کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ثبت ازدواج در کشور ثالث
(2017-06-06 ساعت 13:30)somim نوشته:  
(2014-01-24 ساعت 20:16)vania77 نوشته:  
(2014-01-23 ساعت 21:17)mulan1979 نوشته:  سلام دوست گرامی - اگر امکان دارد لطفا کنید بگید که شما چه مدارکی را برای ازدواج با خودتان داشتید؟ به قول سپیده جان تنها ترجمه پاسپورت هر دو نفر به زبان گرجی ؟ یا مثلا شناسنامه ، کارت ملی ، گواهی تجرد ، گواهی فوت پدر و یا هر چیزی شبیه به این ؟ اگر لطفا کنید بگید ممنون می شود

سلام
همون طور که دوستمون سپیده جان گفتند برای ازدواج در گرجستان هیچ مدرکی بجز پاسپورت و ترجمه اون ازتون نمیخواهند. مگر اینکه یکی از طرفین قبلا ازدواج کرده باشه که در این صورت یا باید برگه ی طلاق اون شخص رو هم ترجمه کنید ویا اصلا بهشون هیچی نگیدBig GrinTongue

عزیزم سلام من خیلی خیلی به راهنماییتون نیاز دارم . من هم شرایطی دارم که باید تو کشور سوم عقد کنم مثل گرجستان . میشه لطفا یه بار دیگه بفرمایید اونجا جه مدارکی میخوان از دختر و پسر و چقدر زمان‌میبره ؟ ممنون میشم اگه کمکم کنید ?
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2013-08-08 ساعت 03:45)derakhtekhatereh نوشته:  ثبت ازدواج در کشور ثالث Cool
سلام دوستان ما ازدواجمون را به تازگی در ترکیه ثبت کردیم نکته قابل توجه این که ظاهرا ازدواجهای ثبت شده در گرجستان و آذربایجان در پروسه ویزا پذیرفته نمیشه خواستم در جریان باشید چون باجناق من دقیقا از این طریق اقدام کرد و چون گرجستان بود به دلیل عدم عضویت اون کشور در یک کمسیون بین المللی اسمش یادم رفت فک کنم مال اسناد سجلی و اینها هست مدارک اونها را نمی پذیرند برای مهاجرت. ترکیه بهترین گزینه است در حال حاضر . ما در شهر استانبول انجام دادیم چون مدارک و ... را هم قبل از سفر سابمیت کردیم و نوبت دهی برامون خیلی خوب شد چون یک ماه و نیم زمان میبره نوبت برسه برای اینکه کمتر بمانیم از طریق تهران اقدام کردیم. هر کسی سوالی در این مورد داشته باشه با کمال میل در خرمتم چون کاملا آپدیت هستم راجع به این موضوع....
پاسخ
تشکر کنندگان: mahnad
(2013-11-04 ساعت 21:50)گل پر نوشته:  من می خوام با یه آقای فرانسوی ازدواج کنم یعنی برم گرجستان به جای ترکیه؟؟بعد چکار کنیم؟

توصیه می کنم گرجستان نرید چون مدارکش رد میشه . باجناق من ویزاش به این دلیل رد شد
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-08-28 ساعت 20:38)بیات نوشته:  
سلام دوستان ما ازدواجمون را به تازگی در ترکیه ثبت کردیم نکته قابل توجه این که ظاهرا ازدواجهای ثبت شده در گرجستان و آذربایجان در پروسه ویزا پذیرفته نمیشه خواستم در جریان باشید چون باجناق من دقیقا از این طریق اقدام کرد و چون گرجستان بود به دلیل عدم عضویت اون کشور در یک کمسیون بین المللی اسمش یادم رفت فک کنم مال اسناد سجلی و اینها هست مدارک اونها را نمی پذیرند برای مهاجرت. ترکیه بهترین گزینه است در حال حاضر . ما در شهر استانبول انجام دادیم چون مدارک و ... را هم قبل از سفر سابمیت کردیم و نوبت دهی برامون خیلی خوب شد چون یک ماه و نیم زمان میبره نوبت برسه برای اینکه کمتر بمانیم از طریق تهران اقدام کردیم. هر کسی سوالی در این مورد داشته باشه با کمال میل در خرمتم چون کاملا آپدیت هستم راجع به این موضوع....
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام، من مي خوام بدونم ميشه خودمون بدون كمك موسسه ها بريم تركيه و ازدواج كنيم؟ و اينكه٧ روزه ميشه كارامون تموم شه؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-11-25 ساعت 22:50)iesmaili نوشته:  
(2016-11-24 ساعت 20:25)hesam83 نوشته:  سلام دوستان
مدرک مجردی که می  فرمایید همون طلاق نامست یا چیز دیگه ؟ ‎Apostille‎ مدارک منظورشون چیه؟ اگز هر دو بچه داشته باشند باید بگند جایی ثبت میشه یا نه که تویه مراحل بعدی به مشکلی بر نخورند ؟ تویه سرتفیکیت ازدواج چیری راحب به بچه ها ثبت میشه ؟
ممنون

سلام
مدرك مجردي را وزارت امور خارجه صادر ميكنه و با طلاق نامه فرق داره. بايد به وزارت امور خارجه مراجعه كنيد كه ظرف يك ساعت صادر ميشه.
آپوستيل يك برچسب هست كه پشت مدرك ميخوره و نشان دهنده تاييد وزارت امور خارجه اون كشور هست.
چون ما بچه نداشتيم، در مورد بچه مطمئن نيستم. توي مدرك ما چيزي در مورد بچه نوشته نشده.

سلام ، من گواهي تجرد رو از ثبت احوال شهر محل سكونت خودم گرفتم ولي نمي دونم قابل قبوله يا نه، چون تو اينترنت خوندم بايد حتما از تهران بگيرم ميشه لطفا توضيح بديد؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-10-06 ساعت 20:26)Somayeh Afkhami نوشته:  
(2016-11-25 ساعت 22:50)iesmaili نوشته:  
(2016-11-24 ساعت 20:25)hesam83 نوشته:  سلام دوستان
مدرک مجردی که می  فرمایید همون طلاق نامست یا چیز دیگه ؟ ‎Apostille‎ مدارک منظورشون چیه؟ اگز هر دو بچه داشته باشند باید بگند جایی ثبت میشه یا نه که تویه مراحل بعدی به مشکلی بر نخورند ؟ تویه سرتفیکیت ازدواج چیری راحب به بچه ها ثبت میشه ؟
ممنون

سلام
مدرك مجردي را وزارت امور خارجه صادر ميكنه و با طلاق نامه فرق داره. بايد به وزارت امور خارجه مراجعه كنيد كه ظرف يك ساعت صادر ميشه.
آپوستيل يك برچسب هست كه پشت مدرك ميخوره و نشان دهنده تاييد وزارت امور خارجه اون كشور هست.
چون ما بچه نداشتيم، در مورد بچه مطمئن نيستم. توي مدرك ما چيزي در مورد بچه نوشته نشده.

سلام ، من گواهي تجرد رو از ثبت احوال شهر محل سكونت خودم گرفتم ولي نمي دونم قابل قبوله يا نه، چون تو اينترنت خوندم بايد حتما از تهران بگيرم ميشه لطفا توضيح بديد؟

سلام دوست عزیز , برای چه کشوری میخواهید برگه تجرد رو ؟ من که از تهران برگه تجرد گرفتم که ازدواجمون رو در استانبول ثبت کنیم , نپذیرفتند , و کنسولگری ایران در استانبول خودش برگه تجرد مجدد صادر کرد که عکس دار بود , فکر کنم یکی از دلیلش اینه که برگه تجرد که از ایران میبریم عکس دار نیست . و یادمه دفتر ازدواج در ترکیه مهر کنسولگری رو حتمن میخواست روی مدارک ...اطلاعات من البته ماله سال ۲۰۱۴ هست , تا الان نمیدونم چه قدر تغییر کرده باشه .
CR1/IR1
ارسال مدارک  April 11th 2014 :
شماره رسید April 14th 2014 :
Sept 8th 2014: Approved
October 6th 2014 ( Jan 23rd 2015 !) : case number
آنکارا  
: May 15th  رسیدن مدارک به NVC
: June 19th  تکمیل پرونده
Interview : Finally ! Smile     April11th 2016
مقصد :  Oklahoma City
️ویزا یک ضرب
ورود به امریکا May17th 2016 :
[font=Tahoma, Verdana, Arial, sans-serif]Green Card : June 21st 2016 [/font]
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام ببخشید می خواستم بدونم گرجستان هنوز جای مناسبی برای ثبت ازدواج هست؟
چون که دیدم یکی از کاربران نوشته بو که با سند ازدواج گرجستان دیگه ویزا نمی دن!!!! لطفا راهنمایی کنید.
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام من میخوام با یه آقای آمریکایی ازدواج کنم از چیزهایی که خوندم متوجه شدم ازدواج در گرجستان تقریبا سادست اما نمیدونم برای ثبتش در سفارت ایران چکار باید کنم و اینکه برای سفارت آمریکا و درخواست ویزا در اونجا چه مدارکی لازمه؟؟نمیخوام چندین بار برم و بیام میخوام دست پر برم
پاسخ
تشکر کنندگان:
گرجستان از دید اداره مهاجرت، کشور معتبری برای ازدواج ثالث نیست.
برای دریافت ویزای اسپانسری همسر، حتما در ترکیه ازدواج رو ثبت کنید.
پاسخ
تشکر کنندگان:
یعنی نمیشه در گرجستان ازدواج کرد؟؟حتی از دید ایران هم معتبر نیست؟؟حتی اگر مراحل قانونیش طی بشه؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-03-15 ساعت 00:32)abedi110 نوشته:  
(2017-03-13 ساعت 21:32)Ali-p نوشته:  سلام به همگی دوستان

لطفا اگه کسی مراحل ثبت ازدواج در کنسولگری ایران در تفلیس رو می دونه راهنمایی کنه. من و نامزدم (آمریکایی سیتیزن مسلمان) می خوایم بعد از ازدواج در پابلیک هال درخواست ثبت در سفارت ایران هم بدیم که ایشون بتونه بدون اشکال وارد ایران بشه. از طرفی، کسی می دونه منظور از "اصل گواهی تولد بین المللی زوجه" که کنسولگری ایران می خواد دقیقا چیه؟ آخه، نامزدم میگه سفارت آمریکا در تفلیس هیچ مدرکی دال بر تولد و غیره ذلک صادر نمی کنه. ولی تو سامانه کنسولی ایران زده: " اصل گواهي تولد بين المللي زوجه  ارائه اين مدرک ضروري بوده و اعاده نمي شود، (چنانچه زوجه متولد کشور محل اقامت نباشد، لازم است قبل از ارائه درخواست، گواهي تولد خود را جهت انجام مراحل اداري به نمایندگی محل اقامت ارائه نمايد)."

ممنون میشم راهنمایی کنین.

سلام دوست عزیز
من قصد انجام پروسه شما را داشتم اما موفق نشدم و با توجه به تجربیاتی که به دست آوردم خدمتتان اعلام میکنم .
مدارک لازم جهت ثبت ازدواج شما و صدور پروانه زناشویی در سفارت ایران در گرجستان :
1. اصل مدرک ازدوج محلی ترجمه فارسی شده و لگلالیزیشن شده که پابلیک سرویس هال براتون انجام میده
2. گواهی تشرفت به دین اسلام و گواهی عقد شرعی که مسجد جامع تفلیس (حاج آقا همت ) ارائه میدهند .
3. گواهی پزشکی و آزمایشات که باید برای اطلاع از آنها به سفارت ایران مراجعه کنید و بپرسید .
4. گواهی تولد همسرتان در آمریکا که به تایید دفتر منافع حقوق ایران در واشنگتن رسیده باشه .
5. گواهی تجرد شما که از ثبت احوال میگیرید و به تایید وزارت امور خارجه در ایران میرسونید .
این 5 مورد اصل مدارک لازم می باشند و ...

دوست عزیز نهایت کاری که سفارت ایران در تفلیس میتواند انجام دهد آن هم با هزار دنگ و فنگ و زمان ثبت ازدواجتون هست . اینها نه قادر به صدور شناسنامه هستند و نه قادر به صدور گذرنامه .
قوانین مضحک ، مسخره و نفسگیر آنها طوری طراحی شده که عملا ما از انجام این کار صرف نظر کنیم .
من با تماسهایی که چندین مرتبه با آنها داشتم متوجه شدم اصلا علاقه ای به حضور شهروندان ایرانی در سفارت برای ثبت ازدواج ندارند ...

اگر شما میخواهید مراجعه کنید حتما قبل از آن با سفارت تماس بگیرید و مطمئن شوید ، به نوشته های موجود در سایت وزارت امور خارجه اعتماد نکنید .
مدارکی از شما درخواست خواهد شد که صرفا برای کاغذ بازی و اذیت کردن شهروندان ایرانی می باشد ولاغیر برای مثال تایید شدن گواهی تولد همسرتان در آمریکا توسط دفتر منافع حقوق ایران در واشنگتن .

اکثر ایرانی ها با توجه به این شرایطی که اینها درست کردند ترجیه میدهند بی خیال قرار گرفتن در این پروسه های بی دلیل بشوند .

توجه داشته باشید اگر از انجام ثبت ازدواج منصرف شدید حداقل به سفارت رفته و از آنها بخواهید که مهر تایید بر روی مدرک ازدواج محلی شما زده شود تا اگر بخواهید برای همسرتان درخواست ویزا کنید لااقل مدرک ازدواجتان برای وزارت امور خارجه مورد تایید باشد و مدارک لازم برای تایید ازدواج محلی شما عبارت است :
1. اصل مدرک ازدوج محلی ترجمه فارسی شده و لگلالیزیشن شده که پابلیک سرویس هال براتون انجام میده
2. گواهی تشرفت به دین اسلام و گواهی عقد شرعی که مسجد جامع تفلیس (حاج آقا همت ) ارائه میدهند .
3.کپی صفهات شناسنامتون
4. کپی صفحه اول پاسپورت شما و همسرتون

آقای تواضعی در سفارت ایران در تفلیس می توانند شما را بهتر راهنمایی کنند .

آیا کسی از روند این موضوع در ترکیه اطلاع داره؟؟یعنی توی ترکیه میشه ثبت ایرانی بشه؟؟یا سفارت ایران در اونجا هم همین طوره؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-10-14 ساعت 02:47)abedi110 نوشته:  
(2016-10-13 ساعت 12:43)yalda.s نوشته:  سلام. من میخوام با یک مرد ایرانی که تابعیت آلمان رو گرفته ازدواج کنم ولی ایشون نمیتونه بیاد ایران و برای ازدواج قرار هست هردومون بریم ارمنستان و اونجا ازدواج کنیم. بعدش همسرم از آلمان دعوتنامه بفرسته که من برم اونجا. حالا یک سوال دارم اینکه من دینم رو هم باید تغییر بدم برای ازدواج؟؟ چون من مسلمون هستم و همسرم مسیحی! بعد از تغییر دین میتونم برگردم ایران؟ اینجا بفهمن چی میشه؟ یعنی چه مجازاتی داره؟؟؟

ابتدا مطمئن بشید ارمنستان ثبت ازدواج برای خارجی ها داره یا خیر .
میتونید به سفارت ایران در اونجا ایمیل بدید و ازشون بپرسید .
مورد بعد اینه که ما در گرجستان خیلی راحت در دفتر ثبت ازدواج ازدواجمان را ثبت کردیم و اونجا دین ، آزمایش خون و اجازه پدر ملاک ثبت ازدواج نبود .
ملاک ثبت ازدواج ترجمه پاسپورتهاتون به زبان گرجی بود بعلاوه ۲ نفر شاهد و دیگر هیچ ، بعد از ۲ ساعت هم مدرک معتبر ازدواج مورد تایید کلیه کشورها را تقدیمتان میکنند .
بهترین مکان برای ثبت ازدواج گرجستانه .
اگر برای رفتن به ارمنستان میخواهید اقدام کنید مراقب باشید و حتما تحقیق کنید .

سلام آقای عابدی عزیز
من میخوام با یک خانم اردنی ازدواج کنم که ایشون مقیم دبی هستند. میخواستم ازتون راهنمایی بگیرم. اگر براتون مقدوره یک پیام خصوصی به بنده بدید یا ایمیلتون و محبت کنید به من بدید با تشکر
پاسخ
تشکر کنندگان:
کسی می دونه ترکیه برای ثبت ازدواج باید ازدواج ایرانی کنیم یا می تونیم غیر ایرانی و اسلامی ازدواج کنیم من ایرانی هستم گرین کارت دارم با یه ایرانی از ایران می خوام تو ترکیه ازدواج کنم؟ می گن باید از قبل وقت بگیرم کسی می دونه مراحل چیه؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-08-28 ساعت 20:38)بیات نوشته:  

میشه بگین از تهران چه چوذی اقذام کردین؟ من امریکام و می خوام برم ترکیه که با نامزدم ازدواج کنم ولی نمی خوام سفارت ایران برم
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان