کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سوالات مرتبط با مدرک تحصیلی در فرم ثبت نام
(2014-10-28 ساعت 23:39)mdhn نوشته:  با سلام مجدد
همسر من دیپلم بهیاری سال 1360 می باشد و 25 سال سابقه کار در بیمارستان دارد. می خواهم راهنمایی فرمایید در فرم کدام گزینه را تیک بزنم
بسیار متشکر از راهنمایی شما عزیزان

درود .

High School degree

[عکس: xf7vcxs6o7e35nlr6a2k.jpg]
تشکر کنندگان: babak12 ، majid7 ، Rock ، kadilak_2010
باسلام وعرض احترام آرزوی قبولی همه آرزومندان
برای یکی ازنزدیکان که دیپلم کارودانش داره قصدداشتم که ثبت نام کنم باتوجه به اینکه دیپلم 11 ساله داره وادامه تحصیلی نداشته وچندین سال اززمان تحصیلش گذشته آیا میشودثبت نام کردیا خیر؟
2013AS6354،رویت:6MAY،ارمنستان . 2،نفر. ارسال : 19MAY، کارنت: 11feb، مصاحبه:هفته29اپریل.کلیرنس :14جوون.ویزا:26جوون.ورود29جولای.لاس وگاس
تشکر کنندگان:
به نقل از آقا محمد mtcanada
نقل قول:کسانی که مدرک دیپلم فنی و حرفه ای یا کارودانش که به تحصیلات 11ساله ختم می شود را دارند باید بدانند که واجد شرایط دریافت ویزا نخواهند بود نقطه سر خط و بخاطر عدم داشتن دیپلم و پیش دانشگاهی که معادل 12 سال تحصیلات در ایالات متحده امریکا می باشد در زمان مصاحبه نقص مدرک می خورند یا پروندشون ریجکت خواهد شد.
اما راه حل:
1-دریک شاخه نظری تحصیل کنید و در آخر هم پیش دانگاهی بگیرید (آموزش های از راه دور مورد قبل سفارت نخواهند بود)
2-دانشجو بشید و مدرک فوق دیپلم بگیرید.
3-در پنج سال گذشته حداقل 2سال سابقه کاری داشته باشید که آن کار نیاز به دوسال آموزش یا تجربه نیاز داشته باشد.
اگر حداقل 2سال سابقه کار در 5سال گذشته دارید باید ببینید که آیا عدد SVP شغل شما برابر یا بزرگتر از عدد 7 است یا خیر.

برای اینکه مشاغل مورد تایید برنامه قرعه کشی گرین کارت لاتاری را مشاهده کنید باید وارد پایگاه اطلاعاتی O*Net OnLine ( http://www.onetonline.org/ ) وزارت کار آمریکا بشوید
زمانی که شما در O*Net OnLine وارد شدید، این مراحل را طی کنید تا ببینید که آیا شغل شما واجد شرایط دریافت ویزا می باشد یا خیر:

١-به قسمت مشاغل (Find Occupations) بروید و از لیست کشویی موجود گزینه گروه شغلی(Job Family) را انتخاب کنید.

٢-در گروه شغلی جستجو کنید و شغل مورد نظر خود را انتخاب کنید و بر روی دکمه "Go" کلیک کنید.

۳-بر روی پیوند مربوط به شغل مورد نظرتان کلیک کنید.

۴-در صفحه باز شده به قسمت "گروه شغلی"(Job Zone) بروید و عدد SVP گروه شغلی معین شده خود را در این قسمت می توانید مشاهده کنید. ( منبع )
تشکر کنندگان: ofrfar ، S0SHiANT
دوستان یک نکته ای رو باید بگم برای آندسته از دوستانی که مدرک دیپلم فنی ( 11 ساله ) دارند و سپس مدرک کاردانی رو کسب کردند و اصل مدرک رو هم دارند دیگه نیاز نیست نامه معادل سازی جهت پیش دانشگاهی رو بگیرند و در فرم ثبت نام باید گزینه University degree رو بزنند . این نامه صرفا برای دوستانی که هنوز مدرک کاردانی رو نگرفتند و مشغول تحصیل هستند و یا آن عزیزانی که قصد ادامه تحصیل در ایالات متحده رو دارند مناسب میباشد .
شماره کیس: 2014AS70XX /تاریخ رویت قبولی: 25 MAY / تعداد : 1 نفر/ ارسال فرمهای سری اول: 3 June / کارنت شدن کیس: 10 April / مصاحبه : ابوظبی هفته سوم June / دریافت ویزا : چک AP برگه آبی/ آپدیت Ceas در تاریخ های 24 Jun و 2 و 3 و 8 July و 10 و 12 آگوست و 28 آگوست با ایمیل و 2 سپتامبر / مقصد :موندگار شدیم/
تشکر کنندگان:
(2014-10-29 ساعت 15:14)morteza-dm نوشته:  دوستان یک نکته ای رو باید بگم برای آندسته از دوستانی که مدرک دیپلم فنی ( 11 ساله ) دارند و سپس مدرک کاردانی رو کسب کردند و اصل مدرک رو هم دارند دیگه نیاز به نامه معادل سازی جهت پیش دانشگاهی رو نیست . در فرم ثبت نام باید گزینه University degree رو بزنند . این نامه صرفا برای دوستانی که هنوز مدرک کاردانی رو نگرفتند و مشغول تحصیل هستند و یا آن عزیزانی که قصد ادامه تحصیل در ایالات متحده رو دارند مناسب میباشد .

University degree ؟؟؟؟!!!!!!!!!!! مدرک کارشناسی ؟؟؟؟

آقا مرتضی مطمئنی ؟؟؟؟ Sad دانشجو باشه یا کاردانی مگه نمیشه some university courses?????
تشکر کنندگان:
(2014-10-29 ساعت 15:18)sami.parsi نوشته:  
(2014-10-29 ساعت 15:14)morteza-dm نوشته:  دوستان یک نکته ای رو باید بگم برای آندسته از دوستانی که مدرک دیپلم فنی ( 11 ساله ) دارند و سپس مدرک کاردانی رو کسب کردند و اصل مدرک رو هم دارند دیگه نیاز به نامه معادل سازی جهت پیش دانشگاهی رو نیست . در فرم ثبت نام باید گزینه University degree رو بزنند . این نامه صرفا برای دوستانی که هنوز مدرک کاردانی رو نگرفتند و مشغول تحصیل هستند و یا آن عزیزانی که قصد ادامه تحصیل در ایالات متحده رو دارند مناسب میباشد .

University degree ؟؟؟؟!!!!!!!!!!! مدرک کارشناسی ؟؟؟؟

آقا مرتضی مطمئنی ؟؟؟؟ Sad دانشجو باشه یا کاردانی مگه نمیشه some university courses?????

خیر دوست عزیز . شما وقتی مدرک فوق دیپلم دارید یعنی مدرک دانشگاهی پس یعنی گزینه University degree صحیح میباشد . معنی University degree میشه مدرک دانشگاهی که شامل لیسانس و فوق دیپلم میشه حال اگر دانشجو باشه و مدرک نداشته باشه باید همون گزینه ای که شما گفتید رو بزنید .
این پست رو هم ببینید
شماره کیس: 2014AS70XX /تاریخ رویت قبولی: 25 MAY / تعداد : 1 نفر/ ارسال فرمهای سری اول: 3 June / کارنت شدن کیس: 10 April / مصاحبه : ابوظبی هفته سوم June / دریافت ویزا : چک AP برگه آبی/ آپدیت Ceas در تاریخ های 24 Jun و 2 و 3 و 8 July و 10 و 12 آگوست و 28 آگوست با ایمیل و 2 سپتامبر / مقصد :موندگار شدیم/
تشکر کنندگان: sami.parsi
سلام بر همه و ارزوی موفقیت یک سوال از دوستان داشتم اینکه اسفند امسال 18 سال من تمام می شود و امسال پیش دانشگاهی هستم و دیپلم 11 ساله دارم ایا می تونم ثبت نام کنم یا خیر اگه می تونم باید گه مدرک تحصیلی رو بزنم ؟ ممنون.
تشکر کنندگان:
(2014-10-30 ساعت 13:12)mason نوشته:  سلام بر همه و ارزوی موفقیت یک سوال از دوستان داشتم اینکه اسفند امسال 18 سال من تمام می شود و امسال پیش دانشگاهی هستم و دیپلم 11 ساله دارم ایا می تونم ثبت نام کنم یا خیر اگه می تونم باید گه مدرک تحصیلی رو بزنم ؟ ممنون.

شما حتما باید مدرک تحصیلی را قید بفرمایید.
با توجه به توضیحات شما, درمقطع رشته های نظری در حال ادامه تحصیل هستید.
پس شما هنوز دوره تحصیل 12 ساله خود ا پایان نبرده اید و مدرک کامل نگرفته اید. برای شما گزینه .high schol. no degree(دبیرستان _بدون اخذ مدرک)مناسب هست.
لاتاری از آغاز تا پایان
(به تغییراتی که در قوانین پیش میاد توجه کنید)
بهترین راه برای رفتن به فرودگاه و بالعکس
تشکر کنندگان: mason
سلام به دوستان عزیز... یه سوال داشتم ممنون میشم راهنمایی کنید...
من دیپلم 11 ساله دارم و پیش دانشگاهی هم سال گذشته ثبت نام کردم و تعددی از واحهاشو پاس کردم ولی هنوز تعداد دیگه ای موند تا کامل مدرک پیش دانشگاهی بگیرم... با این شرایط من میتونم گزینه high school degree رو انتخاب کنم و در صورت برنده شدن و طی مراحل و پروسه مصاحبه بقیه واحدهای پیش دانشگاهی رو پاس کنم و به امید خدا موقع مصاحبه وقتی آفیسر ازم مدرک تحصیلیمو خواست اصل مدرک و دیپلم 11 ساله کار دانش رو بدم و به اضافه مدرک پیش دانشگاهی که نشون میده من با این مدرک 12 سال تحصیل داشتم.... یا اینکه همون گزینه high school no degree رو انتخاب کنم؟ حال اگه کسی اصلا حتی دیپلم نداشته باشه و مثلا سیکل داشته باشه یعنی شانسی نداره؟ اگه اینطوره پس چرا گزینه های پایینتر از دیپلمم دارن؟ از دوستان عزیزی که اطلاع کامل و درست دارن خواهش میکنم اطلاع رسانی کنن تا شاید به خیلی از دوستانمون کمکی بشه... ممنونم
تشکر کنندگان:
(2014-10-30 ساعت 22:40)hesam.inanloo نوشته:  سلام به دوستان عزیز... یه سوال داشتم ممنون میشم راهنمایی کنید...
من دیپلم 11 ساله دارم و پیش دانشگاهی هم سال گذشته ثبت نام کردم و تعددی از واحهاشو پاس کردم ولی هنوز تعداد دیگه ای موند تا کامل مدرک پیش دانشگاهی بگیرم... با این شرایط من میتونم گزینه high school degree رو انتخاب کنم و در صورت برنده شدن و طی مراحل و پروسه مصاحبه بقیه واحدهای پیش دانشگاهی رو پاس کنم و به امید خدا موقع مصاحبه وقتی آفیسر ازم مدرک تحصیلیمو خواست اصل مدرک و دیپلم 11 ساله کار دانش رو بدم و به اضافه مدرک پیش دانشگاهی که نشون میده من با این مدرک 12 سال تحصیل داشتم.... یا اینکه همون گزینه high school no degree رو انتخاب کنم؟ حال اگه کسی اصلا حتی دیپلم نداشته باشه و مثلا سیکل داشته باشه یعنی شانسی نداره؟ اگه اینطوره پس چرا گزینه های پایینتر از دیپلمم دارن؟ از دوستان عزیزی که اطلاع کامل و درست دارن خواهش میکنم اطلاع رسانی کنن تا شاید به خیلی از دوستانمون کمکی بشه... ممنونم

اگر واقعا دیپلمت با یش دانشگاهیو میگیری بزن دیپلم کامل داری

در مورد اینکه چرا زیر دیپلم هم توی فرم هست اون برای کسیه که بخوات با سابقه کاربره . که خیلی خیلی خیلی سخته شرایطش عملا 98 درصد نمیتونن با اون برن .
شماره کیس ***6. رویت قبولی 10May. تعداد افراد 2 نفر. سفارت آنکارا . مصاحبه نیمه اول جولای . نتیجه 1 ضرب هر 2 نفر Big Grin . مقصد سیاتلRolleyes
سفرنامه از سیر تا پیاز من

تشکر کنندگان: hesam.inanloo
(2014-10-30 ساعت 23:07)Mahmood129 نوشته:  
(2014-10-30 ساعت 22:40)hesam.inanloo نوشته:  سلام به دوستان عزیز... یه سوال داشتم ممنون میشم راهنمایی کنید...

اگر واقعا دیپلمت با یش دانشگاهیو میگیری بزن دیپلم کامل داری
در مورد اینکه چرا زیر دیپلم هم توی فرم هست اون برای کسیه که بخوات با سابقه کاربره . که خیلی خیلی خیلی سخته شرایطش عملا 98 درصد نمیتونن با اون برن .

سلام _فکر میکنم:
منظور از مدرک تحصیلی یعنی آخرین مدرک در زمان ثبت نام.
به نظر من شما (Vocational) بزن که یعنی مدرک شما از مراکز فنی هست و با گرفتن پیشدانشگاهی
میتونی بعد از قبولی در فرم های بعدی اخرین مدرک رو بنویسی
و روز مصاحبه اخرین مدرک ارایه بدی که مدرک 12 ساله است

باتشکر ازmahmood129 که با پستی که گذاشت باعث شد غلط املایی رارفع کردم
لاتاری از آغاز تا پایان
(به تغییراتی که در قوانین پیش میاد توجه کنید)
بهترین راه برای رفتن به فرودگاه و بالعکس
تشکر کنندگان: sami.parsi ، hesam.inanloo
مجید جان درست میگن اما اگر بخایم اصلشو حساب کنیم ایشون باید Vocational بزنن که مثل فنی هست 11 ساله اما من چون دیدم ایشون دارن میگیرن و اتمام هست مشکل خاصی نیست اونو بزنن از دید من
شماره کیس ***6. رویت قبولی 10May. تعداد افراد 2 نفر. سفارت آنکارا . مصاحبه نیمه اول جولای . نتیجه 1 ضرب هر 2 نفر Big Grin . مقصد سیاتلRolleyes

تشکر کنندگان: sami.parsi
با سلام ، دوستان شما باید در قسمت 12 آخرین وضعیت تحصیلی خودتان را انتخاب کنید نه آخرین مدرک تحصیلی ، پس اگر دانشجویید با توجه به مقطع تحصیلی که در آن درس می خونید گزینه مناسب را انتخاب کنید ،اگر هم که فارغ التخصیل هستید با توجه به مقطعی که در آن فارغ التخصیل شدید گزینه مناسب را انتخاب کنید.
تشکر کنندگان: sami.parsi ، hesam.inanloo
(2014-10-31 ساعت 00:01)Mahmood129 نوشته:  مجید جان درست میگن اما اگر بخایم اصلشو حساب کنیم ایشون باید Vocational بزنن که مثل فنی هست 11 ساله اما من چون دیدم ایشون دارن میگیرن و اتمام هست مشکل خاصی نیست اونو بزنن از دید من

با سلام
ممنونم از راهنمایی دوستان عزیزم ...
با توجه به گفته های شما من همون گزینه high school degree
انتخاب میکنم و به امید خدا تا سال دیگه واعلام نتایج مدرک پیش دانشگاهیمم آماده میکنم... بازم ممنونم
تشکر کنندگان: Mahmood129 ، sami.parsi
دوستان عزیز ثبت نام لاتاری 2016 به پایان رسید . برای تک تک دوستان آرزوی موفقیت داریم .
تمام مشخصاتتان را در جای امنی بگذارید تا اینشالا اردیبهشت 94 چک کنید و قبول شدنتون را ببینید .

تاپیک قفل میشه - موفق باشید

ارادتمند شما

محمود

تشکر کنندگان: babak12 ، pey.com

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان