کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سوالات مرتبط با مدرک تحصیلی در فرم ثبت نام
سلام
من دیپلم دبیرستان دارم
اگر دیپلم فنی بگیرم میتونم با پیش دانشگاهی معادل سازی کنم؟
...
تشکر کنندگان:
نکته ای که دوستانی که نگران دیپلمشون هستن باید بهش توجه کنن اینه که برای ثبت نام لاتاری حداقل مدرک دیپلم یا معادل اون با 12 سال تحصیل لازمه
و یا این که در 5 سال گذشته 2 سال سابقه کار در زمینه ای داشته باشن که نیاز به دوسال آموزش یا تجربه در اون زمینه داشته باشه (البته در زمینه ای که مورد تأیید وزارت کار آمریکا باشه).
Hope for the best. Expect the worst
Life is a play. We're unrehearsed
تشکر کنندگان:
(2014-09-21 ساعت 23:08)Yashar1989 نوشته:  سلام
من دیپلم دبیرستان دارم

دوست عزیز شما باید یا دیپلم 12 ساله داشته باشید یا اگر 11 ساله است فوق دیپلم بعدش گرفته باشید . و یا سابقه کار !!!
شماره کیس ***6. رویت قبولی 10May. تعداد افراد 2 نفر. سفارت آنکارا . مصاحبه نیمه اول جولای . نتیجه 1 ضرب هر 2 نفر Big Grin . مقصد سیاتلRolleyes
سفرنامه از سیر تا پیاز من

تشکر کنندگان: babak12 ، Yashar1989 ، King Eagle
(2014-09-23 ساعت 13:07)Mahmood129 نوشته:  
من دیپلم دبیرستان دارم

دوست عزیز شما باید یا دیپلم 12 ساله داشته باشید یا اگر 11 ساله است فوق دیپلم بعدش گرفته باشید . و یا سابقه کار !!!

ميتونيد يه راهنمايي درباره سابقه كار بديد ؟
يادمه قبلا يه ليست بود كه نشون ميداد چه كارهايي مورد قبولشون هست .
اگه امكانش هست راهنمايي كنيد .
به طور مثال من 3 سال شغل آ‍زاد دارم .
چجوري ميشه اين 3 سال رو رسمي كرد كه مورد تائيد قرار بگيره ؟!
برنامه ریزی ، آوردن آینده به زمان حال است تا بتوانید همین الان کاری برای آن انجام دهید. آلن لاکین
تشکر کنندگان:
(2014-09-23 ساعت 13:35)S0SHiANT نوشته:  
(2014-09-23 ساعت 13:07)Mahmood129 نوشته:  
من دیپلم دبیرستان دارم

ميتونيد يه راهنمايي درباره سابقه كار بديد ؟
يادمه قبلا يه ليست بود كه نشون ميداد چه كارهايي مورد قبولشون هست .
اگه امكانش هست راهنمايي كنيد .
به طور مثال من 3 سال شغل آ‍زاد دارم .
چجوري ميشه اين 3 سال رو رسمي كرد كه مورد تائيد قرار بگيره ؟!

سلام دوست عزيز
شما براي ثبت نام و تاييد صلاحيت براي گرفتن ويزا بايد يكي از 2 شرط لازم داشته باشيد
1-ديپلم 12 ساله به بالا
2- 2 سال سابقه و تجربه كار مرتبط
اگر شما از طريق سابقه كار اقدام مي كنيد و مدرك ديپلم 12 ساله به بالا را نداريد
بايد 2 سال سابقه كار و يا تجربه در مشاغلي كه مورد تاييد يو اس اس است داشته باشيد با svp رنج 7 به بالا
كه اگر اين اين 2 سال سابقه كار داشته باشيد مي تونيد براي گرفتن ويزا و ثبت نام اقدام كنيد
اين پست مطالعه بفرماييد كاملا مراحل پيدا كردن شغل توضيح داده شده
2015/Abu Dhabi
کلیرTongueWink
مقصد: کالیفرنیا
تشکر کنندگان: vahidbaq ، S0SHiANT ، King Eagle
درود خدمت اساتید

آقا من لیسانس دارم. ولی پیش دانشگاهی نخوندم. یعنی دیپلمم فنی بود و بعد هم فوق دیپلم گرفتم. میخوام بدونم که برای منم نیاز هست تا معادلسازی صورت بگیره یا نه همین لیسانسه اکتفا میکنه ؟
ممنونم .
2014 :  Not Selected
2015 : کلا یادم رفت !
2016 : هر چی زور زدیم نشد لامصب
۲۰۱7 : Not Selected
تشکر کنندگان:
(2014-09-25 ساعت 17:06)Un4given نوشته:  درود خدمت اساتید

آقا من لیسانس دارم. ولی پیش دانشگاهی نخوندم. یعنی دیپلمم فنی بود و بعد هم فوق دیپلم گرفتم. میخوام بدونم که برای منم نیاز هست تا معادلسازی صورت بگیره یا نه همین لیسانسه اکتفا میکنه ؟
ممنونم .

لیسانس کافیست Big Grin
تشکر کنندگان: Un4given ، King Eagle
(2014-09-25 ساعت 17:06)Un4given نوشته:  درود خدمت اساتید

ممنونم .
سلام دوست عزیز
ملاک اخرین مدرک تحصیلی ولی در برخی موارد دوستانی که مصاحبه رفتن افیسر مدارک دیپلم و پیش دانشگاهی خواسته به نظر من معادل سازی انجام بدید و داشته باشید ضرری نخواهد داشت
2015/Abu Dhabi
کلیرTongueWink
مقصد: کالیفرنیا
تشکر کنندگان: Un4given
عجب شانسی داریم ما.از12سال بیشتر درس خوندیم ها ولی هنوز کارمون گیره. واس معادل سازی حتما باید مدرک فوق باشه؟نمیشه نامه ای چیزی گرفت به جای مدرک فوق نشون داد؟
تشکر کنندگان: S0SHiANT
سوال دومی که پیش میاد اینه که حتما مدرک 12 سال رو خواهند خواست؟کسی شده بره واسه مساحبه و مدرک نخواسته باشند؟
تشکر کنندگان:
(2014-09-26 ساعت 09:26)Saber zeynabi نوشته:  عجب شانسی داریم ما.از12سال بیشتر درس خوندیم ها ولی هنوز کارمون گیره. واس معادل سازی حتما باید مدرک فوق باشه؟نمیشه نامه ای چیزی گرفت به جای مدرک فوق نشون داد؟

(2014-09-26 ساعت 11:01)Saber zeynabi نوشته:  سوال دومی که پیش میاد اینه که حتما مدرک 12 سال رو خواهند خواست؟کسی شده بره واسه مساحبه و مدرک نخواسته باشند؟

سلام دوست عزیز ببینید حداقل مدرک از دید آن ها دیپلم 12 ساله می باشد
حال شما اگر بیش از 12 سال درس خوندید مشکلی نیست . مدرک قوق دیپلم یا لیسانس به مدت چند روز از دانشگاهتون قرض بگیرید بعد برید اداره کل آموزش پرورش کشور در تهران اونجا براتون برگ معادل سازی میدن . که با توجه به اون قید شده که شما دروس پیش دانشگاهی را در دانشگاه خوندید لذا انگار شما دیپلم 12 ساله دارید.
ولی در کل اگر تا زمان مصاحبه مدارک شما آماده باشه مثال لیسانس شما همونو تنها هم ارائه بدید کفایت میکنه . نگران این مورد نباشید

موفق باشید Smile
شماره کیس ***6. رویت قبولی 10May. تعداد افراد 2 نفر. سفارت آنکارا . مصاحبه نیمه اول جولای . نتیجه 1 ضرب هر 2 نفر Big Grin . مقصد سیاتلRolleyes

تشکر کنندگان: lighter ، babak12 ، shanks ، King Eagle
محمود جان مرسی که جواب میدی ولی نکته ای که هست اینه که من ترم 2کاردانی ام مدرک لیسانس ندارم!بعدشم با اومدن به تهران مشکل دارم نمیدونی شعبه مشهدش کجاست؟
تشکر کنندگان:
سلام دوستان من لیسانسم تموم شده اما مدرک ام اماده نیست تا زمانی که پایان خدمت و این حرف ها ....ولی اصل مدرک فوق دیپلم رو دارم ...وشاید بشه مدرک موقت لیسانس رو هم بگیرم ولی شنیدم ارزش ترجمه نداره .....الان کدوم گزینه ؟

وقتی که غورباقه ها هفتیرکشن بهم حق انقدر زود پیر بشم......امان از روزی که دو زاریم پیش خودش فک کنه تراوله  Wink            ///////      سایه ها همیشه دروغ میگن!     //////
تشکر کنندگان:
(2014-09-26 ساعت 13:04)hameddjj نوشته:  سلام دوستان من لیسانسم تموم شده اما مدرک ام اماده نیست تا زمانی که پایان خدمت و این حرف ها ....ولی اصل مدرک فوق دیپلم رو دارم ...وشاید بشه مدرک موقت لیسانس رو هم بگیرم ولی شنیدم ارزش ترجمه نداره .....الان کدوم گزینه ؟

سلام

ببینید دوست عزیز مدرک موقت هم بیشتر مواقع ترجمه میشه مگر اینجه در آن قید شود ارزش ترجمه ندارد

شما کلا میتونید لیسانس را بزنید اینشالا اگر قبول شدید و مصاحبه رفتید و باز مدرک لیسانستونو نداشتید همون فوق دیپلم را نشون میدید و میفرمایید که در گرو دانشگاه است

لذا مشکلی نیست

موفق باشید

تشکر کنندگان: babak12
(2014-09-26 ساعت 11:39)Saber zeynabi نوشته:  محمود جان مرسی که جواب میدی ولی نکته ای که هست اینه که من ترم 2کاردانی ام مدرک لیسانس ندارم!بعدشم با اومدن به تهران مشکل دارم نمیدونی شعبه مشهدش کجاست؟

سلام دوست عزیز مشکلی نیست شما ترم 2 کاردانی هم باشی ترم 1 دروس پیش را پاس کردی . البته اینشاالله پس از قبولیت ترم 3 تمام کردی . شما همین الانشم میتونی یه ریز نمره ببری و اینکه کارت دانشجوییت که شما دانشجوی فوق دیپلم هستی باید بری تهران حتما . از مشهد کارت نمیشه
خلاصه شما میری آموزش پرورش کل مقطع متوسطه پیش آقای امیری میگی نامه معادل سازی می خواهم . ایشون هم مدرکتو چک میکنه ببینه شما خوندید یا نه . سپس برا صادر میکنه به همین راحتی

اصلا نگران این مورد نباش چون شما دانشجو هستی یعنی 12 سال دیپلمو داری

موفق باشی

تشکر کنندگان: babak12 ، S0SHiANT ، King Eagle

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان