کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سفر به امارات برای مصاحبه: تور، هتل، بلیط و ...
من مصاحبم 8 نوامبر یعنی یک شنبه هستش ساعت 8 صبح به نظرتون کی برم برای مدیکال اگه شنبه برم جواب ازمایشو نمیدن تا یک شمبه به من جمعه هام که تست نمیگیرن پس باید پنج شنبه مدیکالمو بدم تا جمعه یا شمبه جوابو بگیرم و یک شمبه 8 صبح برم سفارت درست میگم یا نه میشه راهنمائم کنین من چی کار کنم و از کی برم تا کی بمونم احتمال یه ضربیم زیاده خودم میگم از 4 شنبه برم که 5 شمبه تست بدم و جمه یا شمبه جواب بگیرم یشمبه برم سفارت تا کی .......چون احتمال یه ضرب میدم
شماره کیس: 14xx
تاریخ رویت قبولی: 9 may
کنسولگری: انکارا>>>>ابوظبی
تعداد افراد منظور در کیس : 1
ارسال فرمها: 30 may
کارنت شدن کیس:12 August
تاریخ دریافت نامه دوم :29 September
تاريخ مصاحبه:هفته دوم نوامبر
دریافت ویزا:یک ضرب
تشکر کنندگان:
سلام دوستانیکه اخیرا به ابوظبی برای تست مدیکال رفتید، آیا واقعا نیازی نیست از nmc وقت بگیریم؟ چون ما سه نفر هستیم و کمی نگرانم.اگه مصاحبه دوشنبه باشه چهارشنبه بریم برای سه نفر خوبه دیگه؟
تشکر کنندگان: shahabjafari
(2015-09-30 ساعت 09:20)شباهنگ100 نوشته:  سلام دوستانیکه اخیرا به ابوظبی برای تست مدیکال رفتید، آیا واقعا نیازی نیست از nmc وقت بگیریم؟ چون ما سه نفر هستیم و کمی نگرانم.اگه مصاحبه دوشنبه باشه چهارشنبه بریم برای سه نفر خوبه دیگه؟

با سلام دوست گرامی
اگر بچه به همراه دارید چند روز زمان میبره که جواب بگیرید .ولی اگر بزرگسال هستید شنبه صبح برای مدیکال بروید فردای آن روز جواب خواهید گرفت .وقت اینترنتی بگیرید بهتر است ما هم مصاحبه مون روز دوشنبه هست و چون بچه همراهمون نیست برای شنبه صبح وقت گرفتیم .موفق باشید
تشکر کنندگان: Siamak ، Alireza1111 ، شباهنگ100 ، j.modarres
سلام دوستان

من تا حالا نشسته بودم تو تاپیک سفر به آنکارا ولی مجبور شدم اثاث کشی کنم بیام اینجا Big Grin

دوستانی که از فردا مصاحبشون شروع میشه سعی کنن تا جایی که براشون ممکنه اطلاعتشون از سفر به ابوظبی ومراحل کار رو توی تاپیک قرار بدن تا دیگر دوستان و من بتونیم از اطلاعاتشون استفاده لازم رو ببریم.

ممنون از توجهتون و موفق باشید
کیس نامبر : 2016AS2*** << مصاحبه : 17 نوامبر ابوظبی << وضعیت برنده اصلی خانم یکضرب + من AP  Cool
آپدیتها : 19نوامبر سایت سفارت 9 دسامبر و 25 ژانویه سایتCEAC وبالاخره کلیر در 4 فوریه بعد از 79 روز
ورود : بیست و یک اپریل - سوشال : یکماه بعد از ورود - پرداخت 165 دلار : دو هفته بعد از ورود - دریافت گرین کارت برنده اصلی : یکماه و نیم بعد از ورود - دریافت گرین کارت نفر دوم کیس : دو ماه بعد از ورود
تشکر کنندگان: ho_tasha ، HERMES7 ، shahabjafari ، j.modarres ، karmen ، sherwean001
(2015-09-30 ساعت 04:09)jilibiliyaee نوشته:  من مصاحبم ۸ نوامبر یعنی یک شنبه هستش ساعت ۸ صبح به نظرتون کی برم برای مدیکال اگه شنبه برم جواب ازمایشو نمیدن تا یک شمبه به من جمعه هام که تست نمیگیرن پس باید پنج شنبه مدیکالمو بدم تا جمعه یا شمبه جوابو بگیرم و یک شمبه ۸ صبح برم سفارت درست میگم یا نه میشه راهنمائم کنین من چی کار کنم و از کی برم تا کی بمونم احتمال یه ضربیم زیاده خودم میگم از ۴ شنبه برم که ۵ شمبه تست بدم و جمه یا شمبه جواب بگیرم یشمبه برم سفارت تا کی .......چون احتمال یه ضرب میدم

دوست گرامی
این احتمال وجود دارد که شنبه اول وقت تست پزشکی خود را تمام کنید و خواهش کنید که تا عصر همان روز جواب را بگیرید ولی احتمال ریسک را هم بدهید.پس اگر پنج شنبه صبح پرواز داشته باشید به دبی و عصر همان روز تست پزشکی بدهید و جواب را شنبه دریافت کنید .از قبل هم یک وقت اینترنتی بگیریدبهتر است.اگر احتمال یک ضرب میدهید حداقل سه روز کاری طول میکشد تا ویزا حاضر شود .در پناه خدا
تشکر کنندگان: j.modarres ، simsim2016
(2015-09-30 ساعت 02:51)صمدی نوشته:  
(2015-09-13 ساعت 20:18)Cactus1365 نوشته:  
(2015-09-12 ساعت 22:17)MASTAN1 نوشته:  سلام دوستان
من هم اومدم ببینم کمکی از دستم بر می اد انجام بدم دیدم بله همه اساتید ۲۰۱۵ اینجا هستند دوستان حتما سفرنامه دوستمون yesorno رو بخونید. خیلی کامل است در مورد مصاحبه اگر در فرم 260 توضیحات را دادید همون ملاک کار میشه اگر ندادید که می توانید خیلی با دقت صحبت کنید.
۱- صداقت زیاد فقط زمان کلیرنس رو بشدت افزایش میده نمونه اش خود من همه چیز رو از سیر تا پیاز شرح دادم حتی سفرهایی که رفتم با ذکر جزئیات و رزومه کامل کاری البته بنابر درخواست سفارت: نتیجه الان نزدیک به 11 ماهه از نوامبر در کلیرنس هستم
۲- اگر افیسر به شما چک زد دیگه در امان خداوند هستید تا زمانی که جوابتون بیاد از این مرحله به بعد سفارت و افسر هیچ کاره هستند.
۳- سربازی ارتش ۴ ماه و س-پ-اه معلوم نیست بسیار شانسی است.
۴- رشته های حساس و بویژه اگر دولتی بوده باشید کلیرنس رو خوردید. در مصاحبه به هیج عنوان در جزئیات وارد نشوید مثلا اگر چند شرکت در یک مجموعه کار کرده باشید بنویسید کارمند شرکت مادر و آخرین شغلتون رو توضیح بدید.
۵- زودتر مصاحبه رفتن به معنی شانس بالاتر نیست . الان خیلی ها رو داریم که این اواخر رفتن ویزا گرفتن و رفتند. کیس نامبرهای بالا امیدتون رو از دست ندید. تازه من فکر می کنم آخرش مصاحبه برید کارتون زودتر بررسی میشه. اگر زودتر مصاحبه برید ممکنه پرونده تون پشت شوفاژی بشهBig Grin
۶- کلا اینجوری فکر کنید خان اول رو رد کردید. بقیه رو به خدا بسپارید و زندگی روزمره رو انجام بدبد هیچی رو هلد نکنید. فقط روی زبان کار کنید و در مورد انتخاب ایالتی که می خواید برید و برای آینده شغلی در اونجا نیازمندیهای اونجا را چک کنید و بر اون مبنا سعی کنید در موارد خواسته شده خودتون رو تقویت کنید. مثلا برای رشته خودتون یه سر به کریربیلدر و اینجور وبسایتها بزنید.
۷- به هیچایوایچیزی نگید اکیدا تا زمانی که ویزا رو در پاستون ببینید.
امیدوارم امسال سال خوبی برای همه شما باشه و ویزاها رو درو کنید.

سلام
یه سوالی داشتم
در نامه ی اشتغال به کار نیاز به نوشتن شرح شغل هست یا اینکه فقط زمان و موقعیت شغلی کافی میباشد ؟
شرکت ما خصوصی بوده و نمیدونم باید چه مواردی را در نامه ذکر کنم؟

من هم اومدم ببینم کمکی از دستم بر می اد انجام بدم دیدم بله همه اساتید ۲۰۱۵ اینجا هستند دوستان حتما سفرنامه دوستمون yesorno رو بخونید. خیلی کامل است در مورد مصاحبه اگر در فرم 260 توضیحات را دادید همون ملاک کار میشه اگر ندادید که می توانید خیلی با دقت صحبت کنید.
۱- صداقت زیاد فقط زمان کلیرنس رو بشدت افزایش میده نمونه اش خود من همه چیز رو از سیر تا پیاز شرح دادم حتی سفرهایی که رفتم با ذکر جزئیات و رزومه کامل کاری البته بنابر درخواست سفارت: نتیجه الان نزدیک به 11 ماهه از نوامبر در کلیرنس هستم
۲- اگر افیسر به شما چک زد دیگه در امان خداوند هستید تا زمانی که جوابتون بیاد از این مرحله به بعد سفارت و افسر هیچ کاره هستند.
۴- رشته های حساس و بویژه اگر دولتی بوده باشید کلیرنس رو خوردید. در مصاحبه به هیج عنوان در جزئیات وارد نشوید مثلا اگر چند شرکت در یک مجموعه کار کرده باشید بنویسید کارمند شرکت مادر و آخرین شغلتون رو توضیح بدید.
۵- زودتر مصاحبه رفتن به معنی شانس بالاتر نیست . الان خیلی ها رو داریم که این اواخر رفتن ویزا گرفتن و رفتند. کیس نامبرهای بالا امیدتون رو از دست ندید. تازه من فکر می کنم آخرش مصاحبه برید کارتون زودتر بررسی میشه. اگر زودتر مصاحبه برید ممکنه پرونده تون پشت شوفاژی بشهBig Grin
۶- کلا اینجوری فکر کنید خان اول رو رد کردید. بقیه رو به خدا بسپارید و زندگی روزمره رو انجام بدبد هیچی رو هلد نکنید. فقط روی زبان کار کنید و در مورد انتخاب ایالتی که می خواید برید و برای آینده شغلی در اونجا نیازمندیهای اونجا را چک کنید و بر اون مبنا سعی کنید در موارد خواسته شده خودتون رو تقویت کنید. مثلا برای رشته خودتون یه سر به کریربیلدر و اینجور وبسایتها بزنید.

سلام
یه سوالی داشتم
در نامه ی اشتغال به کار نیاز به نوشتن شرح شغل هست یا اینکه فقط زمان و موقعیت شغلی کافی میباشد ؟
تشکر کنندگان:
با سلام و احترام . بنده عازم سفر به ابوظبی هستم برای مصاحبه . احامال گرفتن ویزای یک ضرب رو دارم ولی به خاطر شرایط کارم فردای روز مصاحبه بلیط برگشت گرفتم و نمیتونم بیشتر بمونم . خواهش میکنم دوستانی که تجربه پیک آپ دارن منو راهنمایی کنند که تو سفارت چی باید بگم؟ باید بگم پاسپورتمو پس بدن؟ اگه میشه در مورد پیک اپ توضیح بدید از ابتدا تا انتها . بینهایت ممنون
تشکر کنندگان:
(2015-09-30 ساعت 14:02)صمدی نوشته:  با سلام و احترام . بنده عازم سفر به ابوظبی هستم برای مصاحبه . احامال گرفتن ویزای یک ضرب رو دارم ولی به خاطر شرایط کارم فردای روز مصاحبه بلیط برگشت گرفتم و نمیتونم بیشتر بمونم . خواهش میکنم دوستانی که تجربه پیک آپ دارن منو راهنمایی کنند که تو سفارت چی باید بگم؟ باید بگم پاسپورتمو پس بدن؟ اگه میشه در مورد پیک اپ توضیح بدید از ابتدا تا انتها . بینهایت ممنون

سلام دوست عزیز

اگه ممکنه امضاتون رو کامل کنید تا راحتتر بشه در مورد کیستون راهنمایی کرد.
در ضمن من اگر جای شما بودم و ویزای یکضرب میگرفتم حتما میموندم و ویزام رو دریافت میکردم بعد برمیگشتم.
کیس نامبر : 2016AS2*** << مصاحبه : 17 نوامبر ابوظبی << وضعیت برنده اصلی خانم یکضرب + من AP  Cool
آپدیتها : 19نوامبر سایت سفارت 9 دسامبر و 25 ژانویه سایتCEAC وبالاخره کلیر در 4 فوریه بعد از 79 روز
ورود : بیست و یک اپریل - سوشال : یکماه بعد از ورود - پرداخت 165 دلار : دو هفته بعد از ورود - دریافت گرین کارت برنده اصلی : یکماه و نیم بعد از ورود - دریافت گرین کارت نفر دوم کیس : دو ماه بعد از ورود
تشکر کنندگان:
(2015-09-30 ساعت 04:09)jilibiliyaee نوشته:  من مصاحبم ۸ نوامبر یعنی یک شنبه هستش ساعت ۸ صبح به نظرتون کی برم برای مدیکال اگه شنبه برم جواب ازمایشو نمیدن تا یک شمبه به من جمعه هام که تست نمیگیرن پس باید پنج شنبه مدیکالمو بدم تا جمعه یا شمبه جوابو بگیرم و یک شمبه ۸ صبح برم سفارت درست میگم یا نه میشه راهنمائم کنین من چی کار کنم و از کی برم تا کی بمونم احتمال یه ضربیم زیاده خودم میگم از ۴ شنبه برم که ۵ شمبه تست بدم و جمه یا شمبه جواب بگیرم یشمبه برم سفارت تا کی .......چون احتمال یه ضرب میدم

ایشالا یه ضرب میگیرین. من کیس نامبرم دو رقمی هست اما چون فرمها رو دیر فرستادم هنوز تاریخ مصاحبه مشخص نشده. بنظرتون طبیعی هست؟
تشکر کنندگان: jilibiliyaee
با سلام به دوستان .
ريش سفيدي هستم از سال 2000 و كيس خانوادگي و ويزا را امسال گرفتم و هنوز اولين سفر را انجام ندادم . خسته تون كردم غرض : بهيچ عنوان روي گرفتن ويزاي يك ضرب برنامه ريزي نكنيد . البته استثنا وجود دارد ولي بيش از 90 درصد كلييرنس بشما مي خورد پس اماده سفر مجدد و مديكال مجدد باشيد .
مديكال خوب همان nmc است و شنبه مديكال باز است اگر اول وقت برويد براي ساعت 8 شب يكشنبه جواب اماده است . ولي اگر يكشنبه مصاحبه داشته باشيد كار سخت مي شود يا بايد هزينه اضافه بدهيد يا صبح يكشنبه ديرتر بريد مصاحبه كه ريسك داره . يا صبح پنجشنبه انجا باشيد و كار ازمايش را انجام دهيد . موفق باشيد .
تشکر کنندگان: Siamak ، ho_tasha ، babisondes ، jilibiliyaee ، shahabjafari ، j.modarres ، simsim2016 ، mohammad1349
(2015-09-30 ساعت 14:59)برنا نوشته:  با سلام به دوستان .
ريش سفيدي هستم از سال 2000 و كيس خانوادگي و ويزا را امسال گرفتم و هنوز اولين سفر را انجام ندادم . خسته تون كردم غرض : بهيچ عنوان روي گرفتن ويزاي يك ضرب برنامه ريزي نكنيد . البته استثنا وجود دارد ولي بيش از 90 درصد كلييرنس بشما مي خورد پس اماده سفر مجدد و مديكال مجدد باشيد .
مديكال خوب همان nmc است و شنبه مديكال باز است اگر اول وقت برويد براي ساعت ۸ شب يكشنبه جواب اماده است . ولي اگر يكشنبه مصاحبه داشته باشيد كار سخت مي شود يا بايد هزينه اضافه بدهيد يا صبح يكشنبه ديرتر بريد مصاحبه كه ريسك داره . يا صبح پنجشنبه انجا باشيد و كار ازمايش را انجام دهيد . موفق باشيد .

ممنون از راهنمایی شما دوست عزیز
تشکر کنندگان: برنا ، sahar2016
سيامك گرامي .
براي باردوم كه رفتيم . توقع داشتيم بلافاصله ويزا داخل پاس بزنند و الهي به اميد تو برگرديم . ولي خانمي كه شبيه هندي يا ايراني هاست پاس هارا گرفت و گفت 14 روز ديگه بيا بگير . من فقط تونستم بهش نگاه كنم . ياد نوشته هاي دوستان كارم و هزار چيز ديگه اومد توي سرم . بعد همان خانم با لهجه داش مشدي تهروني گفت : واس چي وايستادي ؟ گفتم چا چا چا چهارده روز ديگه ؟ گفت بله . و دقيقا 14 روز بعد پاس ها و ويزا را دادن . يعني با اتمام ويزاي دوبي .البته بعدا شنيدم اگر مي رفتم سفارت ايران انها برگه اي جهت خروج ميدادن و من مي تونستم با ترانسفر پاسها را بگيرم و بعد بروم گذرنامه مهر ورود بزنم .
ولي ترجيح دادم بايستم و هزينه گزاف هتل و كنسلي را بدهم . ويزا را بگيرم .
كه در آخر شانس اوردم با كارمندان امريكايي افتادم كه خبلي خوب و محترمانه و با عذر خواهي و تشكر از صبوري ما پاس ها و ويزا را دادن كه كمي خسته گي اول از بين رفت . حتما موفق مي شويد .
تشکر کنندگان: ho_tasha ، Sam-90 ، shahabjafari ، j.modarres
سلام به همه دوستان عزیز
نامه دوم ما هم بالاخره اومد و سفارتمون از انکارا به ابوظبی تغییر کرد. بنابراین از این ببعد ساکن این تاپیک خواهیم بود . امیدوارم با کمک هم و در کنار هم این دوره رو بخوبی سپری کنیم.

(2015-09-30 ساعت 13:59)صمدی نوشته:  

سلام
یه سوالی داشتم

سلام
یه سوالی داشتم

سلام
شما چرا نامه اشتغال به کار نیاز دارین؟ توی مدارک درخواستی از سفارت بوده؟ تا جایی که من میدونم کیسهای لاتاری نیاز به نامه اشتغال بکار ندارن.
کیس:***2016as1
رویت قبولی:۸ may
کنسولگری: آنکارا تغییر به ابوظبی
تعداد افراد: 3
 ارسال فرم:  31 may
کارنت شدن :12 آگوست-
نامه دوم:30 سپتامبر
مصاحبه:23 نوامبر
وضعیت:AP
آپدیت: 25 نوامبر(کل افراد) - 15دسامبر(نفراول)  - 16دسامبر(نفردوم)  - 8ژانویه(نفر اول) و 25ژانویه (کل افراد) - 6 آپریل(نفراول) و 7اپریل (نفردوم) و 21آپریل تبدیل به or (کل افراد) -  24اپریل (نامه کلیری)
از نفر دوم رزومه خواسته شد و از حالت or خارج شد.
15می (نفر دوم)   -20جولای   -21جولای و تبدیل به or (نفردوم)...29 جولای (ایمیل کلیری نفر دوم)
دریافت ویزا: 9 می (نفر اول و سوم)...

تشکر کنندگان:
من مصاحبه ام افتاد روز دوشنبه آیا مدیکال روز شنبه باز است ؟ اخه گفتن امارات جمعه شنبه تعطیله ایا این تعطیلی شامل مدیکال هم میشه؟اگه شنبه برم مدیکال تا یکشنبه جوابشو بهم میدن ؟خواهشا راهنمایی کنید
تشکر کنندگان: برنا
(2015-09-30 ساعت 16:54)kourosh8 نوشته:  من مصاحبه ام افتاد روز دوشنبه آیا مدیکال روز شنبه باز است ؟ اخه گفتن امارات جمعه شنبه تعطیله ایا این تعطیلی شامل مدیکال هم میشه؟اگه شنبه برم مدیکال تا یکشنبه جوابشو بهم میدن ؟خواهشا راهنمایی کنید

شما بایستی پنجشنبه صبح مدیکال باشین و شنبه جوابو بگیرین. شنبها جواب میدن
کیس ۲۰۱۵as۶۳۰۰،  ارسال فرمها: ١٨ جون ٢٠١٤،سفارت خونه: ابوظبی  ، تعداد نفرات:۲ ،کارنت :۱۱ می ٢٠١٥،نامه دوم:.۳۱ می ٢٠١٥،مصاحبه:.۲  جولای،  ویزا :خانوم ۲ جولای، خودم ۲۳ اگست ،ورود به امریکا: 3 نوامبر٢٠١٥. ساکن لس انجلس
تشکر کنندگان: kourosh8

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان