کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
گفتگوی آزاد در مورد اعلام نتایج (شمارش معکوس)
.

نظرسنجی جدید در ارتباط با اعلام نتایج لاتاری DV-2018
https://www.mohajersara.org/forum/thread-7409.html

.
میگم حالا اطلاع دارین بهترین کشورهای اروپا واسه پنا/@/هند**ه شدن چه کشورهایی هستن ؟
من خیلی دوست دارم برم آمـــریـکـــا یا انــگــلـیــس ، من نوعی انــگــلـیـــس که کلا هیچوقت نمیتونم برم و آمــریــکـــا هم اگر لاتاری جور نشه اونم از هیچ طریقی نمیتونم برم ... واسه پنا**هندگـــی هم که هر جفتشون از سختگیرترین ها در جهان هستند ! کـــانــادا هم که خوشم نمیاد ، تو اروپا میمونه 4-3 کشور که خوشم میاد ، به ترتیب : فــرانــسه ، ایـتــالـیا ، آلـمـان یا هـلـند ، گرچه همشون زبان اولشون انـــگــلــیـســی نیست و قطعا دچار مشکل میشم در بدو ورود ولی بهترین گزینه هام هستن و چاره ای نیست ، اگر آمــریــکا نشه راهی نیست ...

چندین ماهه که دارم افسوس میخورم برای همه چیز ، بودن تو این محدوده جغرافیایی داره میکشتم ، حوصله ندارم اصلا ، روزهامم خیلی بد شروع میشن ، صبح از خواب که پا میشم انگار کل شب مشغول کارگری و بیل زدن بودم !! بعد از بیدار شدن اصن انرژی نشستنم ندارم !! یه نیم ساعت اضافه تر میخوابم بازم فایده نداره ، آخرش با همون خستگی بی نهایت باید روزو شروع کنم ... عجب روزی بشه !
راستی این چهارشنبه ســوری هم ولمون نمیکنه ! مسخره بازی !! سرمون رفت ، انگار جـن / ** گـه ، دم به دقیقه چنان صداهایی میاد که نگو ، انگار آر / پی ** چـی دارن میزنن بیرون !
پاسخ
تشکر کنندگان: redbull ، ostokhan
(2018-03-14 ساعت 00:26)American Darlin نوشته:  میگم حالا اطلاع دارین بهترین کشورهای اروپا واسه پنا/@/هند**ه شدن چه کشورهایی هستن ؟
من خیلی دوست دارم برم آمـــریـکـــا یا انــگــلـیــس ، من نوعی انــگــلـیـــس که کلا هیچوقت نمیتونم برم و آمــریــکـــا هم اگر لاتاری جور نشه اونم از هیچ طریقی نمیتونم برم ... واسه پنا**هندگـــی هم که هر جفتشون از سختگیرترین ها در جهان هستند ! کـــانــادا هم که خوشم نمیاد ، تو اروپا میمونه 4-3 کشور که خوشم میاد ، به ترتیب : فــرانــسه ، ایـتــالـیا ، آلـمـان یا هـلـند ، گرچه همشون زبان اولشون انـــگــلــیـســی نیست و قطعا دچار مشکل میشم در بدو ورود ولی بهترین گزینه هام هستن و چاره ای نیست ، اگر آمــریــکا نشه راهی نیست ...

چندین ماهه که دارم افسوس میخورم برای همه چیز ، بودن تو این محدوده جغرافیایی داره میکشتم ، حوصله ندارم اصلا ، روزهامم خیلی بد شروع میشن ، صبح از خواب که پا میشم انگار کل شب مشغول کارگری و بیل زدن بودم !! بعد از بیدار شدن اصن انرژی نشستنم ندارم !! یه نیم ساعت اضافه تر میخوابم بازم فایده نداره ، آخرش با همون خستگی بی نهایت باید روزو شروع کنم ... عجب روزی بشه !
راستی این چهارشنبه ســوری هم ولمون نمیکنه ! مسخره بازی !! سرمون رفت ، انگار جـن / ** گـه ، دم به دقیقه چنان صداهایی میاد که نگو ، انگار آر / پی ** چـی دارن میزنن بیرون !

دوست عزیزم ،
حق با شماست و درک میکنم که چه میکشید !! چرا که خودم هم این مشکل را داشته ام متاسفانه. با این تفاوت که من سالها پیش شانس آوردم و پس از دریافت نامه های مختلف از ریجکت شدنم برای مهاجرت به هفت کشور دنیا و هزینه های زیاد و از دست دادن کلی سرمایه ، سر آخر با لاتاری سر از جایی درآوردم که خودم هم در رویا نمیدیدم !! اما امروز وقتی با خودم فکر میکنم ، میبینم آن موقع هم عمرم را تلف کرده بودم که هی حسرت میخوردم و پول خرج میکردم !! نمیشد. حالا که اینجا هم هستم ، شاکر خداوند بزرگم ، اما بدان که گاهی مشکلاتی در اینجا سر راهت سبز میشود که کل خوشی ها و کامیابیهایت را چهارمیخ به صلیب میکشد. اما خوبی آن این است که لااقل ریخت و قیافه ی بعضی مسئولان کشوری را نمیبینی !! چهارشنبه سوریهای رنج آور و پر خطر را لمس نمیکنی !! شب عیدهای مسخره ای که ملت خود را غرق در گرفتاریهای مالی و هزینه های وحشتناکش میبینند بجای اینکه در شادمانیش باشند و لذتش را ببرند را دیگر نمیبینی !! اما ، و اما !! چیزهایی را میبینی که گاهی میگویی قربان همان بدبختیهایی که گرفتارش بودم. بخصوص وقتی با یک هموطن شریف شتر گاو پلنگی رو در رو میشوی که با تو شروع میکند به انگلیسی صحبت کردن ، آنهم از نوع هچل هفتش که خودش هم نمیفهمد که چه میگوید !! و طوری وانمود میکند که انگار اینجا متولد شده و وقتی سر و تهش را درمیآوری متوجه میشوی که فقط سه سال است که آمده !! سعی میکنند اول به ملت آمریکا و دوستان آمریکائیشان فحشهای ایرانی یاد بدهند ، آنوقت با تویی که ایرانی هستی انگلیسی بلغور میکنند!! اما ، باز هم خدا را شکر که شما میتوانی لااقل از دیدارشان چشم پوشی کنی و سرت را به راه خودت گرم کنی !!
درضمن یک چیز را به شما بگویم که قدری من را شگفت زده کرد و آن این بود که که گفتید " من از کانادا خوشم نمیآید " دوست عزیز ، من اگر از دستم میآمد ، قطعا مهاجرت میکردم به کانادا برای اینکه اولا هم تمام امکانات آمریکا را دارد و بافتش اصولا آمریکاییست و هم خدمات اجتماعی و رفاهی بیشتری را نسبت به آمریکا دارد یعنی اصلا قابل قیاس نیست از این نظر!! پس لطفا حرفتان را پس بگیرید و شاکر خداوند باشید اگر که قسمت شما را آنجا قرار دهد. بنده آنجا بوده ام و تجربه کرده ام که چه بهشتی ست !! نه درگیر سیاست و این مسخره بازیها هستند و نه چیز دیگر !! یک نخست وزیر عالی دارند که واقعا نمونه است !! پس ناز نفرمایید و اگر موقعیتش را یافتید ، بنده به شما توصیه میکنم تشریف ببرید تا ببینید که سطح زندگی در کانادا اصلا قابل قیاس با آمریکای درب و داغون نیست !!
پاسخ
تشکر کنندگان: dv2017 ، American Darlin ، redbull ، Kamyab22 ، ostokhan
(2018-03-14 ساعت 01:05)afshin4749 نوشته:  
(2018-03-14 ساعت 00:26)American Darlin نوشته:  میگم حالا اطلاع دارین بهترین کشورهای اروپا واسه پنا/@/هند**ه شدن چه کشورهایی هستن ؟

دوست عزیزم ،
حق با شماست و درک میکنم که چه میکشید !! چرا که خودم هم این مشکل را داشته ام متاسفانه. با این تفاوت که من سالها پیش شانس آوردم و پس از دریافت نامه های مختلف از ریجکت شدنم برای مهاجرت به هفت کشور دنیا و هزینه های زیاد و از دست دادن کلی سرمایه ، سر آخر با لاتاری سر از جایی درآوردم که خودم هم در رویا نمیدیدم !! اما امروز وقتی با خودم فکر میکنم ، میبینم آن موقع هم عمرم را تلف کرده بودم که هی حسرت میخوردم و پول خرج میکردم !! نمیشد. حالا که اینجا هم هستم ، شاکر خداوند بزرگم ، اما بدان که گاهی مشکلاتی در اینجا سر راهت سبز میشود که کل خوشی ها و کامیابیهایت را چهارمیخ به صلیب میکشد. اما خوبی آن این است که لااقل ریخت و قیافه ی بعضی مسئولان کشوری را نمیبینی !! چهارشنبه سوریهای رنج آور و پر خطر را لمس نمیکنی !! شب عیدهای مسخره ای که ملت خود را غرق در گرفتاریهای مالی و هزینه های وحشتناکش میبینند بجای اینکه در شادمانیش باشند و لذتش را ببرند را دیگر نمیبینی !! اما ، و اما !! چیزهایی را میبینی که گاهی میگویی قربان همان بدبختیهایی که گرفتارش بودم. بخصوص وقتی با یک هموطن شریف شتر گاو پلنگی رو در رو میشوی که با تو شروع میکند به انگلیسی صحبت کردن ، آنهم از نوع هچل هفتش که خودش هم نمیفهمد که چه میگوید !! و طوری وانمود میکند که انگار اینجا متولد شده و وقتی سر و تهش را درمیآوری متوجه میشوی که فقط سه سال است که آمده !! سعی میکنند اول به ملت آمریکا و دوستان آمریکائیشان فحشهای ایرانی یاد بدهند ، آنوقت با تویی که ایرانی هستی انگلیسی بلغور میکنند!! اما ، باز هم خدا را شکر که شما میتوانی لااقل از دیدارشان چشم پوشی کنی و سرت را به راه خودت گرم کنی !!
درضمن یک چیز را به شما بگویم که قدری من را شگفت زده کرد و آن این بود که که گفتید " من از کانادا خوشم نمیآید " دوست عزیز ، من اگر از دستم میآمد ، قطعا مهاجرت میکردم به کانادا برای اینکه اولا هم تمام امکانات آمریکا را دارد و بافتش اصولا آمریکاییست و هم خدمات اجتماعی و رفاهی بیشتری را نسبت به آمریکا دارد یعنی اصلا قابل قیاس نیست از این نظر!! پس لطفا حرفتان را پس بگیرید و شاکر خداوند باشید اگر که قسمت شما را آنجا قرار دهد. بنده آنجا بوده ام و تجربه کرده ام که چه بهشتی ست !! نه درگیر سیاست و این مسخره بازیها هستند و نه چیز دیگر !! یک نخست وزیر عالی دارند که واقعا نمونه است !! پس ناز نفرمایید و اگر موقعیتش را یافتید ، بنده به شما توصیه میکنم تشریف ببرید تا ببینید که سطح زندگی در کانادا اصلا قابل قیاس با آمریکای درب و داغون نیست !!
خیلی از مشکلاتی که آدما فکر می کنند برای اونا به وجود میاد به خاطر ذهنیت منفی است که نسبت به مسائل اطرافشان دارند.وقتی این دید منفی رو داشته باشید،نسبت به همه چیز و همه کس بدبین میشید.به گونه ای که همه خلاف کار و بد هستند مگر اینکه خلافش ثابت بشه.حالا من شمارو به به اون دست از هموطنان خارج نشین که همش به به و چه چه می کنند و خارج رفتنشونو کلاس میزارند ترجیح میدم ولی این مساله که گفتم رو هم درنظر میگیرم.من نمی دونم در ایران چطور آدمی بودید ولی اگه موقعیت اجتماعی عالی داشتید احتمالا شاید از اون دست آدمایی بودید که زیردست خودتون رو آدم هم حساب نمیکردید و احتمالا به دید پایین دست بهش نگاه میکردید.با عرض معذرت همچین آدمایی وقتی خارج میرند به مشکلاتی که عنوان کردید برمی خورند و همش نسبت به سایر آدماش دید منفی پیدا می کنند چون خودشون زمانی در همین دیار همچین رفتاری رو در پیش گرفته بودند.
خدایا چنان کن سرانجام کار تو خشنود باشی و ما رستگار
پاسخ
تشکر کنندگان: afshin4749 ، ostokhan
دوستان بیاید پولا رو روی هم بزاریم خودمون یه جزیره بخریم و کشور خودمون رو تاسیس کنیم

کسی میدونه قیمت یه جزیره نوساز چنده ؟
2017 , 2018 ,2019,2020
می رود راه پیوسته تا آن سو  *** از دری کو شد رهش آغاز
می رود او تا کجا تا کو       *** من روان با او کنم آواز
می روم من همره و همپو     *** تا به دیدار کلان راهی
ره همه این مقصد اما کو      *** چه بگویم جز نه و آهی؟
* شعری از بیلبو بگینز - از آثار JRR TOLKIEN
پاسخ
تشکر کنندگان: redbull ، American Darlin ، Kamyab22 ، ostokhan
(2018-03-14 ساعت 01:05)afshin4749 نوشته:  
(2018-03-14 ساعت 00:26)American Darlin نوشته:  

دوست عزیزم ،
درضمن یک چیز را به شما بگویم که قدری من را شگفت زده کرد و آن این بود که که گفتید " من از کانادا خوشم نمیآید " دوست عزیز ، من اگر از دستم میآمد ، قطعا مهاجرت میکردم به کانادا برای اینکه اولا هم تمام امکانات آمریکا را دارد و بافتش اصولا آمریکاییست و هم خدمات اجتماعی و رفاهی بیشتری را نسبت به آمریکا دارد یعنی اصلا قابل قیاس نیست از این نظر!! پس لطفا حرفتان را پس بگیرید و شاکر خداوند باشید اگر که قسمت شما را آنجا قرار دهد. بنده آنجا بوده ام و تجربه کرده ام که چه بهشتی ست !! نه درگیر سیاست و این مسخره بازیها هستند و نه چیز دیگر !! یک نخست وزیر عالی دارند که واقعا نمونه است !! پس ناز نفرمایید و اگر موقعیتش را یافتید ، بنده به شما توصیه میکنم تشریف ببرید تا ببینید که سطح زندگی در کانادا اصلا قابل قیاس با  آمریکای درب و داغون نیست !!

شما چندبار مطرح کردید اونور مشکل داره و اگر بیایید ببینید برمیگردید!!!
ته ته ته تهش میگید چه مشکلی هست!؟ میفرمایید ایرانی میبینم اینجا فحش انگلیسی میده () داداشم اگر ته ته مشکلش این چیزایی ک شما میفرمایید که دیگه حالت خوشی زده زیر دلشه!!

اون دفعه هم گفتم مشکلات ایران مشکلات ریشه ای و معیشتی هست.
اینجا مشکلات اقتصادی وحشتناکی داره ک پیامدش هزار فاجعه دیگه مثل فقر بیکاری و نهایتا از دست رفتن فرهنگ. در ضمن دزدی ها و.... و اینکه ته تهش اقا رو تلویزیون میبینی داره ب مشکلات ک خودش ایجاد کرده برا فاطمه زهرا اشک میریزه!! وارد حاشیه نمیشم.
اما مشکلاتی ک گریبان گیر ما جوانان شده یک مشکل ک برمیگرده ب نیاز اولیه زندگی ک همون اقتصاد.

من خاهشی ک دارم لطفا اگر یک دلیل منطقی دارید ک بجز مشکلات زبان در تکذیب بد بودن خارج بفرمایید... اما اینکه میگید من فلانی دیدم اونجا برای ایرانی ها کلاس میزاره و.. ک نشد دلیل بدبودن و دعا کنیم بخاییم برگردیم!

در ضمن ایران مشکلات اقتصادی و عدالت ک زیر بنای هر حاکمیتی رو داره پس جایی برای موندن نیست.
پاسخ
تشکر کنندگان: Hadi_20
(2018-03-14 ساعت 16:15)redbull نوشته:  
(2018-03-14 ساعت 01:05)afshin4749 نوشته:  دوست عزیزم ،
درضمن یک چیز را به شما بگویم که قدری من را شگفت زده کرد و آن این بود که که گفتید " من از کانادا خوشم نمیآید " دوست عزیز ، من اگر از دستم میآمد ، قطعا مهاجرت میکردم به کانادا برای اینکه اولا هم تمام امکانات آمریکا را دارد و بافتش اصولا آمریکاییست و هم خدمات اجتماعی و رفاهی بیشتری را نسبت به آمریکا دارد یعنی اصلا قابل قیاس نیست از این نظر!! پس لطفا حرفتان را پس بگیرید و شاکر خداوند باشید اگر که قسمت شما را آنجا قرار دهد. بنده آنجا بوده ام و تجربه کرده ام که چه بهشتی ست !! نه درگیر سیاست و این مسخره بازیها هستند و نه چیز دیگر !! یک نخست وزیر عالی دارند که واقعا نمونه است !! پس ناز نفرمایید و اگر موقعیتش را یافتید ، بنده به شما توصیه میکنم تشریف ببرید تا ببینید که سطح زندگی در کانادا اصلا قابل قیاس با  آمریکای درب و داغون نیست !!

شما چندبار مطرح کردید اونور مشکل داره و اگر بیایید ببینید برمیگردید!!!
ته ته ته تهش میگید چه مشکلی هست!؟ میفرمایید ایرانی میبینم اینجا فحش انگلیسی میده ()   داداشم اگر ته ته مشکلش این چیزایی ک شما میفرمایید  که دیگه  حالت خوشی زده زیر دلشه!!

اون دفعه هم گفتم مشکلات ایران مشکلات ریشه ای و معیشتی هست.
اینجا مشکلات اقتصادی وحشتناکی داره ک پیامدش هزار فاجعه دیگه مثل فقر بیکاری و نهایتا از دست رفتن فرهنگ. در ضمن دزدی ها و.... و اینکه ته تهش اقا رو تلویزیون میبینی داره ب مشکلات ک خودش ایجاد کرده برا فاطمه زهرا اشک میریزه!! وارد حاشیه نمیشم.
اما مشکلاتی ک گریبان گیر ما جوانان شده یک مشکل ک برمیگرده ب نیاز اولیه زندگی ک همون اقتصاد.

من خاهشی ک دارم لطفا اگر یک دلیل منطقی دارید ک بجز مشکلات زبان در تکذیب بد بودن خارج بفرمایید... اما اینکه میگید من فلانی دیدم اونجا برای ایرانی ها کلاس میزاره و.. ک نشد دلیل بدبودن و دعا کنیم بخاییم برگردیم!

در ضمن ایران مشکلات اقتصادی و عدالت ک زیر بنای هر حاکمیتی رو داره پس جایی برای موندن نیست.
دوست خوبم ،
قدری ملایم تر باشید !! مگر با من سر جنگ دارید ؟؟!! یک بار دیگر هم عرض کردم که متن من را با تامل بیشتری بخوانید ، اما ظاهرا فکر میکنم شما دوست ندارید نکات مثبت ارسالهای من را هم در نظر بگیرید !! چندین بار مراتب تشکر خودم را از خداوند بزرگ بجا آوردم که دیگر در ایران نیستم و چندین و چند بار هم آن را تکرار کردم ، اما ظاهرا شما فقط قصد این را دارید که هر طور شده بنده را محکوم کنید که آنجا هیچ مشکلی ندارد و همه در عشق و حالند !! شما ته تهش را گفتید ، من هم ته تهش را میگویم که مشکل بیشتر مهاجران در اینجا با خودشان نیست !! با آن فرهنگ غلطی ست که منجر شده دیگران را نیز از چشم بیندازند !! و همه ایرانیها را با یک چوب بزنند !! بارها گفته ام که از شغل و زندگیم راضی هستم ، اما شما این را یا ندیده اید و یا از آن به سادگی گذر کرده اید. من اصلا با جامعه ی ایرانی سرو کاری ندارم چون چند بار صابونشان به تنم خورده و دیگر علاقه مند نیستم مثل آدمهای نادان تجربه شده ها را تجربه کنم !! اما یکی از بزرگترین مشکلات اینجا بحث بیمه و درمان که واقعا بسیاری از آدمها را بیچاره کرده. یا باید هزینه ی بیمه گرانی را متحمل شوند و یا اینکه اگر بیمه نداشته باشند و بیمار شوند و نداشته باشند که هزینه های سرسام آور درمانی را پرداخت کنند دیگر تا آخر عمرشان هیچ اعتباری برای خرید هیچ چیزی در آمریکا را ندارند یا باید با وجه نقد معامله کنند و یا اینکه از همه چیز محروم باشند. آیا شما میدانید نابود شدن کردیت در آمریکا چه ذلتی را برای شما بوجود میآورد ؟ آیا میدانید که اگر شغلتان را در آمریکا از دست بدهید و نتوانید آن را دوباره به دست آورید زندگیتان یک شبه نابود میشود ؟؟!! آیا شما میدانید که اگر تحصیلات کافی و مورد قبول و پذیرش اینها را نداشته باشید و یا شانسی برای یافتن تخصص خود بدست نیاورده باشید تا آخر عمرتان باید کارهای پست انجام دهید ؟؟!! شاید شما ندانید که هنوز هم نژادپرستی در این کشور بیداد میکند. این حرف من نیست ، میتوانید از دیگران هم سوال کنید. بازنشستگی اینجا وحشتناک بیچاره کننده است ، آیا شما از آن اطلاع دارید ؟ بخصوص برای کسانی که در سنینی وارد این خاک شده اند که دیگر فرصتی برای سی سال کار کردن ندارند !!! اما من هرگز نگفته و در هیچ جایی نگفته ام که اگر بیاید برمیگردید !!
مشکلات ایران به من مربوط نیست چرا که من دیگر در آنجا زندگی نمیکنم و برایم هم اصلا مهم نیست که آنها مملکت را به چه وضعی در میآورند. از نظر قانون من ترک تابعیت کرده ام و دیگر مربوط به آن خاک و سرزمین نیستم لااقل تا زمانی که این وضعیت ادامه دارد. از آن دسته آدمها هم نیستم که وطن فروش باشم و یا هر گونه انگی مانند آن به من نسبت داده شود. قانونی از کشور خارج شده ام و در اینجا قسم خورده ام و سیتیزن شده ام . کاری هم از دستم برآید برای نه هموطن ، برای هر انسان دیگری هم به حکم انسانیت انجام میدهم. اما آنهایی که برای خود از زندگی در خارج از کشور بت ساخته اند ، باید آن را بشکنند و واقعیتهای زندگی در اینجا را هم درک کرده و بپذیرند. شما حق دارید اگر عصبی باشد و شاید گاهی پرخاشگری هم بکنید. بنده هم تا همین چند سال پیش شاید بدتر از اینها بودم و شاید قابل باور نباشد که روزی یکبار با ملت قاطی میکردم و سیمهای اعصابم بهم میچسبید. چندین بار هم گفتم که خدا را شکر که از آن جهنم ایران بدر آمدم ، اما برای مهاجرت با دیدی باز تصمیم گرفتم و هرگز برای خودم از اینجا مدینه ی فاضله نساختم !! باید ببینید هموطنانی را که چه دلسرد و نا امید بر خاکسترهای آرزوهایشان که با واقعیت از زمین تا آسمان تفاوت دارد نشسته اند و هی ناله میکنند و کاری هم از پیش نمیبرند. به همین دلایل بنده هم با کل ملت ایران در اینجا سرو کاری ندارم چون ما ایرانیها مثل ماتم زده ها دائم از مشکلات حتی در رفاه دم میزنیم. من رفاه دارم و مشکلات را هم بصورت منطقی میپذیرم و آرمانی به مهاجرت و مهاجر بودن نگاه نمیکنم. سر جمع اینکه اینجا نوع زندگیتان به خودتان مربوط میشود نه به دیگران اگر بتوانید گلیمتان را از آب بیرون بکشید ، خب برنده هستید و اگر نه هیچ فقط ناله و شکوی ! آن آدمهایی که لاتاری برنده میشوند و میروند یک میلیون دویست هزار تومان میدهد که فرمهای ساده و در حد کلاس اول را دیگران برایشان پرکنند، به نظر شما اینجا چطور میتوانند زندگی کنند ؟؟!! اینها همانهایی هستند که مثل آب خوردن میشکنند و بر میگردند و یا تا آخر عمرشان در نکبت و بدبختی و از طرفی با گرفتن ظاهری افتخار آمیز که در آمریکا زندگی میکنیم را زندگیشان میگذرانند!! با تمام این اوصافی که عرض نمودم ، بنده چون تصمیم به مهاجرت گرفتم همه ی مشکلاتش را هم پذیرفتم !! چیزهایی که من اینجا بیان میکنم نقل قول است یک بار دیگر هم این را گفتم !! گفتم که اگر با این شرایط بیایید و آماده نباشید و با رویا زندگی کنید ، شکست میخورید و نابود میشوید و به قول شما ته تهش میشود برگشت یا زندگی با نکبت !! اما اینطور نیست که هرکسی که آمد میشود جرج کلونی و یا استیو جابز و یا رئیس یک اداره و یا حتی لیدر یک تیم !! این لااقل تا سالهای طولانیی امکانپذیر نیست چرا که اگر اینگونه فکر کنیم یا اینها خیلی احمقند یا ما خیلی زرنگ تشریف داشته ایم !!!بعضی ها فکر میکنند که از اینجا بوی کباب به مشام میرسد !! غافل از آنکه این برادر خر داغ میکنند !! کباب نیست !! بعضی ها زندگی را در اینجا آسان میگیرند، خب خوب است ولی اگر همینطوری خیلی خیلی آسان بگیرند ، ته تهش میشود خیابانهای مرکز لس آنجلس که پراز آدمهای بی خانمان است و آواره!! به صرف اینکه در ایران مشکلات مردم را نابود کرده که نباید مهاجرت را آسان فرض کنیم !! ماها درکشور خودمان با زبان خودمان کار و زندگی میکنیم ، وضعیتمان این است !! وای بحال اینکه بیاییم به جایی که نه زبان مشترکی داریم ، نه فرهنگ همسان و نه چیز دیگری !!! در یک پست دیگر هم به شما گفتم راههای زیادی برای شما هست که هی دائم حسرت گذشته را نخورید و ناله از مشکلات ایران نکنید!! مشکلات دارید ، همت کنید و دست بجنبانید تا کل کشورهای دنیا درهایشان را به روی ملت ایران نبسته اند!! بین دوست داشتن و خواستن تفاوت زیادیست برادر من !! اگر دوست داشته باشید ، محال است اتفاقی بیفتد و اگر بخواهید قطعا میافتد این لااقل در مورد من 48 ساله صدق کرد!! شما که جوان هستید و پرشور و پر انرژی. دست بجنبان و بزن بیرون و انقدر ناله نکن عزیز من که دارند ملت را میکشند و ماتم سرا راه انداخته اند !! به شما چه ؟؟؟!! اگر علاقه مثل من به این مزخرفات ندارید و یا به دنبال جایی هستید که لااقل ملت هرروز کاری به کار شما نداشته باشند و دائم دچار درگیری روزمره نشوید ، خب بزن بیرون و تمام کن این غصه ها را به کار من و امثال چیکار داری که راست میگویم یا دروغ !! خودت را خلاص کن برادر بزن بیرون انقدر هم روی اعصاب من راه نرو.
بنشین با خودت خلوت کن و فکر کن چطور میتوانی خود را از مهلکه ی ایران خلاص کنی ؟ یا درس بخوان ، یا پناهنده شو و یا بمان یکی را انتخاب کن !! من در زمانی که ایران بودم و عضو مهاجرسرا ، هرگز از کسی انتقاد تندی نکردم یا نگفتم که دروغ میگویی و یا اینکه اثبات که که راست میگویی !! میتوانی کل ارسالهای من را چک کنی . برادر من ، من به آن آقا گفتم کانادا را نگو دوست ندارم که خیلی بهتر از آمریکاست !! چرا ؟ چون رفته ام و دیده ام. این که دیگر ناراحتی ندارد !! الآن هم به همه توصیه میکنم بزنید بیرون ، اما با دانش و بینش نه بر اساس رویا و عشق و دوستی !! که اگر آمدید و دیدید اینجا و یا هر جای دیگری ، آنطوری که تصور میکردید نبوده ، به ذوق مبارکتان بر نخورد خدایی ناکرده !! و به زمین و زمان فحاشی کنید و حالا دیگر از آنور بام به پائین سقوط کنید !! ما ایرانیها فقط همین رفتارها را داریم و بس. کل حرف من همین است و ولاغیر.
موفق باشید ، انقدر هم با من کل کل نکن پسر جان !!
پاسخ
تشکر کنندگان: dv2017
(2018-03-14 ساعت 14:48)Hadi_20 نوشته:  
(2018-03-14 ساعت 01:05)afshin4749 نوشته:  [quote='American Darlin' pid='768026' dateline='1520970975']
خیلی از مشکلاتی که آدما فکر می کنند برای اونا  به وجود میاد به خاطر ذهنیت منفی است که نسبت به مسائل اطرافشان دارند.وقتی این دید منفی رو داشته باشید،نسبت به همه چیز و همه کس بدبین میشید.به گونه ای که همه خلاف کار و بد هستند مگر اینکه خلافش ثابت بشه.حالا من شمارو به به اون دست از هموطنان خارج نشین که همش به به و چه چه می کنند و خارج رفتنشونو کلاس میزارند ترجیح میدم ولی این مساله که گفتم رو هم درنظر میگیرم.من نمی دونم در ایران چطور آدمی بودید ولی اگه موقعیت اجتماعی عالی داشتید احتمالا شاید از اون دست آدمایی بودید که زیردست خودتون رو آدم هم حساب نمیکردید و احتمالا به دید پایین دست بهش نگاه میکردید.با عرض معذرت همچین آدمایی وقتی خارج میرند به مشکلاتی که عنوان کردید برمی خورند و همش نسبت به سایر آدماش دید منفی پیدا می کنند چون خودشون زمانی در همین دیار همچین رفتاری رو در پیش گرفته بودند.

هادی جان من در ایران هیچی نبودم !! یک کارمند ساده و بدبختی بودم که حتی قادر نبودم حقم را از گلوی دیگران بیرون بکشم ! اما در یک چیز از همه سر تر بودم و آن هم اراده ی سخت من در مهاجرت و درک واقع بینی من از مشکلات پیش رو بود. هرگز برای خودم از آمریکا و یا هر کشور دیگری بت نساختم و میدانستم ورود به این دنیای پیچیده نیز پیچیدگیهای خاص خودش را هم خواهد داشت! دیگران برای خود بت میسازند و وقتی که اینجا میآیند و همه چیز را وارونه حس میکنند یا مدام ناله میکنند و یا برمیگردند !! زندگی در آمریکا برای من یک امتیاز نبود و نیست! فقط از اینکه از جهنم ایران خلاص شدم برایم کافی بود چون این روزها را پیش بینی کرده بودم که اگر آنجا بودم در واقع جایم در حال حاضر زیر یک تن خاک بود !! خودم را میشناختم. اما بدان که بارها و بارها گفته ام که از مهاجرتم ناراضی نیستم چون با دید واقع بینانه به اینجا آمده ام. رویا در من راهی ندارد. مدینه ی فاضله ساختن کار من نیست و نبوده. اگر مشکلاتی را اشاره میکنم دقیقا میخواهم به آن دسته از آدمهایی اشاره کنم که از آمریکا برای خود رویایی مثل یک بهشت ساخته اند که اینطور هم نیست و نبوده !! دلیلش هم مشخص است چرا که ما یک عمر در بدبختی و فقر و بی امکاناتی زندگی کرده ایم و فقط آمریکا را خلاصه در فیلمهایی که دیده ایم میبینیم !! بهر صورت همانطور که بارها و بارها گفته ام من از شغل و زندگیم راضی هستم و شما میتوانید در تمام ارسالهای من در این هشت سال این موضوع را متوجه بشوید. گاهی اوقات دوستان نقل قولهای من را به خودم نسبت میدهند که این قدری مرا کلافه میکند که چرا دقیق ارسال من را نخوانده اند.
پاسخ
تشکر کنندگان: Hadi_20 ، ostokhan ، dv2017 ، milade
اون تیکه نوشتی مشکلات بیمه ای و کار و نژاد پرستی گرچه ک میدونستم اما این شد حرف حساب!
بالاخره من هم تمام تلاشمو جهت خروج انجام میدم ولی واقعآ بسیار چالشی شده و فقط.. مشکل ما تو ایران ک از بعد 57 نصیب ما شد زیر ها رو و رو ها زیر شد!!
این جامعه عدالت داخلش نیست... وقتی عدالت نباشه ناخوداگاه سیستم بهم میریزه و و میشه ضعیت کنونی.
ترجيح ما فقط رفتن ب جامعه ک حداقل 80 درصد عدالت داخلش رعایت بشه یا وقانونی قابل پیگیری باشه... وسلام و علیکم...

من از شما میخام وقتی در مورد مشکل صحبت میکنید بگید در حق ایرانی ها اونجا اجحاف میشه یا عدالت وجود نداره در قبال ایرانی ها...یا حقوقی از افراد ضایع میشه یا قاونی در رابطه با چیزی نیست ک بعید میدونم همچین چیزی باشه ولی جامعه اونا سریعتر از هم میپاشید...
ب هرحال اگر حرفی زده شده ک باعث رنجش شماست عذرخاهی.
پاسخ
(2018-03-15 ساعت 02:25)redbull نوشته:  اون تیکه نوشتی مشکلات بیمه ای و کار و نژاد پرستی گرچه ک میدونستم اما این شد حرف حساب!
بالاخره من هم تمام تلاشمو جهت خروج انجام میدم ولی واقعآ بسیار چالشی شده و فقط..  مشکل ما تو ایران ک از بعد 57 نصیب ما شد زیر ها رو و رو ها زیر شد!!
این جامعه عدالت داخلش نیست... وقتی عدالت نباشه ناخوداگاه سیستم بهم میریزه و و میشه ضعیت کنونی.
ترجيح ما فقط رفتن ب جامعه ک حداقل 80 درصد عدالت داخلش رعایت بشه یا وقانونی قابل پیگیری باشه... وسلام و علیکم...

من از شما میخام وقتی در مورد مشکل صحبت میکنید بگید در حق ایرانی ها اونجا اجحاف میشه یا عدالت وجود نداره در قبال ایرانی ها...یا حقوقی از افراد ضایع میشه یا قاونی در رابطه با چیزی نیست ک بعید میدونم همچین چیزی باشه ولی جامعه اونا سریعتر از هم میپاشید...
ب هرحال اگر حرفی زده شده ک باعث رنجش شماست عذرخاهی.

ای بابا !! نیاز به عذرخواهی که نیست. همه ی ما به عناوین مختلف در ایران تحت فشار بوده ایم و رنج کشیده و به معنای واقعی عمرمان هدر شده و حالا فقط یک جسم و روح درب و داغون داریم که آن هم به درد این خراب شده نمیخورد. خوشبختانه جامعه ی ایرانی در اینجا دهن ملتهای دیگر را صاف کرده و علامت گذاری کرده اند و اصلا هم در حقشان اجحاف که نشده هیچ، در حق دیگران هم اجحاف کرده اند. ایرانیها خوب بلدند که چگونه گلیم پاره ی خود را با فرش نو تاخت بزنند و سر هم بگیرند!! نگران این جماعت نباش برادر. تعدادی هم مثل ما بدبخت بیچاره های دست نگاه کن هم وجود دارند که اگر شغلشان را ازشان بگیرند ، نابود میشوند و بلایی به سرشان میآید که دیگر هوس مهاجرت نکنند. متاسفانه ایرانیان محترم مقیم در کالیفرنیا و حومه چنان کرده اند که آمریکاییهای همین حومه هم چشم و گوششان چنان باز شده که هفت خط تر از خود ایرانیها شده اند.
بگذریم ، نژاد پرستی نه فقط در مورد ایرانیان و یا سایر ملل مهاجر است ، بلکه در مورد برخی از طبقات اجتماعی خود آمریکا هم وجود دارد ، آنهم به وفور.
شما باید تلاش کنی تا بهر شکل ممکن از آن ویرانکده که هرروز یکی خودش را در آن خلاص میکند و به سفر آخرت میرود بیرون بزنید و پشت سرتان را هم نگاه نکنید. حالا هرجا که ممکن بود و شد. اعتقاد دارم که از جای دیگر بهتر میشود به سایر جاهای دنیا دسترسی داشت. مگر شما چه توقعی دارید ؟ هیچ !! فقط کمی آرامش و آزادی. همین و بس
موفق باشید
پاسخ
تشکر کنندگان: ostokhan ، redbull ، dv2017
ماشااله دوستان اکتتیو شدن

همین فرمون رو بگیرید برید جلو که راه رستگاریست

حالا اینا رو ول کنید

دددددددلارررررررر رو بچسبید که مداوم داره میره بالا و بدن مردم رو مثل ژله میلرززونه

با این بی لرزشی ریال نمیشه دیگه رفت سر کوچه مهاجرت که جای خودش رو داره
پاسخ
تشکر کنندگان: shahin61 ، redbull ، dv2017 ، American Darlin ، Kamyab22 ، afshin4749
...

دلار     48,000

یورو     58,600

پوند     68,880
پاسخ
(2018-03-16 ساعت 20:04)American Darlin نوشته:  ...

دلار     48,000

یورو     58,600

پوند     68,880

خدا به داد آنهایی برسد که میخواهند تمکن مالی به سفارت ارائه بدهند و یا بخواهند پولشان را به دلار تبدیل کرده و بار سفر ببندند!!!  چه شانسی داشتیم ما که با دلار 900 تومان آمدیم !! تازه میگفتیم خانه ات خراب چقدر گران شده!! ضمن اینکه من چون خودم در گذشته خرید و فروش ارز میکردم ، کلی دلار با قیمت 650 تومان داشتم که مرتب آنها را با دلارهای تاریخ جدید معاوضه میکردم که آپدیت باشند!! شاید بیش از هشت سال آنها را بخاطر سقوط قیمت دلار نگهداری کرده بودم که خوشبختانه آن روز موعود کاملا برایم کارا و کارساز شدند.
پاسخ
تشکر کنندگان: American Darlin ، ostokhan
(2018-03-16 ساعت 20:31)afshin4749 نوشته:  

دلار     48,000

یورو     58,600

پوند     68,880

خدا به داد آنهایی برسد که میخواهند تمکن مالی به سفارت ارائه بدهند و یا بخواهند پولشان را به دلار تبدیل کرده و بار سفر ببندند!!!  چه شانسی داشتیم ما که با دلار 900 تومان آمدیم !! تازه میگفتیم خانه ات خراب چقدر گران شده!! ضمن اینکه من چون خودم در گذشته خرید و فروش ارز میکردم ، کلی دلار با قیمت 650 تومان داشتم که مرتب آنها را با دلارهای تاریخ جدید معاوضه میکردم که آپدیت باشند!! شاید بیش از هشت سال آنها را بخاطر سقوط قیمت دلار نگهداری کرده بودم که خوشبختانه آن روز موعود کاملا برایم کارا و کارساز شدند.

آقا من نمیدونم چه فکری کنم دیگه ، به خیلی چیزا فکر میکنم هر روز ، کلی دردسر ، نمیدونم باید چیکار کنم ، اصن حس میکنم هیچ کاری نمیتونم کنم ، یه موجود ناتوان و قطعا اضافی ...

بعضی وقتا فکر میکنم که من چی میخوام ؟ همش یه زندگی راحت ، بی دردسر ، خر پولی نمیخوام که ، یه زندگی بی دغدغه ، آزادی که دوست دارم ، کنار ساحل بودن ، شراب خوردن و داستان نوشتن ، یه پاسپورت خوب که ارزش داشته باشه و دارنده ش تو جهان آدم حساب بشه ...

خب با این حساب کی گفته با مهاجرت به اینا میرسم ؟ بعضی وقتا ناامید میشم حتی از مهاجرت ، البته نه که تو اون لحظاتی که بیخیال فکر مهاجرت میشم بگم همینجا میمونم ، بلکه تو اون لحظات مهاجرت رو دشوار میبینم و در عین حال بازم اینجا موندنو دوست ندارم !! وضعیت عجیبیه ، کلا حوصله ندارم ، دو انتخاب دارم ، هر دو کمر شکن ، نمیدونم توی کدومش به چیزی که دوست دارم میرسم ، نمیدونم بعد از مهاجرت چقدر مشکل جدید برام درست میشه ، اصن این خواسته های امروزیم برام میمونه یا بازم رها شدن از چندتا مشکل دیگه میشه آرزوم ، به زندگی آرومی میرسم یا بازم یه سری موانع دشوار دیگه سر راهم سبز میشه ، موانعی که باعث بشن اهداف خواسته هام کلا یادم برن ، در اون صورت مهاجرت کردم که چی بشه ... کلا قدرتی هم ندارم دیگه ، نمیدونم حوصله ی استارت جدید زدن دارن یا نه ، توی 23 سالگی !! اصلا انرژی ای ندارم ...

وطن هم که هیچ یاری نمیکنه در این مسیر ! فقط قوز بالا قوزه !! بیشتر سعی در مانع ساختن داره تا کمک ، نه توی اعتبار و قدرت پاسپورت حرفی برای گفتن داره ، نه مدارک تحصیلیش اعتباری داره ، ارزش پولش هم ... فکرشو کن برای 10000 دلار که زندگی یک سال توی ارزونترین شهرهای آمریکا هم نیست باید 48 میلیون بدی ! فقط وسه 10000 دلار !! یعنی دراومدن توی لاتاری خوش شانسیه یا ...

هیچ ایده ای راجب آینده ندارم ، بیشتر خیال بافی و رویاست ...

آقا افشین شما تا حالا سری هم به استرالیا زدین آیا ؟ خیلی شنیدم و میشنوم که میگن اونجا هم خوبه ، هر چند دوره ی رفتن به اونجا هم ظاهرا تموم شده و دیگه خبری نیست Shy
پاسخ
تشکر کنندگان: ostokhan

دلار     48,000

یورو     58,600

پوند     68,880

میخام تو یک جمله حقیقت بگم.
شما یک سر تشریف ببر اینستاگرام امیرتتلو 5 میلیون فالوور داره بمهمترین دستاوردش گاز گرفتن درخت بعد نوه رضاشاه کبیر که پدرش نام ایران رو سرزمین بی همه چیز گذاشت و برا ملت شناسنامه درست کرد و n تا کار بزرگ انجام داد تنها 400 هزار فالوور داره!
خوب این مردم بیسواد و عقب افتاده محکوم ب همین حکومت هستن.و دلار 10 هزار دومنی.

سرانه مطالعه اونها ببین خندت میگیره...!! باز خوبه این نت اومد والی الان معلوم نبود این مردم داشتن دختر زنده ب گور میکردن!!!
پاسخ
تشکر کنندگان: American Darlin ، milade
(2018-03-16 ساعت 23:41)redbull نوشته:  

دلار     48,000

یورو     58,600

پوند     68,880

میخام تو یک جمله حقیقت بگم.
شما یک سر تشریف ببر اینستاگرام امیرتتلو 5 میلیون فالوور داره بمهمترین دستاوردش گاز گرفتن درخت بعد نوه رضاشاه کبیر که پدرش نام ایران رو سرزمین بی همه چیز گذاشت و برا ملت شناسنامه درست کرد  و n تا کار بزرگ انجام داد تنها 400 هزار فالوور داره!
خوب این مردم بیسواد و عقب افتاده محکوم ب همین حکومت هستن.و دلار 10 هزار دومنی.

سرانه مطالعه اونها ببین خندت میگیره...!! باز خوبه این نت اومد والی الان معلوم نبود این مردم داشتن دختر زنده ب گور میکردن!!!

دوست خوبم ،
من 180% با شما موافقم و دلیل رفتنم از ایران وطن فروشی و خاک فروشی نبود !! دیدن آدمهای احمقی بود که روز به روز داشتند من را از حرص خوردن آب میکردند !! متوجه هستم که شما چه میگویید چون همین حالا هم دارم میبینم که این آدمهای بی مصرف مثل تتلو و امثالش چگونه افسار یک مشت ابله را به دست گرفته و دارند برای خودشان می تازند! اگر این مردم ، مردمی دور اندیش بودند، این خاک الآن بر سر لااقل من نشده بود که بیایم اینجا و برای یک لقمه نام التماس یک مشت آدمهای یانکی را بکنم که در زمان رژیم گذشته حسرت زندگی در ایران را داشتند ، در عین حالی که در رفاه زندگی میکردند. من آن دوران را کاملا بخاطر دارم و آن زمان که انقلاب شد من 10 ساله بودم و خیلی چیزها را میفهمیدم. اما این را به شما بگویم که مقصر حاکمان نیستند که کشورها را اینگونه به ورته ی حولناک نابودی میکشانند!! این مردم آن کشور هستند که اجازه میدهند در این سطح از فرهنگ اجتماعی قرار بگیرند و به این روز بیفتند که وقتی به اینستاگرام میروی ، کلا خجالت میکشی انقدر دختران و زنان ویران شده میبینی !! به جرعت میتوانم قسم بخورم که 85% از مطالب ارسالی و تصاویر بارگزاری شده حول و حوش س ک س میچرخد !! خب ، شما چه توقعی دارید که آن کشور آدمهای فهمیده ای را تربیت و وارد اجتماع کند. یک مشت لات و لوتهایی که امروز توانایی خرید گوشی هوشمند را پیدا کرده اند و هرچه در درونشان داشته و دارند را در این رسانه ای اجتماعی نشر میدهند و عین خیالشان هم از فرهنگ و اخلاق نیست !! قبلا خود را در محله ها نمایش میدادند ، حالا به لطف وب خود را در جهان به نمایش میگذارند. شما چه انتظاری دارید که وقتی یک مشت آدم بی فرهنگ و بی پدر مادر میروند زیر پیج یک بازیکن برزیلی و یا آرژانتینی که اصلا فارسی نمیدان شروع به فحاشی میکنند به صرف اینکه تیمش باید با تیم درب و داغون ما بازی کند !!! چه بگویم برادر ، تصور میکنی اینها را یکی مثل من نمیداند ؟ و یا چون کشورش را ترک کرده ، دیگر از این اوباش بازیها بی خبر است ؟؟ نه دوست عزیز ، درد شما درد من هم هست دردی که هنوز هم برایم با دیدن مطالب ارسالی مثل این مطلب شما آشناست !! Sad Sad Sad Sad
پاسخ
تشکر کنندگان: redbull ، American Darlin ، ostokhan ، saeed_gh ، alireza1362

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان