کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
گفتگوی آزاد در مورد اعلام نتایج (شمارش معکوس)
.

نظرسنجی جدید در ارتباط با اعلام نتایج لاتاری DV-2018
https://www.mohajersara.org/forum/thread-7409.html

.
(2017-08-21 ساعت 11:48)ostokhan نوشته:  آقا من چند روزه نه خواب دارم نه خوراک دارم نه آسایش نه هیچ چیز دیگه
 Sad
فقط خون دل دارم میخورم.  Sad

چرا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!
خب امروز 21 آگوست هستش. 10 روز دیگه میشه سپتامبر و اسم منمن تو دور دوم قبولی هاست

از خدا پنهون نیست از شما چه پنهون من واکسن هام رو زدم و بلیط طیاره م رو برای سال دیگه نوامبر 2018 رزرو کردم لوفتهانزا
هر کی خواست بگه بغل خودم براش جا رزرو کنم Big Grin
تو را من چشم در راهم

بریم خاااااااااااااااااارج نااااااااااااازی

شوخی میکنی دیگه ؟
2017 , 2018 ,2019,2020
می رود راه پیوسته تا آن سو  *** از دری کو شد رهش آغاز
می رود او تا کجا تا کو       *** من روان با او کنم آواز
می روم من همره و همپو     *** تا به دیدار کلان راهی
ره همه این مقصد اما کو      *** چه بگویم جز نه و آهی؟
* شعری از بیلبو بگینز - از آثار JRR TOLKIEN
پاسخ
تشکر کنندگان: ostokhan ، farrokh33
(2017-08-21 ساعت 11:41)ostokhan نوشته:  
(2017-08-19 ساعت 16:45)jalayevatan نوشته:  
(2017-08-17 ساعت 08:08)FAM14 نوشته:  دوستان عزیز من مجردم و خیلی دوست دارم بتونم برم آمریکا  با کسی که لاتاری امسال  قبول شده اگه تمایل داشت با هم بریم آمریکا
ممنون

به جونه هر چی مشتیه اگربرا رفتن پول مول کم داشتی نگی ناراحت میشم

بابا این بنده خدا خواسته درونیش رو اینجا مطرح کرد چرا انقدر متلک همگی بهش میرونید.
خب همه ما مثل این کاربر دوست داشته و داریم بریم منتها نمیگیم.
خواسته درونیش رو بنده خدا صرفا گفت  Smile

همون تیری در تاریکی Cool
به انتظار فصل تو
تمام فصلها گذشت
چه یأس بی نهایتی
ندیم من بود
فصل بد خاکستری
تسلیم و بی صدا گذشت
چه قلب بی سخاوتی
حریم من بود
پاسخ
تشکر کنندگان: shahin61 ، ostokhan ، dv2017 ، farrokh33 ، jalayevatan ، khatarnak ، frd22
(2017-08-21 ساعت 11:48)ostokhan نوشته:  آقا من چند روزه نه خواب دارم نه خوراک دارم نه آسایش نه هیچ چیز دیگه
 Sad

چرا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!
خب امروز 21 آگوست هستش. 10 روز دیگه میشه سپتامبر و اسم منمن تو دور دوم قبولی هاست

از خدا پنهون نیست از شما چه پنهون من واکسن هام رو زدم و بلیط طیاره م رو برای سال دیگه نوامبر 2018 رزرو کردم لوفتهانزا
تو را من چشم در راهم

ریلکس باش Shy Big Grin

حالا جدی اگر دور دوم باشه کی اعلام میشه؟پارسال کی اعلام شد؟
به انتظار فصل تو
تمام فصلها گذشت
چه یأس بی نهایتی
ندیم من بود
فصل بد خاکستری
تسلیم و بی صدا گذشت
چه قلب بی سخاوتی
حریم من بود
پاسخ
تشکر کنندگان: shahin61 ، ostokhan ، dv2017 ، farrokh33 ، jalayevatan ، khatarnak
(2017-08-21 ساعت 21:41)javadth نوشته:  
 Sad

چرا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!

تو را من چشم در راهم

شوخی میکنی دیگه ؟

پ ن پ جدی گفتم!!!!
توهم فانتزی بود باووووووووووو Big Grin
پاسخ
تشکر کنندگان: shahin61 ، dv2017 ، farrokh33 ، jalayevatan ، khatarnak ، frd22
(2017-08-22 ساعت 17:16)nargol1990 نوشته:  
 Sad

چرا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!

تو را من چشم در راهم

ریلکس باش Shy  Big Grin

حالا جدی اگر دور دوم باشه کی اعلام میشه؟پارسال کی اعلام شد؟

اوایل سپتامبر بود سال گذشته
ولی توصیه اکید دارم امسال فکر نکنی دور دومی هست.
همینا هم که قبول شدن باد کردن رو دست آمریکا. نمیدونه چه گلی باهاشون به سر بگیره
پاسخ
تشکر کنندگان: shahin61 ، dv2017 ، nargol1990 ، farrokh33 ، jalayevatan ، khatarnak ، frd22
سلام دوستان عزیز
دررابطه با اینکه امسال هم درماه سپتامبر تعداد دیگه ای رو اعلام میکنند ویا نه تحلیلی دارم .ابتدا با تعدادی آمار وارقام از سال های گذشته مطلب رو شروع میکنم سعی میکنم زیادبه حاشیه نروم
1-دیشب داشتم سایت سیمون رو میخوندم (Brit Simon Says.com)سایت تقریبا معتبری است وتحلیل های خوبی داره نوشته بود برای2018 به جزمنطقه SA(آمریکای جنوبی)بقیه مناطق تعداد رومنطقی اعلام کردند که میتونه تقریبا همه به مصاحبه دعوت بشن ولی درمنطقه SAتعدادی موفق به رفتن به مصاحبه نمیشن چون زیاد اعلام کردند
-داشتم به آمارها نگاه میکردم ودنبال علت این که چرا سال فبل تعدادی رو دوباره اعلام کردند
منطقه آسیا رو بررسی میکنیم:
2-kccهر سال سعی میکنه با بررسی آمارها ی دو سه سال قبل اشکالاتش روبرای سال پیش رو کم کنه بطور مثال درسال 2014تعداد23270 کیس رو درآسیا اعلام کرد (آمارهای مناطق دیگه روبررسی نمیکنیم)وبرای اولین کارنتی هایعنی ماه اکتبر تا1800رو اعلام کرد وماههای بعد هم با اعلام تعداد زیادکارنتی برای مصاحبه باعث شد سهمیه آسیا دردو ماه مونده به آخر تمام شود(نپالی ها چون یکضرب میگرفتند از حداکثر سهمیه شان یعنی 3500 نفراستفاده کردند وایرانیانی که مخصوصا دیرتر به مصاحبه رفته بودند وapخورده بودندویزا نگرفتندونتونستند از حداکثر سهمیه استفاده کنند این سال برای ایرانیان تقریبا فاجعه بودودرتاریخ لاتاری ماندگارشد
3-سال بعدیعنی 2015 تعداد قبولی را کم کرد 19171کیس ولی اولین کارنتی رو 2500 اعلام کرد وماههای بعد با اعلام تعدادکم کارنتی سعی میکرد اشتباه سال قبل رو جبران کنه بطوریکه برای ماه آگوست وسپتامب عدد 7650 رو اعلام کرد این دفعه ویزاهای آسیا تمام نشد ولی تعدادی از قبولشدگان به مصاحبه دعوت نشدند
4-سال 2016 باز هم kcc تعداد قبولی های آسیا رو کم کرد وبه عدد15002 رسوند وبرای اکتبرتا عدد 2800 رو اعلام کردودرسپتامبر all یعنی دراین سال همه قبول شدگان به مصاحبه دعوت شدندوتقریبا سال آرامی برای آسیاییها وایرانی ها بود
5-سال 2017 باز هم تعداد قبولی ها رو کم کرد وبه عدد13499 رسوند ودر ماه اکتبر عددکارنتی رو تا 2100اعلام کرد ودرماه جولای یعنی 2ماه مونده به پایان allاعلام کرد وهمه روبه مصاحبه دعوت کرد
درسال 2017 چون تعدادکمی قبولی درمرحله اول اعلام کرده بود تصممیم گرفتند تعداد بیشتری رودرمرحله دوم یعنی درماه سپتامبر اعلام کنند
درسال 2017 تعداد اعلام قبولی درسایر مناطق جهان هم کم بود بطور مختصراعداد رو مینویسم تا باهم مقایسه شوند
2014تعدادقبولی درآسیا 23270کیس
2015تعداد قبولی درآسیا19171کیس
2016تعداد قبولی درآسیا15002کیس
2017تعداد قبولی درآسیا13499کیس
2018تعداد قبولی درآسیا15996کیس
همانطوریکه ملاحظه میکنید آمار گویای این است که امسال یعنی 2018 با اعلام تعداد بیشتری قبولی نیازی به اعلام مرحله دوم برای آسیا نیست مگر آنکه مشکلات دیگه ای باشه که درزیر به طور مختصرمینویسم:برای ایرانیان مشکلات...
داشتن فامیل درآم ر ی کا-بودن حفره زیاد درکیس نامبر(درپست بعدی راجع به حفره توضیح میدهم)-آمادگی نداشتن تعداد زیادی از قبول شدگان برای رفتن هم ازلحاظ مادی وهم خانوادگی ودرنتیجه انصراف ویا ادامه ندادن مسیرو.....
پاسخ
تشکر کنندگان: dv2017 ، shahin61 ، ella 2018 ، khatarnak ، nargol1990 ، peyman.n ، jalayevatan ، 1362amin1362
...ادامه پست قبلی
توضیح حفره:
با یک مثال ازسال2015 توضیح میدهم
برای آسیا تعداد19171کیس اعلام قبولی شدکه kcc ازشماره 1تاشماره19171 رو برا قبول شدگان منظور کرد
تعداد7701 کیس اعلام آمادگی نکردند که یا ازقبول شدنشان اصلا مطلع نشدندویا مطلع شدند ولی فرم ها روپر نکردندوازهمان شروع ادامه ندادند
بنابراین از آسیا تعداد 11470کیس برایkcc تعریف شدند
اگر درصد بگیریم حدود 40 درصد حفره ایجاد شدیعنی از19171 کیس فقط 11470 کیس آماده برای ادامه راه شدند
طبق آمارهای اون زمان درآسیا حدود 50درصد حفره وجود داشت
سال 2015 هنوز ثبت نام درلاتاری همه گیر نشده بود ولی دریکی دوسال اخیرمخصوصا برای 2017 و2018 با تبلیغات زیاد از طرف کافی نت ها وماهواره های ایرانی تعداد بسیار زیادی ثبت نام کردند که به احتمال قوی تعدادی که قبول شدند هرگز از قبولی شان مطلع نشدند چون پیگیری نکردند.شاید شاید علت دیگر اعلام مرحله دوم درسال2017 تعداد زیاد حفره برای ایرانیان بود وامیدوارم برای سال 2018 نیز همینطور باشدومرحله دیگری اعلام شود
از طرفی چند علت دیگر هم میتواند باشند
1-طبق آمار حدود 50 درصد از قبول شدگان ایرانی فامیل درآم ر یکا ندارند بنابراین ازگرفتن ویزا محروم میشوند(البته اگر دراکتبر دیوان عالی فرمان ترامپ رو تایید کنه)
2-با توجه به به این ضزب المثل که سنگ مفت گنجشک مفت تعداد زیادی بدون آمادگی برای لاتاری ثبت نام میکنند ولی اگر قبول شوند حتی برای رفتن به مصاحبه درکشوردیگری هم توان مالی ندارندچه رسد به تامین مالی برای زندگی درآم ر یکا
3-اکثر ایرانی ها بدون برنامه ریزی ثبت نام میکنند بدون آنکه مشکلات رو درنظر بگیرند بطور مثال خانواده ای قبول شده بودند ولی تنها دختر آنها بالای 21سال سن داشت ونمیتوانست آنها رو همراهی کنه وخانواده که نمیتونست او رو تو ایران تنها بذاره از ادامه راه باز موند ویا خانمی که نوشته بود نمیتونه پدرومادرش رو تنها بذاره وراه روادامه نداده بودویا لجبازی خانم وآقا که بعد از دیدن قبولی کارشون نزدیک بود به جدایی برسه وادامه نداده بودند ازاین واقعیت ها زیاد هست که دراین یادداشت جای نمیگیره
4-کسایی هستند که اطلاعات غلط میدند واز ترس به مصاحبه نمیرند
5-تعدادی بنا به دلایلی ریجکت میشند
درهر صورت آرزو میکنم درماه آینده مثل سال گذشته مرحله دومی هم باشه وتعدادی رو اعلام کنند واین بار نام دوستان این تاپیک جزو اونها باشه .تندرست وشاد باشید
پاسخ
تشکر کنندگان: dv2017 ، shahin61 ، hasti1985 ، khatarnak ، nargol1990 ، peyman.n ، jalayevatan ، sh.parsa ، marmarak ، 1362amin1362
ممنون @farrokh33@ عزیز ، تحلیل خیلی خوبی بود
امیدوارم اکتبر خبرهای خوبی برای ما در راه باشه
چگونه کاربر حرفه ای مهاجرسرا شویم؟‎
We don't grow when things are easy  We grow when we face challenges
پاسخ
تشکر کنندگان: shahin61 ، farrokh33 ، khatarnak ، peyman.n ، jalayevatan ، frd22
اینجا چخبره ؟؟؟ شیر تو شیره

موضوع سپتامبر چیه مگه قرار اتفاقی بی افته Big Grin

یکی گفت مرداد دوره ی دوم برگزار میشه مرداد شد خبری نشد رفتیم چک کردیم گفت بچه جون یکبار زدی قبول نشدی با چه رویی دوباره اومدی پیش من Big Grin

یکی دیگه گفت شهریور ما دوره دوم خبری نشد رفتیم چک کردیم با دو پا بیرونمون کردن گفت تو اصلا خجالت نمی کشی تا سلکت شدی می فهمی یعنی چی Big Grin

حالا باز می گن سپتامبر این دفعه می ترسم قلع و قمم کنند Sad Big Grin
پاسخ
تشکر کنندگان: dv2017 ، shahin61 ، farrokh33 ، ostokhan
 Sad

چرا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!

تو را من چشم در راهم

نونو پنیر ارزونی تون ویزا نمی دیم بهتون
فرش حصیر اوردیم بلیت لوفت هانزارا بردیم
نونو پنیر فرش حصیر ارزونی تون ویزا نمی دیم بهتون
Big Grin

چقدر بگم اقا ویزا نمی دن
پاسخ
تشکر کنندگان: dv2017 ، shahin61 ، farrokh33 ، nargol1990 ، frd22 ، ostokhan
آقا @farrokh33@ مرسی بابت تحلیل,امیدواریم ک اعلام بشه!امیدوار نباشیم چ کنیم Cool

لطفا یک نفر ب من بگه سیمون کیه؟و چکاره س Big Grin
به انتظار فصل تو
تمام فصلها گذشت
چه یأس بی نهایتی
ندیم من بود
فصل بد خاکستری
تسلیم و بی صدا گذشت
چه قلب بی سخاوتی
حریم من بود
پاسخ
تشکر کنندگان: shahin61 ، jalayevatan ، farrokh33 ، khatarnak ، dv2017 ، ostokhan
چه ها من یک کانال پیدا کردم که مثه آرش به نثر خیلی خوب و زوان ما رو با وضعیت زندگی توی آمریکا اشنا میکنه.
خودم شخصا خیلی به دردم خورده این کانال. به خصوص نثر طنز آمیزش.
یه نگاهی بهش بندازین
https://t.me/Lottery2017
دریافت نامه دوم: 28 مارس
تاریخ مصاحبه: 30 می
محل مصاحبه: تغییر از انکارا به ایروان توسط KCC
پاسخ
تشکر کنندگان: shahin61 ، farrokh33 ، dv2017 ، ostokhan
(2017-08-26 ساعت 22:35)Moh.Bahrami1989 نوشته:  چه ها من یک کانال پیدا کردم که مثه آرش به نثر خیلی خوب و زوان ما رو با وضعیت زندگی توی آمریکا اشنا میکنه.
یه نگاهی بهش بندازین
خیلی حالب بود ...به سایر دوستان توصیه میکنم بخونید.(ظاهرآ این دوستمون همشهریه ! چون توی شهر آستین زندگی میکنه !)
راهنمایی کامل در مورد چگونگی پر کردن فرم پاس سفید (Re-entry Permit/Form I-131)و قوانین مربوطه :

https://www.mohajersara.org/forum/showth...#pid742810
https://www.mohajersara.org/forum/showth...#pid771485

لطفا از ورژن جدید فرم I-131 (تاریخ انقضا ۲۰۲۲) استفاده فرمایید.

قابل توجه دوستان : با توجه به رخدادهای اخیر (از قبیل کرونا و غیره..) اگرچه هزینه انگشت نگاری را میگیرند ولی عطف به انگشت نگاریهای قبل دیگر انگشت نگاری نمیکنند..
همینطور محدودیت تعداد درخواست پاس سفید برداشته شده و دفعه سوم هم دوسال  میتوان درخواست کرد و گرفت و ظاهرا  میتوان بار چهارم هم تقاضا کرد !  مهم برا آنها هزینه است که میگیرند!
پاسخ
تشکر کنندگان: farrokh33 ، dv2017 ، ostokhan
(2017-08-27 ساعت 00:03)shahin61 نوشته:  
(2017-08-26 ساعت 22:35)Moh.Bahrami1989 نوشته:  چه ها من یک کانال پیدا کردم که مثه آرش به نثر خیلی خوب و زوان ما رو با وضعیت زندگی توی آمریکا اشنا میکنه.
یه نگاهی بهش بندازین
خیلی حالب بود ...به سایر دوستان توصیه میکنم بخونید.(ظاهرآ این دوستمون همشهریه ! چون توی شهر آستین زندگی میکنه !)

شما هم استین هستید مگه ؟ Smile منم اخه استینم
دریافت نامه دوم: 28 مارس
تاریخ مصاحبه: 30 می
محل مصاحبه: تغییر از انکارا به ایروان توسط KCC
پاسخ
تشکر کنندگان: shahin61 ، farrokh33 ، ostokhan
(2017-08-27 ساعت 00:52)Moh.Bahrami1989 نوشته:  
(2017-08-27 ساعت 00:03)shahin61 نوشته:  
یه نگاهی بهش بندازین

شما هم استین هستید مگه ؟ Smile منم اخه استینم
فعلآ تهرانم ولی بله مقیم آستین.
راهنمایی کامل در مورد چگونگی پر کردن فرم پاس سفید (Re-entry Permit/Form I-131)و قوانین مربوطه :

https://www.mohajersara.org/forum/showth...#pid742810
https://www.mohajersara.org/forum/showth...#pid771485

لطفا از ورژن جدید فرم I-131 (تاریخ انقضا ۲۰۲۲) استفاده فرمایید.

قابل توجه دوستان : با توجه به رخدادهای اخیر (از قبیل کرونا و غیره..) اگرچه هزینه انگشت نگاری را میگیرند ولی عطف به انگشت نگاریهای قبل دیگر انگشت نگاری نمیکنند..
همینطور محدودیت تعداد درخواست پاس سفید برداشته شده و دفعه سوم هم دوسال  میتوان درخواست کرد و گرفت و ظاهرا  میتوان بار چهارم هم تقاضا کرد !  مهم برا آنها هزینه است که میگیرند!
پاسخ
تشکر کنندگان: farrokh33 ، ostokhan

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان