کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
کلیرنس برندگان ۲۰۱۴
با شروع مصاحبه برندگان 2014 مباحث مربوط به کلیرنس را در این تاپیک دنبال کنید. امیدوارم که در این مرحله نیز موفق باشید.

جهت مشاهده موضوع مشابه در انجمن برندگان سال 2010 اینجا را کلیک کنید.
جهت مشاهده موضوع مشابه در انجمن برندگان سال 2011 اینجا را کلیک کنید.
جهت مشاهده موضوع مشابه در انجمن برندگان سال 2012 اینجا را کلیک کنید

جهت مشاهده موضوع مشابه در انجمن برندگان سال 2013 اینجا را کلیک کنید.

پروسه مرحل اداری یا (Administrative processing (AP یا همون کلیرینسی که بین برندگان ایرانی متداول شده، در واقع یک بک گروند چکی هست که سوابق کاری و فعالیت های شما رو بررسی میکنه و تقریبا 80 تا 90% برندگان این مرحله رو طی می کنند که اگر دارای کار دولتی، خدمت سربازی و یا رشته حساس باشند شامل این مراحل اداری خواهند شد و تقریبا اکثر دوستان کلیر خواهند شد و از این رو جای نگرانی وجود نداره...
اگر به شما کلیرنس بخورد، آفیسر در جلسه مصاحبه پاسپورت شما رو همراه با مدارک اضافه و یک برگه رنگی به شما تحویل خواهد داد که در سفارت های مختلف این رنگ برگه متفاوت است ولی مهم آن چیزی هست که آفیسر به شما میگوید، پس ذهن خود را مشغول رنگ برگه نکنید، آفیسر به شما خواهد گفت که شما مشمول ویزا هستید و فقط یک سری مراجل اداری باید پشت سر گذاشته شود و وقتی کیس نامبر خود را در سایت دید برای گرفتن ویزا اقدام کنید... که به شما توصیه می شود بعد از کلیر شدن بلافاصله با چک کردن تعطیلات سفارت برای گرفتن ویزای خودتون اقدام کنید...

پیگیری پرونده با کمک سایت ceac

نمونه ایمیل برای پیگیری وضعیت کیس کلیرینس خورده!
نمونــــه ایمیل 2

آدرس ایمیل ایروان: IranIVYerevan@state.gov

آدرس ایمیل آنکارا: CA-Ankara@state.gov

آدرس ایمیل ابوظبی: http://abudhabiivo.net/ivocontactus1.aspx

مدارک لازم جهت تجدید مدیکال در دبی ( مدارک برای دو سفارت دیگر هم به همین صورت میباشدف فقط هزینه متفاوت هست)

مدارک برای گرفتن ویزا بعد از کلیر شدن برای دو سفارت دیگر نیز همین مدارک لازم است، بعلاوه وکالت نامه از دگر اعضای کیس بالای 18 سال در صورت عدم وجودشون موقع گرفتن پاس از پست...
c/n:2013AS97xx ، برنده مرحله دوم . تاریخ رویت قبولی:31 اکتبر(10آبان91)
تاریخ ارسال فرمها: 7نوامبر، آرامکس❤ 2نفر❤ تاريخ كارنت شدن:10مي? نامه دوم:17می
مصاحبه: ایروان ٨ جولاي. كليرنس: ٨ آگوست. دريافت ويزا: ١٤ آگوست . ورود به آمريكا: ٦ دسامبر٢٠١٣ ،سياتل
منتظرسراي ٢٠١٣ - سفرنامه - ١١٨ مهاجرسرا - منتظرسراي ٢٠١٤ - جمع بندي كليرنس٢٠١٣
تشکر کنندگان: ghafari88 ، afshinghwink ، pooyan1920 ، H Pier ، aghaghia ، ojee ، Tabassomshojaat ، sharifian ، himmlisch ، KIMIA2005 ، محبت ، behfaza ، maryam_a ، alirezaghodrat ، dana ، noobnoobi ، kamix ، amin arefi ، mrpahlevani ، Sam2014 ، philter ، Saeedv13 ، pari pariaaa ، soli asali ، alitab ، godot ، mehdikhosro ، USA2014 ، Shahabpk ، EKAM ، pv-n ، زری وحدتی ، sce ، saeed_gh ، roeentan ، hamid_fs3 ، Ehsan1358 ، bayat_r ، mehrdad pharm ، nasam ، 5ina ، ALNB ، MEHR52 ، پرستوی مهاجر ، اشکان 3D ، Mehrdadordi ، آیدا اس ، shatsi ، میما ، m.r.ameri ، abloom_ma ، smh1614 ، manamilad ، amohammadiazar ، مسافر تنها ، آلیس-1980 ، عباس قلمي ، mahdibashoma ، قصه گو ، mohamad92 ، سيبك ، nedaba ، FABER2014 ، ariyo 2014 ، Hassan2014 ، alirezanz ، toghrol120 ، hamedapple ، ماتیتی ، بازگشت ، علیجا ، hooman.s ، lighter ، Hadi2014 ، gema ، rezahoorjandi ، Lemony ، khorsandi ، اسفند89 ، miladfr12 ، sorooosh ، تنها مثل خدا ، beet ، اسيم ، nimaaa ، soruosh ، bobo_ir ، رژین ، tapartoor600 ، owen2015 ، پرویز تابنده ، Maryrhm ، anahita 62 ، نیلان ، hesam427 ، حاجی واشنگتن ، estanfordbineh ، taleghani ، Leila12020 ، Sara_lphmkf ، Touraj2014 ، amirrbco ، ikamaly ، moqadam ، khaterehtb ، hsm ، آيلار ، mohamad2014 ، 20142ddc ، امین 13 ، a.rahaa ، goliii ، NarCssuS ، exxedus ، mahan1331 ، majid0000000000 ، Hagh81 ، shahryar7021 ، shahriar2002 ، ebi1988 ، moony ، smpf ، nasim ، spv ، Rooz ، omid2014 ، pari1392 ، mahssa ، parsa yavari ، ALIARAD ، msar ، ahmad120
[font=Courier]امیدوارم این تاپیک مثل تاپیک کلرنس بچه های 2013 نشه .... Smile با آرزوی موفقیت برای همه... Smile[/font]
[font=Tahoma]منتظرسرا عضو سبز میپذیردCool
[/font]
[font=Verdana]
کدام کشورها برای سفر نیاز به ویزا ندارند
[/font]

دوستانی که جدیدا عضو شدن و بعضا بعضی از دوستان قدیمی، چرا مشخصات کیستون رو در تاپیک خلاصه پیشرفت کار برندگان لاتاری 2014 اعلام نمی کنید و یا برای خانم وحدتی نمی فرستید؟! این جدول و تاپیک برای تخمین تعداد برندگان و رنج کیس نامبرهاست، لطفا همکاری کنید، حتی کسانی که عضو هستند و سوال نمی پرسند هم میتونند اطلاعاتشون رو بفرستند، این کار به همه ما کمک می کنه، دوستان 2013 خیلی در این مورد همکاری کردند، نمی دونم چرا دوستان 2014 مایل به همکاری نیستند!!!!!!!!!!!
پ.ن: دوستانی که نامه دوم دریافت کردن هم لطفا اطلاعاتشون رو برای خانم وحدتی بفرستند تا ایشون جدول رو آپدیت کنند، ممنون Smile
CN:2014AS60XX/Yerevan:13May;Got it
فایل تصویری ساخت اکانت برای پرداخت 165$ توسط azar1348
لاتاری از آغار تا پایان♪♪♪سایت CEAC از زبان عموسعید♪♪♪چگونه کاربر حرفه‌ای مهاجرسرا شویم؟♪♪♪ 118 مهاجرسرا
از جواب دادن به سوالات مهاجرتی در پیام خصوصی معذورم، اطلاعاتی به پست های اول تاپیک ها اضافه شده که میتونید مطالعه کنید.
مـنـتــــظـــــــــــــرســـــــــــــــــرا
سلام به همه ی دوستان 2014
ضمن اینکه آرزو میکنم همتون کلیر بشید و ویزا بگیرید ، ازتون چند تا خواهش دارم . تجربه ی سالهای قبل نشون میده که تا ویزا تو پاسپورت نخوره هیچ چیز قطعی نیست . برای همین هم توصیه میکنم حتی اگر جواب کلیرنستن آمد ، تا ویزا تو پاستون نخورده هیچ تغییری در زندگی عادی تون ندید . از کار استعفا ندید ، خانه و مغازه نفروشید ، همه جا تو فامیل جار نزنید که من دارم میرم آمریکا ! اساس خونه نفروشید ، حتی من میگم دلار نخرید .
وقتی ویزا تون به سلامتی صادر شد و تو پاستون خورد ، 6 ماه وقت دارید که هر کاری خواستید با زندگیتون بکنید . هرجور خواستید برنامه ریزی کنید.
تنها کاری که از همین الان میگم شروع کنید ، آموزش زبان انگلیسی در حد بنز!!!
به ما هم خبر بدید که خوشحال بشیم Smile
بجامانده از لاتاری 2011
PD : April2, 2012 --F2A--  Visa Issued: September 9, 2014  خانوادگی
ورود به آمریکا 7 نوامبر 2014
لطفا در پیام خصوصی سوال مهاجرتی نپرسید!
[/url]سیتیزن از 2020[url=http://www.mohajersara.com/post-549951.html#pid549951]
سلام به همه دوستان ،
ضمن تبریک مجدد بخاطر شروع مصاحبه و موفقیت بسیاری از شما عزیزان در دریافت ویزای یکضرب ، برای همگان آرزوی پیروزی در این ماراتون بزرگ رو دارم . با کسب اجازه از مدیران و پیشکسوتان این سایت ، چند توصیه دارم که امیدوارم بکار بسته و نهایت دقت رو در این خصوص داشته باشید .
1 - از ارسالهای غیر مرتبط و احساسی جداً خودداری فرمایید . چرا که با سبک بودن این فروم ، وضعیت دوستان مصاحبه شده بهتر رصد خواهد شد .
2 - از مکاتبات ممتد و بیش از حد با KCC و سفارتها جداً خودداری فرمایید . طبق مفاد موجود در برگه های فرآیند کلیرنس ، تنها شما زمانی مجاز به مکاتبه با سفارت هستید که لااقل 60 روز از مصاحبه شما گذشته باشد .
3 - فرآیند کلیرنس ، تنها زمانی ست که شما باید به شدت صبور و شکیبا باشید .
4 - در صورتی که فرآیند کلیرنس مشمول شما شده ، لطفاً از پرسشهای نامعلوم در این خصوص خودداری فرموده و هرگز خود را با دیگران مقایسه نکنید . مثلاً اینکه من با این وضعیت ، کی کلیر خواهم شد !!!!!!! ؟؟؟؟؟؟
5 - در مورد رشته تحصیلی و کاری خود ، خیلی وارد جزئیات نشوید و به آفیسر فقط آن چیزی رو پاسخ بدین که از شما سوال کرده . این مهم ممکنه که در فرآیند شما موثر باشه .
6 - فقط مطالبی را ارسال کنید که مربوط به این تاپیک و موضوع آن باشد .
7 - طبق قوانین مهاجرسرا ، از توهین ، خشم و مخالفت با نظر دیگران ، به نحوی که باعث محروم شدن شما بشود ، خودداری فرمایید .
8 - ارسال متن با روش فینگلیشی ، اکیداً ممنوع !!! .
موفق باشید .
(2013-10-01 ساعت 19:55)reza_norouzi نوشته:  
(2013-10-01 ساعت 16:53)USA2014 نوشته:  با اینکه وضعیت پیش اومده برای 2013 اسف بار بود و همه رو حتی بچه های 2014 رو شوکه کرد ولی براشون آرزوی بهترین چیزها رو تو زندگیشون دارم.Sad
و امیدوارم واسه هیچ کدوم از ماها مخصوصاً شماره کیس بالایی ها این مشکل دوباره تکرار نشه....به امید کلیر همه تو یک سال پیش رو و یه هورای دسته جمعی............Smile

سلام
مشکل بچه های 2013 چی بود؟
تموم شدن سهميه ويزاي ايران در لاتاري. يعني 7% از 50000 ويزا فقط براي ايرانه نه بيشتر
ازدواجي F2a همسرم-->ارسال مدارك: 4سپتامبر2013،رسيد نامبر:12 سپتامبر، اپروو:21 نوامبر
كيس نامبر خودم:***2013AS، آنكارا،يكضرب،ورود به آمريكا:دسامبر 2012
(2013-10-01 ساعت 19:59)reza_norouzi نوشته:  
(2013-10-01 ساعت 19:57)studpk نوشته:  
(2013-10-01 ساعت 19:55)reza_norouzi نوشته:  
(2013-10-01 ساعت 16:53)USA2014 نوشته:  با اینکه وضعیت پیش اومده برای 2013 اسف بار بود و همه رو حتی بچه های 2014 رو شوکه کرد ولی براشون آرزوی بهترین چیزها رو تو زندگیشون دارم.Sad
و امیدوارم واسه هیچ کدوم از ماها مخصوصاً شماره کیس بالایی ها این مشکل دوباره تکرار نشه....به امید کلیر همه تو یک سال پیش رو و یه هورای دسته جمعی............Smile

سلام
مشکل بچه های 2013 چی بود؟
تموم شدن سهميه ويزاي ايران در لاتاري. يعني 7% از 50000 ويزا فقط براي ايرانه نه بيشتر
مرسی از جوابتون
یعنی بیشتر از تعداد سهمیه برنده اعلام میکنن؟
بله. همه جا اين نكته ذكر شده حتي توي نامه قبولي. برنده شدن معنيش لزوما دريافت ويزا نيستش. اينو نميگم كه خداي نكرده كسي نااميد بشه اما بهتره واقعيتهارو بدونيم و بر اساس اونا عاقلانه تو اين مسير پيش بريم. مهمترين اصلي كه بايد يادتون باشه اينه كه پلاي پشت سرتونو خراب نكنين و همه زندگيتونو تحت الشعاع اين ويزا قرار ندين. بذارين ايشالا ويزا كه صادر شد مهياي رفتن ميشين. تازه همون موقعشم از دست دادن كل خونه و زندگي به صلاح نيست. مگر اينكه چاره ديگه اي نباشه.
ازدواجي F2a همسرم-->ارسال مدارك: 4سپتامبر2013،رسيد نامبر:12 سپتامبر، اپروو:21 نوامبر
كيس نامبر خودم:***2013AS، آنكارا،يكضرب،ورود به آمريكا:دسامبر 2012
سلام بر همگی

میخوام یه چیزهایی رو اینجا یادآوری کنم , گرچه ممکنه کمی تلخ باشه ولی واقعیت ها رو باید قبول کرد .
خیلی هاتون میدونین که بر سر بچه های 2013 چی اومد و خیلی ها هم بعدا" اضافه میشن و شاید ندونن .من واقعا" یه تیکه از قلبم رو پشت اون در کلیرنس گذاشتم . اگر میخواین در لاتاری 2014 کمتر غصه بخورین به نوشته های تلخ من توجه کنید .
موارد مهم رو تیتر وار مینویسم :
@ واقعیتی که وجود داره اینه که اتفاق سپتامبر 2013 برای بعضی از شماها هم میفته . گفتنش خیلی سخته ولی باید واقع بین باشین . خیلی ها اینها رو میدونستن ولی برای اینکه زدن حرف تلخ , محبوبیت رو کم میکنه , ترجیح میدادن که سکوت کنن .ولی من اینو به شماها میگم . هر کدوم از شما میتونه جای یکی از بچه های جا مونده باشه پس حواستون رو خوب جمع کنید و احساساتی نشین . انرژی مثبت یه چیزه و واقعیت چیز دیگه . نتیجه اینکه به این لاتاری دل نبندین .اگر از روز اول ذهنتون رو آماده کرده باشین , در زمان گرفتن ویزا خیلی خوشحالتر میشین و اگر هم موفق به دریافتش نشدین کمتر غصه میخورین .
@یه زمانی نامه های لاتاری با پست میامد و خیلی مواقع به مقصد نمیرسید و شخص اصلا" متوجه برنده شدن نمیشد و 2012 هم که اشتباه شد و خیلی ها کیس نامبرها رو دور ریخته بودن و سفارت ها با التماس تقاضا میکردن که بیایین و مصاحبه کنید ولی واقعیت اینه که الان با توجه به کامپیوتری شدن نامه ها و غیره , اکثرا" متوجه قبولی میشن و این یعنی پر شدن سقف ویزاها .
@ اگر حتی کیس نامبر شما شماره 1 بود هم به این مفهوم نیست که ویزا رو میگیرین ولی اگر کیستون 10000 بود به این معنی نیست که همه چی تموم شده . این لاتاریه و شانس در تمام مواردش وجود داره .اینکه شانس بیارین لاتاری برنده بشین , بعد شانس داشته باشین که کیس نامبرتون کوچیک باشه , کلیرنس کمتر بخورین , ستاره دار نشین و الی آخر ...
@ تا لحظه آخر و تا زمانی که ویزا رو در پاستون ندیدین با هیچ کسی در این مورد صحبت نکنید .کیس نامبرتون رو به احدی نگین . اینها که میگم واقعا" مهمه و هر چی بگذره خودتون متوجه میشین .
@ وقتی به مصاحبه رفتین و آفیسر با لبخند ملیحی به شما گفت که همه چیز در پرونده شما کامله و باید مراحل اداری رو برای چند هفته طی کنید " باور نکنید" .این رو قویا" به شما میگم که آفیسرها فقط نقش یک مترسک رو دارن پس : زندگیتون رو به حراج نذارین .
@ توی امضای من یه مواردی در مورد کلیرنس هست که از تراوشات مغزی خودم بوده . گرچه یکی از اعضای محبوب سایت مخالف این نوشته ها بود ولی در عمل دیدیدم که بعضی مواردش درست بود .مخصوصا" در مورد سایت CEAC و اینکه در خیلی از مواقع آپدیت ها از آمریکا انجام میشه .
@در زمان کلیرنس , سرتون رو به خوندن زبان گرم کنید .کلیرنس انرژی زیادی از آدم میگیره و در عمل وقتی ویزا گرفتین و اومدین , باید انرژی مضاعفی داشته باشین ولی میبینین که کشش ندارین . چرا ؟ چون همه انرژی رو صرف تاپیک کلیرنس کردین , پس سعی کنید که ذخیره داشته باشین .
@ اینجا , در بدو ورود , زندگی سخت تر از اونیه که فکرش رو میکنید , پس خودتون رو برای هر چیزی آماده کنید .
@ اگر یکی از افراد خانواده مخالف مهاجرته , مثلا" خانوم خونه و یا بر عکس , یا قید اومدن رو بزنید و یا سعی کنید که اگر پلی در پشت سر باقی مونده , خرابش نکنید . این به اون معنی نیست که موفق نمیشین . من خودم یک نفر رو از افراد فامیلم میشناسم که با اینکه میان سال بودن و اصلا" و ابدا" هم راضی به مهاجرت نبودن , و تا یکسال اول هم حتی حاضر به گرفتن گواهی نامه هم نشدن ولی الان با گذشت چند سال خیلی هم راضی و خوشحالن . ولی نمونه این افراد خیلی کمه .
@ از اخرين مدرك تحصیلیتون ریز نمره بگیرین .اگر دیپلم 12 ساله هم دارین حتما ریز نمره رو فراموش نکنید . این در سایت رسمی سفارت نوشته نشده , منبع نداره , ولی تجربه اینو ثابت کرده .اگر بدون ریز نمره رفتین و کلیرنستون 4 ماه طول کشید تعجب نکنید .ریز نمره رو ترجمه کنید و با خودتون ببرین .آفیسر فقط بهش نگاه میکنه و با خیلی از مدارک دیگه بهتون برمیگردونه ولی با همون یه نگاه ممکنه شما چند ماه جلو بیفتین .حالا ممکنه این سوال پیش بیاد : چرا ریز نمره ؟ باید گفت متاسفانه از ماست که بر ماست . از بسکه دوستان عزیز مدارک اضافی بردن , گرفتن بعضی مدارک برای سفارت عرف شده , چه بسا از امسال به صورت رسمی ازتون این مدرک رو بخوان .و وقتی مدرکی در پرونده شما کم باشه , مدت طولانی تری باید منتظر باشید چون در اصل پرونده تون ناقصه .
@اف بی آی چک معمولا" 4 هفته است ولی اگر موردی در پرونده شما ناقص باشه ( ممکنه خودتون اصلا" متوجه نقص نشین و افيسر عزيز هم در ٩٠ درصد موارد اشاره اي به نقص مدرك نميكنه ) در حدود دو ماه طول میکشه تا از طریق ایمیل از شما درخواست اون مدرک بشه و تا زمانی که شماره تون در سایت اعلام میشه چندین ماه میگذره و ما کل این مدت رو زمان کلیرنس میگیم .
@در موقع مصاحبه شغل خودتون رو مهم جلوه ندین . در لاتاری هر چه بیکارتر بهتر .ولی در اون قسمتی که توی فرمها در مورد شغلتون سوال شده واضح و کامل همراه با تاریخ دقیق نوشته بشه . هرگز شغلتون رو به صورت کلی ننویسین مخصوصا" اگر سالها تجربه کاری دارین . اگر حتی میخواین خودتون رو بیکار جلوه بدین بنویسین که از تاریخ فلان تا تاریخ فلان بیکار بودم . اگر فرمها رو فرستادین وحشت نکنید , در موقع مصاحبه هم میتونین فرم کامل شده رو ببرین و تحویل بدین .
@تا حدا مکان از اسپانسر استفاده نکنید . اسپانسر داشتن در لاتاری یعنی دردسر . تمام تلاشتون رو برای این مورد بکنید .
@کسانی که کلیرنسشون طول میکشه , جانی و دزد و سیاسی و غیره نیستن . کیس نامبر ما 3 رقمی بود و جزو سری اول کارنتی ها بودیم ولی کلیرنسمون 4 ماه طول کشید . بعضی از دوستان اون اوایل با لحن خاصی به من میگفتن که اگر مشکل خاصی ندارین چرا نگرانین ؟!؟!؟! ولی در حقیقت الان و در سپتامبر علت نگرانی های من مشخص شد و اینکه کلیرنس ها هیچ ربطی به هیچی نداره . یه خانوم تنها هم میتونه ماه ها بدون هیچ دلیلی کلیرنس بخوره . پس هیچ وقت فکر نکنید چون فلانی طولانی شده حتما" دلیلی داشته , این اتفاق برای شما هم ممکنه بیفته . برای کلیرنس طولانی دنبال دلیل نگردید , به جایی نمیرسید .
@ در خانواده هایی که برنده اصلی خانوم هستش , احتمال اینکه ستاره دار کلیر بشن خیلی زیاده چون کلیرنس خانومها خیلی کوتاهتره .توصیه اکید میکنم که صبر نکنید که همه با هم کلیر بشین . یک نفرتون بره و ویزای خانوم و بچه ها رو بگیره .یک روز هم در گرفتن ویزا نقش داره پس کار امروز رو به فردا موکول نکنید .
@اگر آدرسی در آمریکا ندارین حتما" از بچه های مهاجرسرا کمک بگیرین .
@اگر در مورد کلیرنس در پیغام خصوصی سوالی از من بپرسین , از جواب دادن معذورم . این به اون معنی نیست که سوالتون برام بی اهمیته . من هر چی میدونم اینجا و در امضام نوشتم , تو سفرنامه ام هم به مواردی اشاره کردم و واقعا" بیشتر از این چیزی نمیدونم .
در آخر برای همتون آرزوی گرفتن یک ویزای بدون دردسر رو دارم .
شاد و تندرست باشید .

مامان سایه
مهرماه 1392
€€€ ღ 2013AS آنکارا ۳ نفر ღ آخر نوامبر ღ کلیرنس118 روز ღ سفرنامهاطلاعات کلیرنس منتظر سرا‫۱۱۸ مهاجرسرا
تشکر کنندگان: behfaza ، studpk ، Shahabpk ، mehdieb ، godot ، pari pariaaa ، masoud z ، amin arefi ، soli asali ، rtt ، گل نهال ، Sara_lphmkf ، masuodrh ، Elahe. ، noobnoobi ، afshin4749 ، hamid_fs3 ، alirezaghodrat ، rainyboy ، آلیس-1980 ، tenese ، afs ، Hadi2014 ، laili ، amjad ، banafsh14 ، artam2 ، ali1220 ، bayat_r ، gbtm ، soheil_zk ، sharifian ، mehrdad pharm ، omid05 ، ghafari88 ، vistac ، زری وحدتی ، hamid_nazanin ، kamix ، ojee ، m_yek ، sepideh_ ، azadeh2014 ، pooyan1920 ، EKAM ، ghasoo ، shayesteh ، mahdibashoma ، behdist ، ali1089198 ، maryam_a ، KIMIA2005 ، ha78sa ، shadi79 ، nasam ، ashakibafar ، محبت ، reza_top60 ، hamidrezapir1 ، kiana11 ، kage.omid ، aseman abi ، nedaba ، shekari ، USA2014 ، H Pier ، Hedieh20 ، shohreh63 ، ALNB ، javadi436 ، ali99sh ، hamedmas ، خسته از وطن ، amir82 ، الدورادو ، mtcanada ، mehdi2014 ، philter ، a.rahaa ، رضا صالحی ، massi63 ، cpd ، taleghani ، مهتاب - 2251 ، sysmaster ، NIKKI ، زهرا خانی ، MEHR52 ، رژین ، مريم اشرقي ، Farshid22 ، اشکان 3D ، Mehrdadordi ، shatsi ، n-az ، azifa ، shahryar7021 ، ramaya ، pouria.narimisa ، میما ، meisam14 ، mrlzdh ، nasim ، abloom_ma ، erfan83 ، vashahri ، Shahabm58 ، قصه گو ، sal0811 ، lighter ، ffrfar ، مسافر تنها ، Vahid2014 ، kmzamani ، Ario79 ، babak_1363 ، philadelphia ، hellen segara ، آبان ، gema ، farazz ، sadeghifa ، RaghsehParvaz ، hamedapple ، عباس قلمي ، Narvan ، ahmad amin saadat ، ata_bros ، M@hdi ، maryamlavij ، MONA FB ، feel ، mizmiz ، امین 13 ، mohsenmb ، FABER2014 ، negar_karimi6 ، 5ina ، alirezanz ، minoo meh ، toghrol120 ، shervin4d ، alitab ، Morteza1350 ، Sina s2 ، ماتیتی ، hooman.s ، Reza20002 ، masoudyara ، amir.amiri ، بازگشت ، masi_mm ، Mechanism25 ، samohajer ، baran21 ، AB2014 ، arashS ، rezahoorjandi ، khorsandi ، اسفند89 ، irn22 ، sorooosh ، beet ، spider007 ، nimaaa ، king_lion ، soruosh ، owen2015 ، aidaz ، پرویز تابنده ، goliii ، estanfordbineh ، rosenoire5656 ، hamedbehkar123 ، ikamaly ، moqadam ، farhad_syd ، henri ، b_argi ، reza_norouzi ، candle ، exxedus ، khder ، rohemast ، kooshamostofi ، chamandoost ، Rasoul_j ، rbrb-2015 ، erfan_alizade83@yahoo.com ، smpf ، arelarel ، مهمان آشنا ، rezasadeghi ، ziba_sunset ، zohre02 ، miyu ، goldeneagle ، Daneshjo ، 292 ، lida55 ، jamshad ، ebrahim1e ، arman2015 ، mehdi_449 ، msar ، .:Amin_GL:. ، kavevfarahzad ، fatemeh qanbari
(2013-10-01 ساعت 19:22)alimomen نوشته:  
نقل قول:
وقتی ویزا تون به سلامتی صادر شد و تو پاستون خورد ، 6 ماه وقت دارید که هر کاری خواستید با زندگیتون بکنید . هرجور خواستید برنامه ریزی کنید.

با عرض معذرت این قسمت فکر کنم درست نباشه از مدیکال 6 ماه فرصت هست پس از ویزا حتی ممکن هست چند روز وقت باشه(بسته به تاریخ کلیرنس)
درسته؟

اگر زمانی که کلیر میشید از مدیکال فقط چند روز باقی مونده باشه باید تمدیدش کنید . در اینصورت بازم 6 ماه وقت داره . کلیرنس در خیلی از موارد حتی بیشتر از 6 ماه هم طول کشیده .
بجامانده از لاتاری 2011
PD : April2, 2012 --F2A--  Visa Issued: September 9, 2014  خانوادگی
ورود به آمریکا 7 نوامبر 2014
لطفا در پیام خصوصی سوال مهاجرتی نپرسید!
[/url]سیتیزن از 2020[url=http://www.mohajersara.com/post-549951.html#pid549951]
(2013-10-02 ساعت 00:48)ehsan2012 نوشته:  سلام دوست عزیر . این سوال برای من پیش اومده که 2013 تا شماره چند تونستند ویزا بگیرند؟

دوست عزیز اصلا ربطی به کیس نامبر نداشت، بودن دوستانی که با کیس نامبر پایین در حد 3 رقمی ویزا نگرفتن و دوستانی هم با کیس های بالای 10 هزار ویزا گرفتند...
پ.ن. در موردِ ریز نمرات کسانی که دیپلم 11 ساله و بعد مدرک دانشگاهی دارند، سعی کنند حتما تهیه کنند، بقیه دوستان هم اگر براشون سخت نیست تهیه کردنش ریز نمرات آخرین دوره تحصیلی شون رو همراه داشته باشند ولی اجباری نیست...
لاتاری از آغار تا پایان♪♪♪سایت CEAC از زبان عموسعید♪♪♪چگونه کاربر حرفه‌ای مهاجرسرا شویم؟♪♪♪ 118 مهاجرسرا
از جواب دادن به سوالات مهاجرتی در پیام خصوصی معذورم، اطلاعاتی به پست های اول تاپیک ها اضافه شده که میتونید مطالعه کنید.
(2013-10-01 ساعت 23:10)sayeh_m نوشته:  سلام بر همگی

میخوام یه چیزهایی رو اینجا یادآوری کنم , گرچه ممکنه کمی تلخ باشه ولی واقعیت ها رو باید قبول کرد .
.................
مامان سایه
مهرماه 1392

دوستان عزیز
حرفایی رو که مامان سایه عزیز گفتند واقعیت داره. فقط بهتون این رو بگم ما آدما متاسفانه خیلی چیزها رو تا خودمون تجربه نکنیم، باور نمیکنیم. ما فکر می کنیم مرگ فقط برای همسایه است.کلاً:
فغان که تجربه آموزگار باید و نیست
.
ببینید ما اگر داریم میاییم اینجا و یک سری واقعیت و تجربه رو بهتون میگیم، نه بهمون حقوق میدن و نه این کار امتیاز داره و یا فخر فروختنه.... من رو بعضی ها میشناسن من ویزام رو یکضرب گرفتم و الان 110 روزه که اومدم اینجا و خدا رو شکر با همه سختی هاش، راضیم..
اما چند تا نکته به حرفای مامان سایه اضافه کنم:
- یه روزی وقتی ما تازه برنده شده بودیم، من اومد گفتم دوستان به هیچکس نگید که برنده شدید که اگر خدای ناکرده به هر دلیلی نتونستید برید خیلی اذیت نشید، بعضی ها گفتند: مگه میشه به خانواده درجه یک نگیم، یکی گفت من میخوام چشم حسودا بترکه، اون یکی گفت: می خوام دختر همسایه مون چشمش درآد،همکارم و و و .....
اما حتی اگر این دید رو هم دارید، بذارید ویزا بگیرید بعد همه این کارها رو میتونید بکنید و تا ویزا تو پاستون نخورده به هیچکس نگید....

- زندگیتون رو حراج نکنید چون یه سیب تا بیاد زمین صد تا چرخ میخوره، شاید نخواستید برید، شاید موقعیت کاری و زندگیتون جوری شد که اونجا براتون بهتر بود، شاید همسرتون یا پدر مادرتون نذاشتند و یا شاید هم .......

- کلیرنس تا حدودی شانسیه اما چند نکته داره:
اونجا مصاحبه کاری نیست که خودتون رو مدیر و یا رئیس نشون بدید که اونا بگن: وای چه آدم مهمی ما حتماً باید بهش ویزا بدیم....نه، مهم بودن فقط باعث میشه کلیرنس بخورید، اون هم از نوع طولانی.
اگر آقایی سربازی رفته باشه، احتمال کلیرنسش زیاده...
اگر کار دولتی دارید، احتمال کلیرنسش زیاده...درباره کارتون دروغ نگید اما خیلی هم توضیح ندید مثلاً اگر در یک شرکت خصوصی کار میکنید و جنس میفروشید به دولت، بگید من تو اون شرکت فروشنده هستم . همین. اگر گفت به کی میفروشید؟ بگید به مردم
برای مصاحبه خونسرد باشید و حتی اگر با افیسر لبخند بزنید هم ضرر نداره (سفرنامه من رو بخونید می فهمید چی میگم)
افیسر و مصاحبه غول شاخدار نیست...راحت و آروم باشید.
مدرک های لازم کامل باشه.
دلواپس آدرس دادم و ندادم ، عکسم خوب نیست و این رو اشتباه نوشتم و اینا نباشید.
خودتون و همراهاتون رو برای شروع سخت و ادامه عالی آماده کنید
تا میتونید زبان بخونید حتی اگر اونجا معلم زبان هستید

به هم کمک کنید اما تو رو خدا اگر چیزی رو مطمئن نیستید درباره اش اظهار نظر نکنید.... دوستان جواب غلط شاید شرایط گرفتن ویزا رو برای دوستامون سخت بکنه، پس لطفاً، حتماً اطلاعات غلط ندید.نمیدونم چرا ما آدما حتی اگر یکی آدرس میپرسه نمیتونیم بگیم: من نمیدونم از کسی دیگه بپرس. حتماً باید آدرس بدیم حتی اگر غلط باشه.....
پس از همین اول راه درست گام بردارید.....خیلی مهمه

70 درصد شماها مهمون این تاپیک میشید اما امیدوارم سال دیگه این موقع هر کسی لیاقتش رو داره بیاد اینجا و از دریافت ویزاش خبر بده
سفرنامه بعد از قبولی لاتاری

راهنمای اقدام برای سیتیزن شدن

تاریخ ورود و اخذ گرین کارت : June 2013
تاریخ اقدام برای سیتیزن شیپی: نوروز 97 (March 20)
تاریخ مصاحبه: 9 November
تاریخ سیتیزن شیپی:  November 15th Big Grin
(2013-10-01 ساعت 23:28)alimomen نوشته:  
(2013-10-01 ساعت 23:10)sayeh_m نوشته:  سلام بر همگی

.................
گذشت چند سال خیلی هم راضی و خوشحالن . ولی نمونه این افراد خیلی کمه .
@ از تمام مدارک تحصیلیتون ریز نمره بگیرین .اگر دیپلم 12 ساله هم دارین حتما ریز نمره رو فراموش نکنید . این در سایت رسمی سفارت نوشته نشده , منبع نداره , ولی تجربه اینو ثابت کرده .اگر بدون ریز نمره رفتین و کلیرنستون 4 ماه طول کشید تعجب نکنید .

................
مامان سایه
مهرماه 1392

من متوجه نمیشم ریز نمره رو که اصلا نمیگیرن پس چه ربطی به کلیرنس داره؟یعنی ترجمه کنیم ببریم؟میشه یکی توضیح بده

کسی نیست که رابطه کلیرنس و ریز نمره رو توضیح بده؟
case no=4xxx,abu dhabi
After the game, the king and the pawn go into the same box.
interview:18mar
updates:18mar,19mar,20mar,8jul,15jul(email),7aug,17aug,28aug
تشکر کنندگان: pari pariaaa ، قصه گو ، امین 13 ، beet ، chamandoost ، smpf ، mehdi_449 ، msar
(2013-10-02 ساعت 17:24)alimomen نوشته:  کسی نیست که رابطه کلیرنس و ریز نمره رو توضیح بده؟

رابطه خاصی نداره، در واقع بیشتر موردی و بسته به نظر آفیسر هست، ممکنه یک در هزار ازتون ریز نمرات بخوان و اگر ریز نمره نداشته باشید ممکن است نقص مدرک بخورید ....
پ.ن. در موردِ ریز نمرات کسانی که دیپلم 11 ساله و بعد مدرک دانشگاهی دارند، سعی کنند حتما تهیه کنند، بقیه دوستان هم اگر براشون سخت نیست تهیه کردنش ریز نمرات آخرین دوره تحصیلی شون رو همراه داشته باشند ولی اجباری نیست، شاید آفیسر هرگز ازتون ریز نمرات نخواد، یه جور جنبه محکم کاری داره...
(2013-10-02 ساعت 20:09)aghaghia نوشته:  
(2013-10-02 ساعت 17:24)alimomen نوشته:  کسی نیست که رابطه کلیرنس و ریز نمره رو توضیح بده؟

رابطه خاصی نداره، در واقع بیشتر موردی و بسته به نظر آفیسر هست، ممکنه یک در هزار ازتون ریز نمرات بخوان و اگر ریز نمره نداشته باشید ممکن است نقص مدرک بخورید ....
پ.ن. در موردِ ریز نمرات کسانی که دیپلم 11 ساله و بعد مدرک دانشگاهی دارند، سعی کنند حتما تهیه کنند، بقیه دوستان هم اگر براشون سخت نیست تهیه کردنش ریز نمرات آخرین دوره تحصیلی شون رو همراه داشته باشند ولی اجباری نیست، شاید آفیسر هرگز ازتون ریز نمرات نخواد، یه جور جنبه محکم کاری داره...
عزيزم
صحبت ها و راهنمايي هايي كه اينجا ميشه ، همه به خاطر خودتونه و اگرنه كه شخص ميتونه هر كاري دوست داره بكنه . اصلاً ميشه هيچ مدركي هم نبرد .
وقتي ريز نمره همراتون نباشه و اعلام شماره شما در سايت طولاني بشه ، رابطه خاصي بين اين دوبه وجود مياد . در مورد اينكه گفتين يك در هزار اين مدرك رو ميخوان ، متاسفانه بايد بگم كه كاملاً اشتباهه . كساني مثل همسر من كه ريز نمره نداشتن ، يك در هزار بودن . البته كه افيسر اگر اين مدرك رو نداشته باشين ممكنه ازتون نخواد كه ارايه بدين ولي وقتي بعد از ٢ ماه تازه از شما درخواست مدارك ميكنن يعني اينكه يه جايي بايد يه تيك در اين رابطه خورده بشه كه نشده . اگر موقع مصاحبه ازتون بخواد و نداشته باشين بهتون برگه نقص مدرك ميده ولي اگر مثل ما مصاحبه تون تموم شد و هيچ اشاره اي بهش نشد و بعد از چند ماه از طريق ايميل ازتون درخواست شد ، خب ما اين زمان انتظار رو ميگيم كليرنس . شايد اين لفظ عاميانه اش باشه ولي من كلمه ديگه اي براش پيدا نميكنم . مثلاً يكي از بچه ها تو ارمنستان ١٠٠ روزه كلير شد و قبل از اعلام شماره اش در سايت ازش ليست سفرهاي خارجي رو خواسته بودن ، حالا مگه ميشه گفت كه چند روز كليرنسش طول كشيده و چند روز نقص مدركش ؟؟؟؟ . من ماه ها تو تاپيك كليرنس ٢٠١٢ و همينطور تاپيك خودمون بودم و اگر چيزي رو مينويسم از روي تجربه اس . در حقيقت اكثر افرادي كه ٢٠١٣ براي مصاحبه رفتن اين مدرك رو برده بودن . اين افراد شامل كساني كه ديپلم ١١ ساله + فرق ديپلم ، ديپلم ١١ ساله +ليسانس ، ديپلم ١١ ساله + دانشجوي ليسانس ، مقاطع فوق ليسانس و دكترا ميشده . درسته اجباري نيست ولي اگر كسي با خودش نبرد و كليرنسش ٤ ماه طول كشيد و به كمبود ويزا خورد اونوقت ميشه گفت اين كار فراتر از جنبه محكم كاريه . تازه من ميتونم از بچه هايي كه همه ميشناسيم ده ها نفر رو نام ببرم كه حتي با داشتن ديپلم ١٢ ساله + ليسانس ، باز هم ريز نمره برده بودن .
مورد ديگه كه اون هم اجباري نيست ولي براي بچه هاي ٢٠١٣ باعث طولاني تر شدن كليرنس شد ، ليست سفرهاي انجام شده است . يك در هزار هم نبوده و در حقيقت از خيلي از بچه هايي كه پاسپورتهاشون چندين مهر ورود و خروج به كشورهاي مختلف داشته اين ليست رو خواستن ، به خصوص سفارت ارمنستان .
در ضمن مطلب ديگه اي كه بايد به اون اشاره كنم اينه كه من به دليل اينكه در زمان كليرنسم ، مدير سايت هم بودم ، خيلي از بچه ها اتفاقاتي كه براشون ميفتاد و يا ايميل هايي كه براشون ميامد رو اينجا اعلام نميكردن و منم به تصميمشون احترام ميذاشتم و در خصوصي راهنماييشون ميكردم ، براي همين يك كمي امارم از پست هاي موجود در تاپيك كليرنس ٢٠١٣ قوي تره .
موفق باشيد
€€€ ღ 2013AS آنکارا ۳ نفر ღ آخر نوامبر ღ کلیرنس118 روز ღ سفرنامهاطلاعات کلیرنس منتظر سرا‫۱۱۸ مهاجرسرا
(2013-10-03 ساعت 02:56)sayeh_m نوشته:  
(2013-10-02 ساعت 20:09)aghaghia نوشته:  

عزيزم
وقتي ريز نمره همراتون نباشه و اعلام شماره شما در سايت طولاني بشه ، رابطه خاصي بين اين دوبه وجود مياد . در مورد اينكه گفتين يك در هزار اين مدرك رو ميخوان ، متاسفانه بايد بگم كه كاملاً اشتباهه . كساني مثل همسر من كه ريز نمره نداشتن ، يك در هزار بودن . البته كه افيسر اگر اين مدرك رو نداشته باشين ممكنه ازتون نخواد كه ارايه بدين ولي وقتي بعد از ٢ ماه تازه از شما درخواست مدارك ميكنن يعني اينكه يه جايي بايد يه تيك در اين رابطه خورده بشه كه نشده . من ماه ها تو تاپيك كليرنس ٢٠١٢ و همينطور تاپيك خودمون بودم و اگر چيزي رو مينويسم از روي تجربه اس . در حقيقت اكثر افرادي كه ٢٠١٣ براي مصاحبه رفتن اين مدرك رو برده بودن . اين افراد شامل كساني كه ديپلم ١١ ساله +ليسانس ، ديپلم ١١ ساله + دانشجوي ليسانس ، مقاطع فوق ليسانس و دكترا ميشده . درسته اجباري نيست ولي اگر كسي با خودش نبرد و كليرنسش ٤ ماه طول كشيد و به كمبود ويزا خورد اونوقت ميشه گفت اين كار فراتر از جنبه محكم كاريه . تازه من ميتونم از بچه هايي كه همه ميشناسيم ده ها نفر رو نام ببرم كه حتي با داشتن ديپلم ١٢ ساله + ليسانس ، باز هم ريز نمره برده بودن .
مورد ديگه كه اون هم اجباري نيست ولي براي بچه هاي ٢٠١٣ باعث طولاني تر شدن كليرنس شد ، ليست سفرهاي انجام شده است . يك در هزار هم نبوده و در حقيقت از خيلي از بچه هايي كه پاسپورتهاشون چندين مهر ورود و خروج به كشورهاي مختلف داشته اين ليست رو خواستن ، به خصوص سفارت ارمنستان .
در ضمن مطلب ديگه اي كه بايد به اون اشاره كنم اينه كه من به دليل اينكه در زمان كليرنسم ، مدير سايت هم بودم ، خيلي از بچه ها اتفاقاتي كه براشون ميفتاد و يا ايميل هايي كه براشون ميامد رو اينجا اعلام نميكردن و منم به تصميمشون احترام ميذاشتم و در خصوصي راهنماييشون ميكردم ، براي همين يك كمي امارم از پست هاي موجود در تاپيك كليرنس ٢٠١٣ قوي تره .
موفق باشيد

این ریزنمرات برای بچه هایی که دیپلم 11 ساله دارن و بجای پیش دانشگاهی با همون مدرک دانشگاهی میرن مصاحبه واجبه.
چند نمونه شو خودم دیدم، و خودمم یکی از همین موارد بودم. در واقع یکی از دوستان به علت نداشتن ریز نمره به مشکل برخورد، و با راهنمایی ایشون من ریز نمره بردم و اتفاقا در مصاحبه ازم ریز نمره خواستن. فکر می کنم برای اینه که معادل سازی کنن.
البته ربطش به کلیرنس رو نمیدونم، فکر میکنم جزو نقص مدرک حساب شه نه کلیرنس

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان