کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بحث وتبادل نظر در خصوص آنالیز فایل CEAC 2015
با سلامو
دو نکته را می خواستم بگم دوستان اگر اشتباه است تصحیح بفرمایند
1) من فکر می کنم این شماره هایی که در CEAC داده ای در ارتباط با آنها وجود ندارد مربوط به پر شدن ظرفیت است به این معنی که افراد بعد از انتخاب شدن در لاتری هر کدام شماره ای دارند حال مثلا اگر KCC نیاز به 5000 هزار نفر دارد که این 5000 هزار نفر در رنج 10000 شمار پراکنده هستند, به طبع یک سری از شماره ها خالی می ماند که همان شماره هایی است که می گوید داده ای در ارتباط با آنها موجود نیست.
2) همچنین شماره هایی که در جلوی آنها AT NVC می زند صرفا شماره هایی که کارنت نشده اند یا نامه دوم برای آنها نیامده نمی باشند و افرادی که در ابتدا قبول شده اند ولی فرم های خود را نفرستاند را نیز شامل می شود, حال اگر این مورد آخر نباشد وای به حال ما چون با این روند فکر نکنم تا آخر سال بیشتر از 5000 نفر را به مصاحبه دعوت نمایند
با تشکر اساتید فن لطفا پاسخ دهند
شماره كيس نامبر: 00005xxx, تاريخ رؤيت قبولى: 1 may, سفارتخانه: آتکارا انتقال به ابوظبی, تاريخ ارسال فرم 260: 20 may, تاريخ كارنت شدنMarch 12, تاریخ رویت فرم دوم: 24 مارس, تبدیل In Transit به Ready: اپریل 23 تاريخ مصاحبه: 11 May, وضعیت: چک امنیتی, آپدیت: 23 آوریل, 11 می, 14 می, 17 می, 18 می (گروهی, روز)، 19 (شب, فقط خودم), شناخته شدن نامم توسط سایت ابوظبی بعد از 11 روز, 21 آپدیت سفارت
تشکر کنندگان: bahar101 ، َalikh ، soruosh ، farrokh33
(2015-01-13 ساعت 09:01)khalilkhah نوشته:  با سلامو
دو نکته را می خواستم بگم دوستان اگر اشتباه است تصحیح بفرمایند
1) من فکر می کنم ا
با تشکر اساتید فن لطفا پاسخ دهند

سلام دوست عزیز.
به نظر من (نه قطعن) وقتی شما فرم DS260 رو پر می کنین و شماره تاییدیه دریافت می کنین یقینن پروندتون توی KCC هستش و قاعدتن می زنه at nvc (البته اگه هنوز کارنت نشده باشن)
در مورد افرادی که فرم رو هنوز سابمیت نکردن قاعدتن داخل CEAC چیزی دیده نمیشه.
موفق باشیم همه Wink
کیس: 6xxx/ ابوظبی/مصاحبه: 16 آگوست / AP / کلیر : Has not been selected : was better than this
تشکر کنندگان: bahar101 ، Pourvash ، soruosh ، amir piri
این دوره برخلاف دوره های پیش، همه کیسها در CEAC شناخته میشن (حتی کیسهایی که هنوز اقدام نکردن و فرم نفرستادن)
فقط اگه کیس نامبر خالی باشه پیام Your search did not return any data. میده
برای اطلاعات بیشتر صفحه اول همین تاپیک رو مطالعه کنید.
تشکر کنندگان: farrokh1675 ، Mahboy ، babak12 ، bahar101 ، A_A ، soruosh ، areb1356 ، Alex 2014 ، shahin2737 ، َalikh
(2015-01-14 ساعت 03:22)Kaveh نوشته:  این دوره برخلاف دوره های پیش، همه کیسها در CEAC شناخته میشن (حتی کیسهایی که هنوز اقدام نکردن و فرم نفرستادن)

کاملا با نظر شما موافقم, زیراکه من شماره های 3700 تا 3820 را که جز آخرین کارنتی می باشند را بررسی کردم غالبا جهت مصاحبه Ready میزند ولی در شماره های زیر 1000 که قائدتا تا حالا باید مصاحبه رفته باشند حود 50 درصد در حالت At NVC است که نمی تواند صرفا هنوز جهت مصاحبه برنامه ریزی برایشان نشده باشد.
حال سوال این است چرا اینقدر کند عمل می کنند؟
تنها جوابی که به نظرم می رسد این است که قرار است از آسیا کمتر گرفته شود چونکه آسیا در مقایسه با دو سال قبل عقب تر ولی افریقا یا اروپا بسیار جلوتر می باشند.
لطفا اساتید نظر بدهند
شماره كيس نامبر: 00005xxx, تاريخ رؤيت قبولى: 1 may, سفارتخانه: آتکارا انتقال به ابوظبی, تاريخ ارسال فرم 260: 20 may, تاريخ كارنت شدنMarch 12, تاریخ رویت فرم دوم: 24 مارس, تبدیل In Transit به Ready: اپریل 23 تاريخ مصاحبه: 11 May, وضعیت: چک امنیتی, آپدیت: 23 آوریل, 11 می, 14 می, 17 می, 18 می (گروهی, روز)، 19 (شب, فقط خودم), شناخته شدن نامم توسط سایت ابوظبی بعد از 11 روز, 21 آپدیت سفارت
تشکر کنندگان: bahar101
کسی میدونه معمولا چند روز قبل از نامه دوم تو سایت CEAC وضعیت کیس از NVC به TRANSIT تغییر مکنه
در انتظار قبولی
تشکر کنندگان:
(2015-01-14 ساعت 09:09)khalilkhah نوشته:  
(2015-01-14 ساعت 03:22)Kaveh نوشته:  این دوره برخلاف دوره های پیش، همه کیسها در CEAC شناخته میشن (حتی کیسهایی که هنوز اقدام نکردن و فرم نفرستادن)

کاملا با نظر شما موافقم, زیراکه من شماره های 3700 تا 3820 را که جز آخرین کارنتی می باشند را بررسی کردم غالبا جهت مصاحبه Ready میزند ولی در شماره های زیر 1000 که قائدتا تا حالا باید مصاحبه رفته باشند حود 50 درصد در حالت At NVC است که نمی تواند صرفا هنوز جهت مصاحبه برنامه ریزی برایشان نشده باشد.
حال سوال این است چرا اینقدر کند عمل می کنند؟
تنها جوابی که به نظرم می رسد این است که قرار است از آسیا کمتر گرفته شود چونکه آسیا در مقایسه با دو سال قبل عقب تر ولی افریقا یا اروپا بسیار جلوتر می باشند.
لطفا اساتید نظر بدهند

ببینید دوستان فکر کنم هر کسی که کارنت شده و فورمهاش رو تا اخر جولای فرستاده سایت رییدی نشون میده اما اگر کارنت شده کیس و فرمه ها در اگوست یا بعد از ان سابمیت شده ات ان وی سی نشون میده مثلا مثل کیس من که دو شماره ای هست اما دیر فرستادم و ان وی سی نشون میده
[color=#00BFFF][b]
کیس نمبر:2015as18/رویت قبولی:15aug/فرستادن فورم:3sep/کارنت شدن کیس:sep
تعداد افراد کیس:یک/نامه دوم:24 فوریه/مصاحبه:نیمه اول اپریل/ویزا:22 اپریل/ورود اول جون/اورنج کانتی
Tongue
تاریخ گرفتن سوشال یک هفته بعد از ورودBig Grin
گرین کارت 30 روز بعد از ورود
لیورپول نیویورک
تشکر کنندگان: bahar101 ، Alex 2014
فایل آپدیت شده میانه ژانویه CEAC توسط سیمون
کیس نامبر: 2015AS2XXX>سفارت: ابوظبی> ارسال فرم ها: 19 می> کارنت: 8 سپتامبر> مصاحبه : نوامبر> کلیر: فوریه|| تعداد اعضای کیس: دو نفر || مقصد : هیوستون Big Grin
تشکر کنندگان: Aghaman ، m.ghoreishi ، Mahboy ، soruosh ، Alex 2014 ، shahin2737
(2015-01-20 ساعت 12:59)behdadK نوشته:  فایل آپدیت شده میانه ژانویه CEAC توسط سیمون

مرسی بنظرم صبر میکرد با اومدن نامه دوم فایل میکرد بهتر بود! Smile
ولی بازم دستش درد نکنه
تشکر کنندگان: Alex 2014
گذاشته دقیقا قبل از نامه دوم گرفته که ببینه نامه دوم ها میاد چطوری تغییر میکنه
کیس نامبر: 2015AS2XXX>سفارت: ابوظبی> ارسال فرم ها: 19 می> کارنت: 8 سپتامبر> مصاحبه : نوامبر> کلیر: فوریه|| تعداد اعضای کیس: دو نفر || مقصد : هیوستون Big Grin
تشکر کنندگان: laleht ، HERMES7 ، m.ghoreishi ، Mahboy ، Alex 2014
(2015-01-20 ساعت 13:02)behdadK نوشته:  گذاشته دقیقا قبل از نامه دوم گرفته که ببینه نامه دوم ها میاد چطوری تغییر میکنه

او لالالا! Cool
تشکر کنندگان: Mahboy ، Alex 2014
(2015-01-20 ساعت 12:59)behdadK نوشته:  فایل آپدیت شده میانه ژانویه CEAC توسط سیمون

با بررسی فایل ارائه شده میتوان به نتایج زیر رسید
البته من نتایج آماری آن را مشخص میکنم و قطعا تحلیل کامل آن می ماند برای اساتید
اگر فقط سه سفارت ابوظبی و آنکارا و ایروان را درنظر بگیریم به عدد 601 کیس معادل 1181 نفر میرسیم که تقریبا همان عدد دو نفر به ازای هر کیس را تایید میکند (عدد دقیق آن 1.965 است )
601 کیس یاد شده در 5 حالت تقسیم شده اند :
1 - Administrative Processing - شامل 213 کیس و 437 نفر که از این 437 نفر ،413 نفر در همان حالت AP بوده و 24 نفر دیگر دز ستون Ready قرارگرفته اند
2- Issued - شامل 168 کیس و 308 نفر ، 269 نفر Issued و 39 نفر در ستون AP قرار گرفته اند
3 - Refused - شامل 8 کیس و 22 نفر ، 8 نفر Refused و 12 نفر AP و 2 نفر هم در ستون Ready قرارگرفته اند
4 - Ready - شامل 211 کیس و 412 نفر
5 - Transfer in Progress - شامل 1 كيس و 2 نفر
البته نتايج هر سفارت به طور مجزا هم استخراج شده که اگر لازم بود اعلام میشود
شماره کیس: 2015AS4XXX
دریافت ویزا : همسر و پسرجان روز مصاحبه  ----  خودم 13 جولای
کلیرشدن خودم : کمتر از 100 روز
نکته ی کنکوری    سربازی : س پ ا ه
تشکر کنندگان: Mahboy ، HERMES7 ، farrokh1675 ، soruosh ، MASTAN1 ، Alex 2014 ، bahar101 ، fa15
البته کیس هایی که جلوش زده refused نفر اصلی اش رفیوز شده ولی باقی نفرات ممکنه رفیوز و یا AP و یا حتی Ready باشند ولی به هر حال رفیوز شده کل اون کیس.
تشکر کنندگان: Mahboy ، laleht ، soruosh ، Alex 2014 ، bahar101
(2015-01-20 ساعت 15:50)behdadK نوشته:  البته کیس هایی که جلوش زده refused نفر اصلی اش رفیوز شده ولی باقی نفرات ممکنه رفیوز و یا AP و یا حتی Ready باشند ولی به هر حال رفیوز شده کل اون کیس.

دقیقا ولی بنده فقط آمار موجود را استخراج کردم
ضمنا آمار بقیه سفارت ها هم به جز سه سفارت معروف ایرانی ها به شرح ذیل است
1283 کیس معادل 2414 نفر

1115 نفر Issued
33 نفر refused
184 نفر AP
1081 نفر Ready
1 نفر Transfer in Progress
عدد بسیار جالب برای این 2414 نفر عدد مربوط به AP است : 184 !!!!!!!!!
تشکر کنندگان: farrokh1675 ، soruosh ، Mahboy ، MASTAN1 ، Alex 2014 ، bahar101 ، goliii
(2015-01-20 ساعت 15:47)Aghaman نوشته:  

با بررسی فایل ارائه شده میتوان به نتایج زیر رسید
البته من نتایج آماری آن را مشخص میکنم و قطعا تحلیل کامل آن می ماند برای اساتید
اگر فقط سه سفارت ابوظبی و آنکارا و ایروان را درنظر بگیریم به عدد 601 کیس معادل 1181 نفر میرسیم که تقریبا همان عدد دو نفر به ازای هر کیس را تایید میکند (عدد دقیق آن 1.965 است )
601 کیس یاد شده در 5 حالت تقسیم شده اند :
1 - Administrative Processing - شامل 213 کیس و 437 نفر که از این 437 نفر ،413 نفر در همان حالت AP بوده و 24 نفر دیگر دز ستون Ready قرارگرفته اند
2- Issued - شامل 168 کیس و 308 نفر ، 269 نفر Issued و 39 نفر در ستون AP قرار گرفته اند
3 - Refused - شامل 8 کیس و 22 نفر ، 8 نفر Refused و 12 نفر AP و 2 نفر هم در ستون Ready قرارگرفته اند
4 - Ready - شامل 211 کیس و 412 نفر
5 - Transfer in Progress - شامل 1 كيس و 2 نفر
البته نتايج هر سفارت به طور مجزا هم استخراج شده که اگر لازم بود اعلام میشود
یه مطلب جالبی که به نظرم رسید اینجا بنویسم اینه که :
اگر فرض کنیم آمار کیس های ثبت شده در نظر سنجی مهاجر سرا پراکندگی خطی و ثابتی داسته باشند یعنی تا کارنتی های گذشته (3825) تقریبا 280 کیس در مهاجرسرا ثبت نام کرده اند ، البته چند تا بالا و پایین خیلی فرقی نمیکنه
حالا اگر به جدول سیمون هم نگاه کنیم میبینیم تا شماره کیس 3825 تقریبا برای 600 نفر نامه دوم ارسال شده معادل 1181 نفر
یعنی تقریبا از هر دو کیسی که شرایط کامل مهاجرت دارند و فرم 260 را هم به درستی پر کرده اند و اکنون در سیس کیسشان شناخته میشود ، یک نفرشان در نظر سنجی مهاجرسرا شماره کیس خود را درج کرده است ( البته قطعا استثنا هایی هم وجود دارد مثل کسانی که فرم را دیر فرستاده اند و سیس آنها را نمیشناسد ) پس اگر خیلی تقریبی نگاه کنیم به نظر میرسد اگر فرض بر پراکندگی ثابت کیس ها باشد ما میتوانیم آمار نظر سنجی مهاجرسرا را در 2 یا دقیقتر در 2/14 ضرب کنیم و تخمینی از کیس هایی که به مصاحبه میروند داشته باشیم میتوانیم بگوییم حدودا 1427 کیس از ایران برای رفتن به مصاحبه اقدام میکنند
حالا اگر این عدد در 2 که تعداد متوسط افراد حاضر در کیس هستند ضرب شود به عددی کمتر از 3000 میرسیم
حالا اگر این آمار 20 درصد هم خطا داشته باشد همان حدود 3500 نفر میشود که با این تفاصیل به نظر میرسد امسال اگر روند به همین شکل باشد به تمام افرادی که مدارک کامل داشته باشند و فرمشان را هم ارسال کرده باشند انشاالله ویزا میرسد
امیدوارم که همینطور باشد ولی قطعا با آمار ماه بعد سیمون بهتر میتوان این نوشتار رو تحلیل کرد
تشکر کنندگان: milad.nas ، behdadK ، ofrfar ، Alex 2014 ، HERMES7 ، laleht ، m.ghoreishi ، بابراس ، bahar101 ، farrokh1675 ، goliii ، َalikh ، AliReza.Sh

خب این یه آمار دیگه از فایل سیمون که خیلی جالبه :
اگر تک تک سفارت ها بررسی کنیم به این نتیجه میرسیم که :
در آنکارا 860 نفر یا مصاحبه کرده اند یا آماده مصاحبه هستند که از این تعداد 540 نفر مصاحبه شده اند و 172 نفر ویزایشان آماده شده است یعنی 31/85 درصد
در ایروان 85 نفر یا مصاحبه کرده اند یا آماده مصاحبه هستند که از این تعداد 47 نفر مصاحبه شده اند و 18 نفر ویزایشان آماده شده است یعنی 38/29 درصد
در ابوظبی 236 نفر یا مصاحبه کرده اند یا آماده مصاحبه هستند که از این تعداد 155 نفر مصاحبه شده اند و 80 نفر ویزایشان آماده شده است یعنی 51/61 درصد

خوب به نظر شما یعنی ابوظبی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟
تشکر کنندگان: bahar101 ، milad.nas ، farrokh1675 ، SAAM_60 ، Mahboy

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان