کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
گفتگوی آزاد در مورد اعلام نتایج (شمارش معکوس)
.

نظرسنجی جدید در ارتباط با اعلام نتایج لاتاری DV-2018
https://www.mohajersara.org/forum/thread-7409.html

.
(2018-01-01 ساعت 14:50)shahin61 نوشته:  
(2018-01-01 ساعت 13:56)elahe mousavi نوشته:  سلام
تلگرام که قطع هست اینجا هم که خبری نیست
ای بابا
با فـیـلـتــر شکن وارد شوید..

♦️به هیچ عنوان ‎تلگرام  رو لاگ اوت یا دلیت اکانت نکنین

♦️ظاهرا گزارش شده بعضی اپراتورهای موبایل پیامک کد تایید تلگرام رو مسدود کردند
پاسخ
تشکر کنندگان: shahin61 ، dv2017 ، American Darlin ، jalayevatan ، elahe mousavi
با این وضعی که من میبینم
باید دیگه کم کم دنبال پروسه پناهندگی به اروپا باشیم!
پاسخ
تشکر کنندگان: American Darlin ، jalayevatan ، redbull
(2018-01-02 ساعت 14:34)amira2k نوشته:  با این وضعی که من میبینم
باید دیگه کم کم دنبال پروسه پـنـاهــندگی به اروپا باشیم!
اروپا هم خیلی خوبه Tongue
ولی من نمیخوام ، من آمریکا میخوام Sad
پاسخ
تشکر کنندگان: dv2017 ، jalayevatan
(2017-12-29 ساعت 21:31)afshin4749 نوشته:  
(2017-12-29 ساعت 13:05)shebrahimi نوشته:  
(2017-12-20 ساعت 10:42)afshin4749 نوشته:  دوست عزیزم ،
با مدرک فوق لیسانس ایران میشود به راحتی CPA را بدست آورد. فقط باید با مفاهیم و طبقه بندی مالیاتی اینجا آشنا باشید و لازمه ی آن مطالعه ی بسیار و وسیع است. ذاتا CPA تنها نامش دهان پرکن و ترسناک است ، اما در واقع یک آزمون چهار مرحله ایست که از شما طی هر مرحله سوالاتی از مفاهیم مختلف حسابداری میشود که اگر پاسخ صحیح آنها را در حد مجاز بدهید میتوانید موفق به دریافت آن شود. اما این فقط آغاز راه است و باید کلی تلاش کنید تا وارد بازار کار شوید و این خود مشکل دیگریست که گریبان شما را خواهد گرفت. بهتر است نخست از کارهای ارزان با موسساتی که با این مدرک به مردم و تجارتخانه ها سرویس ارائه میدهند شروع کنید و در نهایت طی چند سال خودتان یک کمپانی ایجاد کرده و شروع به ارائه ی خدمات بصورت مستقل و به قول معروف گفتنی خود اشتغال باشید.
در مورد لیسانس خیر !! شما باید یک سری واحدها را که پیش نیاز دریافت این سرتیفیکیشن است را بگذرانید و پس از تایید آن اقدام به دادن تستهای مربوطه کنید و آنگاه موفق به دریافت آن شوید . این آزمون از آنجا مشکل فرض میشود که زبان ما انگلیسی نیست و متاسفانه این آزمون بسیار مفهومی و بقول معروف گفتنی تخصصی ست و شما باید در مورد زبان تخصصی این رشته کاملا مسلط و آماده باشید. این سه چهار آزمون را باید طی یکسال به اتمام برسانید وگرنه دوباره باید این مراحل آزمون را طی کنید و آنوقت است که کلی هم هزینه باید بکنید. در آمریکا بسیاری از مراکز آموزشی و دانشگاهی دوره ی آمادگی این آزمون را برگزار کرده که البته مجانی هم نیست و خیلی هم گران است. ولی کسانی موفق میشوند که یا متولد اینجا بوده و درس این رشته را هم در اینجا خوانده باشند یا کسانی که به زبان تخصصی حسابداری حسابی آشنا باشند وگرنه .......... از این نظر به زبان تکیه ی بیشتر دارم چرا که در صورت موفقیت در آزمون باید با ملت وشرکتها سرو کله بزنید و لااقل بفهمید که از شما چه میخواهند !! وگرنه اگر موفق به دریافت آن هم بشوید ، بعدا در ارتباط گرفتن دچار مشکل میشوید و گاهی هم ملت را با عملکر اشتباه ناشی در درک خواسته هایشان به فنا خواهید داد و آنوقت دادگاه شما را خلع ید میکند از این نعمت الهی !!

با سلام
ببخشید ظاهرا درس قوانین و مقررات مالی برای هر ایالت متفاوت هست و هر داوطلب بسته به ایالت خود باید این درس را آزمون بدهد. اگر فردی بخواهد ایالت خود را تغییر دهد، مجددا باید تمامی دروس را آزمون دهد؟ یا همان درس قوانین و مقررات را باید آزمون دهد؟ با سپاس فراوان

خیر، به استثنای قوانین مالیاتی و حقوقی در ارتباط با موضوعاتی چون وصیت نامه و قرادادهای مالی، مابقی دروس اصلی هستند که تفاوتی با هم ندارند. فقط در ارتباط با مسائل مالیاتی شما باید اطلاعات خود رو به روز کنید و مطابق با قوانین ایالتی. هر آنچه که مربوط به فدرال باشد برای تمام ایالتها مشترک است.

Salam Dostan, goya shoma to field e accounting hastin-bazare kar to kodom az states haye america khobe va3 hesabdaran?
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2018-01-02 ساعت 17:05)Winter 1395 نوشته:  
(2017-12-29 ساعت 21:31)afshin4749 نوشته:  
(2017-12-29 ساعت 13:05)shebrahimi نوشته:  با سلام
ببخشید ظاهرا درس قوانین و مقررات مالی برای هر ایالت متفاوت هست و هر داوطلب بسته به ایالت خود باید این درس را آزمون بدهد. اگر فردی بخواهد ایالت خود را تغییر دهد، مجددا باید تمامی دروس را آزمون دهد؟ یا همان درس قوانین و مقررات را باید آزمون دهد؟ با سپاس فراوان

خیر، به استثنای قوانین مالیاتی و حقوقی در ارتباط با موضوعاتی چون وصیت نامه و قرادادهای مالی، مابقی دروس اصلی هستند که تفاوتی با هم ندارند. فقط در ارتباط با مسائل مالیاتی شما باید اطلاعات خود رو به روز کنید و مطابق با قوانین ایالتی. هر آنچه که مربوط به فدرال باشد برای تمام ایالتها مشترک است.

Salam Dostan, goya shoma to field e accounting hastin-bazare kar to kodom az states haye america khobe va3 hesabdaran?

سلام دوست خوب من ،
ابتدا به ساکن تقاضا میکنم که لطفا فارسی بنویسید. ممنون.
این بستگی داره که شما در چه مرحله ای از مهاجرت باشید و میزان تخصص و تحصیلات شما در چه سطحی ست. آیتمهای فراوانی وجود دارند که در صورت داشتن آنها میتوانید موقعیت شغلی خود را براساسشان برای هر ایالت در آمریکا ارزیابی کنید. اگر در حال حاضر در آمریکا حضور ندارید ، باید ابتدا وارد محیط شوید و سپس اهداف خود را با توجه به تواناییهای موجودتان تعیین بفرمایید. مثلا سطح زبان انگلیسی. مورد دیگری که کمتر کسی به آن اقبالی دارد بحث ارتباطات و مواردی چون پراکندگی قومی ست. پس لطفا بفرمایید در حال حاضر در چه مرحله ای در امر مهاجرت هستید و تخصص شما در چه زمینه هایی ست.
پاسخ
تشکر کنندگان: farrokh33 ، copol ، dv2017
(2018-01-02 ساعت 21:44)afshin4749 نوشته:  
(2018-01-02 ساعت 17:05)Winter 1395 نوشته:  
(2017-12-29 ساعت 21:31)afshin4749 نوشته:  خیر، به استثنای قوانین مالیاتی و حقوقی در ارتباط با موضوعاتی چون وصیت نامه و قرادادهای مالی، مابقی دروس اصلی هستند که تفاوتی با هم ندارند. فقط در ارتباط با مسائل مالیاتی شما باید اطلاعات خود رو به روز کنید و مطابق با قوانین ایالتی. هر آنچه که مربوط به فدرال باشد برای تمام ایالتها مشترک است.

سلام دوست خوب من ،
این بستگی داره که شما در چه مرحله ای از مهاجرت باشید و میزان تخصص و تحصیلات شما در چه سطحی ست. آیتمهای فراوانی وجود دارند که در صورت داشتن آنها میتوانید موقعیت شغلی خود را براساسشان برای هر ایالت در آمریکا ارزیابی کنید. اگر در حال حاضر در آمریکا حضور ندارید ، باید ابتدا وارد محیط شوید و سپس اهداف خود را با توجه به تواناییهای موجودتان تعیین بفرمایید. مثلا سطح زبان انگلیسی. مورد دیگری که کمتر کسی به آن اقبالی دارد بحث ارتباطات و مواردی چون پراکندگی قومی ست. پس لطفا بفرمایید در حال حاضر در چه مرحله ای در امر مهاجرت هستید و تخصص شما در چه زمینه هایی ست.

Salam doste aziz,bebakhshiad keyboard man farsi nadare,man dar marhaleye AP hastam ke dokhatee ham shodam,yani taghriban akharaye procee hastam,dar rabete ba zaban mishe goft moshkeli nadaram,chon chandin sal khrej az iran kar mikaradam,to reshteye finance ham 10 sal sabeghe kar daram,shoma ham to feilde finance kar mikonid
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2018-01-03 ساعت 16:03)Winter 1395 نوشته:  
(2018-01-02 ساعت 17:05)Winter 1395 نوشته:  Salam Dostan, goya shoma to field e accounting hastin-bazare kar to kodom az states haye america khobe va3 hesabdaran?

سلام دوست خوب من ،

Salam doste aziz,bebakhshiad keyboard man farsi nadare,man dar marhaleye AP hastam ke dokhatee ham shodam,yani taghriban akharaye procee hastam,dar rabete ba zaban mishe goft moshkeli nadaram,chon chandin sal khrej az iran kar mikaradam,to reshteye finance ham 10 sal sabeghe kar daram,shoma ham to feilde finance kar mikonid

خب این امتیاز بزرگی ست برای شما ، اما مرحله ی بعد مدارج تحصیلی میباشد. یافتن کار مناسب و جایگاه خوب نیاز به زمان و مدارج تحصیلی قابل قبولی را دارد. تجربه در کنار تحصیلات و دانش زبان یعنی زندگی بدون دردسر و یافتن کار به سادگی در آمریکا.
پاسخ
تشکر کنندگان: copol ، dv2017 ، farrokh33 ، American Darlin
🔵وضعیت اخیر پرونده های مهاجرتی و غیر مهاجرتی ایرانیان در سفارت های امریکا

در روزهای اخیر تعدادی پرونده مهاجرتی و غیر مهاجرتی از نظر سفارت ها برای بررسی مشمولیت معافیت پذیرفته شدند که البته برای بررسی بیشتر و اعمال نظر قطعی تحت بررسی اداری قرار گرفتند.
اینکه چه زمانی بررسی ها تکمیل و معافیت, تایید یا رد خواهد شد مشخص نیست.
نکته قابل توجه نحوه برخورد متفاوت هر سفارت با درخواست معافیت بود به طوری که یک سفارت اصلا درخواست معافیت را نا مفهوم میداند و افسر سفارتی دیگر متن درخواست را مطالعه میکند و با آن آشناست.

تعدادی از پرونده ها پس از ارسال درخواست معافیت و موافقت اولیه افسر سفارت، مهلت یکساله برای تکمیل پرونده معافیت گرفتند که البته این پرونده ها شرایط ویژه ای داشتند.

بیش از ۳۰ پرونده متفاوت در این ایام وجود داشته که باعث شد چراغ راه باقی پرونده ها در شرایط ممنوعیت سوم باشد.

البته این ممنوعیت موقت است و در خوشبینانه ترین شرایط با حکم دادگاه عالی در ماه جون برداشته خواهد شد.
پاسخ
تشکر کنندگان: dv2017 ، jalayevatan
(2018-01-01 ساعت 21:43)ostokhan نوشته:  
(2018-01-01 ساعت 14:50)shahin61 نوشته:  
(2018-01-01 ساعت 13:56)elahe mousavi نوشته:  سلام
تلگرام که قطع هست اینجا هم که خبری نیست
ای بابا
با فـیـلـتــر شکن وارد شوید..

♦️به هیچ عنوان ‎تلگرام  رو لاگ اوت یا دلیت اکانت نکنین

♦️ظاهرا گزارش شده بعضی اپراتورهای موبایل پیامک کد تایید تلگرام رو مسدود کردند

مثل اینکه دوباره باید سفرمون همینجا پهن کنیم.
همه چی فیلتر شده Big Grin
پاسخ
تشکر کنندگان: jalayevatan
(2018-01-03 ساعت 16:03)Winter 1395 نوشته:  
(2018-01-02 ساعت 17:05)Winter 1395 نوشته:  Salam Dostan, goya shoma to field e accounting hastin-bazare kar to kodom az states haye america khobe va3 hesabdaran?

داداش شما چندسال خارج کشور کار کردی بعد میای میپرسی تو فاینانس چه خبره اونجا !؟!؟!؟!؟!؟
اگه اکانتینگ هستی که یک سرتیفاید بگیری سپس همه جا میشه ...،،cpa

وارد یک جامعه فردگرا خواهید شد . انجا جامعه ای آزاد است .
من تو چنین جامعه ای خودمو گم میکنم .
الکی میخاستم فلسفیش کنم
پاسخ
تفکر رادیکال بسم الله ...
مثل اینکه هیشکه دیگه تو این تاپیک‌نیست .
پاسخ
24 نفر از هموطن های ما جان دادن در راه ازادی .
روحشان شاد .
ای خدا کاش متولد نمیشدم و هرگز نمیدینم.
فقط میتونم بگم مرگ حقیقت و انسانیت !
پاسخ
(2018-01-06 ساعت 02:21)redbull نوشته:  24 نفر از هموطن های ما جان دادن در راه ازادی .
روحشان شاد .
ای خدا کاش متولد نمیشدم و هرگز نمیدینم.
فقط میتونم بگم مرگ حقیقت و انسانیت !
خدا بیا پایین نجات بده

دوست عزیزم ،
از اعماق وجودم درک میکنم که شما چه حس و حالی را در حال حاضر دارید !! من هم مثل شما همان حالتهای بد را دارم و انگار اینکه تمام شعله های امید در دلم خاموش شده !! ایران نیستم ، اما احساس میکنم که هستم و دارم میبینم. اما اینجا نه محل بحث "س ی ا س ی" ست و نه سودی به حال شما و بنده و یا هر کس دیگری دارد. ما آدمهای به اصطلاح جهان آخری با آرزو پای به جهان میگذاریم و آرزو به دل مانده جهان را ترک میکنیم !! حتی وقتی در وطنمان نیستیم ، باز هم همان حالت افسردگی و آشفته های را داریم ، اگر چه وانمود میکنیم که نیستم و نداریم. از کوچک تا بزرگمان را با مایع خمیر و "س ی ا س ت" پرورانده اند و انواع و اقسام چاشنیهایی را از این دست به ما پاشیده اند. انگار که بلد نیستیم که چطور زندگی کنیم !! فقط خلاصه شده ایم در "س ی ا س ت" ، گله مندی، توقع و بی منطقی!! و از همه و همه بدتر احساسات کور و بی حاصل که فقط گمراهمان کرده در راهی که پایانی ندارد!!
کاری را که بشر میکند ، چه بخدا ؟؟؟!!! باید فراموش کنیم آنچرا را که ما میکنیم و نهایتا به اصلاحش را به گردن خدا می اندازیم . باید وقتی گند به چیزی میزنیم ، از خدا نخواهیم و طلبکار برطرف کردنش نباشیم. چرا که هنوز فلسفه ی آفرینش و ارتباط خدا با موجوداتش را نه میدانیم و نه میخواهیم که بفهمیم !! اگر من امروز اشتباهی را میکنم ، چرا باید خدا آن را جبران کند و اصلا چرا باید معتقد به این باشید که کسی هست که دائم مانند غول چراغ جادو در خدمت ما باشد و گند کاریهای ما را ماله بکشد !؟؟ خداوند انسانها را هوشمند و صاحب عقل آفرید که به گوشه ای بنشیند و لذتش را ببرد که این خلقت چگونه خودکار خودش را دائم پوشش میدهد و از قوه ی عقلش که بخش ناچیزی از وجود خود اوست چگونه برای حل معادلات پیچیده ی زندگی بهره میبرد!! نمیشود که هم کاری را بکنیم و هم نخواهیم که فرجام آن را به چشم ببینیم !!
دوست خوب من اگر من و شما اینجا نشسته ایم و به این فکر میکنیم که خدایا چرا به داد و آلام ما نمیرسی، بیهوده چشم به راهیم که غیر از این است آنچه که ما در فکر و ذهن خود می پرورانیمش!! فلسفه ی هستی با این طرز تفکر ما جهان آخریها زمین تا خیلی خیلی خیلی آسمان متفاوت است !! اگر یک روز از زندگی خود را با این مردم جهان اول سر کنید ، آنگاه متوجه میشوید که ای بابا چقدر در کج راه بودم و چقدر اشتباه فکر میکردم !! حتی گاهی اوقات هم پیدا میشوند افرادی را که با اینها سلوک دارند ، اما بازهم در همان گهواره ی گذشته لو لو میخورند !! مثل من !! کلام آخر اینکه ، پس ما باید این را بدانیم که این شعر که سالهای سال پیش از من و شما و پدرانمان سروده شده برای یک چنین طرز تفکر اشتباهی بوده که امروز علیرغم پیشرفت کنونی جهان بشریت ، ما باز هم داریم در جهل مرکب آن دست و پا میزنیم که ؛

اين جهان كوه است و فعل ما ندا
سوي ما آيد ندا ها را صدا
هيچ گندم كاري و جو بر دهد
ديده اي اسبي كه كره خر دهد
از مکافات عمل غافل مشو
گندم از گندم بروید ، جو ز جو
پاسخ
تشکر کنندگان: dv2017 ، redbull ، jalayevatan ، metigor
داداش این همه نوشتی . من نمیتونم اینجا همه چیز که بنویسم دو‌جمله نوشتم مرهمی باشه برای کشته شدگان.
ولی من تنها یک چیز ازار میده. که مردم حقیقت میبینند و انکار میکنند !
پاسخ
تشکر کنندگان: jalayevatan ، mehrdadi
یک نفر دیگه هم امروز در ا و ی ن جان داد
روحش شاد ...وطن پاره ی تن...واقعا ازادی و وطن پرستی بهای سنگینی داره
پاسخ
تشکر کنندگان: saeed_gh ، jalayevatan

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان