کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
HR158 یا اصلاحیه جدید قانون لغو روادید آمریکا با 38 کشور
«نمی‌گذاریم قانون جدید ویزا مانعی برای منافع اقتصادی ایران شود»
>>>>>
سخنگوی وزارت امور خارجه اعلام کرد امروز جان کری در رابطه با قانون جدید ویزا که در آن کشور تصویب شده است، به محمدجواد ظریف نامه‌ای رسمی ارسال کرده است.
کری اطمینان داده است که دولت آمریکا اجازه نخواهد داد این قانون هیچ مانعی برای منافع اقتصادی ایران ایجاد کند.
کری در نامه‌ی خود تأکید کرده است که دولت آمریکا بدین منظور ابزارهای متعددی در اختیار دارد که حتی شامل توقف اجرای این قانون طبق اختیارات رئیس‌جمهور می‌شود.
کیس نامبر : 2016AS2*** << مصاحبه : 17 نوامبر ابوظبی << وضعیت برنده اصلی خانم یکضرب + من AP  Cool
آپدیتها : 19نوامبر سایت سفارت 9 دسامبر و 25 ژانویه سایتCEAC وبالاخره کلیر در 4 فوریه بعد از 79 روز
ورود : بیست و یک اپریل - سوشال : یکماه بعد از ورود - پرداخت 165 دلار : دو هفته بعد از ورود - دریافت گرین کارت برنده اصلی : یکماه و نیم بعد از ورود - دریافت گرین کارت نفر دوم کیس : دو ماه بعد از ورود
پاسخ
تشکر کنندگان: online27H ، behjan ، Danoosh ، matin86 ، Ali Sepehr ، j.modarres
(2015-12-20 ساعت 21:12)Siamak.k نوشته:  «نمی‌گذاریم قانون جدید ویزا مانعی برای منافع اقتصادی ایران شود»
>>>>>
سخنگوی وزارت امور خارجه اعلام کرد امروز جان کری در رابطه با قانون جدید ویزا که در آن کشور تصویب شده است، به محمدجواد ظریف نامه‌ای رسمی ارسال کرده است.
کری اطمینان داده است که دولت آمریکا اجازه نخواهد داد این قانون هیچ مانعی برای منافع اقتصادی ایران ایجاد کند.
کری در نامه‌ی خود تأکید کرده است که دولت آمریکا بدین منظور ابزارهای متعددی در اختیار دارد که حتی شامل توقف اجرای این قانون طبق اختیارات رئیس‌جمهور می‌شود.
به نظر من در بهترین و خوشبینانه ترین حالت ممکنه تلاششونو واسه برداشتن مانع اقتصادی (رفت و آمد اتباع اروپایی به ایران) انجام بدن وگرنه بعید می دونم واسه اینکه ایرانیهای مقیم، با خیالت راحت و مث قبل به آمریکا رفت و آمد کنن، تلاشی کنن.
پاسخ
تشکر کنندگان: behjan
مهمترین تغییر در آنچه در مجلس نمایندگان آمریکا با ۴۰۷ رای آری و ۱۹ رای نه به تصویب رسید، محروم کردن تعدادی از شهروندان ۳۸ کشور امضاء کننده از مزایای توافق معروف به لغو متقابل روادید (Visa Waiver Program) است.

مزیت اصلی این توافق چند جانبه این است که شهروندان این کشورها می‌توانند بدون ویزا برای دیدارهای ۹۰ روزه به آمریکا سفر کنند. متقابلا شهروندان آمریکا هم برای سفر به آن کشورها نیازی به ویزا ندارند.

[عکس: Cg7Z1.png]

در صورت تصویب چه گروهی از شهروندان از استفاده از مزایای این توافق محروم می‌شوند؟

نخست: آن دسته از شهروندان این کشورها که به هر دلیل در ۵ سال گذشته به ایران، عراق، سوریه و سودان سفر کرده‌اند یا در آینده سفر کنند.

دوم: شهروندان این ۳۸ کشور که تابعیت ایران، عراق سوریه و سودان را علاوه بر کشوری که در آن زندگی می کنند دارند.

این طرح مشخص نکرده است که برای مثال فرزند یک خانواده ایرانی که در اروپا متولد شده و شهروند یک کشور اروپایی‌ست و هیچ گاه به ایران سفر نکرده از دید این قانون تابعیت دوگانه دارد یا نه؟ یا ایرانی که سالهاست ایران را ترک کرده و برای مثال شهروند استرالیا یا بریتانیاست شامل این قانون می‌شود؟ و آیا باید برای ورود به آمریکا ویزا بگیرد یا نه؟

ضمناً این طرح در قالب بودجه فدرال به امضای آقای اوباما رسیده است و شامل حال اتباع کانادا و ایرانیانی که سیتیزن آمریکا هستند و یا اقامت دائم دارند ( گرین کارت ) نمی شود .
2014AS47XX ــ ساکنDFW  
هر وقت خواستی در مورد دیگران قضاوت کنی؛آروم تو دلت بگو: مگه من خودم کیم؟
پاسخ
تشکر کنندگان: kasra ، Danoosh ، behjan ، matin86 ، Hopeman ، j.modarres ، aaraam
فعلا که از ویزا لازم بودن برای گرین کارتی ها صحبتی نیست. خواهشا به بقیه استرس وارد نکنید.
پاسخ
تشکر کنندگان: lighthouse ، Danoosh ، Ali Sepehr ، Hopeman ، j.modarres ، aaraam ، behzadb57 ، Sam2014
(2015-12-20 ساعت 23:49)yami نوشته:  فعلا که از ویزا لازم بودن برای گرین کارتی ها صحبتی نیست. خواهشا به بقیه استرس وارد نکنید.

دوستان عزیز، کدام شایعه پراکنی؟ کدام استرس وارد کردن؟ اتفاقا ً خیلی هم جدی است. حتی با ایرانیهای مقیم خارج هم مصاحبه کرده و نشان دادند که آنها هم ناراضی هستند. چون اگر حتی برای دیدن اقوام به ایران بیایند، برای برگشتن به آمریکا باید بروند ویزا بگیرند. شما مگر اخبار را نمیبینید و نمی خوانید. وقتی میگویند که حتی افراد دوتابعیتی هم باید ویزا بگیرند، این یعنی چی؟ آیا غیر از معنی که عرض کرده بودم می دهد؟ استرس یا غیر استرس، این چیزی هست که بوجود آمده.
پاسخ
تشکر کنندگان:
با اين تفاسير گرفتن ويزا معني نداره؟ پس چرا سفارت بايد ويزاي زمان محدود بهمون بده وقتي تازه بايد بريم از اون طرف واسه خدا ميدونه كي ويزا بگيريم كه بقول عزيزي ايا بدن ايا ندن؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-12-21 ساعت 00:29)Sam-90 نوشته:  با اين تفاسير گرفتن ويزا معني نداره؟ پس چرا سفارت بايد ويزاي زمان محدود بهمون بده وقتي تازه بايد بريم از اون طرف واسه خدا ميدونه كي ويزا بگيريم كه بقول عزيزي ايا بدن ايا ندن؟

این قانون جدید کنگره برای مدت 5 سال وضع شده و اگر در این مدن اوضاع دنیا رو به بهبود بره، برش می دارن.
این رفتن و گرین کارت گرفتن به درد این می خوره که در آ.م.ر.ی.ک.ا زندگی کنیم و در این 5 سال به ایران نیاییم.
پاسخ
تشکر کنندگان: behjan
جان کری در نامه ای به محمدجواد ظریف اطمینان داده است که دولت آمریکا با استفاده از همه ابزارهای در اختیار خود اجازه نمی‌دهد این قانون مانعی برای منافع اقتصادی ایران ایجاد کند.

آقای کری در این نامه نوشته است: من اطمینان دارم تغییرات اخیر در قانون ویزا به هیچ شکل مانع اجرای تعهدات ما در قالب برنامه جامع اقدام مشترک نمی‌شود و بر منافع اقتصادی مشروع ایران اثر نمی‌گذارد.
به علاوه برای دولت راه‌هایی وجود دارد؛ از جمله صدور ویزای تجاری ده ساله با چندبار اجازه ورود، تسریع صدور ویزای تجاری و اختیار توقف اجرای قانون.
بر اساس متنی که خبرگزاری‌های ایران از نامه آقای کری منتشر کرده‌اند، در این نامه گفته شده است که دولت آمریکا اختیار توقف اجرای تغییرات جدید را دارد، ضمن آن‌که این موضوع "مانع اجرای تعهدات برجام" نمی‌شود.
پاسخ
تشکر کنندگان: matin86 ، behjan ، j.modarres
(2015-12-21 ساعت 00:23)lingni نوشته:  
(2015-12-20 ساعت 23:49)yami نوشته:  فعلا که از ویزا لازم بودن برای گرین کارتی ها صحبتی نیست. خواهشا به بقیه استرس وارد نکنید.

دوستان عزیز، کدام شایعه پراکنی؟ کدام استرس وارد کردن؟ اتفاقا ً خیلی هم جدی است. حتی با ایرانیهای مقیم خارج هم مصاحبه کرده و نشان دادند که آنها هم ناراضی هستند. چون اگر حتی برای دیدن اقوام به ایران بیایند، برای برگشتن به آمریکا باید بروند ویزا بگیرند. شما مگر اخبار را نمیبینید و نمی خوانید. وقتی میگویند که حتی افراد دوتابعیتی هم باید ویزا بگیرند، این یعنی چی؟ آیا غیر از معنی که عرض کرده بودم می دهد؟ استرس یا غیر استرس، این چیزی هست که بوجود آمده.

نه براي افراد ايراني گرين كارتي
برنده لاتاري ٢٠١٥/دونفر/ورود به امريكا اكتبر٢٠١٥/ ميامي فلوريدا
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستان
این قانون صرفا برای اون 38 کشور است و کانادا و خود امریکا را که شامل نمیشود بنابراین دوستان گرین کارتی نگرانی نداشته باشید.
با تشکر
خوشتر ز عشق و صحبت و باد بهار چیست........................ساقی کجاست گو سبب انتظار چیست
.زاهد شراب کوثر و حافظ پیاله خواست..............................تا در میانه خواسته کردگار چیست
پاسخ
تشکر کنندگان: behjan ، alireza_guitar ، aaraam ، Sam2014
منم شنیدم که این قانون ربطی به ایرانیهای دارای گرین کارت و تبعه ی آمریکا نداره و اونا می تونن بدون مشکل به ایران و آمریکا رفت و آمد کنن. فقط ایرانیهای تبعه ی اون 38 کشور برای سفر به آمریکا باید ویزا بگیرن و ایرانیهای تبعه ی آمریکا، در صورتیکه اروپا هم عکس العمل متقابل نشون بده، برای سفر به اون 38 کشور اروپایی ویزا باید دریافت کنن. حتی شامل کانادا هم نمی شه. در واقع آمریکا می تونه از ایرانیهای ساکن در کشور خودش مطمئن باشه و با سیستمهای امنیتیش چکشون کنه اما نمی تونه در مورد مثلاً ایرانی که تو آلمان یا کره جنوبی هست مطمئن باشه چون می دونه که اون 38 کشور به اندازه ی خودش تو این مورد حساس نیستن و ممکنه از اونا ضربه بخوره. در مورد کانادا هم که ظاهراً سیستمشون با هم یکپارچه هست و اطلاعاتشونو با هم به اشتراک می ذارن.
پاسخ
تشکر کنندگان: behjan ، Danoosh ، aaraam ، Sam2014
سلام ـ دوستان تکلیف من رو مشخص کنید من گرین کارت دارم و یکسال کامل هم آمریکا بودم الان برای تجدید دیدار برگشتم ایران ، آیا با قانون جدید باید دوباره ویزا بگیرم یا اصلا شامل من نمی شه این قضیه؟
پیشاپیش سپاس و شب یلدای خوبی داشته باشید
شماره کیس:6xxx
تاریخ ارسال فرم ها: 8 Jun
سفارت: آنکارا
تاريخ مصاحبه: 5 اگوست
وضعيت: يكضربBig Grin
دريافت از پست: 6 اگوست
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-12-21 ساعت 17:19)remarya نوشته:  سلام ـ دوستان تکلیف من رو مشخص کنید من گرین کارت دارم و یکسال کامل هم آمریکا بودم الان برای تجدید دیدار برگشتم ایران ، آیا با قانون جدید باید دوباره ویزا بگیرم یا اصلا شامل من نمی شه این قضیه؟

سلام
نمیدونم چرا کاربران چند صفحه این تاپیک رو نمیخونن
خیلی واضح گفته شده که سیتیزن هایی که از 38 کشور قانون منع ویزا در طی 5 سال اخیر (واز این به بعد) به چهار کشور مورد نظر سفر کنند برای رفتن به ایالات متحده باید ویزا تهیه کنند
همچنین افراد دوملیتی که سیتیزن همون 38 کشور هستند هم باید ویزا بگیرند

حالا به نظر شما فردی که گرین داره یا سیتیزن ایالات متحده هست باید ویزا بگیره؟

این چند وقت هزارتا شایعه و پرسش های تکراری گفته شده

افرادی که گرین کارت دارن یا سیتیزن هستند نیازی به ویزا ندارند
حالا ممکنه وقتی اومدید ایران و دوباره برگشتید, چندتا پرسش رو از شما بپرسن ولی ویزا نمیخاد

موفق باشید
stock-FEx-bond
Market

و دیگر هیچCool
پاسخ
تشکر کنندگان: behjan ، battosai ، Sam-90 ، lighthouse ، sepandarA ، hamed_gh ، Sam2014
ازاین به بعدهرمسافری که گرین کارت وسیتیزن باشه دربازگشت تو فرودگاه قبل پرواز کانکشن استانبول دبی قطر به سیخ داغ میکشن اش معلوم نیست تو ورود به آمریکا چیکارش کنند توصیه میکنم از فرودگاه های نیویورک بوستون شیکاگو تگزاس دالاس وهیستون و سیاتل وارد نشید که شمر ذالجوشن اونجا منتظرتون Smile
2013AS6354،رویت:6MAY،ارمنستان . 2،نفر. ارسال : 19MAY، کارنت: 11feb، مصاحبه:هفته29اپریل.کلیرنس :14جوون.ویزا:26جوون.ورود29جولای.لاس وگاس
پاسخ
تشکر کنندگان: Danoosh ، online27H
(2015-12-21 ساعت 17:19)remarya نوشته:  سلام ـ دوستان تکلیف من رو مشخص کنید من گرین کارت دارم و یکسال کامل هم آمریکا بودم الان برای تجدید دیدار برگشتم ایران ، آیا با قانون جدید باید دوباره ویزا بگیرم یا اصلا شامل من نمی شه این قضیه؟

کلآ این قانون تصویب شده اما هنوز اجرایی نشده هنوز.
یعنی فعلا همه چیز به روال سابق است تا خبر جدید اعلام شودCool
پاسخ
تشکر کنندگان: Spiritual

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان