کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سوالات مرتبط با مدرک تحصیلی در فرم ثبت نام
(2015-10-30 ساعت 13:10)ali258 نوشته:  
(2015-10-08 ساعت 15:18)Un4given نوشته:  
(2015-10-08 ساعت 12:39)panizrm نوشته:  دوستان گرامی
در خصوص دیپلم فنی گفته شده که پیش دانشگاهی یک رشته دیگه رو بگیرن تا 12 سال کامل بشه .اما یک سئوال دارم در خصوص اینکه فقط پیش دانشگاهی رو بگیرن کافیه یا اینکه سالهای قبل رو هم باید بگذرونن ؟و اینکه اگر در مدرسه بزرگسالان پیش دانشگاهی رو و آن هم به صورت غیر حضوری شرکت کنند امکان پذیره ؟ممنون میشم از عزیزانی که جواب رو میدونن پاسخ بدن

شما دیپلم هنرستان + پیش رو داشته باشی حله. شبونه که خوبه اگه بتونی با پول بگیری نیم ساعته اونم قبوله .

سلام دوستان میبخشید منم همین سوال رو دارم دیپلم فنی دارم وپیش ندارم اگه پیش دانشگاهی تو یه رشته دیگه بگیرم حله ؟ قبول میکنن از مدارس بزرگ سالان که پیش میدن ؟ بعد تو فرم ثبت نامی کدوم گزینه رو بزنیم؟ ممنون

اگه بعد دیپلم دانشگاه رفته باشید چه کاردانی و چه کارشناسی مشکلی ندارید اما اگر نرفتید با دیپلم 11 ساله رد میشید باید یه فکری به حال پیش دانشگاهی بکنید
In GOD We Trust
تشکر کنندگان: victor2016
(2015-10-30 ساعت 16:51)yashar041 نوشته:  توجه! مدرک پیش دانشگاهی کافی نیست!
من از برندگان ۲۰۱۶ هستم و دارای مدرک پیش دانشگاهی رشته ریاضی فیزیک، ولی چون واحدهام را در مدرسه بزرگسالان تمام کردم هر چند حضوری! طبق سفر نامه بعضی دوستان هم شرایط من به دلیل اینکه مدرسه روزانه فارغ‌التحصیل نشده اند پروندشون زمان مصاحبه رد شده است!

واقعا؟
لطفا بیشتر توضیح بدید که دقیقا چی چیزی بهتون گفتند تا جریان باشیم
در صورت امکان لینک سفرنامه دوستانی که این مشکل رو داشتند رو درج کنید
با تشکر
2012-2017
تشکر کنندگان:
من از برندگان ۲۰۱۶ هستم و دارای مدرک پیش دانشگاهی رشته ریاضی فیزیک، ولی چون واحدهام را در مدرسه بزرگسالان تمام کردم هر چند حضوری! طبق سفر نامه بعضی دوستان هم شرایط من به دلیل اینکه مدرسه روزانه فارغ‌التحصیل نشده اند پروندشون زمان مصاحبه رد شده است!

اصلا همچین چیزی نیست. لطفا اطلاعات غلط ندید. ممکنه فقط به مدرکی که تحصیلش به صورت غیر حضوری و مکاتبه ای باشه گیر بدن.
اینجوری که شما تیتر زدید که "مدرک پیش دانشگاهی کافی نیست"، خود دستورالعمل لاتاری رو زیر سوال بردید.
تنها دو روز در سال هست که نمیتونی هیچ کاری بکنی‌! یکی‌ دیروز و یکی‌ فردا . . .
تشکر کنندگان: Richard ، Srod ، samane1363
(2015-10-30 ساعت 20:22)victor2016 نوشته:  

اصلا همچین چیزی نیست. لطفا اطلاعات غلط ندید. ممکنه فقط به مدرکی که تحصیلش به صورت غیر حضوری و مکاتبه ای باشه گیر بدن.
اینجوری که شما تیتر زدید که "مدرک پیش دانشگاهی کافی نیست"، خود دستورالعمل لاتاری رو زیر سوال بردید.

با تشكر از victor2016 عزيز
من نميدونم چرا بعضي از كاربران يا بهتره بگم ايراني ها عادت دارند به چنين شايعه پراكني ها، همچين نوشته رفتم ريجكت شدم ادم باورش ميشه پيش دانشگاهي بزرگسالان قابل قبول نيست!
2012-2017
تشکر کنندگان: Srod
(2015-10-30 ساعت 21:38)Richard نوشته:  
(2015-10-30 ساعت 20:22)victor2016 نوشته:  

با تشكر از victor2016 عزيز
من نميدونم چرا بعضي از كاربران يا بهتره بگم ايراني ها عادت دارند به چنين شايعه پراكني ها، همچين نوشته رفتم ريجكت شدم ادم باورش ميشه پيش دانشگاهي بزرگسالان قابل قبول نيست!

وافعا برای منم عجیبه
اینجا هیچ کدوم ما متخصص و وکیل مهاجرتی نیستیم و هر کی به اندازه تجربه خودش باید به بقیه کمک کنه، این چه کاریه که همیچین شایعات بچگانه ای راه بندازیم.
مطمئنم که هیچ کی همچین چیزی رو باور نمیکنه چون با عقل جور در نمیاد ولی در شرایطی که آدمها به اندازه کافی استرس دارن و درگیر خیلی مسائل هستن با همین حرف غیر معقول هم ممکنه فشار مضاعفی بهشون تحمیل کنیم

من خودم دبیرستان بزرگسالان رفتم
سربازی س بودم، دو سال تو منطقه مرزی
بیشتر از هشت سال سابقه کار دولتی تو بخش نفت و گاز داشتم
و ....
با همه اینا نه تنها رد نشدم که در عرض ۲۲ روز فرایند اداریم طی شد و ویزا گرفتم

بعضی ها دوست دارن با اعصاب مردم بازی کنن
تشکر کنندگان: Richard ، victor2016 ، Amir.AA ، عمو سام ، copol ، samane1363
سلام
اگر مدرک تحصییلی کارشناسی باشد ولی دوره مجازی باشد آیا مورد قبول است؟
یا همون مدرک پیش دانشگاهی زده شود؟
تشکر کنندگان:
من بزرگسالان نرفتم.ولی تا جایی که من میدونم .مدرک بزرگسالان یا شبانه کوچکترین تقاوتی با روزانه نداره. و بازم تا جایی که من می دونم دیپلم هنرستان (هر رشته ای) + پیش دقیقا برابر با دیپلم نظری + پیش هستش.
یعنی شما با دیپلم هنرستان + پیش می تونید در کنکور سراسری هم شرکت کنید.(دقیقا مثل کسایی که نظری خوندن)
در غیر این صورت کارشناسی پیوسته نمی تونید بخونید و باید اول کاردانی بخونید.

یه خورده حرف عجیبی بود!!
تشکر کنندگان:
البته اون دیپلم فنیش رو هم باسه ی چند نفر دیگه از دوستان گفتم که پرسیدن باید کل دیپلمم دوباره بخونیم.
کلا تفاوت بزرگسالان و روزانه و شبانه فکر می کنم فقط در سن داوطلب و شهریه باشه.
ولی خوندن فوق دیپلم برای کسانی که پیش ندارند و دیپلم فنی دارند ،فکر کنم پیشنهاد بهتری باشه.
تشکر کنندگان:
(2015-11-01 ساعت 01:53)bahar07 نوشته:  سلام
اگر مدرک تحصییلی کارشناسی باشد ولی دوره مجازی باشد آیا مورد قبول است؟
یا همون مدرک پیش دانشگاهی زده شود؟

اگه مدرک مورد تایید وزارت علوم باشد و شما بتوانید از دانشگاه مربوطه دانشنامه خود را درخواست کنید خیر مشکلی ندارد ...
تشکر کنندگان: Amir.AA
سلام دوستان
من دیپلم 11 ساله و فوق دیپلم علمی کاربردی دارم (که رشته ها هم اصلا به هم ربطی نداره)

ولی توی فرم به اشتباه زدم some university courses
در صورتی که باید university degree میزدم نه ؟
خراب کردم ؟ هیچ راهی نداره یعنی ؟ Sad
تشکر کنندگان:
(2015-10-30 ساعت 17:02)عمو سام نوشته:  
در خصوص دیپلم فنی گفته شده که پیش دانشگاهی یک رشته دیگه رو بگیرن تا 12 سال کامل بشه .اما یک سئوال دارم در خصوص اینکه فقط پیش دانشگاهی رو بگیرن کافیه یا اینکه سالهای قبل رو هم باید بگذرونن ؟و اینکه اگر در مدرسه بزرگسالان پیش دانشگاهی رو و آن هم به صورت غیر حضوری شرکت کنند امکان پذیره ؟ممنون میشم از عزیزانی که جواب رو میدونن پاسخ بدن

شما دیپلم هنرستان + پیش رو داشته باشی حله. شبونه که خوبه اگه بتونی با پول بگیری نیم ساعته اونم قبوله .

سلام دوستان میبخشید منم همین سوال رو دارم دیپلم فنی دارم وپیش ندارم اگه پیش دانشگاهی تو یه رشته دیگه بگیرم حله ؟ قبول میکنن از مدارس بزرگ سالان که پیش میدن ؟ بعد تو فرم ثبت نامی کدوم گزینه رو بزنیم؟ ممنون

اگه بعد دیپلم دانشگاه رفته باشید چه کاردانی و چه کارشناسی مشکلی ندارید اما اگر نرفتید با دیپلم 11 ساله رد میشید باید یه فکری به حال پیش دانشگاهی بکنید
آقا من یه سوال دارم خیلی روکو راست میگم.اگه اینجا پیش دانشگاهیو دست ساز درست کنیم.اونجا استعلام میگیرن؟
DV 2015: HAS NOT BEEN SELECTED
DV 2016: HAS NOT NEEN SELECTED
Watch it count down to the end of the day
the clock ticks life away
تشکر کنندگان:
(2015-11-01 ساعت 15:55)elmiraelmira نوشته:  سلام دوستان
من دیپلم 11 ساله و فوق دیپلم علمی کاربردی دارم (که رشته ها هم اصلا به هم ربطی نداره)

ولی توی فرم به اشتباه زدم some university courses
در صورتی که باید university degree میزدم نه ؟
خراب کردم ؟ هیچ راهی نداره یعنی ؟ Sad

اشکال نداره برای فوق دیپلم جفتش قبوله

(2015-11-01 ساعت 15:58)amirkkk2 نوشته:  
(2015-10-30 ساعت 17:02)عمو سام نوشته:  

آقا من یه سوال دارم خیلی روکو راست میگم.اگه اینجا پیش دانشگاهیو دست ساز درست کنیم.اونجا استعلام میگیرن؟

نه نمیتونن پیگیری کنن ولی اگر فهمیدن برای همیشه و از هر نوع ویزای امریکا منع میشید
In GOD We Trust
تشکر کنندگان: elmiraelmira ، Amir.AA
سلام دوستان.
من لیسانس دارم والان دانشجوی ترم یک کارشناسی ارشد.
مدرک تحصیلی رو چی بزنم.؟
میدونم دقیقه نود دارم ثبت نام میکنم .ولی وقت نشد.:-((((((
تشکر کنندگان:
(2015-11-02 ساعت 15:27)miad نوشته:  سلام دوستان.
من لیسانس دارم والان دانشجوی ترم یک کارشناسی ارشد.
مدرک تحصیلی رو چی بزنم.؟
میدونم دقیقه نود دارم ثبت نام میکنم .ولی وقت نشد.:-((((((

سلام
مجددا کل مقاطع تحصیلی رو میذارم شاید سایر دوستان هم بکارشون بیاد.
موفق باشید

ابتدایی
Primary school only

دبیرستان بدون مدرک یا دیپلم 11 ساله
High school, no degree

دیپلم 12 ساله یا مدرک پیش دانشگاهی
High school degree

فنی و حرفه ای
Vocational school

دانشجوی کاردانی یا کارشناسی
Some university courses

مدرک کاردانی یا مدرک کارشناسی
University degree

دانشجوی کارشناسی ارشد
Some graduate level courses

مدرک کارشناسی ارشد
Master’s degree

دانشجوی دکترا
Some doctorate level courses

مدرک دکترا
Doctorate degree
CN: AS64XX >>> FIRST LETTER: MAY 10 >>> DS-260: JUNE 14 >>> PERSON: 1 >>> EMBASSY: YEREVAN >>> CURRENT: MARCH 09 >>> INTERVIEW: MAY 10 >>> VISA ISSUANCE: MAY 13
تشکر کنندگان: victor2016 ، Srod ، miad
دوستان يعني كسي كه مدرك فني داشته باشه وقبول بشه در قرعه كشي بخاطر مدرك فنيش رد مشه؟؟؟؟؟

راه حل جيست؟؟؟
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان