کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سفر به ترکیه برای مصاحبه: تور، هتل، بلیط و ...
(2016-04-11 ساعت 20:32)saed.asefi نوشته:  با سلام خدمت تمامی دوستان مهاجر سرا
من باتوجه به اینکه بالطف خدا موفق به گرفتن ویزای یک ضرب شدم (از آنکارا)چند مطلب رو خدمت دوستان عرض کنم که خیلی بدرد شما میخوره
1-سعی کنید مدارکی که مورد نیاز که طی ایمیلی که حدود یک هفته قبل از مصاحبه برای شما میشود ببرید و نیازی به مدارک اضافه که فقط هزینه بر هست نیست.
2-سعی کنید بلیط رفت و برگشت رو طوری تنظیم کنید که سه روز کاری قبل از مصاحبه و سه تا چهار روز بعد از مصاحبه باشد.(چونکه اگر انشالله یکضرب گرفتید زمان برای دریافت ویزا داشته باشید)
3-نگرانی برای روز مصاحبه نداشته باشید چون از اون چیزی که شما فکرش رو میکنید ساده تر است و میشه گفت حدود 90درصد در مورد شما تصمیم گرفته شده است (با توجه به مدارکی که از قبل فرستاده اید)
4-مدت زمان مصاحبه بین 2 تا 7 دقیقه بیشتر طول نمیکشد و بیشتر سوالات در مورد خدمت -مدرک تحصیلی -ازدواج-و برنامه شما برای ورود به آمریکا میباشد.
5-سعی کنید در روز مصاحبه بدون استرس و با لبخند و بدون سوالات اضافه (فقط به سوالات آفیسر جواب بدید)
6- سعی کنید از طریق تور بلیطهای خود را تهیه کنید تا هزینه کمتری رو بپردازید و اگر برای شما مقدور از بلیط برگشت رو بصورت openبگیرید تا اگر مجبور به تمدید شدید هزینه اضافه نپردازید.
۷-این چند روزی که آنجا هستید سعی کنید از موقعیت استفاده کرده و خوش بگذرونید چونکه هر چه قسمت و تقدیر شما هست اتفاق می افتد و هر چه حساستر باشید به شما سخت تر خواهد گذشت
۸- اگر امکان داشته باشد چند کلمه ای ترکی یاد بگیرید چونکه حدود ۹۹درصد مردم آنجا غیر از ترکی زبان دیگری نمیدانند.
۹-سعی کنید پست پی تی تی را (یونی شیر)انتخاب کنید چونکه تنها پستی است که اولا شنبه ها باز میباشد و ثانیا تقریبا نزدیک هتلها و سفارت و مدیکال میباشد که حتی پیاده هم میتوانید بروید.

و در پایان آرزوی بهترینها رو برای شما دارم .  و امیدوارم این سفرنامه که بصورت خلاصه برای شما بیان کردم مفید واقع شده باشد
       چونکه خود من بهترین نتیجه گیری و برنامه ریزی رو از بچه های قبلی که سفر نامه های خود را گذاشته بودند انجام دادم و واقعا
        نتیجه گرفتم. و اگر نکته ای چیزی از قلم افتاده به بزرگواری خودتان این حقیر را ببخشید.

با آرزوی سربلندی تمام شما دوستان عزیز

با سلام و تبریک
میخواستم بپرسم شما مدارکتون رو که با پست به انکارا فرستادین اصل ترجمه ها روپست کردین یا کپی ترجمه ها رو؟
و تو مدیکال اگه تو کارت زردمون ازمایش تیتر ابله مرغان باشه کفایت میکنه یا اینکه اونجا بازم واکسن میزنن؟
با سپاس
تشکر کنندگان:
(2016-03-01 ساعت 00:24)matin.sh نوشته:  درود دوستان

برای اطمینان از مدارک مورد نیاز حتمن به سایت سفارت ترکیه مراجعه کنید و آخرین نسخه از فایل راهنمای مهاجرت رو دانلود کنید (DIVERSITY VISA INSTRUCTIONS)، من نسخه اکتبر ۲۰۱۵ اون رو دانلود کردم، آخرین صفحه‌ی این فایل یه فهرست کنترل گذاشته که کسی چیزی رو جا نذاره:

لیستهای کنترل

به سفارت بفرستید:
- کپی پاسپورت هر نفر
- رسید ثبت نام در دفتر پستی محل دریافت پاسپورت
- صفحه‌ی آخر فرم ۲۶۰ که بار کد دارد
- دیپلم (و سایر مدارک تحصیلی) یا مدارک سابقه کار برنده اصلی (کپی و اصل ترجمه)
- شناسنامه هر نفر (کپی و اصل ترجمه)
- سند ازدواج (کپی و اصل ترجمه در دو نسخه)
- گواهی فوت یا طلاق برای هر یک از ازدواج‌های قبلی (کپی و اصل ترجمه)
- کارت پایان خدمت یا معافی (کپی و اصل ترجمه)
- سوابق دادگاه و زندان (در صورت وجود) (کپی و اصل ترجمه)
- سایر مدارک دادگاه (در صورت وجود) (کپی و اصل ترجمه)
- مدارک مالی (کپی و اصل ترجمه به تعداد نفرات)
- دو قطعه عکس ۵ در ۵ سانتیمتری برای هر نفر.

نکات:
- در مورد عکس باید مشابه شرایطی که موقع ثبت نام لاتاری وجود داشت رو رعایت کنید.
- اگر انشاالله قبول شوید حدس میزنم همین عکس رو روی گرین کارت شما خواهند زد پس اونجور که دوست دارید آراسته باشید.
- در فهرست Original Police Certificate رو هم نوشته که البته قبلتر توضیح داده که «برای ایرانی‌ها لازم نیست» پس من در اینجا نیاوردم.
- در فهرست ننوشته که گواهی تمکن مالی به تعداد نفرت (کپی و اصل) ارائه بشه، ولی چون در صفحه‌ی توضیحات تمکن این رو نوشته بود اینجا آوردم.
- کارت پایان خدمت یا معافی رو هم نوشته که فقط برای ایرانی‌ها لازمه

همراه خود به سفارت بیاورید:
- اصل پاسپورتها
- اصل دیپلم (و سایر مدارک تحصیلی) یا مدارک سابقه کار برنده اصلی
- اصل شناسنامه‌ها
- اصل سند ازدواج
- اصل گواهی فوت یا طلاق برای هر یک از ازدواج‌های قبلی
- اصل کارت پایان خدمت یا معافی
- مبلغ ۳۳۰ دلار برای هر نفر
- گزارش مدیکال

در یک فایل دیگه هم توضیح داده که چه وسایلی رو نباید همراه بیارید که اگه بیارید اون وسیله رو راه نمیدن تو سفارت.
حتمن بخونید و رعایت کنید که روز مصاحبه مجبور نشید دوباره برگردید هتل.

اینم فهرست چیزهایی که نباید با خودتون به سفارت ببرید:

موارد زیر ممنوع هستند و نمی‌توانند وارد محوطه شوند.
افراد حامل هر کدام از موارد ذکر شده در زیر از ورود به محوطه سفارت یا کنسولگری محروم خواهند شد.
تمام این موارد را در خانه و یا هتل و یا همراه یک آشنا و یا فامیلی که وارد محوطه نخواهد شد بگذارید.

- چمدان/کیف ممنوع است - به منظور تسهیل و سرعت بخشیدن به ورود به سفارت، آوردن چمدان و کیف ممنوع است. افرادی که ساک بزرگ همراه دارند پذیرفته نخواهند شد.
همه‌ی موارد فلزی را حذف نموده و آنها را در یک جعبه همراه کت / ژاکت، کمربند، کیف دستی / کیف خود و غیره برای بازرسی قرار دهید. علاوه بر این از آنجایی که نیاز است شما از یک فلزیاب عبور کنید از پوشش لباس با عناصر فلزی اجتناب کنید.
- چتر ممنوع است - چتر را نمی توان وارد محوطه کرد.
- تلفن همراه ممنوع است - برای جلوگیری از محرومیت ورود به محوطه سفارت / کنسولگری تلفن همراه را با خود نیاورید. ورود شما ممنوع خواهد شد!
- اقلام الکتریکی، الکترونیکی و هر چیز دارای باتری ممنوع است - از جمله کامپیوتر، لپ تاپ، دستگاههای پخش موسیقی مانند واکمن، CD Player ،DVD Player ،MP3 Player ،iPod ،Palm Pilot، iPods ،Tablet، حافظه USB، دوربین عکاسی، دوربینهای ویدیویی، ماشین حساب، سشوار، ریش تراش، اسباب بازیهای الکتریکی و غیره.
- مایعات، مواد شیمیایی و گازها ممنوع است - از جمله تمام قوطی‌های هوای فشرده از هر نوع، شامل اسپری مو، اسپری عطر، گاز اشک آور، مواد شیمیایی برای تمیز کردن و مایعات نوشیدنی. اگر شما خواستید خوراک برای نوزاد همراه داشته باشید، آن را باید در ظرف پلاستیکی پر کنید. اقلام و یا تجهیزات ضروری پزشکی ممکن است بنا به درخواست در موارد خاص اجازه ورود بیابند.
- سلاح گرم و سلاح ممنوع است - از جمله اسلحه اسباب بازی و یا سلاح غیر شلیکی، تپانچه‌ی خالی و یا استارتر، تپانچه‌ی گاز اشک آور، تفنگ بیحسی (شوکر)، هر نوع چاقو، شمشیر، قیچی، ابزار برش و تیغ.
- مواد منفجره ممنوع است - از جمله آتش بازی، بمب های دود، دستگاههای آتش بازی و یا شعله، سلاح شعله و یا پرتاب کننده.

به امید موفقیت همگی

با سلام
منظور از کپی مدارک جهت پست به انکارا همون کپی فارسیه؟
و با این اوصاف از هر مدرکی باید 2 تا ترجمه بگیریم تا یکی پست بشه یکی رو هم با خودمون ببریم سفارت؟
و سند ازدواج4تا ترجمه؟!!!!
تشکر کنندگان:
با سلام
منظور از کپی مدارک جهت پست به انکارا همون کپی فارسیه؟
و با این اوصاف از هر مدرکی باید 2 تا ترجمه بگیریم تا یکی پست بشه یکی رو هم با خودمون ببریم سفارت؟
و سند ازدواج4تا ترجمه؟!!!!
[/quote]
سلام دوست عزیز
کپی از اصل مدارک با اصل ترجمه
خیر نیاز نیست دو بار ترجمه کنید مگه برای محکم کاری که نکنه سفارت یکی از تر جمه هارو گم کنه
شما اصل مدارک رو با خودتون به سفارت میبرید
کیس نامبر:2016AS46xx << مصاحبه:31مارچ ابوظبی << وضعیت: برنده اصلی و دو نفر همراه ویزا یکضرب + یک همراه AP

اپدیتها: 3April , 22,26,28May , 8,11August و بالاخره 14August کلیر بعد از 137

تشکر کنندگان:
سلام به همه دوستان و با عرض پوزش از طرح سوْال در اين فروم
يه سوالي داشتم ! ميخواستم بدونم اگه با وثيقه از كشور خارج بشيم و بعد از دريافت ويزا برگرديم و مجدد بخواهيم چند ماه بعد با گذاشتن وثيقه مجدد خارج بشيم با وجود ويزاي ا م ر ي ك ا در پاس آيا مشكلي پيش نمياد و بايد بكين مقصد كجاست و اشكالي بيش نمياد ؟
تشکر کنندگان:
سلام
آقایون خانومها چه کار کنیم ب این شلوغیا ترکیه ؟؟؟؟؟
وقت سفارتم 1 آگوست آنکارا است ................. سفارت عوض کنیم ؟ میشه ؟ نظر بدین لطفا
?قبولی2013 :
2013AS30XX -مصاحبه مارچ و جون  2 مرحله در آنکارا - برگه صورتی گرفتم وکلیرنس شدم.کلیر در sep -عدم دریافت ویزا بدلیل تکمیل ظرفیت

?قبولی2016 :
2016AS33XX-تاریخ رویت قبولی : 2016-MAY Sad
کیس قبولی هر دو بار همسرم -تعداد نفرات 3 نفر
ارسال فرم 21-MAY-2016
نامه دوم 21-JUN-2016
مصاحبه 1 آگوست آنکارا
خانم و بچه مون ویزا یک ضرب و من  آپ خوردم
آپدیتهای من:
?آپدیتها : 2 ,3 ,11آگوست
11 آگوست دوخطی
17 آگوست OR
18 آگوست ایمیل کلیری
19 آگوست تحویل پاس به پست
22-23 آگوست
24 آگوست ایشود

هزینه ها تا اینجا حدودا 15میلیون
ورود به امریکا :8 اکتبر .ارواین
آرزوی اخذ ویزا برای همه ی برندگان لاتاری
تشکر کنندگان: م.صاد ، TiredAdmin
(2016-07-16 ساعت 07:47)siyavash-2 نوشته:  سلام
وقت سفارتم 1 آگوست آنکارا است ................. سفارت عوض کنیم ؟ میشه ؟ نظر بدین لطفا

زمانتون خيلي كمه ! فقط توكل كنيد و تشريف ببريد !
تشکر کنندگان: siyavash-2 ، م.صاد
(2016-07-16 ساعت 16:35)m_vaziran نوشته:  

الان یکی از شبکه ها اعلام کرد که ورود به ترکیه ممنوع شد .
تشکر کنندگان:
(2016-07-20 ساعت 21:46)daniyal1351 نوشته:  
(2016-07-16 ساعت 16:35)m_vaziran نوشته:  

الان یکی از شبکه ها اعلام کرد که ورود به ترکیه ممنوع شد .

خیر فقط تور گردشگری به ترکیه فعلا ممنوع شده
میتونید بلیط پرواز به انکارا بگیرین
توکل به خدا کنید
تشکر کنندگان:
سلام من جزو برندگاه ٢٠١٧ هستم زمان مصاحبه كي و كجا مشخص ميشه براي من فقط تو برگه ي قبولي ام نوشته آنكارا
تشکر کنندگان:
دوستان می تونن به من جواب بدن که دقیقن چه مدرکی برای شغل لازمه؟
تشکر کنندگان:
(2016-07-23 ساعت 10:29)A.Q نوشته:  سلام من جزو برندگاه ٢٠١٧ هستم زمان مصاحبه كي و كجا مشخص ميشه براي من فقط تو برگه ي قبولي ام نوشته آنكارا

سلام ابتدا بایستی کیس نامبر شما در ویزا بولتن که ماهانه منتشر می شود کارنت شود و بعد از حدود دو هفته بعد از آن برایتان ایمیلی می آید که زمان و مکان مصاحبه و مدارکی که لازم اس همراه داشته باشید در آن است . موفق باشید
شماره کیس‎2016as5***‎    تاریخ رویت قبولی:‎19 نوامبر ‎2015‎   کنسولگری: آنكارا  تعداد افراد منظور در کیس :۳   برنده اصلی آقا- سربازی ارت ش    ارسال فرمهای260: 3 دسامبر2015  کارنت شدن کیس:9 فوريه2016   نامه دوم ‎: 22فوريه2016   مديكال: 2آپريل ‎2016‎   مصاحبه: 7 آپريل ۲۰۱۶     نتیجه:AP  آپدیتها: 8آپریل و کلی آپدیت بدرد نخور دیگر از سفارت ،آپديت سيس براي نفر اول و دوم و دو خطي شدن 3 آگست ،  8 آگست or کلیر:به خواست خدا 9 آگست  دریافت ویزا: 18 آگست  ورود به آمریکا:14 سپتامبر ‎  دریافت گرین کارت:    
تشکر کنندگان:
(2016-07-23 ساعت 17:34)shirin.s نوشته:  دوستان می تونن به من جواب بدن که دقیقن چه مدرکی برای شغل لازمه؟
با سلام دوست عزیز شما باید ببینید در سایتی که اعلام شده در سایت ویزا بولتن که شغل ها به چه صورت اگر بخواهید از طریق شغل برید و نه تحصیلات داشته باشید.
اگر بخواهید با تحصیلات برید میتونید از سفرنامه من که در امضا هست استفاده کنید اطلاعات خوبی قرار داده شده است.
موفق باشید.
CN:8**✈IV:Oct.2015✈Per:2✈Status:Clear(A.P.146Day) 4-Mar
Entrance:Houston,TX✈Visa22-March-2016:
Entrance به امید خدا ابتدای Sep.2016
سفرنامه
.pdf   Lottery Az Ghaboli ta CEAC Ankara.pdf (اندازه 29.79 MB / تعداد دانلود: 6,486)
تشکر کنندگان:
(2016-07-23 ساعت 10:29)A.Q نوشته:  سلام من جزو برندگاه ٢٠١٧ هستم زمان مصاحبه كي و كجا مشخص ميشه براي من فقط تو برگه ي قبولي ام نوشته آنكارا
همانطور که دوستان دیگه بالاتر اشاره کردن باید منتظر اون نامه باشید ولی میتونید از سفرنامه من که در امضا موجود هست استفاده کنید مدارکی که برای آنکارا به شخصه ارسال کردم رو نوشتم
موفق باشید.
CN:8**✈IV:Oct.2015✈Per:2✈Status:Clear(A.P.146Day) 4-Mar
Entrance:Houston,TX✈Visa22-March-2016:
Entrance به امید خدا ابتدای Sep.2016
سفرنامه
.pdf   Lottery Az Ghaboli ta CEAC Ankara.pdf (اندازه 29.79 MB / تعداد دانلود: 6,486)
تشکر کنندگان:
من شنیدم برای رفتن به ترکیه تو فرودگاه ایران میپرسن برای چی دارین میرین و باید دلیل موجه برای رفتن به ترکیه داشته باشید، آیا درسته و اینکه بگیم برای مصاحبه میخوایم بریم مشکل نداره؟
تشکر کنندگان:
سلام دوست عزیز
چند تا سوال؟ یکی اینکه برای مدیکال اگر واکسن ها رو ایران بزنیم باز هم باید انکارا هم بریم دکتر؟ اگر اره چطوری باید وقت گرفت؟
و دیگه اینکه من موقع کامل کردن فرم چون اطلاع دقیقی از محل کار قبلیم نداشتم پر نکردم و تقریبا 7 سال از سابقه کاریم و ننوشتم و الان حدود 3 سال هست!!
ایا مشکلی پیش میاد؟ و چطوری باید فرم رو انلاک کنم؟ Sad Sad
ممنون میشم اگه راهنماییم کنید
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان