کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
I-751, Petition to Remove the Conditions of Residence
سلام به همگي
من يك هفته ميشه كه از انگشت نگاريم گذشته ولي هيچ خبري نشده چقدر زمان ميبره
ممنون ميشم از راهنمايياتون
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
(2014-08-28 ساعت 12:00)Nakisa نوشته:  سلام به همگي
من يك هفته ميشه كه از انگشت نگاريم گذشته ولي هيچ خبري نشده چقدر زمان ميبره
ممنون ميشم از راهنمايياتون

یک هفته که چیزی نیست. یکی دو ماهی طول میکشه که گرین کارت ده ساله تون بهتون پست بشه.
البته از سایت اداره مهاجرت هم میتونین پروسه رو نگاه کنید ولی معمولا چیز بدردبخوری نمی نویسن. بیشتر مواقع هم اطلاعاتش زیاد آپدیت نیست و مثلا کارت دست طرف رسیده ولی هنوز سایت نشون میده که در حال بررسی یا چاپ کارت!
پاسخ
تشکر کنندگان: shandiz ، shadoow ، Nakisa ، msar
سلام به همه دوستان
١ ماهي ميشه كه از انگشت نگاري گذشته ولي هيچ جوابي نيومده ممكن بگن بيا مصاحبه ؟ ممنون كه راهنمايي مي كنيد
پاسخ
تشکر کنندگان: yami ، msar
(2014-09-30 ساعت 23:59)Nakisa نوشته:  سلام به همه دوستان
١ ماهي ميشه كه از انگشت نگاري گذشته ولي هيچ جوابي نيومده ممكن بگن بيا مصاحبه ؟ ممنون كه راهنمايي مي كنيد

بگن، چه اشکالی داره؟ یا سرشون شلوغه یا ممکنه بگن بیا مصاحبه. شانسی بعضی ها رو انتخاب میکنن و البته کسانی که گرین کارتشون رو بدون مصاحبه گرفتن.
اون نامه ای که به شما میدن که گرین کارت موقت شما یک سال تمدید شد تا گرین کارت دائم رو پروسس کنیم و بفرستیم هم عین گرین کارته. البته من بودم باهاش خارج نمیرفتم.
از زمان سیتیزنی تونم چیزی اضافه نمیشه.
این نامه رو یا تا حالا فرستادن بهتون یا باید بزودی بفرستن چون باید این نامه رو "موظف هستن" که قبل از انقضا کارتتون بهتون بدن اگه به وقتش اقدام کردین برای حذف کاندیشن.
پاسخ
تشکر کنندگان: anastazy ، Nakisa ، msar
(2014-10-01 ساعت 00:27)yami نوشته:  

بگن، چه اشکالی داره؟ یا سرشون شلوغه یا ممکنه بگن بیا مصاحبه. شانسی بعضی ها رو انتخاب میکنن و البته کسانی که گرین کارتشون رو بدون مصاحبه گرفتن.
اون نامه ای که به شما میدن که گرین کارت موقت شما یک سال تمدید شد تا گرین کارت دائم رو پروسس کنیم و بفرستیم هم عین گرین کارته. البته من بودم باهاش خارج نمیرفتم.
این نامه رو یا تا حالا فرستادن بهتون یا باید بزودی بفرستن چون باید این نامه رو "موظف هستن" که قبل از انقضا کارتتون بهتون بدن اگه به وقتش اقدام کردین برای حذف کاندیشن.
نامه گرفتم من هم نظر شما رو دارم براي همين از كشور بيرون نرفتم منتظر كارت هستم كه هيچ خبري نيست نه گفتن مدارك كمه هيج خبري ندادن براي همين نگران هستم
مرسي كه راهنمايي مي كنيد
پاسخ
(2014-10-01 ساعت 21:51)Nakisa نوشته:  
(2014-10-01 ساعت 00:27)yami نوشته:  

نامه گرفتم من هم نظر شما رو دارم براي همين از كشور بيرون نرفتم منتظر كارت هستم كه هيچ خبري نيست نه گفتن مدارك كمه هيج خبري ندادن براي همين نگران هستم
مرسي كه راهنمايي مي كنيد

حالا حوصله اگه داری یا یک سری به اداره مهاجرت بزن یه نگاهی بکنن یا اگه میخوای زنگ بزن ولی اینکه بتونی واقعا با یکی صحبت کنی که حرف حساب حالیش باشه و گمک کنه پشت تلفن بحث دیگری هست!
نگران نباشید اصلا.
همانطور که گفتم اگه قصد سفر به خارج نداشته باشید هیچ اهمیتی نداره که کی جواب بدن. کل این دوره انتظار جزو زمان گرین کارتتون هست و اگه کار مثلا بالفرض بکشه به یک سال بعد!!! میتونین به محض گرفتن گرین کارت دائم برای سیتیزنی اقدام کنید چون زمانش رسیده.
فقط اونایی که میخوان برن سفر خارج با اینکه قانونا میتونا کمی «دلـــواپـــس» میشن!!
پاسخ
تشکر کنندگان: Nakisa ، msar
سلام به همه دوستان
امروز سايت چك كردم پروسه تمام شده گفتند تا ١ ماه ديگه ارسال ميشه اطلاع دارين چقدر زمان ميبره كه من بخواهم درخوات سيتيزتي بزام ٢ سال ٩ ماه هست يا اينكه بايد ٣ سال پر شود واينكه چقد بايد تو خاك آمريكا باشي تا بتوني درخواست بذاري
ممنون وتشكر ويژه از yami عزيز
واينكه من تصميم دارم براي ٣ ماه برم ايران وبعد از اينكه برگشتم درخواست بزارم اين امكانش هست
پاسخ
تاریخ تقاضای سیتیزنی دو سال و نه ماه بعد از تاریخ صدور گرین کارت دو ساله تون هست و ربطی به این برداشتن کاندیشن نداره.
تا الانش هم که فکر کنم همش در آمریکا بودید. فکر کنم 18 ماه باید در آمریکا بوده باشید و خروج بیش از شش ماه نداشته باشید که بتونید سر دو سال و نه ماه تقاضا بدید.
شما کارت تون آمد با خیال راحت برید ایران عزیز و برگردید Smile
پاسخ
تشکر کنندگان: shadoow ، Nakisa ، msar ، hasti1985
سلام
واقعا از شما ممنون هستم كه اينقدر خوب وسريع جواب ميدهيد
متشكرم
پاسخ
سلام
مرسي واقعا ممنون از اينكه كه خيلي واضح وشفاف پاسخ داديد
متشكرم
پاسخ
تشکر کنندگان: shadoow ، msar
از توضیحات کاملی که در ابتدا دادید ممنون Smile
Case K1 , interview 2 April2014,clearance...8/20/2014 Smile
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان
من هفته پيش رفتم اداره uscis براي پيگيريه گرين كارت ٢ سالم ، از افيسر پرسيدم من ميخوام فاميليم رو در اينده عوض كنم ! بهترين زمان براي اين موضوع كي هست؟ گفت هر موقع كه سيتيزن شدي! يعني حدودا ٢ سال ديگه ؟ بهش گفتم من هنوز گرين كارت ٢ سالمو هم نگرفتم ! مگر اين طور نيست كه بايد ٣ سال از تاريخ دريافت گرين كارت گذشته باشه تا بتوني براي سيتي زني اقدام كني ؟ گفت نه ٣ سال از تاريخ ازدواج كه گذشته باشه ميتوني اقدام كني.
كسي ميدونه اين درسته؟
ویزا K1
اقدام اولیه March 2015
اپرو May 2015
دریافت نامه مصاحبه July 2015
مصاحبه 2015 August
نتیجه Administrative Processing
تاريخ كلير شدن 2016 January 
تاریخ ورود به امریکا 2016 March
تاريخ سيتيزن شدن June 2021
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-05-14 ساعت 02:56)Hamed.nf نوشته:  سلام دوستان
من هفته پيش رفتم اداره uscis براي پيگيريه گرين كارت ٢ سالم ، از افيسر پرسيدم من ميخوام فاميليم رو در اينده عوض كنم ! بهترين زمان براي اين موضوع كي هست؟ گفت هر موقع كه سيتيزن شدي! يعني حدودا ٢ سال ديگه ؟ بهش گفتم من هنوز گرين كارت ٢ سالمو هم نگرفتم ! مگر اين طور نيست كه بايد ٣ سال از تاريخ دريافت گرين كارت گذشته باشه تا بتوني براي سيتي زني اقدام كني ؟ گفت نه ٣ سال از تاريخ ازدواج كه گذشته باشه ميتوني اقدام كني.
كسي ميدونه اين درسته؟

سلام. تا اونجایی که من می دونم تاریخ روی گرین کارت ملاک هست چون وقتی ازدواج می کنید هنوز رزیدنت نیستید تازه مدارک می فرستید واسه گرین کارت. پس وقتی گریت کارت اومد نگاه کنید ببینید چه تاریخی روش زده. واسه برداشتن کاندیشن هم 3 ماه قبل از اینکه تاریخ روی گرین کارت اکسپایر بشه می تونید اقدام کنید واسه گرین کارت 10 ساله.
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام بچه ها. من حدود 2ساله منتظرم گرین کارت 10سالم بیاد. میخوام برم ایران. توی پاس ایرانم مهر i551 زدن و گفتن حکم گرین کارت داره. خیلی هم تحقیق کردم همه گفتن مشکلی نیست. کسی تا حالا با این مهر مسافرت کرده؟ ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2018-07-20 ساعت 02:28)hhaannaa نوشته:  سلام بچه ها. من حدود 2ساله منتظرم گرین کارت 10سالم بیاد. میخوام برم ایران. توی پاس ایرانم مهر i551 زدن و گفتن حکم گرین کارت داره. خیلی هم تحقیق کردم همه گفتن مشکلی نیست. کسی تا حالا با این مهر مسافرت کرده؟ ممنون
یعنی دوساله که کارت شما هنوز یدستتان نرسیده ؟
تا اونجا که میدونم اون مهر تا یکسال بعد ار ورود جهت ورود محدد با استفاده ازین مهر معتبرست.
راهنمایی کامل در مورد چگونگی پر کردن فرم پاس سفید (Re-entry Permit/Form I-131)و قوانین مربوطه :

https://www.mohajersara.org/forum/showth...#pid742810
https://www.mohajersara.org/forum/showth...#pid771485

لطفا از ورژن جدید فرم I-131 (تاریخ انقضا ۲۰۲۲) استفاده فرمایید.

قابل توجه دوستان : با توجه به رخدادهای اخیر (از قبیل کرونا و غیره..) اگرچه هزینه انگشت نگاری را میگیرند ولی عطف به انگشت نگاریهای قبل دیگر انگشت نگاری نمیکنند..
همینطور محدودیت تعداد درخواست پاس سفید برداشته شده و دفعه سوم هم دوسال  میتوان درخواست کرد و گرفت و ظاهرا  میتوان بار چهارم هم تقاضا کرد !  مهم برا آنها هزینه است که میگیرند!
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان