کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
تغییر وضعیت ساکنان آمریکا (Adjustment of Status)
.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
برای طبقه بندی و تفکیک پستهای مفید و غیرتکراری از سایر پستها و دسترسی سریع و راحت کاربران به جدیدترین و معتبرترین اطلاعات،
لطفاً به انتهای پستهای خود که دارای شرایط زیر هستند، یکی از هشتگهای \#راهنما# \#تجربه# \#اطلاعات# \#مبهم# و \#بحث# را اضافه کنید.
همچنین می توانید پستها و مطالب سالهای گذشته را که هنوز معتبر است، نقل قول کرده (یا لینک داده) و هشتگهای مرتبط را اضافه کنید.
پستهای هشتگ دار بصورت دوره ای بررسی شده و لینک آن به صفحه اول تاپیک اضافه خواهد شد.

توجه: کلمه هشتگ شده باید بین دو کاراکتر # قرار بگیرد. (بدون فاصله)
نمونه: \#هشتگ# پس از ارسال توسط سیستم به #هشتگ# تبدیل خواهد شد.

\#راهنما#
پستهای حاوی راهنما و مطالب آموزشی (جزئی و کلی) در مواردی که قبلاً ارائه نشده و یا بصورت ناقص ارائه شده

\#تجربه#
بیان مواردی که شخصاً تجربه کرده و یا از نزدیک شاهد بودید.
(از این هشتگ برای شنیده‌ها، شایعات و سایر مواردی که مطمئن نیستید، استفاده نکنید.)

\#اطلاعات#
نمونه مدارک (ترجمه رسمی، تمکن مالی، مدارک پزشکی، نظام وظیفه، تحصیلی و ‎...)‎
تصویر فرمها و صفحات سایت در حالت خاص
متن و فرمت پیامها و ایمیلهای دریافتی (رسمی)
و موارد مشابه
توجه: قبل از ارسال موارد فوق، اطلاعات حساس و شخصی خود را پاک کنید.

\#مبهم#
سوالاتی که بدون پاسخ مانده یا نظرات مختلف و متناقضی در مورد آن ارائه شده
مواردی که تاکنون توضیح مشخصی برای آن ارائه نشده
پاسخ به موارد مبهم (حتماً پست مربوطه را نقل قول کرده و یا لینک پست را در متن پاسخ قرار دهید)

\#بحث#
اصلاح مطالب موحود در لیست صفحه اول و درخواست ایجاد بحث در مورد موضوع مشخص
* پس از بررسی، در صورت نیاز موضوع مورد نظر در بخش "بحث تخصصی" ایجاد خواهد شد تا سایر کاربران هم نظرات خود را در مورد این موضوع اظهار کنند.

.
پاسخ
تشکر کنندگان: babak12 ، Interuniversal ، matin.sh
مطالب و فایلهای مفید:
پاسخ
تشکر کنندگان: atm849 ، Interuniversal
سوالات متداول:
موارد مبهم و بدون پاسخ مشخص:
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام. من هم امسال بالاخره برنده شدم.
یک سوال داشتم اگه کسی جواب رو میدونه یا کیس مشابه منو دیده ممنون میشم.
من الان آمریکا هستم با ویزای دانشجویی. وقتی که فرم ‎DS 260‎ را پر میکنم. میگه اگه نمیخوای از آمریکا خارج بشی پروندت ارجاع داده میشه به ‎USCIS.‎
کسی میدونه با این موضوع آیا کیس من هم از کیس نامبر هایی که تو بولتن ویزا اعلام میشه تبعیت میکنه یا ممکنه زودتر انجام بشه.
پاسخ
تشکر کنندگان: peidaye penhan
(2016-05-09 ساعت 13:34)atm849 نوشته:  سلام. من هم امسال بالاخره برنده شدم.
یک سوال داشتم اگه کسی جواب رو میدونه یا کیس مشابه منو دیده ممنون میشم.
من الان آمریکا هستم با ویزای دانشجویی. وقتی که فرم ‎DS 260‎ را پر میکنم. میگه اگه نمیخوای از آمریکا خارج بشی پروندت ارجاع داده میشه به ‎USCIS.‎
کسی میدونه با این موضوع آیا کیس من هم از کیس نامبر هایی که تو بولتن ویزا اعلام میشه تبعیت میکنه یا ممکنه زودتر انجام بشه.
بله
بعد از ارسال فرم، باید منتظر کارنت شدن کیس نامبر در منطقه خود باشید.
برای اطلاعات بیشتر، لینکهای پست دوم این تاپیک را مشاهده کنید.
.
پاسخ
تشکر کنندگان: atm849 ، peidaye penhan
با سلام به همه دوستان عزيز ميخواستم بدونم آدرسي كه سفارت جهت ارسال ويزا از ما ميخواد لزوما به منزله اقامت در همون ايالت هست و اينكه به فرض من براي اقامت شيكاگو رو انتخاب كنم آيا بايد تا چند سال تو همون ايالت ساكن باشم يا امكان اين هست كه تغيير مكان داد به كاليفورنيا يا ايالت هاي ديگه ، با سپاس
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام. توی فرم از من میپرسه که Alien Registration Number داری یا نه. من با ویزای دانشجویی آمریکا هستم و مدارکم را که گشتم به همچین چیزی بر نخوردم. آیا کسی اطلاعی داره دانشجوهای اینترنشنال Alien Registration Number دارن یا نه؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-05-10 ساعت 13:11)atm849 نوشته:  سلام. توی فرم از من میپرسه که Alien Registration Number داری یا نه. من با ویزای دانشجویی آمریکا هستم و مدارکم را که گشتم به همچین چیزی بر نخوردم. آیا کسی اطلاعی داره دانشجوهای اینترنشنال Alien Registration Number دارن یا نه؟
اگه کارت EAD دارید (اجازه کار) پایین USCIS# کد 9 رقمی نوشته شده که همون Alien Registration Number هست،
در غیر اینصورت NO بزنید
پاسخ
تشکر کنندگان: atm849
(2016-05-16 ساعت 06:42)ktt نوشته:  با سلام به دوستان عزیز
من در لاتاری ۲۰۱۷ برنده شدم؛ در حال حاضر ساکن آمریکا هستم...
روز ۶ می فرم ۲۶۰ را سابمیت کردم و کیس نامبر هم حدود ۲۶۰۰ است...
۱- در ۱۴ سال گذشته در کشور دیگری زندگی میکردم ایا باید
پلیس رکورد از انجا بگیرم؟
۲-وقتی مطالب دوستان را میخوانم ..میبینم انان مدارک اشان را به مثلا سفارت انکارا
پست کردن من باید چه کنم وقتی مصاحبه را همین جا انتخاب کردم؟
۳-میبینم دوستان مثلا ۳ روز قبل وقت دکتر برای مدیکال گرفتن من که تماس گرفتم وقتی کد
پستی م را وارد کردم لیست
پزشکان را به من داد یعنی رفتن به مطب انها کفایت میکند؟چند روز قبل باید بروم؟با یکی از منشی های دکتر که صحبت کردم گفت یه تست سل میگریم و یه ازمایش خون..گفتم واکسن های ۱۴ گانه گفت اگر خوتون بخواهید بنظرم این متفاوت امد .
ممنون میشوم اگر اشخاصی که مثل من ساکن آمریکا بودند و از مراحل با موفقیت عبور کردند را به من معرفی کنید.
سلام. من هم مثل شما ساكن آمريكا هستم. براتون پيغام خصوصي گذاشتم.
پاسخ
تشکر کنندگان: peidaye penhan
(2016-05-10 ساعت 11:45)Mahmoud_33 نوشته:  با سلام به همه دوستان عزيز ميخواستم بدونم آدرسي كه سفارت جهت ارسال ويزا از ما ميخواد لزوما به منزله اقامت در همون ايالت هست و اينكه به فرض من براي اقامت شيكاگو رو انتخاب كنم آيا بايد تا چند سال تو همون ايالت ساكن باشم يا امكان اين هست كه تغيير مكان داد به كاليفورنيا يا ايالت هاي ديگه ، با سپاس

سلام . نه این ادرسی که شما میدی ادرسی هست که گرین کارت شمارو به اون ارسال می کنند شما بعد از دریافت گرین کارتتون می تونید جابه جا بشید.
کیس نامبر =   **44
?تعداد افراد کیس =4نفر
تاریخ مصاحبه =4feb
وضعیت = پدر AP
سه نفر دیگه یکضرب
شرایط پدرم =
سربازی=س
مدرک= لیسانس مهندسی مکانیک
شرکت نیمه دولتی
اپدیت ها =
سفارت=4feb
سیس = 27jun(به خاطر ایمیل ) ،9feb
و در نهایت بعد از8ماه تقریبا انتظار پدرم موفق به دریافت ویزا شد و یک ماه بعد به جمع ما در امریکا پیوست
زندگی به مدت 8ماه در امریکا (هیوستون،تگزاس)_گرفتن پاس سفید _5اسفند مجددا عازم امریکا (لس انجلس_کالیفرنیا)
5 شهریور 1400 سفر مجدد بعد از دو سال غیبت
ارزوی سعادت و کلیر شدن براتون دارم ?
پاسخ
تشکر کنندگان: ed2008
سلام من هم ساكن امريكا هستم وبا شماره ٢٩٠٠ برنده شدم . اخيرا يه ايميل دريافت كردم براي پركردن فرم در سايت uscis و فرم پرداخت پول. ممكنه منو راهنمايي كنيد؟!
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-06-26 ساعت 09:41)مهر٢٠١٧ نوشته:  سلام من هم ساكن امريكا هستم وبا شماره ٢٩٠٠ برنده شدم . اخيرا يه ايميل دريافت كردم براي پركردن فرم در سايت uscis و فرم پرداخت پول. ممكنه منو راهنمايي كنيد؟!

دوست عزیز uscis هیچ موقع برای برندگان ایمیلی نمی فرسته ! سفارت هیچی نشده پول نمیگیره ! یه کوچولو جستجو کنید کلی در این باره بحث شده نیاز نبود منتظر جواب شخصی باشید .
از این قسمت چک بفرمایید ببینید قبول شدید یا نه :
https://www.dvlottery.state.gov
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-06-26 ساعت 09:41)مهر٢٠١٧ نوشته:  سلام من هم ساكن امريكا هستم وبا شماره ٢٩٠٠ برنده شدم . اخيرا يه ايميل دريافت كردم براي پركردن فرم در سايت uscis و فرم پرداخت پول. ممكنه منو راهنمايي كنيد؟!

فکر میکنم Scam باشه. مطمئن بشید آدرس ایمیل برای دامنه USCIS هست. برای ما همچین چیزی نیمده
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-06-27 ساعت 11:38)atm849 نوشته:  

فکر میکنم Scam باشه. مطمئن بشید آدرس ایمیل برای دامنه USCIS هست. برای ما همچین چیزی نیمده

نه از kcc dv اومده امروز هم زنگ زدم پرسيدم دو تا فرم pdf داره كه يكي مربوط ميشه به فرم هاي آينده كه تو سايت uscis بايد پر بشه يكي هم فرم رسيد پول ها هست . امروز چك كردم گفتن دست نگه دارم تا شماره كارنت بشه بعد اقدام كنم در ضمن براي مديكال سوال كردم گفتن احتمالا نيازي نيست ولي تو سايت uscis آدرس و شماره يه سري دكتر هست نميدونم بايد اقدام كنم يا صبر كنم بعد از مصاحبه؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستان من ظاهران نميتونم پيام خصوصي بدم ولي متوجه منظور amir2017 نشدم از اضافه كردن و ...
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان