کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سفر به امارات برای مصاحبه: تور، هتل، بلیط و ...
دوستان من به nmc يك ايميل زدم براي نوبت كه اون ايميل كليشه اي كه معمولاً براي همه مي فرسته را فرستاد و فقط يكسري اطلاعات داد من هم گفتم طبق تجربه كسانيكه رفتن و ديدن منم هم همينجوري ميرم واسه مديكال، ولي از ديروز تا حالا nmc دو تا ايميل فرستاده كه نوبتي كه مي خواستم و بوك كرده،( فقط جهت اطلاع رساني گفتم).
تشکر کنندگان: ho_tasha ، amirsalehish ، shahabjafari ، j.modarres
اومدم جواب چندا سؤالاتون رو بدم. هرچند جواباتون توی فایل امضام هست

1. از NMC میخواین وقت بگیرین:
اول اینکه دو تا NMC داریم و دقت کنین یکیشون بد جور کلاه برداره توی فایل امضام آدرس اصلیه رو گذاشتم
اینم بگم که همون اصلیه دو تا آدرس داره و اگه با تاکسی میخواین برین آدرس رو دقیق بهش بگین که نبردتون بچرخوندتون.
دوم از NMC اصلاً نیازی نیست وقت بگیرین.
سوم فوقشم وقت گرفتین ممکنه یکم کارتون رو زودتر انجام بدن که اصلا تو دیار غربت شما حالا دو ساعت هم معطل شو والا.
چهارم اگه وقت نداشتین رفتین اونجا گفتین وقت دارم هم چک نمی کنه Big Grin

2. تعطیلات رسمی چه روزایی هستش؟
اول تعطیلات رسمی امارات روزای جمعه و شنبه هر هفته هست.
دوم NMC اون زمان که من رفتم جمعه تحت هیچ شرایطی تست نمی گیرفت و آزمایش انجام نمی داد و فقط جوال مدیکال میده خدمتتون اما شنبه ها به یک شرط و اون هم اینکه دکی جون حال داشته باشه بیاد بیمارستان ازتون تست می گیرن. که تقریباً تمام روزای شنبه سر کار میادWink
سوم سفارت به طور قطع و 100000% شنبه ها کار نمی کنه و جمعه هم به زور اضافه کاری میان.
چهارم به تعطیلات رسمی سفارت دقت داشته باشین (داخل سایت سفارت و امضا نوشتم)

3. مدیکال کی آماده میشه؟
با التماس شاید یک روزه بگیرین اونم اگه بچه نداشته باشین اما حتی اگه 200هزارتومن هم هزینه ی بیشتر باید بدین درست برنامه ریزی کنین و فرصت بیشتری بزارین.

4. ترجمه کارت ملی؟
بله لازمه ، پایان خدمت لازمه و اینکه ثابت کنین که کدوم ارگان بودین! لازم نیست
فقط می گه رفتی خدمت؟ کجا ؟ همین.
(2015-09-20 ساعت 19:19)yesorno نوشته:  اومدم جواب چندا سؤالاتون رو بدم. هرچند جواباتون توی فایل امضام هست

۱. از NMC میخواین وقت بگیرین:
اول اینکه دو تا NMC داریم و دقت کنین یکیشون بد جور کلاه برداره توی فایل امضام آدرس اصلیه رو گذاشتم
اینم بگم که همون اصلیه دو تا آدرس داره و اگه با تاکسی میخواین برین آدرس رو دقیق بهش بگین که نبردتون بچرخوندتون.
دوم از NMC اصلاً نیازی نیست وقت بگیرین.
سوم فوقشم وقت گرفتین ممکنه یکم کارتون رو زودتر انجام بدن که اصلا تو دیار غربت شما حالا دو ساعت هم معطل شو والا.
چهارم اگه وقت نداشتین رفتین اونجا گفتین وقت دارم هم چک نمی کنه Big Grin

۲. تعطیلات رسمی چه روزایی هستش؟
اول تعطیلات رسمی امارات روزای جمعه و شنبه هر هفته هست.
دوم NMC اون زمان که من رفتم جمعه تحت هیچ شرایطی تست نمی گیرفت و آزمایش انجام نمی داد و فقط جوال مدیکال میده خدمتتون اما شنبه ها به یک شرط و اون هم اینکه دکی جون حال داشته باشه بیاد بیمارستان ازتون تست می گیرن. که تقریباً تمام روزای شنبه سر کار میادWink
سوم سفارت به طور قطع و 100000% شنبه ها کار نمی کنه و جمعه هم به زور اضافه کاری میان.
چهارم به تعطیلات رسمی سفارت دقت داشته باشین (داخل سایت سفارت و امضا نوشتم)

۳. مدیکال کی آماده میشه؟
با التماس شاید یک روزه بگیرین اونم اگه بچه نداشته باشین اما حتی اگه 200هزارتومن هم هزینه ی بیشتر باید بدین درست برنامه ریزی کنین و فرصت بیشتری بزارین.

۴. ترجمه کارت ملی؟
بله لازمه ، پایان خدمت لازمه و اینکه ثابت کنین که کدوم ارگان بودین! لازم نیست
فقط می گه رفتی خدمت؟ کجا ؟ همین.

با سلام
من هم سوالی مشابه دارم
اگر روز ۵شنبه مصاحبه باشد و ویزا یه ضرب باشه در ابوظبی پاسپورت روسفارت نگه میداره تا ویزا صادر بشه یا پاسپورت را بهمون میدت و میگن ۳ روز دیگه بیایید؟
این سوال خیلی برای من مهمه
خواهش میکنم اگه تجربه ای دارین راهنمایی کنید.
من نمیخوام زیاد سفرم طولانی شه از بابت کارم میگم.
ممنون
تشکر کنندگان: Sam-90
پاسپورت شما را نگه ميداره براي پرينت ويزا.
من ديدم كسي را كه در سفارتي ديگر در جايي ديگر مشكل شما را داشت، ايشون رفتم سفارت ايران فكر مي كنم گفتن پاسپورتم گ م ش د ه يا همچين چيزي ( كه بنظر من اگه راستشو بگيد خودشون يك پيشنهاد يا راه حل جلوي پاتون ميزارند) يكپي از پاسشون داشتن و دقيق نمي دونم ديگه چي بخواد ولي سفارت ايران يك برگه بهشون دادن با مهر برجسته كه با اون برگه مي تونست برگرده ايران و اون شخص داد كس ديگه اي پاسشو تهويل بگيره. شما هم ميتونيد امتحان كنيد اگه پاسپورت موقت گرفتيد بديد براتون پيكاپ كنند.( ترجيحاً يه كپي برابر اصل با خودتون ببريد و عكس و شناسنامه و كپيش و از قبل سوال كنيد كه مدارك چي مي خواد براي صدور ويزاي موقت)
تشکر کنندگان: j.modarres ، ghobad2121
Al Safiya Bldg, Salahudin Road, Opp Abu Hail Metro Station, Deira- Dubai. UAE.
دوستان مرکز NMC دبی آدرسش همینه ؟
تو منطقه دیره است ؟ از ترمینال 1 که پیاده میشیم نوشته 10 دقیقه با ماشین راهه؟
این درسته ؟
من از همینجا وقت گرفتم استرس دارم که آیا درسته یا نه؟
میشه کمک کنید لطفا
تشکر کنندگان:
(2015-09-21 ساعت 11:33)Lolita123 نوشته:  Al Safiya Bldg, Salahudin Road, Opp Abu Hail Metro Station, Deira- Dubai. UAE.
دوستان مرکز NMC دبی آدرسش همینه ؟
تو منطقه دیره است ؟ از ترمینال ۱ که پیاده میشیم نوشته ۱۰ دقیقه با ماشین راهه؟
این درسته ؟
من از همینجا وقت گرفتم استرس دارم که آیا درسته یا نه؟
میشه کمک کنید لطفا
دوست عزیز اصلا استرس نداشته باشید. مدیکالش خیلی راحت و آسون. nmc در منطقه دیره هستش.

موفق باشید
کیس نامبر : **2015AS57**مصاحبه : JUNE 25 ابوظبی
دو نفر یکضرب - خودم کلیرنس**اپدیتها : 4 جولای و 22 جولایمقصد : ایالت DELAWARE - نیوآرک** آپ کلیر: 22 جولای شبدریافت ایمیل ویزا : 23 جولای تحویل پاس به سفارت: 27 جولای**دریافت ویزا :  30جولای.ورود به امریکا : 9 دسامبر 2015**فرودگاه : واشنگتن دی سی.افتتاح حساب بانکی : 11 دسامبر** درخواست پاس سفید :12دسامبر**  انگشت نگاری : 6 ژانویه 2016.دریافت سوشیال نامبر : 17 دسامبر**دریافت گرین کارتها : 4 فوریه 2016 دریافت پاس سفید : 2016/April/1 ....ورود مجدد March /19/2018 دالاس تگزاس
تشکر کنندگان: j.modarres
(2015-09-20 ساعت 23:18)Sam-90 نوشته:  پاسپورت شما را نگه ميداره براي پرينت ويزا.
من ديدم كسي را كه در سفارتي ديگر در جايي ديگر مشكل شما را داشت، ايشون رفتم سفارت ايران فكر مي كنم گفتن پاسپورتم گ م ش د ه يا همچين چيزي ( كه بنظر من اگه راستشو بگيد خودشون يك پيشنهاد يا راه حل جلوي پاتون ميزارند) يكپي از پاسشون داشتن و دقيق نمي دونم ديگه چي بخواد ولي سفارت ايران يك برگه بهشون دادن با مهر برجسته كه با اون برگه مي تونست برگرده ايران و اون شخص داد كس ديگه اي پاسشو تهويل بگيره. شما هم ميتونيد امتحان كنيد اگه پاسپورت موقت گرفتيد بديد براتون پيكاپ كنند.( ترجيحاً يه كپي برابر اصل با خودتون ببريد و عكس و شناسنامه و كپيش و از قبل سوال كنيد كه مدارك چي مي خواد براي صدور ويزاي موقت)

چنین کاری اصلا معقول نیست! چون وقتی اعلام مفقودی کنن، پاسپورتشون توی سیستم باطل میشه! (برای جلوگیری از سوء استفاده) در نتیجه دفعه بعد که بخوان با همون پاس ویزا خورده از کشور خارج بشن دچار مشکل جدی میشن.
تنها دو روز در سال هست که نمیتونی هیچ کاری بکنی‌! یکی‌ دیروز و یکی‌ فردا . . .
تشکر کنندگان: Sam-90 ، j.modarres
باسلام خدمت دوستان عزیزآیا به جای گرفتن بلیط سیستمی وصرف هزینه کنسلی (درصورت ویزای یک ضربی)فقط بلیط رفت به دبی را بگیریم به نظر دوستان پیشکسوت برای برگشت به ایران دچار مشکل نخواهیم شد و آیا از نظر هزینه بهتر است یا بلیط رفت و برگشت مطمئن تر است .با سپاس
شماره کیس***2016as1   تاریخ رویت قبولی: 15may     کنسولگری:abu dhabi
تعداد افراد منظور در کیس : 1  ارسال فرمهای سری اول:1jun  کارنت شدن کیس:12Aug    مصاحبه:اکتبر     دریافت کلیرنس:    APاکتبر   کلیر:18aprilبعداز حدود170روز   دریافت ویزا:

تشکر کنندگان:
(2015-09-21 ساعت 23:33)victor2016 نوشته:  
(2015-09-20 ساعت 23:18)Sam-90 نوشته:  پاسپورت شما را نگه ميداره براي پرينت ويزا.

چنین کاری اصلا معقول نیست! چون وقتی اعلام مفقودی کنن، پاسپورتشون توی سیستم باطل میشه! (برای جلوگیری از سوء استفاده) در نتیجه دفعه بعد که بخوان با همون پاس ویزا خورده از کشور خارج بشن دچار مشکل جدی میشن.

دوست عزيز من فقط چيزي كه ديدم را گفتم و البته خبر ندارم اون شخص سرنوشت خودش و ويزاش چي شد و به كجا كشيد، من اين موضوع را تعريف كردم كه كسي كه واقعاً مشكل داره و نمي تونه بمونه از اين ماجرا الهام بگيره و بدونه كه جايي داريم به نام سفارت ايران كه ميتونه با مراجعه به انجا مشكلشو حل كنه و حتي نياز نداره كه به دروغ و يا كلك توسل بشه، و همچنين ممنون از شما بخاطر يادآوري اين مطلب مخصوصاً براي كسانيكه از نوشتار من دچار سوء تفاهم شدند
(2015-09-22 ساعت 00:31)behjan نوشته:  باسلام خدمت دوستان عزیزآیا به جای گرفتن بلیط سیستمی وصرف هزینه کنسلی (درصورت ویزای یک ضربی)فقط بلیط رفت به دبی را بگیریم به نظر دوستان پیشکسوت برای برگشت به ایران دچار مشکل نخواهیم شد و آیا از نظر هزینه بهتر است یا بلیط رفت و برگشت مطمئن تر است .با سپاس

دوست عزيز بخاطر اينكه ويزايي كه ما ميگيريم معمولاً ١٠ روز است و بعضاً يكماهه، بليط برگشت هم حداكثر با توجه به مدت اعتبار ويزاست، من بعيد ميدونم بتونيد يكطرفه بگيريد و اگه هم بتونيد بگيريد در امارات به مشكل ممكنه بر بخوريد. حتي بعضي از دوستان نقل كرده اند كه حتماً بايد محل اقامت هم قبل از ورود رزرو كرده باشيم بخاطر اينكه بعضي وقتها سوال مي كنند.
تشکر کنندگان: behjan ، j.modarres
(2015-09-22 ساعت 01:50)Sam-90 نوشته:  
(2015-09-22 ساعت 00:31)behjan نوشته:  باسلام خدمت دوستان عزیزآیا به جای گرفتن بلیط سیستمی وصرف هزینه کنسلی (درصورت ویزای یک ضربی)فقط بلیط رفت به دبی را بگیریم به نظر دوستان پیشکسوت برای برگشت به ایران دچار مشکل نخواهیم شد و آیا از نظر هزینه بهتر است یا بلیط رفت و برگشت مطمئن تر است .با سپاس

دوست عزيز بخاطر اينكه ويزايي كه ما ميگيريم معمولاً ١٠ روز است و بعضاً يكماهه، بليط برگشت هم حداكثر با توجه به مدت اعتبار ويزاست، من بعيد ميدونم بتونيد يكطرفه بگيريد و اگه هم بتونيد بگيريد در امارات به مشكل ممكنه بر بخوريد. حتي بعضي از دوستان نقل كرده اند كه حتماً بايد محل اقامت هم قبل از ورود رزرو كرده باشيم بخاطر اينكه بعضي وقتها سوال مي كنند.

سلام دوست عزیز خیلی ممنون از پاسختون من هم از اژانس هواپیمایی پرسیدم گفت با این ویزا یک ماهه امکانش نیست بازم خیلی متشکرم .با آرزوی موفقیت شما
شماره کیس***2016as1   تاریخ رویت قبولی: 15may     کنسولگری:abu dhabi
تعداد افراد منظور در کیس : 1  ارسال فرمهای سری اول:1jun  کارنت شدن کیس:12Aug    مصاحبه:اکتبر     دریافت کلیرنس:    APاکتبر   کلیر:18aprilبعداز حدود170روز   دریافت ویزا:

تشکر کنندگان: Sam-90 ، j.modarres
(2015-09-22 ساعت 01:45)Sam-90 نوشته:  
(2015-09-21 ساعت 23:33)victor2016 نوشته:  

دوست عزيز من فقط چيزي كه ديدم را گفتم و البته خبر ندارم اون شخص سرنوشت خودش و ويزاش چي شد و به كجا كشيد، من اين موضوع را تعريف كردم كه كسي كه واقعاً مشكل داره و نمي تونه بمونه از اين ماجرا اله
ام بگيره و بدونه كه جايي داريم به نام سفارت ايران كه ميتونه با مراجعه به انجا مشكلشو حل كنه و حتي نياز نداره كه به دروغ و يا كلك توسل بشه، و همچنين ممنون از شما بخاطر يادآوري اين مطلب مخصوصاً برايكسانيكه از نوشتار من دچار سوء تفاهم شدند

تا اونجايي كه من خاطرمه بچه ها كپي رنگي از پاس گرفته بودن و رسيد سفارت رو مبني بر اينكه پاس دست سفارت هستش همراه كپي داشتن.
شما ميتونين براي اطمينان از پاس كپي رنگي بگيرين و داخل سفارت ايران و يا هر ارگاني كه حتي داخل ايران بتونه كاري واستون انجام بده كپي رنگي رو تبديل به مدرك كنين يعني ممهور كنين تا جاي پاس بتونين ازش استفاده كنين.
تشکر کنندگان: Sam-90 ، Siamak ، alvan ، j.modarres

بلیط یکطرفه رو فقط در صورتی میتونید بگیرید که یا پاسپورت اون کشور رو داشته باشید یا اقامت ( پس بلیط یکطرفه نمیشه گرفت )
اما من خودم شرایطم مثل شما بود و بلیط چارتر گرفتم از یک آژانس معتبر و بهم اطمینان داد که اگه تاریخم عوض شد بلیط رو برام عوض میکنه ولی با جریمه حداقل 150تومن (پرواز ماهان)
اگه خواستید خصوصی میتونم اسم آزانس رو هم خدمتتون بگم
موفق باشید
...Tomorrow will be a great day
شماره کیس:2015AS74XX....تاریخ رویت قبولی:1 May......سفارت:AbuDhabi<Ankara ..... تعداد افراد کیس :2 نفر ........ارسال فرمهای سری اول: May 21 ..... کارنت: June 10 .......مصاحبه : 26August.....ويزا : یکضرب ...... اولین ورود: November ....... مقصد : Minneapolis
تشکر کنندگان: Siamak ، behjan ، j.modarres
دوستان تورهای دوبی و بلیط به شدت گرون شدن .ما که برای 21 اکتبر مصاحبه داریم بلیط و هتل سه ستاره کمتر از یک میلیون و ششصد هزار تومان برای هر نفر پیدا نمیکنیم .دوستان نظری ندارن؟حالب اینحاست که قیمتهایی که تو سایتهاشون گذاشتن اصلا واقعی نیست.وقتی هم که ازشون سوال میکنی میگن مثلا تاریخ اون قیمتمون گذشته و یا این که دیگه قیمتهامون عوض شده.مثلا آزانس جهار فصل قیمت 900 هزار تومان برای سه شب داده اما وقتی زنگ میزنی میگه زیر یک ملیون وسیصد قیمت ندارم.راستی آیا تو کشور ما به چیزی میشه اطمینان کرد؟راستی دوستان این قیمتی که سایت بوکینگ اعلام کرده به چه معنی است به عنوان مثال Total: IRR 16,386,441
کيس نامبر: 2016AS18## ♥
 تعداد افراد:4 نفر ♥
کنسولگری: Abu Dhabi (تغییر کنسول گری از طرفkcc)♥
 ارسال فرم : 26 می♥
تاریخ مصاحبه : 21 اکتبر ،برگه سفید♥
برنده:سربازی ارتش،لیسانس مکانیک،شرکت خصوصی،AP:نفر اصلی
 آپدیت ها: 22 اکتبر ,9دسامبر،25ژانویه ،2 مارچ(تبدیل به orکیس اصلی)
کلیر:زیباترین روز خدا 3 مارچ پس از 134 روز،دریافت ویزا 31 مارچ
سفر به آمریکا:
تشکر کنندگان:
(2015-09-28 ساعت 09:45)a4542 نوشته:  دوستان تورهای دوبی و بلیط به شدت گرون شدن .ما که برای 21 اکتبر مصاحبه داریم بلیط و هتل سه ستاره کمتر از یک میلیون و ششصد هزار تومان برای هر نفر پیدا نمیکنیم .دوستان نظری ندارن؟حالب اینحاست که قیمتهایی که تو سایتهاشون گذاشتن اصلا واقعی نیست.وقتی هم که ازشون سوال میکنی میگن مثلا تاریخ اون قیمتمون گذشته و یا این که دیگه قیمتهامون عوض شده.مثلا آزانس جهار فصل قیمت 900 هزار تومان برای سه شب داده اما وقتی زنگ میزنی میگه زیر یک ملیون وسیصد قیمت ندارم.راستی آیا تو کشور ما به چیزی میشه اطمینان کرد؟راستی دوستان این قیمتی که سایت بوکینگ اعلام کرده به چه معنی است به عنوان مثال Total: IRR 16,386,441
سایت بوکینگ قیمت هتل رو بر حسب نرخ دلار دولتی تبدیل میکنه که عملا قیمتهایی که به ریال در ساینش می بینید غیر واقعیه
...Tomorrow will be a great day
شماره کیس:2015AS74XX....تاریخ رویت قبولی:1 May......سفارت:AbuDhabi<Ankara ..... تعداد افراد کیس :2 نفر ........ارسال فرمهای سری اول: May 21 ..... کارنت: June 10 .......مصاحبه : 26August.....ويزا : یکضرب ...... اولین ورود: November ....... مقصد : Minneapolis

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان