کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت
دوستانم ، من صفحات قبلي رو نخوندم و نميدونم در اين مورد صحبت شده يا خير. ولي يكي از اولين كارهايي كه به نفعتونه بعد از گرفتن سوشال و گرين كارت انجام بديد( يا شايد هم قبل از اون و بعد از ورود) اينه كه بريد به اداره ي DHSH و براي رزومه، كار ، خونه، بيمه ، كارت غذا، كارت اتوبوس، كرايه ي خونه و پول آب و برق و گاز و اينترنت ، كلاس زبان ، حتي فكر كنم مدارك براي مهد كودك و دوره هاي آموزشي مختلف ، خلاصه براي هر چيزي كه بتونه كمكتون كنه، ازشون كمك بگيريد. اشتباه ما رو نكنيد، ما هم فكر مي كرديم زشته، عيبه ، اين دست دراز كردن به سوي دولتيه كه بهمون به راحتي و مفت و مجاني گرين كارد داده. ولي خود مسئولين بهمون مي گفتن بايد درخواست بديد. چون هزينه ي زندگي توي آمريكا بالاست و دولت مي خواد كه به اين طريق به مردمش كمك كنه. و تازه بعد از يكسال داريم اقدام مي كنيم. اين متن رو براي ٢٠١٥ و ٢٠١٦ ايها ميذارم، ضمن خير مقدم، اميدوارم بتونم كمك كوچكي بكنم.
**24/خودم/ سه نفر/ابوظبی/ نوامبر/ برگه ی سفید/ كلير بعد از ١٩٢ روز/ ورود به آمريكا: ٢٩ آگوست ٢٠١٤
پاسخ
(2015-12-21 ساعت 07:10)قصه گو نوشته:  دوستانم ، من صفحات قبلي رو نخوندم و نميدونم در اين مورد صحبت شده يا خير. ولي يكي از اولين كارهايي كه به نفعتونه بعد از گرفتن سوشال و گرين كارت انجام بديد( يا شايد هم قبل از اون و بعد از ورود) اينه كه بريد به اداره ي DHSH و براي رزومه، كار ، خونه، بيمه ، كارت غذا، كارت اتوبوس، كرايه ي خونه و پول آب و برق و گاز و اينترنت ، كلاس زبان ، حتي فكر كنم مدارك براي مهد كودك و دوره هاي آموزشي مختلف ، خلاصه براي هر چيزي كه بتونه كمكتون كنه، ازشون كمك بگيريد. اشتباه ما رو نكنيد، ما هم فكر مي كرديم زشته، عيبه ، اين دست دراز كردن به سوي دولتيه كه بهمون به راحتي و مفت و مجاني گرين كارد داده. ولي خود مسئولين بهمون مي گفتن بايد درخواست بديد. چون هزينه ي زندگي توي آمريكا بالاست و دولت مي خواد كه به اين طريق به مردمش كمك كنه. و تازه بعد از يكسال داريم اقدام مي كنيم. اين متن رو براي ٢٠١٥ و ٢٠١٦ ايها ميذارم، ضمن خير مقدم، اميدوارم بتونم كمك كوچكي بكنم.
سلام مرسی که اطلاع دادید
لطفا توضیح بیشتری بدید. درخواست که داده بشه دولت چه کمکی میتونه بکنه؟ ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان: matin86 ، mh_nouri
هر كمكي كه بتونه!!! بايد بريد اداره، فرم پر كنيد، بهتون وقت ميدن، ميريد صحبت مي كنيد ، بهشون ميگيد كه در اين زمينه ها كمكم كنيد و اونا هم هر كاري از دستشون بربياد انجام ميدن. نميدونم الان ايران هستيد يا آمريكا ولي ميتونيد به صورت آنلاين با خدماتش آشنا بشيد.
**24/خودم/ سه نفر/ابوظبی/ نوامبر/ برگه ی سفید/ كلير بعد از ١٩٢ روز/ ورود به آمريكا: ٢٩ آگوست ٢٠١٤
پاسخ
تشکر کنندگان: Rira_1982 ، chakavakl ، behjan ، Interuniversal ، matin86 ، marysa ، barfi1 ، mrlzdh
سلام برندگان ۲۰۱۶ من خودم از برندگان ۲۰۱۵ هستم خواستم خدمت هم وطنان عزیزم که در روزهای اول قصد گرفتن متل را دارند عرض کنم ما خودمان روزهای اول به استیو ۶ رفتیم ولی بعد از دو ماه مجبور به تغییر ایالت شدیم و اینبار به متلهای زنجیره ایAMERICAN BEST VLUE INNرفتیماز لحاظ نظافت و بزرگی از متل ۶ واقعا بهتر است و حتی پول کمتری هم میگیرد خواستم صرفا جهت اطلاع این موضوع را ذکر کنم امیدوارم مهاجرت خوبی داشته باشید
Case 2015AS31##
Number of Persons in Case 2
Interview 08 DEC 2014
Visa Issued 29 APR 2015
پاسخ
(2015-12-22 ساعت 06:29)darkmatter نوشته:  سلام برندگان ۲۰۱۶ من خودم از برندگان ۲۰۱۵ هستم خواستم خدمت هم وطنان عزیزم که در روزهای اول قصد گرفتن متل را دارند عرض کنم ما خودمان روزهای اول به استیو ۶ رفتیم ولی بعد از دو ماه مجبور به تغییر ایالت شدیم و اینبار به متلهای زنجیره ایAMERICAN BEST VLUE INNرفتیماز لحاظ نظافت و بزرگی از متل ۶ واقعا بهتر است و حتی پول کمتری هم میگیرد خواستم صرفا جهت اطلاع این موضوع را ذکر کنم امیدوارم مهاجرت خوبی داشته باشید
دوستان اگر از سایت www.HOTELS.com هتل رزرو کنید در قبال هر ده شب رزرو هتل یک شب مجانی حساب میشه. من خودم رزرو کردم.
موفق باشید.
کیس نامبر : **2015AS57**مصاحبه : JUNE 25 ابوظبی
دو نفر یکضرب - خودم کلیرنس**اپدیتها : 4 جولای و 22 جولایمقصد : ایالت DELAWARE - نیوآرک** آپ کلیر: 22 جولای شبدریافت ایمیل ویزا : 23 جولای تحویل پاس به سفارت: 27 جولای**دریافت ویزا :  30جولای.ورود به امریکا : 9 دسامبر 2015**فرودگاه : واشنگتن دی سی.افتتاح حساب بانکی : 11 دسامبر** درخواست پاس سفید :12دسامبر**  انگشت نگاری : 6 ژانویه 2016.دریافت سوشیال نامبر : 17 دسامبر**دریافت گرین کارتها : 4 فوریه 2016 دریافت پاس سفید : 2016/April/1 ....ورود مجدد March /19/2018 دالاس تگزاس
پاسخ
تشکر کنندگان: chakavakl ، sahar2016 ، behjan ، غنچه ، j.modarres ، پرسپولیس6 ، Interuniversal ، matin86
(2015-12-22 ساعت 06:29)darkmatter نوشته:  سلام برندگان ۲۰۱۶ من خودم از برندگان ۲۰۱۵ هستم خواستم خدمت هم وطنان عزیزم که در روزهای اول قصد گرفتن متل را دارند عرض کنم ما خودمان روزهای اول به استیو ۶ رفتیم ولی بعد از دو ماه مجبور به تغییر ایالت شدیم و اینبار به متلهای زنجیره ایAMERICAN BEST VLUE INNرفتیماز لحاظ نظافت و بزرگی از متل ۶ واقعا بهتر است و حتی پول کمتری هم میگیرد خواستم صرفا جهت اطلاع این موضوع را ذکر کنم امیدوارم مهاجرت خوبی داشته باشید

دوست عزیز اگه ممکنه قیمت بذارید چون ما که ایران هستیم هیچ دیدگاهی از میزان هزینه نداریم به عنوان مثال اگه یک خانواده چهار نفره بخواد یکماه اقامت کنه تا پاس سفید بگیره هزینه کرایه متل چقدر میشه .مجموع هزینه هاش جقدر؟
کيس نامبر: 2016AS18## ♥
 تعداد افراد:4 نفر ♥
کنسولگری: Abu Dhabi (تغییر کنسول گری از طرفkcc)♥
 ارسال فرم : 26 می♥
تاریخ مصاحبه : 21 اکتبر ،برگه سفید♥
برنده:سربازی ارتش،لیسانس مکانیک،شرکت خصوصی،AP:نفر اصلی
 آپدیت ها: 22 اکتبر ,9دسامبر،25ژانویه ،2 مارچ(تبدیل به orکیس اصلی)
کلیر:زیباترین روز خدا 3 مارچ پس از 134 روز،دریافت ویزا 31 مارچ
سفر به آمریکا:
پاسخ
تشکر کنندگان: chakavakl ، غنچه ، Interuniversal ، matin86
سلام دوستان
کسی که تو آمریکا آشنایی نداره چطور میتونه خونه اجاره کنه؟شنیدم در بدو ورود بهش خونه اجاره نمیدن؟میشه کمی مارو راهنمایی کنید؟دو نفر هستیم.
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام a4542 عزیز
شما چهار نفرید مثل ما که چهار نفریم. شرایط ما یکسانه. تا کجا پیش رفتید؟
سوالم اینه که برای شغل چه کار کردین؟ فکر کردین؟ با چقدر سرمایه یا بودجه می خواهید بروید؟ راستی تا حالا چقدر هزینه کرده اید؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
یه سوال دارم
من تا حالا متوجه نشدم که اعلام برندگان لاتاری در یک مرحله است یا چند مرحله؟ چون می بینم بعضیا میگن 1 می بعضیا هم میگن 1 جولای و...
جریان چیه؟ مرسی
پاسخ
تشکر کنندگان:
بالاخره من نفهمیدم من که 2014 گرین کارت گرفتم و اومدم ایران الان برای برگشت به امریکا دوباره باید ویزا بگیرم؟

چون نوشته شده:
اوباما رئیس جمهور آمریکا در یک روند عادی کاری لایحه محدودیت مسافرتی به آمریکا را امضا کرد که هیچ ارتباط مستقیمی با ایران نداشت، اما بر اساس این لایحه از این به بعد تقریباً هر ایرانی در هر کجای جهان اگر قصد سفر به آمریکا را داشته باشد باید ویزا دریافت کند. ایرانیان حتی اگر تابعیت دوگانه ۳۸ کشورهای معاف از ویزای امریکا مثلاً استرالیا یا انگلیس را هم داشته باشند از این به بعد برای سفر به آمریکا باید ویزا دریافت کنند که هزینه و دردسر دارد
شماره کیس: **3
تاریخ رویت قبولی: 1 می2013
ارسال فرمهای سری اول : 6 جون
تاریخ مصاحبه: 7 دسامبر
دریافت ویزا: 8 دسامبر
ورود به امریکا: 7 می 2014
دریافت سوشیال: 18 می 2014
دریافت گرین کارت: 15 جون 2014
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-12-22 ساعت 15:05)mojtaba01 نوشته:  سلام a4542 عزیز
شما چهار نفرید مثل ما که چهار نفریم. شرایط ما یکسانه. تا کجا پیش رفتید؟
سوالم اینه که برای شغل چه کار کردین؟ فکر کردین؟ با چقدر سرمایه یا بودجه می خواهید بروید؟ راستی تا حالا چقدر هزینه کرده اید؟

دوست عزیز لطفا امضاتون رو بذارید.ما تا حالا 16 میلیون تومان هزینه کردیم.راستش سرمایه ای که بخواهیم ببریم مشخص نیست .من بعید میدونم که بخوام دیگه کار کنم اما همسرم بسیار فنی و زرنگ است و لیسانس مکانیک دارد و آشپز خوبی هم هست.البته بنده اگه خدا بخواد با بیست سال سابقه و بیست روز حقوق بازنشست خواهم شد که به نظرم حقوق بازنشستگیم بین یک میلیون ششصد تا یک و هفتصد خواهد بود.فعلا همسرم کلاس زبان میره که به دلیل درگیری فکری و قسط و قرض زیاد پیشرفت چندانی نداره.من هم سر کار زبان کار میکنم .
کيس نامبر: 2016AS18## ♥
 تعداد افراد:4 نفر ♥
کنسولگری: Abu Dhabi (تغییر کنسول گری از طرفkcc)♥
 ارسال فرم : 26 می♥
تاریخ مصاحبه : 21 اکتبر ،برگه سفید♥
برنده:سربازی ارتش،لیسانس مکانیک،شرکت خصوصی،AP:نفر اصلی
 آپدیت ها: 22 اکتبر ,9دسامبر،25ژانویه ،2 مارچ(تبدیل به orکیس اصلی)
کلیر:زیباترین روز خدا 3 مارچ پس از 134 روز،دریافت ویزا 31 مارچ
سفر به آمریکا:
پاسخ
تشکر کنندگان: behjan ، Interuniversal ، j.modarres ، mrlzdh
(2015-12-22 ساعت 15:07)mojtaba01 نوشته:  یه سوال دارم
من تا حالا متوجه نشدم که اعلام برندگان لاتاری در یک مرحله است یا چند مرحله؟ چون می بینم بعضیا میگن ۱ می بعضیا هم میگن ۱ جولای و...
جریان چیه؟ مرسی

دوست عزیز

اعلام نتایج یک مرحله هستش و هر سال ماه می اعلام میشه .
کیس نامبر : 2016AS2*** << مصاحبه : 17 نوامبر ابوظبی << وضعیت برنده اصلی خانم یکضرب + من AP  Cool
آپدیتها : 19نوامبر سایت سفارت 9 دسامبر و 25 ژانویه سایتCEAC وبالاخره کلیر در 4 فوریه بعد از 79 روز
ورود : بیست و یک اپریل - سوشال : یکماه بعد از ورود - پرداخت 165 دلار : دو هفته بعد از ورود - دریافت گرین کارت برنده اصلی : یکماه و نیم بعد از ورود - دریافت گرین کارت نفر دوم کیس : دو ماه بعد از ورود
پاسخ
تشکر کنندگان: behjan ، Interuniversal ، j.modarres ، victor2016
(2015-12-22 ساعت 17:52)vistac نوشته:  بالاخره من نفهمیدم من که ۲۰۱۴ گرین کارت گرفتم و اومدم ایران الان برای برگشت به آمریکا دوباره باید ویزا بگیرم؟

چون نوشته شده:
اوباما رئیس جمهور آمریکا در یک روند عادی کاری لایحه محدودیت مسافرتی به آمریکا را امضا کرد که هیچ ارتباط مستقیمی با ایران نداشت، اما بر اساس این لایحه از این به بعد تقریباً هر ایرانی در هر کجای جهان اگر قصد سفر به آمریکا را داشته باشد باید ویزا دریافت کند. ایرانیان حتی اگر تابعیت دوگانه ۳۸ کشورهای معاف از ویزای آمریکا مثلاً استرالیا یا انگلیس را هم داشته باشند از این به بعد برای سفر به آمریکا باید ویزا دریافت کنند که هزینه و دردسر دارد
با درود
نه خیر دوست عزیز این قانون هیچ ارتباطی به گرین کارتیها و سیتیزنهای امریکا نداره..متن این قانون رو من کامل خوندم فقط شامل افراد با تابعیت یکی از اون ۳۸
کشور هستش......
موفق باشید
کیس نامبر : **2015AS57**مصاحبه : JUNE 25 ابوظبی
دو نفر یکضرب - خودم کلیرنس**اپدیتها : 4 جولای و 22 جولایمقصد : ایالت DELAWARE - نیوآرک** آپ کلیر: 22 جولای شبدریافت ایمیل ویزا : 23 جولای تحویل پاس به سفارت: 27 جولای**دریافت ویزا :  30جولای.ورود به امریکا : 9 دسامبر 2015**فرودگاه : واشنگتن دی سی.افتتاح حساب بانکی : 11 دسامبر** درخواست پاس سفید :12دسامبر**  انگشت نگاری : 6 ژانویه 2016.دریافت سوشیال نامبر : 17 دسامبر**دریافت گرین کارتها : 4 فوریه 2016 دریافت پاس سفید : 2016/April/1 ....ورود مجدد March /19/2018 دالاس تگزاس
پاسخ
تشکر کنندگان: Siamak ، قصه گو ، sahar2016 ، vistac ، ghafari88
(2015-12-22 ساعت 13:55)amir2016 نوشته:  سلام دوستان
کسی که تو آمریکا آشنایی نداره چطور میتونه خونه اجاره کنه؟شنیدم در بدو ورود بهش خونه اجاره نمیدن؟میشه کمی مارو راهنمایی کنید؟دو نفر هستیم.

از دوستان کسی مطلع هست به این سوال من جوابی بده.ممنونمWink
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-12-23 ساعت 23:59)amir2016 نوشته:  
(2015-12-22 ساعت 13:55)amir2016 نوشته:  سلام دوستان

از دوستان کسی مطلع هست به این سوال من جوابی بده.ممنونمWink

متاسفانه يه خورده سخته بهتره اگه يه آشنا تو اينجا دارين ميتونه كو ساينرتون بشه يا بايد از خونه هاي ايروني ها اجاره كنيد يا خونه هاي غير كاميونيتي اجاره كنيد كه اونم يه خورده ريسكيه
برنده لاتاري ٢٠١٥/دونفر/ورود به امريكا اكتبر٢٠١٥/ ميامي فلوريدا
پاسخ
تشکر کنندگان: sahar2016 ، behjan

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان