کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
گفتگوی آزاد در مورد اعلام نتایج (شمارش معکوس)
.

نظرسنجی جدید در ارتباط با اعلام نتایج لاتاری DV-2018
https://www.mohajersara.org/forum/thread-7409.html

.
(2017-06-24 ساعت 21:34)American Darlin نوشته:  با سلام و درود به همه ی دوستان گل خارجکی  Big Grin
دوستان میگم که امسال کی لاتاری برگزار میشه و آیا تاپیکی تو انجمن برای ثبت نام زده شده که اطلاعات بده راجب تاریخ ثبت نام و قوانین و مثلا تغییرات مهمی که امسال ممکنه داشته باشه ؟ مثلا همین دوره ی قبل که البته من شرکت نکردم ولی میدیدم که عده ای زمانی که دیگه مهلت ثبت نام تموم شده بود تازه فهمیده بودن که عکس میبایت جدید باشه و در نتیجه پشمک وار از قرعه کشی کنار گذاشته شدند ...
یه تاپیک برای چنین مواردی زده بشه خیلی خوبه چون حتی اگر توی این تاپیک هم نکاتی از لاتاری امسال گفته بشه هر کسی نمیتونه از توی این تاپیک 400 صفحه ای که بیشترم حالت چت روم داره پیداشون کنه و یه تاپیک جداگونه لازمه بنظرم که مختصر اخبار لاتاری رو بذاره و پست اولش همیشه آپدیت بشه
بعدش اینکه کسی که اسمش حسام الدین هست و فامیلی دو کلمه ای (مثلا رضوانی مطلق) داره به چه شکل باید فیلد نام و نام خانوادگی رو پر کنه ؟ یعنی به انگلیسی باید املا رو چجوری بنویسه ؟ و مطمئنم دیگه لازم نیست بگم چقدر مهمه و دقیق توضیح بدین که اگر حالا دری به نخته خورد شانس یه بارم به من رو کرد به خاطر اسمم بدبخت نشم  Shy
سلام ، یس یس آندرستود  Wink
معمولا هر سال در انجمن ویزای گوناگونی یه زیر انجمن باز میشه برای لاتاری همون سال مثلا برای سال آینده میشه DV-2019 که وقتی برید اونجا تاپیک های مختلفی هست که حتما میتونید مواردی رو که در نظر دارید پیدا کنید بعنوان مثال رجوع کنید به "   لاتاری دوره DV-2018 " . در مورد عکس فکر کنم این موردی رو که بهش اشاره کردید قبل از اتمام مهلت ثبت نام توی یکی از همین تالارها دیدم.
ثبت نام اوایل اکتبر شروع میشه که البته تاپیک مربوطه از اواخر سپتامبر باز میشه .
موارد فوق با توجه به فعالیت مهاجرسرا در سالهای گذشته است و برای امسال شاید تغییراتی داشته باشن که بنده بی اطلاعم .
در مورد نام و نام خانوادگی همونی رو که توی پاسپورتتون هست وارد کنید و حواستون باشه برای ترجمه هر مدرکی حتما از همون تبعیت کنید
نام : حسام الدین Hesamoddin
نام خانوادگی : رضوانی مطلق Rezvani Motlagh
موفق باشید و برنده
چگونه کاربر حرفه ای مهاجرسرا شویم؟‎
We don't grow when things are easy  We grow when we face challenges
پاسخ
تشکر کنندگان: American Darlin ، farrokh33 ، ostokhan ، nargol1990 ، shahin61 ، khatarnak
(2017-06-24 ساعت 18:59)dv2017 نوشته:  
(2017-06-24 ساعت 18:00)shahin61 نوشته:  
(2017-06-24 ساعت 17:30)ostokhan نوشته:  خب امیدواری خوبه ولی این سیمون لاتاری دان ظاهرا آب پاکی رو روی دست کسانی مثل دوست من ریخته و گته فکر نمیکنه دور دومی باشه
بحق پنج تن آل عبا و قبا که دوردومی هم باشه و دوستان خوبم بجای اونها که الکی ثبت نام کردنوالله بختکی هم قبول ولی اصلآ نفهمیدن که برنده شدن و جاشون خالی مونده (الحمدلله !) برنده شنو برن اونور آب و منم کلی  کیف کنم ..انشالله تعالی و بحق امام غریب و قریب... Rolleyes
Smile  Smile  آقا سیمون لاتاری  Smile  Smile
فرزاد جان سیمون لاتاری رو خوب اومدی . میشه لینکشو بذارید

آقا شاهین
ممنون از دعاتون  Smile

راستش من پست یا توئیتی در این باب از این سیمون شوم و نامیمون ندیدم ولی در بخش Query comments لینک زیر مثل اینکه یکی ازش پرسیده و میگه که فکر نمیکنه دور دومی داشته باشه.
http://britsimonsays.com/dv-2017-2nd-dra...es-chosen/
پاسخ
تشکر کنندگان: nargol1990 ، dv2017 ، American Darlin ، shahin61 ، khatarnak
(2017-06-24 ساعت 18:00)shahin61 نوشته:  
(2017-06-24 ساعت 17:30)ostokhan نوشته:  
(2017-06-24 ساعت 12:27)dv2017 نوشته:  پنجم یا ششم سپتامبر Cool
امیدوارم گمان دوستت درست باشه   Smile
خب امیدواری خوبه ولی این سیمون لاتاری دان ظاهرا آب پاکی رو روی دست کسانی مثل دوست من ریخته و گته فکر نمیکنه دور دومی باشه
بحق پنج تن آل عبا و قبا که دوردومی هم باشه و دوستان خوبم بجای اونها که الکی ثبت نام کردنوالله بختکی هم قبول ولی اصلآ نفهمیدن که برنده شدن و جاشون خالی مونده (الحمدلله !) برنده شنو برن اونور آب و منم کلی  کیف کنم ..انشالله تعالی و بحق امام غریب و قریب... Rolleyes

آقا شاهین خدایی منم امیدوارم که حداقل سهمیه ایران سوخت نشه سر یه سری آدم پوچ که حتی نمیدونن قبول شدن. حالا منم قبول نشم تا آخر عمر مهم نیست ولی حداقل این ویزاها برسه بدست کسی که خدایی تنها راهش همین لاتاری و راه دیگه ای برای رتن نداره و انگیزه و امید داره از رفتنش نه آدم های بی خاصیت که فقط از روی حماقت و چشم و هم چشمی ثبت نام کردن.
خر من یکی هم که از کرگی دام نداشته . اصلا میخوام #Unlucky_farzad رو بشخصه ترند کنم. امیدوارم دور دومی باشه امسال و یه سری دیگه هم به مراد دلشون برسن هرچند کیس نامبرها بالا میره و ریسک اپرود شدن میاد پایین.
پاسخ
تشکر کنندگان: nargol1990 ، dv2017 ، American Darlin ، shahin61 ، mehre cyrus ، khatarnak
سلام رفقای قدیمی Cool

اقاجان اصن چرا پارسال دور دوم اعلام شد؟اصن جریانش چیه؟؟؟چی میشه ک تکمیل ظرفیت اعلام میکنن Big Grin

خودمونیم Big Grin چقدددددددددددد این دور دومیای پارسال کیف کردن نه؟؟ Big Grin فک کن تو می ببینی قبول نشی بعد تو سپتامبر یهویی ببینی اسمت در میاد Cool بنظرم کیفش از می هم بیشتره Big Grin Big Grin باشد ک ماهم اینجوری کیف کنیم Tongue آمییییییییییییییییییییییییین Shy Rolleyes

آقا @shahin61@ هرچی دعا داری رو کن Big Grin
به انتظار فصل تو
تمام فصلها گذشت
چه یأس بی نهایتی
ندیم من بود
فصل بد خاکستری
تسلیم و بی صدا گذشت
چه قلب بی سخاوتی
حریم من بود
پاسخ
تشکر کنندگان: dv2017 ، American Darlin ، ostokhan ، shahin61 ، mehre cyrus ، khatarnak
salam dustan man baray vizay ejdevaj egdam kardam to marhaley sponser hast vali nemitunam sponser peda ????????konam az shoma ha kasi hast ke komakam konin?
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-06-25 ساعت 02:34)nargol1990 نوشته:  سلام رفقای قدیمی Cool
اقاجان اصن چرا پارسال دور دوم اعلام شد؟اصن جریانش چیه؟؟؟چی میشه ک تکمیل ظرفیت اعلام میکنن Big Grin
خودمونیم Big Grin چقدددددددددددد این دور دومیای پارسال کیف کردن نه؟؟ Big Grin فک کن تو می ببینی قبول نشی بعد تو سپتامبر یهویی ببینی اسمت در میاد  Cool بنظرم کیفش از می هم بیشتره Big Grin  Big Grin باشد ک ماهم اینجوری کیف کنیم Tongue آمییییییییییییییییییییییییین Shy  Rolleyes
آقا @shahin61@  هرچی دعا داری رو کن Big Grin
سلام  Smile
جواب سوالاتون توی این دوتا پست فرخ عزیز هست

(2017-05-24 ساعت 14:51)farrokh33 نوشته:  
(2017-05-23 ساعت 13:48)mojtaba01 نوشته:  سلام
یه سوال
ایا هر سال مرحله دوم قرعه کشی هم وجود دارد؟ اگه داره معمولاً کی انجام میشه؟ چرا در دو مرحله قرعه کشی انجام میشه؟
سلام دوست عزیز
هر سال برای کل جهان تعداد 50هزار ویزا برای لاتاری درنظر میگیرند وتعدادحدود 100هزار کیس برنده اعلام میکنند (طبق تجربه آماری میانگین هرکیس حدود 2نفر است )
ازاین کیس های اعلام شده تعدادی حذف میشندبه این دلیل:
1-تعدادی متوجه قبولیشون نمیشند(مثل برخی از ایرانیان که تحت تاثیرجو تبلیغات ثبت نام میکنند ولی هرگز پیگیری نمیکنند)
2-برخی بعد از قبولی بنا به دلایلی ادامه نمیدن وحتی فرم ها رو پر نمیکنند
3- برخی تو فرم اولیه اطلاعات غلط نوشتن وچون شرایط شرکت رو نداشتند فرم ها رو پر نمیکنند
4-خانواده هایی هستند که این قبولی باعث میشه اختلافات نهفته خانوادگیشون بارز بشه وبا لجبازی تامرز پاشیدگی خانواده پیش برن (نمونه هایی درسالهای گذشته وجود داره)
5-برخی با داشتن فرزندان بالای 21سال از ادامه راه انصراف میدن چون نمیتونند بچه ها رو با خودشون ببرند
6-برخی بعد ازقبولی فوت میکنند
7-مشکلات دیگه ای که برای مردمان کشورهای دیگه بوجود میاد
8-و.......
kccوقتی فرم های قبول شدگان رو بررسی میکنه متوجه میشه که برای مصاحبه با کمبود مواجه میشه اونوقت تعدادی رو تو سپتامبر اعلام میکنه البته هرسال اینطوری نیست .

(2017-06-03 ساعت 11:25)farrokh33 نوشته:  
(2017-06-02 ساعت 20:45)javadth نوشته:  چرا سال 2018 تاپیک برندگان نداشت ؟

تحلیل من اینه شاید هم نادرست باشه:
1-هر سال بعد از گردهمایی که مهاجرسرا در یک محلی برا برندگان میذاره بعدش عکس وتفسیر هم منتشر میکنه ولی امسال خبری از اون نیست فکر کنم
زیاد استقبالی نشده
2-امسال تعداد قبول شدگانی که عضو مهاجرسرا شدند اندک است (اگر وقت دارید میتونید یک آماری بگیرید )
3-طبق معمول همه ساله تا این موقع تاپیک برندگان فعال شده بود وبرندگان از این تاپیک برا ادامه مراحلشون استفاده میکردند
-اگر مراحل بالا درست باشه پس یک تحلیل دیگه هم میتونه باشه که:
چون کافی نت ها زیاد تبلیغ کردند تعداد زیادی ثبت نام شد ولی اکثر اونا دنبال نتیجه نرفتند وبرحسب اتفاق بیشتر قبولی ها از این افراد است که نمی دونند برنده شدند.
باز اگر این تحلیل درست باشه پس باید:
تو ماه سپتامبر تعداد دیگه ای رو اعلام کنند.

ولی یک تحلیل دیگه هم میتونه باشه که :
1-چون امسال با فرمان ترامپ ایرانی ها جزو ت ر و ر ی س ت هامحسوب میشن مهاجرسرا احتیاط میکنه وکمتر ازگردهمایی صحبت میکنه
2-قبول شدگان میترسند عضو سایتی بشن ودورادوراز اطلاعات مهاجرسرا استفاده میکنند
3-با توجه به عدم استقبال برندگان از سایت مهاجرسرا مدیران هم دلیلی نمیبینند تاپیک برندگان رو فعال کنند
-درهر صورت دلیل اون تا چندوقت دیگه معلوم میشه
زیاد به تحلیل اول من دل نبندید با شروع ماه اکتبر ثبت نام 2019 یادتون نره تندرست وشاد باشید

یه تحلیل هم سیمون لاتاری داره ( خیلی با این لقبی که فرزاد عزیز بهش داده حال کردم   Big Grin     )  ، البته بیشتر آماره تا تحلیل ، که میتونید در لینک زیر ببینید
britsimonsays.com/more-info-about-dv2017-2nd-draw
پاسخ
تشکر کنندگان: American Darlin ، shahin61 ، nargol1990 ، khatarnak ، farrokh33
(2017-06-25 ساعت 02:34)nargol1990 نوشته:  سلام رفقای قدیمی Cool

خودمونیم Big Grin چقدددددددددددد این دور دومیای پارسال کیف کردن نه؟؟ Big Grin فک کن تو می ببینی قبول نشی بعد تو سپتامبر یهویی ببینی اسمت در میاد  Cool بنظرم کیفش از می هم بیشتره Big Grin  Big Grin باشد ک ماهم اینجوری کیف کنیم Tongue آمییییییییییییییییییییییییین Shy  Rolleyes

آقا @shahin61@  هرچی دعا داری رو کن Big Grin
والا بازم دارم 12....14...124000 !! ولی گذاشتم برا دور دوم که قبول شدین ازشون تشکر کنم !! خیلی مشق میشه ولی میارزه !
راهنمایی کامل در مورد چگونگی پر کردن فرم پاس سفید (Re-entry Permit/Form I-131)و قوانین مربوطه :

https://www.mohajersara.org/forum/showth...#pid742810
https://www.mohajersara.org/forum/showth...#pid771485

لطفا از ورژن جدید فرم I-131 (تاریخ انقضا ۲۰۲۲) استفاده فرمایید.

قابل توجه دوستان : با توجه به رخدادهای اخیر (از قبیل کرونا و غیره..) اگرچه هزینه انگشت نگاری را میگیرند ولی عطف به انگشت نگاریهای قبل دیگر انگشت نگاری نمیکنند..
همینطور محدودیت تعداد درخواست پاس سفید برداشته شده و دفعه سوم هم دوسال  میتوان درخواست کرد و گرفت و ظاهرا  میتوان بار چهارم هم تقاضا کرد !  مهم برا آنها هزینه است که میگیرند!
پاسخ
تشکر کنندگان: dv2017 ، nargol1990 ، khatarnak
@dv2017@ پس ممکنه امسالم باشه...آخه خیلیا این قانون عکس تکراری ام جدی نگرفتن پس ممکنه خیلیا هم به همین دلیل حذف شده باشن!....کلا همین یبار بوده تو تاریخ لاتاری؟؟

@shahin61@ Big Grin Big Grin شمام اسیر شدینا با ما Big Grin
به انتظار فصل تو
تمام فصلها گذشت
چه یأس بی نهایتی
ندیم من بود
فصل بد خاکستری
تسلیم و بی صدا گذشت
چه قلب بی سخاوتی
حریم من بود
پاسخ
تشکر کنندگان: dv2017 ، shahin61 ، khatarnak ، ostokhan ، farrokh33
(2017-06-25 ساعت 19:26)nargol1990 نوشته:  @dv2017@ پس ممکنه امسالم باشه...آخه خیلیا این قانون عکس تکراری ام جدی نگرفتن پس ممکنه خیلیا هم به همین دلیل حذف شده باشن!....کلا همین یبار بوده تو تاریخ لاتاری؟؟

@shahin61@  Big Grin  Big Grin شمام اسیر شدینا با ما Big Grin
امیدوارم که باشه Cool
اسم شما و اقای ب هم دربیاد Big Grin
پاسخ
تشکر کنندگان: shahin61 ، khatarnak ، ostokhan ، farrokh33 ، nargol1990
(2017-06-25 ساعت 19:26)nargol1990 نوشته:  @dv2017@ پس ممکنه امسالم باشه...آخه خیلیا این قانون عکس تکراری ام جدی نگرفتن پس ممکنه خیلیا هم به همین دلیل حذف شده باشن!....کلا همین یبار بوده تو تاریخ لاتاری؟؟

@shahin61@  Big Grin  Big Grin شمام اسیر شدینا با ما Big Grin
والا دروغ چرا..شما ها قبول شین ماهم به این اسارت راضی..اصلآ اگه نشدین مجبورم کارت سبز خودمو بزارم برا قرعه کشی بین دوستان ! ما به تعویض چند وقت یه بارش عادت کردیم..! Rolleyes
راهنمایی کامل در مورد چگونگی پر کردن فرم پاس سفید (Re-entry Permit/Form I-131)و قوانین مربوطه :

https://www.mohajersara.org/forum/showth...#pid742810
https://www.mohajersara.org/forum/showth...#pid771485

لطفا از ورژن جدید فرم I-131 (تاریخ انقضا ۲۰۲۲) استفاده فرمایید.

قابل توجه دوستان : با توجه به رخدادهای اخیر (از قبیل کرونا و غیره..) اگرچه هزینه انگشت نگاری را میگیرند ولی عطف به انگشت نگاریهای قبل دیگر انگشت نگاری نمیکنند..
همینطور محدودیت تعداد درخواست پاس سفید برداشته شده و دفعه سوم هم دوسال  میتوان درخواست کرد و گرفت و ظاهرا  میتوان بار چهارم هم تقاضا کرد !  مهم برا آنها هزینه است که میگیرند!
پاسخ
تشکر کنندگان: khatarnak ، dv2017 ، ostokhan ، nargol1990
(2017-06-04 ساعت 00:25)dv2017 نوشته:  
(2017-06-03 ساعت 23:31)nargol1990 نوشته:  سلااااااااااام دوستااااااان
خوبید؟
چه خبراااااا
چقدددددد دلم تنگ شده بود واسه این تاپیک
با اینکه قبول نشدم اما اسم این تاپیک ناخودآگاه منو یاد روزا و شبایی که کنار هم بودیم و از قبولی و استرس و کارای بعد قبولی حرف میزدیم میوفتم :rolleyes:
نشد که بشه...اما اشکالی نداره حتما یه حکمتی هست...
من که بی صبرانه منتظرم اکتبر ثبت نام جدید بیاد :D حالا حالا ها بیخیال نمیشم کههههههههه
کاش تا اکتبر گاهی بیاین اینجا دوستان حرف بزنیم :shy:
@mona_ir@
@reyhaneh_h@
@shahin61@
@farrokh33@
@dv2017@
@khatarnak@
@ostokhan@
@santaclara@
@darabi@
همرو صدا کردم :D
منهم به نوبه خود مانند آقاشاهین  :D

سلام دوست عزیز ، احوال شما ؟ چکار میکنید با گرما . اینجا که تاحالا بد نبوده غیر از چند روز .
امیدوارم امسال دور دوم باشه و اسم هممون در بیاد اگرم نشد اکتبر ثبت نام میکنیم . اونقدر ثبت نام میکنیم تا از رو برن و اسممون دربیاد . :cool:
راستی از اون همسایه چه خبر ؟ اون هم قبول نشد ؟

میلاد آبادانی رو از قلم انداختینا
شاد و موفق باشید

ما  مخلصیم داش   :D

انشالاه عبید فطر بر همگان مبارک باشد
پاسخ
تشکر کنندگان: dv2017 ، ostokhan ، shahin61 ، nargol1990
دوستان NVC و KCC چی هستن و فرقشون چیه ؟
تو تاپیک راهنمایی پر کردن فرم خوندم که برای هر کدوم از این دو تا باید فرم DS 260 متفاوت پر بشه
پاسخ
تشکر کنندگان: ostokhan
من یکی که دیگه حقیقتا توقعی ندارم....
اگر یه بار فقط بتونم تو عمرم توریستی یه یه هفته ای هم آمریکا رو برم ببینم بالاخص پارک مرکری و اون اسپیس نیدل سیاتل رو ببینم برام کافیه.
دیگه با خودم کنار اومدم و میئونم چند چند هستم با خودم. تقریبا دیگه از زندگی در آمریکا روزی، ناامید شدم و دست کشیدم.
ولی خب خدا خودش توفیقی بده یه بار تو عمرمون حداقل بتونیم گردشی ببینیم. اگرم نداد باز کرمش رو شکر....
پاسخ
تشکر کنندگان: shahin61 ، LORDAmiroo ، American Darlin ، dv2017 ، mehre cyrus ، gbtm ، farrokh33 ، nargol1990
(2017-06-26 ساعت 00:24)American Darlin نوشته:  دوستان  NVC و KCC چی هستن و فرقشون چیه ؟
تو تاپیک راهنمایی پر کردن فرم خوندم که برای هر کدوم از این دو تا باید فرم DS 260 متفاوت پر بشه

National Visa Center یا همون NVC مرکز ضدور ویزاست ولی KCC همون Kentucky Consular Center یا اداره مربوط به امور دایورسیتی لاتاری خودمونه و کلا امور برندگان لاتاری رو داره. خب اینا با هم مسلما فرق داره. نمیدونم چی رو میخوای دقیقا
پاسخ
تشکر کنندگان: shahin61 ، saeed_gh ، American Darlin ، dv2017 ، farrokh33 ، nargol1990
به به،مثل اینکه هنوز هم تاپیک بازه و نسبتا فعال. Big Grin
Starts in 2000
&
.
2015‎ ‎HAS ‎NOT BEEN‎ SELECTED‎
2016 ‎HAS ‎NOT BEEN‎ SELECTED‎
‎2017 ‎HAS ‎NOT BEEN‎ SELECTED‎
‎2018‎ ‎HAS ‎NOT BEEN‎ SELECTED‎
‎2019‎ ‎HAS ‎NOT BEEN‎ SELECTED‎
‎2020‎ ‎HAS ‎NOT BEEN‎ SELECTED‎
‎2021‎ ‎HAS ‎NOT BEEN‎ SELECTED‎
‎2022‎ HAS ‎NOT ‎BEEN‎ SELECTED‎