کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سفر به ترکیه برای مدیکال، مصاحبه و سایر امور مرتبط با سفارت
درود به همه عزيزان
كسي اطلاع داره كه سفارت آنكارا شروع به كار كرده يا نه؟
ميگم يوقت بخاطر تعطيليش برنامه و تاريخ مصاحبه مارو تغيير ندن؟
ظاهراً نامه هاي دعوت به مصاحبه فوريه همش واسه ابوظبي و ارمنستان بوده
نكنه آنكارا كلاً غير فعال بشه؟؟؟؟؟؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستان سلام
عزیزانی که نامه دوم براشون اومده ،
ما رو از تغییر یا عدم تغییر محل سفارت با خبر کنن
سپاس
3  may  :  ?
c/n :   +6000
ds_260 : 20 may
Resubmit : 09  nov
Current : April
Interview : 16 jun
Embassy : ank >>>abudhabi
Status : in transit
نتیجه :  رشته ای بر گردنم افکنده دوست. میکشد هرجا که خاطرخواه اوست. رشته برگردن نه از بی مهری است. رشته عشق است و برگردن نکوست.
«خدایا بهترین ها رو به  همه ببخش ، به من هم ببخش
ای بخشاینده مهربان.
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستان بالاخره این سفارت آمریکا تو آنکارا که به خاطر ترور سفیر روسیه نزدیک سفارت بسته شد ..دوباره باز شده یا کلا بسته شده؟ ما 4 ژانویه حدود 2 هفته دیگه مصاحبه داریم
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-12-21 ساعت 23:16)آریانیک نوشته:  دوستان بالاخره این سفارت آمریکا تو آنکارا که به خاطر ترور سفیر روسیه نزدیک سفارت بسته شد ..دوباره باز شده یا کلا بسته شده؟ ما 4 ژانویه حدود 2 هفته دیگه مصاحبه داریم

الان باز هست
ولی خیلی محدود فعالیت میکنه .
نتیجه :  رشته ای بر گردنم افکنده دوست. میکشد هرجا که خاطرخواه اوست. رشته برگردن نه از بی مهری است. رشته عشق است و برگردن نکوست.
ای بخشاینده مهربان.
پاسخ
تشکر کنندگان: آریانیک
دوستانی که سفارت آنکارا مصاحبه داشتن و مدارک رو قبلش پست کردن آیا بعد از رسیدن مدارک به سفارت ، سفارت ایمیلی بابت اطلاع از رسیدن مدارک به ما ارسال میکند؟البته از طریق پیگیری پست dhl مدارک به سفارت رسیده اما اگه از سفارت ایمیل میومد خیالمون راحت تر بود
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-12-23 ساعت 10:02)آریانیک نوشته:  دوستانی که سفارت آنکارا مصاحبه داشتن و مدارک رو قبلش پست کردن آیا بعد از رسیدن مدارک به سفارت ، سفارت ایمیلی بابت  اطلاع   از رسیدن مدارک به ما ارسال میکند؟البته از طریق پیگیری پست dhl مدارک به سفارت رسیده اما اگه از سفارت ایمیل میومد خیالمون راحت تر بود
سلام
برای ما ایمیل اومد و گفته بود که اگر میخواین چیزی رو توی 260 تغییر بدید می تونید اعلام کنید ما هم فرممون رو قبل رفتن ادیت گردیم .
شماره کیس:   **2017AS000 زیر صد (3 نفر)
دیدن قبولی:   20 می
ارسال فرم:    29 می
تاریخ نام دوم:   14 اکتبر 
تاریخ مصاحبه:   5 دسامبر
محل مصاحبه:    آنکارا
نتیجه:    AP
آپدیت ها :   9 دسامبر ، 30 مارچ ،13 جون - دو خطی  ، 19 جون بخاطر ایمیل تعویض پاسپورت ، 20 جون OR  و نامه کلیری، 28 جون ، 6 جولای ، 7 جولای

پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-12-23 ساعت 22:53)mkb نوشته:  
(2016-12-23 ساعت 10:02)آریانیک نوشته:  دوستانی که سفارت آنکارا مصاحبه داشتن و مدارک رو قبلش پست کردن آیا بعد از رسیدن مدارک به سفارت ، سفارت ایمیلی بابت  اطلاع   از رسیدن مدارک به ما ارسال میکند؟البته از طریق پیگیری پست dhl مدارک به سفارت رسیده اما اگه از سفارت ایمیل میومد خیالمون راحت تر بود
سلام
برای ما ایمیل اومد و گفته بود که اگر میخواین چیزی رو توی 260 تغییر بدید می تونید اعلام کنید ما هم فرممون رو قبل رفتن ادیت گردیم .

سلام
یعنی همه کسانی که قبل رفتن مدارک رو پست میکنن
براشون این ایمیلی که شما فرمودید میاد ؟
ای بخشاینده مهربان.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-12-19 ساعت 23:19)mkb نوشته:  
(2016-12-17 ساعت 20:55)A.A.SH نوشته:  ممنون از راهنماييتون
كساني كه در مورد گرفتن بليط برگشت و نحوه رزرو هتل در انكارا بدون مستر كارت اگه اطلاعاتي دارن ممنون ميشم راهنماييم كنن.

سلام
ما یک ماه قبل از رفتن هم سایت بوکینگ رو چک کردیم و هم از الی گشت قیمت گرفتیم خیلی فرقی نداشت چون مستر کارت هم نداشتیم از الی گشت گرفتیم چون توی سفرنامه های سالهای قبل خونده بودیم ولی اگر خودتون می خواین بوک کنید شاید بتونید از گیفت کارتها استفاده کنید .

دوست عزیز سلام
من برای این کار از چند تا آژانس قیمت هتل های نزدیک سفارت رو پرسیدم و یکم ازشون اطلاعات گرفتم. توی سایتهای booking.com و tripadvisor هم نظر کاربرا رو خوندم. بعد از اینکه مطمئن شدم کدوم هتل میخوام برم از آژانسی که پایین تر از بقیه نرخ داده بود رزرو کردم. البته قیمت هر شب خود هتل رو هم با قیمتی که آژانس بهم داد مقایسه کردم دیدم تو ی رنج درمیاد اقدام به رزرو کردم.
F3
تعداد نفرات: 4 نفر
محل مصاحبه: آنکارا
اقدام اولیه: اکتبر 2001
تشکیل پرونده: آگوست 2008
مصاحبه: دسامبر 2016 (کنسل به دلیل برف سنگین!)
مصاحبه اصلی: 8 مارس 2017
نتیجه: ناقصی مدارک و پروسه اداری(AP)
صدور ویزا: 16 مارچ برای متقاضی اصلی و یک نفر از اعضای کیس(ورود به امریکا 7 می)
دو نفر دیگر: AP
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-12-24 ساعت 16:59)Sudeh نوشته:  
(2016-12-19 ساعت 23:19)mkb نوشته:  
(2016-12-17 ساعت 20:55)A.A.SH نوشته:  ممنون از راهنماييتون
كساني كه در مورد گرفتن بليط برگشت و نحوه رزرو هتل در انكارا بدون مستر كارت اگه اطلاعاتي دارن ممنون ميشم راهنماييم كنن.

سلام
ما یک ماه قبل از رفتن هم سایت بوکینگ رو چک کردیم و هم از الی گشت قیمت گرفتیم خیلی فرقی نداشت چون مستر کارت هم نداشتیم از الی گشت گرفتیم چون توی سفرنامه های سالهای قبل خونده بودیم ولی اگر خودتون می خواین بوک کنید شاید بتونید از گیفت کارتها استفاده کنید .

دوست عزیز سلام
من برای این کار از چند تا آژانس قیمت هتل های نزدیک سفارت رو پرسیدم و یکم ازشون اطلاعات گرفتم. توی سایتهای booking.com و tripadvisor هم نظر کاربرا رو خوندم. بعد از اینکه مطمئن شدم کدوم هتل میخوام برم از آژانسی که پایین تر از بقیه نرخ داده بود رزرو کردم. البته قیمت هر شب خود هتل رو هم با قیمتی که آژانس بهم داد مقایسه کردم دیدم تو ی رنج درمیاد اقدام به رزرو کردم.

سلام
میتونی از بوکینگ لینکش را در بیاری اونهایی که free cancel هستن بعد از سایت چیپ سفر رزرو کنی ازت 50000 تومن کارمزد میگیره
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-12-24 ساعت 01:52)Paniz888 نوشته:  
(2016-12-23 ساعت 22:53)mkb نوشته:  
سلام

سلام
یعنی همه کسانی که قبل رفتن مدارک رو پست میکنن
براشون این ایمیلی که شما فرمودید میاد ؟

سلام
فکر نمی کنم برای همه بیاد چون در پیام های سالهای قبل خونده بودم که نمی دونستن مدارکشون رسیده یانه ؟
نمی دونم شاید بخاطر اینکه ما حدود 25 روز مونده بود به مصاحبه فرستادیم مدارک زود رسیده یا نه واقعا نمی دونم .
ولی مشکلات 260 خیلی اعصابمون رو بهم ریخته بود که با ادیت آنها خیالمون راحت شده بود .
شماره کیس:   **2017AS000 زیر صد (3 نفر)
دیدن قبولی:   20 می
ارسال فرم:    29 می
تاریخ نام دوم:   14 اکتبر 
تاریخ مصاحبه:   5 دسامبر
محل مصاحبه:    آنکارا
نتیجه:    AP
آپدیت ها :   9 دسامبر ، 30 مارچ ،13 جون - دو خطی  ، 19 جون بخاطر ایمیل تعویض پاسپورت ، 20 جون OR  و نامه کلیری، 28 جون ، 6 جولای ، 7 جولای

پاسخ
تشکر کنندگان: Paniz888
دوستانی که رفتن مصاحبه و ویزای یکضرب گرفتن لطفا راهنمایی کنن ...برای صدور ویزا باید نفری 165 دلار بدیم؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-12-26 ساعت 13:13)آریانیک نوشته:  دوستانی که رفتن مصاحبه و ویزای یکضرب گرفتن لطفا راهنمایی کنن ...برای صدور ویزا باید نفری 165 دلار بدیم؟

صدور ویزا که هزینه اش ۳۳۰ دلاره که در حقیقت همون هزینه مصاحبه است. چه ویزا بگیرید یا نه.
میمونه بعد از گرفتن ویزا هزینه صدور گرین کارت که ۱۶۵ دلار بود و از ۲۳ دسامبر شده ۲۲۰ دلار که باید تو سایت usics پرداخت کنید. که هم بعد از دریافت ویزا و قبل ورود به آمریکا میشه پرداخت کنید و هم بعد از ورود به آمریکا..
کیس: 2017AS15XX
نتیجه: ۶ می
ارسال فرم: ۲۶ می
کارنت: ۹ آگوست
نامه دوم: ۲۲ سپتامبر
مصاحبه: هفته اول نوامبر، ایروان/ AP / آپدیت سیس ۱۵ نوامبر / ۱۲ ژانویه بخاطر ایمیل، یه ایمیل تو فوریه، یه ایمیل هم ۲۱ مارچ همه جوابها تکراری  و منتظر باشید تا اعلام کنیم / آپدیت دو خطی و اولین آپدیت از سمت خودشون ۸ می/ کلیر ۱۰ می/آپدیت تحویل پاسپورت ۱۵ می/ تحویل مدیکال جدید ۱۷ می/ ۱۸ می صدور ویزا/ ۱۹ می تحویل پاسپورت از پست
سفرنامه
پاسخ
تشکر کنندگان: Paniz888 ، آریانیک ، فرناز٥٧
کسی از دوستان اینجا هست که واکسن ها همه رو بهداشت و هلال احمر زده باشه و کارت زرد هم از اونجا گرفته باشه برده باشه آنکارا؟ همه مهر هم خارجی هست جز مهر پزشک که ایرانی هست میگن پزشکاشون مهر خارجی ندارن
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-12-29 ساعت 19:06)آریانیک نوشته:  کسی از دوستان اینجا هست که واکسن ها همه رو بهداشت و هلال احمر زده باشه و کارت زرد هم از اونجا گرفته باشه برده باشه آنکارا؟  همه مهر هم خارجی هست جز مهر پزشک که ایرانی هست میگن پزشکاشون مهر خارجی ندارن

معمولاً دوستانی که در شهرستان ها هستند همه این مراحل رو در خانه بهداشت و هلال احمر انجام دادن ، چون غالبا دسترسی به پاستور برای اونها مشکل هست
اما اگر کارت زرد دریافتی معتبر باشه کفایت میکنه ، چون اصل بر انجام واکسیناسیون های ثبت شده است
شما کجا تشریف دارید و کیس چند نفره هست ؟
اگر براتون مقدور هست از پاستور هم میتونید کارت زرد رو تهیه کنید که خیال خودتون راحت تر باشه
لطفا اگر امکان داره امضا خودتون رو هم تکمیل کنید تا دوستان بهتر راهنمایی و کمک کنند
موفق باشید.
ای بخشاینده مهربان.
پاسخ
تشکر کنندگان: saeidsh
سلام دوستان ما امروز وقت مدیکال داشتیم .ما کارت زرد رو از بهداشت شهرستان گرفتیم همه واکسن ها رو هم اونجا واسمون مجانی زدن جز آنفولانزا و مننژیت که واکسن آنفولانزا که دونه ای 25 خریدیم و مننژیت هم هلال احمر زدیم نفری 40 تومن...مهر پژشک فقط ایرانی بود که اصلا مهم نبود و امروز حدود30 تا کیس از ایران اونجا تو اون ساعت که ما بودیم دیدیم که ‎90%‎ با کار زرد پاستور بودن اما هیچ فرقی نداشت. پس نرین پاستور و این همه هزینه نکنین..دکتر اونگان به همه یه واکسنو میزنه پس الکی دنبال تست آنتی بادی آبله هم نباشین ..حتی برگه تست رو از هیچ کس نگرفتن، بهتره هزینه پاستورو بزارین واسه دکتر اونگان..هزینه مدیکال ما امروز با نفری 2 واکسن که اصلا نمیدونیم چی بود زد، چون همه واکسنا رو زده بودیم شد نفری ‎330‎ دلار..همه اونایی که اونجا بودن از نفری ‎310‎ دلار به بالا دادن حتی یکی ‎370‎ دلار داد چون اصلا از ایران کارت زرد نیاورد. اول اتاق دکتر معاینه میشین (فشار و ضربان قلب و ریه و تنفس ) بعد طبقه بالاتر آزمایش ادرار و خون و عکس از قفسه سینه..
پاسخ
تشکر کنندگان: Paniz888 ، algh90

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان