کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مشکل سربازی و اجازه خروج از کشور
(2016-01-19 ساعت 12:10)camaro نوشته:  سلام ،دوستان، مدیرا ما رو راهنمایی کنین تورو خدا...
دوستان من و همسر ویزای یک ضربو گرفتیم خدا رو شکر، فقط من سربازی دارم و اعزامم اردیبهشت سال دیگس، سربازیم هم با توجه به کسریهایی که دارم 1 سالو دو سه ماه میوفته، به نظرتون پاس سفید بگیرم بیام سربازیو برم و تو این مدت از نظر زبان و مالی خودمو آماده کنم بعد برم یا یه سر برم بمونم؟ شما بودین چیکار میکردین؟
شرایط: متاهل، 30 ساله، زبان : در حد بچه 4 ساله آمریکایی!، درآمد الان 3.5-4 م ت ماهیانه، وابستگی خانوادگی: متوسط به بالا
به نظرتون اگر الان برم ممکنه نتونم دیگه هیچ وقت نتونم بیام ایران سر بزنم یا بازم از این قانونای خرید خدمت میذارن؟
"آیا کسی نیست که مرا یاری کند؟"

اول از همه تبریک میگم

مشکل سربازی برای افرادی هست که در زمان خدمت هستن
یه کم واضح تر توضیح بدم
وقتی شما باید اعزام بشین در مورد خدمت رفتن شما گیر خیلی زیادی میدن
یه قانون خدمت اینه که شما در صورت فرار بعد از چند سال میتونین با توجه به مدرکتون خدمتتون رو بخرین
این قانون شبیه به گرفتن مجو برای اسلحه های بدون مجوز هست
یه فراخوان میزنن و میگن: برای مثال، افراد فراری 5 سال با مدرک لیسانس میتونن با 30 میلیون کارت پایان خدمتشون رو بگیرن
یکی از اقوام ما همین چند وقت پیش مدرکشو گرفت 20 میلیون که لیسانس بود و 8 سال هم فرار کرده بود

با توجه به شرایط آمریکا درآمد شما برای تبدیل به ریالِ ایران خیلی خوب هست
30 میلیون که فرض کنیم میشه 8 هزار دلار که توی 5-6 سال ذخیره کردنش خیلی خیلی راحت هست به نظرم

از اون طرف 1 سال و نیم خارج از آمریکا بودن یعنی 1 سال و نیم دیر تر سیتیزن شدن، 1 سال و نیم کم نیست، من به شخصه حاضرم برای 1 سال و نیم 30 هزار دلار هم بدم

توی اون مدت هم با جامعه آمریکا اخت میشین و شرایط زندگیتون خیلی بهتر میشه

به نظر من زمان رو از دست ندین و بعدش خدمت رو بخرین، اینجا پول داشته باشی خدمت که هیچی حکم اعدامیتو هم میتونی بخری، پس نگران خدمتت نباش
برای دیدار خانواده هم به جای این که شما برگردین با یه دعوت نامه خانواده میان و یه تفریح درست و حسابی هم میکنن

باز این نظر منه، ببینیم بقیه دوستان که وارد تر هستن چی میگن
Life Is a One Way Road, Don't Focus On What's In The End
Enjoy Every Moment of This Passing Road
تشکر کنندگان: camaro
(2016-01-08 ساعت 20:49)dadgw نوشته:  
(2015-12-30 ساعت 23:02)jad1661 نوشته:  
(2015-12-27 ساعت 00:00)dadgw نوشته:  ممنون بابت پاسخ دقیقتون
یک مساله ای که ذهن منو درگیر کرده اینه که آیا میشه زودتر به خدمت اعزام شم تا شاید قبل عید مشمول عفو بشم و سرباز بدون غیبت محسوب شم، اونوقت بعدش تحت سفر زیارتی خارج شم از کشور؟(امسال موقع اربعین یادمه سردار صدرالسادات گفت سربازا میتونن با سفر زیارتی از کشور خارج شن ولی حرفای مخلتف منو مشکوک کردن: نظام وظیفه ی شهرستان قبلا گفت سفر علمی و نیمه علمی و ... فقط به نخبه ها میدن، حالا ایندفه گفت اصن مجوز خروج نمیدن، تلفن گویای نظام وظیفه هم که خاک تو سرشون یا اشغاله یا قط میشه بعد از چند دقیقه انتظار)
الان موندم چکار کنم
چون سال دیگه حتما طرفای زمستون باید یکبار خارج شم از کشور، یه بار دیگه هم شاید بعد چند ماه نیاز بشه برم.

من برای داداشم که سرباز بوده تلاش کردم ، آخرش رسیدم با پادگان خودش. و حفاظت پادگان اجازه نداد . حتی مراجع بالاتر هم اوکی گرفته بودم. کلا در حال خدمت خروج از کشور سخت میشه..یه راه هست. نمیدونم فرصتشو داری یا نه. درخواست اعزام زودتر بدی.که زودتر بری. و یه دانشگاه مثل پیام نور در حین خدمت قبول شی و تسویه کنی بیایی دانشجو بشی.. و ادامه داستان شدنیه.

داداش، هاااااااااا ای که گفتی ینی چه؟!

دانشجو ها میتونن از کشور خارج بشن
میتونی درخواست بدی که میخوام ادامه تحصیل بدم و یه پولی بدی به نظام وظیفه بری دانشگاه آزاد ثبت نام کنی
بعدش 15 میلیون ازت میگیرن و پاسپورت بهت میدن

که اگه میری آمریکا و قصد موندن داری دیگه نمیتونی برگردی چون سرباز فراری محسوب میشی
ولی میتونی پاس سفید بگیری و برگردی که هم 15 میلیونت از دست نره هم سربازیتو تموم کنی توی 2 سال
تشکر کنندگان:
(2016-01-19 ساعت 12:10)camaro نوشته:  سلام ،دوستان، مدیرا ما رو راهنمایی کنین تورو خدا...
دوستان من و همسر ویزای یک ضربو گرفتیم خدا رو شکر، فقط من سربازی دارم و اعزامم اردیبهشت سال دیگس، سربازیم هم با توجه به کسریهایی که دارم 1 سالو دو سه ماه میوفته، به نظرتون پاس سفید بگیرم بیام سربازیو برم و تو این مدت از نظر زبان و مالی خودمو آماده کنم بعد برم یا یه سر برم بمونم؟ شما بودین چیکار میکردین؟
شرایط: متاهل، 30 ساله، زبان : در حد بچه 4 ساله آمریکایی!، درآمد الان 3.5-4 م ت ماهیانه، وابستگی خانوادگی: متوسط به بالا
به نظرتون اگر الان برم ممکنه نتونم دیگه هیچ وقت نتونم بیام ایران سر بزنم یا بازم از این قانونای خرید خدمت میذارن؟

سلام
ببینید .. شرایطی که شما دارید به هیچ وجه بد نیست
به ترتیب موارد رو میگم
1. وقتی پاس سفید میگیرید ...  1 سال از اون دو سال که خارج ایالات متحده هستید بعنوان حضورتون در خاک ایالات متحده به حساب میاد! جهت اطلاعات بیشتر به این تاپیک مراجعه کنید و حتمن مطالب رو بخونید.

2.شما درامد 4 میلیون دارید که میتونید هر ماه مقداری از اون رو تبدیل به دلار کنید ... که این مورد برای ذخیره پول و شروع زندگی راحت تر خیلی خوبه

3.میتونید زبان رو تقویت کنید ...  با توجه به سطح خیلی پایین زبانتون, شما نمیتونید در ابتدای زندگی کار خوبی بگیرید

4.شما مدرک دانشگاهی دارید... در حین خدمت راحت تر هستید

5.بعد از خدمت سربازی میتونید خیلی راحت به میهن رفت و آمد داشته باشید بدون هیچگونه نگرانی Smile

مواردی هم که میتونه منفی باشه   ...    
1. یکسال دیرتر سیتیزن شدن  (این مورد به نسبت چیزی که بدست میارید مهم نیست)
2.کردیت دیرتر ساخته میشه (با توجه به اینکه زبان شما خوب نیست, در ابتدا نمیتونید شغل با درامد بالا داشته باشید که با این شرایط نمیشه کردیت زیادی برای خرید مسکن ساخت)

این موارد تنها نظر من بود و به نظر من انجام خدمت بهتر هستش
باز هم تکرار میکنم تنها نظر من بود ...   شاید در ادامه تحقیقاتتون موارد دیگه ای هم پیدا کنید

موفق باشید
stock-FEx-bond
Market

و دیگر هیچCool
تشکر کنندگان: camaro ، Amir.AA ، matin.sh
(2016-01-19 ساعت 13:31)Danoosh نوشته:  

سلام
ببینید .. شرایطی که شما دارید به هیچ وجه بد نیست
به ترتیب موارد رو میگم
1. وقتی پاس سفید میگیرید ...  1 سال از اون دو سال که خارج ایالات متحده هستید بعنوان حضورتون در خاک ایالات متحده به حساب میاد! جهت اطلاعات بیشتر به این تاپیک مراجعه کنید و حتمن مطالب رو بخونید.

2.شما درامد 4 میلیون دارید که میتونید هر ماه مقداری از اون رو تبدیل به دلار کنید ... که این مورد برای ذخیره پول و شروع زندگی راحت تر خیلی خوبه

3.میتونید زبان رو تقویت کنید ...  با توجه به سطح خیلی پایین زبانتون, شما نمیتونید در ابتدای زندگی کار خوبی بگیرید

4.شما مدرک دانشگاهی دارید... در حین خدمت راحت تر هستید

5.بعد از خدمت سربازی میتونید خیلی راحت به میهن رفت و آمد داشته باشید بدون هیچگونه نگرانی Smile

مواردی هم که میتونه منفی باشه   ...    
1. یکسال دیرتر سیتیزن شدن  (این مورد به نسبت چیزی که بدست میارید مهم نیست)
2.کردیت دیرتر ساخته میشه (با توجه به اینکه زبان شما خوب نیست, در ابتدا نمیتونید شغل با درامد بالا داشته باشید که با این شرایط نمیشه کردیت زیادی برای خرید مسکن ساخت)

این موارد تنها نظر من بود و به نظر من انجام خدمت بهتر هستش
باز هم تکرار میکنم تنها نظر من بود ...   شاید در ادامه تحقیقاتتون موارد دیگه ای هم پیدا کنید

موفق باشید
از پاسخ کامل شما خیلی ممنونم، خیلی به من کمک کردید...
تشکر کنندگان: KORYO
سلام دوستان من مرخصی ترمم ارشد.برای خروج از کشور مشکل نمیخورم؟
ثبت نام در پست ابوظبی برای پیکاپ ویزا
کیس نامبر:2016AS000064XX/رویت قبولی:20 مي/ ارسال فرم:8جولای/کارنت شدن:9مارچ/تعداد افراد:1 نفر/ نامه ی دوم:26مارچ/ تاریخ مصاحبه:نیمه دوم می/ محل سفارت:آنکارا تغییر به ابوظبی/دریافت ویزا:۱۷ می/دریافت گرین کارت:-------/اولین ورود به آمریکا:۲۰ می/مقصد:شیکاگو
تشکر کنندگان:
با سلام خدمت دوستان عزیز من کل تاپیکو خوندم و جواب خیلی از سوالاتمو گرقتم ولی جواب یه سوالمو هنوز نفهمیدم
طبق اون چیزی ک دوستان گفتن مدت زمانی که اجازه داری خارج از کشور باشی بین 20 تا 30 روز توی هر بار خروجه
حالا سوال من اینه اگه من وارد خاک امریکا بشم و این مدت تموم بشه با پاس سفید میتونم برگردم بدون اینکه مشکلی واسم پیش بیاد؟
سوال بعدیم هم اینه که اگه سرباز غایب باشم میشه با پاس سفید بیام و مشکلی ایجاد نشه؟
بخشید اگه زیاد شد
تشکر کنندگان:
(2016-01-29 ساعت 15:29)mohammad1899 نوشته:  با سلام خدمت دوستان عزیز من کل تاپیکو خوندم و جواب خیلی از سوالاتمو گرقتم ولی جواب یه سوالمو هنوز نفهمیدم
طبق اون چیزی ک دوستان گفتن مدت زمانی که اجازه داری خارج از کشور باشی بین 20 تا 30 روز توی هر بار خروجه
حالا سوال من اینه اگه من وارد خاک آمریکا بشم و این مدت تموم بشه با پاس سفید میتونم برگردم بدون اینکه مشکلی واسم پیش بیاد؟
سوال بعدیم هم اینه که اگه سرباز غایب باشم میشه با پاس سفید بیام و مشکلی ایجاد نشه؟
بخشید اگه زیاد شد

خوب هنگام خروج از کشور چون سرباز غایب هستید مشکل میخورید ضمن اینکه وثیقتون هم ضبط شده.تنها من یه تبصره ای خوندم که اگه توی اینترنت سرچ کنید با عنوان دفتر حفظ منافع ایران در واشنگتن ی قانونی هس بعد از سه سال که از اقامتتون بگذره و گرین کارت داشته باشید حتی اگه سرباز غایب باشید میتونید سالی سه ماه در دوبار متوالی نه یکباره به ایران سفر کنید
اینم لینکش
http://www.daftar.org/forms/passports/301.pdf
کیس نامبر:2016AS000064XX/رویت قبولی:20 مي/ ارسال فرم:8جولای/کارنت شدن:9مارچ/تعداد افراد:1 نفر/ نامه ی دوم:26مارچ/ تاریخ مصاحبه:نیمه دوم می/ محل سفارت:آنکارا تغییر به ابوظبی/دریافت ویزا:۱۷ می/دریافت گرین کارت:-------/اولین ورود به آمریکا:۲۰ می/مقصد:شیکاگو
تشکر کنندگان: lighthouse ، matin.sh ، alirezanz
(2016-01-29 ساعت 17:51)sinar نوشته:  
(2016-01-29 ساعت 15:29)mohammad1899 نوشته:  با سلام خدمت دوستان عزیز من کل تاپیکو خوندم و جواب خیلی از سوالاتمو گرقتم ولی جواب یه سوالمو هنوز نفهمیدم
حالا سوال من اینه اگه من وارد خاک آمریکا بشم و این مدت تموم بشه با پاس سفید میتونم برگردم بدون اینکه مشکلی واسم پیش بیاد؟
بخشید اگه زیاد شد

خوب هنگام خروج از کشور چون سرباز غایب هستید مشکل میخورید ضمن اینکه وثیقتون هم ضبط شده.تنها من یه تبصره ای خوندم که اگه توی اینترنت سرچ کنید با عنوان دفتر حفظ منافع ایران در واشنگتن ی قانونی هس بعد از سه سال که از اقامتتون بگذره و گرین کارت داشته باشید حتی اگه سرباز غایب باشید میتونید سالی سه ماه در دوبار متوالی نه یکباره به ایران سفر کنید
اینم لینکش

اولا مرسی از جوابتون
دوما من منظورم تو سوال اول اینه که اگه فقط اون مهلت 20 تا 30 روزه خروج از کشور تموم شه بعدش با پاس سفید برگردم مشکلی پیش نمیاد یعنی من فقط مشمولم نه غایب
تشکر کنندگان:
(2016-01-29 ساعت 21:56)mohammad1899 نوشته:  
(2016-01-29 ساعت 17:51)sinar نوشته:  
بخشید اگه زیاد شد

اینم لینکش

اولا مرسی از جوابتون
دوما من منظورم تو سوال اول اینه که اگه فقط اون مهلت 20 تا 30 روزه خروج از کشور تموم شه بعدش با پاس سفید برگردم مشکلی پیش نمیاد یعنی من فقط مشمولم نه غایب
[font=Tahoma]خواهش میکنم[/font]

[font=Tahoma]13- دربازگشت از سفر هاي خارج از كشور با مشمولاني كه به موقع به كشور وارد شده ليكن با تاخير خود را به وظيفه عمومي معرفي نموده اند چگونه رفتار خواهد شد؟ [/font]
[font=Tahoma] محدودیت خروج مجدد برای آنها لحاظ نمی گردد . و صرفا در صورت عدم ورود به موقع به داخل کشور ، حسب مورد ضبط وثیقه یا محدودیت خروج مجدد به مدت 6 ماه اعمال می گردد . از شش ماه تا يكسال از خروج مجدد ايشان جلوگيري خواهد شد .[/font]
[font=Tahoma]14- با مشمولي كه با صدور مجوز به خارج از كشور سفر نموده ودر موعد مقرر به كشور بازنگشته است چگونه رفتار خواهد شد؟ [/font]
[font=Tahoma] معاونت ومظف است مراتب را به متعهد و یا سازمان مربوط اعلام و اقدامات لازم برای اخذ مبلغ تضمین و لغو تعهد را به عمل آورده ، در این صورت پذیرش تعهد مجدد از این گونه افراد مجاز نخواهد بود . و درمورد سازمانها ، چنانچه تعداد عدم مراجعت به بیش از 10 درصد برسد ضمانت آنها معتبرنخواهد بود . وديعه وي به نفع دولت ضبط خواهد شد ودرصورت ورود به غيبت همانند ساير غايبين با آنان رفتار مي شود .[/font]
تشکر کنندگان: mohammad1899 ، alirezanz
(2016-01-29 ساعت 22:15)sinar نوشته:  
(2016-01-29 ساعت 21:56)mohammad1899 نوشته:  
(2016-01-29 ساعت 17:51)sinar نوشته:  خوب هنگام خروج از کشور چون سرباز غایب هستید مشکل میخورید ضمن اینکه وثیقتون هم ضبط شده.تنها من یه تبصره ای خوندم که اگه توی اینترنت سرچ کنید با عنوان دفتر حفظ منافع ایران در واشنگتن ی قانونی هس بعد از سه سال که از اقامتتون بگذره و گرین کارت داشته باشید حتی اگه سرباز غایب باشید میتونید سالی سه ماه در دوبار متوالی نه یکباره به ایران سفر کنید
اینم لینکش

اولا مرسی از جوابتون
[font=Tahoma]خواهش میکنم[/font]

[font=Tahoma]13- دربازگشت از سفر هاي خارج از كشور با مشمولاني كه به موقع به كشور وارد شده ليكن با تاخير خود را به وظيفه عمومي معرفي نموده اند چگونه رفتار خواهد شد؟ [/font]
[font=Tahoma] محدودیت خروج مجدد برای آنها لحاظ نمی گردد . و صرفا در صورت عدم ورود به موقع به داخل کشور ، حسب مورد ضبط وثیقه یا محدودیت خروج مجدد به مدت 6 ماه اعمال می گردد . از شش ماه تا يكسال از خروج مجدد ايشان جلوگيري خواهد شد .[/font]
[font=Tahoma]14- با مشمولي كه با صدور مجوز به خارج از كشور سفر نموده ودر موعد مقرر به كشور بازنگشته است چگونه رفتار خواهد شد؟ [/font]
[font=Tahoma] معاونت ومظف است مراتب را به متعهد و یا سازمان مربوط اعلام و اقدامات لازم برای اخذ مبلغ تضمین و لغو تعهد را به عمل آورده ، در این صورت پذیرش تعهد مجدد از این گونه افراد مجاز نخواهد بود . و درمورد سازمانها ، چنانچه تعداد عدم مراجعت به بیش از 10 درصد برسد ضمانت آنها معتبرنخواهد بود . وديعه وي به نفع دولت ضبط خواهد شد ودرصورت ورود به غيبت همانند ساير غايبين با آنان رفتار مي شود .[/font]
اقا واقعا مرسی دمت گرم
تشکر کنندگان: alirezanz
(2016-01-19 ساعت 13:03)kkr200 نوشته:  
(2016-01-08 ساعت 20:49)dadgw نوشته:  
(2015-12-30 ساعت 23:02)jad1661 نوشته:  من برای داداشم که سرباز بوده تلاش کردم ، آخرش رسیدم با پادگان خودش. و حفاظت پادگان اجازه نداد . حتی مراجع بالاتر هم اوکی گرفته بودم. کلا در حال خدمت خروج از کشور سخت میشه..یه راه هست. نمیدونم فرصتشو داری یا نه. درخواست اعزام زودتر بدی.که زودتر بری. و یه دانشگاه مثل پیام نور در حین خدمت قبول شی و تسویه کنی بیایی دانشجو بشی.. و ادامه داستان شدنیه.

داداش، هاااااااااا ای که گفتی ینی چه؟!

میتونی درخواست بدی که میخوام ادامه تحصیل بدم و یه پولی بدی به نظام وظیفه بری دانشگاه آزاد ثبت نام کنی

که اگه میری آمریکا و قصد موندن داری دیگه نمیتونی برگردی چون سرباز فراری محسوب میشی
ولی میتونی پاس سفید بگیری و برگردی که هم 15 میلیونت از دست نره هم سربازیتو تموم کنی توی 2 سال
آقا سلام من تازه دیدم این پاسخ رو
یکم شوکه شدم
فک کنم شما وضعیت منو درست متوجه نشدین
من دانشجوی انصرافی هستم که یکسال بعد از انصرافم گذشته و تقریبا دو ماهی هم غیبت خوردم الان، در سال چهارم هم انصراف دادم(سنوات تحصیل کارشناسی فک کنم 5 سال هستش مگر با رای کمیسیون عالی در نتیجه من گویا حق تحصیل ندارم تا وضعیت خدمتم مشخض شه، مگر اینکه از واحد هایی که پاس کردم با تطبیق واحد استفاده کنم و برای کاردانی یک رشته ی با تعداد واحد کم اقدام کنم)،حالا سوال من اینه این پولی که میگین به نظام وظیفه بدم چی هستش؟ دقیقا چیکار باید کرد؟ خیلی خیلی مهمه واسم
دمت گرم که پاسخ دادیز
No one dies a virgin, life f#cks us all...
تشکر کنندگان:
(2016-02-03 ساعت 20:41)dadgw نوشته:  
(2016-01-19 ساعت 13:03)kkr200 نوشته:  
(2016-01-08 ساعت 20:49)dadgw نوشته:  داداش، هاااااااااا ای که گفتی ینی چه؟!

آقا سلام من تازه دیدم این پاسخ رو
یکم شوکه شدم
فک کنم شما وضعیت منو درست متوجه نشدین
من دانشجوی انصرافی هستم که یکسال بعد از انصرافم گذشته و تقریبا دو ماهی هم غیبت خوردم الان، در سال چهارم هم انصراف دادم(سنوات تحصیل کارشناسی فک کنم 5 سال هستش مگر با رای کمیسیون عالی در نتیجه من گویا حق تحصیل ندارم تا وضعیت خدمتم مشخض شه، مگر اینکه از واحد هایی که پاس کردم با تطبیق واحد استفاده کنم و برای کاردانی یک رشته ی با تعداد واحد کم اقدام کنم)،حالا سوال من اینه این پولی که میگین به نظام وظیفه بدم چی هستش؟ دقیقا چیکار باید کرد؟ خیلی خیلی مهمه واسم
دمت گرم که پاسخ دادیز
درمورداینکه حق تحصیل داریدیاخیر نمیدونم!ولی قضیه پانزده میلیون اینه که هرفردی که معافیت تحصیلی داشته باشه میتونه باگذاشتن وثیقه پانزده میلیونی به نظام وظیفه ازکشوربرای مدت 25 روزخارج بشه.خب  اگربرنگشتین بایدقیدپانزده میلیون روبزنین.موفق باشین
2016as48xxچهارنفر.مصاحبه  ارمنستان خودم برنده اصلی وفرزندانم یکضرب,همسرم ای پی.که بعداز138 روزکلیرشد.ساکن هیوستون.(راستی lighthouseیعنی فانوس دریایی ( Shy
تشکر کنندگان: dadgw ، matin.sh ، alirezanz
جواب همین هست که ماندانا خانوم لطف کردن

در مورد نداشتن حق تحصیل(!) من اطلاعی ندارم ولی میدونم که میشه برای تحصیل و خدمت به صورت هم زمان اقدام کرد که باید از نظام وظیفه اجازه اش رو بگیرین
در این صورت چه در حالِ تحصیل باشین چه معافیت تحصیل داشته باشین با 15 میلیون وثیقه میتونید یه پاسپورت بگیرید

در مورد زود تر رفتن به خدمت هم باید بگم که موردی تا الان مشاهده نشده که زود تر اعزام بشه...

هر چند تنها چیزی که ما ندیدیم منطق توی کارای اداری هست... اگه منفعت داشته باشه براشون 100% با اعزام زود تر موافقت میکنن

فقط باید یه کم زبون چرب و جیبِ گشاد داشته باشین و کمی هم پار.تی

موفق باشین
تشکر کنندگان: alirezanz
دوستانم این برگه سخا رو از کجا باید بگیریم؟
تشکر کنندگان:
چقد این تاپیک خلوته.خوبه که همه مشکلی ندارن ما خوشحالیم به خدا.
من یه سوال دارم در مورد خروج نیمه علمی...آیا حتما باید تافل باشه یا میشه یه امتحان دیگه مثلا زبان آلمانی ثبت نام کرد و خروج نیمه علمی گرفت؟
و دو اینکه ماها که با وثیقه خارج میشیم نیاز به بلیط برگشت هست؟ینی میخوان ازمون که بلیط برگشتم بگیریم یا خیر؟مرسی
تشکر کنندگان: tala82 ، saeidfireboy67 ، alirezanz

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان