)amirr نوشته:  سلام به همه دوستان
دوستان متاسفانه ب دلیل حرکت لاک پشتی پرونده درخواست ویزای اینجانب در اداره مهاجرت US و همچنین موش دواندن مادر نامزدم ، رابطه بین ما دوتا در حال قطع شدن هست...!!! آیا کسی میدونه با توجه به متنی که عیناً کپی اون به عرض میرسه احتمالاً چه اتفاقاتی ممکنه افتاده باشه؟ و من تا کی باید منتظر باشم؟ ممنون که وقت مگیذارید.

Post Decision Activity
On March 22, 2011, we mailed you a notice that we have approved this I129F PETITION FOR FIANCE(E). Please follow any instructions on the notice. If you move before you receive the notice, call customer service at 1-800-375-5283.

For approved applications/petitions, post-decision activity may include USCIS sending notification of the approved application/petition to the National Visa Center or the Department of State. For denied applications/petitions, post-decision activity may include the processing of an appeal and/or motions to reopen or reconsider and revocations.

دوست عزيز، اين نامه محتواي بدي نداره. گفته كه درخواست شما [براي ويزاي مهاجرت] پذيرفته شده و مراتب طي نامه اي در تاريخ 22 مارچ 2011 به اطلاع شما رسيده. حالا از شما خواسته كه دستورات مندرج در اون نامه رو اجرا كنين. همين!
آيا شما اون نامه رو دريافت كردين؟

پذيرفته شدن پرونده شما رو به شما تبريك ميگم Big Grin
[en] PD: Jan. 6, 2001
Visa: July 2012
F4
[/en]
پاسخ
تشکر کنندگان: Ashkan78 ، amirr ، Parniyan ، msar

Post Decision Activity

سلام دوست عزيز
بسته به اينكه قبلا سفارت آنكارا يا ابوظبی را انتخاب كرده باشين مراحل كار بعداز approve شدن باهم تفاوت دارن
براي اينكه كمي روند كار را براتون روشن كنم كمي درمورد كيسمون براتون توضيح ميدم
البته ما سفارت آنكارا را انتخاب كرده بوديم
تاريخ approve شدن كيس ما تقريبا2 هفته بعداز كيس شما بود( درست مثل متني كه بالا گذاشتين) كه از اون موقع تا الآن يك نامه دريافت كرديم كه حاوي كيس نامبر بود ويك نامه هم ازطرف NVC بودكه اعلام كرده بودن كه كيس شما به سفارت آنكارا فرستاده شده
كه اخيرا از سفارت آنكارا ايميلي دريافت كرديم كه خواسته بودن مدارك لازم را به سفارت ارسال كنيم
اميدوارم كه اين توضيحات براتون مفيد باشه
درمورد رابطتون هم بايد بگم كه متاسفانه ناخودآگاه دوري روي رابطه ها اثر منفي خودش را خواهدگذاشت، فقط تنهاكاري كه ميشه كرد كمي صبر و گذشته
به اميد روزي كه هرچه زودتر همه زوجها زندگي مشتركشون را با عشق و سلامتي دركنارهم شروع كنن
نوع ویزا: k1 (نامزدی)
اولین اقدام:2010/sep/25
مصاحبه: 13 ،جولای 20۱۱ - آنکارا
مدت زمان کلیرینس: ۱۲ روز
کلیر: ۲۵ جولای 2011
تاریخ گرفتن ویزا: ۱۹ آگست 2011
طول مدت پروسه :۱۰ ماه

و خدایی که در این نزدیکیست . . .
.
پاسخ
تشکر کنندگان: amirr ، frozen mind ، rozollina ، msar ، سوونیا

Post Decision Activity

دوست عزیز همانطور که بقیه هم گفتن پرونده شما در اداره مهاجرت تکمیل شده و به nvc فرستاده شده و حالا باید نامه ای از nvc که شماره کیس شما نوشته شده را دریافت کنید من این نامه را در ادرس خودم در تهران دریافت کردم بخاطر همین یکم دیر دستم رسید اما نگران نباشید کارهای شما به خوبی دارن پیش میرن فقط دنبال نامه nvc باشید بقیه کارها هم بعد از اینکه نامه را دریافت کردین انجام میشن ، واقعاً متاسفم که رابطه شما داره بهم میخوره اما این کار واقعا صبر و حوصله میخواد من خودم به شخص 1 سال و نیم صبر کردم (من را به نامزدتون مثال بزنید Big Grin ) پس بهتر کمی صبور باشید و با شکیبایی خودتون طرف مقابل را هم آروم کنید
کتگوری ارتقا داده شد به CR1
تاریخ تکمیل پرونده : 8 اکتبر2010
زمان مصاحبه :2 مارچ 2011 آنکارا
گرفتن ویزا در همان روزBig Grin
پرواز : 10 آگوست 2011
پاسخ
تشکر کنندگان: Parniyan ، frozen mind ، msar
سلام دوستان.
بعد از 170 روز کیس ما approw شد.از nvc نامه اومده و کیس نامبر هم بهمون دادن و نوشتن کیس ما رفته ابوظبی.تقریبا 10 روز گذشته.میخواستم بدونم نامه سفارت کی به دست ما میرسه؟تو این نامه که قراره بیاد وقت مصاحبه دادن یا بازم لاید منتظر بود.
مرسی.
همیشه دلتنگ پدر ومادر.....
پاسخ
(2011-05-13 ساعت 22:08)alireza62 نوشته:  سلام دوستان.
بعد از 170 روز کیس ما approw شد.از nvc نامه اومده و کیس نامبر هم بهمون دادن و نوشتن کیس ما رفته ابوظبی.تقریبا 10 روز گذشته.میخواستم بدونم نامه سفارت کی به دست ما میرسه؟تو این نامه که قراره بیاد وقت مصاحبه دادن یا بازم لاید منتظر بود.
مرسی.

سلام
باتوجه به اینکه سفارت ابوظبی هستین بله توی همین نامه زمان مصاحبه را بهتون اعلام میکنن

.
پاسخ
تشکر کنندگان: alireza62 ، msar
5 سال پیش مامان من گرین کارتش رو گرفت و برای من هم اقدام کرد.
الان 1 ساله که من نامزد کردم ولی عقد نکردیم که کار من به مشکل نخوره.

سوالهای من:
1- من می تونم همون وفعه که برای گرفتن گرین کارتم به امریکا میرم برای نامزدم هم اقدام کنم؟
2- ویزای نامزدی زودتر میاد یا بهتره که بعد از گرفتن گرین کارتم بیام اینجا و عقد کنیم و بعد به عنوان همسر برای اون اقدام کنم؟
ممنونم
کتگوری: F2B
تاریخ درخواست: May 2006
شماره پرونده: YRV2013XXXXXX
تاریخ کارنت شدن: ژانويه ٢٠١٤
دریافت نامه مصاحبه: اپريل ٢٠١٤
تاريخ مصاحبه: مي ٢٠١٤
دريافت ويزا: يك ضرب و يه ذره!!
سفرنامه من رو اینجا بخونید
همسرم:
كتگوري: F2A
تاريخ درخواست: september 2014
كيس نامبر: ANK2015XXXXXX
ارسال مدارک: اواخر اکتبر 2015
دریافت نامه کامل بودن مدارک از NVC: دسامبر 2015
دریافت نامه مصاحبه: فوریه 2016
تاریخ مصاحبه: مارج 2016
پاسخ
دوستان فکر میکنم یه سوال مهمتر الان پیش اومد برام!!!!

من اصلا میتونم با "گرین کارت" برای نامزد و یا همسرم اقدام کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!
کتگوری: F2B
تاریخ درخواست: May 2006
شماره پرونده: YRV2013XXXXXX
تاریخ کارنت شدن: ژانويه ٢٠١٤
دریافت نامه مصاحبه: اپريل ٢٠١٤
تاريخ مصاحبه: مي ٢٠١٤
دريافت ويزا: يك ضرب و يه ذره!!
سفرنامه من رو اینجا بخونید
همسرم:
كتگوري: F2A
تاريخ درخواست: september 2014
كيس نامبر: ANK2015XXXXXX
ارسال مدارک: اواخر اکتبر 2015
دریافت نامه کامل بودن مدارک از NVC: دسامبر 2015
دریافت نامه مصاحبه: فوریه 2016
تاریخ مصاحبه: مارج 2016
پاسخ
(2011-05-15 ساعت 15:09)anahita1361 نوشته:  دوستان فکر میکنم یه سوال مهمتر الان پیش اومد برام!!!!

من اصلا میتونم با "گرین کارت" برای نامزد و یا همسرم اقدام کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!

دوست عزيز شما براي اقدام به ويزاي نامزدي بايد سيتيزن باشيد
اما ميتونيدباداشتن گرين كارت براي همسرتون اقدام كنيد

.
پاسخ
میشه کسی با ویزای نامزدی بیاد ولی با یه نفر دیگه ازدواج کنه؟
موقع مصاحبه نامزد هم باید باشه؟
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان