کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
گفتگوی آزاد در مورد اعلام نتایج (شمارش معکوس)
.

نظرسنجی جدید در ارتباط با اعلام نتایج لاتاری DV-2018
https://www.mohajersara.org/forum/thread-7409.html

.
سلام بر شما

از قدیمی ها تا جدید الممبر ها....
و اما بعد....
حال و احوالتون چطوره؟ آیا هپی هستید و هنوز هپ دارید؟؟
از اینورها رد میشدیم گفتیم سلامی عرض کنیم خدمتتون.
انقدر سخت گیر نباشید در مورد لاتاری.... هر چیزی میخواد بشه میشه دست کسی نیست....
لاتاری همچون رولت برای یه عده اومد داره برای اکثریت هم نیومد
تا بعد
پاسخ
تشکر کنندگان: farrokh33 ، khatarnak ، shahin61 ، dv2017 ، jalayevatan ، nargol1990 ، limbo
(2017-08-05 ساعت 12:22)karaoke نوشته:  با لاتاری خداحافظی کنید دوستان.
دولت آمریکا حتی برای برندگان امسال از ایران هم ویزا صادر نمیکنه. نه برای اتباع ایران و نه برای اتباع یمن، سومالی، سودان، سوریه و لیبی.

طبق گزارش رویترز، بیش از 90 نفر از برندگان برنامه قرعه کشی گرین کارت (لاتاری) با تنظیم شکایت‌نامه‌ای در دادگاه منطقه‌ای ایالت واشنگتن گفته‌اند دولت آمریکا بعد از اجرایی شدن دستور منع مسافرت «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا از صدور روادید برای آنها خودداری کرده است.

دولت آمریکا اخیراً در ایمیلی به برخی از اتباع این کشورها که در لاتاری برنده روادید آمریکا شده‌اند اطلاع داده که ممکن است به دلیل دستور منع مسافرت ترامپ، روادید برای آنها صادر نشود.

شکایت‌کنندگان از دولت آمریکا خواسته‌اند قبل از 30 سپتامبر که مهلت آنها برای دریافت روادید منقضی می‌شود به درخواست‌هایشان برای صدور روادید رسیدگی شود.

خیلی بعید میدونم شکایتشون به نتیجه ای برسه چون برنده شدن در لاتاری هیچ حقی رو برای کسی ایجاد نمیکنه و به همین خاطر چنین شکایتی از اساس مردود هست و به هیچ وجه وارد نیست.

من خودم یه پنج ماهیه خداحافظی کردم نه تنها با لاتاری بلکه با آمریکا. بدون سرمایه یا فامیل اصلا نمیشه

"We have to say "goodbye
پاسخ
تشکر کنندگان: farrokh33 ، gbtm ، khatarnak ، shahin61 ، dv2017 ، jalayevatan ، nargol1990 ، limbo
سلام دوستان عزیز
چند وقت پیش یکی از بستگان برای ویزای دانشجویی رفتند ارمنستان برای مصاحبه البته از یک دانشگاه پذیرش گرفته بودند تعریف میکرد که حدود ده نفراز بچه ها که پذیرش گرفته بودند دریک روز مصاحبه داشتیم فقط به دونفر از ما okدادند اونهم کلیرنس خوردیم ومنتظریم که کلیر بشیم 8نفر بقیه ریجکت شدند چون فامیل درجه یک تو آم ر ی کا داشتند
جالبه که کسایی که تو لاتاری قبول میشن باید فامیل درجه یک داشته باشند تا به اونا ویزا بدن ولی برای دانشجویان برعکس است ونباید فامیل داشته باشند البته یکی از بچه ها که از MITپذیرش گرفته بود وریجکت شد بلافاصله با پذیرشی که ازکانادا گرفته بود رفت کانادا واز اون طریق رفت آم ر یکا اینو میخواستم بگم که دوستانی که فامیل تو آمریکا ندارند سعی کنند برای اپلای وپذیرش تلاش کنند این بهترین وراحت ترین راه برا رفتن هست هرگز هرگز ناامید نشید وبا برنامه ریزی حتما میتونید به سرزمین آرزوهایتون سفر کنید دریک پروسه وبا برنامه ریزی منطقی راه واقعی رو طی کنید.باز هم تجربیاتم را دراینجا مینویسم تا مورد استفاده قرار گیرد همگی شاد وتندرست باشید
پاسخ
تشکر کنندگان: gbtm ، ostokhan ، khatarnak ، ella 2018 ، shahin61 ، algh90 ، dv2017 ، jalayevatan ، nargol1990
(2017-08-10 ساعت 21:57)farrokh33 نوشته:  سلام دوستان عزیز
چند وقت پیش یکی از بستگان برای ویزای دانشجویی رفتند ارمنستان برای مصاحبه البته از یک دانشگاه پذیرش گرفته بودند تعریف میکرد که حدود ده نفراز بچه ها که پذیرش گرفته بودند دریک روز مصاحبه داشتیم فقط به دونفر از ما okدادند اونهم کلیرنس خوردیم ومنتظریم که کلیر بشیم 8نفر بقیه ریجکت شدند چون فامیل درجه یک تو آم ر ی کا داشتند
جالبه که کسایی که تو لاتاری قبول میشن باید فامیل درجه یک داشته باشند تا به اونا ویزا بدن ولی برای دانشجویان برعکس است ونباید فامیل داشته باشند البته یکی از بچه ها که از MITپذیرش گرفته بود وریجکت شد بلافاصله با پذیرشی که ازکانادا گرفته بود رفت کانادا واز اون طریق رفت آم ر یکا اینو میخواستم بگم که دوستانی که فامیل تو آمریکا ندارند سعی کنند برای اپلای وپذیرش تلاش کنند این بهترین وراحت ترین راه برا رفتن هست هرگز هرگز ناامید نشید وبا برنامه ریزی حتما میتونید به سرزمین آرزوهایتون سفر کنید دریک پروسه وبا برنامه ریزی منطقی راه واقعی رو طی کنید.باز هم تجربیاتم را دراینجا مینویسم تا مورد استفاده قرار گیرد همگی شاد وتندرست باشید
سلام بر شما
آقا فرخ من همیشه سعی ام بر این بوده که از طریق تحصیلی بتونم برم. کلا هر جایی مثل اروپا و کانادا و استرالیا و ... ولی خب نمیدونم بگم قسمت بوده یا چیز دیگه یه سری موانع افتاده جلوی راهم. امیدوارم مرتفع شه. از طرفی هم تحصیلی هم مخارج خودش رو داره. خیلی کم پیدا میشه که دانشگاهی اسکالرشیپ بده و یا فاندی بده که هزینه های تحصیل رو پوشش بده بطور کامل مگر اینکه رزومه خیلی قوی داشته باشی که حقیقتش خود من نابغه نیستم و در حد معمول بوده ام. اما خب نباید هم ناامید شد. بالاخره امیدوارم یه روزی از طریق تحصیلی برم که بتونم هزینه هاش رو هم یه جوری کاور کنم. برای امریکا اگه نخواهی کمک هزینه بگیری شدنیه که پذیرش بهت بدن ولی در غیر اینصورت خیلی سخت میشه حالا بحث ویزای امریکا هم به دانشجوها همیشه یه داستان بوده که به خیلی از ایرانیها با اینکه از دانشگاههای تراز اول امریکا ادمیشن گرفتن ولی ویزا ندادن.
پ ن: در وهله اول باید به این فکر بود که رفت حالا نه صرفا آمریکا. هر جا..... دیگه حقیقت امر اینه برای ما ایرانیها این جور شده که ما انتخاب نمیکنیم کجا بریم. اونا انتخاب میکنن که ایرانی رو راه بدن یا نه. پس زیاد مانور نمیتونیم بدیم.. اینم از اعتبار زیادمون تو دنیاست
پاسخ
تشکر کنندگان: khatarnak ، farrokh33 ، shahin61 ، dv2017 ، jalayevatan ، nargol1990
(2017-08-10 ساعت 23:47)ostokhan نوشته:  
سلام بر شما
آقا فرخ من همیشه سعی ام بر این بوده که از طریق تحصیلی بتونم برم. کلا هر جایی مثل اروپا و کانادا و استرالیا و ... ولی خب نمیدونم بگم قسمت بوده یا چیز دیگه یه سری موانع افتاده جلوی راهم. امیدوارم مرتفع شه. از طرفی هم تحصیلی هم مخارج خودش رو داره. خیلی کم پیدا میشه که دانشگاهی اسکالرشیپ بده و یا فاندی بده که هزینه های تحصیل رو پوشش بده بطور کامل مگر اینکه رزومه خیلی قوی داشته باشی که حقیقتش خود من نابغه نیستم و در حد معمول بوده ام. اما خب نباید هم ناامید شد. بالاخره امیدوارم یه روزی از طریق تحصیلی برم که بتونم هزینه هاش رو هم یه جوری کاور کنم. برای آمریکا اگه نخواهی کمک هزینه بگیری شدنیه که پذیرش بهت بدن ولی در غیر اینصورت خیلی سخت میشه حالا بحث ویزای آمریکا هم به دانشجوها همیشه یه داستان بوده که به خیلی از ایرانیها با اینکه از دانشگاههای تراز اول آمریکا ادمیشن گرفتن ولی ویزا ندادن.
پ ن: در وهله اول باید به این فکر بود که رفت حالا نه صرفا آمریکا. هر جا..... دیگه حقیقت امر اینه برای ما ایرانیها این جور شده که ما انتخاب نمیکنیم کجا بریم. اونا انتخاب میکنن که ایرانی رو راه بدن یا نه. پس زیاد مانور نمیتونیم بدیم.. اینم از اعتبار زیادمون تو دنیاست

ای استخوان جان من پیر شدم تو زنده به دل .

هر از گاهی ایم به اینجا تا مهر تایید گیرم بروم به انجا
Tongue
پاسخ
تشکر کنندگان: ostokhan ، farrokh33 ، shahin61 ، dv2017 ، nargol1990 ، jalayevatan
سلام بر شما
آقا فرخ من همیشه سعی ام بر این بوده که از طریق تحصیلی بتونم برم. کلا هر جایی مثل اروپا و کانادا و استرالیا و ... ولی خب نمیدونم بگم قسمت بوده یا چیز دیگه یه سری موانع افتاده جلوی راهم. امیدوارم مرتفع شه. از طرفی هم تحصیلی هم مخارج خودش رو داره. خیلی کم پیدا میشه که دانشگاهی اسکالرشیپ بده و یا فاندی بده که هزینه های تحصیل رو پوشش بده بطور کامل مگر اینکه رزومه خیلی قوی داشته باشی که حقیقتش خود من نابغه نیستم و در حد معمول بوده ام. اما خب نباید هم ناامید شد. بالاخره امیدوارم یه روزی از طریق تحصیلی برم که بتونم هزینه هاش رو هم یه جوری کاور کنم. برای آمریکا اگه نخواهی کمک هزینه بگیری شدنیه که پذیرش بهت بدن ولی در غیر اینصورت خیلی سخت میشه حالا بحث ویزای آمریکا هم به دانشجوها همیشه یه داستان بوده که به خیلی از ایرانیها با اینکه از دانشگاههای تراز اول آمریکا ادمیشن گرفتن ولی ویزا ندادن.
سلام دوست عزیز
برای گرفتن فول فاند نیازی نیست نابغه باشی ویاحتی رزومه خیلی قوی داشته باشی فقط کافیه تافل داشته باشی ویکی دو مقاله که اونهم میتونی با دوستان هم رشته ایت به اشتراک بذاری یعنی تومقاله اون اسم توباشه وتو مقاله تو اسم اونو بنویسی سعی کن اپلای رواز ایالتهای جنوبی آم ر ی کا شروع کنی مثلا می سی سی پی -آلاباما-و...
انسان اگه ناامید نشه میتونه به همه اونچه که تو رویاهاش هست دست پیدا کنه.شاد وتندرست باشید
پاسخ
تشکر کنندگان: ostokhan ، shahin61 ، ella 2018 ، khatarnak ، dv2017 ، jalayevatan ، nargol1990
(2017-08-11 ساعت 10:15)khatarnak نوشته:  
سلام بر شما

ای  استخوان  جان  من پیر شدم تو زنده به دل .

هر از گاهی ایم به اینجا  تا مهر تایید گیرم بروم به انجا
Tongue

خطرناک در جریانم.
زندگی همینجوری دستهاشو انداخته دور گردنمون و حناقمون Big Grin بیا دیگه سخت ترش نکنیم Sad

راستی حالا که انقدر اوضاع هم جالب شده حاجی ترامپ دستور دور دوم سپتامبر رو داده. منتظر باش که جز سری دوم سلکتی ها هستی Big Grin
دروغ چرا !!!!!!!!!! آ....آ...آ
اقتباس از سریال فرزاد ناپلئون
پاسخ
تشکر کنندگان: farrokh33 ، shahin61 ، khatarnak ، dv2017 ، jalayevatan ، nargol1990
ببخشید دوستان یه سوالی داشتم نمیدونم جاش اینجا هست یا نه
من متاسفانه تو ثبت نام از عکس 2017 استفاده کرده بودم و فکر میکردم عین سالهای گذشته هست،
حالا به نظرتون این باعث میشه که به کیس نامبر من توجه نشه و رد صلاحیت بشم؟
Sad
پاسخ
تشکر کنندگان: ostokhan
(2017-08-12 ساعت 17:05)moonwalk نوشته:  ببخشید دوستان یه سوالی داشتم نمیدونم جاش اینجا هست یا نه
من متاسفانه تو ثبت نام از عکس 2017 استفاده کرده بودم و فکر میکردم عین سالهای گذشته هست،
Sad

نه مشکلی نیست. قضیه عکس بیشتر در مورد سلکت شدن بود که ممکن بود دیسکوالیفاید بشی نه این مرحله.
بیشتر باید این موضوع رو در نظر داشت که پروسه صدور ویزا برای ایرانیها که قانون بن دارن چطور پیش خواهد رفت.
موفق باشید و کامروا در ویزا
پاسخ
تشکر کنندگان: shahin61 ، moonwalk ، dv2017 ، jalayevatan ، farrokh33
دوستان نمیدونم شما آقای Joel Osteen رو میشناسید یا نه

اگه میشناسید که میدونید چی میگم . اگر هم که نه بعتون پیشنهاد میکنم یکی از ویدیوهاش رو ببینید

کلا تو کار انگیزش هست و وقتی کلام دلنشینش رو میشنوید آرامشی بهتون دست میده ولی زمانی که ویدیو تمام میشه دوباره سقوط آزاد به زندگی میزنید

ایشون خیلی طرفدار دارن و واقعا خیلی ها قبولش دارن و همچنین فیس خیلی خیلی دلنشینی هم داره
پاسخ
تشکر کنندگان: shahin61 ، moonwalk ، dv2017 ، ella 2018 ، jalayevatan ، farrokh33
(2017-08-13 ساعت 00:04)ostokhan نوشته:  
(2017-08-12 ساعت 17:05)moonwalk نوشته:  ببخشید دوستان یه سوالی داشتم نمیدونم جاش اینجا هست یا نه
Sad

نه مشکلی نیست. قضیه عکس بیشتر در مورد سلکت شدن بود که ممکن بود دیسکوالیفاید بشی نه این مرحله.
بیشتر باید این موضوع رو در نظر داشت که پروسه صدور ویزا برای ایرانیها که قانون بن دارن چطور پیش خواهد رفت.
موفق باشید و کامروا در ویزا

ممنون دوست عزیز بابت پاسخ و دلگرمی
آخه تو یه سایت خارجی خوندم که از عکس و تطبیقش برای روز مصاحبه استفاده میکنند که امیدوارم اینطور نباشه.
پاسخ
تشکر کنندگان: farrokh33
(2017-08-05 ساعت 20:33)karaoke نوشته:  
(2017-08-05 ساعت 20:23)moonwalk نوشته:  
(2017-08-05 ساعت 19:30)karaoke نوشته:  اینطور که شنیدم بله ، مربوط به برندگان امسال هست
تو رو خدا دل بچه ها رو یهو خالی نکنین  Wink
البته خدا رو شکر تو این یک ماه کیس های زیادی حتی لاتاری هم کلیر شدن و طبق قانون فعلی که به سفارتها ابلاغ شده باید یه فامیل در آمریکا معرفی کنند تا ویزا بهشون بدند البته اینها از دوستان dv2017 هستند.
در مورد صادر نشدن ویزا برای 2018 هنوز پروسه ها شروع نشده و از اکتبر اولین گروه باید کارنت بشن از طرفی قانون و لایحه ای به تصویب نرسیده که دیگه دادن ویزا رو بهشون منع کنه.
اینها فعلا در حد برنامه های ترامپ هست ولی همونطور که دوستان گفتند این لغو لاتاری پروسه ای نیست که با یه دستور ترامپ فورا اجرا بشه و یا با مطرح شدنش در کنگره و سنا اونو بلافاصله تصویب کنند مسلما مخالفانی خواهد داشت و مشکلاتی به همراه داره.

اون 90 تا ازدوستانی که اعتراض کردند ظاهرا بدلیل نداشتن فامیل درجه یک و دو متاسفانه ویزا نگرفتند Sad  
در حالیکه برنده پروسه قانونی لاتاری هستند که مشخصه داشتن فامیل در این پروسه نبوده و اونا ثبت نام کردند و مدارک رو طبق این برنامه ارایه کردند و وکیلی پذیرفته که این اعتراض رو در غالب شکایت در دادگاه مطرح کنه.
امیدوارم به امید خدا چهارتا سیاستمدار عاقل و درست و حسابی جلو کارای این ترامپ رو بگیرن کلا از وقتی اومده زده تو کار سیاست خارجی اصلا مسایل داخل رو کاری نداره باهاش Sad

الان میشه بفرمایید در کجای متنی که لینکش رو در بالا گذاشتم نوشته شده که اون 90 نفری که شکایت کرده اند ، فامیل درجه یک و دو نداشتن در آمریکا؟!
منتظرم

The ban, which was blocked by lower courts before being partially reinstated by the Supreme Court in June, temporarily bars citizens of Yemen, Iran and four other Muslimajority countries with no "bona fide" U.S. connections from traveling to the United States
به کلمه بونا فیدا توجه کنید لطفاً یعنی کسانی که ارتباط نزدیک با امریکا ندارند اعم از فامیل، کارفرما یا پذیرش دانشگاه.
پاسخ
تشکر کنندگان: farrokh33
(2017-08-13 ساعت 00:27)ostokhan نوشته:  دوستان نمیدونم شما آقای Joel Osteen رو میشناسید یا نه
...
ممنون از معرفی

آواتار جدید ؟ پاقیسه یا وگاس ؟؟؟
چگونه کاربر حرفه ای مهاجرسرا شویم؟‎
We don't grow when things are easy  We grow when we face challenges
پاسخ
تشکر کنندگان: shahin61 ، ostokhan ، farrokh33
(2017-08-13 ساعت 11:56)dv2017 نوشته:  
(2017-08-13 ساعت 00:27)ostokhan نوشته:  دوستان نمیدونم شما آقای Joel Osteen رو میشناسید یا نه
...
ممنون از معرفی

آواتار جدید ؟ پاقیسه یا وگاس ؟؟؟

پاریس هستش. Cool
پاسخ
تشکر کنندگان: shahin61 ، dv2017 ، farrokh33
دوستان عزیز من مجردم و خیلی دوست دارم بتونم برم امریکا با کسی که لاتاری امسال قبول شده اگه تمایل داشت با هم بریم امریکا
ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان: farrokh33 ، ostokhan

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان