کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
گفتگوی آزاد در مورد پروسه ثبت نام
.
مهلت ثبت نام لاتاری دوره 2018 تمام شد.

برای بحث و گفتگو در مورد اعلام نتایج لاتاری 2018 (شمارش معکوس) میتوانید از تاپیک زیر استفاده کنید:

https://www.mohajersara.org/forum/thread-7333.html
(2016-09-30 ساعت 16:19)kkr200 نوشته:  
(2016-09-28 ساعت 11:03)milade نوشته:  سلام به همه همیشگی ها

امسال هم مجدداً فرا رسید تا ما دوباره عمرمون رو پای شانسمون صرف کنیم.
امیدوارم قدیمی های این بخت ازمایی دیگه به فکر این روش نباشند و از سایر روش ها هم اقدام کنند.
سال اولی ها هم توجه کنند که توی این چند سال از این منتظر سرا شاید کمتر از انگشتان دست برنده شده اند. بنابراین دل خوش نکنید و به زندگیتون توجه کنید.

اما من فاز منفی ام رو شورع میکنم با این جمله : هیچکس از شما قبول نمیشید بجز خودم!

امیدوارم امسال علاوه بر هوپ بر واقعیت ها هم نیم نگاهی داشته باشیم.

ایام به کام.

پ.ن: فاز منفی من هرچند فان هست اما واقعیت های جدی رو در بر داره ، کسی به دل نگیره.

به به داش گلمون

اقا سال قبل که از هممون دعوت شد، ما خودمون نخواستیم بریم Smile)

چه خبرا؟ خوبی؟
قشنگیش اینه میتونیم حرفای سال قبل رو کپی پیست کنیم Smile)
همشون همینان...

امسال هم ثبت نام میکنی؟

سلام.

قربانت داداش. ارادت دارم.
من خوبم، شکر. شما چطوری؟
چند سال از عمرمون گذشت سر هیچ ...
امیدوارم که امسال خبری بشه. اما در کل من تنها امسال و سال اینده رو ثبت نام میکنم. برنامه ریختم که بترکونم :دی
ایشالله هر کی هر چیزی به صلاحش هست پیش بیاد براش و همیشه جیبمون پر پول و لبمون خندون باشه.

ممنونم.
تشکر کنندگان: shahram LA ، mehre cyrus ، frd22 ، kkr200
سلام
نه همه زوج ها همین کار رو می کنن. شانس برنده شدن تون دو برابر می شه هر کدوم برنده شد نفر بعدی به عنوان دریویترو اش می ره.
از نظر مقررات هم مشکلی نیست.
فقط برای هر نفر چند تا ثبت نام انجام ندین. حتا اگه توی پر کردن فرم اشتباه کردین. باید همون قبلی رو اصلاح کنین.
«هی فلانی! زندگی شاید همین باشد»
تشکر کنندگان:
بعد از ده سال پشت لاتاری موندن دیگه انرژی مثبت هم جواب نمیده
هر سال هی فاز مثبت گرفتیم ،کائنات و تجسم واز این حرفا آخرشم اونایی که شانس داشتن پریدن .
همین پارسال همسایمون برنده شد (dv2016)و بعد از گرفتن ویزا به سرش زده بود نره یعنی پشیمون شده بود که برم اونجا چکار کنم
دلم تنگ میشه واین حرفا
دلم میخواست جفت پا برم تو حلقش
و این داستان همچنان ادامه دارد . راستش منم دارم مدرک از حسابداران خبره انگلیس میگیرم یعنی در حال درس خوندن هستم
لاتاری هم شد که عالیه واگر هم نشد کاریش نمیشه کرد شانسه دیگه دست من نیست
ولی اینا که گفتم دلیل نمیشه که کسی از ما برنده نشه حتی بعد از این همه سال
از صمیم قلب امیدوارم تک تک شما جزو برنده ها باشین واین غیر ممکن نیست
شاد باشید
تشکر کنندگان: jalayevatan ، khorsandi ، milade ، masoud434 ، mehre cyrus ، pishtaz611 ، LORDAmiroo ، sheghi ، frd22 ، algh90 ، avenger ، Azarakhsh43 ، jsmlz
سلام و ارادت خدمت همه دوستان قدیمی و جدید ..

وااای باازم شروع شد .... هی میگم سال دیگه نمیام اینجا ولی لامصب اعتیاد داره .. میفهمی اعتیاد
فکر کنم اگه برنده بشم هم هر سال همین جا خدمت دوستان خواهم بود
اصلا یه درد شیرینیه ...
آن عشق که در پرده بماند به چه ارزد؟
عشق است و همین لذت اظهار و دگر هیچ ...

تشکر کنندگان: shahram LA ، mehre cyrus ، pishtaz611 ، aram_hpanahi ، sheghi ، frd22 ، Azarakhsh43 ، alirezanz ، jsmlz
سلام خدمت مهاجرسرایی های عزیز ایا از تغییرات ثبت نام کسی خبر داره تو تاگرام مهاجرسرا زده از عکس پارسال نباید استفاده بشه دراین مورد کسی چیزی میدونه
تشکر کنندگان:
هنوز رو سایت لاتاری هیچ اطلاعی ندادن برا سال 2018.... چرا؟؟
تشکر کنندگان:
درود

لینک دستور العمل شرکت در قرعه کشی سال 2018

https://persian.iran.usembassy.gov/dclot...ction.html

امیدوارم کسانی که واقعا قصد رفتن دارن شرکت کنن و موفق به گرفتن ویزا بشن. خواهشا کسانی که برای پز دادن توی فامیل و چشم و همچشمی با دوستان می خوان ثبت نام کنن و یا دانش اموزان و دانشجویانی که شرایط لازم رو ندارن و هنوز سربازی نرفتن و پاس ندارن شرکت نکنن و باعث هدر رفتن و سوختن سهمیه کسانی که واقعا هدفی رو دنبال می کنن و برنامه ریزی کردن برای رفتن نشن.
سپاس از همه دوستان
تشکر کنندگان: sheghi ، mehre cyrus ، amin arefi ، aram_hpanahi ، algh90 ، Azarakhsh43 ، alirezanz
لطفا و حتما به شرایط شرکت در قرعه کشی دقت نمایید:

برای شرکت در قرعه کشی گرین کارت امسال باید اطلاعات زیر را در فرم E-DV وارد کنید:
١. نام کامل – نام خانوادگی/فامیلی، نام کوچک، نام میانی - دقیقا آنگونه که در گذرنامه نوشته شده است.
٢. تاریخ تولد – روز، ماه، سال
٣. جنسیت – مرد یا زن
۴. شهر محل تولد شما
۵. کشور محل تولد شما – نام کشور محل تولد شما باید نام کنونی کشوری باشد که در آن متولد شده اید.
۶. کشور مجاز یا مورد تایید در برنامه قرعه کشی – کشور واجد شرایط شما معمولاً همان کشور محل تولدتان است. کشور واجد شرایط شما ارتباطی به محل زندگیتان ندارد. اگر شما در کشوری متولد شده اید که واجد شرایط شرکت در برنامه قرعه کشی ویزا نمی‌باشد، می‌توانید با مراجعه به دستورالعمل های بالا، امکان انتخاب کشور دیگری را به عنوان کشور عهده دار خود بررسی نمایید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد کشور عهده دار، لطفاً به بخش پرسش های متداول مراجعه نمایید.
۷. عکس (های) ضمیمه درخواست – عکس های اخیر از خودتان، همسرتان و کلیه فرزندانتان که نامشان در فرم نام نویسی درج شده است. برای توضیحات بیشتر درمورد مشخصات ترکیبی و فنی به بخش «ارسال عکس دیجیتال» مراجعه کنید. نیازی به ارسال عکس همسر یا فرزندی که خود شهروند آمریکا است یا دارای اقامت قانونی ایالات متحده است وجود ندارد حال آنکه ارسال این عکس ها منعی ندارد.
عکس های گروهی پذیرفته نخواهند شد؛ برای هر شخص باید عکس جداگانه ارسال کنید. در صورت انجام هرگونه ویرایش در عکس، ارسال عکس های قدیمی و یا عدم انطباق عکس ها با الزامات توضیح داده شده، امکان این وجود دارد که درخواست شما مردود شود و یا اینکه برای شما ویزا صادر نشود. برای اطلاعات بیشتر به بخش «ارسال عکس دیجیتال» مراجعه کنید.
٨. آدرس پستی – شامل
سطر اول آدرس،
سطر دوم آدرس،
شهر/شهرک، منطقه/روستا/استان/ایالت،
کد پستی/زیپ کد
کشور
۹. کشوری که هم اکنون در آن زندگی می‌کنید

١٠. شماره تلفن (اختیاری)

١١. نشانی پست الکترونیکی (ایمیلی) که به آن دسترسی مستقیم دارید. درصورتی پذیرش در قرعه کشی ، هنگامی که با استفاده از گزینه Entrant Status Check از وضعیتتان مطلع می شوید ایمیلی از وزارت امورخارجه آمریکا دریافت خواهید کرد که در آن جزئیات مصاحبه ویزای مهاجرتی شما را اعلام خواهد شد. وزارت امورخارجه هرگز ایمیلی مبتنی بر پذیرش یا مردودی در قرعه کشی به شما نمی فرستد . برای اطلاعات بیشتر به بخش پرسش های متداول مراجعه نمایید.

١٢. بالاترین میزان تحصیلات شما تا کنون: ( ١) دبستان، ( ٢) دبیرستان، بدون اخذ مدرک، ( ٣) دبیرستان با اخذ مدرک، ( ۴) آموزشگاه حرفه ای، ( ۵) گذراندن تعدادی از واحدهای دوره لیسانس، ( ۶) مدرک دانشگاهی، ( ۷) گذراندن تعدادی از واحدهای دوره فوق لیسانس، ( ٨) مدرک فوق لیسانس، ( ۹) گذراندن تعدادی از واحدهای دوره دکترا و ( ١٠) مدرک دکترا. برای اطلاعات بیشتر به بخش پرسش های متداول مراجعه نمایید.
١٣. وضعیت کنونی تاهل : مجرد، متاهل، طلاق گرفته، بیوه، متارکه قانونی. ]درصورت تاهل[ نام، تاریخ تولد، جنسیت، شهر/روستای تولد و کشور تولد همسرتان را به همراه عکس همسرتان با همان مشخصات مشابه عکس خودتان وارد کنید.
خودداری از ذکر نام همسر موجب رد شدن شدن درخواست ویزای متقاضی اصلی در زمان مصاحبه خواهد شد. اگر حتی بنا دارید از همسرتان متارکه کنید می‌بایست مشخصات همسرتان را در فرم ها ذکر کنید. همسری که شهروند آمریکا است و یا دارای اقامت قانونی ایالات متحده است نیازی به دریافت ویزای مهاجرت ندارد درحالیکه منعی برای درج نام آنها در فرم وجود ندارد. برای اطلاعات بیشتر در مورد اعضای خانواده به بخش پرسش های متداول مراجعه نمایید.
١۴. تعداد فرزندان – نام، تاریخ تولد، جنسیت و محل تولد تمامی فرزندانی که سن آنها کمتر از ٢١ سال است و ازدواج نکرده اند صرفنظراز اینکه با شما زندگی میکنند و یا قصد همراهی با شما یا پس از مهاجرت شما به آمریکا را دارند را ذکر کنید. برای هر کدام از فرزندانتان عکس های جداگانه با مشخصات مشابه به عکس خودتان ارسال کنید.
تعداد فرزندان – نام، تاریخ تولد و محل تولد همسر و تمامی فرزندان و فرزندخوانده ها و فرزندان همسرتان که سن آنها کمتر از ٢١ سال بوده و ازدواج نکرده اند باید در درخواست شما ذکر گردد، حتی اگر شما قانوناً از پدر یا مادر آن فرزند خود جدا شده اید و همسر شما و فرزندتان دیگر با شما زندگی نمی‌کنند و/یا قصد ندارند تا به همراه شما به ایالات متحده مهاجرت کنند. برای هرکدام از فرزندانتان عکسی مطابق با مشخصاتی مشابه عکس خودتان ارسال نمایید.
دقت کنید که نام تمام موارد زیر را وارد نمایید:
تمام فرزندان طبیعی تان که در قید حیات می باشند.تمام فرزندانی که قانونا به فرزندی قبول کرده اید و در قید حیات می باشند؛ و ،تمام فرزند خوانده هایی که در زمان پر کردن فرم ثبت نام مجرد و زیر ۲۱ سال هستند حتی اگر شما قانوناً از پدر یا مادر آن فرزند خود جدا شده اید و همسر شما و فرزندتان دیگر با شما زندگی نمی‌کنند و/یا قصد ندارند تا به همراه شما به ایالات متحده مهاجرت کنند. فرزندان متاهل شما و فرزندانی که بیشتر از ٢١ سال سن دارند، نمی‌توانند در درخواست قرعه کشی شما نام نویسی شوند. اما، قانون محافظت از وضعیت فرزندان، در برخی شرایط فرزندان را در مقابل از دست دادن شرایط لازم برای دریافت ویزا بواسطه افزایش سن (رد شدن از مرز ٢١ سال) محافظت می کند. اگر فرم ثبت نام شما برای شرکت در قرعه کشی قبل از ٢١ سالگی فرزندنتان ارسال شود، و قبل از صدور ویزا فرزند شما به ٢١ سالگی برسد، قوانین مربوط به افراد زیر ٢١ سال در مورد فرزند شما صادق می شود.
فرزندی که اکنون شهروند یا ساکن قانونی ایالات متحده است واجد شرایط برای شرکت در قرعه کشی و دریافت این روادید نیست، و منعی برای وارد کردن یا حذف نام او در فرم تقاضای والدین برای شرکت در قرعه کشی وجود ندارد.
خودداری از ذکر اسامی کامل فرزندان واجد شرایط، موجب مردود شدن درخواست متقاضی اصلی و رد شدن تمامی ویزاهای افراد ذکر شده در درخواست در هنگام مصاحبه ویزا خواهد شد.
تشکر کنندگان: Phoenix7 ، jalayevatan ، Azarakhsh43 ، alirezanz
لینک مستقیم و رسمی دستورالعمل برنامه ‎DV-2018‎ به زبان انگلیسی:
‎https://travel.state.gov/content/dam/vis...nglish.pdf
تشکر کنندگان: jalayevatan ، ali3923
سلام دوستان
کسی که پدرش اتباع کشور دیگری هست و فوت کرده
و مادرش ایرانی هست
و خودش هم در ایران متولد شده
باید کشورش رو چی وارد کنه؟
ایران یا عراق؟
و آیا میشه با مدرک دیپلم کار دانش شرکت کرد یا خیر؟
ممنون میشم پاسخ بدید
تشکر کنندگان:
لینک های بررسی عکس برای قرعه کشی

https://travel.state.gov/content/passpor...mples.html

https://travel.state.gov/content/passpor...plate.html

لینک چگونگی گرفتن عکس در خانه

https://travel.state.gov/content/passpor...guide.html
تشکر کنندگان: aram_hpanahi
سلام دوستان عزیز
یه سوال داشتم. برای ثبت نام لاتاری 2018 با وجود نوزاد 6 ماهه باید نوزاد هم بطور جدا ثبت نام بشه؟ یا اینکه فقط اسم و مشخصاتش رو باید بنویسیم؟ اینم بگم اسم نوزاد هنوز تو پاسپورت مادرش وارد نشده. ممنون میشم راهنمایی کنید.
شماره کیس: ‎2017AS32XX  ‎
تاریخ رویت قبولی:  ‎2016 ‎July 12‎
برنده اصلی: همسر (مرد)
تعداد افراد کیس:  2
کنسولگری:  آنکارا تغییر به ابوظبی توسط خودمون
تاریخ ارسال فرم:   ‎2016 ‎July 14
کارنت شدن کیس: 2016 9Nov‎
تاریخ دریافت نامه دوم: ‎20 Dec 2016
تاریخ مصاحبه: ‎2017 ‎Feb 12
نتیجه مصاحبه: AP‎
21 جولای دوخطی
23جولای آپدیت و تبدیل به یک خطی و OR
مقصد: هیوستون شاید هم دالاس
issued: 09.09.2017
visa: 09.14.2017
arrival to USA: 10.10.2017
تشکر کنندگان:
سلام دوستان
کسی اطلاع داره چرا هر سال باید عکس جدید واسه ثبت نام بندازیم؟
با ارزوی برنده شدن دوستان

تشکر کنندگان: Azarakhsh43
سلام
چندتا سوال داشتم درباره با ثبت‌نام لاتاری
یکی اینکه من اسممو عوض کردم تو پاسپورتم اسم قبلیم هست، کدوم اسمو وارد کنم؟؟؟ البته پاسپورتمو باید مجدد تمدید کنم
دوم اینکه برای مدرک کاردانی کدوم گزینه رو باید برای تحصیلات انتخاب کرد؟
عکس بچه های زیر دوسال حتما باید باشرایط بزرگسال گرفته بشه؟
سوال بعد اینکه دیپلم کاردانش یا فنی و حرفه ایی که پیش دانشگاهی ندارن هم قابل قبوله یا نه؟
تشکر کنندگان:
سلام!از کی ثبت نام شروع میشه؟تاریخش کی هست؟ فردا؟
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان