کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مشکل سربازی و اجازه خروج از کشور
(2016-03-01 ساعت 21:03)sinar نوشته:  چقد این تاپیک خلوته.خوبه که همه مشکلی ندارن ما خوشحالیم به خدا.
من یه سوال دارم در مورد خروج نیمه علمی...آیا حتما باید تافل باشه یا میشه یه امتحان دیگه مثلا زبان آلمانی ثبت نام کرد و خروج نیمه علمی گرفت؟
و دو اینکه ماها که با وثیقه خارج میشیم نیاز به بلیط برگشت هست؟ینی میخوان ازمون که بلیط برگشتم بگیریم یا خیر؟مرسی

دوست عزیز sinar
من وضعیتم مشابه شماست
در مورد سفر علمی نیازمند گرفتن گرفتن پذیرش و یا گواهی موقت است و راحت ترین کاری که من پیشنهاد میکنم اینه که بگردید ببینید نزدیک مصاحبه شما چه همایش علمی در خارج از کشور برگزار می شود مثلا دومین همایش بین الملی در استانبول و دبی برگزار میشه 24 اسفند
حالا مراحل کار شما نیاز نیست برید برگه اشتغال به تحصیل بگیرید از دانشگاه باید برید تهران وزارت علوم یا برید نماینده ان در شهر خودتون مثلا در مشهد دانشگاه فردوسی
1.ثبت نام در همایش 2.گرفتن گواهی موقت و یا پذیرش همایش و رسید فاکتور پولی از شرکتی که ثبت نام کردید(نگران نباشید بهتون میدن)3. بردن برگه ها به وزارت علوم یا نماینده در دانشگا محل زندگی4. بردن به نظام وظیفه
مزایا که داره اینه که به جای 20 روز مجوز بهتون 30 روز میدن و به جای 8م و یا 15م شما فقط 5 م میدید
به نظر من از نیمه علمی صرف نطر کنید چون واقعا هزینه هاش در کل فرقی نمیکنه با سیاحتی
هر امتحانی باشه میشه شرکت کنید در نیمه علمی و نیاز به نشان دادن بلیط برای نیمه علمی و علمی و سیاحتی نیست فقط برای زیارتی
فقط یک نکته که در مورد علمی است اینکه موضوع همایش باید مربوط به رشته تون باشه وگرنه میشه نیمه علمی
‎رویت قبولی:‎ 6 may‎
‎‎ارسال فرم ‎may 11: ‎
‎‎کنسولگری: انکارا ‎‎
‎‎کارنت ‎ 8 Feb ‎
‎‎نامه دوم ‎15 feb
‎‎تعداد نفرات‎: 1‎ نفر‎‎
‎‎مصاحبه:‎ ‎6april
‎‎مدیکال:‎31march
کیس نامبر‎
2016000005‎
دریافت ویزا:یکضرب
دستانی که به دیگران کمک می کند بهتر از دستانی است که به سمت اسمان دراز می شود
تشکر کنندگان: alirezanz
(2016-03-02 ساعت 12:20)saeidfireboy67 نوشته:  
(2016-03-01 ساعت 21:03)sinar نوشته:  چقد این تاپیک خلوته.خوبه که همه مشکلی ندارن ما خوشحالیم به خدا.
من یه سوال دارم در مورد خروج نیمه علمی...آیا حتما باید تافل باشه یا میشه یه امتحان دیگه مثلا زبان آلمانی ثبت نام کرد و خروج نیمه علمی گرفت؟
و دو اینکه ماها که با وثیقه خارج میشیم نیاز به بلیط برگشت هست؟ینی میخوان ازمون که بلیط برگشتم بگیریم یا خیر؟مرسی

دوست عزیز sinar
من وضعیتم مشابه شماست
در مورد سفر علمی نیازمند گرفتن گرفتن پذیرش و یا گواهی موقت است و راحت ترین کاری که من پیشنهاد میکنم اینه که بگردید ببینید نزدیک مصاحبه شما چه همایش علمی در خارج از کشور برگزار می شود مثلا دومین همایش بین الملی در استانبول و دبی برگزار میشه 24 اسفند
حالا مراحل کار شما نیاز نیست برید برگه اشتغال به تحصیل بگیرید از دانشگاه باید برید تهران وزارت علوم یا برید نماینده ان در شهر خودتون مثلا در مشهد دانشگاه فردوسی
1.ثبت نام در همایش 2.گرفتن گواهی موقت و یا پذیرش همایش و رسید فاکتور پولی از شرکتی که ثبت نام کردید(نگران نباشید بهتون میدن)3. بردن برگه ها به وزارت علوم یا نماینده در دانشگا محل زندگی4. بردن به نظام وظیفه
مزایا که داره اینه که به جای 20 روز مجوز بهتون 30 روز میدن و به جای 8م و یا 15م شما فقط 5 م میدید
به نظر من از نیمه علمی صرف نطر کنید چون واقعا هزینه هاش در کل فرقی نمیکنه با سیاحتی
هر امتحانی باشه میشه شرکت کنید در نیمه علمی و نیاز به نشان دادن بلیط برای نیمه علمی و علمی و سیاحتی نیست فقط برای زیارتی
فقط یک نکته که در مورد علمی است اینکه موضوع همایش باید مربوط به رشته تون باشه وگرنه میشه نیمه علمی

سعید جان ممنون ازت منم خیلی ازین چیزا ته و توهشونو درآوردم...برای خروج از کشور ولی خیلی نکته ها داره من ارشد آزاد زدم که سرباز نشم دو ترمشم مرخصی گرفتم.نمیدونم مرخصیه چی میشه.رشته ایم ک قبول شدم یکی از شاخه های مدیریته.من مرخصی ترمم میذارن برم علمی ؟من آی دی تلگرامم خصوصی میکنم برات حتما پی ام بده بهم
ثبت نام در پست ابوظبی برای پیکاپ ویزا
کیس نامبر:2016AS000064XX/رویت قبولی:20 مي/ ارسال فرم:8جولای/کارنت شدن:9مارچ/تعداد افراد:1 نفر/ نامه ی دوم:26مارچ/ تاریخ مصاحبه:نیمه دوم می/ محل سفارت:آنکارا تغییر به ابوظبی/دریافت ویزا:۱۷ می/دریافت گرین کارت:-------/اولین ورود به آمریکا:۲۰ می/مقصد:شیکاگو
تشکر کنندگان: saeidfireboy67 ، alirezanz
(2016-03-02 ساعت 15:06)sinar نوشته:  
(2016-03-02 ساعت 12:20)saeidfireboy67 نوشته:  

دوست عزیز sinar
من وضعیتم مشابه شماست
به نظر من از نیمه علمی صرف نطر کنید چون واقعا هزینه هاش  در کل فرقی نمیکنه با سیاحتی

سعید جان ممنون ازت منم خیلی ازین چیزا ته و توهشونو درآوردم...برای خروج از کشور ولی خیلی نکته ها داره من ارشد آزاد زدم که سرباز نشم دو ترمشم مرخصی گرفتم.نمیدونم مرخصیه چی میشه.رشته ایم ک قبول شدم یکی از شاخه های مدیریته.من مرخصی ترمم میذارن برم علمی ؟من آی دی تلگرامم خصوصی میکنم برات حتما پی ام بده بهم

در مورد مقطع تحصیلی فرق نمیکنه که ارشد یا کاردانی در کل هر دانشجوی که مشمول غیبت نباشه و داری معافیت تحصیلی باشه اجازه خروج از کشور با قرار وثیقه را دارد
در مورد مرخصی فرقی نمیکنه مرخصی باشی یا خیر می تونی بگیری من یک سایت مورد اعتبار بهت میگم زنگ بزن بهشون
http://2cauconf.com/fa/?id=10&p=9
‎‎کارنت ‎ 8 Feb ‎
‎‎نامه دوم ‎15 feb
کیس نامبر‎
2016000005‎
(2016-03-02 ساعت 15:46)saeidfireboy67 نوشته:  
(2016-03-02 ساعت 15:06)sinar نوشته:  
(2016-03-02 ساعت 12:20)saeidfireboy67 نوشته:  دوست عزیز sinar
من وضعیتم مشابه شماست
به نظر من از نیمه علمی صرف نطر کنید چون واقعا هزینه هاش  در کل فرقی نمیکنه با سیاحتی

در مورد مقطع تحصیلی فرق نمیکنه که ارشد یا کاردانی در کل هر دانشجوی که مشمول غیبت نباشه و داری معافیت تحصیلی باشه اجازه خروج از کشور با قرار وثیقه را دارد
در مورد مرخصی فرقی نمیکنه مرخصی باشی یا خیر می تونی بگیری من یک سایت مورد اعتبار بهت میگم زنگ بزن بهشون

سعید جان این فقط مربوط به معماری و عمرانه من رشته لیسانسم عمران بوده ارشد مدیریتم
کیس نامبر:2016AS000064XX/رویت قبولی:20 مي/ ارسال فرم:8جولای/کارنت شدن:9مارچ/تعداد افراد:1 نفر/ نامه ی دوم:26مارچ/ تاریخ مصاحبه:نیمه دوم می/ محل سفارت:آنکارا تغییر به ابوظبی/دریافت ویزا:۱۷ می/دریافت گرین کارت:-------/اولین ورود به آمریکا:۲۰ می/مقصد:شیکاگو
تشکر کنندگان:
(2016-03-02 ساعت 15:56)sinar نوشته:  
(2016-03-02 ساعت 15:46)saeidfireboy67 نوشته:  
(2016-03-02 ساعت 15:06)sinar نوشته:  سعید جان ممنون ازت منم خیلی ازین چیزا ته و توهشونو درآوردم...برای خروج از کشور ولی خیلی نکته ها داره من ارشد آزاد زدم که سرباز نشم دو ترمشم مرخصی گرفتم.نمیدونم مرخصیه چی میشه.رشته ایم ک قبول شدم یکی از شاخه های مدیریته.من مرخصی ترمم میذارن برم علمی ؟من آی دی تلگرامم خصوصی میکنم برات حتما پی ام بده بهم

سعید جان این فقط مربوط به معماری و عمرانه من رشته لیسانسم عمران بوده ارشد مدیریتم

این کنفرانس که برات سایتش رو فرستادم در مورد تکنولوژی مهندسی و مدیریتی است اون که سایت من فرستادم تاپیک قسمت معماریش بود شما باید بری قسمت سایت اصلی که در مورد همه چی است اینم لینکش
http://www.2icmi.com/fa/?newsID=40
http://www.2rstconf.com/fa/
‎‎کارنت ‎ 8 Feb ‎
‎‎نامه دوم ‎15 feb
کیس نامبر‎
2016000005‎
(2016-03-02 ساعت 17:12)saeidfireboy67 نوشته:  
(2016-03-02 ساعت 15:56)sinar نوشته:  
(2016-03-02 ساعت 15:46)saeidfireboy67 نوشته:  در مورد مقطع تحصیلی فرق نمیکنه که ارشد یا کاردانی در کل هر دانشجوی که مشمول غیبت نباشه و داری معافیت تحصیلی باشه اجازه خروج از کشور با قرار وثیقه را دارد

این کنفرانس که برات سایتش رو فرستادم در مورد تکنولوژی مهندسی و مدیریتی است اون که سایت من فرستادم تاپیک قسمت معماریش بود شما باید بری قسمت سایت اصلی که در مورد همه چی است اینم لینکش

مرسی سعید جان اینا کنفرانس هاییه که در ایرانم دبیرخانه دارن ؟ ینی کنفرانس های دیگه نمیشه شرکت کرد که بین المللین ؟ بعد هر ماه دارن ینی من که احتمالا ماه می میفتم از کجا باید اینارو پیدا کنم
تشکر کنندگان:
(2016-03-02 ساعت 18:55)sinar نوشته:  
(2016-03-02 ساعت 17:12)saeidfireboy67 نوشته:  
(2016-03-02 ساعت 15:56)sinar نوشته:  سعید جان این فقط مربوط به معماری و عمرانه من رشته لیسانسم عمران بوده ارشد مدیریتم

مرسی سعید جان اینا کنفرانس هاییه که در ایرانم دبیرخانه دارن ؟ ینی کنفرانس های دیگه نمیشه شرکت کرد که بین المللین ؟ بعد هر ماه دارن ینی من که احتمالا ماه می میفتم از کجا باید اینارو پیدا کنم

خواهش میکنم sinar عزیز
معمولا کنفرانس هایی که برگزار میشه یا دفتر شون مثلا مثل این دوتا سایت که برات گذاشتن هم دفتر ایران دارن هم دبی و هم ترکیه
و بعضی ها فقط کارای ثبت نام رو انجام میدن و دفتر شون تهرانه
شما می تونین در هر کنفرانس بین الملی مربوط به رشته شما که است شرکت کنین
در مورد اینکه هر ماه دارن یا نه من خبری ندارم نمیشه دقیق با زمان مصاحبه یکی رو پیدا کرد باید بگردین تو سایت ها ولی حواستون باشه بعضی هاش کلاه برداریه
می تونین بهشون زنگ بزنین و بگید مثلا در ماه می کنفرانس مربوط به مدیریت رو دارند یا نه
‎‎کارنت ‎ 8 Feb ‎
‎‎نامه دوم ‎15 feb
کیس نامبر‎
2016000005‎
تشکر کنندگان:
سلام ،
سوال: اگر قبل از سفر برگ سبز بگیرم اخلالی توی خروجم ایجاد نمیشه ؟
شرایط : من 94/6/31 فارغ التحصیل شدم ، با برگه فارغ التحصیلی (معرفی به پلیس +10) و وثیقه 15 میلیونی مجوز خروج از کشورم رو گرفتم ،  
دلیل گرفتن برگ سبز : برای گرفتن اصل دانشنامه فوق لیسانس بهش نیاز دارم.
قبلا از همه بچه های خوب مهاجرسرا و کاربرای فعال تشکر می کنم که اینقدر در اشتراک گذاشتن اطلاعاتشون سخاوتمندن. Smile
تشکر کنندگان:
با سلام

من یک ماه پیش در ارمنستان مصاحبه شدم همه چی آماده بود‎...‎

این تغییرات را داشتم ‎:1-‎ تعویض ادرس ارسال گرین کارت آمریکا 3-پایان دانشجویی و در انتظار آماده شدن مدرک فوق لیسانس مهندسی

از من مدرک لیسانس را خواستن ولی بدلیل فارغ التحصیلی گرو دانشگاه بود ولی قبلا ترجمه شده بود و انرا تحویل دادم اما گفتن اصل مدرک که همراهم نبود وبعد گفتن چرا و هرچی دلیل را گفتم متوجه نشدن وخیلی توضیح دادم و صدایم را ضبط کردن محل کارم هم ایران خودرو هست

1 ماه هست آپدیت نشدم به نظرتان جای امید هست

ضمنا چرا دز سایت ارمنستان یک سری مدارک کلیر شدن ولی در سایت سیک ایشود نشده است؟؟؟؟
تشکر کنندگان:
(2016-03-02 ساعت 23:55)electricalboy نوشته:  سلام ،
شرایط : من 94/6/31 فارغ التحصیل شدم ، با برگه فارغ التحصیلی (معرفی به پلیس +10) و وثیقه 15 میلیونی مجوز خروج از کشورم رو گرفتم ،  
قبلا از همه بچه های خوب مهاجرسرا و کاربرای فعال تشکر می کنم که اینقدر در اشتراک گذاشتن اطلاعاتشون سخاوتمندن. Smile

دوست عزیز اگر برگ سبز اعزام به خدمت بگیری، اونوقت خروج از کشورت نباید زیر 40 روز با تاریخ اعزامت فاصله داشته باشه. وگرنه بهت اجازه خروج از کشور نمی دهند.
کیس نامبر:**2016AS000057/رویت قبولی:5 May/ ارسال فرم: 10 May/کارنت شدن:February 8/تعداد افراد:۱ نفر/ نامه ی دوم:February 22
/تاریخ مصاحبه:April 14/ محل سفارت:YEREVAN/دریافت ویزا:18 April/دریافت گرین کارت:May 20/اولین ورود به آمریکا:19 April/مقصد:CA/
تشکر کنندگان: electricalboy ، alirezanz
(2016-03-03 ساعت 00:13)hoseinonline نوشته:  با سلام

من یک ماه پیش در ارمنستان مصاحبه شدم همه چی آماده بود‎...‎

این تغییرات را داشتم ‎:1-‎ تعویض ادرس ارسال گرین کارت آمریکا 3-پایان دانشجویی و در انتظار آماده شدن مدرک فوق لیسانس مهندسی

از من مدرک لیسانس را خواستن ولی بدلیل فارغ التحصیلی گرو دانشگاه بود ولی قبلا ترجمه شده بود و انرا تحویل دادم اما گفتن اصل مدرک که همراهم نبود وبعد گفتن چرا و هرچی دلیل را گفتم متوجه نشدن وخیلی توضیح دادم و صدایم را ضبط کردن محل کارم هم ایران خودرو هست

1 ماه هست آپدیت نشدم به نظرتان جای امید هست

ضمنا چرا دز سایت ارمنستان یک سری مدارک کلیر شدن ولی در سایت سیک ایشود نشده است؟؟؟؟

دوست عزیز زمانی در سایت CEAC کیس شما Issued می شود که تماما شما کلرنس رو پشت سر گذاشته باشید و بعد از صدور ویزا و الصاق آن به پاسپورت، وضعیت کیس به این حالت تغییر میکند.
کیس نامبر:**2016AS000057/رویت قبولی:5 May/ ارسال فرم: 10 May/کارنت شدن:February 8/تعداد افراد:۱ نفر/ نامه ی دوم:February 22
/تاریخ مصاحبه:April 14/ محل سفارت:YEREVAN/دریافت ویزا:18 April/دریافت گرین کارت:May 20/اولین ورود به آمریکا:19 April/مقصد:CA/
تشکر کنندگان:
(2016-03-02 ساعت 23:55)electricalboy نوشته:  سلام ،

فکر نمی کنم مشکلی پیش بیاد چون مجوز در سیستم اداره گذرنامه ثبت شده است
ولی بهتره برید به نظام وظیفه منطقه شهر خودتون بپرسین
در ضمن مدرک شما اصلش به این زودی اماده نمیشه و به شما گواهی موقت رو میدن
‎‎کارنت ‎ 8 Feb ‎
‎‎نامه دوم ‎15 feb
کیس نامبر‎
2016000005‎
تشکر کنندگان: electricalboy
دوستان من الآن دانشجو هستم
شرایط گرفتن پاسپورت موقت و کلاً ریزه کاری هاش چیه؟ به هر کشوری میشه سفر کرد؟
بعد من یه بیماری دارم که اگه برم دنبالش شاید بتونم معافیت پزشکی رو بگیرم، این درسته که در حین تحصیل و داشتن معافیت تحصیلی میشه رفت دنبال معافیت کفالت یا پزشکی ؟

تشکر کنندگان:
(2016-03-06 ساعت 15:50)DV 17 نوشته:  دوستان من الآن دانشجو هستم
شرایط گرفتن پاسپورت موقت و کلاً ریزه کاری هاش چیه؟ به هر کشوری میشه سفر کرد؟
بعد من یه بیماری دارم که اگه برم دنبالش شاید بتونم معافیت پزشکی رو بگیرم، این درسته که در حین تحصیل و داشتن معافیت تحصیلی میشه رفت دنبال معافیت کفالت یا پزشکی ؟

دوست عزیز برای گرفتن پاسپورت دقیقا باید مراحل گذاشتن وثیقه برای خروج از کشور رو انجام بدی و بعد از گرفتن پاسپورت بری رفتنت رو کنسل کنی که وثیقه رو پس بگیری ( اگر وثیقه 15 میلیونی برای سفر سیاحتی بگذاری نیاز به هیچ مدرکی اعم از بلیط یا نامه امتحان یا سمینار و همایش نیست)
با داشتن پاسپورت میتونی به تمام کشور ها غیر از فلسطین (و کشور هایی که وزارت امور خارجه در بعضی مواقع سفر ها رو منتفی میکند )سفر کنی. اما باز برای هر خروج از کشور، باید مراحل خروج از کشور و گذاشتن وثیقه رو انجام بدی.

برای معافیت پزشکی و کفالت، در صورتی که نوع معافیت رابطه ای با مدرک تحصلی نداشته باشه رو میتونی حین تحصیل بگیری.
(به طور مثال معافیت ضعیف بودن چشم به صورت پلکانی با مدرک تحصیلی متناسب است .)
تشکر کنندگان:
سلام دوستان یه سوال داشتم ممنون میشم جواب بدین
بنده سرباز نیرو زمینی ارتش بودم و اقدام به معافیت کردم (در حین انجام سربازی ) و تونستم معافیت دائم بگیرم حالا سوال اینجاست
در برنده شدن لاتاری احتمال هست چک بخورم یا نه ؟؟؟؟ و ایا معافیت پزشکی به راحتی ویزا میدن
ممنون میشم جواب بدین

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان