کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سفر به ترکیه برای مصاحبه: تور، هتل، بلیط و ...
با سلام خدمت تمامی دوستان مهاجر سرا
من باتوجه به اینکه بالطف خدا موفق به گرفتن ویزای یک ضرب شدم (از آنکارا)چند مطلب رو خدمت دوستان عرض کنم که خیلی بدرد شما میخوره
1-سعی کنید مدارکی که مورد نیاز که طی ایمیلی که حدود یک هفته قبل از مصاحبه برای شما میشود ببرید و نیازی به مدارک اضافه که فقط هزینه بر هست نیست.
2-سعی کنید بلیط رفت و برگشت رو طوری تنظیم کنید که سه روز کاری قبل از مصاحبه و سه تا چهار روز بعد از مصاحبه باشد.(چونکه اگر انشالله یکضرب گرفتید زمان برای دریافت ویزا داشته باشید)
3-نگرانی برای روز مصاحبه نداشته باشید چون از اون چیزی که شما فکرش رو میکنید ساده تر است و میشه گفت حدود 90درصد در مورد شما تصمیم گرفته شده است (با توجه به مدارکی که از قبل فرستاده اید)
4-مدت زمان مصاحبه بین 2 تا 7 دقیقه بیشتر طول نمیکشد و بیشتر سوالات در مورد خدمت -مدرک تحصیلی -ازدواج-و برنامه شما برای ورود به آمریکا میباشد.
5-سعی کنید در روز مصاحبه بدون استرس و با لبخند و بدون سوالات اضافه (فقط به سوالات آفیسر جواب بدید)
6- سعی کنید از طریق تور بلیطهای خود را تهیه کنید تا هزینه کمتری رو بپردازید و اگر برای شما مقدور از بلیط برگشت رو بصورت openبگیرید تا اگر مجبور به تمدید شدید هزینه اضافه نپردازید.
۷-این چند روزی که آنجا هستید سعی کنید از موقعیت استفاده کرده و خوش بگذرونید چونکه هر چه قسمت و تقدیر شما هست اتفاق می افتد و هر چه حساستر باشید به شما سخت تر خواهد گذشت
۸- اگر امکان داشته باشد چند کلمه ای ترکی یاد بگیرید چونکه حدود ۹۹درصد مردم آنجا غیر از ترکی زبان دیگری نمیدانند.
۹-سعی کنید پست پی تی تی را (یونی شیر)انتخاب کنید چونکه تنها پستی است که اولا شنبه ها باز میباشد و ثانیا تقریبا نزدیک هتلها و سفارت و مدیکال میباشد که حتی پیاده هم میتوانید بروید.

و در پایان آرزوی بهترینها رو برای شما دارم . و امیدوارم این سفرنامه که بصورت خلاصه برای شما بیان کردم مفید واقع شده باشد
چونکه خود من بهترین نتیجه گیری و برنامه ریزی رو از بچه های قبلی که سفر نامه های خود را گذاشته بودند انجام دادم و واقعا
نتیجه گرفتم. و اگر نکته ای چیزی از قلم افتاده به بزرگواری خودتان این حقیر را ببخشید.

با آرزوی سربلندی تمام شما دوستان عزیز
تشکر کنندگان: dv2017 ، mohsen b.d ، siyasiya ، farrokh33 ، copol ، Siamak ، m_vaziran ، miladabd ، sheghi ، sara_ka ، behjan ، mehdihk ، faraz15 ، m_ganj ، sepideh1234 ، elmira1990 ، MJJAVAN
سلام به همه دوستان ، ميخوام براي مديكال وقت بگيرم تا مرحله اخر رفتم حالا در مرحله تعيين وقت ساعت مورد نظر را هر كاري ميكنم علامت ضربدر ايجاد نميشه ! عزيزان ميدونند بايد چكار كنم ؟
تشکر کنندگان:
(2016-04-13 ساعت 19:10)m_vaziran نوشته:  سلام به همه دوستان ، ميخوام براي مديكال وقت بگيرم تا مرحله اخر رفتم حالا در مرحله تعيين وقت ساعت مورد نظر را هر كاري ميكنم علامت ضربدر ايجاد نميشه ! عزيزان ميدونند بايد چكار كنم ؟

شاید شما روزی را انتخاب کردید که جلوتر از تاریخ پیشنهادی است یا اینکه روز تعطیل است که در این صورت از قبل ضربدر داره
تشکر کنندگان: nimashariat ، m_vaziran
(2016-04-13 ساعت 23:07)esbluesky نوشته:  
(2016-04-13 ساعت 19:10)m_vaziran نوشته:  سلام به همه دوستان ، ميخوام براي مديكال وقت بگيرم تا مرحله اخر رفتم حالا در مرحله تعيين وقت ساعت مورد نظر را هر كاري ميكنم علامت ضربدر ايجاد نميشه ! عزيزان ميدونند بايد چكار كنم ؟

شاید شما روزی را انتخاب کردید که جلوتر از تاریخ پیشنهادی است یا اینکه روز تعطیل است که در این صورت از قبل ضربدر داره

ممنون از لطفتون ، مشكل از كامپيوتر بود ! اتفاقاً من تاريخي را انتخاب ميكردم كه ضربدر نداشت ولي نميشد تا اينكه با موبايل انجام شد ! فقط تاريخي را كه اول انتخاب كرده بودم زود بود و احتمال دادم شايد نرسم به مديكال كه مجدد تاريخ را به يكروز بعد تغيير دادم ولي فعلاً ايميل اصلاحيه برام نيومده ولي ايميل أولي سريع اومد !
تشکر کنندگان:
دوستان ظاهراً سفارت از ٢١ آپريل به مدت ١٠ روز تعطيله ! بنظر شما تكليف وقتهاي مصاحبه اين تايم چي ميشه ؟
تشکر کنندگان:
(2016-04-16 ساعت 01:24)m_vaziran نوشته:  دوستان ظاهراً سفارت از ٢١ آپريل به مدت ١٠ روز تعطيله ! بنظر شما تكليف وقتهاي مصاحبه اين تايم چي ميشه ؟

فکر نمیکنم در این مدت وقت مصاحبه داده باشند
تشکر کنندگان: m_vaziran
(2016-04-14 ساعت 00:00)m_vaziran نوشته:  
(2016-04-13 ساعت 23:07)esbluesky نوشته:  

دوستان وقت مصاحبه رو باید چند روز قبل از وقت سغارت گرفت؟ دو روز قبل خوبه؟؟ یک روز معاینات و فرداش هم جواب ازمایش ...به نظرتون خوبه؟

ممنون از لطفتون ، مشكل از كامپيوتر بود ! اتفاقاً من تاريخي را انتخاب ميكردم كه ضربدر نداشت ولي نميشد تا اينكه با موبايل انجام شد ! فقط تاريخي را كه اول انتخاب كرده بودم زود بود و احتمال دادم شايد نرسم به مديكال كه مجدد تاريخ را به يكروز بعد تغيير دادم ولي فعلاً ايميل اصلاحيه برام نيومده ولي ايميل أولي سريع اومد !
شماره کیس:    68xx   تاریخ رویت قبولی:   2015 ‎20 may
کنسولگری:     ‎Ankara     تعداد افراد منظور در کیس :    1
ارسال فرمهای سری اول:    26may   
کارنت شدن کیس:   ‎10 April.
نامه دوم : ۲۲ April
مصاحبه:            2jun2016       
دریافت ویزا:       ورود به آمریکا:           دریافت گرین کارت:
وضعیت : سربازی معافی.        شغل : دارای شرکت خصوصی. بدونه سابقه کار دولتی      مدرک تحصیلی : کارشناسی برق
مجرد
تشکر کنندگان: nimashariat
دوستان

در سایت سفارت آمریکا در آنکارا، در گوشه سمت راست بالای صفحه نوشته:

What's New
-----------------------
Important: U.S. Embassy, Consular Section will be closed for business between 21 April and 1 May 2016. Processing of documentation (including passports) and correspondences, such as email messages, received during this time period will delayed until 02 May 2016.
-----------------------

میخواستم بدونم آیا کسی از دوستان در این بازه قرار مصاحبه داره؟ علت این تعطیلی چیه؟
تشکر کنندگان:
سلام دوستان
ضمن تبریک به همه دوستانی که ویزا گرفتن و منتظر ویزا هستن و مطمئن باشن که میگیرن
کسی میتونه یه محل اقامت ارزان واسه یه نفر اقا مجرد که منتظر ویزاشه تو ترکیه ترجیحا استانبول یا آنکارا واسه دو سه ماه معرفی کنه یا حد اقل جایی که بتونه راهنمایی کنه و مطمئن باشه
ممنون اگه سراغ داشتین ممنون میشم خصوصی واسم پیام بزارین
شماره كيس :2015AS3XXX ; تعداد : 3=1-4 نفرSad ; سفارت : آنكارا / ابوظبي kcc ; رؤيت قبولي : 8 مه 2014 ; ارسال فرمها : 22 آگوست 2014 ; كارنت : 11 ژانويه 2014 ; نامه دوم : 23 ژانويه ; مصاحبه : 9 مارچ ; كلير : بزودي ; مقصد : آتلانتا
آپديت 23و26 جولاي سايت CEAC
كلير 26 جولاي2015 با ايميل و تماس با شماره همراه ايرانمBig Grin
آپديت 30 جولاي هر سه نفر سايت CEAC
ايشيود هر سه نفر 2 آگوست
ورود به امریکا 17 اگوست 2015
دریافت سوشیال نامبر 24 اگوست
دريافت گرين كارت خودم21 سپتامبر بقيه 23 و 25 سپتامبر

تشکر کنندگان:
سلام دوستان ! براي سفارت و مديكال مجموعاً چند عدد عكس نيازه ؟
تشکر کنندگان:
(2016-04-24 ساعت 16:40)m_vaziran نوشته:  سلام دوستان ! براي سفارت و مديكال مجموعاً چند عدد عكس نيازه ؟
5 تا مدیکال و 2 تا سفارت مجموعا 7 عدد
کیس نامبر:2016AS46xx << مصاحبه:31مارچ ابوظبی << وضعیت: برنده اصلی و دو نفر همراه ویزا یکضرب + یک همراه AP

اپدیتها: 3April , 22,26,28May , 8,11August و بالاخره 14August کلیر بعد از 137

تشکر کنندگان: m_vaziran
(2016-04-24 ساعت 19:09)matin.sh نوشته:  
(2016-04-24 ساعت 16:40)m_vaziran نوشته:  سلام دوستان ! براي سفارت و مديكال مجموعاً چند عدد عكس نيازه ؟
5 تا مدیکال و 2 تا سفارت مجموعا 7 عدد

ممنون لطف كرديد
سلام دوستان. من الان برای ‎PTT‎ ثبت نام کردم با ایمیل برام یه کد اومد.ولی ادامه ندادم چون نمیدونستم برای ‎260 number‎ چی بنویسم. لطفا راهنمایی کنید و در ضمن دوباره چطور میتوانم ادامه دهم تا تایید نهایی.ممنونم
سلام دوستان
سوالي داشتم ، پروسه دريافت ويزا بعد از كليرنس چند روز زمان نياز داره ؟ منظور تحويل مدارك به پست و دريافت ويزا بعد از صدور ويزا از پست ؟
تشکر کنندگان:
درود خدمت دوستان

سفرنامه و مصاحبه‌ی ما در آنکارا

ما سه‌شنبه ۵ آپریل وقت مصاحبه داشتیم در آنکارا
من مدارک رو حدود ۲۰ روز قبل از مصاحبه از باجه پست DHL در دفتر پستی صادقیه در تهران به سفارت ارسال کردم، مسئول باجه گفت بعد از ۲۴ ساعت می‌تونم آنلاین چک کنم، من بعد از ۲ روز چک کردم دیدم رسیده دوبی، بعد از ۴ روز چک کردم دیدم رسیده سفارت، اما نکته با مزه مسیری بود که بسته‌ی بیچاره رفته بود: تهران -> دوبی -> لایپزیک آلمان -> استانبول -> آنکارا!

چون بچه‌مون ۱۱ ساله‌شه وقت مدیکال رو برای جمعه ۱ آپریل گرفتیم (سایت اجازه‌ی رزرو برای شنبه رو هم میداد ولی ریسک نکردیم) و پرواز به آنکارا هم روز پنجشنبه صبح ساعت ۷ انجام شد و ۸:۳۰ رسیدیم آنکارا.
هتلمون رو ریکسوز گرفتیم که نزدیک سفارت و مدیکال بود و نیاز به تاکسی گرفتن نداشتیم که گر چه هتل گرونی بود ولی بخاطر کسادی‌های اخیر کلی تخفیف داده بودن رو قیمت اتاق و کیفیتشم خیلی خوب بود. من از تور استفاده نکردم و هتل رو سایت booking.com رزرو کردم و بلیطها رو هم از سایت هواپیمایی ماهان خریدم.
ما برای صرفه‌جویی صبح صبحانه رو در هتل مفصل می‌خوردیم و شام هم می‌رفتیم یکی از صدها رستورانی که اون اطراف بودن و قیمت‌های ارزونی هم داشتن.

مدیکال:
روز جمعه صبح راه افتادیم سمت مطب و بعد ۱۵ دقیقه پیاده روی رسیدیم اونجا، مراحل عینن طبق تجربه سایر دوستان بود: برگه تعیین وقت، پاسپورتها و کارت‌های زرد رو گرفتن و از ما عکس گرفتن (آزمایش آنتی‌بادی آبله مرغان رو قبول نکردن)، بعد منتظر نشستیم تا صدامون کردن واسه معاینه، تو اتاق عکسی روی دیوار نصب شده بود و نوشته بود که طبق عکس لباس‌ها رو در بیاریم و روپوش مخصوص معابته رو تن کنیم که انجام دادم و خانم دکتر اومد و قد و وزن رو اندازه گرفت و رفت (در همین حین خانم و دخترم در اتاقی جداگانه معاینه میشدند) بعد دوباره آمد و گفت بخوابم روی تخت و پرسید سوالاتش رو به انگلیسی بپرسه یا فارسی بعد شروع کرد به نام بردن از بیماریهای مختلف که آیا گرفتم و دارم یا نه در همین حین هم بخشهای مختلف بدن رو با دست و گوشی پزشکی معاینه میکرد و بعد گفت نفش عمیق بکشم و معاینه کرد. بعد یه واکسن بهم زد و گفت تموم شد و لباس بپوشم و برم و رفت بیرون.
منم برگشتم تو اتاق انتظار و خانم و دخترم هم آمدند، بعد چند دقیقه منشی دکتر صدام کرد و ۴۶۰ دلار ازم گرفت و یه ورقه داد و گفت بریم طبقه بالا برای آزمایش خون و X-Ray قفسه سینه که این دو آزمایش هم فقط برای بزرگسالانه، رفتیم بالا و ورقه دادیم به منشی بالایی و منتظر نشستیم، بعد از چند دقیقه صدام کرد و ۹۵ دلار ازم گرفت و فرستادمون برای X-Ray و بعد از اون هم آزمایش خون. بعد گفت برگردیم طبقه پایین. اونجا هم منشی پاسپورتها رو پس داد و دوباره پرسید که مصاحبه برای ۵ آپریل هست و گفت ۴ آپریل ساعت ۱۵ بریم و جواب رو بگیریم، کل این مراحل حدود ۲ ساعت طول کشید.

جواب مدیکال:
دوشنبه ساعت ۱۵ رفتم جواب آزمایش‌ها رو گرفتم و برگشتم هتل و مدارک رو دوباره بررسی و مرتب کردم برای فردا که روز مصاحبه باشه.

روز مصاحبه:
در راهنمای سفارت نوشته بود که هیچ چیزی با خودمون به سفارت نیاریم جز مدارک، حتی کمربند هم نباید بیاریم.
ما حتی مدارک رو داخل پوشه شفاف گذاشتیم که مشکلی نداشته باشه. صبح ساعت ۷ که درب رستوران باز شد ما اولین نفر رفتیم تو و سریع صبحانه رو خوردیم و رفتیم سمت سفارت، صبح روز قبل هم به صورت نامحسوس و قدم زنان رفته بودیم و محل صف بستن مردم دم سفارت رو شناسایی کرده بودیم، پس صاف رفتیم اونجا ته صف! ما حدود ۷:۲۰ دقیقه رسیدیم اونجا و هوا هم سرد بود (۸ درجه بالای صفر) که تازه نسبت به دیروز صبح ۴ درجه گرمتر شده بود. یه ۲۰ نفری جلوی ما بودن. نفر به نفر آدمها رو میفرستادن داخل حدود ۲۰ دقیقه‌ای بیرون منتظر ماندیم تا نوبت ما برسه، در این حین نگهبانان دم درب صف رو کنترل میکردن و خانواده‌هایی که بچه کوچیک داشتن رو از صف خارج میکردن و سریع میفرستادن تو. هر نفر که میخواست داخل بشه رو اول ازش میخواستن از دور کتش رو باز کنه و نشون بده چیزی بهش وصل نیست بعد میرفتیم نزدیکشون و بازرسی بدنی میکردن و تو یه صف کوچیک دیگه دم درب ورودی منتظر میشدیم تا از گیت مغناطیسی هم عبور کنیم، اونجا کت و پالتوها رو از دستگاه X-Ray عبور میدادنو من چند تا قرص سرماخوردگی تو جیبم گذاشته بودم که اونا رو از من گرفتن و خانمم هم کمربند نازکی داشت که اونم ازش گرفتن و رفتیم تو. دم درب سالن انتظار خانمی به فارسی از ما پرسید که مصاحبه به فارسی یا انگلیسی که ما هم چون خانمم انگلیسیش ضعیف بود گفتیم فارسی و شماره ۴۰۹ رو به ما داد.
سالن هم حدود ۷۰-۸۰ نفری آدم توش بود و پر سر و صدا، یه قسمت هم اسباب بازی واسه سرگرم شدن بچه‌ها گذاشته بودن.
یه یک ربعی نشستیم تا شمارمون رو رو تابلو اعلام کردن برای باجه ۱، اینجا یه پسر خیلی جوون که فارسی هم حرف میزد و به نظرم ایرانی/آمریکایی بود اصل مدارک رو از من گرفت و مدارک اضافه‌ای که براشون فرستاده بودم رو پس داد!
چیزهایی که اضافه بود: کانتکت شیت و ترجمه کارتهای ملی.
یه یک ربع دیگه نشستیم دوباره با اعلام شماره برای باجه ۳ رفتم و ۹۹۰ دلار برای ۳ نفر مصاحبه شونده رو دادم. معلوم شد که باجه ۴ تا ۱۲ برای مصاحبه‌هاس.
بعدش هی نشستیم و نشستیم و نشستیم! هر شماره‌ای اعلام میشد جز شماره ما! شماره‌ها هم قاطی پاتی اعلام میشد. شماره‌ها برحسب مورد کیس اعداد متفاوت بود (توریستی/دانشجویی/لاتاری و ...)، مشخصن شماره‌های ۴۰۰ مال لاتاری بود و جالب اینکه ۴۰۹ که ما بودیم آخرین نفر در لیست لاتاری اون روز بود، یعنی ظاهرن در روز ۱۰ نفر برای لاتاری بیشتر مصاحبه نمی‌کنن.
اما اینکه میگم شماره‌ها قاطی اعلام میشد این بود که میدیدم شماره ۴۰۶ اعلام میشه، بعد ۴۰۴ بعد ۴۰۸ بعد ... خلاصه وضعی بود!
ما هم (به سفارش من) عین خیالمون نبود و نشستیم و سرگرم تماشای تلویزیون و خواندن مجله شدیم. آخر سر سالن خالی شد و فقط ما و یه خانواده ۴ نفره دیگه (با دو بچه کوچیک) از لاتاری موندیم و ۴-۵ تا ایرانی دیگه که همگی مسن بودن و اومده بودن ویزا بگیرن برن دیدن بچه‌هاشون.
ساعت حدود ۱۲ شده بود و باجه‌ها هم همه خالی بودن، مثل اینکه رفته بودن ناهار بخورن!
بعد چند دقیقه اون خانومه که شماره داد اومد و با دیدن ما کمی کف کرد و شماره‌هامون رو پرسید و رفت، بعد چند دقیقه شماره اون خانواده ۴ نفره روشن شد و اونا رفتن واسه مصاحبه. و ۱۰ دقیقه بعد اونا رفتن و شماره ما روشن شد و یا خدا گویان رفتیم پای باجه، افسر مصاحبه یه دختر خانم جوون ایرانی/آمریکایی و خیلی خوش برخورد بود. اول از همه ما اثر انگشت گرفت. بعد ازمون خواست قسم بخوریم که راست میگیم که من ازش خواستم قبلش مورد درجه سربازیم رو که اشتباه یه درجه پایینتر نوشته بودم اصلاح کنم که نگاه کرد و گفت مهم نیست و بعد قسممون داد.
بعد از من راجع به کار و محل خدمتم پرسید، بعد از خانمم راجع به محل کارش و پستش پرسید و بعد از دخترم چند تا سوال راجع به مدرسه‌ش به زبان انگلیسی پرسید و باهاش خوش و بش کرد.
بعد هم برگه‌ی سفیدی رو که از اول مصاحبه گذاشته بود لب پنجره باجه برداشت و داد به ما و گفت ما مشمول (Administrative Processing) AP شدیم و تا چند ماه دیگه جوابش میاد و طبق دستوری که تو برگه نوشته سایت رو هفته‌ای یکبار چک کنیم. ما هم با لبخند تشکر کردیم و اومدیم بیرون، موقع خروج هم قرصهای من و کمربند خانمم رو پس دادن و ما هم برگشتیم هتل.

نتیجه:
اونروز ما ۱۰ تا کیس لاتاری بودیم که فقط یه زن و شوهر و بچه کوچیکشون ویزای یه ضرب گرفتن که خانمه طفلی داشت از شوک وارده پس می‌افتاد! بقیه‌ی موارد AP خوردیم.
اینجور که مشخصه همه کسایی که سربازی رفته باشن یا کارشون دولتی یا نیمه دولتی باشه حتمن AP میخورن.
ولی اصلن به این فکر نباشید که بخواید بخاطر یک ضرب گرفتن دروغ بگید. چون کافیه همون موقع یا در حین انجام مراحل AP این دروغ شما آشکار بشه، در این صورت بلافاصله شما رو Reject میکنن و خلاص، حتا مواردی بوده که ویزای یک ضرب دادن بعد چند روز ایمیل دادن که اون ویزا باطله و شما وارد پورسه‌ی AP شده‌اید.
بنابراین بهتره صادقانه راستش رو گفت و از خدا درخواست کرد که هر چه به خیر و صلاح ما بود رخ بده.

پیشنهادات:
- ما طبق راهنمایی دوستان بلیط برگشت رو ۳ روز بعد از مصاحبه گرفتیم که اگر یک ضرب شدیم فرصت صدور ویزا باشه، فکر می‌کردیم من که ۱۷ سال پیش سربازیم تموم شده و خانمم هم که اداره‌ش نیمه دولتی و غیرحساسه پس شاید یک ضرب بدن که البته اشتباه بود. Big Grin
- در مدت زمان انتظار از بازدید از جاذبه‌های توریستی و تاریخی و کوچه پس کوچه‌های دیدنی آنکارا غافل نشید.
- ترکها مردم خوب و مهربانی هستند و ما از خیلی جهات شبیه هم هستیم، اونجا زیاد احساس غریبگی نخواهید داشت.
- حتمن وقتی رسیدید آنکارا برید و از یکی از نمایندگی‌های Turkcell یا Vodaphone (یا یه اپراتور ترک دیگه هم بود نامش رو فراموش کردم) یه سیم کارت اعتباری با اینترنت ۲ یا ۴ گیگ بخرید (من خودم Turkcell خریدم و خیلی راضی بودم سرعت اینترنتش فوق العاده بود) چیزی حدود ۶۰-۷۰ لیره در میاد که عددی نیست. اما شما با استفاده از اینترنت و گوشی هوشمند خودتون و Google Map دیگه نیاز به آدرس پرسیدن از هیچ کس رو ندارید و هر جا بخواید میرید. در ضمن میتونید از سایت Google Translate برای ترجمه از انگلیسی به ترکی استفاده کنید و راحت منظورتون رو برسونید.
- مقبره آتاتورک و موزه‌ش رو که تو همون مجموعه هست بازدید کنید و حتمن هم گل ببرید و سر مزارش قرار بدید چون واقعن آدم بزرگی بوده مثل رضـا شـاه خودمون.
- از آنکامال دیدن کنید و اگه اهل سینما هستید حتمن برید تو سالن IMAX 3D یه فیلم روز دنیا رو به صورت سه بعدی با تکنولوژی روز ببینید، فیلم به زبان اصلی هم نمایش میدن با زیر نویس ترکی که ما آخر شب سانس ۹ رو رفتیم و فیلم Super Man vs. Batman رو دیدیم که خیلی حال داد، بلیطش هم نفری ۲۴ لیره بود.
- حتمن به زیارت حضرت مولانا در قونیه برید، هر روزی برید خوبه غیر از روزهای شنبه و یکشنبه، چون این دو روز اونجا خیلی قیامته. ما چهارشنبه رفتیم که باز هم شلوغ بود ولی راحت میشد بازدید کرد.

برای رفتن به قونیه چند نکته مهم هست:
- با ماشین حدود ۳-۴ ساعت راهه و خسته کننده‌ست. ولی با قطار سریع‌السیر حدود ۱:۴۵ دقیقه هست که خیلی راحته و اصلن خسته نمی‌شید، کیفیت قطارش هم در حد هواپیماهای ما هست و با سرعت ۲۵۰ کیلومتر در ساعت هم میره.
- ما ساعت ۸:۱۵ رفتیم ایستگاه راه‌آهن (Ankara Gari که البته Gaare تلفظ میشه) ساعت رفت و برگشت مناسب ما ۹:۳۰ رفت و ۱۵:۳۰ برگشت بود.
- تو ایستگاه کسی انگلیسی بلد نیست پس حتمن ساعت رفتن و برگشت و مبدا و مقصد رو رو کاغذ بنویسید و نشون متصدی بلیط فروشی بدید. برای اطمینان حتمن روز قبل برید تو اینترنت و ساعات حرکت قطار از آنکارا به قونیه و برعکس رو بررسی کنید.
- برای خرید بلیط و سوار شدن به قطار حتمن باید پاسپورتهاتون رو همراه داشته باشید.
- موقع رفتن به قونیه در ساعت ۹:۳۰ قطار خلوته خلوته ولی برگشتنش در ساعت ۱۵:۳۰ خیلی شلوغ میشه و آدمهای کثیف و بوگندو هم سوار میشن. بنابراین بلیط رفت در این ساعت رو میتونید Economy بگیرید ولی برگشتش رو حتمن Business بگیرید که راحت باشید. قیمت بلیطش برای Economy هم نفری ۴۰ لیره بود که برای Business حدود ۲۰ لیره بیشتر میشد.
- قونیه شهر کهن و زیبایی هست و یه موزه‌ی انسانشناسی خیلی جالب هم داره که توش تابوتهای و آثار بجا مونده از رومی‌ها هست با قدمتهایی بیشتر از ۲ هزار سال که ما به دیدنش رفتیم و خیلی لذت بردیم چیزی که خیلی حال داد این بود که ما ۳ نفر تنها بازدید کنندگان این موزه بودیم. ما مسیر آرامگاه مولانا و این موزه رو پیاده رفتیم که ۱۵ دقیقه طول کشید. بافت شهر در اطراف مولانا قدیمی هست و خیلی شبیه ایرانه و آدم کلی کیف می‌کنه.

توصیه نهایی برای برنامه‌ریزی سفر مصاحبه:
در طی این حدود ۲ ماهی که از مصاحبه میگذره و حضور در تاپیک «کلییرنس لاتاری ۲۰۱۶» و مطالعه «کلییرنس لاتاری ۲۰۱5» داشتم، به شما میگم که حتمن قبل از برنامه‌ریزی برای سفر این دو تاپیک رو هم مطالعه کنید و اگر شرایط مشابه ما یا دوستان رو دارید ۹۹٪ احتمال دهید که AP خواهید خورد و بر اون مبنا برنامه‌ریزی کنید تا هزینه اضافه نپردازید یا از کار و زندگی‌تان در ایران عقب نیافتید.

برای اطلاعات بیشتر و مفصل‌تر همراه با عکس و تفصیلات در همین تاپیک یکی از دوستان یک فایل PDF آماده کرده و گذاشته که بسیار عالی و با توضیحات کامل هست حتمن اون رو هم دانلود و مطالعه بفرمایید.

کيس نامبر: ‎2016AS51##‎
تعداد افراد: 3 نفر
سفارت: آنکارا
برنده: من، ارتش نیروی زمینی، دانشگاه آزاد + دوره‌های مهندسی نرم‌افزار، شغل برنامه‌نویس نرم‌افزار
همسر: کارمند شرکت نیمه دولتی غیرحساس و فوق لیسانس رشته ارتباطات
قبل از مصاحبه: رویت قبولی ۸ می، ارسال فرم ۲۶۰: ۱۰ و ۱۵ می، کارنت: ۹ فوریه، نامه دوم: ۲۷ فوریه
تاریخ مصاحبه: ‎۵ آوریل
وضعیت: AP برای من و همسر (برگ سفید)
آپدیت‌ها: ۵ آوریل، ۷ آوریل، ۳ آگوست (من دو خطی شدم)، ۴ آگوست (خانمم دو خطی شد)، ۸ آگوست (هر دو آپدیت و or شدیم).
آپدیت بخاطر ایمیل: ۱۴ آوریل، ۱۲ و ۱۶ می، ۲۲ جون، ۲۷ جولای
کلیر: ۹ آگوست (شکر خدا)
ورود به آمریکا: ۱۶ سپتامبر ۲۰۱۶ (سن خوزه)
تشکر کنندگان: Siamak ، omid1313 ، nimashariat ، KORYO

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان