کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ترجمه رسمی مدارک، دارالترجمه و ...
(2015-05-24 ساعت 23:19)sepideh1234 نوشته:  من برنده ٢٠١۶ هستم و فرم رو ارسال کردم, چه زمانی مدارک رو پست کنم که مشکلی پیش نیاد, با کیس نامبر٩٠٠. تاریح مصاحبه حدودا کی اعلام میشه و چطوری؟

سلام دوست من
کیس نامبرت پایینه
احتمالاَ سری اول کارنت میشی و برای اکتبر میرین مصاحبه
صبر کنین تا نامه دومتون بیاد و محل مصاحبتون مشخص بشه
در نهایت فقط برای اکارا نیاز دارین مدارکتون رو پست کنین
سفارت های ابوظبی و یروان نیاز نیست پست کنین و فقط باید مدارک رو با خودتون ببرین
2015AS3XXX* آنکارا ->ABU DHABI*دو نفر
ارسال فرمها: 2 Sep*کارنت شدن: 8 Nov*نامه دوم: 24 Feb*مصاحبه:26 Apr
نتیجه مصاحبه: AP
مقصد: LA
خدایا اینکه میگی از رگ گردن به من نزدیکتری در حد درک من نیست [size=medium]لطفاً بغلم کن
تشکر کنندگان: j.modarres
با سلام و تشکر از راهنمایی هاتون.ایا امکان ازاد سازی مدرک از روش اداره کاریابی و رایگان برای رشته دندانپزشکی وجود داره؟ اخه مدرک رشته های پزشکی رو هم سخت و هم خیلی گرون ازاد میکنند
تشکر کنندگان:
(2015-05-25 ساعت 01:02)m.ghoreishi نوشته:  
(2015-05-24 ساعت 23:19)sepideh1234 نوشته:  من برنده ٢٠١۶ هستم و فرم رو ارسال کردم, چه زمانی مدارک رو پست کنم که مشکلی پیش نیاد, با کیس نامبر٩٠٠. تاریح مصاحبه حدودا کی اعلام میشه و چطوری؟

دوست عزیز شما باید صبر کنید تا شماره شما که احتمالآ سری اولم هستی کارنت بشه بعد نامه دوم که به دستتون رسید یعنی جایگزین نامه اول(نامه قبولی) شد و سفارت 100% مشخص شد با توجه به اون اقدامات بعدی از قبیل نوبت مدیکال و ارسال مدارک انجام بدین.
(ارسال مدارک به وسیله پست 15 روز قبل از مصاحبه فقط برای سفارت انکاراست)

ممنون از جواب کامل و راهنماییتون Smile
تشکر کنندگان: m.ghoreishi
(2015-05-25 ساعت 11:59)dds.azimi@yahoo.com نوشته:  با سلام و تشکر از راهنمایی هاتون.ایا امکان ازاد سازی مدرک از روش اداره کاریابی و رایگان برای رشته دندانپزشکی وجود داره؟ اخه مدرک رشته های پزشکی رو هم سخت و هم خیلی گرون ازاد میکنند

دوست من
همسر من مکانیک دانشگاه تهران در سال 85 فارغ تحصیل شده بود
بعد از اتمام درس به کاریابی میره و چون 6 ماه نمی تونه کار پیذا کنه (که البته همش ساختگی بود) از کاریابی تایید میبره و میره دانشگاه مدرکشو مجانی میگیره
نمی دونم فرآیندش چیه و اون سال ها یه همچین قانون هایی بوده نمی دونم هنوزم هست یا نه
یکم بیشتر تحقیق کن
2015AS3XXX* آنکارا ->ABU DHABI*دو نفر
ارسال فرمها: 2 Sep*کارنت شدن: 8 Nov*نامه دوم: 24 Feb*مصاحبه:26 Apr
نتیجه مصاحبه: AP
مقصد: LA
خدایا اینکه میگی از رگ گردن به من نزدیکتری در حد درک من نیست [size=medium]لطفاً بغلم کن
تشکر کنندگان: dds.azimi@yahoo.com ، بوربوری ، golia
سلام.خسته نباشيد سوالى داشتم از خدمتتون. المثنى مدرک تحصيلى براى مصاحبه اشکالى ايجاد مى کنه؟
تشکر کنندگان:
مدارک لازم جهت ارائه در مدیکال :
۱- پاسپورت + کپی
۲- ۶ قطعه عکس ۴*۳ (پشت نویسی شده با نام و شماره کیس و امضا)
۳- کارت زرد واکسیناسیون ممهور به مهر و امضا پزشک که با مشخصات پاسپورت یکی باشد+ کپی ( ممکنه کپی را قبول و اصل را به شما برگردانند و بعد لازمتون بشه)
۴- برگه Contact که در آن آدرس محل اقامت در زمان مصاحبه (مثلا ارمنستان )با شماره موبایل و تلفن هتل و آدرس آمریکا و آدرس ایران با تلفنهایشان و آدرس ایمیلیتان را نوشته اید.
۵- پرینت نامه دعوت به مصاحبه(مشهور به نامه دوم)
۶- نامه تست آنتی بادی به زبان لاتین(برای آبله مرغان Varicella Zoster Virus هر دو نوع IGG و IGM )
۷- پرینت ایمیل تعیین وقت برای آزمایشات پزشکی
۸- پول نقد بابت هزینه مدیکال ( مثلا برای ایروان افراد بالای 15 سال مبلغ 45000 درام و زیر 15 سال 31.500 درام که از بابت هزینه ویزیت پزشک و عکس های قفسه سینه و آزمایش خون می باشند)

برای سفارت:
۱- پاسپورت + کپی و اگر پاسپورت جدید گرفتید کپی پاسپورتهای قبلی بهمراه ببرید.
۲- کلیه صفحات شناسنامه + ترجمه + کپی
۳- کارت ملی + ترجمه + کپی (البته ظاهرا نمی گیرند ولی خب ریسک نمی کنیم و می بریم)
۴- کارت پایان خدمت/معافیت +ترجمه + کپی
۵- مدارک تحصیلی کلیه سطوح شامل دیپلم- پیش دانشگاهی- لیسانس- ... برای برنده (من آخرین مدرک همراه را هم می برم)+ ترجمه + کپی
۶-پرینت نامه بارکد دار قبولی در لاتاری( من خودم پرینت سوابق شرکت در لاتاری که شامل آن کدی است که قبولیمان را چک کردیم را هم می برم. )
۷- پرینت نامه دعوت به مصاحبه(مشهور به نامه دوم)
۸- اصل تمکن مالی
(نکات : عدد رند نباشد- مبلغش زیادی نباشد که خود همان سئوال بر انگیز است از کجا آوردید پس طبق فرمول خط فقر باشد)ارسال دوم درفوروم نداشتن اسپانسر و راه حل ها را مطالعه کنید البته ارقام سال ۲۰۱۵ اندکی فرق دارند)-
بدون درج تاریخ واریز و گردش حساب- با سربرگ بانک و مهر برجسته - طبق بررسی هایی که کردم ترجیحا قیدشود قابل انتقال به خارج کشور+ ابتدای آن درج شود
To whom it may concern پس مخاطب با عنوان سفارت و غیر نباشد- چک کنید که با مشخصات پاسپورت یکی باشد و ضمنا لاتین که نیازی به ترجمه نباشد.)
۹- پرینت فرم مشخصات (260) که در سایت پرکردید.
۱۰- پاکت مدیکال
11- عکس ۵*۵ هرنفر دو قطعه پشت نویسی شده (اسم و فامیل و شماره کیس و سال تولد )واضافه تر همراه داشته باشید
12- 330 دلار پول نقد به ازای هر نفر که در سفارت پرداخت میشود
13- دو نسخه ترجمه از سند ازدواج(یکی برای پرونده شما و دیگری برای پرونده همسرتان)
14-اختیاری: فرم ۹ سئوالی(شامل تاریخچه سفرهاتون به خارج کشور) و رزومه (هر دو اینها را اگر لازم دانستید تهیه و همراه داشته باشید)
15-اختیاری: پرینت کلیه ایمیلهای ارسالی و دریافتی از kcc و سفارت (اگردیگر خیلی وسواس دارید که بعید می دانم لازم باشد)
16- برگه Contact که در آن آدرس محل اقامت در زمان مصاحبه (مثلا ارمنستان )با شماره موبایل و تلفن هتل و آدرس آمریکا و آدرس ایران با تلفنهایشان را نوشته اید.
(فقط اگر آنکارا باشید دو هفته زودتر مدارک را می فرستید و ثبت نام در CEAC هم دارید که تایید آنرا هم باید ببرید بهرحال فوروم مدارک را هم ببینید.)
(کلیه ترجمه ها ممهور به دارالترجمه باشد کافیست )
اصل مدارک فارسی و کپی شان را هم همراه داشته باشید .
من روی همه مدارک سمت راست بالا هم شماره کیس و هم سال تولدرا در گوشه نوشتم.
این چکیده کلی مطلب که در سایت خوندم به امید موفقیت همه دوستان
ترس می تواند شما را زندانی نگهدارد و امید می تواند شما را آزاد نماید.
fear can hold you prisoner. Hope can set you free
شماره کیس:***6>کنسولگری:آنکارا»ایروان > تعداد افراد:3 نفر >مصاحبه:July6 نتیجه: خودمAug18 کلیر و همسرم Sep14 ورود:به امیدخدا Nov
سفرنامه من
(2015-05-17 ساعت 20:31)moh.saee نوشته:  سلام خسته نباشید. نامه های کاری واقعا لازم است. من نمیخوام به شرکتی که دارم توش کار میکنم بگم که لاتاری برنده شدم. این مدارک لازم هستش؟

من هم نمی‌خواستم به شرکتم بگم... به هیمن علت گواهی نگرفتم ولی قراردادهایی که اول سال امضا کردین با مهر شرکت رو می‌تونین ترجمه رسمی کنین و ببرین...
حکم‌های کارگزینی من حتی مهر هم نداشت، فقط امضا داشت ولی دارالترجمه ترجمه کرد و ما دادیم به سفارت...
شماره کیس:2015AS47XX ... تاریخ رویت قبولی:4 May...سفارت:آنکارا ... تعداد افراد کیس :۲ نفر... تاریخ مصاحبه: 6 می... وضعیت: Issued... مقصد: سن‌حوزه... آپدیت‌ها: نفر اصلی: 7، 12، 19 می و 20 جولای و نفر دوم: 7 و 12 می...  کلیر: هر دو نفر 29 جولای... صدور ویزا: هر دو نفر 11 آگوست  Big GrinWink
تشکر کنندگان: ofrfar ، j.modarres
(2015-05-30 ساعت 09:07)ریحانا نوشته:  مدارک لازم جهت ارائه در مدیکال :
۱- پاسپورت + کپی
۳- کارت زرد واکسیناسیون ممهور به مهر و امضا پزشک که با مشخصات پاسپورت یکی باشد+ کپی ( ممکنه کپی را قبول و اصل را به شما برگردانند و بعد لازمتون بشه)
۴- برگه Contact که در آن آدرس محل اقامت در زمان مصاحبه (مثلا ارمنستان )با شماره موبایل و تلفن هتل و آدرس آمریکا و آدرس ایران با تلفنهایشان و آدرس ایمیلیتان را نوشته اید.
۶- نامه تست آنتی بادی به زبان لاتین(برای آبله مرغان Varicella Zoster Virus هر دو نوع IGG و IGM )
۸- پول نقد بابت هزینه مدیکال ( مثلا برای ایروان افراد بالای 15 سال مبلغ 45000 درام و زیر 15 سال 31.500 درام که از بابت هزینه ویزیت پزشک و عکس های قفسه سینه و آزمایش خون می باشند)

برای سفارت:
۳- کارت ملی + ترجمه + کپی (البته ظاهرا نمی گیرند ولی خب ریسک نمی کنیم و می بریم)
۵- مدارک تحصیلی کلیه سطوح شامل دیپلم- پیش دانشگاهی- لیسانس- ... برای برنده (من آخرین مدرک همراه را هم می برم)+ ترجمه + کپی
۶-پرینت نامه بارکد دار قبولی در لاتاری( من خودم پرینت سوابق شرکت در لاتاری که شامل آن کدی است که قبولیمان را چک کردیم را هم می برم. )
۸- اصل تمکن مالی
(نکات : عدد رند نباشد- مبلغش زیادی نباشد که خود همان سئوال بر انگیز است از کجا آوردید پس طبق فرمول خط فقر باشد)ارسال دوم درفوروم نداشتن اسپانسر و راه حل ها را مطالعه کنید البته ارقام سال ۲۰۱۵ اندکی فرق دارند)-
بدون درج تاریخ واریز و گردش حساب- با سربرگ بانک و مهر برجسته - طبق بررسی هایی که کردم ترجیحا قیدشود قابل انتقال به خارج کشور+ ابتدای آن درج شود
To whom it may concern پس مخاطب با عنوان سفارت و غیر نباشد- چک کنید که با مشخصات پاسپورت یکی باشد و ضمنا لاتین که نیازی به ترجمه نباشد.)
۱۰- پاکت مدیکال
11- عکس ۵*۵ هرنفر دو قطعه پشت نویسی شده (اسم و فامیل و شماره کیس و سال تولد )واضافه تر همراه داشته باشید
13- دو نسخه ترجمه از سند ازدواج(یکی برای پرونده شما و دیگری برای پرونده همسرتان)
14-اختیاری: فرم ۹ سئوالی(شامل تاریخچه سفرهاتون به خارج کشور) و رزومه (هر دو اینها را اگر لازم دانستید تهیه و همراه داشته باشید)
15-اختیاری: پرینت کلیه ایمیلهای ارسالی و دریافتی از kcc و سفارت (اگردیگر خیلی وسواس دارید که بعید می دانم لازم باشد)
16- برگه Contact که در آن آدرس محل اقامت در زمان مصاحبه (مثلا ارمنستان )با شماره موبایل و تلفن هتل و آدرس آمریکا و آدرس ایران با تلفنهایشان را نوشته اید.
(فقط اگر آنکارا باشید دو هفته زودتر مدارک را می فرستید و ثبت نام در CEAC هم دارید که تایید آنرا هم باید ببرید بهرحال فوروم مدارک را هم ببینید.)

مرسی از "ریحانا" بابت جمع آوری و خلاصه کردن این همه مطالب مفید و ضروری،‌چند تا نکته در مورد لیست کامل بالا:
1- برای مدیکال آنکارا عکس لازم نیست، حداقل امسال که ما رفتیم لازم نبود، خودشون با وب کم عکس می‌گیرن...
2- در مورد تمکن مالی (مدارکی که برای مصاحبه باید ببریم)، تمکن مالی ما از یک موسسه مالی و اعتباری بود که فقط گواهی فارسی می‌داد و ما هم دادیم دارالترجمه و ترجمه رسمیش رو دادیم به سفارت... مشکلی هم پیش نیومد. مبلغش هم زیاد بود (تقریبا سه برابر خط فقر)... کسی ازمون نپرسید از کجا آوردین... (البته شاید هم یکی از دلایل رفتنمون تو پروسه کلیرنس همین باشه Big Grin )
موفق باشین...
شماره کیس:2015AS47XX ... تاریخ رویت قبولی:4 May...سفارت:آنکارا ... تعداد افراد کیس :۲ نفر... تاریخ مصاحبه: 6 می... وضعیت: Issued... مقصد: سن‌حوزه... آپدیت‌ها: نفر اصلی: 7، 12، 19 می و 20 جولای و نفر دوم: 7 و 12 می...  کلیر: هر دو نفر 29 جولای... صدور ویزا: هر دو نفر 11 آگوست  Big GrinWink
تشکر کنندگان: ریحانا ، lighthouse ، ho_tasha ، لطف اله ، mehdihk ، j.modarres ، golia
(2015-05-30 ساعت 11:09)pmoudi نوشته:  
(2015-05-30 ساعت 09:07)ریحانا نوشته:  مدارک لازم جهت ارائه در مدیکال :
۱- پاسپورت + کپی

برای سفارت:
۸- اصل تمکن مالی
۱۰- پاکت مدیکال

مرسی از "ریحانا" بابت جمع آوری و خلاصه کردن این همه مطالب مفید و ضروری،‌چند تا نکته در مورد لیست کامل بالا:
۱- برای مدیکال آنکارا عکس لازم نیست، حداقل امسال که ما رفتیم لازم نبود، خودشون با وب کم عکس می‌گیرن...
۲- در مورد تمکن مالی (مدارکی که برای مصاحبه باید ببریم)، تمکن مالی ما از یک موسسه مالی و اعتباری بود که فقط گواهی فارسی می‌داد و ما هم دادیم دارالترجمه و ترجمه رسمیش رو دادیم به سفارت... مشکلی هم پیش نیومد. مبلغش هم زیاد بود (تقریبا سه برابر خط فقر)... کسی ازمون نپرسید از کجا آوردین... (البته شاید هم یکی از دلایل رفتنمون تو پروسه کلیرنس همین باشه Big Grin )
موفق باشین...

سلام
دوستان، این که باید پشت عکسها پشت نویسی بشه، اسم و فامیل باید انگلیسی نوشته بشه؟
اسم و فامیل، شماره کیس و سال تولد کفایت میکنه؟
باید شماره کیس رو رویه تمام مدارک بنویسیم؟
درمورد عکس مدیکال، باید 3*4 باشه یا 5*5؟
مرسی
تشکر کنندگان: ho_tasha
از دوستان اینجا کسی برای ترجمه با ساترا (شبکه مترجمین ایران) تجربه داشته؟ پیکشان معتبر هست؟
تشکر کنندگان:
(2015-05-31 ساعت 00:06)mbsamani نوشته:  [quote='pmoudi' pid='618017' dateline='1432967943']
[quote='ریحانا' pid='617973' dateline='1432960674']

دوستان، این که باید پشت عکسها پشت نویسی بشه، اسم و فامیل باید انگلیسی نوشته بشه؟
اسم و فامیل، شماره کیس و سال تولد کفایت میکنه؟
باید شماره کیس رو رویه تمام مدارک بنویسیم؟
درمورد عکس مدیکال، باید ۳*۴ باشه یا ۵*5؟
مرسی
بله به انگلیسی
برای عکسهای سفارت بله ولی برای عکسهای مدیکال امضا هم کنید و عکس مدیکال 6 قطعه 3*4 برای ارمنستان که اینطوره برای آنکارا هم که دوستمون در بالا اشاره کرده.
روی مدارک بالای صفحه سمت راست نامبر و سال تولد راخودم نوشتم این امکان را ایجاد میکنه که اگر بهردلیلی مدارکتون پراکنده شد معلوم بشه برای چه کیسی هست.
ترس می تواند شما را زندانی نگهدارد و امید می تواند شما را آزاد نماید.
fear can hold you prisoner. Hope can set you free
شماره کیس:***6>کنسولگری:آنکارا»ایروان > تعداد افراد:3 نفر >مصاحبه:July6 نتیجه: خودمAug18 کلیر و همسرم Sep14 ورود:به امیدخدا Nov
سفرنامه من
تشکر کنندگان: lighthouse
(2015-05-17 ساعت 19:04)Mahmood129 نوشته:  با سلام خدمت شما دوستان عزیز کلیه مباحث درمورد ترجمه را در این تاپیک پیگیری فرمایید .

نرخ نامه رسمی قانونی ترجمه را نیز می توانید از این لیـــــــــنک ملاحظه فرمایید .

دوستان عزیز لطفا قوانین را رعایت فرمایید و این را بدونید که تبلیغ و یا معرفی

مترجم و یا دار الترجمه خلاف قوانین است.

دوستان عزیز برای مصاحبه نیازی نیست مدارک مهر وزارت امور خارجه و یا دادگستری داشته باشه .نشینید به خودتون بگید کار از محکم کاری عیب نمیکنه !!!!!! الکی هزینه درست نکنید برای خودتون . فقط مهر مترجم کافی است. اما اگر کسی تمایل به ادامه تحصیل است پس از قبولی میتونن یک نسخه همراه با مهر ها ترجمه داشته باشند و با خودشون ببرند .

دوستان دقت فرمایید حداقل مدرک تحصیلی قابل قبولی دیپلم 12 ساله می باشد . (( مدرک تحصیلی فقط شخص برنده مهم است ))

لینک منبع : http://travel.state.gov/content/visas/en...tions.html

دوستانی که فنی بوده اند اما دانشگاه رفته اند چه کاردانی چه مقاطع بالایی این دوستان هم موردی ندارند و با خیال راحت اقدام فرمایید . یک سری موارد می نویسم با مثال چکیده هایی از ۲۰۱۵ ها و سال های پیش است .

۱. کسی که دیپلم نظام قدیم 12 ساله داره مشکلی نداره
۲.کسی که دیپلم 12 ساله نظام جدید که پیش دانشگاهی هم جزء آن هست مشکلی نداره
۳. کسی که دیپلم فنی داره اما الان سال اول دانشگاه است ایشون هم مشکلی نداره
۴. کسی که بالاتر از دیپلم مدرک دانشگاهی داره ایشون هم مشکلی نداره
۵. کسی که دیپلم فنی 11 ساله + پیش دانشگاهی هم جدا گرفته ایشون هم مشکلی ندارن
۵. اما کسی که فقط فقط دیپلم فنی 11 ساله داره و دانشجو نیست و پیش دانشگاهی هم نداره ایشون میتونن از طریق نمره کار اقدام کنند از ایــــن سایت

در منو کشویی Find Occupations دنبال Job Family بگردید و روی آن کلیک کنید.

در صفحه جدید زمینه کاری خود را انتخاب کنید برای مثال "مهندسی و معماری Architecture and Engineering" و سپس روی GO کلیک کنید.
لیستی از شغل ها را نمایش میدهد که شما باید شغل خود را از میان انها پیدا کنید. شغل خود را پیدا کنید و روی آن کلیک کنید.

سپس اگر نمره کار ایشون ۷ و یا بالای ۷ باشد مورد قبول است

=================================

موضوعی در مورد آزاد سازی مدارک ( قابل توجه کسانی که نیاز به مدرکشون دارند و میخواهند با خودشون آمریکا ببرند ) - ( مثال دوستانی که دانشگاه دولتی بودند و تعهد دارن )

جهت آزاد سازی مدرک یا باید پول بدید مدرک را آزاد کنید که بیشتر مواقع این مبلغ متناسب با مدرک شما قیمتش بالا و پایین میشه شاید چندین میلیون ( حالا اگر دوستان پول دارن و تمایل دارن بحثش جداست میتونن خریداری کنن .Wink )
حال یه راه دیگر هم است ( Tongue ) اون هم اینکه شما درخواست کار به شرکت های کاریابی می دهید فقط باید شرایط زیر را داشته باشید )

در زمانی که شما به شرکت های کاریابی میرید باید این شرایط را داشته باشید .

۱. شش ماه باید از زمان فراغت از تحصیل گذشته باشد .
۲. شش ماه باید از زمان پایان خدمت وظیفه یا معافیت دائم گذشته باشد .

برای استفاده از این قانون می تونید به کاریابی مورد تایید وزارت کار مراجعه کنید و تقاضای کار بکنید. بعد از شش ماه عدم کاریابی نامه ای مبنی بر عدم کاریابی در این مدت گرفته و به وزارت کار استان خودتان مراجعه می کنید . وزارت کار نیز نامه ای به دانشگاه محل تحصیل شما مبنی بر آزاد سازی مدارک بدون دریافت هزینه تحصیل رایگان به شما خواهد داد . Cool

===============================

این هم لیست مواردی که باید ترجمه کنید برای شخص برنده + همراهان

مرحله ترجمه مدارک است که می بایست نسبت به ترجمه مدارکی که در زیر براتون لیست کرده ام برای هر یک از اعضاء خانواده خود که تام آنها در پرونده شما وجود دارد اقدام نمایید:

ترجمه شناسنامه
ترجمه کارت ملی ( کارت ملی اگه تاریخش گذشته بود مهم نیست )
ترجمه آخرین مدرک تحصیلی ترجیحا همراه با ریز نمرات (توصیه می شود دیپلم و پیش دانشگاهی همراه با ریزنمرات آن ها هم ترجمه شود و همراه با اصل دانشنامه ها در روز مصاحبه همراهتان باشد.)
ترجمه سابقه کار و نامه اشتغال به کاری که از محل کارتان دریافت نمودید. (برای دوستانی که دیپلم 12 ساله ندارن و میخواهند از طریق کار اقدام کنند)
ترجمه سند ازدواج (۲ سری)
ترجمه طلاق نامه (۲ سری)

متقاضیانی که به خاطر یک جرم در دادگاه محکوم شناخته شده اند، حتی اگر هر گونه عفو یا بخشودگی شامل انها شده باید برای مصاحبه باید یک کپی از سابقه دادگاه و زندان به سفارت ارائه کنند، سابقه دادگاه باید شامل:
اطلاعات کامل در مورد نحوه انجام و شرایط مجرم در حین ارتکاب جرم و مجازات تایین شده شامل جریمه ها ومدت زمان حبس تایین شده.

ترجمه کارت معافیت یا پایان خدمت سربازی
ترجمه گواهی فوت پدر/مادر/همسر/فرزند
توصیه می شود دانشجو های مشمول فیش وثیقه و رسید فیش واریزی وثیقه خود را ترجمه و در روز مصاحبه همراه خود داشته باشند.

این موارد اصلشون هم روز مصاحبه به همراه داشته باشد !!!

===============================================

راهنمای دریافت مدرک معادل پیش دانشگاهی برای دوستانی که دیپلم فنی دارند و مدرک بالاتر نیز اخذ کرده اند و یا دارن ادامه تحصیل می دهند .

قبل از هر چیز تشکر میکنم از سینا عزیز ( sinamn) به خاطر آموزشش

خب مراحل کار چیست Wink

آدرس : تهران - میدان فردوسی - خیابان ایرانشهر جنوبی - تقاطع خیابان طالقانی - معاونت آموزش متوسطه
مدارک لازمه : اصل مدرک فوق دیپلم (حتما) - در صورت امکان دیپلم فنی حرفه ای و یا کار و دانش همراهتون باشه

اول که تشریف می برید داخل باید به نگهبانی توضیح بدین که کارتون چیه تا براتون نامه بنویسه : شما بفرمایید قصد دریافت نامه معادل سازی فوق دیپلم به پیش دانشگاهی رو دارید .( بهتون می گه برین طبقه فلان پیش خانم اسدی ، شما بگین کارتون طبقه چهارم پیش آقای امیری انجام میشه - چون نامه ای که بهتون میده رو اسم ملاقات شونده رو روش می نویسه و اون باید براتون امضا کنه و ساعت خروج بزنه)
من چون رفته بودم سوال کنم که امکانش هست یا نه .. خیلی منو بالا و پایین کردن ولی شما تشریف می برید طبقه چهارم ،از آسانسور که اومدید بیرون رفتید تو راهرو سمت چپ ، انتهای راهرو خدمت آقای امیری (یه نکته جالب براتون بگم وقتی داخل اتاق تشریف می برید روی میزها اگه دقت کنید نوشته پیش دانشگاهی ... برام خیلی جالب بود ) و موضوع رو براش شرح میدین .
من گفتم برای ادامه تحصیل در خارج از ایران می خوام ، پرسید کدوم کشور ، گفتم آمریکا ..(بد نیست شما هم همین رو بگین ) اونم چیزی نگفت .. کلا اداره خوبی بود و برخورد و راهنمایی شون خیلی عالی بود .. فقط یک کم سرعتشون پائین بود .
خلاصه اصل مدرک فوق دیپلم رو ازتون می گیره و با مشخصات روی مدرک براتون نامه می زنه میده بهتون می برید طبقه هشتم (خدمت سرکار خانم مقیس) .. اونجا مهر و امضا می شه و شماره می خوره و دو نسخه میشه . دوباره بر میگردین پیش آقای امیری چند فرم بایگانی هست ، تحویلش میدین و دو نسخه از نامه اصلی رو بهتون میده . تمام

نمونه نامه را در زیر ملاحظه میکنید .

[عکس: 51Ccn.jpg]

در آخر امیدوارم کمی از ابهامات دوستان کمتر شده باشد . آرزوی موفقیت برای تک تک شما دوستان عزیز

لطفا فقط سوالاتی که مرتبط با این تاپیک می باشد پرسیده شود .

سلام دوست گرامي
ممنونم ازت بابت اطلاعاتت ولي فقط اين معادل پيش نيست و قابل قبول نيست ،فقط يه گواهيه و ارزش ديگري نداره هركي هم بره بخاد بهش ميدن ،
خود معاونت اونجام ميگه كه اين معادل نيست و فقط گواهيه،ما كه كلي راه رفتيم ولي پيش مون اكي نشد حتي با اين گواهي،بهرحال ممنون
لاتارى ، درس صبورى، تغيير و قطع وابستگى هاست و بيانگر اينه كه انسان هرچيزي رو كه بتونه تصور كنه قطعا بهش ميرسه!

طلب خير براي همه دوستان
تشکر کنندگان: لطف اله
دوست عزیز سلام

این گواهی حکم پیش دانشگاهی را نداره !!!
بلکه عرض شده بود بالا برای کسانی که فنی هستند + فوق دیپلم گرفتند و یا 1 سال گذشته از درس خوندن فوق دیپلم اینو میتونند تهیه کنند که نشون میده این شخصیت با این وضعیت طبق قانون تحصیلی ایران درس های پیش را گذرونده !

موفق باشید
شماره کیس ***6. رویت قبولی 10May. تعداد افراد 2 نفر. سفارت آنکارا . مصاحبه نیمه اول جولای . نتیجه 1 ضرب هر 2 نفر Big Grin . مقصد سیاتلRolleyes
سفرنامه از سیر تا پیاز من

تشکر کنندگان: m.ghoreishi ، آلیس-1980 ، j.modarres
بچه ها کی باید فرم ds230 پر بشه ؟؟؟؟ اخه ما فرم ds260 پر کردیم و فرستادیم .
تشکر کنندگان:
(2015-06-02 ساعت 10:20)far62 نوشته:  بچه ها کی باید فرم ds230 پر بشه ؟؟؟؟ اخه ما فرم ds260 پر کردیم و فرستادیم .

اگر کیس لاتاری هستی فرم 230 نیاز نیست
2015AS45## ●● Yerevan ●● Interview 20 April
بازمانده 2015 بجرم خدمت در سپاه
تشکر کنندگان: آلیس-1980 ، ho_tasha ، لطف اله ، j.modarres

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان