کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
گفتگوی آزاد در مورد اعلام نتایج (شمارش معکوس)
.

نظرسنجی جدید در ارتباط با اعلام نتایج لاتاری DV-2018
https://www.mohajersara.org/forum/thread-7409.html

.
(2018-03-16 ساعت 23:39)American Darlin نوشته:  
(2018-03-16 ساعت 20:31)afshin4749 نوشته:  
(2018-03-16 ساعت 20:04)American Darlin نوشته:  ...

دلار     48,000

یورو     58,600

پوند     68,880

خدا به داد آنهایی برسد که میخواهند تمکن مالی به سفارت ارائه بدهند و یا بخواهند پولشان را به دلار تبدیل کرده و بار سفر ببندند!!!  چه شانسی داشتیم ما که با دلار 900 تومان آمدیم !! تازه میگفتیم خانه ات خراب چقدر گران شده!! ضمن اینکه من چون خودم در گذشته خرید و فروش ارز میکردم ، کلی دلار با قیمت 650 تومان داشتم که مرتب آنها را با دلارهای تاریخ جدید معاوضه میکردم که آپدیت باشند!! شاید بیش از هشت سال آنها را بخاطر سقوط قیمت دلار نگهداری کرده بودم که خوشبختانه آن روز موعود کاملا برایم کارا و کارساز شدند.

آقا من نمیدونم چه فکری کنم دیگه ، به خیلی چیزا فکر میکنم هر روز ، کلی دردسر ، نمیدونم باید چیکار کنم ، اصن حس میکنم هیچ کاری نمیتونم کنم ، یه موجود ناتوان و قطعا اضافی ...

بعضی وقتا فکر میکنم که من چی میخوام ؟ همش یه زندگی راحت ، بی دردسر ، خر پولی نمیخوام که ، یه زندگی بی دغدغه ، آزادی که دوست دارم ، کنار ساحل بودن ، شراب خوردن و داستان نوشتن ، یه پاسپورت خوب که ارزش داشته باشه و دارنده ش تو جهان آدم حساب بشه ...

خب با این حساب کی گفته با مهاجرت به اینا میرسم ؟ بعضی وقتا ناامید میشم حتی از مهاجرت ، البته نه که تو اون لحظاتی که بیخیال فکر مهاجرت میشم بگم همینجا میمونم ، بلکه تو اون لحظات مهاجرت رو دشوار میبینم و در عین حال بازم اینجا موندنو دوست ندارم !! وضعیت عجیبیه ، کلا حوصله ندارم ، دو انتخاب دارم ، هر دو کمر شکن ، نمیدونم توی کدومش به چیزی که دوست دارم میرسم ، نمیدونم بعد از مهاجرت چقدر مشکل جدید برام درست میشه ، اصن این خواسته های امروزیم برام میمونه یا بازم رها شدن از چندتا مشکل دیگه میشه آرزوم ، به زندگی آرومی میرسم یا بازم یه سری موانع دشوار دیگه سر راهم سبز میشه ، موانعی که باعث بشن اهداف خواسته هام کلا یادم برن ، در اون صورت مهاجرت کردم که چی بشه ... کلا قدرتی هم ندارم دیگه ، نمیدونم حوصله ی استارت جدید زدن دارن یا نه ، توی 23 سالگی !! اصلا انرژی ای ندارم ...

وطن هم که هیچ یاری نمیکنه در این مسیر ! فقط قوز بالا قوزه !! بیشتر سعی در مانع ساختن داره تا کمک ، نه توی اعتبار و قدرت پاسپورت حرفی برای گفتن داره ، نه مدارک تحصیلیش اعتباری داره ، ارزش پولش هم ... فکرشو کن برای 10000 دلار که زندگی یک سال توی ارزونترین شهرهای آمریکا هم نیست باید 48 میلیون بدی ! فقط وسه 10000 دلار !! یعنی دراومدن توی لاتاری خوش شانسیه یا ...

هیچ ایده ای راجب آینده ندارم ، بیشتر خیال بافی و رویاست ...

آقا افشین شما تا حالا سری هم به استرالیا زدین آیا ؟ خیلی شنیدم و میشنوم که میگن اونجا هم خوبه ، هر چند دوره ی رفتن به اونجا هم ظاهرا تموم شده و دیگه خبری نیست  Shy

دوست عزیز و نا امیدم ،
باور کن در همین بهشت اینور دنیا هم ایرانیان وقتی پا میگذارند با همان نا امیدیها و دپرس شدنها زندگی میکنند !! مگر اینکه کسی را از خودشان اینجا داشته باشند و یا انقدر آدمهای بیخیالی باشند که دنیا را کلا به یک جاهای خاصی دایورت کنند. اما چون ایرانیان بخصوص آنهایی که پس از انقلاب ایران در ایران متولد شده اند ، همواره با درد و ماتم و نا امیدی زندگی کرده و بزرگ میشوند و وقتی که پا به اینجا میگذارند آنقدر عقب عقب میروند که از آنطرف پشت بام سقوط میکنند. کلا ما ایرانیان اینطور هستیم که هیچ وقت و از هیچ چیزی راضی نیستیم ، چون اینگونه بزرگ شده و رشد یافته ایم. خیلی طول میکشد تا آدم مثل اینها شود !! اما این را بدان که لااقل در این ینگه ی دنیا کسی به کار کسی کاری ندارد و اگر بخواهی میتوانی آن اخلاق ماتم زده را کنار بگذاری و با حداقلها و داشته های کمت عشق و حال کنی !! من دارم تمرین میکنم که اینگونه باشم و خدا را شکر کمی بهتر شده ام . تلاش کن و از آن مهلکه خود را بیرون کن چرا که نا امیدی تنها راهی برای نابودی شماست. اجازه نده که نا امید شوی چرا که پایان نا امیدی مرگ است آن هم از نوع فجیعش !! درست مثل آن جوان اردبیلی که خود را از ساختمان نیمه ساز به پایین پرتاب کرد. من خیلی آدم زرنگی در ایران نبودم ، یعنی اصلا نبودم !!  اما چیزی که من را از دیگران متمایز ساخت یکی همت و تلاش و دیگری امید و استقامت بود. تلاشی که پس از ریجکت شدن از مهاجرت به هشت کشور دنیا و هزینه کردن کلی پول و خالی شدن جیبم اجازه ی نا امیدی به من نداد که نداد. عاقبت هم به خواسته ام رسیدم و از آن ویرانه رخت بربستم.
من از استرالیا خبر ندارم ، اما میدانم که دیگر رفتن به آنجا هم بسیار دشوار شده و امکان آن شاید به نوعی غیر ممکن باشد. چرا که یکی از دوستانم قاچاقی به آنجا رفت و پس از سه سال برگشت به ایران و مثل یک آدم شکست خورده زندگی را دوباره شروع کرده و دارد همان روال اندوهناک را طی میکند. به شانس معتقدم و قبولش دارم که من آدم خوششانسی بوده ام و خدا را هم بخاطر این لطف شکر میگویم که مرا بجایی برد که لااقل ریخت و قیافه ی آدمهایی که منجر به ارتعاشات و تشعشعات منفی در من میشوند را دیگر نمیبینم. یکی که از تو سبقت بگیرد آنهم از دست راست و فحش هم بدهد و سرآخر هم با چماق جلوی ماشینت را بگیرد و یا ماشین را درب و داغون کند و یا خودت را و خانواده ات را. بهرصورت هرجا که بروی در حال حاضر بهتر از ایران است. پس تلاش کن تا خود را خلاص کنی !! نا امید نباش و دست بردار نشو. میشود که میشود که میشود، اگر فقط و فقط بر روی رفتن تمرکز کنی و نق نزنی اگر در آن کشور غریبه به مشکلاتی حل شدنی برخورد کردی !! استقامت داشته باش، همه چیز درست میشود. این را بدان مردم در گزینه ی مهاجرت دو دسته هستند ،
دسته ی اول دوست دارند که بروند
دسته ی دوم میخواهند که بروند
بین دوست داشتن و خواستن تفاوت بزرگی ست ، من جزو دسته ی دوم بودم و شما هم اگر میخوای بشوی باش. دوست داشتن و هوس داشتن راه درستش نیست. اگر دومی را پیش بگیری ، اولی خود بخود مهیا میشود .
موفق باشید  Rolleyes
پاسخ
تشکر کنندگان: redbull ، KingMori ، American Darlin ، ostokhan
اشنایی با شهر پورتلند

https://www.youtube.com/watch?v=1PGiixdhNVk
2017 , 2018 ,2019,2020
می رود راه پیوسته تا آن سو  *** از دری کو شد رهش آغاز
می رود او تا کجا تا کو       *** من روان با او کنم آواز
می روم من همره و همپو     *** تا به دیدار کلان راهی
ره همه این مقصد اما کو      *** چه بگویم جز نه و آهی؟
* شعری از بیلبو بگینز - از آثار JRR TOLKIEN
پاسخ
تشکر کنندگان: dv2017 ، ostokhan
(2018-03-17 ساعت 11:12)Hadi_20 نوشته:  
(2018-03-17 ساعت 02:39)redbull نوشته:  من اون روز داشتم برسی میکردم خیلی اتفاقی ب یک چیز جالبی برخوردم ک چرا ایرانی اینطور شدند! بی تفاوتی و اینچیزا... قطعا سوای از سواد و این حرفا اینو فهمیدم واقعا بعد از کورش کبیر تو چنتا از بعضی جنگ ها ایران شکست سختی خورده و نژاد کامل تلفیق شده مخصوصا مغولا و عربا و... بواسطه موقعیت خاورمیانه محل عبور خیلی از اقوام بوده... نژاد اریایی اصیل واقعا نابود شدن منتها فقط چنتا قسمت کوردستان و قسمتایی از داهاتهای بوشهر و شمال ایران گیلک و مازندران ب سختی تونستند اریایی رو حفظ کنند... اونم بواسطه اینکه خیلی پرت بودن...  کاش همه یک نژاد بودن حداقل تلکلیفمون معلوم بود.

مغولا و ترکها و اذری ها از اون طرف اعراب و شرق و غرب این نژادای اصیل پوکوندن.

بحث هم نژاد پرستی شد رفت!   خلاصه بحثش خیلی مفصلتر این حرفاست فقط خاستم از دید ژئوپولیتیکی ب قضیه یک نگاه اجمالی بندازیم...  Shy

نوروزتان مبارک دوستان مهاجرنما!!!  Rolleyes

اون تیکه مهاجرنما هم همینجوری نوشتم کلمش قشنگ بود.
ما هم بریم برا این ملت دل نسوزنیم و راهمون ادامه بدیم.
پست اخر

آدم با خوندن این پست منزجر میشه.اینکه بعضی از ایرانیان علاوه بر مشکلاتی فرهنگی که دارند نژاد پرست هم تشریف دارند و وقتی می نالند از اینکه چرا در دنیا مارو حساب نمی کنند باید به عقبه ی خودشون نگاه کنند وقتی که خودشون با سایر قومیت ها مثل افغانی به دیده تحقیر نگاه می کنند نباید انتظار رفتار برابر از یک غربی رو داشته باشند.در چند پست قبل در مورد سواد ایرانیان نوشته شده بود و اینکه چند ثانیه مطالعه در روز دارند.کسی که نه کتابی بخونه نه تاریخ رو مطالعه کنه و نه اهل تحقیق باشه طبیعی است هر حرف بی پایه و اساسی و بدون مدرک و سند که از ذهنش تراوش می کنه رو بخواد پست کنه.من برای اون فرد یا افرادی که زیر پست شما تشکر میزنند هم متاسفم.همیشه اعتقاد داشتم و دارم که مردم خود یکی از دلایل به وجود اومدن شرایط فعلی هستند و این پست هم این مساله رو نشون میده.چرا؟ چون این بحث ها و حرفها همبستگی و اتحاد رو از بین میبره و خدای نکرده به تجزیه و تکه تکه شدن وطن و ضعیف شدنش منجر میشه و همیشه حکومت از این بحث های نژاد پرستی و قومیتی سود برده و حتی خودشم اونو تشدید کرده و آخرشم دودش به چشم ما مردم رفته.همیشه سواد بالاتر از نژاد در رسیدن به خوشبختی مردم موثر بوده و کسی که متوسل به نژاد میشه در بالابردن سواد خودش توفیقی نداشته.

هادی جان ،
اگر منظور شما من هستم ، و قطعا هم اطمینان دارم با من هستید چرا که من آن را تگ زدم !! جدا از تاسف شما باید بگویم که من آن بخشی را که مربوط به کتاب و کتابخوانی و سطح دانش مردم بود را در واقع تگ کرده و تشکر زدم چرا که امروز تمام بدبختی مردم از همین جهلی ست که گرفتار آن هستند. من اعتقاد راسخ دارم که اگر مردم در سطحی از دانش بودند، هرگز وطن جایی برای گریختن نبود!! چرا نمیخواهی قبول کنی که مرکب حاکم ظالم جهل مردم است !!؟ اگر ملت ایران انقدر عقب نمی رفتند ، امروز وضع ما اینگونه نبود!! اگر اینستاگرام سری زده باشی متوجه جهل مردم خواهی شد. نمونه ای از آن را برایت میگویم !!
" بخت گشایی، رد مظالم ، دعا برای بچه دار شدن ، دعای سحر شوهر، دعای ...................... و همینطور الی آخر ! اگر مردم جاهل نبودند اینگونه آگهی ها هرگز معنایی نداشت. نه تنها در ایران ، بلکه روزنامه های محلی لس آنجلس و اورنج کانتی را هم که به زبان پارسی نوشته شده اند ورق بزنی ، همین آگهی ها را خواهید دید ، البته بسیار تاسف بار است که در این سرزمین با این وضعیت تکنولوژی و پیشرفت علمی اینگونه معضلات را ببینی !!
دوست عزیز من ، بنده نه نژاد پرستم و نه علاقه ای به شنیدن جکهای یک روز یک رشتی ، ترکه ، لره و غیره دارم ، اما اعتقاد دارم که این خود مردم نادان و جاهل هستند که اینگونه تبر به دست حاکمان برای ریشه کن کردن خودشان میدهند. کلاهت را قاضی کن و ببین درست میگویم یا خیر؟ ماها همه نه وطن فروشیم و نه قومیت ستیز. اما همه گرفتار دردی مشترک هستیم که نام آن جهل و خرافات و بی سوادی ست. اگر داریم حرص میخوریم ، سر همین ندانم کاریهای عوام است !! پس کمی با تامل بیشتر و بی طرفانه مطالب را بخوان. شما در آمریکا زندگی میکنید و باید یاد گرفته باشید که آزادی نظر و اندیشه حق مسلم هر انسانی ست. دیگر دوستان نظر خودشان را حق دارند که ارائه کنند و من هم حق دارم که بپذیرم یا خیر !! من در تمام عمرم هم یاد ندارم هیچ انسانی را بواسطه ی ملیت ، نژاد ، زبان و یا فرهنگ و مذهب مسخره کرده باشم. اما همیشه ی ایام با خرافات و جهل و نادانی و بیسوادی ملت در جنگ ستیز بوده ام که البته همیشه هم شکست خورده ام. خواهش میکنم اگر شما نیز نظری دارید که آن هم محترم است با ملایمت و تامل بیشتری اظهار بفرمایید. اتهام زدن بسیار ساده ست ، اما قضاوت صحیح است که دشواریها و پیچیدگیهای یک ذهن تکامل یافته را به نمایش میگذارد.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2018-03-17 ساعت 13:46)afshin4749 نوشته:  
(2018-03-17 ساعت 11:12)Hadi_20 نوشته:  
(2018-03-17 ساعت 02:39)redbull نوشته:  

آدم با خوندن این پست منزجر میشه.اینکه بعضی از ایرانیان علاوه بر مشکلاتی فرهنگی که دارند نژاد پرست هم تشریف دارند و وقتی می نالند از اینکه چرا در دنیا مارو حساب نمی کنند باید به عقبه ی خودشون نگاه کنند وقتی که خودشون با سایر قومیت ها مثل افغانی به دیده تحقیر نگاه می کنند نباید انتظار رفتار برابر از یک غربی رو داشته باشند.در چند پست قبل در مورد سواد ایرانیان نوشته شده بود و اینکه چند ثانیه مطالعه در روز دارند.کسی که نه کتابی بخونه نه تاریخ رو مطالعه کنه و نه اهل تحقیق باشه طبیعی است هر حرف بی پایه و اساسی و بدون مدرک و سند که از ذهنش تراوش می کنه رو بخواد پست کنه.من برای اون فرد یا افرادی که زیر پست شما تشکر میزنند هم متاسفم.همیشه اعتقاد داشتم و دارم که مردم خود یکی از دلایل به وجود اومدن شرایط فعلی هستند و این پست هم این مساله رو نشون میده.چرا؟ چون این بحث ها و حرفها همبستگی و اتحاد رو از بین میبره و خدای نکرده به تجزیه و تکه تکه شدن وطن و ضعیف شدنش منجر میشه و همیشه حکومت از این بحث های نژاد پرستی و قومیتی سود برده و حتی خودشم اونو تشدید کرده و آخرشم دودش به چشم ما مردم رفته.همیشه سواد بالاتر از نژاد در رسیدن به خوشبختی مردم موثر بوده و کسی که متوسل به نژاد میشه در بالابردن سواد خودش توفیقی نداشته.

هادی جان ،
اگر منظور شما من هستم ، و قطعا هم اطمینان دارم با من هستید چرا که من آن را تگ زدم !! جدا از تاسف شما باید بگویم که من آن بخشی را که مربوط به کتاب و کتابخوانی و سطح دانش مردم بود را در واقع تگ کرده و تشکر زدم چرا که امروز تمام بدبختی مردم از همین جهلی ست که گرفتار آن هستند. من اعتقاد راسخ دارم که اگر مردم در سطحی از دانش بودند، هرگز وطن جایی برای گریختن نبود!! چرا نمیخواهی قبول کنی که مرکب حاکم ظالم جهل مردم است !!؟ اگر ملت ایران انقدر عقب نمی رفتند ، امروز وضع ما اینگونه نبود!! اگر اینستاگرام سری زده باشی متوجه جهل مردم خواهی شد. نمونه ای از آن را برایت میگویم !!
" بخت گشایی، رد مظالم ، دعا برای بچه دار شدن ، دعای سحر شوهر، دعای ...................... و همینطور الی آخر ! اگر مردم جاهل نبودند اینگونه آگهی ها هرگز معنایی نداشت. نه تنها در ایران ، بلکه روزنامه های محلی لس آنجلس و اورنج کانتی را هم که به زبان پارسی نوشته شده اند ورق بزنی ، همین آگهی ها را خواهید دید ، البته بسیار تاسف بار است که در این سرزمین با این وضعیت تکنولوژی و پیشرفت علمی اینگونه معضلات را ببینی !!
دوست عزیز من ، بنده نه نژاد پرستم و نه علاقه ای به شنیدن جکهای یک روز یک رشتی ، ترکه ، لره و غیره دارم ، اما اعتقاد دارم که این خود مردم نادان و جاهل هستند که اینگونه تبر به دست حاکمان برای ریشه کن کردن خودشان میدهند. کلاهت را قاضی کن و ببین درست میگویم یا خیر؟ ماها همه نه وطن فروشیم و نه قومیت ستیز. اما همه گرفتار دردی مشترک هستیم که نام آن جهل و خرافات و بی سوادی ست. اگر داریم حرص میخوریم ، سر همین ندانم کاریهای عوام است !! پس کمی با تامل بیشتر و بی طرفانه مطالب را بخوان. شما در آمریکا زندگی میکنید و باید یاد گرفته باشید که آزادی نظر و اندیشه حق مسلم هر انسانی ست. دیگر دوستان نظر خودشان را حق دارند که ارائه کنند و من هم حق دارم که بپذیرم یا خیر !! من در تمام عمرم هم یاد ندارم هیچ انسانی را بواسطه ی ملیت ، نژاد ، زبان و یا فرهنگ و مذهب مسخره کرده باشم. اما همیشه ی ایام با خرافات و جهل و نادانی و بیسوادی ملت در جنگ ستیز بوده ام که البته همیشه هم شکست خورده ام. خواهش میکنم اگر شما نیز نظری دارید که آن هم محترم است با ملایمت و تامل بیشتری اظهار بفرمایید. اتهام زدن بسیار ساده ست ، اما قضاوت صحیح است که دشواریها و پیچیدگیهای یک ذهن تکامل یافته را به نمایش میگذارد.

پس با این حساب بنده اشتباه کردم که فکر کردم شما زیر پستی که حتی خودشون هم آخرش گفتند "بحث هم نژاد پرستی شد رفت" رو تشکر می کنید معنیش این نیست که حرفهای ایشون رو تایید می کنید.بلکه منظورتون این حرفهایی است که گفتید.در کل ایشون هم نظرشون رو گفتند و حق شماهم هست چیزی رو تایید کنید یا نه . منم از چیزی می ترسم که دوست ندارم سر ایران بیاد.
خدایا چنان کن سرانجام کار تو خشنود باشی و ما رستگار
پاسخ
تشکر کنندگان: afshin4749
باری تعالی تمام ما ایرانیها را به راه راست هدایت کند که سالهاست همگی به جعده خاکی زده ایم .....
و اما بعد....
دارلینگ جان لطفا از فی و مظنه دددددددددلارررررر کف بازار، فردایی، حواله ای، هرات و سلیمانیه اینجا نزن که دفعه بعد بحث جدیتر میشه
و من اله توفیق
پاسخ
تشکر کنندگان: dv2017 ، American Darlin
ویزا بولتن ماه اپریل منتشر شد.
تمامی افرادی که فرم I-130 را تکمیل کرده و منتظر فرا رسیدن نوبت ارسال درخواست گرین کارت هستند باید برای اطلاع از زمان ارسال مدارک به این بولتن ماهانه مراجعه کنند.

https://travel.state.gov/content/travel/...-2018.html
پاسخ
تشکر کنندگان: dv2017 ، American Darlin
(2018-03-17 ساعت 14:14)Hadi_20 نوشته:  
(2018-03-17 ساعت 13:46)afshin4749 نوشته:  
(2018-03-17 ساعت 11:12)Hadi_20 نوشته:  آدم با خوندن این پست منزجر میشه.اینکه بعضی از ایرانیان علاوه بر مشکلاتی فرهنگی که دارند نژاد پرست هم تشریف دارند و وقتی می نالند از اینکه چرا در دنیا مارو حساب نمی کنند باید به عقبه ی خودشون نگاه کنند وقتی که خودشون با سایر قومیت ها مثل افغانی به دیده تحقیر نگاه می کنند نباید انتظار رفتار برابر از یک غربی رو داشته باشند.در چند پست قبل در مورد سواد ایرانیان نوشته شده بود و اینکه چند ثانیه مطالعه در روز دارند.کسی که نه کتابی بخونه نه تاریخ رو مطالعه کنه و نه اهل تحقیق باشه طبیعی است هر حرف بی پایه و اساسی و بدون مدرک و سند که از ذهنش تراوش می کنه رو بخواد پست کنه.من برای اون فرد یا افرادی که زیر پست شما تشکر میزنند هم متاسفم.همیشه اعتقاد داشتم و دارم که مردم خود یکی از دلایل به وجود اومدن شرایط فعلی هستند و این پست هم این مساله رو نشون میده.چرا؟ چون این بحث ها و حرفها همبستگی و اتحاد رو از بین میبره و خدای نکرده به تجزیه و تکه تکه شدن وطن و ضعیف شدنش منجر میشه و همیشه حکومت از این بحث های نژاد پرستی و قومیتی سود برده و حتی خودشم اونو تشدید کرده و آخرشم دودش به چشم ما مردم رفته.همیشه سواد بالاتر از نژاد در رسیدن به خوشبختی مردم موثر بوده و کسی که متوسل به نژاد میشه در بالابردن سواد خودش توفیقی نداشته.

هادی جان ،

پس با این حساب بنده اشتباه کردم که فکر کردم شما زیر پستی که حتی خودشون هم آخرش گفتند "بحث هم نژاد پرستی شد رفت" رو تشکر می کنید معنیش این نیست که حرفهای ایشون رو تایید می کنید.بلکه منظورتون این حرفهایی است که گفتید.در کل ایشون هم نظرشون رو گفتند و حق شماهم هست چیزی رو تایید کنید یا نه . منم از چیزی می ترسم که دوست ندارم سر ایران بیاد.
همه ی ما آوارگان و تبعیدیان به اجبار و خودخواسته دوست داریم ایرانی سربلند و آزاد داشته باشیم تا بتوانیم برگردیم و مثل گذشته های دور زندگی کنیم نه زنده باشیم!! اگر امروز شرایط کشور طوری شود که مثل آن زمانها که بود باشد، من همین فردا بار سفر میبندم و میروم. وقتی آمدم مادر بزرگم گفت افشین هر انسانی با ریشه هایش زندگی میکند و نبود ریشه نبود آدم میشود. تو آنجا ریشه نداری و برای آدم بی ریشه هیچ پناهی و اعتمادی وجود نخواهد داشت. نرو و بمان با ریشه هایت. اما من واقعا دوست نداشتم که آنجا باشم چرا که همواره در رنج عذاب بودم و چون ذاتا آدم بی دست و پایی بودم و هرکس که به دستش میآمد در زمین من توپ میانداخت !! دیگر بریده بودم و فقط به رفتن فکر میکردم و هنوزم همین ایده را دارم و پس از هفت هشت سال هنوز به ایران باز نگشتم. اما قسم میخورم که اگر شرایط مقبولی در کشور حاکم شود و مردم احساس سبکی کنند و راحتتر زندگی را سپری کنند ، من همین فردا برمیگردم و خود را از این بی ریشه بودن خلاص میکنم. درد من زندگی در تمدن نبوده !! درد من هوس زندگی در غرب نبوده ، درد من دردیست که برای یکایک شما آشناست و آن جهل و نادانی بسیاری از هموطنانیست که حتی در اینجا هم به وفور یافت میشوند. برای همین است که من از جامعه ی ایرانی به دور هستم. ممنون که متوجه عرض بنده شدید و امیدوارم لااقل چهارتا آدم مثل شما در بین ایرانیان باشند. آنوقت است که همه میتوانیم در سایه ی دانش و بینش زندگی خوبی را داشته باشیم. جهل و تعصب بزرگترین درد و سم بشریت است.
پاسخ
تشکر کنندگان: Hadi_20 ، dv2017 ، zohreh36
CALL TO ACTION We need SWORN DECLARATIONS. We need each of you to write your stories in details. Tell us who you are, where you live, what your profession is, why your family member was planning on coming to the US, what they went through, how many lawyers you hired, how much you paid in fees, the years of hardship, how many times you contacted the embassy, how often you had to postpone school (defer enrollment), the pain of living alone without your family, all that you suffered and lost as a result of this ridiculous immigration system that ended up denying you the opportunity to request a waiver of the travel ban and ultimately a visa. Email it to us at info@lotfilegal.comدوستانی که متاثر از تراول بن هستند لطفا داستان خودشون رو اینجا بفرستن انشالله کمکی بشه برای برداشتن این قانون لطفا اطلاع رسانی کنید
پاسخ
تشکر کنندگان: dv2017
صرفا جهت تلطیف فضای فروم

[عکس: 7yr0_29103415_10156429394053598_26255848...8448_n.jpg]
پاسخ
تشکر کنندگان: afshin4749 ، Hadi_20 ، American Darlin ، dv2017
(2018-03-18 ساعت 20:32)ostokhan نوشته:  
صرفا جهت تلطیف فضای فروم

[عکس: 7yr0_29103415_10156429394053598_26255848...8448_n.jpg]

پرچم شیر و خورشید بهتره Wink الان اگه بن نشم. Big Grin
خدایا چنان کن سرانجام کار تو خشنود باشی و ما رستگار
پاسخ
تشکر کنندگان: afshin4749 ، redbull
دوستان دو ساعت به تحویل سال نو باقی نمونده.

به امید خدا همگی سال پیش رو خوب و پربرکتی داشته باشید.

نوروز خجسته باد.
پاسخ
تشکر کنندگان: American Darlin ، dv2017 ، KingMori ، Kamyab22 ، shahin61 ، copol ، farrokh33 ، LORDAmiroo ، Sky of NY ، aram_hpanahi
عید همگی مبارک ، امیدوارم سال خوبی داشته باشید و به هر چیزی میخواید برسید ♥♥♥
امیدوارم روزی هم برسه که به هم سال نو میلادی رو تبریک بگید در میدان تایمز یا سواحل میامی یا یه جایی تو اروپای غرب و سبز ... Shy Wink
پاسخ
تشکر کنندگان: dv2017 ، KingMori ، Kamyab22 ، ostokhan ، shahin61 ، hosseinix ، copol ، farrokh33 ، Sky of NY ، aram_hpanahi
برای همه اینور اونرو آرزوی سلامت و سالی پر از کامیابی دارم
امیدوارم هرجا هستید براتون بهترینها پیش بیاد
چگونه کاربر حرفه ای مهاجرسرا شویم؟‎
We don't grow when things are easy  We grow when we face challenges
پاسخ
دوستان مهاجرسرایی،
اعضای قدیم و جدید،
با آرزوی سلامتی و شادی و شادکامی توام با تندرستی، سال نو را به همه ی شما تبریک عرض میکنم ، آرزومند تحقق آرزوهای شما بوده و هستم.
روزها و تعطیلات خوشی را به همراه داشته باشید و از بودن در کنار خانواده و همچنین دیدار دوستان و اقوام دور و نزدیک از لذت کافی بهره مند باشید.
پاسخ
تشکر کنندگان: copol ، KingMori ، Kamyab22 ، ostokhan ، shahin61 ، dv2017 ، farrokh33 ، Sky of NY ، aram_hpanahi ، alireza1362
بنام آفریدگار زیبایی ها
نوروز باستانی این یادگارنیاکان پاکمان را به همگی دوستان وعزیزان تهنیت وشادباش میگویم
آرزو میکنم که در سال نوتحولی ایجادشود که کژی ها وناپاکی هایی که درراه مهاجرت بوجود آمده برطرف شود وایرانیان که یکی از پاک ترین مردمان این جهان هستند به آرزوی خود برای مهاجرت وزندگی به هرکجا که می خواهند برسند همگی تندرست وشاد باشید
پاسخ
تشکر کنندگان: LORDAmiroo ، ostokhan ، American Darlin ، Kamyab22 ، shahin61 ، dv2017 ، Sky of NY ، copol ، aram_hpanahi ، alireza1362

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان