کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سفرنامه و تجربه مصاحبه در ایروان
.
در این تاپیک می توانید تجربه و نکات مهمی که در سفر و مصاحبه ایروان کسب کردید، در اختیار سایر دوستان قرار دهید.

انجام هرگونه پرسش و پاسخ و در مجموع هر پستی به جز موضوع سفرنامه در این تاپیک ممنوع است و حذف خواهد شد
.
پاسخ
تشکر کنندگان: a_cute65 ، m0na ، MOZHDEHHHHHH ، elahe mousavi ، ostokhan ، leader-m
باسلام و آرزوی موفقیت برای همه دوستان من امروز برای انجام آزمایشات مدیکال رفتم از ساعت ۱۱ که قرار داشتیم تا ۱ طول کشید اول رفتیم پیش دکتر کریستین که منشیشون که واقعا خانم خوبی بودند چندتا سوال پرسید که چه جراحی هایی داشتید و تاحالا تو بیمارستان بستری بودی با نه و تتو دارید یا نه و چه بیماری هایی دارید چه حساسیتی و ... بعد رفتیم پیش دکتر همه اون چیزایی که ازمون پرسیده بود به دکتر گفت قد و وزن و فشار خون گرفتند و چند تا معاینه جزیی بعد رفتیم طبقه پایین برای گرفتن عکس از شش و آزمایش خون بعد یه نشانی دادند که از بیمارستان دور بود و گفت تاکسی ۲۰۰۰ درام میگیره میبرتون ولی ما چون از نرم افزار یاندکس تاکسی میگرفتیم ۱۱۰۰ درام شد البته اونجا با یه آقای دیگه آشنا شدیم که چون ایشونم باید میرفت اونجا برای آزمایش با هم رفتیم و هزینه تاکسی هم برامون نصف شد. اونجا آزمایش بیماریهای مقاربتی رو میگیرن که هزینش ۱۰.۰۰۰ درامه و دلیل افزایش هزینه های مدیکال هم برای اضافه شدن همین آزمایشه جوابم گفتند میدند به دکتر و نیازی نیست ما بگیریم قرار شد دوشنبه بریم از دکتر جواب بگیریم.
در مورد یاندکس که مثل نرم افزار اسنپ تو ایران میمونه و اگه اینترنت داشته باشی خیلی به صرفست .
در مورد اقامت ما از طریق یکی ازآشناها با آقایی به نام واناند آشنا شدیم از ایران باهاش هماهنگ کردیم چند تا خونه برامون عکسشو فرستاد و یکیشو اوکی کردیم یک خوابه نزدیک میدون جمهوری شبی ۴۰ دلار که خیلی راضی هستیم همه چی توی خونه هست اتو سشوار جاروبرقی و .... و همه ظروف برای آشپزی و حتی ماشین لباسشویی در ضمن چای و قهوه و شکر و قند و ....هم بود از فرودگاه هم برامون یه تاکسی فرستاد چون تاکسی های فرودگاه خیلی گرون میگیرن تازه یه مودوم وایفای همراه هم بهمون داد که همیشه آنلاین باشیم دو تا هم سیم کارت بهمون داد بابت بقیه چیزا پولی نگرفت فقط پول خونه و تاکسی رو حساب کردیم اگه خواستید شمارش ۰۰۳۷۴۹۹۹۸۰۲۰۲ هست از طریق وایبر میتونید باهاش ارتباط برقرار کنید. بازم اگه نکته ای بود تو سفرنامه بعدیم که مصاحبه رو میگم اضافه میکنم.
کیس نامبر:2017as1xxx
رویت قبولی:3 ‎may‎
اعضای کیس: 2 نفر (برنده اصلی آقا)
شروع فرم: ‎4 may‎
ارسال فرم: ‎8 may‎
مصاحبه: انكارا بود كه تغيير دادم به ارمنستان
کارنتی اکتبر
وقت مصاحبه : 2016-oct-11
نتیجه مصاحبه :AP
سفرنامه
آپدیت :6 فوریه در اثر ارسال ایمیل
آپدیت: 10 مارچ در اثر ارسال ایمیل
آپدیت:16 می
کلییر :16 می
ایشود: 26 می
دریافت ویزا:26 می
پاسخ
سلام مجدد ببخشید یکم دیر شد در ادامه سفرنامه ارمنستان باید بگم ما روز سفارت صبح یکم فرم ۲۶۰ رو مرور کردیم و تاریخ ها رو به میلادی حفظ کردیم و رفتیم سفارت . سفارت خیلی دور نیست ولی با تاکسی معمولی ۱۰۰۰ درام با یاندکس ۶۰۰ درام و با اتوبوس خط ۶۷ با ۱۰۰ درام میتونید برید اونجا خیلی زود نرید ما تقریبا یک ربع زودتر رسیدیم ولی گفتند مثل بقیه توی ایستگاه اتوبوس منتظر بمونیم تا خبر بدن وقت ما ساعت ۱.۵ بود و همون موقع ها گفتند به صف بریم جلو پاسپورت هارو میدید و با لیست خودشون چک میکردن و راه میدادن بازم میگم اصلا فکرشم نکنید که بخواید از سفارت و یا حتی حول و حوش اون عکس بندازید که توی دردسر میافتید و در نهایت ممکنه مهر قرمز بخوره تو پاستون خلاصه اینکه رفتیم تو و نوبت گرفتیم همونجوری که بقیه دوستان گفته بودن اول تحویل مدارک بعد پرداخت ۳۳۰ دلار بابت هر نفر بعدم رفتیم تو اتاقی که همون آقای چشم آبی بود همه اونجا کاملا به فارسی مسلط بودن حتی افیسر و خیلی جالب بود که از ما اصلا سوال نپرسید فقط در مورد سربازی پرسید که کجا بودی و چیکار میکردی و اینکه چند ساله ازدواج کردین همین!!! بعدم گفت پروندتون خوبه ولی باید مراحل اداری رو طی کنه ۳ تا ۶ ماه دیگه ویزاتون میاد که با توجه به اینکه تا آخر سپتامبر وقت هست شما حتما تا ماه اپریل ویزاتونو دریافت خواهید کرد?یه کاغذ آبی بهمون داد که توش به زبان فارسی راهنمایی کرده بود که چیکار کنیو و گفت از سه ماه دیگه توی سایت مذکور شمارمونو که دیدیم پاسپورت و بفرستیم برای زدن ویزا همین! ما اومدیم بیرون همش نیم ساعت طول کشید اصلا استرس نداشته باشید من اونجا شنیدم توی زمانیکه تو سالن نشستید تا نوبتتون اعلام بشه با دوربین مورد بررسی روانشناسی قرار میگیرید پس خیلی عادی باشید نه سعی کنبد خیلی آروم و ساکت باشید که مرموز به نظر بیاید و نه اینکه تیک عصبی و استرس نشون بدید اصلا کار سختی نیست خیلی هم جالبه.با ارزوی موفقیت برای همه دوستان
کارنتی اکتبر
سفرنامه
پاسخ
این هزینه هایی بوده که برای دونفرمون شده:
هزینه رفت و برگشت با پرواز ماهان 20.000.000 ریال
هزینه اقامت در آپارتمان 6 شب به همراه ترانسفر فرودگاه رفت و برگشت 250 دلار
هزینه مدیکال نفری 60.000 درام جمعا 120.000 درام
هزینه مصاحبه نفری 330 دلار جمعا 660 دلار
هزینه ایاب ذهاب داخل شهر بسیار ناچیز بود چون هر سفری میانگین 300 درام میشد نهایت دورترین مسیر که آزمایشگاه بود 1100 درام (با نرم افزار یاندکس)
هزینه خورد و خوراک هم از تهران ارزانتر بود که بستگی به خودتون داره چه جور رستوران هایی برید
کارنتی اکتبر
سفرنامه
پاسخ
خب وقتشه من هم سفرنامه ام رو بنویسم که تو هفته اخیر به علت شوک وارده مصاحبه و انتخابات واقعا حسشو نداشتم، اما امیدوارم به کارتون بیاد و موفق باشید.

تهیه بلیت، رزرو هتل و رفت و آمد

برای تهیه بلیت می تویند از این سایتها لحظه آخری استفاده کنید که البته برای ایروان چندان ارزونتر از آژانس یا سایت شرکتهای هواپیمایی نیستن، چون مثل استانبول و دوبی مشتری زیادی نداره ایروان. پس من از سایت ماهان بلیت خریدم که رفت و برگشت شد نفری ۸۶۰ تومن. آسمان و یه خط هواپیمایی از ارمنستان هم با همین حدود قیمت پرواز دارن به ایروان.
برای هتل میتونید از الی گشت استفاده کنید یا از سایتهای خارجی مثل booking.com , البته من از hyurservice.com استفاده کردم که پیش پرداخت نمیخواست و هزینه هتل رو فرداری ورودم رفتم دفترشون تو خیابون نعلبندیان حضوری پرداخت کردم. برای هفت شب اقامت تو یه هتل سه ستاره تمیرحدود ۸۵۰ تومن دادم.
به غیر اینها شما یه رفت و برگشت تا فرودگاه امام و فرودگاه ایروان دارید. برای داخل ایران از اپلیکیشن اسنپ استفاده کردم که هر بار حدود ۳۵-۴۰تا فرودگاه و بالعکس کرایه ام شد. تاکسی های خود فرودگاه حدود ۶۰-۷۰ میگیرن.
تو ارمنستان در لحظه ورود بعد از گیت کنترل ورود به کشور سیمکارت خریدم ۲۵۰۰ درام، واستادم سیکارت فعال شه و با نرم افزار یاندکس تاکسی گرتم که تا هتل که تو مرکز شهر بود شد ۱۲۰۰ درام.

یاندکس
یاندکس نرم افزار موبایل مثل اسنپه تو ارمنستان که میتونید توش محل حضورتون و مقصد رو بزنید و یه تاکسی میاد دنبالتون. تاکسی هاش حدود نصف قیمت تاکسی عادی میگیرن. اگه شیطنت نکنن! مثلا من روز مدیکال با یاندکس رفتم و تو نقشه دیدم آقاهه زرنگ بازی در میاره و از راه دورتر میره. از مرکز شهر تا بیمارستان موراتسان برد ۱۰۰۰ درام. درحالی که دفعه دوم برای گرفتن نتیجه آزمایشهام ۶۰۰ درام دادم. چون سرراست رفته بود. یا وقتی میخواستم برم سفارت برای مصاحبه که وسز زاهه اسکناس ۵۰۰۰ درامی دادم و تنها ۱۰۰۰ درام برگردوند! (دزدی تو روز روشن که چیزی هم نمیتونستم بگم. چون هم عجله داشتم هم تنها بودم!) به هر حال باید خواستون باشه ولی کلا نسبت به تاکسی تو شهر ارزونتره. چون ملت از فرودگاه تا مرکز شهر رو با تاکسی فرودگاه ۶۰۰۰ درام هم اومده بودن!

ایروان

کلا از تهران سردرتره. شهرخوشگله. موزه و اپرا وبناهای دیدنی زیادی داره و خوراکی توش راحت پیدا میشه. اگه حلال میخواید هم میتونید پیدا کنید. معمولا خیابونها ازر ۱۰-۱۱ صبح شلوغ میشن و آدمها تا ۹-۱۰ شل تو خیابونن. بعدش دیگه مغازه ها تک و توک بازن و آدمهای تو خیابون هم جماعتی ان که کلاب و بار و.. برمیگردن.. شهرش رو میتونید کامل تو ۳-۴ روز بگردید ولی وقتی برایس مصاحبه میرید ۱ هفته باید اونجا بمونید پس بهتره برای سرگرمی تون دقیق برنامه ریزی کنید چون حوصله تون سرمیره و مجبور میشید تو هتل بخوابید! قیمتها مثل تهرانه.. یعنی غذای لوکسش مثل غذای لوکس تهرانه، غذای دم دستی و دکه ای هم هم قیمته تهرانه.. زیاد  تفاوت آنچنانی نداره. سینماو  تئاتر و اپرا وگالری و.. هم مثل تهران و حتی ارزونترن. نوشیدنی جات هم اگه سوپر بگیری ببری خودت بخوری ارزون ولی از آب معدنی گرفته تا دیگر نوشیدنی جات اگه تو رستوران یا کافه و.. باشه خب چند برابره! مثلا شما یه لیوان قهوه سر چهارراه میگیر ۱۰۰ درام در حالی که تو کافه ۸۰۰ درامه و یه کیک هم میگیری ۱۰۰۰ درام.. با این حال باز از کافه های تهران ارزونتره!

مدیکال

من وقت مدیکال رو از یه ماه قبل با ایمیل گرفته بودم اما روز دوم که رسیدم زنگ زدم منشی دکتر کریستین و گفتم بیکارم میشه امروز بیام؟ گفت بیا. در نتیجه یه روز زودتر رفتم. تو بیمارستان منشی دکتر براتون توضیح میده چه چیزهایی برای دکتر مهمه و سوابق رو میپرسه. میرید تو اتاق بهیار معاینه کلی فشار و ضربان و.. میکنه و خود دکتر میاد شروع به سوال در مورد داروهایی که میخورید، عملهای جراحی و.. و لباس رو بالا میزنید و با گوشی تنفس و.. تون رو چک می کنه.. نمی دونم چرا در مورد سل انقدر حساسن و ۱۰ بار سوال میپرسن انقدر که کلافه شده بودم میخواستم بگم ما تو ایران سل در حد چهار تا ده و روستا تو مناطق محروم ایران داریم و اپیدمی نیست و انقدر تکرار نکن سوالتو در مورد سل در اقوام و دوستان و.. Smile)  سوابق واکسیناسیون رو میبینه و دستی تو فرم پاستور نوشته شده بود و چیزی نگفت. خلاصه بعد این معاینه که نفری ۴۰۰۰۰ درام به خود دکتر میدید میرید طبقه پایین و اتاق رادیولوژی عکس قفسه سینه میگیرن و نفری ۱۰۰۰۰ درام میدید، ساختمون پشتی بیمارستن هم آزمایشگاهه که یه آزمایش خون میگیرن که کلا ۱ سی سی هم نگرفت و به نظرم بیشتر برای آزمایش اعتیاد و بیماری مقاربتی و احتمالا یه بانک اطلاعات خونیه، چون میزان خونی که برداشت خیلی کم بود و به درد تست دیگه ای نمیخورد و اینجا پولی نگرفتن. بعد میفرستنتون یه کلینیک دیگه در محلی دورتر از شهر برای تست بیماری های جنسی (این رو شنیدم تو جاهای دیگه با همون آزمایش ادرار میگیرن ولی اینجا تست مخصوص خودشو داره). تو این کلینیک که شیک و پیکه و معلومه خصوصیه نفری ۱۰۰۰۰ درام  میدید، متصدی آزمایش با یه نوار کاغذی مخصوص از شما نمونه ترشح برمیداره (ترسناک و دردناک نیست و اگه خجالت هم میکشید چاره ای نیست، به هر حال بهیاره و این آدمو احتمالا دیگه هرگز تو زندگیتون نمیبینید! مگه مجددا بیاید مدیکال که خب میشه دوبار و مشکلی نیست! اون هم نگاهتون نمیکنه، کارشو میکنه. برای من مرد بود و احتمالا برای مراجعان خانم باید خانم باشه). بعد هم تشریف میبرید پی کارتون تا روزی که گفتن بیاید از بیمارستان موراتسان و منشی دکتر سی دی و کاغذ واکسیناسیون رو بگیرید و مدارک پزشکی رو هم به من گفتن که خودشون میفرستن سفارت و لازم نیست چیزی ببرم.

سفارت و مصاحبه
روز سفارت وقت مصاحبه ۹:۳۰ بود. روز انتخابات  بود ولی اثری ازش اون محدوده نبود. یه ۱۰-۲۰ نفر ایرانی و ارمنی و دقیقتر بگم دو تا خانواده ۴ نفری ایرانی و دوسه تا ایرانی تک دیگه اونجا بودیم و بقیه ارمنی بودن. راس ساعت به صف کردن و دونه دونه پاسپورتها رو با لیست خودشون چک کردن فرستادن تو..
اینجا گوشی و ساعت و کلا چیزهایی که مکانیکی الکترونیکی هستن رو گرفتن اما گیری به کیف نمیدادن و حتی یه آقایی یه سامسونت بزرگ مثل این فیلمی های دهه ۶۰ دستش بود و راحت باهاش اومد تو. انقدر دردسر نداشت! میاید تو دم در یه شماره بهتون میدن و شماره باجه های مخصوص ارمنی ها متفاوته و کلا یه اتاق هست برای ایرانی ها که آفیسر تو اونجا پشت یه باجه نشسته. بعد تو سالن مینشینید تا باجه ۸ خانمی که به فارسی صبحت میکنه صدا میکنه و مدارکتون رو اصل و ترجمه ازتون میگیره. ( کارت ملی و ترجمه اش، ریزنمرات و ترجمه نخواست) تمکن من در حدود ۷۵ تومن بود که دوهفته قبل از بانک پاسارگاد گرفتم و اصلا موقع مصاحبه صحبتی ازش نشد.. خلاصه بعد این خانم میرید باجه ۳ که پول میدید به خانم صندوقدار و برمیگردید تا دوباره شماره تون خونده بشه
در مورد سر و وضع و تیپ. اصولا غیر از نگهبان دم در و سکیوریتی های سالن کسی به شما نگاه نمیکنه که کت وشلوار میپوشید یا کروات میزنید یا نه.. افیسر در ۹۰ درصد مواقع سرش تو کامپیوتر یا مدارک من بود. پس شلوار یا کتونی من رو هرگز ندیده و بعید میدونم تو AP تاثیر داشته باشه (زود رسیدم ته داستان!)
آفیسر یه جوون زیر سی سال شیک و پیک بود که خوش آمد گفت  به فارسی و گفت میخواید مصاحبه فارسی باشه یا انگلیسی که گفتم انگلیسی میتونم اما اگر مشکل در توضیح داشتم اجازه بدید فارسی شرح بدم. گفت اوکی و قسم رو فارسی بخور و بقیه اش رو جلو میریم.
بعد قسم در مورد سوابق کاری و اینکه یکی  یکی در هر کدوم از شرکتهایی که بودید چی کار کردید پرسید.. کلید نکرد و گیر نداد، دقیقا اینطوری بود که شرکت ایکس خب این چی کار میکرد و شما چی؟ توضیح می دید و دیگه اسم بعدی ها رو میگه و در نهایت گفت اوکی و کافیه و بعد در مورد معافیت پرسید که گفتم پزشکی و چه نوع پزشکی گفتم چشم پرسید شماره چند بود که گفتم و شروع کرد به تایپ کردن و برگشت گفت باید مراحل اداری طی بشه، برگه آبی رو درآورد و گفت ۳-۶ ماه دیگه ادرس رو چک کنید. گفتم : و بیشتر؟ Smile) گفت، نرمالی ۳-۶ ماه ولی بعضا تا آپریل و جون هم طول میکشه. بعد هم خداحافظی و هو ا گود دی سر و اومدم بیرون.

موفق باشید.

/////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

سفر دوم بعد از کلیری

بالاخره بعد از ۱۸۲ روز در ۱۰ می کلیر شدم وتصمیم گرفتم سریع خودم رو به ارمنستان برسونم. بلیت هواپیما برای روز دوشنبه ۱۵ می موجود نبود و با اتوبوس تصمیم گرفتم برم در حالیکه نمی دونستم چقدر کارم طول میکشه و بلیت برگشت هم نگرفتم.

از سایت booking.com یه هاستل گرفتم برای ۴ شب، اتاق با تخت کویین و حمام و سرویس اختصاصی.. در هاستل ها اتاق عای مشترک یا اتاق خصثوصی یا سرویس مشترک هست که از ۵-۶ دلار برای هر شب شروع میشن و من برای اتاق خودم شبی ۲۵ دلار دادم. تو هاستل هر روز اتاقتون رو نظافت نمیکنن و صبحانه کامل و چند مدل سرو نمیشه.

با جنیس منشی دکتر کریستین هماهنگ کردم برای وقت فوری که اول گفت خیلی شلوغه نمیشه ولی کلا با کمی صحبت راه میاد. پس برای دوشنبه ۱۵ می وقت از جنیس گرفتم. گفت ۶ تا عکس ۳*۴ جدید پشت نویسی شده هم بیارم. این قضیه پشت نویسی هم بین علما اختلافه.. دکتر کریستین میگه پشت نویسی کنید اما دکتر انوش میگه نمیخواد و عکس خراب میشه و.. به نظرم بهتره وقتی رفتین مدیکال همونجا بپرسید لازمه پشت نویسی یا نه و اگه لازم بود همونجا چند دقیقه وقت بذارید انجام بدید.

بلیت اتوبوس رو اینترنتی از رویال سفر گرفتم که هر روز از بیهقی ساعت ۱۲ ظهر حرکت داره. دو تا شرکت دیگه هم در ترمینال غرب هستن که یک ظهر حرکت دارن. زیاد فرقی نمیکنه و هر سه تا ماشین با هم حدود ۱۲ شب میرسن به مرز نوردوز. من برای یکشنبه ۱۴ می بلیت گرفتم. اتوبوس برای ناهار و شام توقف داره توی ایران نزدیکی قزوین و بعد از تبریز. و بعد تا دوازده شب که به مرز میرسه جایی وا نمیسته. توی مرز باید از اتوبوس پیاده شید از مرزبانی رد شید و خودتون رو پیاده با طی ۵۰۰ متر به مرزبانی ارمنستان برسونید. دقت کنید که داروهای کدیین دار و اعصاب و.. همراهتون نباشه چون در ارمنستان جرمه و اگه هست حتما باید نسخه داشته باشید. خصوصا چون مرز زمینیه و افسرای مرزبانی اونها فارسی کمی بلدن زیاد سوال و جواب می کنن که قرص و مواد مخدر و.. همراهتون هست یانه.. در این حین خودشون هم دارن اتوبوس رو بازرسی میکنن.. یبعد دو سه ساعت علافی تو مرز شما دوباره سوار ماشین میشید. اتوبوس یکبار هم برای صبحانه تو ارمنستان توقف داره و حدود ساعت ۱۲ به ایروان می رسید.

قبل از اینکه اتوبوس به ترمینال ایروان برسه من وسط راه پیاده شدم و با کوله پشتی و وسايل رفتم بیمارستان. ۴-۵ ساعت کارم طول کشید چون هم شلوغ بود و هم همه کارهای مرتبه اول دوباره انجام شد. به من گفتن دو روز بعد بیام نتیجه خودم و سی دی عکس سینه رو بگیرم و مدارک پزشکی مربوط به سفارت رو خودشون میفرستن چهارشنبه سفارت.

از بیمارستان مستقیم رفتم هتل و اتاق رو تحویل گرفتم. هاستل رو طوری انتخاب کردم که نزدیک دفتر پست باشه پس با ده دقیقه پیاده روی رسیدم پست یوماکس که تا ساعت شش عصر بازه.

اونجا رسید پستی، برگه آبی و پاسپورت و دو عکس ۵*۵ جدید رو تحویل دادم. چون تو سایت سفارت برای کلیر شده ها زده اگه شش ماه بیشتر از تاریخ عکسهاتون گذشته دوباره عکس بگیرید. کارمند پست یه شماره پیگیری از سایت یوماکس بهم داد که بتونم مدارکم رو پیگیری کنم و گفت ۱۰ صبح فردا ۱۶ می به سفارذت میرسه. صبح چک کردم و دقیق ساعت ۱۰ رسیده بود و همچنین یه آپدیت ۱۶ می تو سیس داشتم.
روز ۱۷ می رفتم بیمارستان نسخه پزشکی خودم رو گرفتم و جنیس گفت عصر همونروز مدارک پزشکی از سمت اونا برای سفارت میره. پس روز ۱۷ می دوباره
یه آپدیت دیگه تو سیس خوردم.

۱۰ صبح ۱۸ می دوباره تو سیس اپدیت شدم و تک خطی و / شدم که عادیه. عصر حدود ساعت ۴ هم آپدیت نهایی در سیس و ایشو شدم.

رفتم دوباره پست و کارمند گفت مدارک من و پاسپورتم به پست برنگشته. صبح ها حدود ساعت ۱۱ مدارک از سفارت برای پست میرسه و تا دو کار جدا کردن و آماده کردنشون طول میکشه و بعد برام ایمیل میزنن که بیام پاسم رو بگیرم.
اما من روز ۱۹ می خودم یازده صبح رفتم دم پست و تا ماشین پست اومد از کارمند خواهش کردم پاکت من رو جدا کنه و سریعتر تحویلم بده بنابراین ۱۱ صبح ۱۹ میس پاس و پاکت زردم رو تحویل گرفتم.. پاکت زرد شما نباید باز بشه و یه برش داره که توش معلوم باشه.. من همینجوری سعی کردم نگاه کنم از لای سوراخ و دیدم چیز خاصی توش نیست. ترجمه مدارکی که فرستاده بودیم، مدیکالم و چیزهای این چنینی توش بود و الیته عکس ۵*۵ های قدیمی که موقع ثبت نام بهشون داده بودم رو لای پاسپورت گذاشته بودن و بهم برگردونده بودن.

از اونجایی که روز آخر هاستلم بود سریع برگشتم واتاق رو تحویل دادم و چون بلیت برگشت نداشتم بهشون گفتم که میرم فرودگاه و اگه بلیت گیر نیاوردم ممکنه برگردم و اینکه آیا اتاق خالی دیگه ای دارن که بهم بدن که قبول کردن. رفتم فرودگاه و با مسئول گیت صحبت کردم که بلیت ندارم و اگه مسافری کنسلی داشت یه بلیت بهم بفروشن. بلیت یک طرفه و اونهم لحظه آخری خیلی گرونتر از بلیت دو طرفه و عادی در میاد. در نهایت یکساعت مونده به پرواز که گیت رو داشتن میبستن صدام کردن که یه جا برام پیدا شده و حدود ۱ میلیون تومان (البته به درام) پرداخت کردم و کارت پرواز گرفتم و برگشتم ایران.
کیس: 2017AS15XX
نتیجه: ۶ می
ارسال فرم: ۲۶ می
کارنت: ۹ آگوست
نامه دوم: ۲۲ سپتامبر
مصاحبه: هفته اول نوامبر، ایروان/ AP / آپدیت سیس ۱۵ نوامبر / ۱۲ ژانویه بخاطر ایمیل، یه ایمیل تو فوریه، یه ایمیل هم ۲۱ مارچ همه جوابها تکراری  و منتظر باشید تا اعلام کنیم / آپدیت دو خطی و اولین آپدیت از سمت خودشون ۸ می/ کلیر ۱۰ می/آپدیت تحویل پاسپورت ۱۵ می/ تحویل مدیکال جدید ۱۷ می/ ۱۸ می صدور ویزا/ ۱۹ می تحویل پاسپورت از پست
سفرنامه
پاسخ
برعکس دوستان من با اتوبوس و زمینی مصاحبه رفتم.
20ساعت حدودا راه در پیش دارید که حدود 3ساعت اون در مرز معطلی هست.
بلیط در همه روز ها از دیدار سیر گیتی در ترمنال آزادی قابل دریافته و حتی با 7تا مصافر هم حرکت میکنه.
کرایه هم از 150 تا 200متغییره باتوجه به زمان رزرو.
در ایران یکبار در قزوین و یکبار بعد از تبریز یعنی نزدیک مرند برای ناهار و شام توقف دارن.
و در ارمنستان در رستوران میشا که حدود 3ساعت بعد از مرز هست توقف دارن . واین مکان ها برای تمام اتوبوس ها ثابته.قیمت و کیفیت غذا ها هم خوبه.
از آزادی تا مرز به صورت اتوبان و کفی هست و در ارمنستان بیشتر مسیر مثل جاده چالوسه اما خیلی خوب و با صفاست.
اتوبوس ها هم کیفیت خوبی دارن و راحتن.
ایروان یک آپارتمان لوکس در تومانیان و بقل فروشگاه ساس گرفتم از طریق bookingشبی 33دلار که اونجا با توجه به فصل و نبود مسافر با چونه به شبی 30 دلار رسوندم.
از منزل تا بیمارستان موراتسان 600درام از طریق یاندکس تاکسی گرفتم.مختصات بیمارستان موراتسان طول 40.14888و عرض جغرافیایی 44.51572 هستش
دکتر کریستین طبقه 2 انتهای راهرو دست راست اتاق 222 هست که منشی شون خانوم جنیس فارسی صحبت میکنه 35000درام دکتر گرفت و بعد فرستاد پایین برای رادیولوژی و تست خون و یه برگه برای آزمایش سوزاک در درمانگاه نرمد (normed)که بیرون شهره میده و دوتا نقشه که اولی محل رادیولوژی و تست خون رو در همون بیمارستان مشخص میکنه و دومی آدرس نرمد رو و که باید به تاکسی ها نشون بدین تا شمارو اونجا ببرن و تاکسی2000درام میبره ویاندکس 1300درام که برای یاندکس باید آدرس مقصد رو nersisian street 14/1بدین.
برای خون و راذیولوژی یه 13000و2000درام در موراتسان پرداخت میکنید و در نرمد 10000درام.
و فردای روز کاری ساعت 12.30میاین و خانوم جنیس از روی لیست اسم هارو میخونه و برگه ها و cd رادیو لوژی رو  تحویل میده اما نباید اونارو به سفارت ببرین بلکهه برای بردن به خاک امریکاست. و تمام موارد مورد نیاز سفارت به صورت اتئماسیون ارسال میشه براشون . حتی آزمایش خون و رادیولوژی و سوزاک رو هم که داده بودین فقط یه رسید پرداخت بهتون میدن و جواب هارو با اتوماسیون میفرستن برای دکتر.
فرداش صبح 8.30نوبت سفارت بود که من زودتر رفتم و راه ندادن تا 8.20که از روی لیست پاسپورت رو چک کردن و اجازه ورود دادن.اما این رو بگم که تمامی مراحل ا احترام کامل انجام میشه کا ملا برخورد خوبی دارن حتی اگه متوجه نشین چی میگن دوباره براتون توضیح میدن . بعد بهتون شماره میدن که 2برگه و میشینید. وقتی شمارتون از مونیتور پخش شد بهتون میگه کدوم اطاق باید برید.ار اول اطاق 8 روشن میشه که یه خانوم که فک میکنم ایرانی باشه مدارک رو ازتون میگیره.
2تا کپی پاسپورت
شناسنامه +کپی و ترجمه
+کارت ملی نمیخواین؟-نه +مطمین؟- نه نمیخواد
2تا عکس 5*5 زمینه سفید گوش معلوم.
مدارک تحصیلی +کپی و ترجمه
پایان خدمت +کپی و ترجمه
-کجا بودی خدمت؟- -----
-متاهل؟----
-فرزند؟----
-اوکی لطفا  330 دلار باجه 3 پرداخت کنین.ورسید بیارید+مرسی
باجه 3 پرداخت میکنید اگه خرد هم نداشتید باقی شومیدن.
فک کنم بشه به درام هم داد چون تو رسید مبلغ معادل پرداختی رو به درام هم میزنه.
رسید رو باجه 8 تحویل میدین و منتظر میمونین.
تا شمارو برای اطاق 11 بخوان و اون برگه دوم شماره رو اونجا نشون بدین.
افسر مربوطه جوون و خوش اخلاق و خیلی مودب و بانشاطه.
از محل کار می پرسه و محل خدمت  و مدارک تحصیلی. و بعد هم برگه آبی و روز خوش.تمام.
اون روز به یک خانم تنها لاتاری ویزا یک ضرت دادن.
یک خانم تنها شاغل AP شدن(AP= Administrative processing=برگه آبی =طی شدن مراحل اداری)
2 کیس دونفره زن و شوهر یکی لاتاری سن حدود 28 خانوم یک ضرب آقا AP  و دیگری کیس خانواده سیتی زن آقا Ap  و خانوم یک ضرب دادن
ویک کیس دیگه هم که لاتاری بود Ap خورد.
مکان های دیدنی هم
1.کاساکاد یا هزار پله -------------------------------------------------طول 40.19290و عرض 44.51574
2.خیابان نورترن------------------------------------------------------طول 40.18191 و عرض 44.51478
3.میدان ریپالیک یا جمهوری یا راپاراک-------------------------------طول 40.17768و عرض 44.51261
4.ساختمان اپرا-------------------------------------------------------40.18602 و 44.51508
5.کلیسا سن گریگور--------------------------------------------------طول 40.17203 و عرض44.51682
6.خیابان فردوسی(مرکز خرید)----------------------------------------40.17496 و عرض 44.51424
7.فروشگاه یروان ستی ------------------------------------------------40.17448 و 44.51360
8.فروشگاه ساس (دارای بهترین قیمت صرافی)-------------------------40.18592 و 44.51222
9.فست فود تاشیر(پیتزا عالی)------------------------------------------40.18079 و 44.51435
10.نمایشگاه نقاشی در روز های شنبه در میدان پشت اپرا---------------40.18730 و 44.51422
11.یازار سنتی ورنیساج در یکشنبه و دیدن رقص موزیکال سرخ پوست—40.17714 و44.51652
12.موزه میدان جمهوری ---------------------------------------------40.17828 و 44.51351
13.مانومنت( نرفتم)
14. بازار بنگلادش(کفش چرم مرغوب و ارزان) با تاکسی 1100 درام---40.17541 و 44.45275
15. ایستگاه اتوبوس(ترمینال .ساعت 10 برای ایران همه روزه)------40.17227 و 44.49085
کیس نامبر: ‎2017AS2xxx‎
تاریخ رویت قبولی:  May 5
تعداد اعضای کیس: 1 نفر
محل مصاحبه: ایروان
کارنت شدن کیس: ‎Sep 22‎
دریافت نامه دوم: ‎Oct 22‎
وقت مصاحبه: ‎ 2016-Novایروان
نتیجه مصاحبه ‎Administrative processing
آپدیت ها : --------
پاسخ
خب خب بریم که یه سفرنامه تصویری داشته باشیم
من سعی میکنم دوستانه بنویسم که از خوندن خسته نشید

ایران

ما بلیتمون رو از هواپیمایی آسمان گرفتیم و کلی خوشحال بودیم که ارزونترین بلیتو گرفتیم (برای هر نفر حدود 850 ) اما بعدا کلی پشیمون شدیم (آخر سفرنامه میگم چرا).
پروازما ساعت 4 و خورده ای بود و ما ساعت 1 راه افتادیم و ساعت 2 اونجا بودیم . از اونجایی که ما خیلی سفر خارجی با هواپیما میریم و فرودگاهو عین کف دستمون میشناسیم پارک کردن ماشین 45 دقیقه طول کشید (مدیونید اگه فکر کنید اولین سفر خارجی مون بوده Big Grin ) بعد هم به همراه خانواده در سالن اول (1) و بدون تحویل دادن بار شروع کردیم ناهار خوردن که احساس کردم یکمی دیر شده ( البته یکم ها ساعت 3:20) و به عنوان فرزند ارشد رفتم تحقیق که دیدم بعله باید بارهامون به آخرین باجه (2) تحویل بدیم . خلاصه بارهارو که تحویل دادیم یارو باجه رو بست و گفت شما آخرین نفر بودید Big Grin .بعد از تحویل بار و رد شدن از گیت کنترل گذرنامه (3) رفتیم دنبال 300 دلار که قبلا حوالشو از بانک ملت گرفته بودیم . برای رسیدن به بانک ملت (4) باید بعد از رد شدن از گیت مستقیم تا شیشه ی رو به رو برید و از پله برقی پایین برید و یک دور شمسی قمری بزنید تا به بانک ملت برسید. رو به روی بانک ملت شیشه ای وجود داره که شما این صحنه رو خواهید دید[عکس: h58r_۲۰۱۶۱۰۲۰_۱۵۳۲۲۰_-_copy.jpg] بعد از گرفتن ارز دوباره باید از پله برقی ها بیاید بالا (البته ما اینجا چون دیدیم ارمنستان دستشویی درست حسابی نداره برای آخرین بار اینجا رفتیم دستشویی و به شما هم پیشنهاد میکنم برید که اونجا به مشکل بر نخورین مخصوصا بچه ها ) و با توجه به کارت پروازتون برید سمت راست یا چپ و بعد از رد شدن از گیت دوم (5) و چک کردن وسایل و کمربند و .. در  سالن انتظار بشینید و بعد از اعلام بلند گو سوار هواپیما شید. نقشه فرودگاه + نقاط مشخص شده در متن
[عکس: r303_khoruji.jpg]
هوا پیما هم خیلی خوب بود و تقریبا یک ربع زودتر پرواز کرد و ما هم که اخرین نفر بودیم شیش هفت ردیف پشت سرمون کلا خالی بود
[عکس: dmni_۲۰۱۶۱۰۲۰_۱۶۱۳۵۵.jpg]
در ادامه شمارو به دیدن تصاویر دل انگیز دعوت میکنم
[عکس: nluh_۲۰۱۶۱۰۲۰_۱۶۲۷۱۰.jpg]
[عکس: 2khv_۲۰۱۶۱۰۲۰_۱۶۳۷۳۲.jpg]
[عکس: qvdr_۲۰۱۶۱۰۲۰_۱۷۲۳۱۹.jpg]
[عکس: 1g5r_۲۰۱۶۱۰۲۰_۱۷۳۰۵۴.jpg]
[عکس: vo25_۲۰۱۶۱۰۲۰_۱۶۴۸۳۹.jpg]
خارج
بعد از پیاده شدن از هواپیما بخودشون به سمت گیت راهنماییتون میکنن . مسئول اونجا عدد گیت رو میگه و شما باید پاسپورتتون رو به افسر بدید که مهر بزنه . بعد از گرفتن پاس از یک فروشگاه رد میشین ( انقد که دوستان گفتن گرونه ما اصلا به قیمتهاشون نگاه هم نکردیم Big Grin )و وقت چمدون هاتونو گرفتین دقیقا بقل فروشگاه یک دستگاهیه شبیه به atm  که اونجا دلار میدین و درام میگیرید ( یک عالمه سکه میریزه اونا رو هم بردارین ) ما 100 دلار اونجا تبدبل کردیم و بعد دیدیم یه دکه ویواسل اونجا هست رفیم و یک سیم کارت با 2 گیگ اینترنت 2500 درام خریدیم که بهمون گفت 10 مین دیگه سیم کارتتون فعال میشه ( ولی به نظرم شما اونجا وایسین تا فعال کنه و اینترنتشو تست کنین ببینین کار میکنه یا نه ) ماهم که فکر کردیم اینترنت فعال میشه اومدیم بیرون و با خیل هموطنان و فارسی زبانان مواجه شدیم که به ما پیشنهاد خونه میدادن ولی ما از بوکینگ رزرو کرده بودیم خلاصه رفتیم رو صندلی ها نشستیم و کل خانواده منتظر من بودن که از یاندکس تاکسی بگیرم که دیدم ای بابا اینترنت گوشیه فعال نمیشه Sad و اونجا تقریبا 30 مین معطل شدیم ولی اخ سر دیدیم نمیشه که نمیشه . بعد از اولین شکستمون اومدیم بیرون  ( من تو ایران که بودیم یک درصد احتمال دادم که اوجا به مشکل بخوریمو اینترنت نداشته باشیم ادرس hyur service رو به انگلیسی وارد گوگل ترنسلیتور کردم و از ترجمه ارمنیش اسکرین شات گرفتم) و به تاکسی ها گفتیم که چقد میگیرین تا این ادرس همه میگفتم 10000 درام ( در صورتی که ما میخواسیم با 2100 درام و با ون بریم ) وما گفتیم نه و اومدیم که بریم طبقه بالا یکی اومد گفت 5000 تا گفتیم نه ولی دیگه چون هم شب بود و هم پول زیادی دستمون  بود و نمیتونستیم سوار هر تاکسی ای بشیم با 4000 تا با یارو توافق کردیم و رفتیم سوار ماشینش بشیم که دیدیم ای بابا این که ماشینش سواریه و ما هم 5 نفر و سه تا چمدون بزرگ. هیچی دیگه از اونجایی که دیگه حوصله برگشت نداشتیم یک چمدون رو رو پامون و 2 تای دیگه رو تو صندوق عقب گزاشتیم ( برای همینه من انقد اصرار میکنم همونجا وایسین تا اینترنتتون رو فعال کنن)  تو راه از جلوی سفارت هم رد شدیمو رسیدیم به دفتر hyur service (برای دیدن داخل دفترشون روی این متن کلیک کنید) اونجا تمام چمدون هارو بردیم تو و خانواده نشستن توی دفتر. بعد از صحبت با دفتر یکی رو فرستادن که مارو با مینی ون برد تا دم در ساختمون که خیلی مرد خوب و باحالی بود و سه چهار تا کلمه فارسی هم بلد بود ( پیشنهاد میکنم شما هم 4-5 تا کلمه ارمنی یاد بگیریدکه جلوی اینجور افراد چیزی برای ارائه داشته باشید  Big Grin ) خلاصه رفتیم تو خونه که واقعا فول امکانات بود و اون بنده خدا هم همه جای خونه رو نشونمون داد و مبلغ 495 $ برای 7 روز ازمون گرفت و رفت ولی میتونم به جرئت بگم بهترین انتخابی بود که ما میتونستیم داشته باشیم
[عکس: jw1w_photo_2016-12-06_10-05-44.jpg] .
ما که فردای رسیدنمون مدیکالمون بود گرفتیم خوابیدیم تا فرداش با انرژی پا شیم.اینترنت سیمکارت هنوز هم فعال نشده بود و وقتی میخواستم ببینم چقد مونده به زبان ارمنی بود از گوشی *111# رو زدم یه کد برام فرستاد بعد اون کد رو تو بخش ask online سایت ویوا سل وارد کردم به پشتیبانی شون وصل شدم و مشکلمو به انگلیسی تایپ کردم اون هم تنظیمات اینترنت رو دو باره برام فرستاد و زبان سیمکارت رو هم انگلیسی کرد و من بالاخره باعث سرافرازی خانواده شدم و یاندکس رو فعال کردم. Big Grin
روز مدیکال
ما مدیکالمون ساعت 11 بود ساعت 6 صبح با پدر رفتیم برای خریدن صبحانه از فروشگاه sas که شبانه روزی بود ( خیابونای ارمنستان از ساعت 9 صبح شلوغ میشه تا ساعت 8 شب ) که با دیدن خیابونها فک کردیم شهر مرده انصافا تو تمام مسیر رفت و برگشتمون شاید 2 -3 نفر توی خیابون دیدیم . خلاصه از sas خرید کردیم ( به نظرم پولتونو تو sas چنج نکنین خورده ها رو به نفع خودش گرد میکنه ) و یک نکته دیگه اینکه صرافی هاشون پول ایران رو هم چنج میکنن  هر 1000 تومان = 110 درام
خلاصه صبونه رو زدیم به بدن و از یاندکس تاکسی گرفتیم که تا بیمارستان شد 600 درام.
مدیکال
برای رفتن به مطب دکتر کریستین باید از پله های سمت چپ راهرو برید طبقه بالا و دور بزنید ( خیلی سخته توضیحش رو ساختمون میکشم مسیرو  Big Grin )
[عکس: np8z_untitled.png]
بزارید از روی شکل توضیح بدم.
اول مطابق مسیر رفتیم پیش خانم جنیس  . بعد به ما گفتن برید طبقه اول برای قفسه سینه 2. بعد از ازمایش قفسه سینه رفتیم برای ازمایش خون 3.بعد دوباره برگشتیم پیش خانم دکتر 4. و بعد برای ازمایش سل داداشام رفتیم 6. بعد دوباره برگشتیم پیش خانم دکتر یکسری مدارک ازمون خواست به شرح زیر :
?عکس 3×4 شش عدد حتما نام و نام خانوادگی به انگلیسی پشت نویسی کنید با شماره کیس نامبر و امضا

?آدرس ایران و یك آدرس در آمریکا و ایمیل آدرس حتما تایپ شده همراهتان باشد

?کپی پاسپورت و اصل

?پرینت نامه دوم

?60000هزار درام برای هر نفر بزرگسال و 35000 درام برای کودکان که فقط به صورت درام دریافت میکردند و ما رفتیم پول چنج کردیم

?کارت زرد وکپی

?اصل و كپي ترجمه پيشينه ي پزشكي
مدارکو دادیم و بعد یکسری تست ازمون گرفت ( بینایی و..) بعد خانم جنیس ادرس بیمارستان بیماری های مقاربتی رو بهمون داد و ما با یاندکس 800 درام تا اونجا دادیم
ادرس بیمارستان :https://goo.gl/maps/tr1KNXDWHtj اونجا که یک ازمایشگاه خصوصی بود برگه خانم دکتر و 10000 درام رو ازمون گرفت و ما رو برد پیش یک اقایی و نمونه برداری کردن Cool  و تمام برگشتیم خونه.

روز مصاحبه
ما مصاحبمون ساعت 9 صبح بود. ساعت 8:15 از مرکز شهر با یاندکس تاکسی گرفتیم و نقطه مقصد رو اینجا گذاشتیم :https://goo.gl/maps/9Zmmym8VGBv
ولی درب ورودی سفارت اینجا بود https://goo.gl/maps/tAeNgek23dF2
خلاصه که اگه خواستین یاندکس بگیرین این نقطه رو مقصد انتخاب کنید در ضمن کلی راه باید برین که به دور برگردون برسین من پیشنهاد میکنم اگه دیرتون شد اینور خیابون پیاده شید و بقیه راهو پیاده برید.خلاصه با هر زحمتی که بود خودمون رو به درب ورودی رسوندیم (1) و اولین نگهبان با خشونت به انگلیسی گفت موبایلتون رو خاموش کنید . بعد از دیدن پاسپورت ها به فارسی گفت ویزا ایشالله. و مستقیم راهمون رو ادامه دادیم تا رسیدیم به یک در دیگه (2) که جلوی اون هم گشتنمون و هم از دستگاه ردمون کردن و خودش درو برامون باز کرد و رفتیم داخل (3) اتاق نگهبانی که اونجا هم یکبار دیگه گشتنمون وسایل اضافی رو ازمون گرفتن ( حتی خودکار پدرمو بدون اینکه بفهمه از تو جیبش در آووردن  At ) و یک شماره بهمون دادن و به بچه ها به فارسی گفتن کاپشنهاتون رو بپوشید. بعد از اون از حیاط سفارت رد شدیم که اینبار خوردیم به دو در (4) یکی رو باید فشار میدادی و یکی رو اول باید شاسی سو با شصت میکشیدی پایین و بعد در رو بکشی به سمت خودت ( اینجور که من توضیح دادم فکر کنم همتون گیج شدین Big Grin ولی راحت تر از چیزیه که به نظر میاد ) بعد از وارد شدن خود اون نگهبانی که اونجا نشسته بود برامون شماره گرفت.بعد از بیست دقیقه شماره ما رو تو مانیتور زدن و پدر و مادرم رفتن برای پرداخت پول و تحویل دادن مدارک و اینکه چی اونجا گذشت رو من نمیدونم چون نگهبانه نذاشت من برم پیششون . خلاصه مبلغو پرداخت کردن و کارارو انجام دادن و اومدن نشستن تا موقعی که دوباره شمارمون رو صدا زدن و همه با هم رفتیم کابین 11 (5) (قبل از اینکه ما بریم یه شماره قبل از ما رو صدا زدن و بهش گفتن معذرت میخوایم شما باید چند دقیقه بیشتر صبر کنید یعنی اینکه کار ما رو زودتر راه انداختن )
[عکس: m2oz_sefarat.png]
خلاصه رفتیم تو و سه نفر نشستن و ما دو تا هم واستادیم و پدرم قبل از اینکه قسم بخوریم به افیسر در مورد پسوند فامیلیش که الان برداشته شده گفت و یکی دو مورد دیگه که تو فرم اشتباه نوشته بودیم و اونم گفت که اوکیه . بعد قسم خوردیم و افیسر شرو کرد به سوال پرسیدن از ما بچه ها که به نظرم فقط برای این بود که یخمون باز شه و از من تعهد ازدواج گرفتن که تا قبل از اینکه پام به خاک آمریکا باز نشه حق ازدواج ندارم  Sad  و اینکه از درم پرسید سربازی کجا بودی و چرا توی کارت پایان خدمتت خورده 14 ماه ( توصیه میکنم کارت پایان خدمت قبلیتون رو هم ببرید و داشته باشید ) و چند تا سوال عادی دیگه و بعد جیجیجیجینگ برگه آبی رو از زیر پرونده هامون در آوورد و گفت تا قبل از می ویزاتون میاد و رهسپارمون کرد به سمت ایران ( البته ما کاملا آماده این بودیم کحه ای پی بخوریم فقط دعا میکردیم ریجکت نشیم ) Smile  خلاصه اومدیم بیرون و کلی از هموطنان ازمون پرسیدن چی شد و چون ما خوشحال بودیم که ریجکت نشدیم و لبخندی به پهنای صورتمون داشتیم اصلا باورشون نمیشد که ای پی خوردیم تا وقتی که دیگه برگه آبی نشونشون دادیم .
چندتا نکته میگم و مجلس رو ترک میکنم  Big Grin  شما رو هم به دیدن تصاویر زیر دعوت میکنم
1-از یاندکس استفاده کنید
2-پول ها تونو ترجیحا تو فرودگاه چنج کنید . نه همشو ولی بیشترشو چون SAS خورده ها رو به نفع خودش ور میداره.
3-پول ایرانی هم چنج میکنن
4-هواپیمایی آسمان یکبار ساعت پرواز رفتمونو جا به جا کرد و یکبار تاریخ برگشتمونو و وقتی بهشون گفتیم چرا تاریخو عوض کردین گفتن هواپیما ایراد فنی داره ولی معلوم بود مسافر ندارن برای اون تاریخ
5-بلیط رفت و برگش ماهان 400000 تومان گرونتر از روزی شده بود که ما از آسمان خرید کردیم و اگه نظر منو میخواین بلیطو 100000 توان گرونتر بخرید ولی استرس ماهنو نداشته باشید که یهو تاریخ رفتو عوض کنن و به مدیکال نرسید
6-سیمکارت ویواسل با دو گیگ (اونا به گیگ میگن جی بی اگه شنیدید تعجب نکنید) اینترنت 4G 2500 درام شد حتما هم بگید همونجا براتون فعال کنه و تا وقتی یاندکس رو با شماره جدید فعال نکردید از جلوی دکه شون تکون نخورین
7-تاپیک آموزش یاندکس رو از آقا کاوه درخواست کردم اگه موافقت کنه لینک تاپیک رو اینجا میزارم
8- اگه با یاندکس رفتید دریاچه سوان حتما با ترنسلیت بهش حالی کنین یکی دو ساعت منتظرتون بمونه که با همون برگردین چون یاندکس برای رفت رو پشتیبانی میکنه ولی برای برگشت از سوان به ایروان رو نه رفت برگشت هم حدود 15000 تا 20000 درام میشه

گالری تصاویر:
خیابان نوردم
[عکس: prpi_20161022_111739.jpg]
میدان اپرا
[عکس: rh9v_20161022_112253.jpg]
هزارپله
[عکس: z6of_20161022_123104.jpg]
دریاچه سوان
[عکس: d2ew_20161023_145946.jpg]
مجسمه مادر
[عکس: us3w_۲۰۱۶۱۰۲۴_۱۳۳۴۱۸.jpg]
فروشگاه سیتی
[عکس: 6i6k_۲۰۱۶۱۰۲۶_۲۱۱۲۵۳.jpg]
پاسخ
بخش دوم
اضافیات:
آموزش یاندکس

دانلود از گوگل پلی :     https://play.google.com/store/apps/detai...taxi&hl=en
دانلود از ایران اپس :     http://iranapps.ir/app/ru.yandex.taxi

زمانی که برنامه رو باز میکنید و با صفحه زیر مواجه میشید باید از سمت چپ بالا منو را انتخاب کنید :

[عکس: 1k59_photo_2016-12-28_16-08-39.jpg]

بعد بر روی phone کلیک کنید:

[عکس: 9d5_photo_2016-12-28_16-08-34.jpg]

سپس شماره ی ارمنستان خودرا وارد کنید :

[عکس: pdhv_photo_2016-12-28_16-08-36.jpg]

بعد از آن نوع تاکسی را انتخاب کنید (ماشین معمولی - ماشین راحت - مینی ون):

[عکس: thbv_photo_2016-12-28_16-08-31.jpg]

سپس موقعیت دقیق خود را روی نقشه تنظیم کنید و روی Next کلیک کنید:

[عکس: tm0_photo_2016-12-28_16-08-32.jpg]

بعد در این صفحه روی To : Add destination کلیک کنید:

[عکس: 76zm_photo_2016-12-28_16-08-27.jpg]

سپس روی POINT ON MAP کلیک کنید:

[عکس: kfj9_photo_2016-12-28_16-08-29.jpg]

بعد روی نقشه مقصد خودتون رو انتخاب کنید و روی CONFIRM کلیک کنید :

[عکس: psz2_photo_2016-12-28_16-08-23.jpg]

در این صفحه که مبلغ رو هم نشون میده بر روی ORDER A TAXI کلیک کنید و منتظر تاکسی بشید:

[عکس: y0gg_photo_2016-12-28_16-08-25.jpg]

1) بعد از گرفتن تاکسی راننده به شما زنگ میزنه و اگه انگلیسی بلد نباشه شما نمیتونین باهاش صحبت کنین ولی اون میاد دنبالتون و نگران نباشید
2)بیشتر از 2 بار تاکسی رو کنسل نکنین چون بلاک میشین و تا چند ساعت نمیتونین تاکسی بگیرین .
همینطور میتونین توی عکس دوم از بالا گزینه CALL ME رو غیر فعال کنین
3)اگه چمدون دارین سفر اول و آخر رو با مینی ون برید و بقیه رو با تاکسی های معمولی
4)توی فرودگاه موقعی که درخواست تاکسی میدید باید برید طبقه بالا و از اونجا سوار شید

غذا
برای غذا خوردن ما خودمون اکثرا تو خونه غذا درست میکردیم ولی دو سه دفعه رفتیم بیرون رفتیم اینجاها(روشون کلیک کنید):

KFC and Pizza (طبقه بالاش پیتزا داره - خیلی گرونه )

Square One (پیتزا اسموکش رو پیشنهاد میکنم)

لیست غذاها:
[عکس: eebs_20161022_152744_thumb.jpg]

چند نکته:
ارمنستان استیل های خوب و ارزونی داره
بازار ورنیساج رو که فقط شنبه و یکشنبه ها تا ساعت 6 بعد از ظهر برپاست رو از دست ندید

بروز رسانی 01/23/2017
بعد از ای پی خوردن ما هر روز 8 وعده میریم تو این سایت کیس نامبرمون رو چک میکنیم: Big Grin
https://ceac.state.gov/CEACStatTracker/S...CuebHqOw==
کیس نامبر  2017AS2XXX
سفارت آنکارا(خودشون تغییر دادن به ایروان)
ارسال فرم ها  : دو هفته بعد از نتایج
کارنت  August 20, 2016
نامه دوم  August, 2016
مصاحبه  October , 2016
برنده اصلی  : پدرم
وضعیت پرونده AP
اولین آپدیت 4 می بعد 190 روز
مدت زمان کلییر شدن : 10 ماه و 13 روز دقیقا دو روز قبل از اتمام ویزا
ای کسانی که در آینده در لاتاری برنده میشید و این متن رو میخونید
بدونید تمام سختی ها و استرسهایی که میکشید در مقابل برنده های 2017 هیچه Cool
سفرنامه ایروان

@mostafa_sh78
پاسخ
Lightbulb 
سلام
الان که اینو مینویسم ویزامو یکضرب گرفتم گذاشتم تو چمدونم و منتظرم که برگردم به ایران با توجه اینکه هر کیس شرایطی داره،منم شرایط کیس خودمو مینویسم که بهتر کمک کنه و سعیمو میکنم تکرار مکررات نباشه.
#دانشجو #کارشناسی #معافیت_تحصیلی #مجرد #عید
از برنده شدن شروع میشه و جمع کردن مدارک و ترجمه در مورد کیس من مدارک تحصیلی دبیرستان و پیش دانشگاهی(برای گرفتن مدارک پیش دانشگاهی و دبیرستان دوتا نامه اشتغال به تحصیل عکسدار از دانشگاه گرفتم بردم برای دبیرستان و پیش دانشگاهیم و اصل مدارکم رو گرفتم ازشون.) و هم چنین نامه اشتغال به تحصیل از دفتر روابط بین الملل دانشگاه که به انگلیسی صادر میشه. برای هر دانشجو سربازی نرفته مسئله پاسپورت و وثیقه هست که قطعا کچل میشید تا تموم شه ?

شما باید یه نامه خروج از کشور از دانشگاه بگیرید، ببرید به اداره نظام وظیفه، اونجا یه پوشه به شما میدن که چه مدارکی لازمه و توی چه بانکی باید حساب باز کنید(که بعد از سفر پولتون برگرده) و هم چنین شماره حساب جهت واریز ۱۵ میلیون تومان به عنوان وثیقه، بعد از طی کردن این مراحل شمارو به پلیس ۱۰+ میفرستن و اونجا باید درخواست پاسپورت بدید و هزینه هاشو پرداخت کنید و حدود یک هفته بعد پاسپورت شما به دستتون میرسه یه برگه هم همراهشه که روش نوشته شده شما حق استفاده از این پاسپورت برای سفر به فلان جا در فلان تاریخ رو دارید .
خب ترجمه مدارک که تو بقیه سفرنامه ها هست، فقط بگم مدرک اضافی ترجمه نکنید و نیازی به تایید دادگستری هم ندارید.
اینم بگم که ریز نمراتم رو بردم ولی از من نگرفتن و اضافی بود عملا، همچنین ترجمه کارت ملی هم اضافی انجام شد.
یه نامه معافیت تحصیلی هم روی پرونده شما در آموزش دانشکده تون هست که باید بگیرید و ترجمه کنید که گرفتن از من.
کارت زرد رو من در مرکز واکسیناسیون هلال احمر اصفهان در نزدیکی فرایبورگ گرفتم و اونجا راهنماییتون میکنن هرچند واکسن هایی که نیاز نیست هم باید بزنید تا کارت زرد بدن بهتون ??? و البته آزمایش آنتی بادی...
در مورد تمکن‌مالی من به بانک پاسارگاد رفتم گفتن ما با مانده حساب روز قبل بهتون تمکن میدیم
من ۶۵ میلیون تومان یک روز در بانک پاسارگاد گذاشتم (حساب همون روز باز کردم) روز بعد رفتم و درخواست تمکن مالی به انگلیسی کردم و یک‌نامه تمکن مالی با نرخ دلار دولتی برای من صادر کردن و همون موقع هم پولم رو از اون حساب برداشتم و منتقل کردم.
خرید بلیط و سفر، من سفرم به عید خورد با این اوصاف خیلی بلیطا گرون شد ولی خب خداروشکر تونستم خودمو برسونم،من بلیط رفتمو از وبسایت ماهان ایر خریدم،تهران به ایروان (۸۴۰هزارتومان)که تقریبا دوبرابر قیمت معمول شد... :/ و برای برگشت از رویال سفر بلیط اتوبوس به تبریز (۱۴۰هزارتومان) و از تبریز هواپیما به تهران( ۱۲۰هزارتومان) گرفتم. چون مجرد بودم یه هاسل به مدت ۸ شب به قیمت ۱۰۲ دلار گرفتم که خیلیم بهم خوش گذشت و خیلی مهمون نواز بودن و واقعا حال داد. به محض رسیدن و به لطف اخلاقی که ملت ایران از خودش نشون داده هزاران دلال به سمت شما خواهند اومد با پیشنهادات متفاوت از خونه تا دیسکو و هر چیز بیشرمانه دیگر.
خلاصه بعد از رسیدن،  توی فرودگاه پول چنج کردم و یه سیمکارت ویواسل با اینترنت گرفتم و درجا هم فعال شد (گوشیمو داد دستم همچی وصل بود). برای رفتن هم آدرس داشتم و تاکسی فرودگاه گفتن ۶هزار درام (که نجومیه) و اخر یاندیکس گرفتم برای ۱۲۰۰ درام.

بجز فرودگاه قیمت تاکسی متر توی شهر و یاندیکس خیلی فرق نداره و بخاطر همین قبل سوار شدن دقت کنید تاکسی متر داشته باشن و روشن کنن (که گیر یاندیکس نشید، البته این روش من بود)
بعد از رسیدن توی تختم با شماره تلفن ارمنستانم ثبت نام پست رو انجام دادم که به مشکلی برنخورم، خیلی نگران نباشید کار سختی نیست.
مدیکال یه روز آروم بود با چندتا از برنده های خیلی خوب دیگه اونجا آشنا شدم و پروسه توی همه سفرنامه ها هست. فقط امسال تست بیماری های مقاربتی اضافه شده به قیمت ۱۰۰۰۰ درام که در یک کلینیک به اسم نُرمِد و خارج بیمارستان انجام میشه و درد هم داره(مشخصا برای آقایون فقط درد داره ??? )
من کپی کارت واکسن نداشتم؛ دقیقا روبروی درب ورودی بیمارستان زیراکسی بود و سه سوت کپی گرفتم
آدرس آمریکاتون رو یا بنویسین پرینت بگیرین یا مثل من از فرم ۲۶۰ استفاده کنید بجاش
۳روز  بعد نتایج مدیکال ما آماده بود و ما رفتیم گرفتیم و همچیز آماده مصاحبه شد. بیمارستان پر دکتر خانواده (family doctor ) و در نتیجه پر بچه اس که مامان باباشدن آوردنشون دکتر ?? خیلی جالب بود در کل...

مصاحبه خیلی چیز خاصی نیست من استرس نداشتم و واقعا بعدش دیدم نیازی هم نبوده. طبق معمول همه زودتر میرسن به صف میشن و به ترتیب نگهبانا راتون میدن و بعد از گرفتن وسایل اضافی میربد داخل سالن سفارت اونجا چند نفر هستن که راهنماییتون میکنن پس نگران نباشید.
اول عکسرو ازتون میگیرن، بعد ۳۳۰ دلار، بعدم یه دستگاه نوبت مثه بانک داره که بهتون شماره نوبت میده...

بعد که نوبتتون شد میرید باجه تحویل مدارک و اون خانوم که فارسیم بلده به ترتیب مدارکو میگیره و در پروندتون قرار میده و هرجا رو نمیدونه سوال میپرسه، اگر جایی در فرم ایراد دارید به ایشون بگید میتونه اصلاح کنه (البته آفیسر هم میتونه اینکارو کنه) و زبان مصاحبتونم میپرسه که فارسی یا انگلیسی؟

نوبت مصاحبه میشه و میرید به باجه آفیسر، یه مرد جوون خیلی خوش اخلاق چیز خاصی نپرسید گفتم چندجا فرمم ایراد داره و نگاه کرد و بعدشم گفت موردی نیست، قسم خوردم، یه مقدار سوال در مورد آینده ازم پرسید که دانشگاه میخوای بری ادامه بدی یا نه و... یسری سوال در مورد گذشته و سوابق نوازندگی و... اینو بگم بعد ۵ دیقه رفیق شدیم و نشستیم به تعریف??... فرم selective service رو داد امضا کردم و تمام. گفت ویزاتون پنجشنبه یا جمعه آماده است و باید برید پست dhl مرکز شهر ایروان برا پیکاپ.

دوروز بعد ایمیلش اومد و به کمک لینک رهگیری توش فهمیدم حوالی ساعت ۱۲ظهر باید بسته ام به پست برسه و اماده باشه که رفتم و حدود ۱۲ و نیم رسیدم و آماده بود.
پست هم برای پیکآپ، رسید لازم‌ نیست ببرید فقط باید شماره مرسوله که توی ایمیل سفارت بعد از ارسال ویزا هست؛ رو بدونید.
یه پاکت سفید خیلی گنده بتون میدن توش پاستون،پرونده مهاجرتیتون، اضافی مدارکتون، دستور عمل های سوشال و پرداخت هزینه گرین کارت هم توشه (تو هیچجای کیفم جا نشد؛ آخر تا هاسل گرفتمش دستم ??)

دوستان من جز همون کیس های ۴۰۰۰ بودم که مصاحبم یکباره کنسل شد و واقعا فشار روانی شدیدی روم بود.
در مجموع بگم که گرفتن ویزا مثل دو استقامتیه و اونایی که فشار زیاد بیارن واقعا سختتر میگذره بشون.

از ایروان هم بگم که پر کافه و غذا های خوبه
اینجا غذا ها فوق‌العاده شور هست پس اگر مشکل فشار دارید حتما موقع سفارش بگید نمک نریزن. ملتش خیلی خوبن من اینجا چندین دوست پیدا کردم، خونه هاشون مهمونی رفتم چندبار و کلا خیلی انسان های خوبین، جای مورد علاقمم یادگاری فروشی های خیابون آبوویان هست.
در مورد چنج هم بگم که فروشگاه های sas واکسچنج ها و بانک ها همه جا هستن ویه نرخ بودن همه( حداقل تا وقتی که من اونجا بودم) یسری مغازه ها حتی به دلار قبول میکنن.

هزینه ها؛
سفر: حدود ۱۲۰۰هزارتومان
هرینه های ایروان(سفارت و غذا و تفریح و مدیکال وهاسل و سوغاتی و کلا همچیز...): ۸۵۰ دلار (بجز ۲۲۰ دلار که آمریکا پرداخت خواهم‌ کرد)
ترجمه: حدود ۲۲۰ هزارتومان
پاسپورت: حدود ۱۲۰ هزار تومان
هزینه های واکسیناسیون و کارت زرد: حدود ۲۵۰ هزار تومان
عوارض سفر هوایی: ۷۵ هزارتومان  
عکاسی: ۳۵ هرارتومان (سه سایز مختلف برای پاسپورت، مدیکال و سفارت)
بودجه اضطراری سفر حدود ۱۰۰ دلار که استفاده هم نشد.

مدارک؛
۱.نامه اول
۲.نامه دوم+کپی
۳.اشتغال به تحصیل
۴.تمکن مالی
۵.ترجمه شناسنامه
۶.گواهی معافیت تحصیلی
۷.مدرک پیش دانشگاهی و ریز نمراتش ( ریز نمرات نگرفتن)
۸.مدرک دبیرستان و ریزنمراتش(ریز نمرات نگرفتن)
۹.عکس ۲ قطعه ۵در۵ (سفارت) و۶ قطعه ۳در۴(مدیکال)
۱۰.کارت زرد واکسیناسیون + کپی
۱۱.آدرسهای آمریکا( من از کپی صفحه آدرس های فرم ۲۶۰ استفاده کردم)
۱۳. سه کپی از پاسپورت (یکی مدیکال و ۲تا سفارت)

*بعد از برگشت رفتم نظام وظیفه برای آزادکردن وثیقه که گویا خودشون چندروز پیش برگردونده بودن به حسابم(دمشون گرم انصافا?)

** لباس مصاحبه والا فک‌نکنم اصلا اهمیتی داشته باشه که به چه سبکیه فقط ادب و احترام حکم‌میکنه مرتب و تمیز باشه لباستون، من باهمون جین تیشرت و پیرهن جلوباز و بوتام که دانشگاه میرم مصاحبه رفتم و اصلا هیچکس توجهی هم نکرد.

***توصیه اکید میکنم از این مدل طی کردن قیمت قبل از سوار شدن با راننده تاکسیا استفاده نکنید که در هر صورت بیشتر میگیرن ازتون و تاکسیمتر بهترین گزینه اس. اگه تاکسیمتر ندارن سوار نشید اصن

****برای گرفتن هتل; نزدیک سفارت اگه بگیرید وسط ناکجاآباد خواهید بود (که سفارت حاشیه شهره و نه داخل شهر و شماهم یکبار بیشتر سفارت قرارنیست برید!) بهتره توی مرکزشهر یجایی بگیرید (من خودم ویو اتاقم دقیقا روبه آپراهوس بود و همه تاکسیدارا واژه اپرا بشنون میبرنتون اونجا (واینطور خیلی کمک شد بهم چرا که انگلیسی بلد نیستن)

سعی کردم تکرار نکنم مطالب سفرنامه های دیگرآنرو ولی اگر هرکسی سوالی داشت حتما بهم بگه
سفرنامه رو هم کم‌کم ویرایش و تکمیل میکنم
مرسی مهاجرسرا.
حدود کیس ۴۰۰۰
ویزا یکضرب ۲۲ مارچ
سفرنامه
پاسخ
(2017-04-04 ساعت 09:09)alex2018 نوشته:  سلام مرسی از توضیحات کاملتان بعد از ap خوردن1- چکار باید کرد؟2-منظورم چقدر دیکه باید اونجا موند؟3-چه کسایی بیشتر ap میخورند؟

سلام
۱.بعد از ap خوردن باید منتظر کلیر شدن و صدور ویزا شد (اگر نقص مدرک هم داشته باشید باید مدارک رو کامل کنید

۲. معمولا بعد از ap نیازی به ماندن نیست مگر اینکه سفارت طوری بهتون بگه که باید بمونید و کار دیگه ای انجام بدید

۳.در مورد این موضوع دقیقا نمیدونم؛ عموما افرادی که سربازی رفتن، در احزاب فعالیت کردن، کارمندای شرکت های دولتی و خصوصی در زمینه های خاص مثلا مخابرات و...

ap در واقع یک بازه زمانی است که از مصاحبه تا وقتی که تکلیف پرونده شما مشخص شود به طول خواهد کشید.
معمولا اگر دستور عمل سفارت و kcc رو دنبال کنید با صدور ویزا همراه خواهد بود توی مهاجرسرا در مورد ap مطلب زیاد هست اگر بگردید.
موفق باشید
حدود کیس ۴۰۰۰
ویزا یکضرب ۲۲ مارچ
سفرنامه
پاسخ
تشکر کنندگان: sherwean001 ، Ali_Hunter ، alex2018 ، alonak ، Austin2018
Information 
سلام
خوب میخوام یک سفرنامه خوب بنویسم برای ارمنستان
سایت مهاجرسرا به من کمک کرد بیشتر راجع به فهمیدن اینکه دکتر چجوریه و اینکه ممکنه لازم باشه بعد مصاحبه بمونم Smile
متاسفانه نتونستم تو سفرنامه ها اطلاعاتی که میخواستم راجع به مصاحبه و سفارت پیدا کنم ولی سعی میکنم اونارو اینجا بگم
نکته مهم که تو هیچ سفرنامه ندیدم، مرتب نوشتن با سرفصل که من رعایت کردم به سرفصل ها توجه کنید.
فایل PDF سفرنامه ضمیمه کردم اگه اینجا سخت بود خوندنش.

خلاصه: بار اول اومدم برای مصاحبه و گرفتم خداروشکر- پرونده سال ۲۰۱۵ شروع شد و الان ۲۰۱۷ هست. نوع پرونده هم مادر مقیم یعنی گرین کارت دارند و هنوز شهروند نشدن، برای فرزند زیر ۲۱ سال مجرد. فکر میکنم f2a میشه. من هم الان ۲۰ ساله هستم.

دکتر: برای دکتر و توصیف بیمارستان سفرنامه آقای afs خیلی خوب بود و درست. من توضیحات کیس خودمو میدم. لینک سفرنامه afs
https://www.mohajersara.org/forum/thread-5613.html

وقت دکتر:  خوب من خوندم دیدم دکتر کریستین هستن و انوش که اکثرا از دکتر کریستین وقت گرفتند چون منشی اون فارسی حرف میزد، من تصمیم گرفتم از دکتر انوش وقت بگیرم که کمتر کسی گرفته :/ ایمیل زدم به ایشون متن ایملم این بود:

Subject:  اسمم اینجا - Doctor Appointment

Dear Dr. Anush M. Ordyan

My name is ............... and i have immigrant visa interview at the U.S. Embassy or Consulate in YEREVAN, ARMENIA on April X, 2017 at 02:00 pm (this is my first interview).
I would like to request a medical appointment for medical examination, It will be highly appreciated if you make an appointment for me.
Thanks in advance.

Yours Sincerely,
اینجا هم دوباره اسمم :دی

ایشون جواب دادند برای X آپریل گفتند با توجه به اینکه ۱-۲ روز طول میکشه جواب بعضی آزمایشا بیاد و پرسیدن آیا اوکی هست ، اگر هست تایید کنم و من هم تایید کردم تو ایمیل بعدی.. این هم آخرین ایمیل ایشون به من: ( سه روز قبل مصاحبه بود روز دکتر)

Dear Mr. ............,

I've scheduled your medical appointment on April X at 2:00 PM.

You should come to the Muratsan University Hospital, 2nd floor (from the main entrance to the left), Examination Room 222 (the door nameplate with my name). Address: 114 Muratsan St, Yerevan.

You don't need to fast.  (لازم نیست ناشتا باشید) 

You should bring to your medical exam:
- your alien/case number;
- valid passport;
- copy of your passport:
- all your vaccinations information (in English).
- if you have had a previously abnormal X-ray, blood test, are taking medication or have a history of serious physical, psychiatric or psychological problems you should bring the appropriate information or documentation (in English);
- 6  recent photos 3 x 4 cm;
- your present address, city and postal code of residence; your intended US address, intended US city, US state and postal code, printed on the separate sheet of paper;
- your e-mail address.

Started October 01, 2016 the total cost for medical examination was changed related to new medical testing requirements: 60000 AMD (Armenian drams) for persons age 15 and older; 35000 AMD for children of 0 to 15 years old, 8000 AMD will be charged if you are subject for additional X-ray. 

If you received this letter please let me know.

Best regards,
Anush Ordyan, MD, PhD

و من یک جواب دیگه دادم که ایمیل رو دریافت کردم و تشکر و اینا.

برگ واکسن: من مشهد هستم، مشهد آقای دکتر دهقان نیری هستند برای برگ زرد. واکسن ها برای من که بعضی هاشون چندتا یاد آور داشتند مثلا DTP پنج بار زدم یعنی چهار بار یاد آور.
DT/DTP
Td
OPV
Measles
MMR
Hepatits B
Varicella (بچه بودم آبله مرغون گرفتم پس واکسن نزدم فقط تایید شد)
BCG

تاریخ بلیت: یکشنبه اومدم ارمنستان که دوشنبه برم دکتر.

نکته خیلی مهممممم!!!!
به نظر شخصی من دکتر فقط یک معاینه ساده نیست و به شدت تاثیر داره رو تایید شدنتون :/ مخصوصا که ثابت کنید صادق و روراست هستید.

روز دکتر: من یک ساعت زودتر یعنی ساعت ۱ اونجا بودم. واسه توصیف بیمارستان گفتم سفرنامه آقای afs بخونید بهتره ولی منم ساده میگم.

از در ساختمان بیمارستان وارد بشی، سمت راست جای آزمایشاست، سمت چپ دکترها

[عکس: 4dcc_1.jpg]

باید بری چپ تا وقتی که راه پله رو ببینی بری طبقه دوم، بعد بری راست تا آخر سالن

[عکس: jm2s_2.jpg]

از آخر اولین اتاق دکتر انوش،دومیش کریستین که روش نوشته

[عکس: 480_3.jpg]

مثل مطب های ایران نیست بری تو اتاق بعد اونجا بشینی تا منشی بگه بری تو اتاق دکتر Big Grin .. همونجا تو سالن باید وایستی، منشی میاد بیرون هر از گاهی ، اتاق منشی و دکتر همش همونه جدا از هم نیست :دی . منشی چندبار اومد بیرون منو دید ولی نه من چیزی گفتم نه اون. راس ساعت ۱:۵۸ اومد بیرون رو به من گفت “ آقای ..... ؟” گفتم بله.
ازم مدارکم رو گرفت که شامل (عکس،پاسپورت و کپی، آدرس ها چاپ شده رو کاغذ، برگ زرد تایید واکسن ها) بود. منشی سوال پرسید نمیدونم ربطش چی بود “آیا با قوانین ایران مشکل داری؟” من گفتم خوب من عقیدم اینه هرجا زندگی میکنی باید به قوانین اون کشور احترام بزاری
خوب جالبه بدونید منشی دکتر انوش هم کاملا فارسی حرف میزد Smile)  یک خانوم مسن خیلی خوش اخلاق و دوست داشتنی Smile)
دیگه رفت تو یک ۷-۸ دقیقه بعد اومد گفت بیا تو
تو اتاق چجوری بود ؟ یک میز چوبی ساده سمت راست، دکتر پشتش بود، یک صندلی جلوی میز به صورت کج برای من. کج یعنی میشستی در جلوت بود، دکتر چپت، ۳-۴ تا صندلی کنار دیوار راستت، که منشی اونجا نشست ، و پشتت تخت برای معاینه.

سوالات دکتر:  کامل یادم نیست. شاید ۲۰-۳۰ تا سوال مریضی های مختلف یا عمل جراحی و اینا پرسید و فقط اسمشو میگفت تو یک نه یا آره میگفتی، اونایی که یادمه:
سابقه شکستگی؟ نه
سیگار میکشی؟ به ندرت . هرچقدر؟ آخرین بار ۱۵ روز پیش بود.
تومور داری ؟ نه
تتو یا زخم بزرگ یا جای زخم بزرگ؟ نه
بیماری مقاربتی؟ نه
حساسیت ؟ گاهی اوقات حساسیت فصلی.  امسال؟  بله امسال دارم
استفاده از دارو خاص ؟ (اینجا بود که یکم میترسیدم Smile)  )
خوب من به خاطره حساسیت به بهار گلوم خیلی ناجور بود و به سرفه های خلط دار یا کاف پروداکتیو رسیده بودم. متاسفانه به پیشنهاد دکتر (پدرم Smile))  ) رفته بودم شربت اکسپکتورانت کدیین خریده بودم و ایران ۲ روز هم استفاده کردم Smile)) روز سوم تازه به این موضوع توجه کردم که کدیین ماده مخدره که تو ایران بدون نسخه داروهاشو میگیری Smile)) تا روز دکتر سه روز شد که نخوردم. از دکتر نسخه پزشک گرفتم براش شربتم و با خودم آوردم.
منتظر فرصت بودم که بگم این شربتو خوردم تا سوال استفاده از دارو خاص ؟ پرسید گفتم یک لحضه اجازه بدید... شربت،قرص آنتی هیستامین و نسخه پزشک رو بهش دادم
واکنشش اصلا خوب نبود، گفت میدونی تو آمریکا کدیین کاملا ممنوع؟ چرا این شربت ؟
گفتم واسه کاف پروداکتیو، گفت خیلی داروهای دیگه بوده چرا این منم نسخه رو نشون دادم گفتم دکتر تجویز کرده ولی بازم میگفت داروی دیگه میتونست بده.. برخوردش ترسناک بود Smile)) گفت شربت رو بنداز سطل آشغال دیگه استفاده نکن گفتم چشم.

معاینه: رو تخت نشستم، تیشرت تنم بود زدم بالا قلبمو گوش کرد، گفت نفس عمیق بکشم و از بغله راستم شروع کرد،پشتم،بغل چپم هی گوشی شو میزاشت و من نفس میکشیدم میرفت جای بعدی
دهنمو باز کردم فک کنم حلقمو دید خیلی سریع بود Smile) زیر بغلامو فشار داد و در آخر پاچه شلوارمو تا زانو زدم بالا و نگاه کرد.

بعدش منشی ازم شمارمو گرفت گفت اگه لازم شد. بهم هزینه هارو توضیح داد و گفت ۳۵،۰۰۰ درام الان به شخص دکتر بدم، حتی منشیش هم پول نمیگرفت :| یکم حس توهین داشتم به دکتر Smile)) ایران اینکارو بکنی شاید دکتر ناراحت شه Smile)) ولی خود منشی گفت به دکتر بدم، منم به دکتر ۴۰،۰۰۰ دادم اون به من ۵،۰۰۰ برگردوند.
در آخر تشکر کردم از دکتر با منشی اومدیم تو سالن، منشی کاملا توضیح داد گفت تا پایان آزمایشات ادرار نکن، برای آزمایش سوزاک، و یک چیز مهم که یادتون نره، رسید های پرداختیتون همرو نگه دارین Smile
و گفت دو روز بعد ساعت ۱۲ برم برای نتایج
برگه هایی که داد:
۱.نسخه برای عکس قفسه سینه به ارمنی :|
۲.نسخه برای آزمایش خون به ارمنی :|
۳.نسخه برای آزمایش سوزاک به ارمنی که پشتش آدرس بیمارستانشو نوشته یک کروکی کوچیک هم کشیده. دور بود از بیمارستانی توش بودم.
۴.کروکی بیمارستان، مکان آزمایشگاه خون و عکس xray

[عکس: v5a6_5.jpg]

۵.هزینه ها

[عکس: h0g9_4.jpg]

۶.اصل پاسپورتت Smile))

آزمایش ها: ۱. عکس قفسه سینه ۲. آزمایش خون ۳. آزمایش سوزاک

۱.عکس قفسه سینه: باید بری پول به بیمارستان پرداخت کنی. کجا ؟ یادته گفتم از در ساختمون وارد شی راست مکان آزمایشا ؟ خوب اونجا دیگه Smile)
اونجا که بری یک نفر وسط سالن هست نسخه xray میدی بهش، بهت قبض میده هموجا سمت چپت صندوق پرداخت میکنی با فیش پرداختی میری مستقیم یک اتاقی بالاش چراغ داره(سبز قرمز) اونجا صبر میکنی اومد بیرون بش میگی.

[عکس: hh66_6.jpg]

بری تو پاسپورت رسید نسخه میگیره، لباساتو در میاری جایی که میگه وا میستی، هرموقع گفت نفس عمیق میکشی و حبس میکنی، گفت فینیش تمومه Smile)) میری بیرون منتظر میمونه تا پاسپورتتو بیاره.

۲.آزمایش خون: کناره صندوق در به حیات باز میشه میری بیرون یادم نیست دقیق ولی همون جاها یک ساختمون دیگست Smile))
اونجا هم دوباره پاس ایناتو میدی. بهت فیش میده

[عکس: hj0_7.jpg]

بری سمت چپش پرداخت کنی با رسیدش آماده میشه هرموقع گفت میری تو اتاق ،از بازو خون میگیره کم هم میگیره

۳.آزمایش سوزاک : مزخرفترینش :| من با یاندکس با یکی از ایرانیا اونجا تاکسی گرفتیم کلا شد ۱،۴۰۰ درام.
دیگه اینم با پاسپورت،نسخه میری پرداخت میکنی با رسید میری برای آزمایش.
خانم ها طبقه ۴ فکر کنم، و متاسفانه آسانسور ندیدم :/
آقایون طبقه همکف، رو به صندوق وایستی دقیقا پشت سرت میشه.
آزمایشم توضیح ندم زیاد :| ولی خوب باید کامل شلوار اینا در بیاد، برای ما آقایون با یکچیزی مثل گوش پاک کن کارشونو کردن :| دردم داشت :| Smile))

پایان آزمایشات:
همه آزمایشارو دادی، رسیدهارو مرتب آماده کن. منتظر روز نتایج باش

دریافت نتایج: روز چهارشنبه ۱۲ گفت بیا، من ۱۱ رفتم و منشی ساعت ۱۲ اومد بیرون رسید هارو گرفت من به هم منگنه کردم هرکدوم رو جدا ، جواب های اصلی خودش پیک میبره سفارت، جواب های شما یک cd حاوی عکس xray و یک کاغذ تایید واکسن هایی که زدم. گفت پلمپ cd به هیچ وجه باز نشه با خودت ببر آمریکا اونجا اگه لازم بود باز میشه.
خوب من با توجه به سابقم با اون شربت خود شیرینی کردم اونروز Smile) ، قرص آنتی هیستامین بردم و به منشی گفتم من اون شربت رو که انداختم دور ولی میشه از دکتر بپرسین این قرص عیب نداره ؟ چون دارم اذیت میشم با حساسیت، پرسید یعنی از روزی که اومدی نخوردی ؟! گفتم نه ، گفت بخور بابا آنتی هیستامین که عیب نداره گفتم حالا میشه برای اطمینان بپرسین از دکتر؟ گفت بابا توم Smile)) باشه وایسا... رفت تو اومد بیرون گفت نه عیب نداره فقط شربتو نخور، گفتم نه اونو همون روز انداختم بیرون.. دیگه تشکرو اینا و اومدم هتل
اینم داستان آزمایشا و دکتر Smile)

بقیه سفرنامه یعنی مصاحبه باز میذارم. تلگرام من اگه سوالی داشتین خوشحال میشم کمکی کنم چون شاید اینجا دیر به دیر بیام.

id telegram: mohamadreza_mds

فایل‌های پیوست
.pdf   doctorap.pdf (اندازه 947.19 KB / تعداد دانلود: 546)
پاسخ
تشکر کنندگان: soruosh ، rainyday ، hsh85 ، kia_0950 ، Siamak ، sherwean001 ، nora ، victor2016 ، Ali_Hunter ، admiral.arash ، alonak ، sheghi ، Austin2018
سلام دوستان عزیز و گلم در مهاجرسرا
وضعیت و شرایط: مجرد، فوق لیسانس مهندسی شیمی، سربازی معاف، کار دولتی و غیر دولتی نداشتم
زیاد سرتونو درد نمیارم اینم سفرنامه من فقط مدیکال و مصاحبه و بعد از مصاحبه را مینویسم:
روز مدیکال
روز مدیکال من 7 دسامبر بود. همونطور که میدونین مدیکال در بیمارستان موراتسان انجام میشه. جنیس منشی مهربون و دوس داشتنی خانم دکتر کریستینه همه جوره راهنماییتون میکنه. اول مدارکتون را تحویل میگیره. مدارک شامل:
1) کارت واکسیناسیون
2) کپی، پاسپورت+ کپی
3) 6 قطعه عکس (پشت عکس این 4 مورد رو بنویسید: نام به انگلیسی، نام خانوادگی به انگلیسی ، کیس نامبر و امضا)
4) کاغذی تایپ شده شامل آدرس آمریکا و ایران و همچنین آدرس ایمیل
5) نامه دوم یا دعوت نامه سفارت
6) مدارک شامل تست آنتی بادی و سوابق پزشکی که این مورد برای هر کسی فرق داره
بعد از این مرحله کارای ابتدایی توسط جنیس انجام میشه که شامل فشارخون، قد، وزن و تست بینایی هست. البته در مورد وضعیت سربازی، مدرک تحصیلیتون و اینکه آیا شکستگی از قبل دارین و چه داروهایی مصرف میکنین و چند تا سوال دیگه و همه رو یادداشت میکنه. بعد از اون 2 تا کاغذ بهتون میدن یکیش برای آزمایش خون و یکیش هم برای رادیوگرافی و یک کاغذ که مکان این دو قسمت رو نشون میده.
رادیو گرافی: واقع در طبقه همکف، 8000 درام باید پرداخت کنید و یک کاغذ که از جنیس گرفتید را باید تحویل بدید. بعد از عکس منتظر شید تا پاسپورتتون رو بهتون بدن و خودشون CD رو به منشی دکتر می دهند.
آزمایش خون: واقع در حیاط، مبلغ 2000 درام باید بدید و یک کاغذ که از جنیس گرفتید را باید تحویل بدید.
بعد از اینا برمیگردین پیش جنیس خانم. حالا نوبت خود خانم دکتر کریستینه هس که ازتون سوالایی رو میکنن و معاینه سرپایی مثل گوش کردن به ضربان قلب و سوالاتی در مورد شکستگی ها که داشتین و اگر آلرژی فصلی دارید و همینا. ضمنا مبلغ 40000 درام هم پرداخت میکنین. بعد اصل مدارک مثل کارت واکسیناسیون و پاسپورتتون و سوابق پزشکیتون رو بهتون پس میدن.
تا اینجا 50000 درام پرداخت شد. حالا جنیس خانم بهتون یه کاغذ میدن که اسمتون و سال تولدتون و آدرس روشه برا یه آزمایشگاه به اسم normad و میرید اونجا. از بیمارستان موراتسان تا اونجا نفری 1000 درامه. توی اون آزمایشگاه هم 10000 درام میدید. یه نفر راهنماییتون میکنه میرید تست مربوط به بیماری های مقاربتی رو انجام میدین. تست ساده ای هست فقط با استفاده از یک چیزی شبیه گوش پاکن از مجاری ادراری نمونه برداری می شود و همین کلا 2 دقیقه و تمام.
بعد از یک هفته رفتم و کاغذ مربوط به واکسیناسیون و CD رو که در آمریکا باید تحویل داد رو از منشی خانم دکتر گرفتم. در زیر میخوام یه مقایسه رو انجام بدم.
تفاوت مدیکال در 3 شهر ایروان، ابوظبی و آنکارا:
قیمت مدیکال در این 3 شهر به ترتیب در ایروان 60000 درام یعنی 420000 تومان، در ابوظبی 975 درهم یعنی حدودا 975000 تومان و در آنکارا 270 دلار (با دلار 3900 امروز) چیزی حدود 1 میلیون می شود. پس هزینه مدیکال در ارمنستان از همه جا ارزونتره حالا اگر رفت و آمد ها و واکسیناسیون رو هم به قیمتهای بالا اضافه کنم که دیگه هیچی.
تفاوت دیگر در اینه که در مدیکال ارمنستان انقدر انسان هستند که از شما هزینه اضافی بابت واکسیناسیون (البته در صورت لزوم که مثلا شما واکسنی را نزده باشید به شما واکسن تزریق خواهد شد مثلا واکسن هپاتیت 11000 درام و واکسن Td میشه 12000 درام حالا فک کن ما ایران مجانی زدیم) و همچنین هزینه ای بابت واکسن آبله مرغان (قیمتشو تو ارمنستان نمیدونم ولی تو ابوظبی یکی از دوستان نوشته 250 درهم) از شما نمیگیرند. منظورم از این که هزینه واکسن آبله مرغان رو نمیگیرند در صورتی که زده باشید گفتم. در روز مدیکال من نتیجه آزمایش آنتی بادی در ایران که نشون میداد من آبله مرغان گرفتم رو نشون دادم و گفت اوکیه در حالیکه دوستان در سفارت آنکارا یا ابوظبی میگویند که دکترها در سفارت های ذکر شده تست آنتی بادی ایران رو قبول ندارند و فقط فکر پول هستند.
در نهایت با توجه به مشاهدات خودم و نکاتی که در بالا ذکر شد به دوستان توصیه میکنم اونایی که امسال میتونن یا کسانی که سال دیگر از قبولی های لاتاری 2018 هستند(انشالا) در فرم ds260 سفارت خودشون رو ارمنستان انتخاب کنند(البته این یه پیشنهاده هر کسی دوس داره جای دیگه باشه، خودش میدونه).
روز مصاحبه:
روز 20 دسامبر ساعت 8:30 صبح مصاحبه من بود. کت و شلوار پوشیدم (بدون کراوات). زنگ زدم آژانس اومد و رفتم. ساعت 7:40 دقیقه در سفارت بودم و 2000 درام به راننده دادم. از وقتی که رسیدم در سفارت تا وقتی که در را باز کردند از سرما به همراه چند دوست دیگر یخ زدیم. بعد وارد شدیم بعد از چند چک امنیتی شماره منو بهم دادند. به همراه دوستان رفتم نشستیم. تنها کیس لاتاری اون روز من بودم. همون لحظه یکی از ایرانی ها یک خانم بودند بنده خدا 30 دلار از اون مبلغ 330 دلار که باید پرداخت کنه را کم داشت بهش گفتند باید از سفارت بری بیرون پولتو چنج کنی برگردی. چند تا ایرانی بودند و این بنده خدا بهشون گفت حتی سرشونو بلند نکردند جواب این بنده خدا را بدند. پول همرام بود بهشون دادم.
بعد منو صدا زدند رفتم 330 دلار را پرداخت کردم. بعدش رفتم مدارکمو تحویل دادم موقع تحویل مدارک پرسید:
1) سفر خارجی کجا ها رفتی؟
2) سربازی رفتی یا نه؟
3) اسم مادرت چی هست؟
4) این آدرس که نوشتی عوض نشده؟
اصل مدارک و ترجمه ها را تحویل دادم برگشتم نشستم. ساعت 10:30 صدام زدند. ضمنا تو این فاصله ویزا 2 تا از دوستان ایرانی که نامزذی بودند بهشون دادند. منو صدا زدند. رفتم داخل یه جوان باحال خوشرو اونجا بود. رفتم نشستم یکم احوال پرسی کرد بعد شروع کرد.
1) آخرین مدرکت چیه؟
2) سربازی رفتی یا نه؟ که نرفته بودم.
3) بار چندم هست که لاتاری ثبت نام کردی؟ گفتم بار اول گفت خیلی خوش شانسی و خندید.
4) آمریکا میخوای بری چیکار کنی؟ (منظور درس یا کار)
5) در مورد پایان نامه فوق توضیح بده که در چه موردی بوده؟
تند وتند تایپ میکرد. گفتم یک ضرب رو گرفتم که رفت اون کاغذ آبی را آورد. بهم گفت هیچ مشکلی نداری حتما آمریکا میبینمت. 3 هفته تا 2 ماه دیگه سایت را چک کن.
مدارکی که از من گرفت:
ترجمه: مدارک دبیرستان و پیش دانشگاهی، لیسانس، فوق لیسانس، شناسنامه، تمکن مالی
اصل: اصل ریزنمرات دبیرستان و پیش دانشگاهی
دوستان کیس ها با هم فرق میکنه. مثلا از من اصل ریز نمرات دبیرستان و پیش دانشگاهی را فقط گرفتند. فک کنم از من فقط این دو تا را گرفتند. بعد از خداحافظی هم دیگه رفتم.
بعد از مصاحبه:
روز بعد از مصاحبه یک ایمیل اومد 10 سوالی. برای اکثر دوستان اومده این ایمیل و بیشتر در مورد رزومه افراد هست. بلافاصله پر کردم فرستادم و سریع اولین آپدیت را تو سایت CEAS داشتم. اولین آپدیت 23 دسامبر. البته یک ژانویه متوجه شدم چون تا اون موقع سایت CEAS کار نمیکرد. پنجاه روز گذشت. روز 8 فوریه آپدیت دوم بلافاصله بعد از لغو فرمان مهاجرتی. آپدیت سوم 9 فوریه و تبدیل به OR شدم. یه ایمیل از سفارت اومد که برو پاسپورت و مدارک کسری(من کسری مدارک نداشتم) و برگه آبی را بده به پست. ضمنا شماره کیس نامبرم هم تو سایت https://armenia.usembassy.gov/casenumber.html دیدم.
بعد از مشاهده کیس نامبرتون، اول باید برید تو سایت usvisa-info وارد شوید. سفارت ارمنستان به فارسی را انتخاب کنید. وارد حساب کاربری خود شوید. گزینه کنسولگری از من مدارک بیشتری خواسته است را انتخاب کنید. دکمه سبز ادامه را بزنید. در اینجا 2 کادر میبینید. کادر اول اسم و شماره کیس نامبرتون میاد. جلو اسمتون یه مربع کوچولو هست. اونو کلیک کنید. در کادر دوم از شما میخواد که یه چیزی را تایپ کنید و تا تایپ نکنید نمیتونین برید صفحه بعد. اینو به انگلیسی بنویسید که طبق مواردی که تو برگه آبی اشاره شده من کیس نامبرم را در سایت دیده ام و درخواست دریافت ویزای خود را دارم. بعد دکمه ارسال را بزنید. در اینجا میگه ارسال شما تایید شد. در همان صفحه پایین سمت راست دنبال یه گزینه بگردید که توش نوشته مشاهده رسید پیک یا مجوز پیک یه چیزی تو این مایه ها پیک داره. اونو کلیک کنید. یک pdf دارای 2 صفحه باز می شود. آن را دانلود کرده پرینت کنید. ضمنا پایین همان صفحه که گفتم دنبال اون گزینه بگردید میتونین زبان pdf را با انگلیسی تغییر دهید. در این pdf آدرس پست DHL را زده که برای پیکاپ به آن نیاز دارید. رفتم پست همه را تحویل دادم و بعد پست بهم یه شماره داد که از طریق سایت umaks.am مرسوله خود را دنبال کنید.
نکته1: تو سایت سفارت ارمنستان که کیس نامبرتون را دیدید اگر این گزینه # جلو شمارتون هست چیزی که من اون بالا خوندم در مورد توضیحات # دو تا عکس پشت نویسی شده هم فکر میکنم میخواد. من که فرستادم.
نکته2: ببینید تو برگه آبی چه چیزایی براتون تیک خورده اونا را هم به همراه پاسپورت بفرستید.
در آخر وقتی مدارکتون را سفارت تحویل گرفت شماره کیس نامبرتون از تو جدول سفارت برداشته میشه. طبق گفته پست DHL این فرآیند 3 روز کاری طول می کشد. البته برای من 5 روز طول کشید.
پنج روز طول کشید تا اینکه دیدم تو سایت umaks.am مدارکم رسیده به پست رفتم گرفتم. در مدارکی که از پست گرفتم پاسپورت، اصل مدارک دبیرستان و پیش دانشگاهی، پاکت زرد و 2 تا کاغذ. تو یکی از این کاغذا اشاره شده که باید برای دریافت SSN یا social security number چکار کنید. تو کاغذ اشاره شده که یا مبلغ 220 دلار را قبل از ورود به آمریکا پرداخت کنید یا به محض ورود در فرودگاه. ولی بهتر اینه که از قبل پرداخت کنید. رسید پرداخت هم براتون ایمیل میشه و از اون یه پرینت بگیرین داشته باشین.
دیگه چی بگم. رفتم بلیط گرفتم و رفتم آمریکا 16 فوریه. تو فرودگاه اصلا هیچ اتفاقی نیفتاد و راحت اومدم بیرون از فرودگاه. 3 هفته بعد از ورود به آمریکا، گرین کارد و social security number اومد به اون آدرسی که قبلا تو فرم ds-260 اشاره کرده بودم.
دوستان عزیز مهاجرسرایی ببخشید که دیر سفرنامه نوشتم. من فقط قسمتایی را نوشتم که قبلا دوستان اشاره نکردند.
شماره کیس: ‎2017AS31XX‎
تاریخ رویت قبولی:04 ‎MAY‎
تعداد افراد:1
کنسولگری: آنکارا تغییر به ایروان توسط خود KCC
تاریخ ارسال فرم: ‎MAY‎ ‎29
کارنت شدن کیس: ‎12 October‎
تاریخ دریافت نامه دوم: ‎14 October‎
تاریخ مصاحبه: 20 ‎Dec‎
نتیجه مصاحبه: AP
تبدیل به 2 خطی: Feb 08
تبدیل به Feb 09 :or
آپدیت ها: Feb 13، Feb 09، Feb 08، Dec 23
ورود به آمریکا: Feb 16
پاسخ
سلام دوستان برای تبدیل دلار به درام و بالعکس در ارمنستان کجا رو پیشنهاد میدین؟
نرخ چنده الان؟
** interview:W4June / current:May / Yerevan / 1person / 2014AS74
clearance
updates: 24,25 jun - 03 jul - 13 Aug - 02 Sep
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2018-08-20 ساعت 13:55)khder نوشته:  سلام دوستان برای تبدیل دلار به درام و بالعکس در ارمنستان کجا رو پیشنهاد میدین؟
نرخ چنده الان؟

میگن فروشگاه های sas خوبه ولی یکی به من پیشنهاد کرد فروشگاه yerevan city چنج کن. منم اونجا چنج کردم شیش ماه پیش خوب بود, 484 بود اون موقع
خودم
کیس ازدواج با فرد گرین کارتی(f2a)
ارسال مدارک: اکتبر 2015
اپروو مدارک:دسامبر2015 (pd)
اپروو کیس : می 2016 تعیین سفارت (ارمنستان)
ایمیل شروع مراحل nvc جدول دوم بولتن: جون 2017
ایمیل درخواست حامی مالی:اگوست2017
ارسال فرم حامی مالی: سپتامبر2017
ایمیل نوبت مصاحبه: دسامبر2017
نوبت مصاحبه: : ژانویه2018
ویزا: نقص مدرک (نبود کپی پاسپورت همسرم و پرینت مکالمات)
پست مدارک اضافی: 20ژانویه 2018از طریق پست داخل ارمنستان
اپدیت های کیس: 22ژانویه ap (دوخطی)، 26فوریه (ریفیوز قانون ترامپ) و ایمیل بررسی ویور، 25ژوئن فرم 5535 و ap شدن,
1نوامبر 2019 or, 27نوامبر ایمیل کپی پاس, 2دسامبر ایمیل رینیو مدیکال برای گرفتن ویزا , 10 دسامبر وقت دکتر, 17 دسامبر فینگر پرینت , 18 دسامبر صدور ویزا Tongue 
و.....

برادرم
لاتاری برای دو کیس
2018 HAS NOT BEEN SELECTED
2019 HAS NOT BEEN SELECTED
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان، آیا هنوز امیدی به گرفتن ویزا در سفارت ایروان هست؟ یکی از اقوام ما برای مادرش اقدام کرده .... ؟
ناخودآگاه رو باید تربیتش کرد
هر آنچه دلش بخواد فکر می کنه و عملی می کنه
دیر و زود داره ولی سوخت و سوز نداره Cool
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان