کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت
گرین کارت من تو مرحله ارسال به آدرسی که دادم گیر کرده و سایت مربوطه اعلام کرده که گرین کارت رو پست برگردونده و در آدرس داده شده تحویل ندادن در صورتی که آدرس درسته و مواردی بوده که به همین آدرس ارسال شده و مشکلی نبوده نمی دونم چرا این مشکل به وجود آمده . حالا به نظر شما باید چیکار کنم که گرین کارت به دستم برسه از اول هم تغییر آدرس نداشتم .
کیس نامبر :2016AS2k
محل مصاحبه : ابوظبی
تاریخ مصاحبه : اواخر اکتبر
وضعیت : ap
تعداد کیس : یک نفر
کارشناس ارشد رشته روانشناسی
کار در کلینیک درمانی
آپدیت ها : ۹ دسامبر ، ۱۱ ژانویه با ایمیلی که برای شناخته شدن کیسم ارسال کردم ، ۲۵ ژانویه ، اول آگوست آپدیت شبانه ساعت ۳۰ : ۲۳ دو خطی  Big Grin بعد از آپدیت  ۲۵ ژانویه و بعد از  ۲۸۰ روز . آپدیت ۲ آگوست ساعت ۵ بعد از ظهر . آپدیت ۳ آگوست در ساعت ۷ عصر و بلاخره or شدم و در روز ۴ آگوست ساعت ۵ بعد از ظهر ایمیل کلیری اومد . نامه کلیری هم در سایت ابوظبی ۷ آگوست ساعت ۵۰ : ۱۲ ظهر اومد . ایشود ویزا ۱۶ آگوست . دریافت ویزا ۱۸ آگوست . . اولین سفر به آمریکا : ۲۰ نوامبر . دریافت گرین کارت : ۶ فوریه ۲۰۱۷
پاسخ
تشکر کنندگان: milad.abadani
سلام دوستان،
وقتتون بخیر.

ما یک خانواده 4 نفره هستیم. دقیقا بعد از یک ماه ورود به امریکا، کارت های خودم و همسرم و پسر 12 ساله ام اومده ولی هنوز توی سایت که چک می کنم، کارت پسر 20 ساله ام در حالت پروسسینگه. دلیل خاصی داره به نظر شما؟

سپاس فراوان.
پاسخ
تشکر کنندگان: AbbasHTC ، milad.abadani
(2017-01-06 ساعت 15:46)eezadpanah نوشته:  سلام دوستان،
وقتتون بخیر.

ما یک خانواده 4 نفره هستیم. دقیقا بعد از یک ماه ورود به آمریکا، کارت های خودم و همسرم و پسر 12 ساله ام اومده ولی هنوز توی سایت که چک می کنم، کارت پسر 20 ساله ام در حالت پروسسینگه. دلیل خاصی داره به نظر شما؟

سپاس فراوان.

سلام میشه لطف کنین بگین که کدو ایالت تشریف بردین و زمان ورودتون رو بیشتر توضیح بدین که کجا اقامت داشتین و .....
پاسخ
(2017-01-06 ساعت 16:06)AbbasHTC نوشته:  
وقتتون بخیر.

ما یک خانواده 4 نفره هستیم. دقیقا بعد از یک ماه ورود به آمریکا، کارت های خودم و همسرم و پسر 12 ساله ام اومده ولی هنوز توی سایت که چک می کنم، کارت پسر 20 ساله ام در حالت پروسسینگه. دلیل خاصی داره به نظر شما؟

سپاس فراوان.

سلام میشه لطف کنین بگین که کدو ایالت تشریف بردین و زمان ورودتون رو بیشتر توضیح بدین که کجا اقامت داشتین و .....

سلام،
ما ورودمون 20 نوامبر بود. 3 تا از کارت ها 21 دسامبر ارسال شدند و 27 ام رسید به ما. کالیفرنیا، Mountain View
پاسخ
تشکر کنندگان: AbbasHTC ، milad.abadani
دوستان کسی که از ابوظبی رفته باشه هستش؟ میشه بگید در دفتر مهاجرت مستقر در فرودگاه ابوظبی چه سوالاتی پرسیده شده و چقدر پروسه طول کشید؟ ممنون میشم
شماره کیس: 2016AS4XXX
تاریخ مصاحبه: 15 مارچ
سفارت: ابوظبی
سربازی معاف و کار خصوصی
کارشناسی ارشد مکانیک
وضعیت: AP آپدیتها: 15، 16، 17
آپدیتهای ایمیلی: 22 مارچ و 3 می
آپدیت دو خطی: 2 آگوست - تبدیل به or: روز 4 آگوست
پاسخ
(2017-01-06 ساعت 16:52)eezadpanah نوشته:  
وقتتون بخیر.

سپاس فراوان.

سلام،
ما ورودمون 20 نوامبر بود. 3 تا از کارت ها 21 دسامبر ارسال شدند و 27 ام رسید به ما. کالیفرنیا، Mountain View
هتل تشریف بردین یا منزل اقوام..حقیقتش میخوام بدونم اگه هتل تشریف بردین چه هتلی بوده و چه مدت توش اقامت داشتین و هزینش هفته ای چقدر بوده و چطوری خونه اجاره کردین و اینا
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-12-27 ساعت 18:52)farid993 نوشته:  سلام دوستان
من چند روزه وارد تگزاس شدم
توی فرودگاه افیسر cbp یک کلمه هم با من حرف نزد و فقط پرسید چقدر پول اوردی بعدش هم گفت خدافظ من فکر میکردم سوال و جواب میکنن و در مورد ادرس جدید میپرسن واسه همین فکر کردم هنوز یه مرحله ی دیگه جلوم هست و نگرانم نشدم ولی باز در مورد ادرس جدید پرسیدم که گفت ادرس جدیدت توی این فرمه با اشاره به اون فرم گمرک که توی هواپیما پر کردم و منم گفتم بله و اومدم و دیدم که تموم شد و از فرودگاه خارج شدم! حالا اصلا نمیدونم اون افیسر ادرس منو عوض کرده یا نه! اون ادرس هم توش اصلا in care of نداشت و حالا نگرانم از اینکه ایا ادرس من عوض شده یا نه و اینکه اگه عوض شده چون اسم صاحبخونه رو ننوشتم مشکلی پیش نمیاد؟ ایا باید برم توی سایت uscis ادرس رو دوباره عوض کنم؟ ایجاد مشکل نمیکنه؟ توی سایت uscis کیس من رو فقط زده که هزینه پرداخت شده

سلام فرید جان..داداش دمت گرم فکر نمیکردم به این سرعت بری..اقا به سلامتی..دیدی بهت گفتم تگزاس برات بهتره.اگه رفته بودی پیش دایی جان به مشکل میخوردی حتما.. Big Grin یه لطفی کن شماره اونجا رو برام پیام خصوصی کنی که باهات در تماس باشم..موفق باشی
پاسخ
تشکر کنندگان:
وقتتون بخیر.

سپاس فراوان.

سلام میشه بگید کدوم سایت و کدوم قسمت رو چک می کنید؟
کیس نامبر 2016as570* ابوظبی کلیرنس با جواب سه ماه پیش ورودی شیکاگو 11 دسامبر 2016  درخواست ssn 19 دسامبر
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-01-29 ساعت 03:33)j.javan نوشته:  
وقتتون بخیر.

سپاس فراوان.

سلام میشه بگید کدوم سایت و کدوم قسمت رو چک می کنید؟

سلام
وارد سایت USCIS بشید، اون اول نوشته Check your status
لینک مستقیم صفحه: https://egov.uscis.gov/casestatus/landing.do
لینک سایت USCIS (اگه لینک بالا کار نکرد): https://www.uscis.gov/
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستان لطفا راهنمایی کنید بعد از ورود چقدر زمان میبره گرین کارت برسه؟ گرین کارت همسرم یکماه رسید ولی من که کیس اصلی هستم هنوز نرسیده و روی سایت در مرحله تولید کارت باقی مانده- با توجه به اوضاع جدید نگرانم.
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان عزیز

ممکنه ازتون خواهش کنم یه توضیح مختصری بدید که تصمیمات و اقدامات اخیر ترامپ چقدر روی مهاجران جدید مثل شما اثر گذاشته؟ آیا برای پیدا کردن کار یا هر چیز دیگه به مشکل خوردید؟ و خیلی لطف میکنید بگید که آیا از مهاجرتتون تا به حال راضی بودید. جواب این سوالها ممکنه توی تصمیم گیری به خیلی ها مثل من کمک کنه. راستش با اتفاقات اخیر خیلی ها میرسن و با تعجب میگن واقعا هنوز میخاید برید. ته دل ادم خالی میشه... لطفا کمی از تجربه هاتون در محیط جدید بگید.آیا با انتظاراتتون مطابقت داشت؟
پاسخ
تشکر کنندگان: frz61 ، pishtaz611
(2017-02-02 ساعت 19:54)سروناز بانو نوشته:  سلام دوستان عزیز

ممکنه ازتون خواهش کنم یه توضیح مختصری بدید که تصمیمات و اقدامات اخیر ترامپ چقدر روی مهاجران جدید مثل شما اثر گذاشته؟ آیا برای پیدا کردن کار یا هر چیز دیگه به مشکل خوردید؟ و خیلی لطف میکنید بگید که آیا از مهاجرتتون تا به حال راضی بودید. جواب این سوالها ممکنه توی تصمیم گیری به خیلی ها مثل من کمک کنه. راستش با اتفاقات اخیر خیلی ها میرسن و با تعجب میگن واقعا هنوز میخاید برید. ته دل ادم خالی میشه... لطفا کمی از تجربه هاتون در محیط جدید بگید.آیا با انتظاراتتون مطابقت داشت؟

سلام به همه دوستان. این تجربه من از حدود 1 سال مهاجرت با خانواده ام است که براتون میگم. اول از همه خودتون رو مجهز کنید. به زبان و تخصص . که هر چقدر هم زبانتون خوب باشه باز هم کمه. دوم بشینید و سنگ هاتون رو با خودتون وابکنید که واسه چی دارید میاید. اگه با این دید که قراره بیاید اینجا و هر شب یک تفریح جالب و هیجان انگیز داشته باشید و ... سرابی بیش نیست. بدونید حداقل 3 سال سخت جلو روتونه. من خودم تازه 30 درصد مسیر رو رفتم. با وجود اینکه زبانم خوب بود و مهندس کامپیوتر هم بودم تازه 4 ماه پیش کار تخصصی پیدا کردم و قبلش توی کارخونه کار میکردم. اگه از سختی نمیترسید و کار براتون عار نیست و اگه اهل تحمل کردن سختیها و تلاش و تلاش و تلاش کردن به امید روزهای خوب هستید فکر کنم بله اومدن خوبه. راستش برای ما که گرین کارت داشتیم اینکه رییس جمهور اوباما باشه یا ترامپ من تفاوتی ندیدم. منظورم از لحاظ زندگی داخل امریکاست. والا برای خارج امریکا که روی پرزیدنت قبلی ما رو سفید کرده استاد در جنجال.بعد هم که اگر آدمهای حساس و عاشق فامیلی هستید مطمئنا بعد از 1 ماه که شیرینی سفر و جاذبه هاش عادی میشه بعد از هر تماس تلفنی شروع به گریه خواهید کرد. متاسفانه در قبال مهاجرت فقط میشه گفت گروهی از انسانها هستند که با علم به مشکلات و سختی ها ریسک ان را قبول میکنند. بدانید مهاجرت کار انسانهای شجاع است. وقتی این رو میگم خیال نکنید دارم از خودم تعریف میکنم. منظورم از مهاجر کسیه که حداقل 5 سال از مهاجرتش گذشته و یواش یواش داره خودش رو با جامعه جدید وفق میده نه کسی که 1 سال میاد و همه پس انداز 10 سالش تو ایران رو میخوره و نه اینجایی میشه نه اونجایی.
جوانب کار رو بسنجید و اول با عقل دوم با عقل و سوم با قلبتون تصمیم بگیرید. متاسفانه مهاجرت نسخه یکسان نداره و شرایط هر شخص و شهر ورود و شانس و ... او همه چی دخیله.
ببخشید که از هر دری سخنی شد . خواستم مختصر به همه چیز اشاره ای بکنم
شماره کیس  2016as16xx
تاریخ رویت قبولی: 14 جولای 2015
کنسولگری: ابوظبی
تعداد افراد منظور در کیس :۳
ارسال فرمهای سری اول: ۱۷ جولای
کارنت شدن کیس:اکتبر
مصاحبه:  ژانویه ۲۰۱۶
دریافت ویزا: یکضرب
ورود به آمریکا: می ۲۰۱۶ بوستون
دریافت گرین کارت: 
جمع تقریبی هزینه‌ها: تا حالا ۳۰ میلیون ناقابل
پاسخ
تشکر کنندگان: mehdihk ، AMIRI1 ، سروناز بانو ، hes94 ، afshin007x ، mrlzdh ، shahin61 ، navidyazdan ، aaraam
سلام دوستان ببخشید من فرصت نکردم کل صفحات رو بخونم اگه سوال منو ج بدین ممنون میشم...
اگه من وارد بشم بعد چند روز خارج بشم برم ترونتو بگم گرین کارتمو برام به تورنتو بفرستم میشه یا باید 30 تا 40 روز رو حتما تو آمریکا باشم؟
Case number:2017as3XXX
تاریخ رویت: 15 می
تاریخ تکمیل فرم: 28 می
تاریخ کارنت: 12 دسامبر
تاریخ نامه دوم: 20 دسامبر
تاریخ سفارت: 23 فوریه
سفارت : آنکارا تغییر به ایروان توسط kcc
تاریخ دریافت ویزا:من و دخترم یکضرب شوهرم ap
تاریخ ورود به آمریکا:من و دخترم 1 مارچ برای اکتیو کردن گرین کارت..... ورود بدون دردسر
ایالت ویرجینیا  Rolleyes
پاسخ
سلام.
من اخیرا به آمریکا سفر کردم تا گرین کارت برایم فعال بشه. تجربیات چند هفته پیشم را می نویسم شاید برای برخی بدرد بخورد.
من یکبار پاسپورتهایم را برای گرفتن ویزا به آنکارا فرستادم. دقیقا همان روزی که ترامپ دستور اجرایی اش را امضاء کرد پاسپورتهای من به سفارت آمریکا در آنکارا رسید و آنها هم بلافاصله آنها را پس فرستادند. پس از متوقف شدن دستور ترامپ دوباره پاسپورتها را به آنکارا بردم و اینبار توانستم ویزا را بگیرم.
در ویزایی که صادر شده است یک جمله نوشته شده به این مضمون که پس از مهر خوردن کنار ویزا هنگام ورود به آمریکا همین پاسپورت به عنوان یک گرین کارت موقت تا یکسال اعتبار دارد.
هنگام ورود به آمریکا افسر مهاجرت تنها پاسپورتها و پاکتهایی را که همراه پاسپورت می دهند از ما گرفت. پس از اسکن کردن انگشتها و گرفتن عکس کار تمام شد. در مجموع حدود 10 تا 15 دقیقه برای خانواده 4 نفره ما بیشتر طول نکشید. پس از آن یک افسر دیگر توضیحاتی داد (حدود 2 دقیقه). در توضیخاتش تاکید کرد که ویزایی که در پاسپورتهای ما وجود دارد و حالا یک مهر کنارشان خورده است به عنوان گرین کارت موقت تا یکسال اعتبار دارد. حتی تاکید کرد که می توانیم با همین ویزاها از آمریکا خارج شویم و دوباره وارد شویم. همچنین گفت که گرین کارت بین 3 تا 6 ماه طول می کشد تا به آدرس ما برسد. البته گفت در مواردی هم ممکن است یک ماهه بیاید.
ضمنا توصیه کرد که اولین کاری که خوب است بکنیم گرفتن شماره سوشال سکوریتی است.
برای سوشال سکوریتی هم دو روز پس از ورود اقدام کردم. یک فرم ساده است که باید پر شود. گفتند تا 2 هفته دیگر می آید به همان آدرسی که داده ام.
برای همگی آرزوی موفقت می کنم.
کتگوری:             EB 2-NIW
تاریخ اپلای:         15 دسامبر 2015
تاریخ مصاحبه:     24 اکتبر 2016
محل مصاحبه:     آنکارا
نتیجه مصاحبه:    AP
آپدیتها:               تبدیل به وضعیت دوخطی: 10 ژانویه 2017، تبدیل به وضعیت OR  ا:  13 ژانویه 2017،
دریافت ایمیل:     17 ژانویه 2017
پاسخ
تشکر کنندگان: امیر007 ، alex.66 ، ed2008 ، mrlzdh ، shahin61 ، victor2016 ، milad.abadani ، Samand
سلام دوستان تو سایت الان به من این پیام دو میده از ده روز پیش به نظر شما چند روز دیگه طول میکشه تا بیاد
On February 28, 2017, we ordered your card to be produced. We will mail your card to the address you gave us.
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان