کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت
گرین کارت اعتبارش 10 ساله. اما اگر ببین شما بیشتر از این که داخل آمریکا باشید خارج آمریکایید، ممکنه کار به جاهای باریک بکشه. از وقتی گرین کارتتونو گرفتین طی 5 سال اگر هر سال حداقل 6 ماه پشت سر هم داخل آمریکا باشد (جمعا حداقل 2.5 سال)، می تونید درخواست بدید سیتسزن بشید.
Hope for the best. Expect the worst
Life is a play. We're unrehearsed
(2014-11-23 ساعت 14:38)taba60 نوشته:  سلام دوستان
من هنوز توذهنم یه سوالی دارم که واسم حل نشده است
من وقتی ویزا گرفتم و برای اولین بار وارد خاک آمریکا شدم گرین کارت رو میگیرم؟
این گرین کارت تاکی اعتبار داره؟ میخوام بدونم اگر من به دلایلی نتونستم سیتیزن بشم قضیه گرین کارت به چه صورته؟ باطل میشه یا نه؟
گرفتن گرین کارت به سیتیزن شدن یا نشدن ارتباط داره؟
ممنون میشم راهنماییم کنید.
درود بر شما
پاسخ سوال هاتون به ترتیب :
1- شما پس از اولین ورود به آمریکا و ثبت ورود در فاصله زمانی 30 تا 45 روز گرین کارتتون را دریافت می کنید . البته در ویزای شما جمله ای درج شده که می گوید پس از اولین ورود و مهر خوردن ویزا این ویزا تا یکسال حکم گرین کارت را دارد ( برای ورود به آمریکا و استفاده از آن بعنوان مدرک معتبر در داخل آمریکا )
2- اعتبار گرین کارت 10 سال است و اگر تا آن موقع سیتیزن نشده باشید و شرایطش را داشته باشید ... با درخواست شما و بررسی دولت نمدید می شود . این نکته ای یکی از کاربرها در پست قبلی عنوان کردند که دائمی هست به هیچ وجه صحت ندارد .
3- داشتن گرین کارت و اقامت در آمریکا پیش نیاز دریافت سیتیزن شیپی است . یادتون نره که گرین کارت مدرک اقامت دائمه و ویزای مالتی پل نیست .Big Grin
شما برای دریافت اطلاعات صحیح و کامل به این جا مراجعه کنید :
http://www.uscis.gov/tools/how-do-i-cust...-residents
موفق و پیروز باشید.
2014AS47XX ــ ساکنDFW  
هر وقت خواستی در مورد دیگران قضاوت کنی؛آروم تو دلت بگو: مگه من خودم کیم؟
امكان داره در طول يك ماه هم بتوني گرين كارت و ssn رو بگيري هم re entry permit ؟

تشکر کنندگان: taherifar ، atlantis770 ، 1362amin1362 ، Alex 2014
سلام بچه ها
من دو روزه كه امريكا ام ، امروز رفتم براي سوشيالم اقدام كنم كه بهم كفتن هنوز خيلي زوده و بايد ٢١ روز بكذره و بعد درخواست بديد
مشكل اينه كه من تو فرم دي اس 260 ادرس نيويوركو دادم ولي الان دالاس هستم ،، وقتي فرودكاه بودم و ازم ادرس رو پرسيدن ادرس دالاس رو دادم ... احتمالش هست كه گيرين كارت و سوشيال كارتمو اشتباهي نيويورك بفرستن ؟ براي پرداخت ١٦٥ دلار بايد برم اداره مهاجرت ؟ امروز رفتم ولي براي ده روز ديكه بهم قرار ملاقات دادن ... ممنون ميشم يه توضيح جامع درباره درخواست سوشيال و گيرين كارت بدين ... يه سوال ديكه اينكه بدون سوشيال سكوريتي نامبر ميتونم برم اداره dmv درخواست آيدي بدم يا نه؟
-شماره کیس:2015AS10##
-کنسولگری: ابوظبي
-ارسال فرمهای سری اول: 23 May
- نامه دوم: 20 September
-مصاحبه: 2014 November 10
- ویزا: November 13
- ورود به آمریکا: November 24
خُب اینم از اولین ۲۰۱۵ ای لاتاری
بهتون شادباش میگم و روزهای خوبی رو براتون آرزو میکنم
سفرنامه یادتون نره
احتمالش خیلی خیلی کمه که بره نیویورک ، پس نگران نباشید ، شما میتونید برید اداره سوشیال میتونید از ادرستون اطمینان پیدا کنید و اگه یکم زرنگ باشید شماره سوشیال رو بگیرید ، اما تا اومدنش باید کمی صبر کنید .
به نظرم تو این مدت که وقت دارید ،حساب بانکی رو اوکی کنید .
دونا مدرک شناسایی کافیه ، یکیش که پاسپورته ، اما دومی ، اگه گواهی نامه رانندگی بین المللی دارید امتحانش کنید و یا میتونید از ویزاتون که ارزش گریین کارت رو داره استفاده کنید .، ولی باید کمی با بانک دار رایزنی کنی

اما ۱۶۵$ ، نه نیازی نیست به جایی مراجعه کنی ، از طریق سایت باید پرداخت بشه ، تو مهاجرسرا یه پست هست که کاملا توضیح داده مدیران لینک بدن لطفا
و سوال آخری نمیدونم ، ولی دوستان میگن بدون سوشیال آمریکا هیچ غلطی نمیشه کرد.

بی خبر رفتی ناقولا ، سفرنامه بده بینم چه خبره اونجا ، عاقا سفرنامه بدون قیمت فایده نداره من لایک نمیکنم

سفرنامه یادتون نره
احتمالش خیلی خیلی کمه که بره نیویورک ، پس نگران نباشید ، شما میتونید برید اداره سوشیال میتونید از ادرستون اطمینان پیدا کنید و اگه یکم زرنگ باشید شماره سوشیال رو بگیرید ، اما تا اومدنش باید کمی صبر کنید .
دونا مدرک شناسایی کافیه ، یکیش که پاسپورته ، اما دومی ، اگه گواهی نامه رانندگی بین المللی دارید امتحانش کنید و یا میتونید از ویزاتون که ارزش گریین کارت رو داره استفاده کنید .، ولی باید کمی با بانک دار رایزنی کنی

اما ۱۶۵$ ، نه نیازی نیست به جایی مراجعه کنی ، از طریق سایت باید پرداخت بشه ، تو مهاجرسرا یه پست هست که کاملا توضیح داده مدیران لینک بدن لطفا

بی خبر رفتی ناقولا ، سفرنامه بده بینم چه خبره اونجا ، عاقا سفرنامه بدون قیمت فایده نداره من لایک نمیکنم

(2014-11-26 ساعت 04:14)Mrng93 نوشته:  سلام بچه ها
من دو روزه كه امريكا ام ، امروز رفتم براي سوشيالم اقدام كنم كه بهم كفتن هنوز خيلي زوده و بايد ٢١ روز بكذره و بعد درخواست بديد
مشكل اينه كه من تو فرم دي اس 260 ادرس نيويوركو دادم ولي الان دالاس هستم ،، وقتي فرودكاه بودم و ازم ادرس رو پرسيدن ادرس دالاس رو دادم ... احتمالش هست كه گيرين كارت و سوشيال كارتمو اشتباهي نيويورك بفرستن ؟ براي پرداخت ١٦٥ دلار بايد برم اداره مهاجرت ؟ امروز رفتم ولي براي ده روز ديكه بهم قرار ملاقات دادن ... ممنون ميشم يه توضيح جامع درباره درخواست سوشيال و گيرين كارت بدين ... يه سوال ديكه اينكه بدون سوشيال سكوريتي نامبر ميتونم برم اداره dmv درخواست آيدي بدم يا نه؟

سفرنامه یادتون نره

Case No:2015AS2000
Ds260:23may2014
Second update: 15 Aug 2014
Interview:Ankara 20 Oct 2014
کلیرشده در تاریخ 30/January 2015
seattle 13/07/2015
از پاسخ دادن به سوالات شما شدیدا کیف میکنیم

مدارک پستی آنکارا
نرخنامه مترجم رسمی
تمکن مالی بانک ملی
تشکر کنندگان: taherifar ، Mrng93 ، Mahboy ، atlantis770 ، t_arian_n ، jupiterx ، 1362amin1362 ، Memolk ، Alex 2014 ، alirezanz
(2014-11-15 ساعت 23:32)peymanmohajer نوشته:  
(2014-11-13 ساعت 15:48)reza.aa نوشته:  elchin_f و سحر جان پیشنهاد من برای چند تیکه وسیله که اونجا پول خون آدمه و تو ایران خیلی ارزون
کابل یو اس بی و رابط های تلوزیون و اینجور دم و دستگاه ها البته شاید بعضی دوستان بگن فقط به درد آدمای فنی میخوره
اما یه کابل یو اس بی اپل اونجا چند ده دلاره و تو ایران ده هزارتومنیش هم پیدا میشه
اون هم به خاطر بحث مالیات هستش ،اینچیزا تو ایران از خود چین هم ارزونتره چون همش قاچاقه

ميدونم كه اينجا جاي بحث اين چيز ها نيست ، فقط خواستم جواب اين دوست خوبم رو بدم ، همون كابل usb اپل كه شما مي فرمابيد 25 هزار تومان هست ، اون كابل تقلبي هست ، كه با 15 هزار تومان هم ميشه خريدش
اما اگر اصلي باشه زير 100 هزار تومان پيدا نخواهيد كرد
مثلا قيمت tv قيمتش خيلي مناسبه مخصوصا الان توي black friday !
مثلا تلوزيون 50 in از كمپاني lg رو 750 دلار كه با ماليات باز هم از ايران ارزونتره ،

تشکر کنندگان: taherifar ، t_arian_n ، 1362amin1362 ، Alex 2014 ، alirezanz
سلام بچه ها،خوبین؟من سه روزه که رسیدم سن خوزه،کسی از دوستان اینجا نیست از جدیدیا یا سالهای قبل؟؟دوست دارم اگه کسی هست ببینمش خوشحال میشم
شماره کیس: **2015AS5/تاریخ رویت قبولی:may1/ کنسولگری:ankara/ تعداد افراد منظور در کیس :1/ ارسال فرمهای سری اول:22May/ مصاحبه:2oct/ دریافت ویزا:2oct!!/ ورود به آمریکا:25 NOV،
(2014-11-29 ساعت 01:28)sahar63 نوشته:  سلام بچه ها،خوبین؟من سه روزه که رسیدم سن خوزه،کسی از دوستان اینجا نیست از جدیدیا یا سالهای قبل؟؟دوست دارم اگه کسی هست ببینمش خوشحال میشم

سحر جان شما خیری ضربتی رفتی فک کنم الان افیسره بفهمه حسودیش بشه
سفرنناثه به امریکا یادت نره ، ریز کارات رو بهمون بگو کمی اماده بشیم و از تجربه شما استفاده کنیم
Case No:2015AS2000
Ds260:23may2014
Second update: 15 Aug 2014
Interview:Ankara 20 Oct 2014
کلیرشده در تاریخ 30/January 2015
seattle 13/07/2015
از پاسخ دادن به سوالات شما شدیدا کیف میکنیم

مدارک پستی آنکارا
نرخنامه مترجم رسمی
تمکن مالی بانک ملی
تشکر کنندگان: HERMES7 ، MJAVADIAN ، L_haam ، taherifar ، ofrfar ، miyu ، t_arian_n ، jupiterx ، 1362amin1362 ، Alex 2014
(2014-11-29 ساعت 01:28)sahar63 نوشته:  سلام بچه ها،خوبین؟من سه روزه که رسیدم سن خوزه،کسی از دوستان اینجا نیست از جدیدیا یا سالهای قبل؟؟دوست دارم اگه کسی هست ببینمش خوشحال میشم

تبریک میگم و امیدوارم آینده روشنی در انتظارتون باشه
این دوستمون http://mohajersara.com/user-58525.html خانم هستن و ساکن سن خوزه، ایشون هم به تازگی وارد امریکا شدن Wink
2015AS53$$ - DS260: 04 June - Current:13 April - Interview: 03 June - Ankara - CEAC updated: 28 Apr - 20 May - 30 May - 03 Jun - 08 Jun - 09 Jun - 12 Jun (01) - After 60 days: 13 Agu (01- Nightly) - 14 Agu(01) - 14 Agu (01 & 02) :Chang " /" to "or" - Clear: 18 Agu - Visa: 27 Agu - Virginia

My Nephew:2016AS1$$ - Interview: 01 Oct - Visa: 05 Oct - Virginia
تشکر کنندگان: taherifar ، HERMES7 ، atlantis770 ، t_arian_n ، k1_m_1358 ، 1362amin1362 ، Alex 2014

به به خوش به حالت بابا خوش شانس
تشکر کنندگان: taherifar ، 1362amin1362 ، Alex 2014

خوش امدید

Smile
گرفتن ویزای یک ضرب در آگوست برای لاتاری 2013 با کیس نامبر 9925 در تنها سالی که قبولی مرحله دوم اعلام شد که ما جزو اون خوش شانسها بودیم Big GrinBig Grin - ساکن سن حوزه از سپتامبر 2013
تشکر کنندگان: 1362amin1362 ، Alex 2014
دوستان عزيز من يازده بهمن ميرم ال اي ، اكه كسي واسه خونه كرفتن بايه هست لطغا بيغام خصوصي بدين ، ميتونيم باهم خونه هاي خوب و ارزوني اجاره كنيم
تشکر کنندگان: 1362amin1362 ، Alex 2014
با سلام
پرواز من به امریکا هفته اینده است و واکسن هپاتیت مرحله سومم رو بایذ این هفته بزنم .از اونجاییکه دکتر اونگان کارت زرد منو گرفت و بجای اون یک برگه سفید حاوی اظلاعات کلی معاینه و واکسیناسیون به من داد کسی از دوستان اطلاع داره برای واکسن هپاتیت مرحله سومم باید چه بکنم و ایا لازمه مجدد کارت زرد از پاستور بگیرم ازونجاکه به نظر نمیاد افسر امریکایی در ورودم مسول رویت و تایید کارت واکسن باشه لظفا راهنمای کنید
با تشکر بسیار
you never khnow how strong you are
until being strong
is the only choice you have
CN:2014as76xx - تعداد اعضای کیس 2 نفر- کنسولگری: آنکارا - خودم ویزای یه ضرب - همسرم: بازمانده از لاتاری2014 Sad
تشکر کنندگان: t_arian_n ، 1362amin1362 ، Alex 2014
آقا من توي اكانتم توي سايت uscis آدرسمو آپديت كردم و ١٦٥ دلار هم پرداخت شد ... بنظرتون الان ديكه بايد مطمئنم باشم كه گيرين كارت به آدرس جديد ميره يا احتمالات ديگه اي هم ميدين ؟
-شماره کیس:2015AS10##
-کنسولگری: ابوظبي
-ارسال فرمهای سری اول: 23 May
- نامه دوم: 20 September
-مصاحبه: 2014 November 10
- ویزا: November 13
- ورود به آمریکا: November 24
تشکر کنندگان: atlantis770 ، sunflower00 ، 1362amin1362 ، Alex 2014
(2014-12-06 ساعت 09:47)Mrng93 نوشته:  آقا من توي اكانتم توي سايت uscis آدرسمو آپديت كردم و ١٦٥ دلار هم پرداخت شد ... بنظرتون الان ديكه بايد مطمئنم باشم كه گيرين كارت به آدرس جديد ميره يا احتمالات ديگه اي هم ميدين ؟
درود بر شما و آرزوی موفقیت روز افزون

1- اگر در اکانت شما در USCIS آدرس درست ثبت شده باشد دیگر جای نگرانی نیست چون USPS بر اساس همین آدرس کارت شما را بدستتان می رساند و گزینه دیگری درکار نیست .
2- پس از اینکه USCIS شماره IOE را به کیس شما اختصاص داد از آدرس زیر پیگیر روند کارتان باشید :
https://egov.uscis.gov/casestatus/landing.do

این هم یک اسکرین شات از صفحه مربوطه که البته شکل و شمایلش قدری هم نسبت به قبل تغییر کرده است :
[عکس: zyePu.png]
در محل Receipt Number شماره ای که با IOE شروع می شود را وارد و وضعیت پروندتون را چک کنید . این سایت تا تحویل گرین کارت به آدرستون وضعیت را نشان میدهد در ضمن لینک مستقیم به پست دولتی را هم دارد (قبلاً نداشت )
موفق باشید.
2014AS47XX ــ ساکنDFW  
هر وقت خواستی در مورد دیگران قضاوت کنی؛آروم تو دلت بگو: مگه من خودم کیم؟

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان