کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سوالات مرتبط با مدرک تحصیلی در فرم ثبت نام
راستش من هنوز به جواب قانع کننده ای نرسیدم. چون در پست 44 همین تاپیک جناب مرتضی فرمودند (قرمز رنگ):
و تقریباً یک جورایی اعلام کردند که High school diploma رو انتخاب کنید

(2014-09-27 ساعت 22:19)morteza-dm نوشته:  دوستان توجه کنند
دیپلم : High school diploma
لیسانس و فوق دیپلم ( چه فنی و چه رشته های دیگه ): University degree
دانشجوی لیسانس و یا فوق دیپیلم در هر رشته ای : Some university courses
مدرک فنی حرفه ای ( منظور همون مدرکی که طی یک دوره 6 ماهه از فنی حرفه ای میگیرید مثل جوشکاری ، خیاطی و.... ) : Vocational school
بقیه موارد هم که کاملا گویا و مشخص هستند .

همچنین در پست 67 نیز جناب اشکان در عکسی که گذاشتند نشون داده که من باید High School, no degree انتخاب کنم

(2014-10-01 ساعت 22:08)اشکان 3D نوشته:  دوستان با توجه به سوالات زیادی که پرسیده میشه این فایل رو اپلود کردم تا همه ابهامات برطرف بشه و سوالات تکراری در مورد انتخاب واحد درسی کم بشه...Big Grin

[عکس: dylnv8xocg2ihtr1av8u.jpg]

منبع

و جناب بابک میفرمایند باید Vocational رو انتخاب کنم که از دید آقا مرتضی معنی دیپلم های 6 ماهه میده

(2014-10-02 ساعت 20:18)babak12 نوشته:  
(2014-10-02 ساعت 19:00)kadilak_2010 نوشته:  من دیپلم فنی حرفه ای کامپیوتر دارم و سابقه کاری که بشه اثبات کرد ندارم
الان میخوام پیش دانشگاهی رشته تجربی ثبت نام کنم که خرداد سال دیگه مدرک رو بگیرم.

1. الان در فرم ثبت نام باید چه گزینه ای رو انتخاب کنم ؟
2. اگر به جای پیش دانشگاهی برم دانشگاه آزاد تا خرداد سال دیگه 2 ترم گذراندم که به عبارتی تمام دروس پیش رو گذراندم. آیا کنسولگری این 2 ترم من رو قبول میکنه ؟
(این جوری اگر امسال قبول نشم تا خرداد سال بعدش فوق دیپلم هم دارم که انگاری معادل پیش دانشگاهی هم دارم
1-باید گزینه Vocational School انتخاب کنید
2-خیر شما برای کرفتن نامه معادل سازی پیش دانشگاهی باید مدرک فوق دیپلم داشته باشید
الان من با 3 جواب متفاوت روبرو هستم. اگر ممکنه دوستان بهتر راهنمایی کنند. با تشکر فراوان
Has Not Been Selected = DV 2015
Has Not Been Selected = DV 2016
من خسته ترين واژه ملموس شبم ,کاش در اين وسعت تاریک ، يک نفر درد مرا مي فهميد Sad
تشکر کنندگان:
دیپلم فنی 89 دارم. کاردانی پیوسته دی ماه 92 . گزینه دیپلم یا مدرک دانشگاهی ؟

فک کنم همون دیپلم بهتره. چون کاردانیم جایگزین پیش دانشگاهی میشه که ندارمش...
بر لب بحر فنا منتظریم ای ساقی

فرصتی دان که ز لب تا به دهان این همه نیست
تشکر کنندگان: King Eagle
(2014-10-03 ساعت 20:55)only_flight نوشته:  دیپلم فنی 89 دارم. کاردانی پیوسته دی ماه 92 . گزینه دیپلم یا مدرک دانشگاهی ؟

نه داداش شما بزن some university degree چون به قول دوستان مدرک دانشگاهی داری دیگه و یه سر هم برو به لینک توی امضای من کاملا توضیح داده
یکی این گوشـه دنیا تو رو میخونه پیوسـتهRolleyesDV میخواد خدا جونم نذارش اونو دست بستهWink

راه حل دیپلم 11 ساله ی فنی حرفه ای و کار و دانش

خدمت سربازی و قوانین راه های خروج از کشور
تشکر کنندگان: only_flight
(2014-10-03 ساعت 20:58)King Eagle نوشته:  
(2014-10-03 ساعت 20:55)only_flight نوشته:  دیپلم فنی 89 دارم. کاردانی پیوسته دی ماه 92 . گزینه دیپلم یا مدرک دانشگاهی ؟

نه داداش شما بزن some university degree چون به قول دوستان مدرک دانشگاهی داری دیگه و یه سر هم برو به لینک توی امضای من کاملا توضیح داده

جان حاج شهریار تا الان ده بار همون لینک رو خوندم Big Grin دیگه خداییش گیج شدم از بس این چند سال سر همین موضوع موندم....Smile

تشکر کنندگان:
(2014-09-27 ساعت 01:23)Mahmood129 نوشته:  
(2014-09-27 ساعت 00:34)ostokhan نوشته:  
(2014-09-26 ساعت 17:56)shanks نوشته:  
(2014-09-26 ساعت 16:36)Mahmood129 نوشته:  
(2014-09-26 ساعت 13:38)shanks نوشته:  مشکل خیلیا همینه از جمله خود من مدرک فوق دیپلم داریم ولی به خودم نمیدنش میگن یا سابقه کار بیار یا پول بده بگیرش تازه فک کنم گفتن چند سال دیگه اماده میشه!!!
حالا موندم اگر قبول شدم نتونستم اصلش رو بگیرم همین گواهی رو ببرم یا نه؟؟؟بعضی از دوستان گفتن سفارت گواهی قبول نمیکنه قابل ترجمه نیست.

دوست من اینشالا شما پس از قبولی به راحتی میتونی مدرکتو آزاد کنی واسه کاردانی یکی از آشناهامون شد ترمی 125 کلا داد آزاد شد ( کلا 500 هزار )به همین راحتی !!!!
نگران نباش .
ملاک اول قبولی شماست .
من خیلی وقته قبول شدم
اپر اینجور شما میگی خوبه زیاد نمیشه پس
فقط مشکل اینه به من گفتم 5 سال طول میکشه تا بتونی بگیریش!!!الکی نگفتن به نظر شما؟؟

کجا 500000 تومان؟؟؟ آزاد کردن مدرک اصلا زیر 6 7 میلیون نیستش. دانشنامتون 6 ماه بعد از تسویه حاضره و طول نمیکشه. والا من ندیدم با 500 تومان مدرک آزاد بشه

دوست عزیز سلام

ببینید مدرک با مدرک فرق میکنه

ایشون کاردانی گرافیک بودن از سال 88 تا 90 4 ترم

کلا شد 508 هزار تومان

اگر لیسانس یا فوق لیسانس بود بله حرف شما درسته . شما میتونید نرخ نامشو از دانشگاهتون بگیرید

نرخها بستگی به سال ورودی دانشگاه داره.

برای من ورودی بهمن 89 ، دانشگاه دولتی شهرستان ، ترمی 800 حساب کرده اگه بخوام مدرکو با پول ازاد کنم....حالا موندم دارم با گواهی عدم کاریابی به طور رایگان ازاد کنم.Big Grin ( فقط یک سال از مدرک باید بگزره تا اقدام کنم)

تشکر کنندگان:
(2014-10-03 ساعت 21:07)only_flight نوشته:  جان حاج شهریار تا الان ده بار همون لینک رو خوندم Big Grin دیگه خداییش گیج شدم از بس این چند سال سر همین موضوع موندم....Smile

خوب دیگه مشکلت چیه داداش؟ برو تهران کارتو راه بنداز دیگه معادل و بگیر
یکی این گوشـه دنیا تو رو میخونه پیوسـتهRolleyesDV میخواد خدا جونم نذارش اونو دست بستهWink

راه حل دیپلم 11 ساله ی فنی حرفه ای و کار و دانش

خدمت سربازی و قوانین راه های خروج از کشور
تشکر کنندگان: only_flight
(2014-10-04 ساعت 00:42)King Eagle نوشته:  
(2014-10-03 ساعت 21:07)only_flight نوشته:  جان حاج شهریار تا الان ده بار همون لینک رو خوندم Big Grin دیگه خداییش گیج شدم از بس این چند سال سر همین موضوع موندم....Smile

خوب دیگه مشکلت چیه داداش؟ برو تهران کارتو راه بنداز دیگه معادل و بگیر

زدم مدرک دانشگاه. دیگه حداقل همون دیپلم 12 ساله رو هم که داشته باشیم قبول میکنن.Cool

(2014-10-03 ساعت 19:43)kadilak_2010 نوشته:  راستش من هنوز به جواب قانع کننده ای نرسیدم. چون در پست 44 همین تاپیک جناب مرتضی فرمودند (قرمز رنگ):
و تقریباً یک جورایی اعلام کردند که High school diploma رو انتخاب کنید

(2014-09-27 ساعت 22:19)morteza-dm نوشته:  دوستان توجه کنند
دیپلم : High school diploma
لیسانس و فوق دیپلم ( چه فنی و چه رشته های دیگه ): University degree
دانشجوی لیسانس و یا فوق دیپیلم در هر رشته ای : Some university courses
مدرک فنی حرفه ای ( منظور همون مدرکی که طی یک دوره 6 ماهه از فنی حرفه ای میگیرید مثل جوشکاری ، خیاطی و.... ) : Vocational school
بقیه موارد هم که کاملا گویا و مشخص هستند .

همچنین در پست 67 نیز جناب اشکان در عکسی که گذاشتند نشون داده که من باید High School, no degree انتخاب کنم

(2014-10-01 ساعت 22:08)اشکان 3D نوشته:  دوستان با توجه به سوالات زیادی که پرسیده میشه این فایل رو اپلود کردم تا همه ابهامات برطرف بشه و سوالات تکراری در مورد انتخاب واحد درسی کم بشه...Big Grin

[عکس: dylnv8xocg2ihtr1av8u.jpg]

منبع

و جناب بابک میفرمایند باید Vocational رو انتخاب کنم که از دید آقا مرتضی معنی دیپلم های 6 ماهه میده

(2014-10-02 ساعت 20:18)babak12 نوشته:  
(2014-10-02 ساعت 19:00)kadilak_2010 نوشته:  من دیپلم فنی حرفه ای کامپیوتر دارم و سابقه کاری که بشه اثبات کرد ندارم
الان میخوام پیش دانشگاهی رشته تجربی ثبت نام کنم که خرداد سال دیگه مدرک رو بگیرم.

1. الان در فرم ثبت نام باید چه گزینه ای رو انتخاب کنم ؟
2. اگر به جای پیش دانشگاهی برم دانشگاه آزاد تا خرداد سال دیگه 2 ترم گذراندم که به عبارتی تمام دروس پیش رو گذراندم. آیا کنسولگری این 2 ترم من رو قبول میکنه ؟
(این جوری اگر امسال قبول نشم تا خرداد سال بعدش فوق دیپلم هم دارم که انگاری معادل پیش دانشگاهی هم دارم
1-باید گزینه Vocational School انتخاب کنید
2-خیر شما برای کرفتن نامه معادل سازی پیش دانشگاهی باید مدرک فوق دیپلم داشته باشید
الان من با 3 جواب متفاوت روبرو هستم. اگر ممکنه دوستان بهتر راهنمایی کنند. با تشکر فراوان
دوست عزیز
بزار یه مطلبی رو بهت بگم اولا این نامه معادل سازی برا کسایی هست که میخوان برا ادامه تحصیل برن اگر غیر اینه که اصلا نمیخواد بگیری . ثانیا : همون که من نوشتم رو بزن با خیال راحت .
شماره کیس: 2014AS70XX /تاریخ رویت قبولی: 25 MAY / تعداد : 1 نفر/ ارسال فرمهای سری اول: 3 June / کارنت شدن کیس: 10 April / مصاحبه : ابوظبی هفته سوم June / دریافت ویزا : چک AP برگه آبی/ آپدیت Ceas در تاریخ های 24 Jun و 2 و 3 و 8 July و 10 و 12 آگوست و 28 آگوست با ایمیل و 2 سپتامبر / مقصد :موندگار شدیم/
تشکر کنندگان:
(2014-10-03 ساعت 19:41)babak12 نوشته:  
(2014-10-03 ساعت 19:30)hamidrta نوشته:  دوستان بعد از اینکه گرین کارت قبول بشی و بری آمریکا

تکلیف کارت و محل زندگیت اونا چطوره؟معرفی به کار میشی و محل سکونت داری؟ یعنی از این بابت خیالمون راحت باشه

تو این زمنیه منو راهنمایی کنید.
خیر دوست عزیز
شما باید خودتون بتونید هزینه های زندگی مثل محل سکونت پیدا کردن کار و غیره فراهم کنید برای همین است که وقتی قبول میشید از شما مدرکی بابت تامین کردن هزینه های جاری میخوان به نام تمکن مالی یا اسپانسر
ممنون این مدرک یا اسپانسر چیه دوست عزیز؟
ممنون از شما؟

(2014-10-03 ساعت 19:39)King Eagle نوشته:  
(2014-10-03 ساعت 19:30)hamidrta نوشته:  دوستان بعد از اینکه گرین کارت قبول بشی و بری آمریکا

تکلیف کارت و محل زندگیت اونا چطوره؟معرفی به کار میشی و محل سکونت داری؟ یعنی از این بابت خیالمون راحت باشه

عزیز قرار نیست دولت اونجا بهت کار و خونه بده کی این چیزار و برات گفته؟!!!!!
خودت زحمت یکشی میگردی یه چندماهی کار پیدا میکنی.قیمت خونه هم که بستگی داره کجا بخوای بری.
شما فعلا بزار قبول بشی به امید خدا بقیشو دوستان گل مدیران عزیز مهاجرسرا کمکت میکنن Wink

ممنون عزیز

یعنی قبول شی کی هست اونجا کمکت کنه کار رو زندگی رو استارت بزنی!؟همین مدیرها اینا مشورت بهت می دن و جاهای معرفی می کنن برای کار اره؟
چقدر پول لازمه اولش؟به نظرتون
تشکر کنندگان:
(2014-10-04 ساعت 17:35)hamidrta نوشته:  
(2014-10-03 ساعت 19:41)babak12 نوشته:  

خیر دوست عزیز
شما باید خودتون بتونید هزینه های زندگی مثل محل سکونت پیدا کردن کار و غیره فراهم کنید برای همین است که وقتی قبول میشید از شما مدرکی بابت تامین کردن هزینه های جاری میخوان به نام تمکن مالی یا اسپانسر
ممنون این مدرک یا اسپانسر چیه دوست عزیز؟
ممنون از شما؟

(2014-10-03 ساعت 19:39)King Eagle نوشته:  

عزیز قرار نیست دولت اونجا بهت کار و خونه بده کی این چیزار و برات گفته؟!!!!!
خودت زحمت یکشی میگردی یه چندماهی کار پیدا میکنی.قیمت خونه هم که بستگی داره کجا بخوای بری.
شما فعلا بزار قبول بشی به امید خدا بقیشو دوستان گل مدیران عزیز مهاجرسرا کمکت میکنن Wink

ممنون عزیز

یعنی قبول شی کی هست اونجا کمکت کنه کار رو زندگی رو استارت بزنی!؟همین مدیرها اینا مشورت بهت می دن و جاهای معرفی می کنن برای کار اره؟
چقدر پول لازمه اولش؟به نظرتون
دوست عزیزم
این پست توسط بهداد عزیز تهیه شده مطالعه بفرمایید
و این که ایشاله بعد از قبولی مدیران برای شما کاری پیدا نمی کنن
بلکه شما باید تایپیکهای مربوطه مطا لعه بفرمایید و اطلاعات لازم که توسط دوسنان عزیزی که الان در یو اس اس هستند و در تایپیکهای مربوطه به اشتراک کذاشتن استفاده بفرمایید تا بتونید در بدر ورود اقدامات لازم انجام بدید
2015/Abu Dhabi
کلیرTongueWink
مقصد: کالیفرنیا
(2014-10-03 ساعت 11:58)babak12 نوشته:  
(2014-10-03 ساعت 11:10)lo30 نوشته:  
(2014-10-01 ساعت 12:30)babak12 نوشته:  
(2014-10-01 ساعت 12:08)lo30 نوشته:  سلام
من فوق ديپلم دارم و ديپلم هم 12 ساله بوده و پيش دانشگاهي ندارم و با سوالاتي كه دوستان پرسيدن بايد چه گزينه اي رو انتخاب كنم؟
ممنون
سلام دوست عزيز
university dagree

سلام
اين university degree كه گفتي بزنم به معني ليسانس نيست؟
نه فقط برای لیسانس نیست
دوست عزیز مکه شما الان مدرک دانشگاهی ندارید به واسطه فوق دیپلم
پس باید گزینه university degree انتخاب کنید

some university courses یعنی در حال تحصیل در یکی از مقاطع تحصیلی فوق دیپلم یا لیسانس
سلام.
بابت جواب قبلي ممنون.يه سوال ديگه اينه كه من ازدواج كردم و جدا شدم و مجرد هستم.بايد گزينه مجرد رو بزنم يا گزينه جداشده قانوني؟
ممنون
تشکر کنندگان:
من هر بار که واسه لاتاری ثبت نام می کنم همیشه این مدرک تحصیلی جز مشکلات من بوده.
من مدرک موقت لیسانس دستمه ولی مدرک اصلی ندارم متاسفانه.و چون دانشگاه سراسری درس خوندم در آوردن مدرک مکافاته.یا باید پول بدی درش بیاری یا تعهدت تموم بشه که نمی دونم چقدره و شرایطش چطوره.البته یه موردی هم شنیده بودم که یک سال بعد درخواستت یه اداره کار اگه واست کاری پیدا نشد می تونی مدرکتو در بیاری.البته شرطش اینه که کارت پایان خدمت داشته باشی که مال منم اوایل سال بعد تموم میشه سربازیم.
حالا من چی بزنم؟بزنم مدرک لیسانس گرفتم؟آیا بعدا در گرفتنش مشکلی نخواهم داشت؟آیا مدرک موقت کار آدمو راه میندازه؟
تشکر کنندگان:
Question 
درود به اساتید محترمSmile

سوالی داشتم که اگه کسی مطلع هست لطفا پاسخ بده

من مدرک 11 ساله هنرستان دارم و بصورت پیوسته هم فوق دیپلم گرفتم و در حال حاضر دانشجوی دانشگاه آزاد هستم و بهمن 94 (فوریه 2015 ) مدرک لیسانسم رو خواهم گرفت .
پرسش من اینه که من در حال حاضر بایست Some university courses ( دانشگاه بدون مدرک ) رو انتخاب کنم یا چیزه دیگه ای رو و آیا انتخاب Some university courses تاثیری در برنده شدن داره و یا فقط مدارک کامل مثل دیپلم لیسانس و ... شانس دارند البته میدونم که برنده شدن رندوم هست .

و آیا کسی تا حالا با انتخاب Some university courses برنده شده ؟

ممنون میشم اگه یکی از دوستان مطلع پاسخ بده
تشکر کنندگان:
(2014-10-04 ساعت 20:21)lo30 نوشته:  
(2014-10-03 ساعت 11:58)babak12 نوشته:  
(2014-10-03 ساعت 11:10)lo30 نوشته:  
(2014-10-01 ساعت 12:30)babak12 نوشته:  
(2014-10-01 ساعت 12:08)lo30 نوشته:  سلام
من فوق ديپلم دارم و ديپلم هم 12 ساله بوده و پيش دانشگاهي ندارم و با سوالاتي كه دوستان پرسيدن بايد چه گزينه اي رو انتخاب كنم؟
ممنون
سلام دوست عزيز
university dagree

سلام
اين university degree كه گفتي بزنم به معني ليسانس نيست؟
نه فقط برای لیسانس نیست
دوست عزیز مکه شما الان مدرک دانشگاهی ندارید به واسطه فوق دیپلم
پس باید گزینه university degree انتخاب کنید

some university courses یعنی در حال تحصیل در یکی از مقاطع تحصیلی فوق دیپلم یا لیسانس
سلام.
بابت جواب قبلي ممنون.يه سوال ديگه اينه كه من ازدواج كردم و جدا شدم و مجرد هستم.بايد گزينه مجرد رو بزنم يا گزينه جداشده قانوني؟
ممنون

خواهش می کنم دوست عزیز
باید گزینه Divorced انتخاب کنید
2015/Abu Dhabi
کلیرTongueWink
تشکر کنندگان:
(2014-10-04 ساعت 21:10)adelhastam نوشته:  درود به اساتید محترمSmile

سوالی داشتم که اگه کسی مطلع هست لطفا پاسخ بده

من مدرک 11 ساله هنرستان دارم و بصورت پیوسته هم فوق دیپلم گرفتم و در حال حاضر دانشجوی دانشگاه آزاد هستم و بهمن 94 (فوریه 2015 ) مدرک لیسانسم رو خواهم گرفت .
پرسش من اینه که من در حال حاضر بایست Some university courses ( دانشگاه بدون مدرک ) رو انتخاب کنم یا چیزه دیگه ای رو و آیا انتخاب Some university courses تاثیری در برنده شدن داره و یا فقط مدارک کامل مثل دیپلم لیسانس و ... شانس دارند البته میدونم که برنده شدن رندوم هست .

و آیا کسی تا حالا با انتخاب Some university courses برنده شده ؟

ممنون میشم اگه یکی از دوستان مطلع پاسخ بده
سلام دوست عزیز
چه شما با مدرک دیپلم ثبت نام کنید چه با مدرک دکتری تاثیری در برنده شدن شما نخواهد داشت
بلکه باید یکی از 2 شرط لازم(بعد از برنده شدن ) برای گرفتن ویزا داشته باشید که من در صفحات قبل توضیح دادم
شما باید همون گزینه Some university courses انتخاب کنید
2015/Abu Dhabi
کلیرTongueWink

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان