کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مدارک مورد نیاز سفارت | ترجمه مدارک
(2016-11-10 ساعت 23:48)arta7arsam نوشته:  با سلام خواهشمند است راهنمایی فرمایید آیا مدارک و حکمهای استخدامی وحرفه ای هم باید به سفارت در آنکارا پست شود یا احتیاجی نیست ؟

سلام
شما بقیه مدارکی که دارید میفرستید رو کجا دیدید لیستش رو؟ منظورم اینه که از روی کدوم لیست دارین مدارک رو ارسال میکنید؟ خب ایا نوشته بود که اینا هم باید ارسال بشه؟ مسلما نه!
براتون لیست مدارک رو اتچ کردم

(2016-11-09 ساعت 10:07)MOZHDEHHHHHH نوشته:  
(2016-11-08 ساعت 22:30)TiredAdmin نوشته:  
(2016-11-08 ساعت 18:11)elahehmp نوشته:  ممنون از پاسختون
دارالترجمه گفت بعضیا اونم ترجمه میکنن و من گفتم پاسپورتمون که یه ستون انگلیسی خودش داره ولی باز گفت که ترجمه بشه.از دست ما آدما که از ندانستن همدیگه سو استفاده میکنیم.

کارای عجیب غریب نکنید تو رو خدا
پاسپورت ترجمه نمیخواد(واضحه!)
کارت ملی رو اصلا نخواستن
گردش مالی نخواستن(تمکن دادم)
تمکن ۱۰۰ میلیونی نخواستن! (۵۰ میلیون تمکن بردم)
ریزنمرات نخواستن

وسواسی نباشید.. اینجوری خودتون هم اذیت میشید.. من غیر از ترجمه کارت ملی هیچ کار اضافه دیگه ای نکردم( که اونم نیمی میگفتن میخوان نیمی میگفتن نمیخوان وگرنه الکی ترجمه نمی کردم).. با این حساب انقدر که هر روز یکی میومد یه تز جدید میداد در مورد تمکن و گردش مالی و ریزنمرات آخراش دیگه داشتم دیوانه می شدم!
هیچ کدوم رو هم نخواستن
سلام
منم تو سایت سفارت بارها بارها لیست مدارک رو چک کردم. خیلی از چیزایی مثل ریز نمرات و گردش مالی و کارت ملی و ترجمه مدرک تحصیلی همراه و ترجمه ی گواهینامه های دوره های اموزشی رو نگفته. خیلی وقتا ما خودمون هستیم که با تکرار یه چیزی باعث رواجش میشیم. با بردن مدارک اضافه یه سری چیزها باب میشه و فقط کار بقیه سخت ترررررررررررر.

کارت ملی رو چون من گفتم پس ازش دفاع کنم Big Grin حالا اینکه اونجا نخواستن دیگه تقصیر خودشونه که توی مدارک میزنن احتیاجه! اگه شما نبرید و بخوان اونوقت نمیتونید بگید که شما نگفته بودید Big Grin

توی همین فایلی که برای دوستمون اتچ کردم این متن موجوده:

BIRTH CERTIFICATES)
Applicants born in a country other than their country of citizenship must present a birth-certificate from the country in which they were born. Iranian applicant are required to submit a copy of their “Shenasname” and Iraqi applicants are required to submit a copy of their “Hawiat Al Ahwal Al Madniya” with their original English translations. Iranian applicants are required to submit their National ID cards, “Cart e Meli” in addition to their birth certificates. Iraqi applicants are also required to submit their National ID cards, “Shahadat Al Jinsiya Al Iraqiya”.

فایل‌های پیوست
.pdf   DV_chclist_nonturkish.pdf (اندازه 65.68 KB / تعداد دانلود: 134)
شماره کیس: 2017AS000024xx
تعداد افراد: خودم
رویت قبولی: می
تکمیل فرم: 18 می
کارنت: 9 سپتامبر
نامه دوم: 21 سپتامبر
محل مصاحبه: انکارا تغییر به ابوظبی توسط KCC
تاریخ مصاحبه: 30 نوامبر(تعطیل رسمی در امارات) بعد ار ایمیل به سفارت تغییر به 29 نوامبر - سفارت 11 اکتبر تماس گرفت و ایمیل داد و رسما روز مصاحبه رو به 29 نوامبر تغییر داد
سربازی: معافیت پزشکی
نتیجه: دریافت یک ضرب ویزا
God Bless America Big Grin
پاسخ
تشکر کنندگان: milad.abadani
(2016-11-10 ساعت 23:48)arta7arsam نوشته:  با سلام خواهشمند است راهنمایی فرمایید آیا مدارک و حکمهای استخدامی وحرفه ای هم باید به سفارت در آنکارا پست شود یا احتیاجی نیست ؟

دوست عزیز هر سفارتی مدارکی رو نیاز داره تا اثبات اظهارات شما در فرم ds260 باشه
نه بیشتر
با کمی مطالعه در فروم مربوطه ( ترجمه و ارسال مدارک سفارت ) برای امسال و سال قبل تمام ابهامات از بین میرود
لطفا در اولین فرصت امضاء خودتون رو تکمیل کنید تا دوستان بهتر بتونن کمکتون کنن
c/n :   +6000
ds_260 : 20 may
Resubmit : 09  nov
Current : April
Interview : 16 jun
Embassy : ank >>>abudhabi
Status : in transit
نتیجه :  رشته ای بر گردنم افکنده دوست. میکشد هرجا که خاطرخواه اوست. رشته برگردن نه از بی مهری است. رشته عشق است و برگردن نکوست.
«خدایا بهترین ها رو به  همه ببخش ، به من هم ببخش
ای بخشاینده مهربان.
پاسخ
درود دوستان
لطفا لینک صفحه مدارک مورد نیاز در وب سایت سفارت آنکارا را به اشتراک بگزارید
با سپاس
Case number: 32xx
Family number: 1
First letter: May
DS-260 Completion: Jun
Second letter: November
Embassy: Ankara Turkey==> Abu Dhabi     ---    Changed By KCC
Status: Visa holder
Destination: Austin,TX
Total Cost: about 5 milion
Looking for a ROOMMATE

پاسخ
سلام دوستان مدارک مورد نیاز سفارت ابوظبی چیان لطفا راهنمایی کنید؟
Case ‎Number‎  :2500
تعداد افراد منظور در کیس  :   2نفر

مشاهده قبولی   :    2 ‎Of May‎

تاریخ ارسال فرم  : نمیدونم

سفارت   : ابوظبی

تاریخ نامه دعوت به مصاحبه :14 اکتبر
پاسخ
سلام دوستان
قبلا تو ویکی پدیا ترجمه درجه سرباز نیروی انتظامی pliceman نوشته بود . الان اون صفحه ویرایش شده نوشته soldier .
حالا کدوم رو بنویسیم؟ کسی کارت پایان خدمت نیرو انتظامی ترجمه کرده که سرباز بوده باشه ببینیم دارالترجمه ها چی می نویسن؟
پاسخ
سلام دوستان
يك نسخه از ترجمه كفايت ميكنه يا دو نسخه ؟
تعداد افراد خودم  Big Grin
رویت قبولی :3may
ارسال فرمها :30 may
کیس نامبر 2017AS000020xx
محل مصاحبه : انکاراتغيير توسط خود kcc به ابوظبي

نامه دوم : ١٤ اكتبر
تاريخ مصاحبه :٨ دسامبر
نتيجه مصاحبه :جانم AP

بقیه اش هم با خداااااااااااااا  Wink
پاسخ
(2016-11-13 ساعت 22:44)ekhveh نوشته:  سلام دوستان
يك نسخه از ترجمه كفايت ميكنه يا دو نسخه ؟

یک نسخه برای ارسال و ارائه به سفارت کافی هست
ولی از اونجایی که نسخه دوم ارزونتر هست و یک موقع جهت محکم کاری و ارائه در روز مصاحبه .
من خودم به شخصه دو نسخه گرفتم.
3  may  :  ?
c/n :   +6000
ds_260 : 20 may
Resubmit : 09  nov
Current : April
Interview : 16 jun
Embassy : ank >>>abudhabi
Status : in transit
نتیجه :  رشته ای بر گردنم افکنده دوست. میکشد هرجا که خاطرخواه اوست. رشته برگردن نه از بی مهری است. رشته عشق است و برگردن نکوست.
«خدایا بهترین ها رو به  همه ببخش ، به من هم ببخش
ای بخشاینده مهربان.
پاسخ
تشکر کنندگان:
با سلام
دوستان کسی تجربه تعویض شناسنامه و تغییر نام داشته؟
من اسم کوچیکم رو تغییر دادم و شناسنامه جدید گرفته ام. اما قباله ازدواجمون با همان نام قبلیه بنابر این تو شناسنامه همسرم هم نام قبلی من هست بعنوان شوهر. راستش قوانین و مدارک آنکارا رو می خوندم (البته من تو فرم محل مصاحبه رو به ابوظبی تغییر دادم،اما نمی دونم قبول کنن یا نه) اونجا گفته که از دادگاه باید مدرک داشته باشیم برای تغییر نام!!!
یعنی همینکه تو صفحه توضیات شناسنامم نوشته شده کافی نیس؟؟! از دادگاهم باید مدرک داشته باشم؟؟؟
و اینکه آیا این موضوع موجب AP خوردن می تونه بشه؟ با توجه به اینکه سربازی معاف بودم و شغل دولتی هم نداشتم. ‎Big Grin Big Grin‎
ممنون می شم اگه از دوستان کسی تجربه داره راهنماییم کنه

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
کیس: ‎2017AS39XX‎
تعداد برنده: 2 نفر
تاریخ مشاهده نتیجه: 15 اکتبر 2016--برنده مرحله دوم
تاریخ ارسال فرم: 15 اکتبر 2016
کارنت: ؟؟
نامه دوم: ؟؟
زمان و مکان مصاحبه: آنکارا تغییر به ابوظبی
کیس: حدود ۴۰۰۰   Cool
رویت قبولی: ۱۵ اکتبر ۲۰۱۶- برنده مرحله دوم
ارسال فرم: ۱۵ اکتبر ۲۰۱۶
محل مصاحبه: ابوظبی
تاریخ مصاحبه : ۴ می ۲۰۱۷
تعداد افراد کیس: ۲ نفر
شغل آزاد
سربازی معاف
نتیجه: ویزای یک ضرب
سفرنامه

...... مى‏ گويند مگر زمين خدا وسيع نبود تا در آن مهاجرت كنيد *سوره نساء*
پاسخ
(2016-11-11 ساعت 12:54)farid993 نوشته:  

سلام
شما بقیه مدارکی که دارید میفرستید رو کجا دیدید لیستش رو؟ منظورم اینه که از روی کدوم لیست دارین مدارک رو ارسال میکنید؟ خب ایا نوشته بود که اینا هم باید ارسال بشه؟ مسلما نه!
براتون لیست مدارک رو اتچ کردم

(2016-11-09 ساعت 10:07)MOZHDEHHHHHH نوشته:  
(2016-11-08 ساعت 22:30)TiredAdmin نوشته:  کارای عجیب غریب نکنید تو رو خدا
پاسپورت ترجمه نمیخواد(واضحه!)
کارت ملی رو اصلا نخواستن
گردش مالی نخواستن(تمکن دادم)
تمکن ۱۰۰ میلیونی نخواستن! (۵۰ میلیون تمکن بردم)
ریزنمرات نخواستن

وسواسی نباشید.. اینجوری خودتون هم اذیت میشید.. من غیر از ترجمه کارت ملی هیچ کار اضافه دیگه ای نکردم( که اونم نیمی میگفتن میخوان نیمی میگفتن نمیخوان وگرنه الکی ترجمه نمی کردم).. با این حساب انقدر که هر روز یکی میومد یه تز جدید میداد در مورد تمکن و گردش مالی و ریزنمرات آخراش دیگه داشتم دیوانه می شدم!
هیچ کدوم رو هم نخواستن
سلام
منم تو سایت سفارت بارها بارها لیست مدارک رو چک کردم. خیلی از چیزایی مثل ریز نمرات و گردش مالی و کارت ملی و ترجمه مدرک تحصیلی همراه و ترجمه ی گواهینامه های دوره های اموزشی رو نگفته. خیلی وقتا ما خودمون هستیم که با تکرار یه چیزی باعث رواجش میشیم. با بردن مدارک اضافه یه سری چیزها باب میشه و فقط کار بقیه سخت ترررررررررررر.

کارت ملی رو چون من گفتم پس ازش دفاع کنم Big Grin حالا اینکه اونجا نخواستن دیگه تقصیر خودشونه که توی مدارک میزنن احتیاجه! اگه شما نبرید و بخوان اونوقت نمیتونید بگید که شما نگفته بودید Big Grin

توی همین فایلی که برای دوستمون اتچ کردم این متن موجوده:

BIRTH CERTIFICATES)
Applicants born in a country other than their country of citizenship must present a birth-certificate from the country in which they were born. Iranian applicant are required to submit a copy of their “Shenasname” and Iraqi applicants are required to submit a copy of their “Hawiat Al Ahwal Al Madniya” with their original English translations. Iranian applicants are required to submit their National ID cards, “Cart e Meli” in addition to their birth certificates. Iraqi applicants are also required to submit their National ID cards, “Shahadat Al Jinsiya Al Iraqiya”.

سلام من بردم به همراه ترجمه چون خیلیا اشاره کرده بودن که لازمه ولی ازم نگرفتن و اصلا نیازی نبود
کیس نامبر:2017as1xxx
رویت قبولی:3 ‎may‎
اعضای کیس: 2 نفر (برنده اصلی آقا)
شروع فرم: ‎4 may‎
ارسال فرم: ‎8 may‎
مصاحبه: انكارا بود كه تغيير دادم به ارمنستان
کارنتی اکتبر
وقت مصاحبه : 2016-oct-11
نتیجه مصاحبه :AP
سفرنامه
آپدیت :6 فوریه در اثر ارسال ایمیل
آپدیت: 10 مارچ در اثر ارسال ایمیل
آپدیت:16 می
کلییر :16 می
ایشود: 26 می
دریافت ویزا:26 می
پاسخ
دوستان من مدرك اشتغال به تحصيلمو خود دانشگاه تو سر برگ دانشگاه به انگليسي دادن بهم
احتياج هست بدم باز دالترجمه يا همون مورد قبول سفارت هست؟
کیس نامبر 2017AS000020xx

پاسخ
سلام،برای صدور ویزا گذرنامه چه مدتی اعتبار لازم داره؟
شماره کیس: 2017AS2XXX
مصاحبه:1 نوامبر (AP)(ابوظبی)
تعداد:4
آپدیت ها:
10 می نفر دوم (دوخطی)
14 می تمام افراد(نفر دوم OR)
18 می نفر اصلی و نفرات سوم و چهارم (نفر اصلی دو خطی)
23 می همه ی افراد(نفر اصلیOR)
24 می متن کلییر در سایت
18 جون تحویل پاسپورت به سفارت
19 جون ایشود در سایت ceac
22 جون تحویل از سفارت
پاسخ
(2016-11-15 ساعت 17:28)okhtapos نوشته:  سلام،برای صدور ویزا گذرنامه چه مدتی اعتبار لازم داره؟

اگر براي مصاحبه منظورتونه بايد حداقل ٦ ماه ولي اگر براي ويزا امريكا منظورتونه با در نظر گرفتن تمامي احتمالات حداقل يكسالو داشته باشه تا بعدا كه ويزاصادر ميشه دچار مشكل نشين منظورم اينكه تعويض گذرنامه به مراتب راحتتر از اينكه با پاس اعتبار كم درخواست ويزا براتون صادر شه اون وقت مسلما مشكلاتتون بيشتر خواهد شد الان تعويض پاس نهاينا يك هفته وقت ميگيره شايد هم كمتر
کیس نامبر 2017AS000020xx

پاسخ
تشکر کنندگان: copol ، milad.abadani
(2016-11-15 ساعت 17:28)okhtapos نوشته:  سلام،برای صدور ویزا گذرنامه چه مدتی اعتبار لازم داره؟

اگر براي مصاحبه منظورتونه بايد حداقل ٦ ماه ولي اگر براي ويزا امريكا منظورتونه با در نظر گرفتن تمامي احتمالات حداقل يكسالو داشته باشه تا بعدا كه ويزاصادر ميشه دچار مشكل نشين منظورم اينكه تعويض گذرنامه به مراتب راحتتر از اينكه با پاس اعتبار كم درخواست ويزا براتون صادر شه اون وقت مسلما مشكلاتتون بيشتر خواهد شد الان تعويض پاس نهاينا يك هفته وقت ميگيره شايد هم كمتر
کیس نامبر 2017AS000020xx

پاسخ
دوستان من توی پر کردن فرم DS-260، شغل رو زده بودم دانشجوی ارشد که اون موقع داشتم میخوندم و مشغول تحصیل بودم،
آخرین مدرک تحصیلی رو هم زده بودم لیسانس،

الان برای مصاحبه فقط آخرین مدرک تحصیلی کافیه و برای ارشد ( که الان تموم شده) دیگه چیزی نیاز نیست ببرم؟
پاسخ
(2016-11-16 ساعت 13:56)SinaV نوشته:  دوستان من توی پر کردن فرم DS-260،  شغل رو زده بودم دانشجوی ارشد که اون موقع داشتم میخوندم و مشغول تحصیل بودم،  
آخرین مدرک تحصیلی رو هم زده بودم لیسانس،

الان برای مصاحبه فقط آخرین مدرک تحصیلی کافیه و برای ارشد  ( که الان تموم شده) دیگه چیزی نیاز نیست ببرم؟

منم کاردانی داشتم و دانشجو کارشناسی بودم و همین جوری شدم. محض احتیاط ریز نمرات کارشناسیم رو گرفتم که اگه یه وقت گفتم درسم تموم شده و مدرک خواست یه چیزی بهش بدم(گواهی موقتش غیر قابل ترجمه بود) در کل فکر نمیکنم اصلا چیزی بخوان
شماره کیس: 2017AS000024xx
تعداد افراد: خودم
رویت قبولی: می
تکمیل فرم: 18 می
کارنت: 9 سپتامبر
نامه دوم: 21 سپتامبر
محل مصاحبه: انکارا تغییر به ابوظبی توسط KCC
تاریخ مصاحبه: 30 نوامبر(تعطیل رسمی در امارات) بعد ار ایمیل به سفارت تغییر به 29 نوامبر - سفارت 11 اکتبر تماس گرفت و ایمیل داد و رسما روز مصاحبه رو به 29 نوامبر تغییر داد
سربازی: معافیت پزشکی
نتیجه: دریافت یک ضرب ویزا
God Bless America Big Grin
پاسخ
تشکر کنندگان: SinaV ، milad.abadani

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان