کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
پروسه مراجعه به سفارت و انجام مصاحبه
(2017-01-21 ساعت 21:31)behz_mohaj نوشته:  
(2017-01-14 ساعت 19:08)fatemeh.h95 نوشته:  
(2017-01-13 ساعت 23:57)najmeh.faramarzi نوشته:  O

دوست عزیز هزینه گرین کارت واسه امسال شده 220 دلار و قبل از ورود به آمریکا باید پرداخت بشه

ممنون که گوشزد کردین
من چون از برندگان 2016 هستم، اطلاع نداشتم

سلام دوستان گرامی.
اگر لطف کنید و راهنمایی کنید چه موقع باید اقدام به پرداخت هزینه گرین کارت بکنیم؟
من مصاحبه را انجام داده ام و مرحله AP هم انجام شده و الان باید پاسپورتها را برای دریافت ویزا بفرستم. آیا باید صبر کنم ویزاها را بگیرم؟ آیا سفارت راهنمایی های لازم را انجام می دهد یا خودمان باید مراحل را بدانیم؟ ضمنا در سایتی که برای پرداخت آدرسش را داده اید دو کد می خواهد (A-Number و Case ID). اینها را باید از کجا پیدا کنیم؟

case id همون کیس نامبر بدون صفر های اولش هست، به این فرمت: 2017ASXXXX
A number هم داخل ویزاتون و روی پاکت زرد هست (برای دقیق تر پیدا کردن، این مطلب رو مطالعه کنید:https://www.uscis.gov/file-online/immigrant-fee-payment-tips-finding-your-number-and-dos-case-id)
پس نتیجتن برای پرداخت باید ویزا رو بگیرین اول، ولی به نظر من بعد از خرید بلیت و قطعی شدن سفرتون، هزینه رو پرداخت کنید، من خودم ده روز قبل سفر پرداخت کردم،
ولی حتمن از حالا دنبال راهی برای پرداخت باشین، اگر خودتون کردیت کارد ندارین، دنبال آدم مطمئنی از دوست و آشناها باشین که کردیت کارد داشته باشه
سفارت راهنمایی تون نمیکنه ولی در این دو آدرس از سایت اصلی (USCIS) همه چیز توضیح داده شده: https://www.uscis.gov/file-online/how-pa...igrant-fee و https://www.uscis.gov/file-online/uscis-immigrant-fee
البته در تاپیک های همین سایت برای برندگان لاتاری 2016 (فک میکنم تاپیک اولین سفر به آمریکا) هم می تونین توضیحات فارسی رو پیدا کنین
پاسخ
تشکر کنندگان: behz_mohaj ، Paniz888 ، sheghi
باسلام خدمت دوستانی که میخواهند برای مصاحبه تشریف ببرند، داشتم مطالبی در مورد مصاحبه میخوندم که به لینک زیر برخوردم و خواستم با شماها به اشتراک بگذرام،
لینک یه چندتا از دلایلی که آفیسر تصمیم به AP میگیرد. التبه توضیح مختصر اینکه
1)اسمتون رو سلیس بگویید و اسمتان در تمامی مدارک تحویل داده شده به یک شکل باشد.
2)در مورد شغلتون بسیار ساده و قابل فهم صحبت کنید تا برای آفیسر گنگی پیش نیاید. اگر نوع کارشما و محل کار شما(دولتی غیردولتی بودن) برای افسر مبهم باشد AP خواهید خورد. دوباره میگم ایرانی بازی در نیاریم، چون ماها وقتی میخواهیم درستِ یک مطلب رو نگیم شروع میکنیم به پیچوندن و فکر میکنیم زرنگ بازی میکنیم(که البته تو ایران احتمالا کارمون راه میوفته، چون طرف مقابلمون هم عادت به این پیچش ها داره) ولی افسر سفارت چون ذهنش خطی هست و قادر به فهم این لطایف الحیل نیست سریعا طرف رو حواله به AP میده در حالیکه اگر راستش رو میگفتیم احتمالا به مشکلی برنمیخوردیم.
مهم: البته این نظر و استدلالات بنده از لینک فوق الذکر بود و شاید هم درست نباشد.
موفق باشید
Case Number....: 2017as5600
Case Members...: 2 Adult+1 child
Status...: Military Excemption, Private company employer
ds260.............: 15MAY 2016
Last submit......: 28JAN 2017
Embassy: Ankara-->Abu Dabi(Changed by Kcc)
Interview: 10MAY یک ضرب
Status: Current 18MAR-->Second Email 28MAR-->In Transit 28 MAR-->Ready 4 APR-->Issued 11 MAY
Destination: California
راهنمای پرکردن فرم DS260
آموزش تصویری انتخاب شعبه پستی
سفرنامه از اول تا گرفتن ویزا
پاسخ
تشکر کنندگان: mrticoen ، elikad
(2017-02-07 ساعت 13:23)sayhoon نوشته:  باسلام خدمت دوستانی که میخواهند برای مصاحبه تشریف ببرند، داشتم مطالبی در مورد مصاحبه میخوندم که به لینک زیر برخوردم و خواستم با شماها به اشتراک بگذرام،
لینک یه چندتا از دلایلی که آفیسر تصمیم به AP میگیرد. التبه توضیح مختصر اینکه
1)اسمتون رو سلیس بگویید و اسمتان در تمامی مدارک تحویل داده شده به یک شکل باشد.
2)در مورد شغلتون بسیار ساده و قابل فهم صحبت کنید تا برای آفیسر گنگی پیش نیاید. اگر نوع کارشما و محل کار شما(دولتی غیردولتی بودن) برای افسر مبهم باشد AP خواهید خورد. دوباره میگم ایرانی بازی در نیاریم، چون ماها وقتی میخواهیم درستِ یک مطلب رو نگیم شروع میکنیم به پیچوندن و فکر میکنیم زرنگ بازی میکنیم(که البته تو ایران احتمالا کارمون راه میوفته، چون طرف مقابلمون هم عادت به این پیچش ها داره) ولی افسر سفارت چون ذهنش خطی هست و قادر به فهم این لطایف الحیل نیست سریعا طرف رو حواله به AP میده در حالیکه اگر راستش رو میگفتیم احتمالا به مشکلی برنمیخوردیم.
مهم: البته این نظر و استدلالات بنده از لینک فوق الذکر بود و شاید هم درست نباشد.
موفق باشید

با احترام به نظر شما ولی من با دوستانی که میگن AP یا یکضرب از قبل تعیین شده و مصاحبه صرفا برای اهراز هویت و بردن مدارک و یکسری اطلاعات برای اینکه مطمعن بشن موارد اعلام شده توی فرم 260 صحیحه انجام میشه چون از ما اصلا سوالی نپرسید فقط تاریخ ازدواجمونو پرسید و شغل همسرم و اینکه در مدت سربازی چیکار میکرده که همه جوابها واضح بود بعد گفت تبریک میگم شما پرونده خوبی دارید ولی 3 تا 6 ماه پروستون طول میکشه و من کاملا احساس کردم صدور ویزا دست آفیسر نیست و از قبل میدونست که ما AP هستیم
کیس نامبر:2017as1xxx
رویت قبولی:3 ‎may‎
اعضای کیس: 2 نفر (برنده اصلی آقا)
شروع فرم: ‎4 may‎
ارسال فرم: ‎8 may‎
مصاحبه: انكارا بود كه تغيير دادم به ارمنستان
کارنتی اکتبر
وقت مصاحبه : 2016-oct-11
نتیجه مصاحبه :AP
سفرنامه
آپدیت :6 فوریه در اثر ارسال ایمیل
آپدیت: 10 مارچ در اثر ارسال ایمیل
آپدیت:16 می
کلییر :16 می
ایشود: 26 می
دریافت ویزا:26 می
پاسخ
تشکر کنندگان: Paniz888 ، mrticoen
دوستان اطلاع دارند برای ثبت نام در سایت سفارت منظور از ‎Priority Date‎ چه تاریخی هست؟ منظور تاریخی هست که فرم ‎260‎ رو پر کردیم، تاریخ مصاحبه یا تاریخ دیگه؟ ویزای من لاتاری هست.
شماره کیس:         2017AS*5**
تعداد نفرات:           یک نفر
پاسخ
تشکر کنندگان: Moh.Bahrami1989
(2017-03-31 ساعت 20:00)mostafa2017 نوشته:  دوستان اطلاع دارند برای ثبت نام در سایت سفارت منظور از ‎Priority Date‎ چه تاریخی هست؟ منظور تاریخی هست که فرم ‎260‎ رو پر کردیم، تاریخ مصاحبه یا تاریخ دیگه؟ ویزای من لاتاری هست.

دوست عزیز مگه باید در سایت سفارت ثبت نام کنیم ؟
شماره کیس: ‎2017AS4XXX               ‎
تاریخ رویت قبولی:          3 مي ‎ ‎2016‎  
تعداد افراد کیس:            2
کنسولگری:                   آنکارا
تاریخ ارسال فرم:            26 مي ‎ ‎2016‎
کارنت شدن کیس:         ‎8 فوریه ‎ ‎2017‎
تاریخ دریافت نامه دوم:   28 مارچ 2017
تاریخ مصاحبه:                 ‎ 04می 2017
نتیجه:                   خانم : یکضرب  آقا : Ap           
آپدیت :                   8 جون ( تبدیل به or )
نامه کلیر :                9 جون
ارسال پاسپورت (حضوری): 12 جون
صدور ویزا :  19 جون
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-04-04 ساعت 22:52)hamed98 نوشته:  
(2017-03-31 ساعت 20:00)mostafa2017 نوشته:  دوستان اطلاع دارند برای ثبت نام در سایت سفارت منظور از ‎Priority Date‎ چه تاریخی هست؟ منظور تاریخی هست که فرم ‎260‎ رو پر کردیم، تاریخ مصاحبه یا تاریخ دیگه؟ ویزای من لاتاری هست.

سفارت من مالزی هست و برای پیکاپ ویزا باید درون سایت ثبت نام کنم. برای شما که آنکارا هست، فکر کنم سایت دیگه ای بود که حتمن ثبت نام کردین.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-04-05 ساعت 06:16)mostafa2017 نوشته:  
(2017-04-04 ساعت 22:52)hamed98 نوشته:  

سفارت من مالزی هست و برای پیکاپ ویزا باید درون سایت ثبت نام کنم. برای شما که آنکارا هست، فکر کنم سایت دیگه ای بود که حتمن ثبت نام کردین.

نه من ثبت نام نکردم. تا کی وقت دارم. چطور باید ثبت نام کنم. برای همه اعضای کیس باید جداگانه ثبت نام کنم ؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-04-05 ساعت 12:26)hamed98 نوشته:  
(2017-04-04 ساعت 22:52)hamed98 نوشته:  دوست عزیز مگه باید در سایت سفارت ثبت نام کنیم ؟

نه من ثبت نام نکردم. تا کی وقت دارم. چطور باید ثبت نام کنم. برای همه اعضای کیس باید جداگانه ثبت نام کنم ؟

نگران نباشید دوست عزیز. وقت برای ثبت نام هست. فکر میکنم بهتر باشه به فروم مربوط به محل مصاحبه اتون و همچنین مراحل ثبت نام پست
برای سفارت مراجعه کنین. اونجا توضیح دادند.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-04-04 ساعت 22:52)hamed98 نوشته:  دوست عزیز مگه باید در سایت سفارت ثبت نام کنیم ؟

سلام
عجله نکنید، ظاهرا تا روز قبل از مصاحبه هم دوستان ثبت نام کردند. بهتره برای همه اعضای کیس باهم ثبت نام کنید، یعنی نفر اصلی ثبت نام کنن و بعد از تکمیل وقتی سوال میپرسه نفر دیگری هم هست گزینه بله رو انتخاب کنی و اونجوری تمام افراد رو وارد کنی
شماره کیس: ‎2017AS61xx‎
رویت نامه اول: 10 اکتبر ‎2016‎
ارسال فرم260: 16 اکتبر 2016
درخواست آنلاک: 06 مارچ 2017
سابمیت مجدد: 09 مارچ ‎2017‎
تعداد افراد کیس: تغییر از یک به دو نفر در زمان آنلاک به دلیل ازدواج
کارنت شدن: 9 مارچ ‎2017‎
دریافت نامه دوم:28 مارچ ‎2017‎
مصاحبه: 4 می 2017، ایروان(تغییر از آنکارا به ایروان)
نتیجه مصاحبه: AP
آپدیت :نفر اول 5<=== ، 8، 10 و 11 می------- 16 جون،10 و 17 جولای آپدیت با ایمیل (ایمیل=گل آفساید) و 26 جولای دوخطی
نفر دوم 5 و 11 می <=== دو خطی
کلیر شدن هر دو نفر 27 جولای
ارسال مدارک به پست ارمنستان 7 آگست
دریافت ویزا از پست ارمنستان 10 آگست
ورود به آمریکا 7 اکتبر 2017
الهی به امیدتو
پاسخ
تشکر کنندگان: soruosh
(2017-04-05 ساعت 17:53)mostafa2017 نوشته:  
(2017-04-05 ساعت 06:16)mostafa2017 نوشته:  سفارت من مالزی هست و برای پیکاپ ویزا باید درون سایت ثبت نام کنم. برای شما که آنکارا هست، فکر کنم سایت دیگه ای بود که حتمن ثبت نام کردین.

نگران نباشید دوست عزیز. وقت برای ثبت نام هست. فکر میکنم بهتر باشه به فروم مربوط به محل مصاحبه اتون و همچنین مراحل ثبت نام پست

به تاپیک مربوطه مراجعه کردم ولی فقط در مورد ابوظبی نوشته چیزی در مورد آنکارا پیدا نکردم . تاپیک مربوط به این موضوع در آنکارا کجاست ؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-04-05 ساعت 17:58)hamed98 نوشته:  
(2017-04-05 ساعت 17:53)mostafa2017 نوشته:  
(2017-04-05 ساعت 12:26)hamed98 نوشته:  نه من ثبت نام نکردم. تا کی وقت دارم. چطور باید ثبت نام کنم. برای همه اعضای کیس باید جداگانه ثبت نام کنم ؟

به تاپیک مربوطه مراجعه کردم ولی فقط در مورد ابوظبی نوشته چیزی در مورد آنکارا پیدا نکردم . تاپیک مربوط به این موضوع در آنکارا کجاست ؟

پیکاپ پاسپورت
سفر به ترکیه و باقی امور مربوط به سفارت
پاسخ
تشکر کنندگان: hamed98
با سلام خدمت دوستان من در سایت ais.usvisa-info.com ثبت نام کردم و زمانی که لاگین شدم اولین صفحه که اومد از من نوع خدمات ویزا رو میپرسه که بین گزینه دوم و آخر شک دارم. به نظرم هر دو یکی هست ( از نظر معنا ) لطفا راهنمایی کنید. تصاویر صفحه فارسی و انگلیسی این قسمت رو در پیوست گذاشتم.
متشکرم

-->
-->
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-04-12 ساعت 21:40)hamed98 نوشته:  با سلام خدمت دوستان من در سایت ais.usvisa-info.com ثبت نام کردم و زمانی که لاگین شدم اولین صفحه که اومد از من نوع خدمات ویزا رو میپرسه که بین گزینه دوم و آخر شک دارم. به نظرم هر دو یکی هست ( از نظر معنا ) لطفا راهنمایی کنید. تصاویر صفحه فارسی و انگلیسی این قسمت رو در پیوست گذاشتم.
متشکرم
سلام
ثبت با گزینه دومیش و بعد از دریافت نامه دوم
موفف باشید
حدود کیس ۴۰۰۰
ویزا یکضرب ۲۲ مارچ
سفرنامه
پاسخ
تشکر کنندگان: soruosh ، hamed98
(2017-04-12 ساعت 22:15)behrad78 نوشته:  
(2017-04-12 ساعت 21:40)hamed98 نوشته:  با سلام خدمت دوستان من در سایت ais.usvisa-info.com ثبت نام کردم و زمانی که لاگین شدم اولین صفحه که اومد از من نوع خدمات ویزا رو میپرسه که بین گزینه دوم و آخر شک دارم. به نظرم هر دو یکی هست ( از نظر معنا ) لطفا راهنمایی کنید. تصاویر صفحه فارسی و انگلیسی این قسمت رو در پیوست گذاشتم.
متشکرم
سلام
موفف باشید

با گزینه چهارم چه فرقی می کنه ؟
برای سفارت آنکارا کدام مرکز پستی رو باید انتخاب کنم ؟ کدام بهتره ؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-04-13 ساعت 14:15)hamed98 نوشته:  
(2017-04-12 ساعت 22:15)behrad78 نوشته:  
متشکرم
سلام
موفف باشید

با گزینه چهارم چه فرقی می کنه ؟
برای سفارت آنکارا کدام مرکز پستی رو باید انتخاب کنم ؟ کدام بهتره ؟
هیچ فرقی نداره
اونم هیچ فرقی نداره، جاشون رو توی نقشه پیدا کن اونی که به هتلت نزدیک تره قاعدتا بهتره
حدود کیس ۴۰۰۰
ویزا یکضرب ۲۲ مارچ
سفرنامه
پاسخ
تشکر کنندگان: hamed98

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان