کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سفر به ترکیه برای مصاحبه: تور، هتل، بلیط و ...
سلام
امروز پاسپورتای ما حاضر شد،امیدوارم همه دوستان زودتر کارشون درست بشه،به محض رسیدن سفرنامه مینویسم
شماره کیس:    31xx    تاریخ رویت قبولی:   8jun
کنسولگری:     ankara   تعداد افراد منظور در کیس :    2
ارسال فرمهای سری اول:    24jul     کارنت شدن کیس:   18nov
مصاحبه:      7jan               ویزا یه ضرب
دریافت ویزا:  13 jan      ورود به آمریکا:   21 apr        دریافت گرین کارت: jun 22
تشکر کنندگان: behjan
سلام
ما امروز رسیدیم تهران.خوندن تجارب ما در این سفر خالی از لطف نیست.از اونجایی که تقریبا اصول کار مشخصه وارد جزییات میشم.
کیس ما شامل دو نفر بود.بعد از قبولی ازدواج کردیم کار آزاد و معاف.بخاطر همین احتمال یه ضرب زیادی میدادم.پس بلیط رو سیستمی 11 روزه گرفتم.هتل هم هیلتون رو برای 5 روز رزرو کردم.البته چون طرف آشنا بود قیمت خیلی خوبی گرفتم.ترنسفر هم گرفتم که کاره خوبی بود.مدیکال رو برای 4 زانویه و مصاحبه 7 زانویه.ما 3 زانویه با ماهان رفتیم و ترنسفر اومد و کلی راهنمایی کردن که واقعا بدرد خورد.هتل هم خوب بود.همون موقع هم که رسیدیم رفتم مطب دکتر رو پیدا کردم.

4 زانویه مدیکال
ما صبح زود رفتیم.منشی اومد.دوستان گفته بودن عکس 3*4 ببرین.اما اونجا گفتن که خودشون عکس میگیرن.رفتیم برای تست خون و ایکس ری برای 2 نفر 95 لیر.گفتن فردا جوابش حاضره.بعدم رفتیم برای دکتر.اول خانمم رفت.به خانمم گفتم تا خواست واکسن بزنه به تست آنتی بادی بنویسه.خانمم رفت داخل بعدم من رفتم.دکتر من رو معاینه کرد و خواست واکسن بزنه گفتم تست بنویس.گفت اوکی.گفت برو بیرون (منظورش همسرش بود بیرون اطاق) بگو بنویسه.منم اومدم بیرون دیدم خانمم واستاده گفت بهش واکسن زده اصلا نذاشته بگه.خلاصه زنش نوشت گفت برو آزمایشگاه.رفتم آزمایشگاه اونم زنگ زد بالا.گفت قیمت آنتی بادی سیصد و خورده ای میشه جوابشم پنج شنبه حاضر میشه اگه میخواین چهارشنبه حاضر بشه چهارصد و خوردهای لیر میشه.منم پرسیدم واکسن چنده گفت 130 دلار.که میشه 390 لیر.دیدم واکسن به صرفه تره.پس سرمو عین بچه آدم انداختم رفتم واکسنو زدم.یه فحش خیلی بدم دادم.البته تو دلم.چون کسی جرات اخم کردنم نداره.اونجا بود که فهمیدم خیلی دکتره عوضیه.یکی از دوستانم که با ما بود به زور به خودش واکسن زدن اما واسه خانمش تست نوشته بودن که 4 شنبه حاضر میشد 32 دلار.کلا قیمتا دل بخواهی بود انگار.در ضمن واکسیناسیون ما کامل بود.خلاصه که 200 دلار پول ویزیت شد 260 دلار واکسن

7 زانویه مصاحبه
ما صبح زود رفتیم.از قبل سفارت رو پیدا کرده بودیم.تو صف واستادیمو بعدم رفتیم داخل.من عکسارو یادم رفته بود بیارم اما گفتن عکسایی که فرستادین خوبه.خیلی طول نکشید که وقت مصاحبه شد.طرف که مصاحبه میکرد قیافش شبیه اندونزیایی ها بود.خیلی شاد بود.ما گفتیم فارسی مصاحبه کنن اونام لطف کردن اهمیت ندادن و انگلیسی مصاحبه کردن کیس ما واسش خیلی جالب بود خیلی سوال کرد.البته کیس ما ابهامات زیادی داشت.منم به خانمم گفتم بذار فقط من جواب بدم.سوال زیاد پرسید ولی هر کاری کرد ویزا نده حریف من نشد و جوابشو دادم.از اونجایی که ازدواج ما بعد برنده شدن بود مدارک برده بودیم که اثبات کنبم.خدایی هم خوب جواب دادم.از قبل خیلی تمرین کرده بودم.خلاصه دیدم یه برگه صورتی لای پاسامونه اما مطمئن بودم یه ضرب میده.بعدم گفت پاساتون بمونه 7 روز دیگه ویزا حاضره

چند روز بعد
برگه صورتیو خوندم دیدم نوشته موقتا بهتون ویزا تعلق نگرفته.منم گیج شدم کلی تحقیق کردم.از شانسه بعد مهاجرسرا هم در دست تعمیر بود.11 زانویه ایمیل اومد که پاساتونو تحویل پست دادیم.ما هم رفتیم پست گفت نیومده.12 زانویه رفتیم نیومده بود.دیگه 13 زانویه رفتیم اومده بود.مدارک یا ساعت 11 میرسن یا 3.

سعی کنید قبل از اومدن به ترکیه یه سری چیزای کلیدی رو به ترکی یاد بگیرین چون واقعا به کار میاد.اگه خواستین تاکسی بگیرین با تاکسی متر نرین.قیمت رو از هتل بپرسین بعد با تاکسی طی کنید.حتما نقشه آفلاین داشته باشید.مردم آنکارا بر خلاف تصور خوب و خونگرمن.از هر کس که سوال میکردم هر طور که بود راهنمایی میکرد.حتی باهامون میومدن تا راه رو نشون بدن.کلا آدمای خوبی بودن.
در مورد ترکیه میگن پیکاپ ندارن.اما ازانسی که ما ترنسفر گرفته بودیم پیکاپ میکردن نفری 100 دلار.ما ترجیح دادیم خودمون بگیریم که تو هزینه اشتباه بود
هتل هم از آزانسای ایران بگیرین که قیمت با قیمت board هتل خیلی خیلی فرق داره
دوستان اگه کسی سوالی داشت بپرسه اگه منم چیزی یادم اومد میگم
با تشکر از همه دوستانی که کمک کردن و به امید گرفتن ویزا برای دوستان
دریافت ویزا:  13 jan      ورود به آمریکا:   21 apr        دریافت گرین کارت: jun 22
تشکر کنندگان: Siamak ، matin.sh ، omid40 ، Hana2015 ، sara20e ، ghobad2121 ، moh@m@d ، alborz3718
(2016-01-14 ساعت 19:22)mohsen b.d نوشته:  سلام
ما امروز رسیدیم تهران.خوندن تجارب ما در این سفر خالی از لطف نیست.از اونجایی که تقریبا اصول کار مشخصه وارد جزییات میشم.
کیس ما شامل ...

دوست عزیز ممنون از اطلاعات مفیدتون
فقط سعی کنید سفر نامتون رو توی قسمت مربوط به سفر نامه بنویسید که راحتتر در دسترس کاربران قرار بگیره .

سفرنامه و تجربه مصاحبه در آنکارا
کیس نامبر : 2016AS2*** << مصاحبه : 17 نوامبر ابوظبی << وضعیت برنده اصلی خانم یکضرب + من AP  Cool
آپدیتها : 19نوامبر سایت سفارت 9 دسامبر و 25 ژانویه سایتCEAC وبالاخره کلیر در 4 فوریه بعد از 79 روز
ورود : بیست و یک اپریل - سوشال : یکماه بعد از ورود - پرداخت 165 دلار : دو هفته بعد از ورود - دریافت گرین کارت برنده اصلی : یکماه و نیم بعد از ورود - دریافت گرین کارت نفر دوم کیس : دو ماه بعد از ورود
تشکر کنندگان: nimashariat ، alborz3718
سلام
بعضی از دوستان سفارت محل مصاحبه شون رو از آنکارا به سفارتهای دیگه تغییر میدن ، کسی از دوستان دلیل این کار رو میدونه ؟
CN : 5xxx
Per : 4
IV : 6 / April / 2016
ABU DHABI
Status : AP
Updates : 6,17,18,19,21 April ,20 Jun, 11,13 July
Embassy update :14 July
Clearance :13 July
29 Aug : دریافت ویزا
28 Sep : ورود به آمریکا
Los Angeles CA
15 Nov : دریافت گرین کارت

تشکر کنندگان:
(2016-02-09 ساعت 02:08)moh @ m @ d نوشته:  سلام
بعضی از دوستان سفارت محل مصاحبه شون رو از آنکارا به سفارتهای دیگه تغییر میدن ، کسی از دوستان دلیل این کار رو میدونه ؟
فکر نکنم دلیل داشته باشه شاید فقط نظر و میل شخصی خودشون باشه
کیس نامبر:2016AS46xx << مصاحبه:31مارچ ابوظبی << وضعیت: برنده اصلی و دو نفر همراه ویزا یکضرب + یک همراه AP

اپدیتها: 3April , 22,26,28May , 8,11August و بالاخره 14August کلیر بعد از 137

تشکر کنندگان: nimashariat
سلام دوستان
از آنکارا چه خبر؟ خبری نیست از کسانی که در آنکارا مصاحبه دارن.
شماره کیس: 2016AS000065xx
تاریخ رویت قبولی: 8May2015
کنسولگری: Ankara تغییرش دادن به ابوظبی
تعداد افراد منظور در کیس : فقط خودم
ارسال فرمهای سری اول: 25June2015
کارنت شدن کیس: 9March2016
مصاحبه: 23May2016
دریافت کلیرنس:--------
دریافت ویزا:25MAY2016
ورود به آمریکا:14SEP2016
دریافت گرین کارت: NOV2016
جمع تقریبی هزینه‌ها:
تشکر کنندگان:
دوستان رستوران چكورآقا سفرسى را از دست ندهيد، بايد با تاكسى بريد چون جاى توريستى شهر نيست و زمان شام و نهار هم نرويد بهتره چون جاى سوزن انداختن نيست،
Çukurağa Sofrası
http://www.cukuraga.com.tr/
سالادها و ترشى و ماست و دسر(يك نوع فقط داره كه حوا و بستنى هست) و چاى بدون بدون شارژ هست كه سر ميز سرو ميكنن و مرتب ظرفهاى خالى پر ميشه، كبابهاى چرب و نرم و به نسبت رستورانهاى تونالى پروپيمونتر هست و باخمير و نان سيرت نميكنن :-)
رستوران حاجى عارف بى هم به نسبت رستورانهاى ديگه تونالى بهتر بود ولى به پاى چكورآقا نميرسيد
٤٩ هم كه فقط پيده هاش خوب بود
دسر هم كه يك شيرينى فروشى و كافى شاپ به سبك غربى سر نبش توى تونالى بعد از فروشگاه منگو بود كه ما فقط ترجيح داديم دسرهاى تركى بخوريم مثل سوتلاش(همون شيربرنج خودمونه كه تو فر رفته و شكر روش كاراملايز شده)، كنافه (كه به نظرم يكى از خوشمزه ترين دسرهاى دنياست) چند تا چيز ديگه كه اسمش يادم نيست ولى يكيش شبيه خورشت ماست اصفهونيا بود از اين نظر كه توى دسر گوشت و ماست بود ولى بدون زعفرون و شيرينتر ولى ژلاتين ظاهرا داشت كه سفت بود و به صورت يك برش مثلثى سرو شد كه خيلى هم خوشمزه بود. و البته براى باقلوا هم حاجى بابا فكر كنم بد نباشه،
اين هم توصيه هاى من بود در مورد آنكارا، چون بچه ها اينجا خيلى دقيق بقيه چيزها را توضيح ميدند، من راجع به رستوران و غذا اون چيزهايي كه به نظرم اومد نوشتم.
مرسى و با آرزوى موفقيت و آرامش براى همگى
F2a, PD:15Nov 2015
تشکر کنندگان: پرسپولیس6 ، marysa ، alborz3718 ، mehdihk
من پست برای هتل گذاشتم ولی پستم حذف شد.میشه دلیل حذف پستم رو بدونم؟
تشکر کنندگان: پرسپولیس6 ، nimashariat
با عرض سلام ....یک سوال داشتم از دوستان .یک .سایت ptt در انکارا اگر معرفی کنید ممنون مشوم جهت ثبت نام .2. نزدیک ترین پست خانه یا ptt به سفارت امریکا کدام است .با سپاس فراوان ممنون .
تشکر کنندگان:
[/quote]

(2016-02-22 ساعت 19:33)غلام رضا رضایی نوشته:  با عرض سلام ....یک سوال داشتم از دوستان .یک .سایت ptt در  انکارا  اگر معرفی کنید ممنون مشوم جهت ثبت نام .2. نزدیک ترین پست خانه یا  ptt به سفارت آمریکا کدام است .با سپاس فراوان ممنون .

سلام
yenisehir ptt رو انتخاب کنین بهتره.نزدیکه میدون کیزلایه.شنبه ها هم بازه.تا سفارت هم پیاده شاید 15 20 دقیقه باشه
موفق باشین
تشکر کنندگان: nimashariat
درود دوستان

برای اطمینان از مدارک مورد نیاز حتمن به سایت سفارت ترکیه مراجعه کنید و آخرین نسخه از فایل راهنمای مهاجرت رو دانلود کنید (DIVERSITY VISA INSTRUCTIONS)، من نسخه اکتبر ۲۰۱۵ اون رو دانلود کردم، آخرین صفحه‌ی این فایل یه فهرست کنترل گذاشته که کسی چیزی رو جا نذاره:

لیستهای کنترل

به سفارت بفرستید:
- کپی پاسپورت هر نفر
- رسید ثبت نام در دفتر پستی محل دریافت پاسپورت
- صفحه‌ی آخر فرم ۲۶۰ که بار کد دارد
- دیپلم (و سایر مدارک تحصیلی) یا مدارک سابقه کار برنده اصلی (کپی و اصل ترجمه)
- شناسنامه هر نفر (کپی و اصل ترجمه)
- سند ازدواج (کپی و اصل ترجمه در دو نسخه)
- گواهی فوت یا طلاق برای هر یک از ازدواج‌های قبلی (کپی و اصل ترجمه)
- کارت پایان خدمت یا معافی (کپی و اصل ترجمه)
- سوابق دادگاه و زندان (در صورت وجود) (کپی و اصل ترجمه)
- سایر مدارک دادگاه (در صورت وجود) (کپی و اصل ترجمه)
- مدارک مالی (کپی و اصل ترجمه به تعداد نفرات)
- دو قطعه عکس ۵ در ۵ سانتیمتری برای هر نفر.

نکات:
- در مورد عکس باید مشابه شرایطی که موقع ثبت نام لاتاری وجود داشت رو رعایت کنید.
- اگر انشاالله قبول شوید حدس میزنم همین عکس رو روی گرین کارت شما خواهند زد پس اونجور که دوست دارید آراسته باشید.
- در فهرست Original Police Certificate رو هم نوشته که البته قبلتر توضیح داده که «برای ایرانی‌ها لازم نیست» پس من در اینجا نیاوردم.
- در فهرست ننوشته که گواهی تمکن مالی به تعداد نفرت (کپی و اصل) ارائه بشه، ولی چون در صفحه‌ی توضیحات تمکن این رو نوشته بود اینجا آوردم.
- کارت پایان خدمت یا معافی رو هم نوشته که فقط برای ایرانی‌ها لازمه

همراه خود به سفارت بیاورید:
- اصل پاسپورتها
- اصل دیپلم (و سایر مدارک تحصیلی) یا مدارک سابقه کار برنده اصلی
- اصل شناسنامه‌ها
- اصل سند ازدواج
- اصل گواهی فوت یا طلاق برای هر یک از ازدواج‌های قبلی
- اصل کارت پایان خدمت یا معافی
- مبلغ ۳۳۰ دلار برای هر نفر
- گزارش مدیکال

در یک فایل دیگه هم توضیح داده که چه وسایلی رو نباید همراه بیارید که اگه بیارید اون وسیله رو راه نمیدن تو سفارت.
حتمن بخونید و رعایت کنید که روز مصاحبه مجبور نشید دوباره برگردید هتل.

اینم فهرست چیزهایی که نباید با خودتون به سفارت ببرید:

موارد زیر ممنوع هستند و نمی‌توانند وارد محوطه شوند.
افراد حامل هر کدام از موارد ذکر شده در زیر از ورود به محوطه سفارت یا کنسولگری محروم خواهند شد.
تمام این موارد را در خانه و یا هتل و یا همراه یک آشنا و یا فامیلی که وارد محوطه نخواهد شد بگذارید.

- چمدان/کیف ممنوع است - به منظور تسهیل و سرعت بخشیدن به ورود به سفارت، آوردن چمدان و کیف ممنوع است. افرادی که ساک بزرگ همراه دارند پذیرفته نخواهند شد.
همه‌ی موارد فلزی را حذف نموده و آنها را در یک جعبه همراه کت / ژاکت، کمربند، کیف دستی / کیف خود و غیره برای بازرسی قرار دهید. علاوه بر این از آنجایی که نیاز است شما از یک فلزیاب عبور کنید از پوشش لباس با عناصر فلزی اجتناب کنید.
- چتر ممنوع است - چتر را نمی توان وارد محوطه کرد.
- تلفن همراه ممنوع است - برای جلوگیری از محرومیت ورود به محوطه سفارت / کنسولگری تلفن همراه را با خود نیاورید. ورود شما ممنوع خواهد شد!
- اقلام الکتریکی، الکترونیکی و هر چیز دارای باتری ممنوع است - از جمله کامپیوتر، لپ تاپ، دستگاههای پخش موسیقی مانند واکمن، CD Player ،DVD Player ،MP3 Player ،iPod ،Palm Pilot، iPods ،Tablet، حافظه USB، دوربین عکاسی، دوربینهای ویدیویی، ماشین حساب، سشوار، ریش تراش، اسباب بازیهای الکتریکی و غیره.
- مایعات، مواد شیمیایی و گازها ممنوع است - از جمله تمام قوطی‌های هوای فشرده از هر نوع، شامل اسپری مو، اسپری عطر، گاز اشک آور، مواد شیمیایی برای تمیز کردن و مایعات نوشیدنی. اگر شما خواستید خوراک برای نوزاد همراه داشته باشید، آن را باید در ظرف پلاستیکی پر کنید. اقلام و یا تجهیزات ضروری پزشکی ممکن است بنا به درخواست در موارد خاص اجازه ورود بیابند.
- سلاح گرم و سلاح ممنوع است - از جمله اسلحه اسباب بازی و یا سلاح غیر شلیکی، تپانچه‌ی خالی و یا استارتر، تپانچه‌ی گاز اشک آور، تفنگ بیحسی (شوکر)، هر نوع چاقو، شمشیر، قیچی، ابزار برش و تیغ.
- مواد منفجره ممنوع است - از جمله آتش بازی، بمب های دود، دستگاههای آتش بازی و یا شعله، سلاح شعله و یا پرتاب کننده.

به امید موفقیت همگی
کیس نامبر:2016AS46xx << مصاحبه:31مارچ ابوظبی << وضعیت: برنده اصلی و دو نفر همراه ویزا یکضرب + یک همراه AP

تشکر کنندگان: storagemeter ، sinar ، sheghi ، alborz3718 ، nimashariat ، marysa ، golia ، z gh
سلام دوستان
آدرس سفارت جهت ارسال مدارک همونیه که اول تاپیک ذکر شده دیگه؟
توی گوگل مپ که میزنم آدرس رو Ankara, Remzi Oğuz Arık, 06540 Çankaya/Ankara, Turkey میاره.
الان من مدارکم رو دقیقا به کدوم بفرستم؟
تشکر کنندگان:
سلام
دوستان وضع آنکارا چطوره ?
خدا بخیر کنه
امیدوارم دوستانی که اونجا هستند سلامت باشند.
1 - شماره کیس:2016AS000009XX
2 - تاریخ رویت قبولی: May - 6 - 2015
3 - کنسولگری: ANKARA
4 - تعداد افراد منظور در کیس : 3
5 - ارسال فرمهای سری اول: May - 24 - 2015
6 - کارنت شدن کیس: August - 12 - 2015
7 - نامه دوم  25 August
8 - مصاحبه  هفته سوم اکتبر
9 - وضعیت AP
10 - كلير  9 March
صدور ویزا  21 March
تشکر کنندگان: sepidar
سلام
ممکنه بخاطر وضعیت پیش اومده مصاحبه ها کنسل بشه؟ اگر بشه میل میزنه سفارت؟
تشکر کنندگان:
(2016-03-13 ساعت 23:32)nargesinthebox نوشته:  سلام
ممکنه بخاطر وضعیت پیش اومده مصاحبه ها کنسل بشه؟ اگر بشه میل میزنه سفارت؟
سلام
نگران نباشید اگه اوضاع خیلی بد بشه سفارتتون تغییر میکنه به دو سفارت دیگه

تشکر کنندگان: nargesinthebox

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان