کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
کارت اعتباری یا کردیت کارت چیست؟
این شو من معروف فارسی زبان تو یکی از برنامه هاش میگفت که ما ایرانی ها علاقه به خانه دار شدن داریم از بچگی و کلی این قضیه رو مسخره میکرد.
یه مستند بود به اسم Iranian Enough اونم نمیدونم دیدید یا نه اما نشون میداد هر ایرانی میخواد برای خودش یه قصر پارسی داشته باشه.
این قضیه یه جور تو فرهنگ ماست که خانه داشته باشیم و خانه داشتن بخشی از ریشه کردن ماست. حالا مهم نیست که هزینه اش با اجاره فرقی نداشته باشه یا خرابی بازار باعث بشه بیشتر از پولی که دادی در قرض باشی یا برای جابجایی به دردسر بیوفتی. مهم اینه که این یه بخشی از پروسه ایست که در خون ما رفته.شاید هم عقده درونیه که میخواهیم ارضاش کنیم.
من که از همینجا حساب کتاب میکشم برای خرید منزل و شاید برعکسش برای ماشین که از ضروریاته و نمیشه بدون اون گذروند اینقدر اهمیت نمیدم.
تاپیک کردیته و دیگه بیشتر ازش دور نشیم.
میگن اگر شما 20 دلار تو جبیت داشته باشی و سقفی بالاسرت و لباسی به تنت و غذایی برای خوردن از یه درصد زیادی از آمریکایی ها پولدار تری.(درصد رو نمیگم چون لینک رو پیدا نکردم) نه اینکه اینها رو ندارند واسه اینکه تا خرخره در کردیت فرو رفتن.
نکته اینجاست که کردیت رو به قصد کردیت ساختن بایستی استفاده کنی نه به قصد کردیت گرفتن و داخل این بازی خطرناک نشی.
کیس نامبر: 2015AS2XXX>سفارت: ابوظبی> ارسال فرم ها: 19 می> کارنت: 8 سپتامبر> مصاحبه : نوامبر> کلیر: فوریه|| تعداد اعضای کیس: دو نفر || مقصد : هیوستون Big Grin
پاسخ
تشکر کنندگان: yami ، sce ، kiana11 ، Persischer ، reza_norouzi ، mirman ، artam2 ، milad.nas ، آلیس-1980 ، mahdii
Iranian Enough - 2013

http://www.movhunter.net/watch.php?vid=f2c8af7f4
پاسخ
تشکر کنندگان: kiana11 ، reza_norouzi ، sce ، behdadK
(2014-01-10 ساعت 12:49)onlyonline نوشته:  سلام دوستان
در مورد حساب کردیت یک سوال داشتم ، برا من خوب جا نیفتاده (متوجه نمی شم )
فرض کنیم 1000 دلار کردیت داریم و 300 دلار خرج کنیم ، استیتمنت بانک بیاد و duo رو بنویسه (50$)
حالا باید همش رو پرداخت کنیم ؟
یا چقدر رو پرداخت کنیم تا اسکورمون بالا بره
ممنون می شم راهنمایی کنید .
اگه تازه کار هستین و دنبال بالا بردن اسکور همه رو کامل پرداخت کنین.
هرچند دوستان در کل توصیه می کنن که همیشه تمام بدهی رو پرداخت کرنیم.
موفق باشین.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2014-01-10 ساعت 12:49)onlyonline نوشته:  سلام دوستان
در مورد حساب کردیت یک سوال داشتم ، برا من خوب جا نیفتاده (متوجه نمی شم )
فرض کنیم 1000 دلار کردیت داریم و 300 دلار خرج کنیم ، استیتمنت بانک بیاد و duo رو بنویسه (50$)
حالا باید همش رو پرداخت کنیم ؟
یا چقدر رو پرداخت کنیم تا اسکورمون بالا بره
ممنون می شم راهنمایی کنید .
بنابر توصيه اساتيد، قبل از تاريخ اومدن استيتمنت بانك، بدهيتونو صفر كنيد.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2014-12-20 ساعت 10:34)ibehnam نوشته:  درود به دوستان گل
اساتید این تاپیک برنم به تحته هر کدوم یه پا رئیس بانک مرکزین Big Grin
من سکیور کردیت رو از Bank of America گرفتم BankAmericard Platinum Plus Visa ، کردیت لاین من 1000 دلار هست و دیدم که دوستان توصیه های لازم و مکفی رو گفتته بودند در این مورد. سوالی که دارم اینه : بهترین چیری که پیشنهاد میکنید با کردیت خرید کنم تا روی اسکور تآثیر مثبت داشته باشه از همین ابتدا چیه ؟ مثلا تا 20% کردیت لاینم عدس و لپه و میوه و کافی و ساندویچ بخرم با اینکه وسایل خونه و خریدهای اینترنتی و پرداخت هزینه های یوتیلیتی کنم فرقی داره ؟
کلاً توصیه برادرانه تون برای بالا رفقتن این اسکور ما چیه ؟ Smile
و سوال دیگه اینکه ، Balance Transfer Fee چیه ؟!

راستی من امروز رفتم کاستکو و عضویت 110 دلاریش رو گرفتم و واسه American Express اپلای کرد خودش . بهم میدن ؟ منی که تازه واردم ؟ خوبه ؟ میشه توضیح بدن اساتید ؟ Rolleyes

دوست عزیز میشه بفرمایید که امریکن اکسپرس را به شما دادن؟ اگر مثبت است جوابتون میشه بفرمایید چه مقدار دادن ؟ (ما تقریبا 5 ماهه اومدیم امریکا و یه سکیور کردیت 1000 دلاری داریم ولی وقتی از خود سایت امریکن اکسپرس درخواست دادیم decline شدیم در صورتیکه اسکورمون 700 بود. حالا میخوام ببینم از کاسکو میتونیم بریم بگیریم یا نه)
ممنون
کیس نامبر: **2014AS42/محل مصاحبه: انکارا---> ابوظبی/ تعداد نفرات: 2/ کارنت : 9 ژانویه/ نامه دوم:17 ژانویه/مصاحبه:4W مارچ/ویزا یکضرب/ورود به امریکا:20 شهریور 93/ ساکن : لس آنجلس/دریافت گرین: 26 روز و سوشال:9 روز بعد از ورود
*** Seize the day ***
همسر من در بانکی در لس انجلس( منطقه انسینو) کار می کنه اگر کاری داشتین می تونه کمکتون کنه
پاسخ
تشکر کنندگان:
@ibehnam
فرقی نداره که چی بخرید!! بالانس ترانسفر فی هم برای اینکه کسی مثلا میخواد بدهی اش به یک کردیت کارت رو به یک شرکت کردیت کارت دیگه انتقال بده.
اساسا چون ما از اولش توصیه میکنیم که بیشتر از 20 یا 25 درصد کردیت لاین رو استفاده نکنید و استیتمنت رو هم آخر ماه کامل بدید، این قزینه شامل حال شما بهرحال نخواهد شد.
این جریان کارت آمریکن اکسپرس تون رو هم بیایید بگید که بالاخره دادن یا ندادن که بقیه هم استفاده کنند، با اینکه نفوس بد نزنم ولی همینکه همانجا بهتون نگفتن که شامل حالتون میشه و قبول شدین، نشان میده که قبول نکردن و بعدا براتون نامه میاد که متاسفانه قبول نشدید.

@atriana
دوست عزیز، کارت آمریکن اکسپرس بطور کلی مشکلترین کارت هست بین کارتها. بنابرین بخاطر تازه وارد بودنتون کاملا طبیعی بود که رد بکنن و این رد شدنها هم که میدونید برای کردیت هیستوری و اسکورتون خوب نیست.
فعلا دست نگه دارید و با آن کارت سکیور نزدیک به یک سالی بازی کنید که وضعیت کردیتان کمی بهتر شود و بعد اپلای کنید ولی نه امریکن اکسپرس یا دیسکاور!
اگر اصرار دارید که در اسرع وقت کردیت کارت بگیرید به هر قیمتی، ممکن هست که بعد از سه چهار ماه بتونید از Capital One کردیت کارت با هزینه سالیانه بگیرید.
کردیت اسکور 700 تازه واردین زیاد دردی را دوا نمیکنه چون مشکل اصلی همانطور که قبلا هم گفتیم صرفا اسکور نیست بکله سابقه کردیت هست که تازه واردین ندارند و سالها زمان میبره که ایجاد بشه.
پاسخ
تشکر کنندگان: sce ، reza_norouzi
دوستان ما از طريق كاسكو براي امريكن اكسپرس اقدام كرديم و با سقف ١٢٠٠ دلار پذيرفته شد، ما هم ٢ ماهه اينجاييم و يك كرديت كارت هم از بانك او آمريكا گرفتيم
کیس نامبر:***1 2014AS، تاریخ ارسال مدارک : ۱۶ می ،تاریخ مصاحبه: نوامبر، مکان مصاحبه: ابوظبی، وضعیت: كليرنس، آپديتها: ٢٧ و ٢٩ مي و ٢ جون، كلير: ٤ جون (بعد از ٢٠٢ روز انتظار)Smile
پاسخ
تشکر کنندگان: yami ، reza_norouzi
سلام دوستان
بانك آف امريكا به آدرس من در امريكا (خونه دوستم) نامه اي داده و گفته گرين كارت يا ويزاتو براي ما بيار و شايد هم مدارك بيشتر از شما بخواهيم. به اين دليل كه شما ايراني هستيد. در غير اينصورت تا اواسط فوريه امسال حساب هاي شما رو غير فعال مي كنيم.
من هم الان تو ايران هستم و نمي تونم تو مدت تعيين شده مدارك مورد نيازشون رو بهشون بدم و احتمالا حساب هام (دبيت و كرديت) غير فعال بشن.
كسي تجربه مشابهي داره؟
2012AS00018XXX
دریافت نامه قبولی: 2011 , 16 Jul
کنسولگری: آنكارا
ارسال فرمها: 2011 , 2 August
مصاحبه: Jan 2012
دریافت ویزا: Mar 2012
هزینه ها: خيلي زياد
ورود به آمریکا: May 2012
دریافت گرین کارت: Jun 2012
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام کدام حساب است که بدون تراکنش مبلغی از حساب کسر نگردد مانند حساب قرض والحسنه خودمون
شماره کيس: 2012AS00027xxx
کنسولگري: آنکارا
تاريخ ارسال فرمهاي اوليه: 2011
تاريخ دريافت فرمها توسط Kcc :
تاريخ اعلام کارنت شدن کيس: April
تاريخ مصاحبه:
تاريخ دريافت کليرنس:
تاريخ دريافت ويزا:
تعداد نفرات کيس : 3 نفر
جمع تقريبي هزينه ها:7000عکس،50500 DHL،ترجمه مدارک 180
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-02-06 ساعت 10:53)gol1 نوشته:  سلام کدام حساب است که بدون تراکنش مبلغی از حساب کسر نگردد مانند حساب قرض والحسنه خودمون

گزینه ها رو ننوشتین خوب؟ مگه چهار جوابی نیست؟ Big GrinBig GrinBig Grin
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-02-06 ساعت 10:53)gol1 نوشته:  سلام کدام حساب است که بدون تراکنش مبلغی از حساب کسر نگردد مانند حساب قرض والحسنه خودمون

سلام دوست من
مگه میشه بدون تراکنش مبلغی از حساب کم نشه؟Wink
اگه منظورتون مبلغی اضافه بر تراکنشه یه نمونش اینه که بانک صادر کننده کارتتون با عابربانکی که ازش پول برمیدارین یکی نباشه مثلاً با دبیت کارت ولزفارگو از عابر بانک چیس پول بردارین که در این صورت هم ولزفارگو و هم چیس یه مبلغی رو از حسابتون کم میکنن. در مورد ولز فارگو میدونم که این مبلغ 2.5$ هست.
در مورد هزینه ماهانه ای که برای نگهداری حسابتون ازش کسر میشه چند تا راه هست که با انجام اونا این مبلغ کم نمیشه:
1- ماهانه حداقل 1500$ تو حساب چکینگ باشه.
2- ماهی حداقل 10 بار از کارت متصل به حسابتون استفاده کنین.
3- ماهانه حداقل 500$ از طرف کارفرما به حسابتون واریز بشه.
شاد باشین.
پاسخ
تشکر کنندگان: gol1
(2015-02-06 ساعت 20:55)reza_norouzi نوشته:  

سلام دوست من
اگه منظورتون مبلغی اضافه بر تراکنشه یه نمونش اینه که بانک صادر کننده کارتتون با عابربانکی که ازش پول برمیدارین یکی نباشه مثلاً با دبیت کارت ولزفارگو از عابر بانک چیس پول بردارین که در این صورت هم ولزفارگو و هم چیس یه مبلغی رو از حسابتون کم میکنن. در مورد ولز فارگو میدونم که این مبلغ 2.5$ هست.
در مورد هزینه ماهانه ای که برای نگهداری حسابتون ازش کسر میشه چند تا راه هست که با انجام اونا این مبلغ کم نمیشه:
شاد باشین.

یعنی با این شرایط من بایستی حسابم را ببندم چون ممکن است 2 سالی ایران بمانم و آن حداقل را ندارم که سپرده بزارم بمونه حسابم در ولزفارگو است
شماره کيس: 2012AS00027xxx
کنسولگري: آنکارا
تاريخ ارسال فرمهاي اوليه: 2011
تاريخ دريافت فرمها توسط Kcc :
تاريخ اعلام کارنت شدن کيس: April
تاريخ مصاحبه:
تاريخ دريافت کليرنس:
تاريخ دريافت ويزا:
تعداد نفرات کيس : 3 نفر
جمع تقريبي هزينه ها:7000عکس،50500 DHL،ترجمه مدارک 180
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-02-06 ساعت 21:30)gol1 نوشته:  
(2015-02-06 ساعت 20:55)reza_norouzi نوشته:  

سلام دوست من
شاد باشین.

یعنی با این شرایط من بایستی حسابم را ببندم چون ممکن است 2 سالی ایران بمانم و آن حداقل را ندارم که سپرده بزارم بمونه حسابم در ولزفارگو است

بله باید حسابتون رو ببندین اما ممکنه دفعه بعد که خواستین تو همون بانک حساب باز کنین ممکنه دیگه اجازه ندن و مجبور بشین بانکتونو عوض کنین. البته من اینو فقط شنیدم و مطمئن نیستم. بهتره اینو از بانکتون بپرسین و مطمئن بشین.
پاسخ
تشکر کنندگان: gol1
سلام دوستان. من حدود 4 ماه قبل در بانک ولز فارگو یک حساب چکینگ باز کردم. اون موقع سوشال نداشتم هنوز. پرسیدم میتونم الان برای سکیور کردیت هم اقدام کنم. گفتن نه برای اون باید سوشال داشته باشی.
هفته قبل رفتم تو سایت بانک فرم درخواست سکیور کردیت کارد رو پر کردم. از اونجایی که هنوز کار نمیکنم ، تو فرم زدم که کار نمیکنم. یک جای فرم گفته بود اگر شما که بیکاری منابع دیگری داری که ازشون پول دریافت میکنی بنویس ولی احتیاجی نیست فاش کنی که پول از کجا به دستت میرسه. من هم نوشتم بعله سالی .... دلار درآمد دارم از منابعی به غیر از کار.
امروز از بانک نامه اومده که:
We are unable to offer you a credit card because: Remaining income after monthly debt payments is to low
و در ادامه گفته تصمیم ما بر اساس اطلاعاتی هست که از کردیت ریپورت شما از یک آژانس کردیت ریپورت گرفته ایم.
در صورتی که من تا حالا اصلا کردیت کارد نداشتم که بخواد ریپورتی هم داشته باشه.

سوالم اینه: مگر نه این که سکیور کردیت برای کسانی هست که کردیت ندارند و تازه میخوان شروع کنند؟
مگر نه این که کردیت من همون دپازیتی هست که من به بانک میدم؟ پس این جوابی که به من دادن چیه دیگه؟
و سوال آخر:
کسی راهی میتونه به من نشون بده یا بانکی که با شرایط فعلی که من دارم (نداشتن کار) ، بتونم ازش سکیور کردیت بگیرم؟؟
ممنون از دوستان
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-02-08 ساعت 03:05)ghazal72 نوشته:  سلام دوستان. من حدود 4 ماه قبل در بانک ولز فارگو یک حساب چکینگ باز کردم. اون موقع سوشال نداشتم هنوز. پرسیدم میتونم الان برای سکیور کردیت هم اقدام کنم. گفتن نه برای اون باید سوشال داشته باشی.
هفته قبل رفتم تو سایت بانک فرم درخواست سکیور کردیت کارد رو پر کردم. از اونجایی که هنوز کار نمیکنم ، تو فرم زدم که کار نمیکنم. یک جای فرم گفته بود اگر شما که بیکاری منابع دیگری داری که ازشون پول دریافت میکنی بنویس ولی احتیاجی نیست فاش کنی که پول از کجا به دستت میرسه. من هم نوشتم بعله سالی .... دلار درآمد دارم از منابعی به غیر از کار.
امروز از بانک نامه اومده که:
We are unable to offer you a credit card because: Remaining income after monthly debt payments is to low
و در ادامه گفته تصمیم ما بر اساس اطلاعاتی هست که از کردیت ریپورت شما از یک آژانس کردیت ریپورت گرفته ایم.
در صورتی که من تا حالا اصلا کردیت کارد نداشتم که بخواد ریپورتی هم داشته باشه.

سوالم اینه: مگر نه این که سکیور کردیت برای کسانی هست که کردیت ندارند و تازه میخوان شروع کنند؟
مگر نه این که کردیت من همون دپازیتی هست که من به بانک میدم؟ پس این جوابی که به من دادن چیه دیگه؟
و سوال آخر:
کسی راهی میتونه به من نشون بده یا بانکی که با شرایط فعلی که من دارم (نداشتن کار) ، بتونم ازش سکیور کردیت بگیرم؟؟
ممنون از دوستان

سلام دوست من
وضعیت منم دقیقاً مثل شماست. منم چون کار نداشتم درخواست سکیورد کردیت کارتم رد شد.
کلاً سیستم بانکی امریکا همینطوریه اولش میگن بیا درخواست بده بهت میدیم اما بعد چون کردیت نداری نمیدن.
فعلاً تا زمانی که کاری پیدا نکردین و پولی به حسابتون واریز نمیشه دنبال کردیت کارت نباشین حتی اگه اون پول از منبعی غیر از کار میرسه.
در ضمن حتی قبل از زمانی که شروع به ساختن کردیت بکنین اطلاعات شما از طریق ادارات دولتی به آژانسهای کردیت میرسه.
حرف شما در مورد سکیورد کردیت کارت درسته اما در این مورد از حرف تا عملشون فاصله زیاده. یه مدت که پول از طریق کار به حسابتون واریز بشه و با حسابتون کار کنین خود بانکها (نه فقط بانک خودتون) براتون نامه درخواست افتتاح کردیت کارت میفرستن.
یه نگاهی هم به این پست و پستهای قبلیش بندازین:
http://www.mohajersara.com/thread-2455-p...#pid576644
شاد باشین.
پاسخ
تشکر کنندگان: m.sabet ، ghazal72

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان