کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مشکل سربازی و اجازه خروج از کشور
پاس سفيد در واقع يه أجازه خروج بيش از يكسال هست ، كه باداشتن اون شما ميتونيد تا دو سال بدون مشكل حقوقي و دردسر سؤال ، جواب هاي أفيسر و ترس از ضبط گرين كارت خراج از أمريكا بموني
تشکر کنندگان:
(2015-05-24 ساعت 20:22)hamed.fa نوشته:  سلام دوستان. من میخوام تا آخرین مرحله ی کارم یعنی تا زمانی که ویزا رو نگرفتم به هیچایوایچیزی نگم و کسی نفهمه خصوصا محل کارم. حالا سوالم اینه که زمانی که برای مصاحبه از کشور خارج میشم ممکنه محل کارم که ارگان دولتی هست متوجه خروجم از کشور بشه.؟ چون به دلیل خدمت رفتن و کار دولتی ۱۰۰٪ ویزای یکضرب نمیگیرم و بازم باید برم.
دوستان اگه کسی اطلاعی داره لطفا راهنمایی کنه
{شماره کیس: 2016AS55xx} - {تاریخ رویت قبولی: 8May} - {کنسولگری: ایروان} - {تعداد افراد منظور در کیس : 1} - {ارسال فرمهای سری اول: 23May}
تشکر کنندگان:
با سلام به دوستان عزیزم
من از برنده های لاتاری 2016 هستم، کیس نامبرم حدود 6000 هست، شوهرم خدمت سربازیشو به صورت طرح در داروخانه بیمارستان سپاه گذرانده آیا بخاطر خدمت سربازی اف بی ای چک میخوریم؟ چقدر طول میکشه تا جواب اف بی ای بیاد و به ما ویزا بدن؟
با توجه به کیس نامبرم که بالا هست و زمان دوری که برای مصاحبه برامون در نظر میگیرن و اف بی ای چکی که شاید بخوریم احتمالش هست محلت تمام بشه و ویزا گیرمون نیاد؟Wink
تشکر کنندگان:
(2015-05-27 ساعت 20:34)همتی نوشته:  با سلام به دوستان عزیزم
من از برنده های لاتاری ۲۰۱۶ هستم، کیس نامبرم حدود 6000 هست، شوهرم خدمت سربازیشو به صورت طرح در داروخانه بیمارستان سپاه گذرانده آیا بخاطر خدمت سربازی اف بی ای چک میخوریم؟ چقدر طول میکشه تا جواب اف بی ای بیاد و به ما ویزا بدن؟
با توجه به کیس نامبرم که بالا هست و زمان دوری که برای مصاحبه برامون در نظر میگیرن و اف بی ای چکی که شاید بخوریم احتمالش هست محلت تمام بشه و ویزا گیرمون نیاد؟Wink
سلام
عزیز حتما چک امنیتی میخورین به خاطر سربازی! شماره کیس تون هم بستگی داره سال اینده چطور کیس ها رو کارنت کنن . دوست من 2012 شماره 17000 بود!! اردیبهشت رفت مصاحبه تیر ماه هم جوابش اومد ! معلوم نیست که سال اینده چی پیش بیاد. توکل کنید به خدا هنوز زمان زیادی باید صبر کنید. موفق باشین
شماره کیس2015 43xx تعداد 4 نفر مصاحبه 14 اپریل ابوظبی اپدیت ها 14,15,19,21,اپریل
19 می,
23 جون,
1جولای
ایمیل کلیرنس 4 جولای بعد از ایمیل پیگیری خودم
دریافت ویزا 13 جولای
اعلام کلیرنس در سایت ابوظبی انجام نشد !! و ظاهرا خیال نداره انجام بشه
ورود به امریکا : ۱۹ اگوست
ثبت نام سایت و واریز 165 دلار 20 آگوست
دریافت سوشال 3 هفته و 4 روز بعد از ورود
دریافت گرین کارت یکماه و 3 روز بعد از ورود
خداوندا راضیم به انچه تو خواسته ای و به ان رضا داری. تسلیم!!Smile
تشکر کنندگان: پرسپولیس6
(2015-05-17 ساعت 16:19)alirezasadrearhami نوشته:  
(2015-05-17 ساعت 16:09)saboteur نوشته:  
(2015-05-17 ساعت 14:53)alirezasadrearhami نوشته:  با سلام دوستان من ۱ سال ديگه دانشجو هستم حالا لاتاري برنده شدم و كيس حدود 3500 دارم براي مشكل سربازيم بايد چكار كنم براي مصاحبه مي تونم با وثيقه برم و بيام اما بعدش چي؟

سلام
شما هیچ مشکلی در این مورد ندارید و براحتی میتونین از کشور با وثیقه خارج بشین ویزا بگیرید و به ایران برگردید

خيلي ممنون از پاسختون فقط ميشه بگيد بعدش اگه بخوام پاس سفيد بگيرم و برگردم ايران و سربازي برم آيا روي روند سيتيزن شدن تاثيري داره؟
شرايط پاس سفيد هم اگه لينك بدين بخونم كه واقعا عاليه

یک راهش هم اینه که دانشجو بودنت را تا زمان رفتن حفظ کنی البته معمولا دانشجو ها یک ضرب ویزا میگیرن
شماره کیس2015 43xx تعداد 4 نفر مصاحبه 14 اپریل ابوظبی اپدیت ها 14,15,19,21,اپریل
19 می,
23 جون,
1جولای
ایمیل کلیرنس 4 جولای بعد از ایمیل پیگیری خودم
دریافت ویزا 13 جولای
اعلام کلیرنس در سایت ابوظبی انجام نشد !! و ظاهرا خیال نداره انجام بشه
ورود به امریکا : ۱۹ اگوست
ثبت نام سایت و واریز 165 دلار 20 آگوست
دریافت سوشال 3 هفته و 4 روز بعد از ورود
دریافت گرین کارت یکماه و 3 روز بعد از ورود
خداوندا راضیم به انچه تو خواسته ای و به ان رضا داری. تسلیم!!Smile
تشکر کنندگان:
شرایط گرفتن پاس سفید چیه؟
آیا حتمن باید وارد خاک امریکا بشیم؟ یا میشه به همون آدرسی که دادیم بفرستن؟
آیا همه افراد موجود در کیس باید برن یا فقط برنده اصلی کافیه؟
اگه سایتی هست که توضیحات بیشتری داره لطفا لینک بدین!
تشکر کنندگان:
کسایی که دانشجو هستن و اینکه پاسپورت ندارند :
شما ۱۵ ملیون پول به عنوان ودیعه به بانک قوامین میریزی میری میدان سپاه فرمارو پر میکنی ازت میپرسن کجا میخوای بری ؟
من گفتم ترکیه همون لجظه مهر زد گفت برو پلیس +۱۰ پاسپورتتو بگیر به همین راحتی
بعد ۲۰ روزم برین پولتونو پس بگیرین و اعلام کنید مسافرت نرفتین.
تشکر کنندگان: pasha_iv ، alirezanz
سلام دوستان من 2 سوال دارم ممنون میشم راهنمایی کنین
1- با وثیقه 15 میلیونی تا جایی که من میدونم 1 ماه میشه سفر کرد نه 20 روز این قانونش چیه دقیق؟
2- اگه ویزا بتونی بگیری روی صفحه روادید گذرنامه برگه ویزات چسبیده میشه بعد اگه برگردی ایران و نظام وظیفه ویزا را تو پاسپورت ببینه میزاره دوباره با وثیقه خارج بشی؟ یعنی مشکلی پیش نمیاد؟ یا چون ویزا آمریکا داری دیگه اجازه خروج نمیده؟ این خیلی نگران کننده شده برام!!!!!!
تشکر کنندگان:
چند تا نکته رو بگم برای همه ی دوستان مشمولی که الان دانشجو هستن چون خودم در به در دنبال این اطلاعات بودم و خودم این مراحل رو گذروندم

اول : گرفتن اصل مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی
دوم : وثیقه 15 میلیونی یا 8 میلیونی ؟
سوم : چطوری ازمون زبان ثبت نام کنیم ؟ به چه تاریخی ؟
چهارم : بازگشت به ایران بعد از گرفتن ویزای امریکا

حل مسئله اول :

برای گرفتن اصل مدرک من از دانشگاه نامه اشتغال به تحصیل گرفتم و بردم مدرسه ، اونا هم به من تحویل دادن ، ریز نمرات هم خواستم اونم دادن.

حل مسئله دوم :

میتونید یک ازمون زبان ثبت نام کنید بعد از واریز وجه اون کانفرمیشن نامبر و پرینت تاریخ ثبت نام ازمون ، میرید دانشگاه و اجازه خروج موقت به منظور سفر نیمه علمی رو میگیرید
اینطوری 6 میلیون صرفه جویی میکنید ( نزدیک 700 تومن ازمون زبان + 8 تومن نظام وظیفه )

نگران اومدن پاسپورت هم نباشید ( واسه من دقیقا 48 ساعته با پست اومد !!! )

حل مسئله سوم :

موقعی که نامه دوم (تاریخ دقیق روز مصاحبه ) رو دریافت کردید ، بهترین تاریخی که میتونید برای تعیین تاریخ ازمون بزنید کمتر از یک هفته مونده به مصاحبه است
شما به سایت تافل یا GRE یا ... مراجعه کنید و اکانت بسازید بعد بگردید ببینید مثلا توی ایروان یا ترکیه برای اون ماه مصاجبه تون چه روزایی ازمون برگزار میشه

فرض کنید مثلا 15 ماه میلادی ساعت دو بعد از ظهر مصاحبه دارید :
بهترین حالت اینه که تاریخ آزمون زبانتون چهار روز قبل از مصاحبه باشه یعنی مثلا 11 اون ماه
که سه چهار روز قبلش از کشور خارج بشید ، سه روز هم وقت مدیکال داشته باشید ( یعنی خروجتون رو هشتم یا نهم بگید براتون بزنند )

به هیچ وجه بعد از تاریخ مصاحبه ازمونی ثبت نام نکنید چون نمیزارن خیلی زودتر مجوز خروج بگیرید

حل مسئله چهارم :

والا من خودم برنگشتم ایران و برنمیگردم دیگه و اون 8 میلیون هم به نفع خزانه کشور ضبط شد

پارسال یادمه یک نفر برگشت ، برای بار دوم که اجازه خروج گرفت برای سفر نیمه علمی به امریکا جهت ازمون زبان !!!!

اینم راهیه واسه خودش !! ولی من جرات نداشتم اینکارو بکنم و دنگ و فنگ سفر نیمه علمی هم زیاده یادش دوندگیش میفیتم خسته میشم !!

این پست رو بعدا هم آپدیت میکنم
شماره کیس 0XX
ایروان
ویزا
ورود به آمریکا
تشکر کنندگان: ALIREZA_DEN ، sinar ، amin_j ، usatravel ، lordsaroman ، Audiophile ، zhila1393 ، AtilaE5 ، pasha_iv
(2015-05-30 ساعت 15:50)SomeOneX نوشته:  چند تا نکته رو بگم برای همه ی دوستان مشمولی که الان دانشجو هستن چون خودم در به در دنبال این اطلاعات بودم و خودم این مراحل رو گذروندم

دوم : وثیقه 15 میلیونی یا ۸ میلیونی ؟
چهارم : بازگشت به ایران بعد از گرفتن ویزای آمریکا

حل مسئله اول :

برای گرفتن اصل مدرک من از دانشگاه نامه اشتغال به تحصیل گرفتم و بردم مدرسه ، اونا هم به من تحویل دادن ، ریز نمرات هم خواستم اونم دادن.

حل مسئله دوم :

میتونید یک ازمون زبان ثبت نام کنید بعد از واریز وجه اون کانفرمیشن نامبر و پرینت تاریخ ثبت نام ازمون ، میرید دانشگاه و اجازه خروج موقت به منظور سفر نیمه علمی رو میگیرید
اینطوری ۶ میلیون صرفه جویی میکنید ( نزدیک 700 تومن ازمون زبان + ۸ تومن نظام وظیفه )

حل مسئله سوم :

موقعی که نامه دوم (تاریخ دقیق روز مصاحبه ) رو دریافت کردید ، بهترین تاریخی که میتونید برای تعیین تاریخ ازمون بزنید کمتر از یک هفته مونده به مصاحبه است
شما به سایت تافل یا GRE یا ... مراجعه کنید و اکانت بسازید بعد بگردید ببینید مثلا توی ایروان یا ترکیه برای اون ماه مصاجبه تون چه روزایی ازمون برگزار میشه

بهترین حالت اینه که تاریخ آزمون زبانتون چهار روز قبل از مصاحبه باشه یعنی مثلا 11 اون ماه
که سه چهار روز قبلش از کشور خارج بشید ، سه روز هم وقت مدیکال داشته باشید ( یعنی خروجتون رو هشتم یا نهم بگید براتون بزنند )

به هیچ وجه بعد از تاریخ مصاحبه ازمونی ثبت نام نکنید چون نمیزارن خیلی زودتر مجوز خروج بگیرید

حل مسئله چهارم :

والا من خودم برنگشتم ایران و برنمیگردم دیگه و اون ۸ میلیون هم به نفع خزانه کشور ضبط شد

پارسال یادمه یک نفر برگشت ، برای بار دوم که اجازه خروج گرفت برای سفر نیمه علمی به آمریکا جهت ازمون زبان !!!!

اینم راهیه واسه خودش !! ولی من جرات نداشتم اینکارو بکنم و دنگ و فنگ سفر نیمه علمی هم زیاده یادش دوندگیش میفیتم خسته میشم !!

ممنون اطلاعات خیلی خوبی بود.فقط اینکه سوال من یک.با گذاشتن وثیقه برای سفر نیمه علمی مدرک لیسانسمونو بهمون میدن یا نه ؟ یا اینکه حتما باید پذیرش داشته باشیم از خارج.
دو.تاریخ دیپلم رو در فرم چی زدید؟سه سالست دوره ش؟ من با تاریخا مشکل دارم

و اینکه بیشتر راجع به گرفتن سفر نیمه علمی توضیح بدین ممنون میشم.مجوز 20 روزه دادن بهتون؟ از همونجا ی راست رفتید آمریکا؟مشکل انتقال پول نداشتید ؟
ثبت نام در پست ابوظبی برای پیکاپ ویزا
کیس نامبر:2016AS000064XX/رویت قبولی:20 مي/ ارسال فرم:8جولای/کارنت شدن:9مارچ/تعداد افراد:1 نفر/ نامه ی دوم:26مارچ/ تاریخ مصاحبه:نیمه دوم می/ محل سفارت:آنکارا تغییر به ابوظبی/دریافت ویزا:۱۷ می/دریافت گرین کارت:-------/اولین ورود به آمریکا:۲۰ می/مقصد:شیکاگو
تشکر کنندگان:
(2015-05-30 ساعت 20:37)sinar نوشته:  ممنون اطلاعات خیلی خوبی بود.فقط اینکه سوال من یک.با گذاشتن وثیقه برای سفر نیمه علمی مدرک لیسانسمونو بهمون میدن یا نه ؟ یا اینکه حتما باید پذیرش داشته باشیم از خارج.
دو.تاریخ دیپلم رو در فرم چی زدید؟سه سالست دوره ش؟ من با تاریخا مشکل دارم

و اینکه بیشتر راجع به گرفتن سفر نیمه علمی توضیح بدین ممنون میشم.مجوز 20 روزه دادن بهتون؟ از همونجا ی راست رفتید آمریکا؟مشکل انتقال پول نداشتید ؟

خواهش میکنم

فکر نکنم ربطی داشته باشه وثیقه گذاشتن به دادن اصل مدرک ، لیسانس رو به راحتی نمیدن فک کنم

بله ، اول مهر اول دبیرستان شروع
29 خرداد سوم دبیرستان پایان
دوباره اول مهر پیش دانشگاهی شروع
29 خرداد اتمام پیش دانشگاهی پایان
فکر کنم این بود

زیاد فرق خاصی نداره با سفر تفریحی ، فقط یه ازمون ثبت نام کنید اونطوری که پست قبل توضیح دادم بعدش میرید دانشگاه اونا تایید میکنن بعد میرید نظام وظیفه میدون سپاه ساختمون سه و مجوز رو میگیرید
سفر نیمه علمی یک ماه است ! از این جهت هم بهتره نسبت به سفر تفریحی که 20 روزه است
نه فعلا همین ایروانم ، یکی دو ماه دیگه میرم امریکا
انتقال پول از کچا به کچا ؟ توی فرودگاه ایران کسی منو نگشت و منم 4 هزار تا داشتم البته
شماره کیس 0XX
ایروان
ویزا
ورود به آمریکا
تشکر کنندگان:
سلام دوستان یه سوال داشتم این واسه دوستمه :دی
اگر کسی پروژه کسر خدمت انجام بده احتمال ریجکت شدن داره؟ یا چک؟
حتی اگر طرحش نظامی نباشه؟
راه حل چیه؟
تشکر کنندگان:
(2015-05-30 ساعت 15:50)SomeOneX نوشته:  چند تا نکته رو بگم برای همه ی دوستان مشمولی که الان دانشجو هستن چون خودم در به در دنبال این اطلاعات بودم و خودم این مراحل رو گذروندم

دوم : وثیقه 15 میلیونی یا ۸ میلیونی ؟
چهارم : بازگشت به ایران بعد از گرفتن ویزای آمریکا

حل مسئله اول :

حل مسئله دوم :

اینطوری ۶ میلیون صرفه جویی میکنید ( نزدیک 700 تومن ازمون زبان + ۸ تومن نظام وظیفه )

حل مسئله سوم :

حل مسئله چهارم :

والا من خودم برنگشتم ایران و برنمیگردم دیگه و اون ۸ میلیون هم به نفع خزانه کشور ضبط شد

پارسال یادمه یک نفر برگشت ، برای بار دوم که اجازه خروج گرفت برای سفر نیمه علمی به آمریکا جهت ازمون زبان !!!!

یک مورد پنجمی هم هست که بنده اضافه می کنم به فرمایشات شما:
بازگشت به ایران بعد از گرفتن گرین کارت

در این مورد طرف شما دفتر حفاطت منافع ایران در واشنگتن هست. بنده بک بار برای تعویض پاسپورت آنجا رفتم.

لینک زیر شرایط و مراحل را توضیح داده:

http://www.daftar.org/forms/passports/301.pdf
Category: EB2 (Advance Degree) - PERM filed with DOL: Sep2014 - PERM Approved: Feb2015 - I-140 Filed with USCIS: Mar2015 - I-140 Approved: Apr2015- I-485 Approved: Jun2015 - Green Card Received: July2015

N400 Filed: April2020
تشکر کنندگان: SomeOneX ، Audiophile
(2015-06-02 ساعت 22:07)lordsaroman نوشته:  یک مورد پنجمی هم هست که بنده اضافه می کنم به فرمایشات شما:

در این مورد طرف شما دفتر حفاطت منافع ایران در واشنگتن هست. بنده بک بار برای تعویض پاسپورت آنجا رفتم.

خیلیییی ممنون دوست عزیز

خیلی عجیبه برام ، الان من نفهمیدم چی شد ، به نظرم من اشتباه فهمیدم که برام عجیبه

میشه توضیح کوچیک بدید این فرم چیه و دقیقا چه کاربردی داره ؟
شماره کیس 0XX
ایروان
ویزا
ورود به آمریکا
تشکر کنندگان:
(2015-06-03 ساعت 02:39)SomeOneX نوشته:  
(2015-06-02 ساعت 22:07)lordsaroman نوشته:  یک مورد پنجمی هم هست که بنده اضافه می کنم به فرمایشات شما:

خیلیییی ممنون دوست عزیز

خیلی عجیبه برام ، الان من نفهمیدم چی شد ، به نظرم من اشتباه فهمیدم که برام عجیبه

میشه توضیح کوچیک بدید این فرم چیه و دقیقا چه کاربردی داره ؟

شما وقتی تشریف بیارید امریکا و گرین کارت رو بگیرید و شروع کنید اینجا زندگی کردن، هنوز مشمول هستید. حالا این یعنی شما تا آخر عمر نمی تونی به ایران سر بزنی؟ خیر! قانون بک استثنا قائل می شه. البته بگم این قانون موقتی هست و یک تاریخ انقضا داره که بعدا ممکنه عوض بشه:
کسانیکه مشمول هستند و بیش از سه ساله که در امریکا اقامت دارند، می تونند اون فرم رو پر کنند و به دفتر حفاطت منافع ایران در واشنگتن ببرند یا با مدارک لازم پست کنند به دفتر حفاظت. اون موقع اون فرد می تونه مهر خروج از کشور بگیره به شرط آنکه سفرش به ایران بیش از دو بار در سال نباشه، و سفرش بیش از سه ماه هم نباشه. یعنی اگر شما با این مهر به ایران بری و 4 ماه بمونی دیگه نمی تونی از ایران خارج بشی. نکته مهم این هست که شما باید قبل از خارج شدن از امریکا این مهر خروج رو از دفتر حفاظت بگیرید نه اینکه برید ایران و اقدام کنید.
Category: EB2 (Advance Degree) - PERM filed with DOL: Sep2014 - PERM Approved: Feb2015 - I-140 Filed with USCIS: Mar2015 - I-140 Approved: Apr2015- I-485 Approved: Jun2015 - Green Card Received: July2015

N400 Filed: April2020
تشکر کنندگان: SomeOneX

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان