کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
گفتگوی آزاد در مورد اعلام نتایج (شمارش معکوس)
.

نظرسنجی جدید در ارتباط با اعلام نتایج لاتاری DV-2018
https://www.mohajersara.org/forum/thread-7409.html

.
(2017-06-26 ساعت 03:40)LORDAmiroo نوشته:  به به،مثل اینکه هنوز هم تاپیک بازه و نسبتا فعال. Big Grin

احتمالا تا زمان شروع ثبت نام 2019 باز خواهد بود

چون با باز بودن این تاپیکه که خیلیا میان سر میزنن و هنوز مهاجر سرا یادشون میمونه
2017 , 2018 ,2019,2020
می رود راه پیوسته تا آن سو  *** از دری کو شد رهش آغاز
می رود او تا کجا تا کو       *** من روان با او کنم آواز
می روم من همره و همپو     *** تا به دیدار کلان راهی
ره همه این مقصد اما کو      *** چه بگویم جز نه و آهی؟
* شعری از بیلبو بگینز - از آثار JRR TOLKIEN
پاسخ
تشکر کنندگان: ostokhan ، dv2017 ، American Darlin ، farrokh33 ، nargol1990
دیوان عالی ایالات متحده در اقدامی که یک پیروزی برای دونالد ترامپ، رییس‌جمهوری آمریکا، محسوب می‌شود بخش‌هایی از فرمان ممنوعیت موقت ورود اتباع شش کشور عمدتا مسلمان و پناهندگان به خاک این کشور را اجرایی کرد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، در حکم دیوان عالی آمریکا تصریح شده است این ممنوعیت ۹۰ روزه فقط شامل افرادی می‌شود که هیچ پیوندی با ایالات متحده ندارند.

چند دادگاه ایالتی آمریکا روز ششم مارس رای به توقف کامل فرمان مهاجرتی دونالد ترامپ داده بودند ولی دیوان عالی در حکم روز دوشنبه پنجم تیرماه خود بخش‌هایی از این فرمان را قابل اجرا دانسته است.

دیوان عالی می‌گوید که آماده شنیدن استدلال‌های دولت آمریکا درباره فرمان مهاجرتی یاد شده در دوره بعدی فعالیت خود است که از ماه اکتبر آغاز می‌شود.

در واقع، حکم روز دوشنبه دیوان عالی حالت اضطراری دارد تا بخش‌هایی از این فرمان شکل اجرایی به خود گیرد ولی بحث حقوقی برای صدور حکم نهایی ادامه خواهد یافت.

در این حکم آمده است که فرمان ممنوعیت ورود اتباع شش کشور به ایالات متحده به اجرا در می‌آید، «در مورد اتباع خارجی که هیچ رابطه‌ واجد شرایطی با فرد یا موسسه‌ای در ایالات متحده ندارند».
دیوانعالی بخشی از فرمان مهاجرتی ترامپ درباره ویزا به شهروندان ایران و پنج کشور، تایید کرد. یعنی چه؟
قرار است دیوانعالی پائیز به این فرمان رسیدگی کند اما از سه روز دیگر این فرمان اجرایی اجرا می شود. در نظر دیوانعالی آمده:
? در رای دیوان عالی آمده است: «افراد متقاضی ویزا لازم است که یک رابطه خانوادگی نزدیک در آمریکا داشته باشند.»
? این حکم همچنین درباره کسانی که برای تحصیل و کار به آمریکا می روند می گوید «رابطه باید رسمی و مستند و نه برای گریز از حکم باشد.»
? این حکم می گوید مثلا دانشجویی که پذیرش دانشگاهی در آمریکا را دارد یا کارگری که در یک شرکت آمریکایی پیشنهاد کار دریافت کرده، واجد این رابطه است. پس نباید نگران باشند.
پاسخ
تشکر کنندگان: mehre cyrus ، American Darlin ، gbtm ، dv2017 ، shahin61 ، farrokh33 ، nargol1990 ، هووخشتره
تبعات تصمیم امروز دیوان عالی آمریکا برای افراد مختلف به تفکیک نوع ویزا و دسته مهاجرتی:
۱- متقاضیان ویزای توریستی:
-سفر برای دیدار با خانواده درجه ۱✅
-سفر برای شرکت در کنفرانس ها به دعوت سازمان های معتبر ✅
-سفر برای تفریح و گردش❌
۲- متقاضیان ویزاهای نامزدی ✅
۳-متقاضیان گرین کارت لاتاری❌
۴- دانشجویان دارای پذیرش ✅
۵-دانشجویان شاغل به تحصیل✅
۶-متقاضیان گرین کارت از طریق پیشنهاد کار از کارفرمای معتبر✅
۷-متقاضیان گرین کارت از طریق سرمایه گذاری ❌
۸-متقاضیان گرین کارت از طریق همسر و سایر اقوام✅
۹- پناهجویان❌
۱۰- افرادی که ویزای معتبر در دست دارند یا تا ۷۲ ساعت دیگر ویزای آن ها صادر شود
پاسخ
تشکر کنندگان: mehre cyrus ، American Darlin ، farrokh33 ، nargol1990
ترامپ می‌گوید که «وظیفه شماره یک وی حفاظت از مردم آمریکاست».

دونالد ترامپ تصمیم دیوان عالی این کشور در اجرایی کردن بخش‌هایی از فرمان ممنوعیت موقت ورود اتباع شش کشور عمدتا مسلمان و پناهندگان به خاک این کشور را «یک پیروزی آشکار برای امنیت ملی آمریکا» خواند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، رییس‌جمهوری آمریکا در بیانیه‌ای که کاخ سفید روز دوشنبه پنجم تیرماه منتشر کرد گفته است: «حکم امروز دیوان عالی، به من اجازه می‌دهد تا از ابزاری مهم برای محافظت از میهن‌مان استفاده کنم».

آقای ترامپ ضمن بیان اینکه «وظیفه شماره یک وی حفاظت از مردم آمریکاست»، تاکید کرده است که به عنوان رییس‌جمهوری نمی‌تواند اجازه دهد «مردمی که قصد صدمه زدن به آمریکا را دارند وارد این کشور شوند».

جف سشنز، دادستان کل آمریکا، نیز با تقدیر از اقدام دیوان عالی گفت: «این تصمیم یک گام مهم رو به جلوست برای اعاده مجدد اصل تفکیک قوا در بخش‌های مختلف دولت فدرال».

وی افزود: «پرونده ممنوعیت مسافرتی باعث ایجاد پرسش‌هایی عمیق درباره تعادل صحیح بین این نیروهای وابسته به قانون اساسی‌ شده است».
پاسخ
تشکر کنندگان: mehre cyrus ، American Darlin ، shahin61 ، dv2017 ، farrokh33 ، nargol1990 ، هووخشتره
ولی خدایی یه چیزی برای من کاملا مسجل شد این وسط
شانس قبولی لاتاری برای کسانی که فامیل درجه یکی اونطرف دارن خیلی خیلی بیشتره و طیف وسیعی از دوستان رو شامل میشه. برای مثال افرادی مثل علیرضا گیتار و آقا فرخ نسبت به من و شما شانسشون بیشتر دارن. الان با این قانون جدید هم که اگه اجرایی بشه این موضوع پررنگتر میشه. هرچند من دیگه امسال اگه لاتاری هم باشه شرکت نمیکنم ولی امیدوارم کسانی که شانس اونطرف رفتنشون از طرق مختلف کمتره بتونن برن. این دوستانی که فامیل درجه یک دارن دیر و زود داره براشون ولی سوخت و سوز نه..
البته این یه دیدگاه شخصیه و نظر شما ممکنه با من متفاوت باشه
پاسخ
تشکر کنندگان: shahin61 ، American Darlin ، dv2017 ، farrokh33 ، nargol1990 ، هووخشتره
" ۳-متقاضیان گرین کارت لاتاری❌"

شانس ما رو نگاه بعد این همه سال برنده شدن Sad
پاسخ
تشکر کنندگان: nargol1990 ، هووخشتره
دوستان کسی که 20 ساله آمریکاست میتونه یکی رو ببره آمریکا ؟
مثلا همین چند وقت پیش شنیدم یه نفر که تو آلمانه یه نفرو از اینجا برد آلمان که اتفاقا نسبت فامیلی نزدیکی هم نداشتن ، البته خب کسی که اینجا بود وضع مالی خوبی داشت
حالا این قضیه واسه آمریکا هم صدق میکنه یا باید حتما درجه 1 باشه ؟ چون فکر نمیکنم آلمان هم اینقدر راحت اجازه بده کسی یه نفرو که نسبت نزدیکی هم نداره بیاره به کشور
آیا قانون و نوع ویزاشو کسی اطلاع داره ؟ (واسه آمریکا)
پاسخ
تشکر کنندگان: ostokhan ، dv2017 ، farrokh33 ، nargol1990 ، هووخشتره
(2017-06-27 ساعت 13:29)American Darlin نوشته:  دوستان کسی که 20 ساله آمریکاست میتونه یکی رو ببره آمریکا ؟
مثلا همین چند وقت پیش شنیدم یه نفر که تو آلمانه یه نفرو از اینجا برد آلمان که اتفاقا نسبت فامیلی نزدیکی هم نداشتن ، البته خب کسی که اینجا بود وضع مالی خوبی داشت
حالا این قضیه واسه آمریکا هم صدق میکنه یا باید حتما درجه 1 باشه ؟ چون فکر نمیکنم آلمان هم اینقدر راحت اجازه بده کسی یه نفرو که نسبت نزدیکی هم نداره بیاره به کشور
آیا قانون و نوع ویزاشو کسی اطلاع داره ؟ (واسه آمریکا)
دوست عزیز
برطبق قوانین امریکا فرد موردنظر باید سیتیزن امریکا باشد تا بتواند فقط برای بستگان درجه 1 (پدر و مادر و برادر و خواهر) اقدام نماید و برای کسی بجز بستگان درجه 1 نمیتواند اقدام نماید.
موفق باشید
کیس نامبر : **2015AS57**مصاحبه : JUNE 25 ابوظبی
دو نفر یکضرب - خودم کلیرنس**اپدیتها : 4 جولای و 22 جولایمقصد : ایالت DELAWARE - نیوآرک** آپ کلیر: 22 جولای شبدریافت ایمیل ویزا : 23 جولای تحویل پاس به سفارت: 27 جولای**دریافت ویزا :  30جولای.ورود به امریکا : 9 دسامبر 2015**فرودگاه : واشنگتن دی سی.افتتاح حساب بانکی : 11 دسامبر** درخواست پاس سفید :12دسامبر**  انگشت نگاری : 6 ژانویه 2016.دریافت سوشیال نامبر : 17 دسامبر**دریافت گرین کارتها : 4 فوریه 2016 دریافت پاس سفید : 2016/April/1 ....ورود مجدد March /19/2018 دالاس تگزاس
پاسخ
تشکر کنندگان: American Darlin ، ostokhan ، dv2017 ، farrokh33 ، nargol1990 ، هووخشتره
(2017-06-27 ساعت 14:27)mfarazz نوشته:  دوست عزیز
برطبق قوانین آمریکا فرد موردنظر باید سیتیزن آمریکا باشد تا بتواند فقط برای بستگان درجه 1 (پدر و مادر و برادر و خواهر) اقدام نماید و برای کسی بجز بستگان درجه 1 نمیتواند اقدام نماید.
موفق باشید
یعنی کسی نمیتونه برادرزاده شو ببره ؟
پس اینکه مثلا به یکی میگن "تو که عموت اونجاست برو آمریکا خیالت راحته" دقیقا منظورشون چیه ؟! تحصیلی منظورشونه ؟

و راجب دعوت نامه ، یک شخص که مقیم آمریکاست میتونه برای هر کسی دعوت نامه بفرسته یا اونم فامیلیه ؟ و مهمان تا چه مدت میتونه بمونه تو خاک آمریکا ؟
پاسخ
تشکر کنندگان: ostokhan ، dv2017 ، farrokh33 ، nargol1990
با این تفاسیر

برندگان ایرانی 2018 سال پر از استرسی رو برای دریافت ویزا خواهند داشت.

مو حنایی مدام میخواد تن مهاجرها رو به لرزه بندازونه. اگه من امسال برنده شده بودم الان استرس اینکه چطور قضیه 2018 پیش میره روزگار رو برام سیاه کرده بود.

خوشابحال کسانی که تو زندگیشون نسبت به تمام مسایل خونسرد هستن.

راستی با این اوضاع پیشامده فکر میکنید دور دومی باشه امسال برای 2018؟
پاسخ
تشکر کنندگان: dv2017 ، American Darlin ، eblis_67 ، shahin61 ، farrokh33 ، nargol1990 ، هووخشتره
Travel ban decision from Supreme court
[عکس: icrf_nab.png]

از بیانات سیمون لاتاری در رابطه با موضوعات اخیر  Cool
چگونه کاربر حرفه ای مهاجرسرا شویم؟‎
We don't grow when things are easy  We grow when we face challenges
پاسخ
تشکر کنندگان: American Darlin ، ostokhan ، shahin61 ، farrokh33 ، nargol1990 ، هووخشتره
ما چقدر شبیه نهنگ های به گل نشسته شدیم
2017 , 2018 ,2019,2020
می رود راه پیوسته تا آن سو  *** از دری کو شد رهش آغاز
می رود او تا کجا تا کو       *** من روان با او کنم آواز
می روم من همره و همپو     *** تا به دیدار کلان راهی
ره همه این مقصد اما کو      *** چه بگویم جز نه و آهی؟
* شعری از بیلبو بگینز - از آثار JRR TOLKIEN
پاسخ
تشکر کنندگان: ostokhan ، shahin61 ، farrokh33 ، nargol1990
(2017-06-27 ساعت 15:56)javadth نوشته:  ما چقدر شبیه نهنگ های به گل نشسته شدیم

فرقش اینه نهنگ های بگل نشسته خودشون باعث مرگ خودشون میشن و به ساحل میان و خودکشی میکنن ولی ما رو یه گل نشوندن.

این سایمون ورپریده از خدا بیخبر هم مونده چی تحویل ملت بده. Big Grin Big Grin
پاسخ
تشکر کنندگان: dv2017 ، American Darlin ، shahin61 ، farrokh33 ، nargol1990
یا سلام بر دوستان

میگم کسی که ویزای تحصیلی میگیره و میره آمریکا اجازه کار نداره اگرم داشته باشه محدوده و آزادی کامل نداره تو انتخاب کارش
حالا خود شهروندان آمریکایی و یا کسی که از طریق لاتاری بره هم موقع تحصیل اجازه کار ندارن ؟
پاسخ
تشکر کنندگان: ostokhan ، farrokh33 ، nargol1990 ، هووخشتره
(2017-06-28 ساعت 11:41)American Darlin نوشته:  یا سلام بر دوستان

میگم کسی که ویزای تحصیلی میگیره و میره آمریکا اجازه کار نداره اگرم داشته باشه محدوده و آزادی کامل نداره تو انتخاب کارش
حالا خود شهروندان آمریکایی و یا کسی که از طریق لاتاری بره هم موقع تحصیل اجازه کار ندارن ؟

چرا برادر اونا مجاز هستن کار بکنن.
این محدودیت برای ویزاهای دانشجویی F1 , J1 (دقت کن ویزا نه گرین کارد) هستش.
از خدا بترس با این سوالاتت Big Grin
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان