آپارتمانی مبله در غرب لس آنجلس برای کوتاه مدت جهت اجاره موجود است. برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره تلفن های ۰۹۱۲۱۲۵۳۵۵۷ یا ۰۰۱۳۱۰۴۳۰۰۰۶۰ تماس بگیرید.

سفرنامه و تجربه مصاحبه در ایروان
.
در این تاپیک می توانید تجربه و نکات مهمی که در سفر و مصاحبه ایروان کسب کردید، در اختیار سایر دوستان قرار دهید.

انجام هرگونه پرسش و پاسخ و در مجموع هر پستی به جز موضوع سفرنامه در این تاپیک ممنوع است و حذف خواهد شد
.
پاسخ یافتن نقل قول‌ها
تشکر کنندگان: a_cute65 ، m0na ، MOZHDEHHHHHH ، elahe mousavi
باسلام و آرزوی موفقیت برای همه دوستان من امروز برای انجام آزمایشات مدیکال رفتم از ساعت ۱۱ که قرار داشتیم تا ۱ طول کشید اول رفتیم پیش دکتر کریستین که منشیشون که واقعا خانم خوبی بودند چندتا سوال پرسید که چه جراحی هایی داشتید و تاحالا تو بیمارستان بستری بودی با نه و تتو دارید یا نه و چه بیماری هایی دارید چه حساسیتی و ‎...‎ بعد رفتیم پیش دکتر همه اون چیزایی که ازمون پرسیده بود به دکتر گفت قد و وزن و فشار خون گرفتند و چند تا معاینه جزیی بعد رفتیم طبقه پایین برای گرفتن عکس از شش و آزمایش خون بعد یه نشانی دادند که از بیمارستان دور بود و گفت تاکسی ۲۰۰۰ درام میگیره میبرتون ولی ما چون از نرم افزار یاندکس تاکسی میگرفتیم ۱۱۰۰ درام شد البته اونجا با یه آقای دیگه آشنا شدیم که چون ایشونم باید میرفت اونجا برای آزمایش با هم رفتیم و هزینه تاکسی هم برامون نصف شد. اونجا آزمایش بیماریهای مقاربتی رو میگیرن که هزینش ۱۰.۰۰۰ درامه و دلیل افزایش هزینه های مدیکال هم برای اضافه شدن همین آزمایشه جوابم گفتند میدند به دکتر و نیازی نیست ما بگیریم قرار شد دوشنبه بریم از دکتر جواب بگیریم.
در مورد یاندکس که مثل نرم افزار اسنپ تو ایران میمونه و اگه اینترنت داشته باشی خیلی به صرفست .
در مورد اقامت ما از طریق یکی ازآشناها با آقایی به نام واناند آشنا شدیم از ایران باهاش هماهنگ کردیم چند تا خونه برامون عکسشو فرستاد و یکیشو اوکی کردیم یک خوابه نزدیک میدون جمهوری شبی ۴۰ دلار که خیلی راضی هستیم همه چی توی خونه هست اتو سشوار جاروبرقی و ‎....‎ و همه ظروف برای آشپزی و حتی ماشین لباسشویی در ضمن چای و قهوه و شکر و قند و ....هم بود از فرودگاه هم برامون یه تاکسی فرستاد چون تاکسی های فرودگاه خیلی گرون میگیرن تازه یه مودوم وایفای همراه هم بهمون داد که همیشه آنلاین باشیم دو تا هم سیم کارت بهمون داد بابت بقیه چیزا پولی نگرفت فقط پول خونه و تاکسی رو حساب کردیم اگه خواستید شمارش ۰۰۳۷۴۹۹۹۸۰۲۰۲ هست از طریق وایبر میتونید باهاش ارتباط برقرار کنید. بازم اگه نکته ای بود تو سفرنامه بعدیم که مصاحبه رو میگم اضافه میکنم.
کیس نامبر:2017as1xxx
تاریخ رویت قبولی:3 ‎may‎
تعداد اعضای کیس: 2 نفر (برنده اصلی 1 آقا و همراه 1 خودم)
تاریخ شروع فرم: ‎4 may‎
تاریخ ارسال فرم: ‎8 may‎
محل مصاحبه: انكارا بود كه تغيير دادم به ارمنستان-ایروان اوکی شد
کارنتی اکتبر
وقت مصاحبه ‎: 2016-oct-11‎
نتیجه مصاحبه ‎:AP‎
سفرنامه
پاسخ یافتن نقل قول‌ها
سلام مجدد ببخشید یکم دیر شد در ادامه سفرنامه ارمنستان باید بگم ما روز سفارت صبح یکم فرم ۲۶۰ رو مرور کردیم و تاریخ ها رو به میلادی حفظ کردیم و رفتیم سفارت . سفارت خیلی دور نیست ولی با تاکسی معمولی ۱۰۰۰ درام با یاندکس ۶۰۰ درام و با اتوبوس خط ۶۷ با ۱۰۰ درام میتونید برید اونجا خیلی زود نرید ما تقریبا یک ربع زودتر رسیدیم ولی گفتند مثل بقیه توی ایستگاه اتوبوس منتظر بمونیم تا خبر بدن وقت ما ساعت ۱.۵ بود و همون موقع ها گفتند به صف بریم جلو پاسپورت هارو میدید و با لیست خودشون چک میکردن و راه میدادن بازم میگم اصلا فکرشم نکنید که بخواید از سفارت و یا حتی حول و حوش اون عکس بندازید که توی دردسر میافتید و در نهایت ممکنه مهر قرمز بخوره تو پاستون خلاصه اینکه رفتیم تو و نوبت گرفتیم همونجوری که بقیه دوستان گفته بودن اول تحویل مدارک بعد پرداخت ۳۳۰ دلار بابت هر نفر بعدم رفتیم تو اتاقی که همون آقای چشم آبی بود همه اونجا کاملا به فارسی مسلط بودن حتی افیسر و خیلی جالب بود که از ما اصلا سوال نپرسید فقط در مورد سربازی پرسید که کجا بودی و چیکار میکردی و اینکه چند ساله ازدواج کردین همین!!! بعدم گفت پروندتون خوبه ولی باید مراحل اداری رو طی کنه ۳ تا ۶ ماه دیگه ویزاتون میاد که با توجه به اینکه تا آخر سپتامبر وقت هست شما حتما تا ماه اپریل ویزاتونو دریافت خواهید کردیه کاغذ آبی بهمون داد که توش به زبان فارسی راهنمایی کرده بود که چیکار کنیو و گفت از سه ماه دیگه توی سایت مذکور شمارمونو که دیدیم پاسپورت و بفرستیم برای زدن ویزا همین! ما اومدیم بیرون همش نیم ساعت طول کشید اصلا استرس نداشته باشید من اونجا شنیدم توی زمانیکه تو سالن نشستید تا نوبتتون اعلام بشه با دوربین مورد بررسی روانشناسی قرار میگیرید پس خیلی عادی باشید نه سعی کنبد خیلی آروم و ساکت باشید که مرموز به نظر بیاید و نه اینکه تیک عصبی و استرس نشون بدید اصلا کار سختی نیست خیلی هم جالبه.با ارزوی موفقیت برای همه دوستان
کارنتی اکتبر
سفرنامه
پاسخ یافتن نقل قول‌ها
این هزینه هایی بوده که برای دونفرمون شده:
هزینه رفت و برگشت با پرواز ماهان ‎20.000.000‎ ریال
هزینه اقامت در آپارتمان 6 شب به همراه ترانسفر فرودگاه رفت و برگشت ‎250‎ دلار
هزینه مدیکال نفری ‎60.000‎ درام جمعا ‎120.000‎ درام
هزینه مصاحبه نفری ‎330‎ دلار جمعا ‎660‎ دلار
هزینه ایاب ذهاب داخل شهر بسیار ناچیز بود چون هر سفری میانگین ‎300‎ درام میشد نهایت دورترین مسیر که آزمایشگاه بود ‎1100‎ درام (با نرم افزار یاندکس)
هزینه خورد و خوراک هم از تهران ارزانتر بود که بستگی به خودتون داره چه جور رستوران هایی برید
کارنتی اکتبر
سفرنامه
پاسخ یافتن نقل قول‌ها
خب وقتشه من هم سفرنامه ام رو بنویسم که تو هفته اخیر به علت شوک وارده مصاحبه و انتخابات واقعا حسشو نداشتم، اما امیدوارم به کارتون بیاد و موفق باشید.

تهیه بلیت، رزرو هتل و رفت و آمد

برای تهیه بلیت می تویند از این سایتها لحظه آخری استفاده کنید که البته برای ایروان چندان ارزونتر از آژانس یا سایت شرکتهای هواپیمایی نیستن، چون مثل استانبول و دوبی مشتری زیادی نداره ایروان. پس من از سایت ماهان بلیت خریدم که رفت و برگشت شد ۸۶۰ تومن. آسمان و یه خط هواپیمایی از ارمنستان هم با همین حدود قیمت پرواز دارن به ایروان.
برای هتل میتونید از الی گشت استفاده کنید یا از سایتهای خارجی مثل ‎booking.com ,‎ البته من از ‎hyurservice.com‎ استفاده کردم که پیش پرداخت نمیخواست و هزینه هتل رو فرداری ورودم رفتم دفترشون تو خیابون نعلبندیان حضوری پرداخت کردم. برای هفت شب اقامت تو یه هتل سه ستاره تمیر حدود ۸۵۰ تومن دادم.
به غیر اینها شما یه رفت و برگشت تا فرودگاه امام و فرودگاه ایروان دارید. برای داخل ایران از اپلیکیشن اسنپ استفاده کردم که هر بار حدود ۳۵-۴۰تا فرودگاه و بالعکس کرایه ام شد. تاکسی های خود فرودگاه حدود ۶۰-۷۰ میگیرن.
تو ارمنستان در لحظه ورود بعد از گیت کنترل ورود به کشور سیمکارت خریدم ۲۵۰۰ درام، واستادم سیکارت فعال شه و با نرم افزار یاندکس تاکسی گرتم که تا هتل که تو مرکز شهر بود شد ۱۲۰۰ درام.

یاندکس
یاندکس نرم افزار موبایل مثل اسنپه تو ارمنستان که میتونید توش محل حضورتون و مقصد رو بزنید و یه تاکسی میاد دنبالتون. تاکسی هاش حدود نصف قیمت تاکسی عادی میگیرن. اگه شیطنت نکنن! مثلا من روز مدیکال با یاندکس رفتم و تو نقشه دیدم آقاهه زرنگ بازی در میاره و از راه دورتر میره. از مرکز شهر تا بیمارستان موراتسان برد ۱۰۰۰ درام. درحالی که دفعه دوم برای گرفتن نتیجه آزمایشهام ۶۰۰ درام دادم. چون سرراست رفته بود. یا وقتی میخواستم برم سفارت برای مصاحبه که وسز زاهه اسکناس ۵۰۰۰ درامی دادم و تنها ۱۰۰۰ درام برگردوند! (دزدی تو روز روشن که چیزی هم نمیتونستم بگم. چون هم عجله داشتم هم تنها بودم!) به هر حال باید خواستون باشه ولی کلا نسبت به تاکسی تو شهر ارزونتره. چون ملت از فرودگاه تا مرکز شهر رو با تاکسی فرودگاه ۶۰۰۰ درام هم اومده بودن!

ایروان

کلا از تهران سردرتره. شهرخوشگله. موزه و اپرا وبناهای دیدنی زیادی داره و خوراکی توش راحت پیدا میشه. اگه حلال میخواید هم میتونید پیدا کنید. معمولا خیابونها ازر ۱۰-۱۱ صبح شلوغ میشن و آدمها تا ۹-۱۰ شل تو خیابونن. بعدش دیگه مغازه ها تک و توک بازن و آدمهای تو خیابون هم جماعتی ان که کلاب و بار و.. برمیگردن.. شهرش رو میتونید کامل تو ۳-۴ روز بگردید ولی وقتی برایس مصاحبه میرید ۱ هفته باید اونجا بمونید پس بهتره برای سرگرمی تون دقیق برنامه ریزی کنید چون حوصله تون سرمیره و مجبور میشید تو هتل بخوابید! قیمتها مثل تهرانه.. یعنی غذای لوکسش مثل غذای لوکس تهرانه، غذای دم دستی و دکه ای هم هم قیمته تهرانه.. زیاد  تفاوت آنچنانی نداره. سینماو  تئاتر و اپرا وگالری و.. هم مثل تهران و حتی ارزونترن. نوشیدنی جات هم اگه سوپر بگیری ببری خودت بخوری ارزون ولی از آب معدنی گرفته تا دیگر نوشیدنی جات اگه تو رستوران یا کافه و.. باشه خب چند برابره! مثلا شما یه لیوان قهوه سر چهارراه میگیر ۱۰۰ درام در حالی که تو کافه ۸۰۰ درامه و یه کیک هم میگیری ۱۰۰۰ درام.. با این حال باز از کافه های تهران ارزونتره!

نکته مهم دیگه اینه که در یه کشور خارجی مثل ترکیه یا مالزی یا ارمنستان( جاهایی که من سفر داشتم) در آشنا شدن با آدما دقت کنید. معمولا کسی برای خوش و بش به شما نزدیک نمیشه. هربار تو همین سفر آخر کسی نزدیک شده و سر صحبت رو باز کرده یا گدا بوده، یا از این هموطنامون یا ارمنی ها که میخواستن مختو بخورن و ببرنت بار یا خونه ارزون معرفی کنن و .. یا فواحش.. پس الکی به آدمهای تو خیابون که نزدیکتون میشن رو ندید. شهر امنه ولی از این چیزا هم داره که میخوان پولاتو با لبخند ازت بگیرن!

مدیکال

من وقت مدیکال رو از یه ماه قبل با ایمیل گرفته بودم اما روز دوم که رسیدم زنگ زدم منشی دکتر کریستین و گفتم بیکارم میشه امروز بیام؟ گفت بیا. در نتیجه یه روز زودتر رفتم. تو بیمارستان منشی دکتر براتون توضیح میده چه چیزهایی برای دکتر مهمه و سوابق رو میپرسه. میرید تو اتاق بهیار معاینه کلی فشار و ضربان و.. میکنه و خود دکتر میاد شروع به سوال در مورد داروهایی که میخورید، عملهای جراحی و.. و لباس رو بالا میزنید و با گوشی تنفس و.. تون رو چک می کنه.. نمی دونم چرا در مورد سل انقدر حساسن و ۱۰ بار سوال میپرسن انقدر که کلافه شده بودم میخواستم بگم ما تو ایران سل در حد چهار تا ده و روستا تو مناطق محروم ایران داریم و اپیدمی نیست و انقدر تکرار نکن سوالتو در مورد سل در اقوام و دوستان و.. ‎Smile)‎  سوابق واکسیناسیون رو میبینه و واسه من دستی تو فرم پاستور نوشته شده بود و چیزی نگفت. من تیتر آبله هم داده بودم و چیزی نگفت و چون ترجمه کرده بودم ترجمه رو هم نشون دادم که براش مهم نبود و نگاه خاصی بهش نکرد و خلاصه بعد این معاینه که ۴۰۰۰۰ درام به خود دکتر میدید میرید طبقه پایین و اتاق رادیولوژی عکس قفسه سینه میگیرن و ۱۰۰۰۰ درام میدید، ساختمون پشتی بیمارستن هم آزمایشگاهه که یه آزمایش خون میگیرن که کلا ۱ سی سی هم نگرفت و به نظرم بیشتر برای آزمایش اعتیاد و بیماری مقاربتی و احتمالا یه بانک اطلاعات خونیه، چون میزان خونی که برداشت خیلی کم بود و به درد تست دیگه ای نمیخورد و اینجا پولی نگرفتن. بعد میفرستنتون یه کلینیک دیگه در محلی دورتر از شهر برای تست بیماری های جنسی (این رو شنیدم تو جاهای دیگه با همون آزمایش ادرار میگیرن ولی اینجا تست مخصوص خودشو داره). تو این کلینیک که شیک و پیکه و معلومه خصوصیه ۱۰۰۰۰ درام  میدید، متصدی آزمایش با یه نوار کاغذی مخصوص از شما نمونه ترشح برمیداره (ترسناک و دردناک نیست و اگه خجالت هم میکشید چاره ای نیست، به هر حال بهیاره و این آدمو احتمالا دیگه هرگز تو زندگیتون نمیبینید! مگه مجددا بیاید مدیکال که خب میشه دوبار و مشکلی نیست! اون هم نگاهتون نمیکنه، کارشو میکنه. برای من مرد بود و احتمالا برای مراجعان خانم باید خانم باشه). بعد هم تشریف میبرید پی کارتون تا روزی که گفتن بیاید از بیمارستان موراتسان و منشی دکتر سی دی و کاغذ واکسیناسیون رو بگیرید و مدارک پزشکی رو هم به من گفتن که خودشون میفرستن سفارت و لازم نیست من چیزی ببرم.

سفارت و مصاحبه
روز سفارت وقت من ۱۳:۳۰ بود. روز انتخابات  بود ولی اثری ازش اون محدوده نبود. یه ۱۰-۲۰ نفر ایرانی و ارمنی و دقیقتر بگم دو تا خانواده ۴ نفری ایرانی و دوسه تا ایرانی تک دیگه اونجا بودیم و بقیه ارمنی بودن. راس ساعت به صف کردن و دونه دونه پاسپورتها رو با لیست خودشون چک کردن فرستادن بازرسی که من افتادم جزو نفرات وسط.
اینجا گوشی و ساعت و کلا چیزهایی که مکانیکی الکترونیکی هستن رو گرفتن اما گیری به کیف نمیدادن و من که طبق توصیه دوستان که میگردن و نمیذارن هیچی ببری و کفش در میارن و.. با یه پوشه با بدبختی مدارکم رو برده بودم حسابی ضایع شدم چون مردم هم کیف و کوله داشتن و حتی یه آقایی یه سامسونت بزرگ مثل این فیلمی های دهه ۶۰ دستش بود و راحت باهاش اومد تو. انقدر دردسر نداشت! میاید تو دم در یه شماره بهتون میدن و شماره باجه های مخصوص ارمنی ها متفاوته و کلا یه اتاق هست برای ایرانی ها که آفیسر تو اونجا پشت یه باجه نشسته. بعد تو سالن مینشینید تا باجه ۸ خانمی که به فارسی صبحت میکنه صدا میکنه و مدارکتون رو اصل و ترجمه ازتون میگیره. ( کارت ملی و ترجمه اش، ریزنمرات و ترجمه نخواست) تمکن من در حدود ۵۵ تومن بود که دوهفته قبل از بانک پاسارگاد گرفتم و اصلا موقع مصاحبه صحبتی ازش نشد.. خلاصه بعد این خانم میرید باجه ۳ که پول میدید به خانم صندوقدار و برمیگردید تا دوباره شماره تون خونده بشه
در مورد سر و وضع و تیپ. اصولا غیر از نگهبان دم در و سکیوریتی های سالن کسی به شما نگاه نمیکنه که کت وشلوار میپوشید یا کروات میزنید یا نه.. افیسر در ۹۰ درصد مواقع سرش تو کامپیوتر یا مدارک من بود. پس شلوار یا کتونی من رو هرگز ندیده و بعید میدونم تو AP من تاثیر داشته باشه (زود رسیدم ته داستان!)
آفیسر یه جوون زیر سی سال شیک و پیک بود که خوش آمد گفت  به فارسی و گفت میخواید مصاحبه فارسی باشه یا انگلیسی که گفتم انگلیسی میتونم اما اگر مشکل در توضیح داشتم اجازه بدید فارسی شرح بدم. گفت اوکی و قسم رو فارسی بخور و بقیه اش رو جلو میریم.
بعد قسم در مورد سوابق کاریم و اینکه یکی  یکی در هر کدوم از شرکتهایی که بودم چی کار میکردم پرسید.. کلید نکرد و گیر نداد، دقیقا اینطوری بود که شرکت ایکس خب این چی کار میکرد و شما چی؟ من توضیح دادم و دیگه اسم بعدی ها رو گفت و من خودم توضیح دادم و گفت به نظر میرسه همه جاهایی که بودی مربوط به نرم افزارن گفتم بله.. گفت معمولا با چی کار میکنید که تا اومدم توضیح بدم ویندوز و .. و.. گفت اوکی و کافیه و بعد در مورد معافیتم پرسید که گفتم پزشکی و چه نوع پزشکی گفتم چشم پرسید شماره چند بود که گفتم و شروع کرد به تایپ کردن و برگشت گفت باید مراحل اداری طی بشه، برگه آبی رو درآورد و گفت ۳-۶ ماه دیگه ادرس رو چک کن. یه تیکه ای انداختم که : و بیشتر؟ ‎Smile)‎ گفت، نرمالی ۳-۶ ماه ولی بعضا تا آپریل و جون هم طول میکشه. بعد هم خداحافظی و هو ا گود دی سر و اومدم بیرون.
اون روز قبلی های من که ای پی خوردن. همه سربازی رو رفته بودن. من خودم نه سربازی داشتم و نه کار دولتی ولی خب تعدد محل کار داشتم و ۵ جا کار عوض کردم تو ۷-۸ سال اخیر و سنم هم بالای ۳۰ ساله و مجردم.. خودم یه درصدی احتمال میدادم ای پی بخورم و شوکه نشدم.

موفق باشید.
کیس: ‎2017AS15XX‎
تاریخ مشاهده نتیجه: ۶ می ‎Big Grin
تاریخ ارسال فرم: ۲۶ می
کارنت: ۹ آگوست
نامه دوم: ۲۲ سپتامبر
زمان و مکان مصاحبه: هفته دوم نوامبر، ایروان
سفرنامه
پاسخ یافتن نقل قول‌ها
برعکس دوستان من با اتوبوس و زمینی مصاحبه رفتم.
20ساعت حدودا راه در پیش دارید که حدود 3ساعت اون در مرز معطلی هست.
بلیط در همه روز ها از دیدار سیر گیتی در ترمنال آزادی قابل دریافته و حتی با 7تا مصافر هم حرکت میکنه.
کرایه هم از ‎150‎ تا 200متغییره باتوجه به زمان رزرو.
در ایران یکبار در قزوین و یکبار بعد از تبریز یعنی نزدیک مرند برای ناهار و شام توقف دارن.
و در ارمنستان در رستوران میشا که حدود 3ساعت بعد از مرز هست توقف دارن . واین مکان ها برای تمام اتوبوس ها ثابته.قیمت و کیفیت غذا ها هم خوبه.
از آزادی تا مرز به صورت اتوبان و کفی هست و در ارمنستان بیشتر مسیر مثل جاده چالوسه اما خیلی خوب و با صفاست.
اتوبوس ها هم کیفیت خوبی دارن و راحتن.
ایروان یک آپارتمان لوکس در تومانیان و بقل فروشگاه ساس گرفتم از طریق bookingشبی 33دلار که اونجا با توجه به فصل و نبود مسافر با چونه به شبی 30 دلار رسوندم.
از منزل تا بیمارستان موراتسان 600درام از طریق یاندکس تاکسی گرفتم.مختصات بیمارستان موراتسان طول 40.14888و عرض جغرافیایی ‎44.51572‎ هستش
دکتر کریستین طبقه 2 انتهای راهرو دست راست اتاق ‎222‎ هست که منشی شون خانوم جنیس فارسی صحبت میکنه 35000درام دکتر گرفت و بعد فرستاد پایین برای رادیولوژی و تست خون و یه برگه برای آزمایش سوزاک در درمانگاه نرمد (normed)که بیرون شهره میده و دوتا نقشه که اولی محل رادیولوژی و تست خون رو در همون بیمارستان مشخص میکنه و دومی آدرس نرمد رو و که باید به تاکسی ها نشون بدین تا شمارو اونجا ببرن و تاکسی2000درام میبره ویاندکس 1300درام که برای یاندکس باید آدرس مقصد رو ‎nersisian street‎ 14/1بدین.
برای خون و راذیولوژی یه 13000و2000درام در موراتسان پرداخت میکنید و در نرمد 10000درام.
و فردای روز کاری ساعت 12.30میاین و خانوم جنیس از روی لیست اسم هارو میخونه و برگه ها و cd رادیو لوژی رو  تحویل میده اما نباید اونارو به سفارت ببرین بلکهه برای بردن به خاک آمریکاست. و تمام موارد مورد نیاز سفارت به صورت اتئماسیون ارسال میشه براشون . حتی آزمایش خون و رادیولوژی و سوزاک رو هم که داده بودین فقط یه رسید پرداخت بهتون میدن و جواب هارو با اتوماسیون میفرستن برای دکتر.
فرداش صبح 8.30نوبت سفارت بود که من زودتر رفتم و راه ندادن تا 8.20که از روی لیست پاسپورت رو چک کردن و اجازه ورود دادن.اما این رو بگم که تمامی مراحل ا احترام کامل انجام میشه کا ملا برخورد خوبی دارن حتی اگه متوجه نشین چی میگن دوباره براتون توضیح میدن . بعد بهتون شماره میدن که 2برگه و میشینید. وقتی شمارتون از مونیتور پخش شد بهتون میگه کدوم اطاق باید برید.ار اول اطاق 8 روشن میشه که یه خانوم که فک میکنم ایرانی باشه مدارک رو ازتون میگیره.
2تا کپی پاسپورت
شناسنامه +کپی و ترجمه
+کارت ملی نمیخواین؟-نه +مطمین؟- نه نمیخواد
2تا عکس ‎5*5‎ زمینه سفید گوش معلوم.
مدارک تحصیلی +کپی و ترجمه
پایان خدمت +کپی و ترجمه
-کجا بودی خدمت؟- ‎-----‎
-متاهل؟----
-فرزند؟----
-اوکی لطفا  330 دلار باجه 3 پرداخت کنین.ورسید بیارید+مرسی
باجه 3 پرداخت میکنید اگه خرد هم نداشتید باقی شومیدن.
فک کنم بشه به درام هم داد چون تو رسید مبلغ معادل پرداختی رو به درام هم میزنه.
رسید رو باجه 8 تحویل میدین و منتظر میمونین.
تا شمارو برای اطاق 11 بخوان و اون برگه دوم شماره رو اونجا نشون بدین.
افسر مربوطه جوون و خوش اخلاق و خیلی مودب و بانشاطه.
از محل کار می پرسه و محل خدمت  و مدارک تحصیلی. و بعد هم برگه آبی و روز خوش.تمام.
اون روز به یک خانم تنها لاتاری ویزا یک ضرت دادن.
یک خانم تنها شاغل AP شدن(AP= ‎Administrative‎ processing=برگه آبی =طی شدن مراحل اداری)
2 کیس دونفره زن و شوهر یکی لاتاری سن حدود 28 خانوم یک ضرب آقا AP  و دیگری کیس خانواده سیتی زن آقا Ap  و خانوم یک ضرب دادن
ویک کیس دیگه هم که لاتاری بود Ap خورد.
مکان های دیدنی هم
1.کاساکاد یا هزار پله -------------------------------------------------طول 40.19290و عرض ‎44.51574‎
2.خیابان نورترن------------------------------------------------------طول ‎40.18191‎ و عرض ‎44.51478‎
3.میدان ریپالیک یا جمهوری یا راپاراک-------------------------------طول 40.17768و عرض ‎44.51261‎
4.ساختمان اپرا-------------------------------------------------------40.18602 و ‎44.51508‎
5.کلیسا سن گریگور--------------------------------------------------طول ‎40.17203‎ و عرض44.51682
6.خیابان فردوسی(مرکز خرید)----------------------------------------40.17496 و عرض ‎44.51424‎
7.فروشگاه یروان ستی ‎------------------------------------------------40.17448‎ و ‎44.51360‎
8.فروشگاه ساس (دارای بهترین قیمت صرافی)-------------------------40.18592 و ‎44.51222‎
9.فست فود تاشیر(پیتزا عالی)------------------------------------------40.18079 و ‎44.51435‎
10.نمایشگاه نقاشی در روز های شنبه در میدان پشت اپرا---------------40.18730 و ‎44.51422‎
11.یازار سنتی ورنیساج در یکشنبه و دیدن رقص موزیکال سرخ پوست—40.17714 و44.51652
12.موزه میدان جمهوری ‎---------------------------------------------40.17828‎ و ‎44.51351‎
13.مانومنت( نرفتم)
‎14.‎ بازار بنگلادش(کفش چرم مرغوب و ارزان) با تاکسی ‎1100‎ درام---40.17541 و ‎44.45275‎
15. ایستگاه اتوبوس(ترمینال .ساعت 10 برای ایران همه روزه)------40.17227 و ‎44.49085‎
کیس نامبر: ‎2017AS2xxx‎
تاریخ رویت قبولی:  May 5
تعداد اعضای کیس: 1 نفر
محل مصاحبه: ایروان
کارنت شدن کیس: ‎Sep 22‎
دریافت نامه دوم: ‎Oct 22‎
وقت مصاحبه: ‎ 2016-Novایروان
نتیجه مصاحبه ‎Administrative ‎processing‎
آپدیت ها ‎: --------‎
پاسخ یافتن نقل قول‌ها
خب خب بریم که یه سفرنامه تصویری داشته باشیم
من سعی میکنم دوستانه بنویسم که از خوندن خسته نشید

ایران

ما بلیتمون رو از هواپیمایی آسمان گرفتیم و کلی خوشحال بودیم که ارزونترین بلیتو گرفتیم (برای هر نفر حدود ‎850 )‎ اما بعدا کلی پشیمون شدیم (آخر سفرنامه میگم چرا).
پروازما ساعت 4 و خورده ای بود و ما ساعت 1 راه افتادیم و ساعت 2 اونجا بودیم . از اونجایی که ما خیلی سفر خارجی با هواپیما میریم و فرودگاهو عین کف دستمون میشناسیم پارک کردن ماشین 45 دقیقه طول کشید (مدیونید اگه فکر کنید اولین سفر خارجی مون بوده ‎Big Grin )‎ بعد هم به همراه خانواده در سالن اول ‎(1)‎ و بدون تحویل دادن بار شروع کردیم ناهار خوردن که احساس کردم یکمی دیر شده ( البته یکم ها ساعت ‎3:20)‎ و به عنوان فرزند ارشد رفتم تحقیق که دیدم بعله باید بارهامون به آخرین باجه ‎(2)‎ تحویل بدیم . خلاصه بارهارو که تحویل دادیم یارو باجه رو بست و گفت شما آخرین نفر بودید ‎Big Grin‎ .بعد از تحویل بار و رد شدن از گیت کنترل گذرنامه ‎(3)‎ رفتیم دنبال ‎300‎ دلار که قبلا حوالشو از بانک ملت گرفته بودیم . برای رسیدن به بانک ملت ‎(4)‎ باید بعد از رد شدن از گیت مستقیم تا شیشه ی رو به رو برید و از پله برقی پایین برید و یک دور شمسی قمری بزنید تا به بانک ملت برسید. رو به روی بانک ملت شیشه ای وجود داره که شما این صحنه رو خواهید دید[عکس: h58r_۲۰۱۶۱۰۲۰_۱۵۳۲۲۰_-_copy.jpg] بعد از گرفتن ارز دوباره باید از پله برقی ها بیاید بالا (البته ما اینجا چون دیدیم ارمنستان دستشویی درست حسابی نداره برای آخرین بار اینجا رفتیم دستشویی و به شما هم پیشنهاد میکنم برید که اونجا به مشکل بر نخورین مخصوصا بچه ها ) و با توجه به کارت پروازتون برید سمت راست یا چپ و بعد از رد شدن از گیت دوم ‎(5)‎ و چک کردن وسایل و کمربند و .. در  سالن انتظار بشینید و بعد از اعلام بلند گو سوار هواپیما شید. نقشه فرودگاه + نقاط مشخص شده در متن
[عکس: r303_khoruji.jpg]
هوا پیما هم خیلی خوب بود و تقریبا یک ربع زودتر پرواز کرد و ما هم که اخرین نفر بودیم شیش هفت ردیف پشت سرمون کلا خالی بود
[عکس: dmni_۲۰۱۶۱۰۲۰_۱۶۱۳۵۵.jpg]
در ادامه شمارو به دیدن تصاویر دل انگیز دعوت میکنم
[عکس: nluh_۲۰۱۶۱۰۲۰_۱۶۲۷۱۰.jpg]
[عکس: 2khv_۲۰۱۶۱۰۲۰_۱۶۳۷۳۲.jpg]
[عکس: qvdr_۲۰۱۶۱۰۲۰_۱۷۲۳۱۹.jpg]
[عکس: 1g5r_۲۰۱۶۱۰۲۰_۱۷۳۰۵۴.jpg]
[عکس: vo25_۲۰۱۶۱۰۲۰_۱۶۴۸۳۹.jpg]
خارج
بعد از پیاده شدن از هواپیما بخودشون به سمت گیت راهنماییتون میکنن . مسئول اونجا عدد گیت رو میگه و شما باید پاسپورتتون رو به افسر بدید که مهر بزنه . بعد از گرفتن پاس از یک فروشگاه رد میشین ( انقد که دوستان گفتن گرونه ما اصلا به قیمتهاشون نگاه هم نکردیم ‎Big Grin‎ )و وقت چمدون هاتونو گرفتین دقیقا بقل فروشگاه یک دستگاهیه شبیه به ‎atm‎  که اونجا دلار میدین و درام میگیرید ( یک عالمه سکه میریزه اونا رو هم بردارین ) ما ‎100‎ دلار اونجا تبدبل کردیم و بعد دیدیم یه دکه ویواسل اونجا هست رفیم و یک سیم کارت با 2 گیگ اینترنت ‎2500‎ درام خریدیم که بهمون گفت 10 مین دیگه سیم کارتتون فعال میشه ( ولی به نظرم شما اونجا وایسین تا فعال کنه و اینترنتشو تست کنین ببینین کار میکنه یا نه ) ماهم که فکر کردیم اینترنت فعال میشه اومدیم بیرون و با خیل هموطنان و فارسی زبانان مواجه شدیم که به ما پیشنهاد خونه میدادن ولی ما از بوکینگ رزرو کرده بودیم خلاصه رفتیم رو صندلی ها نشستیم و کل خانواده منتظر من بودن که از یاندکس تاکسی بگیرم که دیدم ای بابا اینترنت گوشیه فعال نمیشه ‎Sad‎ و اونجا تقریبا 30 مین معطل شدیم ولی اخ سر دیدیم نمیشه که نمیشه . بعد از اولین شکستمون اومدیم بیرون  ( من تو ایران که بودیم یک درصد احتمال دادم که اوجا به مشکل بخوریمو اینترنت نداشته باشیم ادرس ‎hyur service‎ رو به انگلیسی وارد گوگل ترنسلیتور کردم و از ترجمه ارمنیش اسکرین شات گرفتم) و به تاکسی ها گفتیم که چقد میگیرین تا این ادرس همه میگفتم ‎10000‎ درام ( در صورتی که ما میخواسیم با ‎2100‎ درام و با ون بریم ) وما گفتیم نه و اومدیم که بریم طبقه بالا یکی اومد گفت ‎5000‎ تا گفتیم نه ولی دیگه چون هم شب بود و هم پول زیادی دستمون  بود و نمیتونستیم سوار هر تاکسی ای بشیم با ‎4000‎ تا با یارو توافق کردیم و رفتیم سوار ماشینش بشیم که دیدیم ای بابا این که ماشینش سواریه و ما هم 5 نفر و سه تا چمدون بزرگ. هیچی دیگه از اونجایی که دیگه حوصله برگشت نداشتیم یک چمدون رو رو پامون و 2 تای دیگه رو تو صندوق عقب گزاشتیم ( برای همینه من انقد اصرار میکنم همونجا وایسین تا اینترنتتون رو فعال کنن)  تو راه از جلوی سفارت هم رد شدیمو رسیدیم به دفتر ‎hyur service‎ (برای دیدن داخل دفترشون روی این متن کلیک کنید) اونجا تمام چمدون هارو بردیم تو و خانواده نشستن توی دفتر. بعد از صحبت با دفتر یکی رو فرستادن که مارو با مینی ون برد تا دم در ساختمون که خیلی مرد خوب و باحالی بود و سه چهار تا کلمه فارسی هم بلد بود ( پیشنهاد میکنم شما هم ‎4-5‎ تا کلمه ارمنی یاد بگیریدکه جلوی اینجور افراد چیزی برای ارائه داشته باشید  Big Grin )‎ خلاصه رفتیم تو خونه که واقعا فول امکانات بود و اون بنده خدا هم همه جای خونه رو نشونمون داد و مبلغ ‎495 $‎ برای 7 روز ازمون گرفت و رفت ولی میتونم به جرئت بگم بهترین انتخابی بود که ما میتونستیم داشته باشیم
[عکس: jw1w_photo_2016-12-06_10-05-44.jpg] .‎
ما که فردای رسیدنمون مدیکالمون بود گرفتیم خوابیدیم تا فرداش با انرژی پا شیم.اینترنت سیمکارت هنوز هم فعال نشده بود و وقتی میخواستم ببینم چقد مونده به زبان ارمنی بود از گوشی ‎*111#‎ رو زدم یه کد برام فرستاد بعد اون کد رو تو بخش ‎ask online‎ سایت ویوا سل وارد کردم به پشتیبانی شون وصل شدم و مشکلمو به انگلیسی تایپ کردم اون هم تنظیمات اینترنت رو دو باره برام فرستاد و زبان سیمکارت رو هم انگلیسی کرد و من بالاخره باعث سرافرازی خانواده شدم و یاندکس رو فعال کردم. ‎Big Grin
روز مدیکال
ما مدیکالمون ساعت 11 بود ساعت 6 صبح با پدر رفتیم برای خریدن صبحانه از فروشگاه ‎sas‎ که شبانه روزی بود ( خیابونای ارمنستان از ساعت 9 صبح شلوغ میشه تا ساعت 8 شب ) که با دیدن خیابونها فک کردیم شهر مرده انصافا تو تمام مسیر رفت و برگشتمون شاید ‎2 -3‎ نفر توی خیابون دیدیم . خلاصه از ‎sas‎ خرید کردیم ( به نظرم پولتونو تو ‎sas‎ چنج نکنین خورده ها رو به نفع خودش گرد میکنه ) و یک نکته دیگه اینکه صرافی هاشون پول ایران رو هم چنج میکنن  هر ‎1000‎ تومان ‎= 110‎ درام
خلاصه صبونه رو زدیم به بدن و از یاندکس تاکسی گرفتیم که تا بیمارستان شد ‎600‎ درام.
مدیکال
برای رفتن به مطب دکتر کریستین باید از پله های سمت چپ راهرو برید طبقه بالا و دور بزنید ( خیلی سخته توضیحش رو ساختمون میکشم مسیرو  Big Grin )‎
[عکس: np8z_untitled.png]
بزارید از روی شکل توضیح بدم.
اول مطابق مسیر رفتیم پیش خانم جنیس  . بعد به ما گفتن برید طبقه اول برای قفسه سینه 2. بعد از ازمایش قفسه سینه رفتیم برای ازمایش خون 3.بعد دوباره برگشتیم پیش خانم دکتر 4. و بعد برای ازمایش سل داداشام رفتیم 6. بعد دوباره برگشتیم پیش خانم دکتر یکسری مدارک ازمون خواست به شرح زیر :
عکس 3×4 شش عدد حتما نام و نام خانوادگی به انگلیسی پشت نویسی کنید با شماره کیس نامبر و امضا

آدرس ایران و یك آدرس در آمریکا و ایمیل آدرس حتما تایپ شده همراهتان باشد

کپی پاسپورت و اصل

پرینت نامه دوم

60000هزار درام برای هر نفر بزرگسال و ‎35000‎ درام برای کودکان که فقط به صورت درام دریافت میکردند و ما رفتیم پول چنج کردیم

کارت زرد وکپی

اصل و كپي ترجمه پيشينه ي پزشكي
مدارکو دادیم و بعد یکسری تست ازمون گرفت ( بینایی و..) بعد خانم جنیس ادرس بیمارستان بیماری های مقاربتی رو بهمون داد و ما با یاندکس ‎800‎ درام تا اونجا دادیم
ادرس بیمارستان ‎:https://goo.gl/maps/tr1KNXDWHtj‎ اونجا که یک ازمایشگاه خصوصی بود برگه خانم دکتر و ‎10000‎ درام رو ازمون گرفت و ما رو برد پیش یک اقایی و نمونه برداری کردن ‎Cool‎  و تمام برگشتیم خونه.
انشالله بعدا بقیه رو هم میگم
کیس نامبر  2017AS2XXX
سفارت آنکارا(خودشون تغییر دادن به ایروان)
ارسال فرم ها  دو هفته بعد از نتایج
کارنت  August ‎20, 2016‎
نامه دوم  August, ‎2016‎
مصاحبه  October ‎, 2016‎
برنده اصلی   پدرم
وضعیت پرونده   AP
مدت زمان کلییر شدن هنوز معلوم نیست
سفرنامه ایروان
پاسخ یافتن نقل قول‌ها
تشکر کنندگان: saeidsh ، Paniz888 ، sheghi ، TiredAdmin ، Sam83 ، sabmn

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان