کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سفر به ترکیه برای مدیکال، مصاحبه و سایر امور مرتبط با سفارت
آنکارا الان بی نهایت سرده و جو فوق العاده امنییتی همه جا پلیس با اسلحه ایستاده .تو مکانهای شلوغ اصلا نرین سعی کنین حتما هتلی نزدیک به سفارت و مدیکال بگیرین...ما هتل بست وسترن 2000 هستیم 4 ستاره هست موقعیت مکانیش عالیه .به همه جا نزدیکه با سفارت 5 دقیقه پیاده با مدیکال 15 دقیقه پیاده و با کیزیلای که پر از مراکز خرید و مارک های مختلف هست 20 دقیقه پیاده...راستی ترکها اصلا انگلیسی بلد نیستن حتی در حد ابتدایی سلام و چطوری.. سعی کنین روز قبل از مدیکال یا مصاحبه مکانها رو یاد بگیرین وگرنه آدرس دادن ترکها فاجعه است و تا شب به آدرسی که میخواین نمیرسین
پاسخ
تشکر کنندگان: فرناز٥٧ ، Paniz888 ، saeidsh
دوستان عزیز مهاجرسرایی سلام
من امروز از آنکارا برگشتم هر چند به دلیل تعطیلی سفارت و مصادف شدن با تعطیلات اول سال جدید، کارمون انجام نشد و به یک زمان بعد موکول شد،میخوام در مورد تجربه مدیکال به بقیه دوستانی که میخوان برن بگم.
قبلش از راهنمایی همه دوستانی که توصیه کرده بودن به وقتی که از سایت دکتر اونگان گرفتین اکتفا نکنین و زودتر به اونجا برین، تشکر می کنم.
ما هم به این توصیه عمل کردیم و همین باعث شد خیلی زود کار مدیکالمون انجام شد. اولین وقتی که از سایت گرفته بودیم 9:35 بود اما ما از 9 رفتیم و وقتی کارمون تموم شد تو مطب جای نشستن نبود.
فاصله زمانی واکسن نوبت دوم MMR هم که از زمان تزریق تا روز مدیکالمون 5 روز بود مشکلی ایجاد نکرد. یعنی نه در موردش حرفی زدن و نه سوالی پرسیدن. تست آبله رو هم گفتن که اصلا قبول ندارن و واکسن آبله رو بهمون تزریق کردن. معاینشون هم منو یاد معاینه ای که برای گرفتن گواهینامه میدیم انداخت. خیلی ساده بود.
وقت ما روز پنجشنبه بود که توی نامشون نوشته بودن 7:30 صبح. ما 7:15 جلوی سفارت رسیدیم و صف بود که بیشتر هم ترک بودن. بعد اعلام کردن که سفارت ساعت 11 باز میکنه. اما ساعت 11 هم که برگشتیم به همه گفتن سفارت تعطیله. ساعت 1 بعد از ظهر هم ایمیلشون اومد که بخاطر هوا (چون برف زیادی اومده بود) سفارت تعطیله! و ما وقت جدیدتون رو اعلام میکنیم.
جمعه هم رفتیم مجدد ولی خب تنها جوابی که دادن این بود که دوباره وقت بگیرین و به ما ربطی نداره. خلاصه که ما برگشتیم و امروز اولین روز کاری سال جدیدشون بود. امیدوارم کار همه دوستانی که یا رفتن یا قرار مصاحبشون نزدیکه بدون هیچ مشکل و دردسری انجام بشه Smile
F3
تعداد نفرات: 4 نفر
محل مصاحبه: آنکارا
اقدام اولیه: اکتبر 2001
تشکیل پرونده: آگوست 2008
مصاحبه: دسامبر 2016 (کنسل به دلیل برف سنگین!)
مصاحبه اصلی: 8 مارس 2017
نتیجه: ناقصی مدارک و پروسه اداری(AP)
صدور ویزا: 16 مارچ برای متقاضی اصلی و یک نفر از اعضای کیس(ورود به امریکا 7 می)
دو نفر دیگر: AP
پاسخ
تشکر کنندگان: Paniz888 ، mrb ، darabi ، hesgan
سلام دوست عزيز بسيار متاسف شدم از اتفاق پيش آمده به اميدخدا به زودي مجددا دعوت به مصاحبه ميشويد
شماره کیس:  2017as40XX
تعداد افراد منظور در کیس:3نفر
تاریخ رویت قبولی : اولین روز اعلام
تاریخ ارسال فرم:9 می
تاریخ انلاک و ارسال مجدد:october
کارنت:ژانويه
تاریخ دریافت نامه دوم:٢٠ژانويه
تاریخ مصاحبه:٦مارچ
محل مصاحبه:ابوظبي
نتیجه:AP
مقصد:انشالله florida
پاسخ
تشکر کنندگان: Paniz888 ، Sudeh
سلام دوستان من همين الان از سفارت برگشتم خدا رو شكر ويزا يكضرب گرفتم .اصلا نگران نباشيد امروز همه ويزا يكضرب گرفتن و اصلا سوال زياد نمى كردن در حد ١-٢ سوال كه تحصيلات و شغل چيه همين ايشااله همه يكضرب ويزا بگيريد.
كيس: skilled worker-EB3
تاريخ مصاحبه: 24 August 2017
نتيجه : AP
پاسخ
تشکر کنندگان: hsh85 ، Paniz888 ، darabi ، saeidsh ، Sudeh ، hesgan ، sayhoon ، farhhad ، Arch.pm2
(2017-01-04 ساعت 12:39)Elina1385 نوشته:  سلام دوستان من همين الان از سفارت برگشتم خدا رو شكر ويزا يكضرب گرفتم .اصلا نگران نباشيد امروز همه ويزا يكضرب گرفتن و اصلا سوال زياد نمى كردن در حد ١-٢ سوال كه تحصيلات و شغل چيه همين ايشااله همه يكضرب ويزا بگيريد.

به به به - مبارکتون باشه دوست عزیز
 در نا امیدی بسی امید است نیست 18-9
پاسخ
تشکر کنندگان: Elina1385
(2017-01-04 ساعت 12:39)Elina1385 نوشته:  سلام دوستان من همين الان از سفارت برگشتم خدا رو شكر ويزا يكضرب گرفتم .اصلا نگران نباشيد امروز همه ويزا يكضرب گرفتن و اصلا سوال زياد نمى كردن در حد ١-٢ سوال كه تحصيلات و شغل چيه همين ايشااله همه يكضرب ويزا بگيريد.

سلام
تشکر که ما رو هم در شادی خودتون سهیم کردید
به امید موفقیت روز افزون شما
سفرنامه یادتون نره
موفق باشید
3  may  :  ?
c/n :   +6000
ds_260 : 20 may
Resubmit : 09  nov
Current : April
Interview : 16 jun
Embassy : ank >>>abudhabi
Status : in transit
نتیجه :  رشته ای بر گردنم افکنده دوست. میکشد هرجا که خاطرخواه اوست. رشته برگردن نه از بی مهری است. رشته عشق است و برگردن نکوست.
«خدایا بهترین ها رو به  همه ببخش ، به من هم ببخش
ای بخشاینده مهربان.
پاسخ
تشکر کنندگان: Bboys_s ، Elina1385 ، saeidsh
(2017-01-04 ساعت 12:22)amirfarhan نوشته:  سلام دوست عزيز بسيار متاسف شدم از اتفاق پيش آمده به اميدخدا به زودي مجددا دعوت به مصاحبه ميشويد

ممنون از ابراز همدردیتون. انشالله.
امیدوارم ازین دست اتفاقا برای کسی نیفته و همه با خوشی و دست پر برگردن
F3
تعداد نفرات: 4 نفر
محل مصاحبه: آنکارا
اقدام اولیه: اکتبر 2001
تشکیل پرونده: آگوست 2008
مصاحبه: دسامبر 2016 (کنسل به دلیل برف سنگین!)
مصاحبه اصلی: 8 مارس 2017
نتیجه: ناقصی مدارک و پروسه اداری(AP)
صدور ویزا: 16 مارچ برای متقاضی اصلی و یک نفر از اعضای کیس(ورود به امریکا 7 می)
دو نفر دیگر: AP
پاسخ
تشکر کنندگان: Paniz888 ، saeidsh
با سلام و وقت بخير
بنده امروز صبح ساعت ٧:٣٠ وقت مصاحبه داشتم و ساعت ٧:١٠ دقيقه رسيديم جلو سفارت،٥،٤ نفر جلوي ما بودند،چند دقيقه بعد يكي از مامورين مارو به جلو درب سفارت هدايت كرد و اونجا تشكيل صف داديم و گفت كه هر كسي ساعت ٧:٣٠ و ٧:٤٥ وقت داره بياد جلوتر و كساني كه بچه كوچيك داشتن هم زودتر از بقيه ميفرستاد تو چون هوا خيلي سرد بود.ما داخل صف نفر چهارم بوديم و بعد از داخل شدن همون خانم ايرانيه كه شماره ميداد شماره ٠٠٠٤ رو به ما داد،داخل سفارت دقيقا مثل بانك هاي ايرانه و ١٢ تا باجه داره،بعد از ٣ دقيقه شماره ما ظاهر شد و رفتيم باجه اول مدارك اضافي كه ارسال كرده بوديمو پس دادن بهمون و باز منتظر اعلام شماره شديم،بعد از ١٥ دقيقه بعد از اعلام شماره به باجه پرداخت دلار رفتيم و ٦٦٠ دلار پرداخت كرديم و بار سوم حدوداً ٤٠ دقيقه زمان برد كه شمارمون اعلام شد و براي مصاحبه رفتيم،خانم آفيسر بعد از احوالپرسي گفت قسم ميخوريد كه همه اطلاعاتتون درسته؟ ما هم گفتيم قسم ميخوريم،بعد راجع به كار خودم و خانمم سوال كرد و راجع به نحوه معافي سربازيم پرسيد و انگشت نگاري كرد و گفت با ويزاي شما موافقت شده و تاييد ميباشيد و بعد هم برگه اي كه روش نوشته شما تاييد شده ايد رو بهمون داد و گفت ٣،٢ روز اداري زمان ميبره ويزاتون اماده بشه???
اما چندتا نكته راجع به سفر به تركيه:كساني كه تركي بلد هستند و ميتوانند اينجا گليم خودشونو از آب بيرون بكشن توصيه ميكنم بليط اومدن به اينجارو چارتري بگيرن و هتل رو بيان اينجا حضوري رزرو كنن،من خودم از بوكينگ هتل پنج ستاره ickale رو گرفتم كه خيلي ام خوب بود و دو شب اونجا بودم با شبي ٢٣٨ لير و بعدش اومدم هتل ٤ستاره best western 2000 چون با يكي آشنا شدم كه اينجا بود و علت بعديش نزديكي به سفارت و ازمايشگاه بود و قيمتشم شبي ١٥٠ لير بود،البته تو اين فصل كه سرده اين روش جواب ميده،شايد تو پيك كاري هتلها جواب نده.
به اميد ويزاي يكضرب براي تمامي عزيزان✌?️✌?️✌?️????
پاسخ
تشکر کنندگان: saeidsh ، Sudeh ، sheghi ، Paniz888 ، ahmadrezaatefi ، Arch.pm2
تبريك ميگم دوست عزيز اميدوارم موفق باشيد
شماره کیس:  2017as40XX
تعداد افراد منظور در کیس:3نفر
تاریخ رویت قبولی : اولین روز اعلام
تاریخ ارسال فرم:9 می
تاریخ انلاک و ارسال مجدد:october
کارنت:ژانويه
تاریخ دریافت نامه دوم:٢٠ژانويه
تاریخ مصاحبه:٦مارچ
محل مصاحبه:ابوظبي
نتیجه:AP
مقصد:انشالله florida
پاسخ
تشکر کنندگان:

تبریک میگم، انشالله که مابقی کارهاتون هم همراه باموفقیت باشه.
میتونید لطفا بگید شما دفتری کزاز دو تا زدین یا سه تا؟
Case Number....: 2017as5600
Case Members...: 2 Adult+1 child
Status...: Military Excemption, Private company employer
ds260.............: 15MAY 2016
Last submit......: 28JAN 2017
Embassy: Ankara-->Abu Dabi(Changed by Kcc)
Interview: 10MAY یک ضرب
Status: Current 18MAR-->Second Email 28MAR-->In Transit 28 MAR-->Ready 4 APR-->Issued 11 MAY
Destination: California
راهنمای پرکردن فرم DS260
آموزش تصویری انتخاب شعبه پستی
سفرنامه از اول تا گرفتن ویزا
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان عزیز ELINA 1385 و A.A.SH
از صمیم قلب براتون آرزوی بهترینا را دارم ولی بدونید تازه کارتون شروع شده خوب بشینید و در مورد ایالتی که میخواید برید تحقیق کنید و کلی مسائل دیگه. ایشالا هر جا هستید اول سالم بعد خوشحال و خندون.
برای دوستانی هم که هنوز نرفتن مصاحبه آرزوی یک ضرب و برای دوستانی که رفتن و کلیرنس خوردن آرزوی کلیر شدن هر چه زودتر.
شماره کیس: ‎2017AS31XX‎
تاریخ رویت قبولی:04 ‎MAY‎
تعداد افراد:1
کنسولگری: آنکارا تغییر به ایروان توسط خود KCC
تاریخ ارسال فرم: ‎MAY‎ ‎29
کارنت شدن کیس: ‎12 October‎
تاریخ دریافت نامه دوم: ‎14 October‎
تاریخ مصاحبه: 20 ‎Dec‎
نتیجه مصاحبه: AP
تبدیل به 2 خطی: Feb 08
تبدیل به Feb 09 :or
آپدیت ها: Feb 13، Feb 09، Feb 08، Dec 23
ورود به آمریکا: Feb 16
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان.ما هم با ‎ ELINA1385 وA.A.SH دیروز با هم مصاحبه داشتیم .روند مصاحبه همون روالی بود که A.A.SH تعریف کردن. ما با ایشون تو همین تاپیک آشنا شدیم و تو فرودگاه همدیگر رو دیدیم و دو تا کیس دو نفره با مشخصات کاملا شبیه به هم بخصوص اینکه آقایون معاف از سربازی بودن و کار دولتی نداشتن ،تنها تفاوت اینکه ما خانم برنده اصلی و ایشون آقا برنده اصلی بودن.شب قبل مصاحبه هماهنگ کردیم چون تو یه هتل بودیم و زمان مصاحبه مون هم 7.30 صبح بود با هم رفتیم شماره ما 0003 بود و اونا 0004. دو تا کیس لاتاری هم قبل از ما بودن که اولی یه خانم با پسر 6 ساله اش و دومی یه آقا مجرد که هر دو یه ضرب شدن .نوبت ما هم که شد بدون هیچ استرسی رفتیم جلو باجه 8 که شماره مونم خونده بودن
افسر یه دختر جوون با قیافه فوق العاده مهربون و ظاهر ا ایرانی امریکایی بود چون قیافه اش کاملا ایرانی ولی حرف زدنش ایرانی با لهجه امریکایی بود.اول خواست قسم بخوریم که همه چی رو راست گفتیم بعد از من پرسید که برنده اصلی شما هستید گفتم بله
چه کاره هستی ؟دانشجوی ارشد ... رفتی امریکا میخوای چیکار کنی؟ تا حالا خارج از ایران زندگی کردین؟ از همسرم پرسید سربازی رفتی ؟گفت نه ..اینجا چه کاره ای ؟امریکا رفتی می خوای چه کاری انجام بدی؟ بعد گفت تبریک میگم با ویزای شما موافقت شده 3 تا 4 روز کاری برین پاسپورتتون رو از دفتر پستی که ثبت نام کردین بگیرین.دیروز تو اون ساعتی که ما بودیم از 6-7 کیس لاتاری که از ایران اونجا بودن همه یه ضرب شدن
نکته: اصلا استرس نداشته باشین .سوالا خیلی ساده است.اگه کار دولتی نداشته باشین و سر بازی نرفته باشین حتما یه ضرب میشین
موقع رفتن به سفارت هیج چی جز پوشه مدارک و پول با خودتون نبرین .جلو در نمیزارن ببرین داخل(مبایل ، کیف دستی ، خوراکی، فندک،کیف پول و...) و اگه بتونین تو همین تاپیکای مهاجرسرا با اونایی که تو یه روز با شما مصاحبه دارن آشنا شین و کاراتونو با هم پیش ببرین کلی از استرستون کم میشه..
به امید ویزای یه ضرب برای همه دوستان
پاسخ
تشکر کنندگان: hesgan ، saeidsh ، Paniz888 ، farhhad ، فرناز٥٧ ، Sudeh ، sheghi ، کیارش2017 ، algh90
(2016-09-09 ساعت 14:51)javad.zabihi نوشته:  یه سوال کلی، نمیدونم اینجا جاش هست یا نه.

کُلن با توجه به سال های پیشین، از لحاظ سخت گیری در مصاحبه و بقیه مسائل آیا انتخاب یک سفارت به سفارت دیگر ارجحیت دارد یا خیر؟

یا اینکه تفاوت چندانی بین دبی، آنکارا و ایروان برای انتخاب سفارت وجود ندارد؟

سلام دوست من..کلیرنس تا حد زیادی بستگی به ماموری داره که با شما مصاحبه میکنه...اون این اختیار رو داره که اگه موردی رو مشکوک تشخیص داد حتما از کلیرنس استفاده کنه پس ابوظبی و انکارا زیاد فرقی نداره سعی کنید تا حد ممکن پروندتون ساده و بدون مشکل باشه.

پیروز باشید
آرزوی من مفید بودن برای مهاجرسراست در صورتی که پرسش و یا مشکلی دارید(هرچندغیرقابل حل) دارید می توانید تا حد توان من روی کمک من حساب کنید...Smile

دستهایی که کمک می کنند پاکتر از دستهایی هستندکه رو به آسمان دعا می کنند(کورش کبیر)
پاسخ
تشکر کنندگان: Paniz888 ، javad.zabihi
(2017-01-05 ساعت 12:41)آریانیک نوشته:  سلام دوستان.ما هم با ‎ ELINA1385 وA.A.SH  دیروز با هم مصاحبه داشتیم .روند مصاحبه همون روالی بود که A.A.SH   تعریف کردن. ما با ایشون تو همین تاپیک آشنا شدیم و تو فرودگاه همدیگر رو دیدیم و دو تا کیس دو نفره با مشخصات کاملا شبیه به هم بخصوص اینکه آقایون معاف از سربازی بودن و  کار دولتی نداشتن ،تنها تفاوت اینکه ما خانم برنده اصلی و ایشون آقا برنده اصلی  بودن.شب قبل مصاحبه هماهنگ کردیم چون تو یه هتل بودیم و زمان مصاحبه مون هم 7.30 صبح بود با هم رفتیم شماره ما 0003 بود و اونا 0004. دو تا  کیس لاتاری هم قبل از ما بودن که اولی یه خانم با پسر 6 ساله اش و  دومی یه آقا مجرد که هر دو یه ضرب شدن .نوبت ما هم که شد بدون هیچ استرسی رفتیم جلو باجه 8 که شماره مونم خونده بودن
افسر یه دختر جوون با قیافه فوق العاده مهربون و ظاهر ا ایرانی آمریکایی بود چون قیافه اش کاملا ایرانی ولی حرف زدنش ایرانی با لهجه آمریکایی بود.اول خواست قسم بخوریم که همه چی رو راست گفتیم بعد از من پرسید که برنده اصلی شما هستید گفتم بله
چه کاره هستی ؟دانشجوی ارشد ... رفتی آمریکا میخوای چیکار کنی؟  تا حالا خارج از ایران زندگی کردین؟ از همسرم پرسید سربازی رفتی ؟گفت نه  ..اینجا چه کاره ای ؟آمریکا رفتی می خوای چه کاری انجام بدی؟ بعد گفت تبریک میگم با ویزای شما موافقت شده 3 تا 4 روز کاری برین پاسپورتتون رو از دفتر پستی که ثبت نام کردین بگیرین.دیروز تو اون ساعتی که ما بودیم از 6-7 کیس لاتاری که از ایران اونجا بودن همه یه ضرب شدن
نکته: اصلا استرس نداشته باشین .سوالا خیلی ساده است.اگه کار دولتی  نداشته باشین و سر بازی نرفته باشین حتما یه ضرب میشین
موقع رفتن به سفارت هیج چی جز پوشه مدارک  و پول با خودتون نبرین .جلو در نمیزارن ببرین داخل(مبایل ، کیف دستی ، خوراکی، فندک،کیف پول و...) و اگه بتونین تو همین تاپیکای مهاجرسرا با اونایی که تو یه روز با شما مصاحبه دارن آشنا شین  و کاراتونو با هم پیش ببرین کلی از استرستون کم میشه..

سلام
یه سوال دارم دفتر پستی رو برای تحویل ویزا تو چه مرحله ای مشخص کردید؟؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-01-16 ساعت 16:53)mehrshad.k.a نوشته:  
(2017-01-05 ساعت 12:41)آریانیک نوشته:  سلام دوستان.ما هم با ‎ ELINA1385 وA.A.SH  دیروز با هم مصاحبه داشتیم .روند مصاحبه همون روالی بود که A.A.SH   تعریف کردن. ما با ایشون تو همین تاپیک آشنا شدیم و تو فرودگاه همدیگر رو دیدیم و دو تا کیس دو نفره با مشخصات کاملا شبیه به هم بخصوص اینکه آقایون معاف از سربازی بودن و  کار دولتی نداشتن ،تنها تفاوت اینکه ما خانم برنده اصلی و ایشون آقا برنده اصلی  بودن.شب قبل مصاحبه هماهنگ کردیم چون تو یه هتل بودیم و زمان مصاحبه مون هم 7.30 صبح بود با هم رفتیم شماره ما 0003 بود و اونا 0004. دو تا  کیس لاتاری هم قبل از ما بودن که اولی یه خانم با پسر 6 ساله اش و  دومی یه آقا مجرد که هر دو یه ضرب شدن .نوبت ما هم که شد بدون هیچ استرسی رفتیم جلو باجه 8 که شماره مونم خونده بودن
افسر یه دختر جوون با قیافه فوق العاده مهربون و ظاهر ا ایرانی آمریکایی بود چون قیافه اش کاملا ایرانی ولی حرف زدنش ایرانی با لهجه آمریکایی بود.اول خواست قسم بخوریم که همه چی رو راست گفتیم بعد از من پرسید که برنده اصلی شما هستید گفتم بله
چه کاره هستی ؟دانشجوی ارشد ... رفتی آمریکا میخوای چیکار کنی؟  تا حالا خارج از ایران زندگی کردین؟ از همسرم پرسید سربازی رفتی ؟گفت نه  ..اینجا چه کاره ای ؟آمریکا رفتی می خوای چه کاری انجام بدی؟ بعد گفت تبریک میگم با ویزای شما موافقت شده 3 تا 4 روز کاری برین پاسپورتتون رو از دفتر پستی که ثبت نام کردین بگیرین.دیروز تو اون ساعتی که ما بودیم از 6-7 کیس لاتاری که از ایران اونجا بودن همه یه ضرب شدن
نکته: اصلا استرس نداشته باشین .سوالا خیلی ساده است.اگه کار دولتی  نداشته باشین و سر بازی نرفته باشین حتما یه ضرب میشین
موقع رفتن به سفارت هیج چی جز پوشه مدارک  و پول با خودتون نبرین .جلو در نمیزارن ببرین داخل(مبایل ، کیف دستی ، خوراکی، فندک،کیف پول و...) و اگه بتونین تو همین تاپیکای مهاجرسرا با اونایی که تو یه روز با شما مصاحبه دارن آشنا شین  و کاراتونو با هم پیش ببرین کلی از استرستون کم میشه..

سلام
یه سوال دارم دفتر پستی رو برای تحویل ویزا تو چه مرحله ای مشخص کردید؟؟؟

دفتر پستی رو هر زمانی میشه مشخص کرد یعنی هم یه ماه مونده هم یه روز مونده به مصاحبه ..در هر صورت روز مصاحبه باید دفتر پستی مشخص باشه اگه مصاحبه تون به روزای آخر هفته بر میخوره حتما پست ینی شهیر رو انتخاب کنید چون شنبه ها هم بازه
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان